Sada je: sub apr 27, 2024 4:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 11:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Slažem se s ovim što si napisao (i za mene kukasti križ, ali okrenut u suprotnom pravcu od nacističkog ima pozitivno značenje).


Tako je! Hitler je uzeo swastiku i okrenuo je kontra, u negativni smisao simbola. Inače swastika je vrlo pozitivna stvar... i pozitivan simbol. Ali to sve NE MORA imati nikakvo značenje ako se ne poistovjetimo sa simbolima.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Matematički odgovor na neke elemente 'teorija zavjere'
PostPostano: sri aug 24, 2005 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Pantagruel je napisao/la:
Mislim da je ovo puno bolji argument od NEKIH između ostalog i Ickeovih "nebuloza". A stvar je i prilično jednostavna. Pozivam vas na konstruktivnu raspravu. :)


Vjerojatno nisi pročitao posljednju knjigu Davida Ickea: Infinite Love is the Only Truth, Everything Else is Illusion - Exposing the dreamworld we believe to be real (2005) koja daleko nadmašuje sve što je do sada napisao.
slika
Obzirom da je knjiga ionako na engleskom, neda mi se prevoditi zašto bi ju svatko tko pretendira razumjeti kako ovaj svijet funkcionira i zašto je iluzoran trebao pročitati:

"Never before has a book explained with such clarity why ‘physical’ reality is merely an illusion that only exists in our brain. Why the ‘world’ is a virtual reality game that only exists because we believe it does. Fantastic? Sure it is. But David Icke’s information, presented in a way that everyone can understand, is a life-changing exposure of both the illusion we believe to be ‘real’ and the way this illusion is generated and manipulated to imprison us in a false reality. Icke explains how we ‘live’ in a ‘holographic internet’ in that our brains are connected to a central ‘computer’ that feeds us the same collective reality that we decode from waveforms and electrical signals into the holographic 3D ‘world’ that we all think we see. As Icke points out, the various disciplines of mainstream science have already discovered much of this information, but the parts have never been put together. They have focussed on the twigs and not seen the forest because the forces manipulating global society have no wish for us to know the truth that will set us free. The so-called ‘mysteries’ of life dissolve with every page. Who are we? What are we doing here? What is the human body and how can it cease to ‘age’? Who is controlling our reality? Why is there so much war, hunger, suffering and stress? What is ‘mind’ and ‘emotion’ and why do they control us? Who created religion and what are its advocates really worshipping? These questions and so many more are explained with a coherence and simplicity rarely, if ever, seen before. David Icke’s narrative, supported by Neil Hague’s superb illustrations, will change the reality – the ‘life’ – of everyone who has the courage to read it. 230 pages, many pictures. A must read for everyone."

Knjiga je napisana inteligentno i duhovito, ali tko nezna engleski trebat će se strpiti da bude prevedena:(

Bez da se pročita ta knjiga, ne može se otvoriti "konstruktivna rasprava" o David-u Icke-u i njegovim "nebulozama"!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 3:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pošteno Sofija...

Skinuo sam tu knjigu baš neki dan, ali imam neku staru verziju Adobe Readera pa mi ne čita sve stranice. Morat ću skinuti najnoviju verziju. Jel to besplatan program?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 3:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Besplatan je. I imaš Reader na svakom CD-u PC chip, Bug ili bilo kojem od neke matične ploče ili slično... ili ga skineš sa Adobe stranice.

Citat:
Knjiga je napisana inteligentno i duhovito, ali tko nezna engleski trebat će se strpiti da bude prevedena:(


Nemojte gledat mene sad... hehe ! Imam još onog što prevodim već...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Zavjera Velike Zavjere
PostPostano: ned sep 04, 2005 7:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Ovih dana sam puno razmisljao o manipulaciji i slicnim stvarima. Pala mi je na pamet jedna, prema meni jako cvrsta teorija, da je sve ovo UFO, vanzemaljska kontrola, otmice, tajne baze i sl. deo manipulacije. Da budem jasniji, sve su te stvari nametnute od strane vlade i mocnika koji bi hteli da ljudima skrenu paznju sa realnih prljavstina koji oni rade.
Moguce je da je tokom hladnog rata vlada i vojska USA nametnula UFO pojavu da bi sakrila upade ruskih spijunskih letelica i dabome da bi sakrila svoje supertajne proekte kao sto je recimo projekt MOGUL koji stoji iza Roswell incidenta. Masa je odmah rasirenih ruku prihavtila vanzemaljce kao neka linija manjeg otpora jer je postojala velika fobija komunizma. Tako je vlada postigla svoj cilj. Umesto da se raja bavi hladnim ratom ona je pocela da vjeruje u vanzemaljce i usmerila svoju energiju na drugu stranu. Ti vanzemaljci su bili spas i nada: "Ne, nece biti nuklearnog rata, Oni nas cuvaju." Supertajne baze su postale vanzemaljske kako bi privukli UFO entuzijaste, ali odbili KGB agente.
Hladni rat je prosao, a manija je ostala da opet sluzi prljavim vladarima. NSA prislukuje cao svet, CIA zaradjuje svercom droge, a Bush bi hteo samo visu cenu nafte. Vanzemaljci su ovde suvisni, ali za raju dovolnji da bi ona prestala delovati konkretno. Mislim da su mnogu, (jos zivi???) brbljivci koji onako radi hobija odaju najstroze vladine tajne samo placenici koji sire dezinformacije da bi skrenuli paznju od realnih problema korupcije i sl. Ta manipulirana masa postaje sve veca i umesto da se organizuje i uradi nesto konkretno, ona pravi channeling, bulji u nebo i gleda X-files 24/7. Cilj je postignut.
Ruku na srce postoje i trezveni istrazivaci poput Michaela Moorea i upravo oni pretstavljaju pravu opasnost za NWO. NWO i globalizacija su u biti ekonomski pojmovi, totalna ekonomska kontrola sveta. Masa se ne bavi toliko ekonomijom, ali postoji mogucnost da shvati o cemu se radi. Zato su se Oni pobrinuli da se mi bavimo ufologijom, a ne ekonomijom.
Oni transformiraju svetske probleme u duhovne. Kriminalci i diktatori postaju nevidljivi i neuhvatljivi reptili. Mozda su i otmice realne ali moguce je da iza njih stoje ljudi poput doktora Mengele koji rade DNK manipulacije i ostala sranja. A cutting edge tehnologije koje posjeduju mogu lako biti njihovi izumi. Zasto bi Tesla bio vanzemaljac? Genijalnost postoji kod ljudi.
Sve na svemu o ovim UFO problemima ne postoji konkretno delovanje. Kasiopejci jasno i glasno agitiraju da mozemo samo uciti znanje, da konkretno delovanje ne pomaze i da nam nema spasa. I svi tako apaticno citaju knjige i cekaju VAL, dok nas Hrkljus sve brze pretvara u robove. Odvuci ljude od sakularnih sranja i usmeriti ih prema mitologiji da ne bi pravili probleme. To je radio Vatikan u srednjem veku i to jako uspesno. Formula je poznata, samo je treba malo adaptirati.

Mozda ovo sve i nije tako, ali mislim da je svakako vredno za razmisljanje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 04, 2005 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Samo jedna mala napomena.
Michael Moore nije "trezveni" istrazivac nego je ili na platnom spisku, ili nesposoban (ne vjerujem) ili ima ogroman poriv prema samocenzuri.

PAzi ovaj slucaj.
Alex Jones (on ne pati od autocenzure cini mi se) ga pred kamerama pita zasto nije rekao sve u svom dokumentarcu o 9/11 i zasto je vjesto izbjegavao podatke koji razotkrivaju cijlu stvar bas kad sam pomislio da ce ovaj bacat prasinu u oci i izvlaciti se ovaj mrtav hladan izjavi "to ne bi bilo patriotski".

Tako dakle.....istina je dobra dokle god je patriotska a dalje je treba skrivat.
Istrazivac i pol nema sta.

Inace sta se tice zavjere zavjerine zavjere ja volim razmiljsat na slican nacin i do sad sam izmislio sto zavjera o zavjeri.

Ova je jedna od jednostavnijih ali svida mi se.

Postoji samo jedna vrsta vanzemaljaca. To su sivi i oni cine sve da bi nam pomogli u nasem ljudskom razvoju.
Ali vidi vraga postoje snage na zemlji koji su suradivali sa njima, asimilirali tehnologiju i sad izmisljaju razne druge rase da bi nas zbunili i ne samo to unajmljuju patuljke da se obace u siva odjela i voze tajnim NASA-inim letjelicama i otimaju ljude da im utjeraju strah u kosti.

Forum poput ovoga je odlican za sirenje nepovjerenja prema nasim potencijalnim spasiocima sivima.

Uskoro ce ovdje na Zemlji doc do velikih katastrofa i tad ce doci sivi i sve nas prebaciti...ne znam...na MArs recimo.
I zato je vazno da mi povjerujemo u denzitete i sl. da bi ostali ovdje na Zemlji i tim potezom reducirali broj stanovnistva na prihvatljivu razinu dok ce elita ionako u svojim letjelicama gledat sve to sa Mjeseca.

I zato cine sve da bi diskreditirali samo sebe i nas ucvrstili u uvjerenju da su ta divna bica negativci.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 05, 2005 10:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
Organski portal osobno je napisao/la:
PAzi ovaj slucaj.
Alex Jones (on ne pati od autocenzure cini mi se) ga pred kamerama pita zasto nije rekao sve u svom dokumentarcu o 9/11 i zasto je vjesto izbjegavao podatke koji razotkrivaju cijlu stvar bas kad sam pomislio da ce ovaj bacat prasinu u oci i izvlaciti se ovaj mrtav hladan izjavi "to ne bi bilo patriotski".


@ Ziggy
imas pod temom dokumentarci taj koji navodi organski.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 05, 2005 11:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Imam i ja jednu zavjeru, ali tko zna, možda se radi o "najmanje pogrešnoj" slici svijeta:

Čovječanstvo, odnosno nositelji Božjeg principa u sebi, iz vrlo složenih razloga (OPS, kršenje univerzalnog zakona) odvajaju se od svog prirodnog stanja (besmrtnosti, jedinstva) i padaju u iluziju materijalnog svijeta (Matrix).

Čuvar logora ("bog ovoga svijeta") drži pale božje iskre u zarobljeništvu i hrani se njihovom snagom što i njemu daje privid "besmrtnosti".

Oni koji nisu pali, ili su se uspjeli vratiti, pokušavaju pomoći svojoj nesretnoj braći koja je zaglavila u "živom blatu iluzije" da se vrate natrag, jer ovi to sami, bez pomoći izvana, više nisu u stanju.

Bez unutarnje božanske iskre koju svaki tragatelj nosi u srcu, nije moguće prepoznavanje Istine, odnosno "pravih od lažnih pomagača".

Entiteti bez te božanske iskre (organski portali) nisu nikada bili dio besmrtnog božjeg principa, pa niti ne mogu čuti poziv iz dubine srca (glas božanske iskre), a pogotovo prozreti iluziju.

Temeljnom samo-promjenom (OPS transfigurira u OPD), "tragatelji" se povezuju s "božanskim principom u sebi" i on ih dalje vodi na putu povratka. Oni se više ne napajaju "hranama ovoga svijeta" (predrasude, nacionalizam, crkva, obitelj, politika, mediji, narkotici i alkohol, vođe i vanjski autoriteti), već ih pokreće unutrašnji "perpetuum-mobile" (žive i dalje u "ovome svijetu ali ne i od ovoga svijeta").
Kao takvi postaju rak-rana u Matrixu i aktiviraju se razni siguronosni sustavi (agenti). Vrijeme se počinje ubrzavati, a greške u programu postaju sve očitije. Kada veći broj tragatelja razotkrije njegov način funkcioniranja, gladni organizam Matrixa počinje organizirati "križarske ratove protiv heretika". Mnogi podlegnu tim iskušenjima i progutaju ponovno slika.

Razne "svete knjige" su pune svjedočanstava onih koji su tim putem već prošli, ali su istovremeno i zamka za one koji ih nisu u stanju ispravno razumjeti i razaznati spoznaju od lažnih svjedočenja.

Taj je put strašno bolan za ovozemaljsku osobnost, jer "rođenje novog čovjeka" znači "smrt staroga", ali iluzija i Istina (tama i Svjetlost) se ne mogu istovremeno-prostorno manifestirati. Radi se o kidanju lanaca koji nas vezuju za "ovaj svijet", i dok se ne prekine i posljednja nit još uvijek ostajemo vezani.
Sve se to mora odigrati dok smo još živi (svjesno demaskiranje), jer nakon smrti je prekasno (tada preostaje samo gledanje "filma" i ponovna inkarnacija).

Kada jednom spoznamo, a ovakve stranice nam mogu u tome puno pomoći, kako ovaj svijet funkcionira, neophodno je da vođeni "glasom tišine" iz dubine našeg istinskog bića izvršimo neophodni pristanak i odlučimo se za slika, potražimo u svojoj okolini one koji su isto to napravili (možda pod okriljen neke gnostičke škole) i ispunimo onaj jedan istinski smisao našeg postojanja - a to je povratak istinskoj domovini.
Put je dug, ali nije važno jer su vrijeme i prostor ionako iluzije...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 05, 2005 3:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Organski
Mozda je Moore na platnom spisku demokrata, tko bi mogao znati. On i Jones ce sigurno pociniti "samoubojstvo" ili doziveti prometnu nesrecu ako previse brbljaju, a to nije patriotski.

Sofija
Ta teorija je manje vise u biti svih religija. Pad u materiju, Sejtan i agenti matrixa(Maya - iluzorna energija kosmosa) i lazni Bog - kreator i gospodar sveta koji se u filozofskoj terminologiji naziva DEMIURG.
Mislim da pre PADA covjecanstvo i nije postojalo. MI smo nakon pada dobili za sebe odgovarajuca tela Homo Sapiens Sapiens. Sam PAD nije greska ili havarija vec prirodni tok stvari, kosmicki ciklus. A matrix ili iluzija kosmosa stvorena je tako da nas lepo namuci ako hocemo da izadjemo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 05, 2005 3:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Stvar je u tome da je Moore odličan za početak istraživanja i da uopće motivira ljude koji inače ne razmišljaju mnogo, da upravo to i počnu. To što ne ide do kraja i nije dovoljno radikalan, možda je samo diplomatski potez da sebe očuva na životu koji mu je očito drag. Ko smo mi da ga osuđujemo? Tip je napravio dosta odličnih dokumentaraca i samo budala bi mu mogla to opovrgnuti... Ionako u nijednom paketu nije sve obuhvaćeno, bilo bi prelako i jednostavno kada bi on sve fino iznio, a mi onako fino sa kokicama izađemo prosvijetljeni iz kina. Na kraju krajeva, stvari se takve moraju iznijeti malo po malo, pogotovo kad je riječ o masama. To šta je tip rekao "to nije patriotski", ne mora značiti ama baš ništa. A kao što rekoh, možda samo igra
neku svoju igru da ostane živ i dobro mu ide... još uvijek, nadam se da će tako i ostati.

Inače Ziggy, slažem se najviše sa tvojom zadnjom rečenicom prvog posta, mislim da smo svi više manje slično razmišljali bar jednom, ali činjenica je da i u ovoj formi na kraju krajeva ima nešto...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 05, 2005 3:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ziggy je napisao/la:
Mislim da pre PADA covjecanstvo i nije postojalo. MI smo nakon pada dobili za sebe odgovarajuca tela Homo Sapiens Sapiens. Sam PAD nije greska ili havarija vec prirodni tok stvari, kosmicki ciklus. A matrix ili iluzija kosmosa stvorena je tako da nas lepo namuci ako hocemo da izadjemo.


Čovječanstvo kao takvo sigurno ne. "Apsolutna svijest" koje smo i sami dio vjerujem da da. Ja se apsolutno slažem da je to sve prirodan tok i mislim da je nadasve apsurdno govoriti da su to neke greške, to je jednostavno tako, na kraju krajeva "greške" i "uspjesi" su poprilično svjetovni termini za ove sfere o kojima pričamo. Ne, tu nema govora o greškama, mislim da je pre fanatično govoriti tako nešto. Ali sad da unutar tzv. "matriksa" ima svega i svačega, to stoji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 05, 2005 11:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ziggy je napisao/la:
Organski
Mozda je Moore na platnom spisku demokrata, tko bi mogao znati. On i Jones ce sigurno pociniti "samoubojstvo" ili doziveti prometnu nesrecu ako previse brbljaju, a to nije patriotski.



Pa ako tako mislis meni je ok ali mislim da to nema smisla. Ni ono sta je napisao Pantagruel.
Osim ako zelite igrati kompromisa sa istinom a u ovom kontekstu to mi je malo previse.

Postoje koliko hoces ljudi koji pricaju puno vise od Moorea i savrseno su zivi.
Icke prica da se porodica Bush hrani krvlju i siluje male djecacice, da je kraljica majka reptil koja je ubila Dianu pa seta okolo slobodno, Alex Jones se sece Bohemian Groove-om i snima i porucuje masonima da mu pozdrave Molocha i smije im se u lice.
Imam doma zanimljiv dokumentarac od jednog tipa koji iznosi samo cinjenice javno iznesene u medijima iz kojih se vidi kolika je sve to farsa i koliki je dezinformativni uradak Moorovo dijelo. I on je ziv i zdrav.
Kazem da je dezinformativan jer je Moore kao i svaki ozbiljniji istrazivac ZNAO te cinjenice.
Moore nije rekao da ih ne zna. On je samo rekao da iznosenje istih nije patriotsko dakle SAKRIO ih je.
To je ok po meni. Nek radi sta oce ali onda se vise nema pravo zvat istrazivacem bar u kontekstu da razotkriva bilo sta.


Citat:
Stvar je u tome da je Moore odličan za početak istraživanja i da uopće motivira ljude koji inače ne razmišljaju mnogo, da upravo to i počnu.


Uglavnom se ne radi o nikakvom pocetku istrazivanja.
Eliti je bilo jasno da je usralo motku pa je izbacilo u marketing Moorov uradak da popuni vakuum koji se stvorio kad je tisuce i tisucu ljudi zeljelo odgovor. To se zatim plasira na TV, DVD i sl. da popuni prazninu na konzumentskom trzsitu kao instant odgovor koji ce kasnije popuniti i oslabiti eventualne pokusaje da se proturi neka "teorija zavjere".

Umjesto da daju odgovor dakle da je to sve jedna zlocinacka klika Moore je stao na pragu stvari cijele i na koncu je rezultat svega da se tvrdi da je Bush nesposoban i glup sta je daleko bolja varijantna jer se za to krivicno ne goni.

Zasto nije otisao korak dalje. Ne sa teorijama vec samo sa nekim cinjenicama??? Jer ih nije znao???

NE, vec zato jer nije patriotski.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 05, 2005 11:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Organski
Mislim da Farenhajt ide dalje od konstatacije da je Bush glup i nesposoban. Mozda ne tako eksplicitno ali on nagovestava neke jezive stvari. Citaj malo medju redove. Ne pisu svi jasno i glasno kao Icke, jer se boje da bi u najmanju ruku mogli zaraditi optuzbu za klevetu.
Tu se radi o povezanosti Busha sa svetski zbivanjima, ratom u Iraku, cjena nafte, napadi na WTC, Osama i sl. To su konkretne stvari koji imaju konkretan utjecaj na nas. Recimo danas nafta dostize svetski rekord skupoce.
Mene ne interesuje dali Bush pije krv, naftu ili jede govna. To je njegov privatni zivot. Takvim zutostamparskim tracevima se bavi upravo Icke i bas zbog toga je tako recit i "hrabar". Niko se ne obazire na takve stvari koje nisu konkretne. Icke ne iznosi dokaze, vec analogije i neke rekla - kazala - navodno tvrdnje koje nemaju cvrstu potporu. Tako da Icke nije nista jaci od Moorea.
Ali nema veze. Moorea sam onako spomenuo kao istrazivaca koji se ne bavi reptilima i grejsima. Pricao sam o zavjeri ciji je cilj da se stvori malo drugacija teorija zavjere


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 8:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hahahaa!

Ovaj je rekao ovo, ovaj je rekao ono... ovaj laže, a ovaj ne... Zato bi ovo mogla biti istina, a ovo ne! Ma da?!

Ljudi, pa dajte si malo razmislite!!! Ovo uopće nije važno jel zavjera x0, x1, x2 ili zavjera zavjere od zavjere - zavjere... Ovako možete do preksutra u krug i nema rješenja.

Cijela stvar je u hiperdimenzionalnoj prirodi, da, ljudima se manipuliralo i manipulirat će se i ima stvari koje još mnogi uopće ne počinju uočavati, a kamoli shvaćati. Dakle, uvijek neko nekog jede, pa smo i mi hrana nekome. A jel taj u vezi sa Bushom, Moore-om, Valerianom i drugima ili nije - to definitivno nema nikakve veze jer u oba slučaja nas jebu već milenijima. I to trebamo rješiti prvo u sebi, onda pomoći drugima koliko možemo i ako to želimo. Tko neće, nek jebe onog ispod sebe u piramidi, al će i bit jeben od onog iznad sebe. I to je to. Treba izać iz piramide, a ne gulit krumpire u piramidi i gledati koji je kakvog oblika!!!

Ne treba trošiti energiju na ovakve male smicalice koje nam daju da si razbijamo glave, da nas odvrate od pravog smjera. Daj stoci zabavnik da se zabavlja da nebi pomislila da ćemo ju na kraju zaklat...

Ljuuuuudiiiii ????????????

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 10:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Jack
U pravu si. Ali nije mi bio cilj uporedjivati Moorea sa Ickeom. Uvek se svi uhvate za najbanalni deo teksta pa se tako diskusija razvodnila, tj. postala manje gusta :)
Posto je ovo deo foruma o manipulaciji predlozio sam jednu varijantu za razgledanje i diskusiju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
Organski portal osobno je napisao/la:
Eliti je bilo jasno da je usralo motku pa je izbacilo u marketing Moorov uradak da popuni vakuum koji se stvorio kad je tisuce i tisucu ljudi zeljelo odgovor. To se zatim plasira na TV, DVD i sl. da popuni prazninu na konzumentskom trzsitu kao instant odgovor koji ce kasnije popuniti i oslabiti eventualne pokusaje da se proturi neka "teorija zavjere".


=D>

Tocno to, najjednostavniji recept za sakrivanje, masa zadovoljna (barem onaj dio tj. OVCE), a svakako je i elita zadovoljna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Najlakše je krivnju za svoje stanje pripisivati drugima, a najteže shvatiti da smo svi podložni zakonu uzroka i posljedica.

Dakle, ako želimo promijeniti posljedice, prvo moramo shvatiti uzroke!

Kada bi netko očistio ovaj svijet od svih zala i nepravdi i napravio "restart" Matrixa opet bi kroz neko vrijeme sve bilo isto.

Ovaj svijet odgovara razini svijesti njegovih stanovnika i neda se bitno i trajno popraviti.

Koliko god uređivali zatvor - on će uvijek ostati samo zatvor.

Ali promjenom svijesti - svako svoje - mijenja se za nas privid svijeta u smislu da se krećemo ka granicama Matrixa, pa onda možda jednom ugledamo i rupu i zbrišemo van!

"Optimisti misle da je ovo najbolji mogući svijet,
a pesimisti se boje da su optimisti u pravu!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 2:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Rješenje nije u mijenjanju sustava, nego u izlazu iz sustava. Sustav je tu sa razlogom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 8:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ziggy je napisao/la:
as. Recimo danas nafta dostize svetski rekord skupoce.
Mene ne interesuje dali Bush pije krv, naftu ili jede govna. To je njegov privatni zivot.

Ta dal je to njegov privatni zivot zavisi kako je i od koga nabavio krv, naftu ili govna.

:o

Inace
Citat:
Uvek se svi uhvate za najbanalni deo teksta pa se tako diskusija razvodnila, tj. postala manje gusta


PA sta to nije centar teme. Zavjera o zavjeri. Moore otkriva kao nekakvu zavjeru a Icke ima teoriju da je to zavjera zavjere tj. da Moore navodi na krivi put otkrivajuci "zavjeru". Pa sta to nije tema.

Citat:
Ne treba trošiti energiju na ovakve male smicalice koje nam daju da si razbijamo glave, da nas odvrate od pravog smjera.


Da al je ovo takva tema pa sta cemo sad? Mozemo ugasiti forum jer je 95% tema takvo i otici meditirati.

:lol:

Citat:
Najlakše je krivnju za svoje stanje pripisivati drugima, a najteže shvatiti da smo svi podložni zakonu uzroka i posljedica.


Moore ne mora biti kriv ni zasto samo mora biti jasno da tip ima sumnjive motive. Ostalo je tezi oblik filozofije sam po sebi nimalo los ali nekonkretan i nepotpun u ovom nekom djelovanju sada.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 06, 2005 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Organski
Po kozna koji put ponavljam da nisam hteo velicati Moorea. Moja teorija je bila da neko sistematski stvara mitove, UFO-e, siri lazna svjedocantsva i sl. Drugim recima stvara laznu i veoma privlacnu teriju zavjere da bi odvukao paznju raje od konkretnih stvari poput politike, ekonomije, kriminala, globalizacije i sl.
Ajt sad molim vas malo zaboravite Moorea i Ickea i diskutirajmo o ovome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 405 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 130 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz