Sada je: sub apr 27, 2024 2:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vril
PostPostano: ned jul 02, 2006 11:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Surfajuchi na internetu,pojavila mi se ova neobichna rijech "VRIL", i onda sam prochitao negdje da je to izraz Edward Bulwer-Lytton-a preciznije sf knjiga pod nazivom "Vril: The Power of the Coming Race" , kao da su to ljudi ispod povrsine zemlje,pa onda opet se pominju njemacki pisci koji tvrde da je to Vril Gesellschaft (Vril Drustvo) ili ti ga Luminous Lodge ,tajno drustvo pre-nacistickog Berlina... da li netko posjeduje neke opsirnije i osebujnije informacije o ovom ?

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 2:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
U kratkim crtama pomenuto je ovdje:


http://www.galaksija.com/metafizika/mag ... litika.htm

(...) Kratko prije nego što su nacisti došli na vlast u Njemačkoj, u Berlinu je bilo osnovano jedno tajno ezoteričko drustvo po imenu Luminozna Loža ili Vril. Čini se da je to društvo bukvalno bilo osnovano na osnovu ideja iznesenih u pripovijetci Rasa Koja Dolazi (The Coming Race, prim. prev.) autora po imenu Bulwer Lytton, koji u toj svojoj knjizi opisuje jednu rasu ljudi koji su po svom fizičkom izgledu daleko ispred naše. Ti ljudi su stekli takve moći da su oni u poređenju s nama kao bogovi. Oni se trenutno kriju u pećinama koje se nalaze u centru naše planete a navodno, uskoro će izaći napolje i preuzeti vlast nad nama. Članovi tog društva su tvrdili kako posjeduju tajno znanje uz pomoć kojeg će oni izmijeniti ljudsku rasu i načiniti je ravnopravnom s tim ljudima koji žive skriveni u dubinama zemlje. Tu se radilo o metodama koncentracije i cijelom jednom sistemu unutrašnje ili mentalne gimnastike koja će im omogućiti da se transformišu. Navodno, oni su svoje mentalne vježbe započinjali tako što su satima zurili u jabuku presječenu na dvoje. Sam pojam Vril za njih je podrazumijevao jednu ogromnu energiju koja je zastupljena u našem univerzumu i od koje mi koristimo samo jedan mali djelić a ona ujedno predstavlja i nervni-centar našeg potencijalnog božanstva. Ko god uspije da ovlada tom vril-energijom, postaće gospodar nad samim sobom, ljudima oko sebe i cijelim čovječanstvom, smatrali su pripadnici ovog društva. (...)



Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 3:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
e hvala ti Galaksija,fakat si car...

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 03, 2006 12:13 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 29, 2006 7:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: Balkan
Zanimljivo je pogledati:
http://www.ispodzemlje.com/6/sch.htm

_________________
Ljubav je suština svega.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 95 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz