Sada je: sub apr 27, 2024 4:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 112, 113, 114, 115, 116
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Chemtrails - kemijski tragovi aviona
PostPostano: pon feb 05, 2024 12:58 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
sen-sei je napisao/la:
..

Jedna stvar mi tu nije jasna:
Kako to može biti grafen (ili grafen oksid) kad masovna industrijska proizvodnja grafena još uvijek nije... zaživjela? Ili jest? Pronašao netko informacije o proizvođačima?


Mogu ga naštancati koliko hoće iz grafita.





Vrlo lako i da dodavanjem grafita u avionsko gorivo mogu dobiti derivate grafena kao što su oksid i hidroksid ("jet pyrolisis") pa nas tako grafeniziraju i preko kemtrejlsa?!


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - kemijski tragovi aviona
PostPostano: pon feb 05, 2024 1:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Ajme, vidjela sam taj video davnih dana. Je, i tu piše "grafen", ali ta pjenasta čađ i grafen se čini da su dvije posve različite stvari. Moja mašta nije u stanju iz te scene i te mase izvući sve one propertis koje se pripisuju grafenu, grafenskim folijama, i "tehnološkim čudesima" koja smo u nano formi gledali zadnjih par godina. Kako sam ja shvatila te neke stvari, iz te čađi tek treba proizvesti grafen. A to, kažu, ispada problem na masovnijoj i iole šire-upotrebljivoj skali.

Okej, ajmo ovako:

carbon soot aerosol gel nije grafen.

Aerosolizirana ugljična čađ se koristi za kojekakve "purifikacije" i pročišćavanja. O grafenu se tek priča kao o praktički "bogomdanoj" alternativi, savršenoj, ono, san snova... Ili mačak u vreći, još jedan.

slika

dim u limenci


2018
https://www.americanscientist.org/artic ... g-graphene

2021
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 5621000680

slika


Attachment:
Screenshot 2024-02-05 at 12-52-57 Graphene synthesis characterization and its applications A review.png
Screenshot 2024-02-05 at 12-52-57 Graphene synthesis characterization and its applications A review.png [ 79.08 KiB | Pogledano 313 put/a. ]


Ništa ja ne tvrdim, ne sporim decidirano ništa, samo pitam... jer uočavam "rupe", bile iste u mojoj vlastitoj informiranosti, a onda i ti "stručnjaci", autori tih znanstvenih članaka ispadaju jednako ako ne i još puno više neinformirani.

Tako - još uvijek se, čini se, nema komercijabilne, ekonomski prihvatljive metode industrijske proizvodnje grafena. Kažem, ako tko ima neku noviju informaciju unazad dvije godine i zna za nekog proizvođača koji bi bio u stanju opskrbiti sve te avione diljem svijeta grafenom u kontejnerima za svakodnevna masovna zaprašivanja, molim lijepo ime tog proizvođača. To je sve. Skidam kapu onome tko nam ponudi te informacije. Želim reći, nemojme (previše) spekulirati (ili je to tek moja "osobna mana" da se ježim od spekuliranja). Ja ne tvrdim da moguće nije ipak grafen u pitanju, ali u ovom času ne vidim kako bi mogao biti. Tko u svijetu proizvodi grafen na dovoljno "masovnoj skali" da se već decenijama može koristiti u tim kemtrejlsima? Kemsa je bilo i prije svih priča o grafenu, ne?
Ti kažeš da ga je lako proizvesti, ovi s linkova kažu da nije. Posve - u vrijeme pisanja tih članaka - nerentabilno, neisplativo i vremenski neprihvatljivo za ikakvu kontinuiranu ponudu nužnu za ikakvu komercijalnu upotrebu pa time i za opseg "operacije kemsi". ?

Osim toga, ta stvar koja nam se već tri godine govori da je grafen jer liči na grafen i slike grafena po netu , može jednako tako biti i Haraldov "black goo", ili nešto još dubioznije. Jer, peta kolona naših Španjolaca koje uvijek rado počujemo i jest izjavljivala da te stvari (u ubadalima) zlokobno NALIKUJU na baš te slike. Da li je puka vizualna identifikacija dostatno mjerilo u ovom slučaju? Usporedba slike sa slikom? Mh...

I opet malo kontra općoj klimi eskalacije "informiranosti o kemsima" u zadnje dvije godine što su ove stvari o kojima se na ovom forumu priča i pretresa već više od petnaest godina... Taj ugljični aerosol se već dulje vrijeme koristi za kojekakve purifikacije, nekome je palo na pamet da "pročišćava i atmosferu" (pisala sam o tome, Walter Russel je pisao o tome, ja sam samo ubacila u svoj post nekoliko njegovih otkrića, nisam to ja ni smislila ni izmislila - to su stvari koje su se znale u sedamdesetima, još tada kad je on djelovao). To su kemsi.
Oni bijeli. Pada sve "što kao pročiste", a što... neću se ponavljati, piše negdje naprijed u nekom od postova.

Što su one "crne linije", "nevidljive linije" u smislu da djeluju doslovce kao "štrafe rupa u nebu, u zraku" koje kemsi često "pokrivaju"? - pitanje je, pitanje... I one su tu, iznimno rijetko se može vidjeti ikakva letjelica povezana uz pojavu tih kao "tamnih linija" koje prije djeluju kao da je nešto "izvučeno" nego da je nešto "ubačeno". Prava enigma iz pozadine?


Ovim postom ništa ne sporim, samo... eto, pitam. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Chemtrails - kemijski tragovi aviona
PostPostano: čet feb 08, 2024 10:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
zadnja dva ljetovanja sam išao u Pakoštane,i odsjedao sam kod istog čovjeka u vezi mog boravka tamo. medjutim,na balkonu stana u kojem sam boravio, prvi put sam vidio kako prskači imaju svoj markirani rejon koji pokrivaju.
smještaj je bio malo na uzvišenju,pa sam sa balkona imao jedinstven panoramski pogled,sa desne strane more,u sredini dole u niziji Pakoštane a sa lijeve strane Vransko jezero.došli bi i odjednom se pojavili sa pučine i išli bi prema Vranskom jezeru da prave veliko polukružno okretanje(kad se isprazne sa svojim "vitaminima"),svojoj supruzi(koju te stvari ne interesuju) bih rekao,pogledaj,sad će onaj avion da se okrene tamo(kod Vranskog jezera) i da se vrati nazad(to su radili u prilicno sporoj brzini,lagano su klizili)...kad bi se to dogodilo,uslijedilo bi pitanje "kako znaš?"...ehhh,vidovit sam (ponekad) :mrgreen:
isto sam primjetio da su prilično nečujni,tek kad bi se spustili na nižu visinu,odjednom bi ih čuo,nije bilo postepenog zvuka,nego samo iznebuha ga i vidiš i čuješ...samo se pojavi,bumšakala :-k
sve sam to bio uočio kad smo prvi put došli tamo,živo me bilo interesovalo da li se nešto promijenilo u medjuvremenu kad smo drugi put dolazili,noup,sve je bilo u dlaku isto...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 112, 113, 114, 115, 116

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz