Sada je: čet mar 28, 2024 12:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon mar 19, 2007 10:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
dante
Citat:
kao sto je vidim jos prije rekao Galaksija,treba cioniste zamjeniti iluminatima.


Ma, da, naravno, treba nam neko zrtveno janje...

Kako su nam iluminati nedohvatljivi, uzet cemo Zidove, to uvijek pali...
Sto sve oni nisu ucinili: "izdali" Isusa, ostali nepokorni u tome da ne prihvate krscanstvo, a pokazali su se tvrdoglavi naspram bilo koje diktature il rezima (sto se za krscanstvo bas i nebi moglo reci). Od cijele kopnene povrsine Zemlje, nemaju pravo ni na 40 km gdje bi bili "doma" i od kud ih nitko nebi tjerao da odu-dodju kad se nekom prohtije.
Osim toga vole pare, da vec je Juda prodao Isusa za 30 srebrnjaka, a zaboravlja se da ih u hramu ne zelise primiti jer je krvarina, kad ih je Juda vracao nazad.
Kao, svi su kapitalisti, multimilijarderi, izrabljivaci i hohstapleri, svi do 1, bez iznimke

Upravo zbog ovakvih stavova ja sam kandidat za konverziju na judaizam.
Nemam milijarde u svicarskoj banci niti ne ulazem na burzi. Znam isto tako
Zidove koji rade do 10 navecer, imaju djecu, odlaze na odmor, vesele se i tuguju, nemaju nikve posjede, niti kuju planove o vladanju nad svijetom,ali im zato upravo zbog ovakvih tumacenja stvarnosti uredno pljuju u postanski sanducic.

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 7:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 14, 2007 7:04 pm
Postovi: 46
Bio sam dovoljno jasan, stoga ne znam iz kojeg sam razloga citiran.
Ako nisam, pročitaj moj post u temi LITERATURA,podtema UDAR RUSKIH BOGOVA.

pozdrav :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 2:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Bio si citiran kao i Galaksija... Nemogu se oteti dojmu da se u ovim tekstovima povlaci misao vodilja kako su za sve zlo svijeta krivi Zidovi.
Isto tako bi reagirala na tekstove u kojima bi se za isto optuzivali muslimani (narod pisem velikim slovom, a religiju malim) ili bilo tko drugi.
Koliko sam puta vidjela da Arapin ne moze normalno uci u ducan, bez da ga cuvar ne pocne slijediti, a sve zahvaljujuc teorijama po kojima su svi muslimani teroristi. Takve me stvari zaista zaloste.

Ideja po kojoj su Twinsi sruseni samo zato da bi se Izrael ogradio zidom mi je cudna. Ideja po kojoj ima neka grupa ljudi na bazi nacionalne ili vjerske opredjeljenosti koja "drma" svijetom mi je neprihvatljiva. Svijetom "drmaju" milijarderi svih boja, vjera i nacija, ujedinjeni. Njima se fucka za male, obicne ljude, a teorije po kojima je netko odredjen "kriv" upravo obicnim ljudima zagorcava zivot i cini ga nemogucim. Izdvojiti nekog kao krivca je diaboliziranje, a zrtva takvog shvacanja moze postati bilo tko...

Toliko je igraca prisutno u globalnoj igri i tesko je, ako ne i nemoguce znati tko koga i zasto. Ovdje je koncentracija na Americi i muslimanskom svijetu, a gdje su drugi? Indija, Kina, Rusija, mnogoljudne i ekonomski jake zemlje, zar one ne zele svoj dio torte, kao, oni bi svi pristali biti pod nekakvom cionistickom iliti zidovskom cizmom?

Literatura "Teorija zavjere" postala je dio biznisa, puni police u knjizarama.
To su best-selleri. Kome to ide u prilog, ako ne "drmacima" svijeta?

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 5:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Survivor je napisao/la:
...
Svijetom "drmaju" milijarderi svih boja, vjera i nacija, ujedinjeni...


Pa gde su ti crnci sto vladaju svetom?

Hehe nasmeja me s ovim. Ne znam gde zivis i koliko si videla sveta (ne na filmovima) ali ovo sto si rekla nije bas blizu istine.
Ti sto vladaju svetom itekako su povezani i rasom a i genima.
Nemam nista protiv Jevreja ali je istina da oni drze pretezno bogatstvo u rukama i pomazu samo Jevreje.
U bilo kojim svetskim gradovima, videces da Jevreji zive potpuno odvojeno i tesko da ko moze da udje medju njih.
Kad se neko seli, prodaje svoj stan (kucu) samo Jevreju. Dace i dzaba Jevreju ali nece za milione ne-jevreju.

U redu je da ti sve ljude jednako posmatras ali znaj da oni tebe jednako ne gledaju.

Da li si imala prilike da se druzis sa crncima. Oni su neverovatni rasisti prema belcima i nedaj Boze da ih je vecina. Ovo ti pricam jer znam, vidjam ih, kontaktiram s njima, gledam kako se ponasaju.

Slazem se da netreba imati predrasude ali rasne odlike cesto povlace jos neke stvari (nije samo razlika u izgledu u pitanju).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Survivor je napisao/la:
Bio si citiran kao i Galaksija... Nemogu se oteti dojmu da se u ovim tekstovima povlaci misao vodilja kako su za sve zlo svijeta krivi Zidovi.


Koliko sam ja shvatio dante je rekao upravo to, da za svo "zlo" sveta ne mogu biti okrivljeni "obicni" ljudi pa bili oni Jevreji ili neke druge nacije. Zbog toga je i bolje upotrebljavati termin "iluminati" jer iskljucuje neku posebnu naciju i religiju.

U stvari, ti si u svom postu napisala istu sustinu koju je napisao i dante:

dante je napisao/la:
.Samo, kao što je vidim još prije rekao Galaksija,treba cioniste zamijeniti iluminatima.

Survivor je napisao/la:
Svijetom "drmaju" milijarderi svih boja, vjera i nacija, ujedinjeni. Njima se fucka za male, obicne ljude,

Koliko shvatam, radi se o istoj sustini. Svetom "drmaju" milijarderi a ne mali obicni ljudi.

Survivor, da budem iskren meni je fascinantna tvoja sklonost da vidis "konflikt" tamo gde ga nema, a da istovremeno ne vidis mogucnost za "saradnju" tamo gde je ima. :wink:


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 14, 2007 7:04 pm
Postovi: 46
=D> Bravo Aragorn.Sviđa mi se kad netko razmisli o onom što je pročitao i ne donosi naprečac zaključke.
Na žalost,u onome što je blue_jay napisala ima previše istine, rasizam,mržnja i nasilje prouzročili su suviše tuge i jada, ali tako je,uostalom,bilo oduvjek.
Ne znam možemo li mi išta od toga izmijeniti, ali barem možemo pokušati promijeniti sebe.
Zato ljudi, mislimo što pozitivnije. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
blue_jay
Citat:
Pa gde su ti crnci sto vladaju svetom?

Africki diktatori, npr. Sad mozes reci da su i oni "prodani" iluminatima, cionistima ili kome, al cinjenica je da kace svoje i tjeraju ih da se kloju izmedju sebe, zivo im se **** za njih. Zasto su takvi i tko ih na to tjera?
Vlada se po principu "zgazi prvo svoje"...

Citat:
U bilo kojim svetskim gradovima, videces da Jevreji zive potpuno odvojeno i tesko da ko moze da udje medju njih.

Ovdje u Francuskoj svaki drugi "jevrejski" brak je mijesani brak, kolegica mi je Jevrejka i zivi u kvartu u kojem ne zive samo Jevreji, isto tako ih znam sto na takav nacin zive. Ovi sto zive odvojeno su "ortodoksi", a oni ne predstavljaju sve Jevreje.
Malo njih se uopce hoce priblizit Jevrejima, to je druga strana medalje.
A isto tako, oni nece svaku budalu, zar im se to moze zamjerit?

Crnacki rasizam postoji, isto kao kineski, japanski i drugi...

Aragorn
Citat:
Survivor, da budem iskren meni je fascinantna tvoja sklonost da vidis "konflikt" tamo gdje ga nema, a da istovremeno ne vidis mogucnost za "saradnju" tamo gde je ima.

Kazem da sam kandidat za zidovstvo, pa se ufuravam :mrgreen: [/b]

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 10:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Survivor je napisao/la:
Africki diktatori, npr. Sad mozes reci da su i oni "prodani" iluminatima, cionistima ili kome, al cinjenica je da kace svoje i tjeraju ih da se kloju izmedju sebe, zivo im se **** za njih. Zasto su takvi i tko ih na to tjera?
Vlada se po principu "zgazi prvo svoje"...

Koji to africki diktator vlada svetom?

Oni nemaju nikakvog uticaja na svetskoj sceni, osim mozda u zemlji gde vladaju a i to po direktivi onih koji zaista vladaju svetom.

Survivor je napisao/la:
Ovdje u Francuskoj svaki drugi "jevrejski" brak je mijesani brak, kolegica mi je Jevrejka i zivi u kvartu u kojem ne zive samo Jevreji, isto tako ih znam sto na takav nacin zive. Ovi sto zive odvojeno su "ortodoksi", a oni ne predstavljaju sve Jevreje.

Nisam rekla da se svi do jednog izdvajaju, normalno da uvek ima onih koji zive kao svi ostali.

Survivor je napisao/la:
Malo njih se uopce hoce priblizit Jevrejima, to je druga strana medalje.
A isto tako, oni nece svaku budalu, zar im se to moze zamjerit?

Nisam upoznata sa cinjenicom da malo ljudi hoce da im se priblizi. A sto se budala tice, ko ih hoce :).

Survivor je napisao/la:
Crnacki rasizam postoji, isto kao kineski, japanski i drugi...

Moje misljenje je da ovo nemozes porediti. Kod crnaca je rasizam mnogo vise izrazen nego kod kineza ili japanaca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 10:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Arja je napisao/la:
slika


Ovo je neko obrađivao i pisao tekst na računaru.

Desno na tabli "We" pod 1, 2, 3 i 4 su 100% isto napisani, kao i "are" pod 1 i 2.

Obratite malo pažnju na slova pa ćete primijetiti da je uvijek isto slovo identično napisano, kao i znak "=" desno na tabli.

Fuj!

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 11:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Pa normalno da je slika namestena. To je ustvari photoshop-vic koji kruzi okolo :).
Meni je najbolji onaj gde su majmuni i Bush :).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 30, 2007 11:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
A meni ova - kad je već na šprdnju hehe...

slika

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 31, 2007 7:36 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Pa normalno da je slika namestena. To je ustvari photoshop-vic koji kruzi okolo .
Meni je najbolji onaj gde su majmuni i Bush.


Da, sto bi se reklo, slika govori vise nego hiljadu reci.

Ovaj je tu jer na taj prenaglasen nacin po meni odlicno ilustruje nacin formiranja nasih „verovanja“ i formiranja nasih sudova o tome sta je dobro, sta lose. Naravno, takodje nacin kako se grupe ljudi, obrazovane po bilo kom proizvoljnom kriterijumu, okrecu protiv drugih grupa ljudi, bez uvida da nikakav njihov istinski interes nije ugrozen, vec samo program koji im je nametnut obrazovanjem, preko medija i kampanja. :wink:
Kreiranje slike o svetu, praceno odgovarajucim sudovima o „dobrom“ i „losem“.

No, izgleda da ovaj preterani i prenaglaseni oblik ne percipiramo niti kao vic, niti kao nesto suvise nerealno. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 31, 2007 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 14, 2007 7:04 pm
Postovi: 46
Dovoljno je pogledati dokumentarac "Fahrenhait 9/11" da bi čovjek zaključio koliko je prosječan Amerikanac izmanipuliran i zatupljen od strane obrazovnog sustava, medija i kvaziantiterorističke propagande.
Nezaboravan mi je prizor kad žena u nekakvoj zabiti od parsto stanovnika, stotinama kilometara udaljenoj od civilizacije, izražava bojazan da če teroristi za metu odabrati njihovu seosku zalogajnicu.
Pre-strašno! :shock: :shock: :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 31, 2007 9:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
What most Iraqis and Americans want
•26 SEPTEMBER 2006: Poll shows 71% of Iraqis want all US troops out of Iraq
•2 NOVEMBER 2006: American people vote in the US elections for an end to the Iraq catastrophy
•6 DECEMBER 2006: Iraq Study Group report recommends phased withdrawal of US troops
•29 DECEMBER 2006: Poll shows 90% of Iraqis think Iraq was better off before the US invasion
•9 JANUARY 2007: Poll shows 61% of Americans oppose more US troops in Iraq. Only 26% approve of Bush's record in Iraq.

61% amerikanaca je protiv rata, ali niko nista ne radi povodom toga.
Nisam ni ja bolja....
Mislim da je najveci problem pasivnost ljudi. Vidimo da je nesto lose i ne radimo bukvalno nista da se to popravi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 31, 2007 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 14, 2007 7:04 pm
Postovi: 46
Jesu sada, kad su uvidjeli da im rat protiv "terorizma" baš i ne ide.
Slično se desilo i sa vijetnamskim ratom.Otišli su puni sebe, a vratili se podvijena repa.Ali svrha je ispunjena.Poginule su tisuče ljudi i proizvedena je golema količina negativne energije, straha i emocija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 01, 2007 1:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Svodi na isto, bili protiv ili ne, rat se vodi.

Ja imam osecaj da je to sve lepo izrezirano unapred i da se odvija po detaljnim planovima.
Kad su kod nas uspesno napravili da zaratuju dojucerasnji prijatelji, komsije, pa i familija, macji kasalj je sprovesti ovako nadaleko rat protiv medijski napravljenog neprijatelja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 29, 2007 2:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
znam da je vec smiješno prićati o 9/11 ali evo jedan zanimljivi detalj
http://www.youtube.com/watch?v=yUnLl2JV ... re=related :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 10, 2008 11:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Ja sam nekoliko mjeseci prije "rusenja tornjeva" gledala jednu emisiju gdje se postavljalo pitanje Sta uciniti sa tim tornjevima?
Svrha njihove gradnje bila je pokazati moc Amerike izgradnjom najvisih tornjeva u to doba. U njima su bile smjestene kancelarije i svako onaj ko je sebe smatrao imalo ozbiljnim biznismenom morao je imati tamo bar jedan mali kutak. Prestiz, jeli! E onda je proslo mnogo vremena u kojem su se izgradile "vise" i ljepse zgrade, kako u svijetu, tako i u samoj Americi. Klijenti su se vremenom povlacili i tornjevi su bili poluprazni. Neprofitabilni!
E sad, posto mi insani imamo jako losu memoriju, naime zaboravljamo jako brzo sta je bilo juce, ko se sjeca izjave americkih CIA i mnogih drugih " specijalaca" da je nakon raspada RSSS-a jedini neprijatelj Amerike Islam, onda nije tesko sastaviti puzlice koje nedostaju!
Vjerujte, ja sam jedina u svojoj firmi tad kad se desio 11 sep. imala slicnu teoriju koju danas iznose svi oni koji iole razmislajju svojom glavom, i tad su me proglasili ludom! Sve visoko obrazovane i "nacitane" glave. Nakon izvjesnog vremena konfrotirala sam ih( jer su me bukvalno svaki dan preispitivali nisam li promijenila misljenje, tj. malo razumnija postala) pitanjem o mogucnoscu bar sumnje u tu tako brzo izrecenu teoriju o zavjeri islamskih fundamentalista. Niko od njih niti pomislio nije da bi moglo biti nesto drugo u pitanju. To me je samo "opametilo" da nediskutujem uzalud!
Vjerujte to su bili, kako mi imamo obicaj reci"svjetski ljudi" ne izmanipulisane "ovce' ove ili one monoteisticke dogme!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 5:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 17, 2007 10:45 pm
Postovi: 62
Lokacija: Svajcarska
Na ovom forumu sam malo duze ali vise citam nego sto pisem ali hajd da sada napisem koju "pametnu"

sticajem okolnosti i zahvljajuci mister slobi preziveh bombe 99 , a onda 5 god radih kao domaci izdajnik itd... za UN

moracu da kazem da UN nije United Nation vec United Nonsens kako smo ga zvali .

jedna velika masina za pranje novca i gubljenje vremena , kao sto je terorizam puka prica na TV bar nekih 90 %

zasto 90 % ?? postoje neka mesta i neki ljudi koji se godinama bore za svoju slobodu i posto drugog nacina nema jedino tako prackom na tenk

mnogo toga se promenilo zadnjih par godina imam utisak da od 2001 sve se maximalno ubrzalo .

UN se koristi kao pokrice i dok je Kofi bio sekretar 50% personala je iz afrike . nisam rasista ali sto ne ide ne ide .no dobro da se vratim terorizmu

e posto pare treba negde da se operu vrate u neke tokove onda za to postoji bosna , kipar , kosovo , palestina , sudan , Sijera Leone i ko zna gde sve ne , ali da bi United Nonsens bio prisutan negde i imao sta da radi potrebno je da se nesto dogadja e pa tu je MR Terorizam uvek

vazno je samo lepo upakovati pricu pustiti na BBC , CNN i gotovo

sve u svemu terorirzam u onom obliku i po njegovoj definiciji danas postoji na 5 kriznih mesta ostalo su kontrolisani konflikti ili kako oni to zovu sukobi niskog intenziteta , al kaida i ostale zezalice NE POSTOJE

_________________
Night Watch


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 01, 2008 9:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
Hrvatska traži novi savez protiv terorizma
sasvim logicno, s obzirom da je terorizam sveprisutna prijetnja Hrvatskoj
:|


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz