Sada je: sub apr 27, 2024 10:44 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 2:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Esperio Max je napisao/la:
Pa jeste,priznajem.Zato je neophodno da se uporedo sa proucavanjem velikih "istina" zanimamo i sa obicnim stvarima.Tako da......s'kim ono bese igrate prvu utakmicu na WC? :)


Ja ne igram s nikim. A ako mislis na hrvatsku reprezentaciju, nemam pojma. Znam samo da su u istoj grupi sa Brazilom i Australijom, četvrtog ne znam. I libo me taki. ;)


Esperio Max je napisao/la:
Tek sam se sad setio.Pa Neo stavlja disketu u tu knjigu na pocetku Matrixa!


Jesi li sto posto siguran? Ako jesi, kewl informacija, nisam to znao... Ne znaci nista posebno, ali je zgodan "easter egg"...

Esperio Max je napisao/la:
Da,citao sam nesto od tog Baudrillarda.Samo sam zaboravio njegovo ime.
Imas pravo,zanimljiv covek.Nemam sad vremena da citam njegove knjige ali mi je to sigurno na spisku.


Samo ti daj.

Citat:
A jel ima mozda album sa samolepljivim slicicama? Jos ako ima neka nagradna igra kud ces bolje. :mrgreen:


Hehehe, nema da bih znao, ali one knjizice u izdavačkoj kući Jesenski i Turk (vi to nemaet BRIJEM), su mrak. Onako zgodno te ufura u problematiku i cijeloj priči daje poprilično subverzivan štih...
Ajd ostaj zdravo, mozda se oviju dana javim sa dobrim linkovima. Pantelija, sori ako smatras da smo previse otisli u offtopic, ali ja u offtopic, kada je konstruktivan, ne vjerujem. Pozdrav.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Jesi li sto posto siguran? Ako jesi, kewl informacija, nisam to znao... Ne znaci nista posebno, ali je zgodan "easter egg"...

Siguran sam.Nije bas "easter egg" vec je ta knjiga bila jedna inspiracija braci Vahovski za taj film pa su je namerno ubacili.
Citat:
Hehehe, nema da bih znao, ali one knjizice u izdavačkoj kući Jesenski i Turk (vi to nemaet BRIJEM), su mrak. Onako zgodno te ufura u problematiku i cijeloj priči daje poprilično subverzivan štih...

Neko udje u tu problematiku kroz knjizice a neko kroz filmove.U svakom slucaju potrebno je privuci ljude kroz nesto zanimljivo da bi proucavali slozene stvari.Na meni je ta taktika delovala. :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Kako se zove onaj film koji je snimljen dvije godine prije Matrixa koji su braća SKROZ skopirala... Mislim da je bio ovdje negdje link i neke slike, ako nije, potrudit ću se da nadjem... Doslovce SVE od scenografije, koreografija, kostima, spike, atmosfere pa čak i onog "lignjića". :)

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 5:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ne znam na koji film mislis.Mozda ga ovde pronadjes:

http://www.dictionary-of-matrix.com/ind ... lar_movies

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Matrix_series

Uglavnom, Matrix je nastao na osnovu mnogih drugih knjiga,filmova pa cak i crtaca.Jedan od njih je i Ghost In The Shell: http://www.emulationgalaxy.co.yu/manga-filmovi-gits.php

A pored Matrixa su napravili i Animatrix: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Animatrix


P.S. Lignjici su najaci! :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 7:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
'Grad tame'

http://film.purger.com/recenzije/filmovi/00742.shtml

Ima ga na DVD.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Pantagruel je napisao/la:
Kako se zove onaj film koji je snimljen dvije godine prije Matrixa koji su braća SKROZ skopirala... Mislim da je bio ovdje negdje link i neke slike, ako nije, potrudit ću se da nadjem... Doslovce SVE od scenografije, koreografija, kostima, spike, atmosfere pa čak i onog "lignjića". :)


da, skopirali su maltene sve:

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?p=13803


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 10:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Dobro, slazem se sto se tice scenografije,kostimografije i atmosfere.
Ali se ipak prica u Matrixu dosta razlikuje.U Gradu tame se uopste ne pominje vestacka inteligencija.
Grad tame je snimljen godinu dana pre Matrixa dok je Ghost In The Shell izasao cetiri godine pre Matrixa.
Uostalom evo i poredjenja: http://www.mkygod.com/matrixgits/

A mozda je Grad tame kopija Ghost In The Shell :?:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 10:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Esperio Max je napisao/la:
A mozda je Grad tame kopija Ghost In The Shell :?:


Esperio Max je napisao/la:
Sve je to povezano.



:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 11:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Meni si nasla da se vadis uporedjivanjem citata.
Ko te samo to naucio? :D


Pa jeste sve povezano.Isto kao sto su Kasiopejci i Bringersi povezani ukoliko se protumace na pravi nacin. :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 12:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Ima i druga strana medalje sa tim filmovima koji navodno "otkrivaju" programiranje ...koliko se upravo koriste za programiranje onih koji ih gledaju .
Negdje je ovdje cak na forumu spomenuto da covjek kad gleda TV je na frekvenciji spavanja znaci sve direktno u podsvijest a podsvijst kad sastavi pricu ma kakav Holivud :D
Ma svi kao znaju nesto, masu sa nekim teorijama a nista se ne mijenja pa i to nesto govori o svemu a i o teoreticarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 1:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Ima i druga strana medalje sa tim filmovima koji navodno "otkrivaju" programiranje ...koliko se upravo koriste za programiranje onih koji ih gledaju .
Negdje je ovdje cak na forumu spomenuto da covjek kad gleda TV je na frekvenciji spavanja znaci sve direktno u podsvijest a podsvijst kad sastavi pricu ma kakav Holivud

Pa onda da bezimo u pecine.Tamo je slab signal. :D

Citat:
Ma svi kao znaju nesto, masu sa nekim teorijama a nista se ne mijenja pa i to nesto govori o svemu a i o teoreticarima.

Ali ovaj period upravo i karakterise najbrze promene u poznatoj ljudskoj istoriji.Gde ces brze Sophia? :D
Tehnologija se menja naprimer.Mislis da to nema nekog uticaja na nas?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 1:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Ma ne zezaj, mislim na promjene u ljudima , samo stavili drugu kapu na glavu i promjenili timove i svi sretni i veseli :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 1:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Pa bas zato i kazem da nam je potreban NWO i reptili i ostale zajebancije.
Da ih nema trebalo bi ih izmisliti.A mozda i jesmo? :D
Nas samo moze tako nesto senzacionalno da promeni.
Od obicnog zivota nema vajde.Mozda ti imas neki predlog?
Kako da nateramo ljude da budu bolji? :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 3:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Esperio...ja jedino sebe mogu natjerati da budem bolja i mozda nekoga tko se ugleda na mene ako sam ja doista vrijedna da bi se netko na mene ugledao :D
Isitina je da mi je smeta da jedni ti isti manipuliraju sa ljudima samo na razlicite nacine i preko svojih agenata koji pripadaju potpuno razlicitim grupama i promovisu razlicite teorije ali opet sve sa istim ciljem i namjerom i bice sve tako dok netko ne odluci da sam progleda na sebi svojstven nacin.
Mozda si ti u pravu da ljudima dok potpuno ne smrkne ili ih nesto dobro ne prodrma nece se pomjeriti sa mjesta ali i tu postoji jedna zamka u tom praktikovanju losih stvari a to je :
Moze da bude blazeg oblika pa ce se opet nastaviti dalje mada sa istim lekcijama, dakle prica se ponavlja ili
moze da se i potone sto neki uopce ne kuze a mogla bi pomoci i prica sa crnim rupama :D da se to shvati.
Netko bi mogao i reci da ja trebam da gledam svoja posla ALI mislim da mnogi od nas se osjecaju djelom svih i zao nam je da nasii spiritualni srodnici ne budu ono sto i jesu a ne da bleje stoljecima na ovoj planeti jednim te istim mracnim teorijama samo razlicito upakovanim.
Neki traze sebe, neki imaju dobre namjere ali vidim i "padobrance" na ovom i svatkom drugom forumu a diverzija se zna sto je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 7:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Sophia je napisao/la:
...ja jedino sebe mogu natjerati da budem bolja


U ovome je štos.
Ne možeš sama od sebe da budeš bolja.
Da bi čovek razvio onaj kvalitet svesti zbog kojeg je stvoren mora da ima pritisak spolja. Zato nam se događa sva ova zajebancija. Tek kada se dovoljno kristališe svest izazvana raznim pritiscima i prinudama spolja, onda dolazimo do svesti o sebi i zaista možemo da upravljamo sobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 9:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Da, i ti pritisci o kojima govorite se upravo manifestuju u lekcijama koje proživljavamo u ovom obliku postojanja. Sve dok ne naučiš neku lekciju ona neće prestati da se ponavlja (kao i inače u životu), a kad spoznaš samu suštinu stvari i izvedeš pravilne zaključke u vezi svega sa tom lekcijom, dakle naučiš šta je trebalo da naučiš, ona, tj. ta lekcija prestaje da se pojavljuje.
Ovo govorim isključivo iz svog ličnog iskustva, naime, upravo mi se to i počelo događati, odnosno, počeo sam uviđati u vlastitom životu da naučene lekcije prestaju da se ponavljaju, ili ako se i pojave ponovo neće u istom obliku ili istim intenzitetom,a sasvim sigurno neće ostvariti isti efekat kao i prije njihove spoznaje. A kad se samo sjetim koliko puta su se neki događaji ponavljali sve dok nisam shvatio suštinu i pozadinu njihovog pojavljivanja. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Kad se vadi isjecak iz recenice, smisao se mijenja i ne znam sto svi imate naviku to da radite.
Dakle ono sto sam htjela reci da sam ja jedino odgovorna da sebe budim, popravljam , mijenjam se a nije me nitko ovlastio da organizujem sekte, organizacije, teorija, dogme i da idem okolo i nudim ljudima i budim njih.
Jedino sebe mogu da izmjenim a na druge ljude se utice primjerom ili doprinosom poboljsanju spiritualne aure oko zemlje cije pozitivno dejstvo moze da izazove "sjecanja" kod drugih bica o njihovoj istinskoj prirodi.
Kad su zgusnuti oblaci tesko sto moze da se vidi a na sunacanom danu i oni sa naslabijim vidom imaju sansu da progledaju.
Sto se tice pritisaka imamo ih dovoljno u svakodnevnom zivotu ko moze da ih prepozna kao sansu za mijenjanje sebe , recimo moja nervozna koleginica sa posla mi je iskusenje svaki dan da vidim koliko sam postigla da lose energije od drugih ne uticu na mene...itd...primjera ima hiljade.
Neke teorije sa ove diskusije imaju suvise rupa da bih bila i blizu da ih kupim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Esperio Max je napisao/la:
Nas samo moze tako nesto senzacionalno da promeni.


Vidiš, drago mi je što si to napisao jer si mi puno zapravo rekao. Ja smatram već duže vrijeme da je mnogima tako... Meni recimo nikada prije nije trebalo tako nešto, a mislim da mi u suštini i ne treba. Uvijek sam imao neke svoje poglede i relativno avangardna razmišljanja, uvijek sam gledao naprijed nekoliko milja ispred svoje generacije, pa i drugih... I imao sam i još uvijek imam "vizije" kako bi neke stvari "trebale" izgledati, pritom ne mislim na nikakvo forsiranje nego upravo što ne valja, zašto ne valja i što bi se moglo promjeniti na bolje te kako. Nadam se da ću jednog dana nešto više dati ljudima (ali i sebi) kojima je stalo do boljeg i ljepšeg svijeta, makar u vidu nekog glazbenog djela ili dobre knjige ;). Pa makar nešto...


Esperio Max je napisao/la:
Od obicnog zivota nema vajde.Mozda ti imas neki predlog?
Kako da nateramo ljude da budu bolji? :)


Što znači "biti bolji"? Vjeruješ li stvarno u takve stvari? Ja i ne previše, ali kužim što hoćeš reći. I zašto ikoga na išta tjerati, to je prazan hod... A često se postiže i kontra-efekat. To znamo najbolje sami na sebi, kada ti netko kaže da nešto MORAŠ, baš to nećeš, uglavnom.
Prvo trebaš znati uopće što želiš i zašto to želiš da bi rezultati mogli biti kakvi takvi.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pantelija je napisao/la:
Sophia je napisao/la:
...ja jedino sebe mogu natjerati da budem bolja


Ne možeš sama od sebe da budeš bolja.


Postoji "realno ja" i "idealno ja". Realno ja može težiti da bude boljim i u svojoj težnji (ako je pravilna) može i postići nešto što je nekad bilo ideal. Tada to postaje "realnim ja", a "idealno ja" nešto drugo (ako ga uopće ima još). Čovjek je to zadovoljniji, što je jaz između tih dvaju "ja" manji. Jednostavno.
Tako da ti kada kažeš da ona ne može biti sama od sebe bolja, zapravo radiš jednu igru riječima koja u praksi i nije baš takva. "Ona" kada postane bolja više nija "ta" od koje je htjela da bude bolja. Možemo mi srati sada o raznim razinama, o "istinskom ja", i sličnim stvarima no ove stvari su elementarne i tako stoje, htio se netko s tim složiti ili ne. Možemo se samo različito izražavati, no tu je onda već problem komunikacije.

Osim toga postoji nešto što se zove mogućnost (dynamis, potentia) i zbiljnost (energeia, aktualnost). Naš život se odvija u međusobnoj dijalektici toga dvoje.

Jedan mudar čovjek je jednom rekao da jedina stvar koju možemo promijeniti u svemiru smo mi sami. Kasnije se valjda mijenja sve drugo. Ostalo je sve kao boks sa spužvom, kotrljanje Sizifova kamena itd.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Sophia je napisao/la:
Kad se vadi isjecak iz recenice, smisao se mijenja i ne znam sto svi imate naviku to da radite.
Dakle ono sto sam htjela reci da sam ja jedino odgovorna da sebe budim, popravljam , mijenjam se a nije me nitko ovlastio da organizujem sekte, organizacije, teorija, dogme i da idem okolo i nudim ljudima i budim njih.
Jedino sebe mogu da izmjenim a na druge ljude se utice primjerom ili doprinosom poboljsanju spiritualne aure oko zemlje cije pozitivno dejstvo moze da izazove "sjecanja" kod drugih bica o njihovoj istinskoj prirodi.
Kad su zgusnuti oblaci tesko sto moze da se vidi a na sunacanom danu i oni sa naslabijim vidom imaju sansu da progledaju.
Sto se tice pritisaka imamo ih dovoljno u svakodnevnom zivotu ko moze da ih prepozna kao sansu za mijenjanje sebe , recimo moja nervozna koleginica sa posla mi je iskusenje svaki dan da vidim koliko sam postigla da lose energije od drugih ne uticu na mene...itd...primjera ima hiljade.
Neke teorije sa ove diskusije imaju suvise rupa da bih bila i blizu da ih kupim.


Apsolutno se slažem.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz