Sada je: čet maj 23, 2024 4:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ayurveda i ayurvedski preparati
PostPostano: sub nov 15, 2008 8:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
Pozdrav svima

Evo surfajuci internetom slucajno sam naisao na ovaj forum pod temom zdravlje pa bih evo rado predlozio svatkome koga zanima ajurveda i ajurvedski biljni preparati da mi se javi jer vam mogu putem emaila poslati vrlo opsiran i detaljan katalog ajurvedskih preparata iz Indije koje vam mogu
nabaviti, neke imam vec ovdje u Zagrebu. Preparati su vrlo zanimljivi i vjerujem da ce zaljubljenici u ajurvedu biti vrlo, vrlo sretni :-)
Uzivajte


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 15, 2008 9:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
A da ih staviš na net? :-s
Uplodaš i staviš link.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: na net....
PostPostano: ned nov 16, 2008 6:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
mozda nije losa ideja no moram naci nekoga da mi pomogne jer nisam bas sa kompjuterima i moram vidjeti sto to znaci da ih stavim na net, gdje bi to bilo vidljivo, kome dostupno....
Slab sam sa kompjuterima :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 16, 2008 7:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
mozda nije losa ideja no moram naci nekoga da mi pomogne jer nisam bas sa kompjuterima

Ni ja,ali vrlo je jednostavno.
Ovdje se registriraš da dobiješ svoj folder
http://www.4shared.com/
Nakon registracije ćeš vidjedti svoj folder i naći ćeš gdje ti piše upload
Pored toga imaš tipku browse pomoću koje ćeš nači koje dokumente sa svog računala želiš staviti na internet tako da su dostupni svakome da si ih skine,isprinta,itd..
Ili jednostavnije pritisni ovaj link
http://www.2shared.com/
i nakon uploada pojavljuje se link kojeg možeš iskopirati i staviti ga recimo u tvoj sljedeći post
:thumbup:
EDIT:Ili ih pošalji meni pa da obavim taj dio posla u tvoje ime

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 16, 2008 9:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
o.k. hvala, ajde cujemo se sutra sada idem spavati, ak bi mi mogao pomoci bilo bi super, inace ovo mi je prvi forum....nisam bas kompjuteras...
A kako bi ljudi mogli vidjeti taj katalog, gdje bi ga pronasli na internetu.
Jel moram imati tvoju email adresu da ti posaljem katalog?
Cao do sutra


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 16, 2008 10:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
I đe jekatalog? Kako se može skinuti?

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: katalog ajurvedskih preparata
PostPostano: pon nov 17, 2008 2:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
Pozdrav svima

Evo, za sada ne bi stavljao katalog na internet vec bi ozbiljno zainteresiranima poslao katalog putem emaila, javite mi se na email:

ayurvedamritam@hotmail.com

i saljem vam kompletni katalog u attachmentu. Budite sigurni da vas email 100% necu slati nikome dalje, tj. privatnost vase email adrese ostaje samo medju nama.

Cao


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 8:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
Htio bi se malo vise predstaviti, a ne samo ponuditi katalog preparata...
Uglavnom ajurveda me zanima kao i sam zivot tako da ajurvedski doktor nisam no ponesto o ajurvedi znam iz knjiga i iz koristenja preparata, iskustva su u biti vrlo lijepa...
Ima li jos tko da se malo vise razumije u ajurvedu i ima li netko iskustva sa preparatima? Inace ime mi je Boris.
Iznenadjen sam forumom kao takvim, prije nisam bio na forumima i ovdje se
zaista moze puno, puno toga naci, puno zanimljivih tema i ljudi, super stvar,

Caos


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 18, 2008 12:32 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa vjerojatno onda znaš i za Tomislava...

www.ayurveda.hr

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 18, 2008 8:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
Da, cuo sam za njega da ima kliniku i radi hidrokolon terapiju no jos ga nisam upoznao niti sam bio u klinici


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 18, 2008 8:28 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
cuo sam i da daje abhyangu i shirodaru uz kolon terapiju.
Uglavnom super, super je da ajurveda sve vise dolazi u Hrvatsku.
Osobno nisam pristalica placanja onoga sto mogu sam napraviti jer nemam para tako da bi shirodaru sam radio (jos nisam probao), a i kolon terapiju koja je jako skupa, sam obavio sam, drugom metodom (vodom, mokracom i uparenom mokracom) no vrlo, vrlo djelotvornom pa ako ikoga zanima mogu se podijeliti iskustvom....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 18, 2008 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Ayurvedamritam
Citat:
pa ako ikoga zanima mogu se podijeliti iskustvom....

Samo djeli =D> Zato smo tu.
Nikad neznaš kome će tvoje iskustvo dobro doći.
:thumbup:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 18, 2008 6:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
oki doki, znaci pricat cemo o klistirima... :D
Sada bas nikako nemam vremena no mozda sutra uhvatim pa javim kak je sve to izgledalo u wc-u (bit ce naravno u granicama pristojnosti)...

:lol:

bok


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: urinoterapija, nazdravlje!
PostPostano: sri nov 19, 2008 5:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
znaci, kako sam se pripremio ciscenjem debelog crijeva za pijenje mokrace:

ovdje nema nista novo, vec je sve poznato no ima par nijansa koje sam sam otkrio i za koje mislim da su o.k., ne sljedite me postopoto....
Uglavnom prije 12 god. pokusao sam sa pijenjem mokrace ni tada nisam bio spreman, evo tek prije 2 mjeseca je stvar sazrila sama po sebi (u tih 12 godina vec sam i zaboravio na sve to) tako da sam odlucio, sto se i preporucuje pocistiti prvo debelo crijevo od toksina i mogucih nametnika (glista, trakavica...).
Slijedio sam instrukcije Malahova, ruskog ili ukrajinskog eksperta u prirodnom lijecenju.
Trebalo bi prvo 7-10 dana, svakodnevno, jednom dnevno, raditi klistire sa 1 litrom mokrace koju smo skupili tokom dana. Zatim ide oko 20-30 dnevno ciscenje sa uparenom mokracom i usporedno (tko zeli prijeci na pijenje) radi se grgljanje i ispiranje nosa mokracom da se navikne.
Znaci trebalo bi prvo dobro obaviti veliku nuzdu, imati prazan zeludac i vremena za sve.
Ja sam u ovom svemu dodao ispiranje crijeva vodom prije nego krenem sa klistiranjem mokracom. To u knjizi nije spomenuto pa se nadam da ne grijesim no razlog je ovaj:

skuzio sam da se nakon dobre velike stolice ipak i dalje zadrzava podosta vel. kol. izmeta u gornjem dijelu d. crijeva, tamo gdje crijevo radi zavoj prema gore i lijevi ili desno kak se vec gleda.

Tako da sam poslije vel. stolice i unosa klistira, izbacivao osim mokrace jos podosta tih kakaški, sto ce reci da crijeva nisu bila prazna i cista da bi ih mokaca fino pocistila.
Uglavnom ja sam prije svakog klistira, odvrnuo glavu tuša , sjeo na kadu i prislonio (ne gurnuo) dobro stisnuvsi crijevo tusa na anus.
Polako se pusta obavezno topla voda i polako svijesno diše. Obavio wc i tako par puta dok ne izlazi samo cista voda. Dobro je par puta ustati sa wc-a i ponovo sjesti, a uz to i pokretati trbuh nutra van, kako bio sve izaslo.
Nakon toga se pristupa uvodjenjem klistira polako sa punom paznjom na disanje i paznjom na sadasnji trenutak ( to je pogotovo vazno kada se radi klistir sa uparenom mokracom!!!! ). Ide se polako i cim se osjeti pritisak staje se i duboko se dise na usta, u tom trenutku nema drugih misli o ovom ili onom inace se tesko moze prevazici pritisak koji se stvara u crijevima. Pritisak nije od vel. kolicine mokrace jer 1 L nije puno vec do pritiska, to jest do reakcije crijeva sa mokracom dolazi zbog soli (uz soli ima jos pregrst vrijednih i znacajnih tvari) koje se nalaze u mokraci i koje putem osmoze pumpaju vodu iz crijeva i iz okolnih organa i stanica koje okruzuju crijeva.
U tome je snaga klistira sa mokracom jer mokraca za razliku od obicne vode isisava svu zmazanocu koja se godinama talozila i skrutnula na stijenkama crijeva, obicna voda nema sanse da to napravi, tako da je ispiranje vodom vrlo, vrlo povrsno ispiranje, gotovo beznacajno za razliku od mokrace.
Ja stojim na ramenima negdje 1 minuta i uvlacim i izbacujem trbuh i onda odmah ali polako legnem na DESNI bok. Tako sam dok me ne potjera.

Nakon 7-10 dana, pocinje klistiranje sa uparenom mokracom ( ne znam kako ce tko no ja imam srece da to radim na selu na otvorenom).
Kuha se u otvorenom emajliranom loncu koja litrica mokrace i kuha se dok ne ostane 1/4 pocetne kolicine(ne smije se kuhati vise od 1/4). Ta mokraca je vrlo vrijedna i vrlo, vrlo zasicena solima. Moze se cuvati neograniceno u dubokom smrzavanju i po potrebi odlediti.

Pocinje se sa 50ml prvi dan (ovdje je po meni takodjer vrlo vazno prvo vodom procistiti crijeva, mozda je ovdje i vaznije nego sa obicnom mokracom!!!), uvijek se radi jedan dan pauze i onda se povecava doza za 50ml. Takvo povecanje po 50ml i sa po jedan dan pauze se radi dok se ne stigne do 500ml, a onda se doza spusta opet do 50-100ml.

Nabavite si gumenu krusku za klistiranje i ovaj put stvarno polako, sa praznim zelucem, punim svijesnim disanjem, dosta vremena, stoj na ramenima, desni bok.....reakcija ce biti jaka, stezanje crijeva i velika i hitna potreba za wc-om. Tako da ako npr. imate klizmu od 300ml, radite je polako, ako treba 1/3 pa kad vas stisnu crijeva stanite, duboko disite i nastavite tek kada ste potpuno stabilni.....sve ide polako, polako, i ne sa punim zelucem! Ak treba obavite wc i nastavite sa ostatkom doze.
Radite klizme samo kada se dobro osjecate jer kod klizme sa uparenom mokracom mozete vrlo lako i brzo osjetiti vrucinu u glavi ili cijelom tijelu i cak i laganu vrtoglavicu ponekad te osjecas mucnine. Sve to brzo prolazi ako se i javi.
Odmah nakon takve klizme (pogotovo sa uparenom mokracom efekt je vrlo konkretan!!!) osjeti se kako se Vata doša (tko malo zna ajurvedu) jako, jako umirila, ja to stanje opisujem kao da ste popili neku dobru, jako, jako dobru tableticu za smirenje.....ako ste prije klizme bili umorni, imali previse misli, briga, ljutnje itd. poslije klizme osjecat ce te se energicno, prizemljeno, sa tihim i rijetkim mislima...stanje Nirvane otprilike
:D

To blazeno stanje uma i tijela protegnut ce se na cijeli ostatak dana i to je bez sumnje tako!!!!!!! =D>

Jedna opaska da se i vama ne desi:

kada sam prvi puta radio klistir sa 150ml uparene (zapamtite da je uparena vrlo jaka) mokrace, otisao sam nakon toga trcati (bio sam malo umoran od radnog dana no to nije bio razlog) i nakon neka 2 sata ili manje nakon trcanja osjecao sam se jako, jako lose, nisam spavao cijelu noc i fakat mi je bila jedna od najgorih noci u zivotu......
Nemojte ( mada je mozda to bilo samo kod mene) nikada se fizicki naprezati poslije uparene mokrace, moguce je i najvjerojatnije je da se ogromna kolicina tjelesnih toksina naglo oslobodila u krv i zato je bilo tako lose.
Znaci nije stvar da me otrovala mokraca jer mokraca ne sadrzi toksine, pogotovo ne uparena, ona je samo jak i ljekoviti agens koji nevjerojatno cisti organizam.ž
Uparena mokraca moze vam pokazati sto je sve zivjelo u vama, a da niste niti znali.........fala Bogu kod mene toga nije bilo.

Prije nego sam krenuo sa cijelom urinoterapijom dosao sam izvana opet u Hrvatsku nakon 3 mjeseca i bio jako rasturen emocionalno, enegetski, vata dosha mi je bila....ma nije je uopce bilo, nisam mogao smiriti misli koje su doslovce ludile i ludile u glavi i stvarale veliki pritisak, emocionalno i energetski sam se osjecao isto, ma bio sam lud zbog nekih stvari i okolnosti i nista nije pomagalo. I tako 1.5 mjeseca, nakon urinoterapije i prelaska na živu hranu (djelomicno zivu, ne 100%) osjecao sam se prosvijetljeno......nesto apsolutno nevjerojatno, vise me teske okolnosti nisu dirale, misli su bile tihe i mekane, osjecaji puni......

tako da mogu tvrditi iz vlastitog iskustva da je urinoterapija fenomenalna stvar, živa hrana je takodjer odlicna no meni je prvenstveno, bez daljnjeg pomogla urinoterapija u prvu ruku!

Ako se tko odluci na sve ovo i nakon toga se odluci i na pijenje mokrace ( ne bojte se, nasa vodica zna biti vrlo, vrlo ukusna kako god to cudno zvucilo), toplo bi preporucio da se pocne sa zdravom prehranom barem nekoliko mjeseci ranije i obavezno ukljucite živo povrće jer on daje prekrasan okus mokraci. Osobno u blenderu izmiksam svo povrce koje se moze sirovo jesti, pogotovo obratite paznju na zeleno povrce kao sto je kelj, salata, kupus....

eto uzivajte na svome wc-u, a poslije i uz casicu dobrog domaceg soka :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: evo kataloga preparata
PostPostano: čet nov 20, 2008 9:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 15, 2008 3:46 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
Bok svima i tebi Formica

Ako sam sve dobro napravio onda bi KATALOG AJURVEDSKIH PREPARATA mogli pogledati ovdje:

http://www.2shared.com/file/4318202/4c6 ... arata.html

Uživajte u indijskim biljčicama :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: pet feb 26, 2010 2:16 pm 
Jack987 je napisao/la:
Pa vjerojatno onda znaš i za Tomislava...

http://www.ayurveda.hr

:mrgreen: :wink:


Pokušao otići na detox kod Tomislava prošli mjesec (dakle ne zbog nekih značajnih/vidljivih zdrav.problema). Čovjek mi uzeo mjeru u 15 minuta i preusmjerio na tajnicu. Za početak je ispalo da bi se trebao isprsiti s 18.500kn (cca 2550EUR). Što bi bilo do kraja ne znam. Što se tiče konkretno samo "klistriranja" to je sitnica od 14 x 550kn = 7700Kn (cca 1060EUR).

Dobrodošli u Hrvatsku, zemlju mogućnosti! :glasses7:

EDIT: ulazni pregled = 400Kn (upozorio me je i da mjesec dana dođem na drugi pregled, +400Kn), nisam dobio račun (ko mi je kriv kad ga nisam ni tražio). Oh, da na gorespomenutih 18.500kn moguće je iskamčiti popust u direktnom dogovoru s Tomislavom, pa ako se plaća kešom kao može se računati i do 30% popusta! Wow! \:D/


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Ayurveda i ayurvedski preparati
PostPostano: ned feb 28, 2010 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Ma daj kakve su to cijene, pa to je lihvarenje! Šta on to toliko radi "sveto" radi da toliko košta, dobiš možda nove organe? To je sve izbijanje love, dok si sam ne pomogneš nema od drugih ništa. Toliki internet i google, silne knjige, pogotovo ovdje na forumu gdje su ljudi stavili tone materijala i potpuno besplatno, znači čak ne treba davat paru ni za knjige, na nama je da se malo potrudimo samo treba malo proći kroz to i posvetiti se jednom dijelu.
Kakva ayurveda i detox čajevi, ljudi moji bez mokraće i malohova nema ništa :lol:

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayurveda i ayurvedski preparati
PostPostano: pon mar 01, 2010 2:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Sve se nalazi u knjigama. Gladovanje, urinoterapija, sirova hrana itd.....Ove cijene su strava.......uzas, za nesto sto mozes sam napraviti kod kuce :^o

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayurveda i ayurvedski preparati
PostPostano: pon mar 01, 2010 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
dzabaludin je napisao/la:
Sve se nalazi u knjigama. Gladovanje, urinoterapija, sirova hrana itd.....Ove cijene su strava.......uzas, za nesto sto mozes sam napraviti kod kuce :^o

Ayurveda uopce ne zagovara sirovu hranu, urinoterapija se po jednom ayurvedskom savjetniku ne nalazi u spisima (spominje se samo urin krave, ljudski ne), za gladovanje ne znam.

Sto se tice Tomislava, da, stvarno pretjeruje sa cijenama, al ko voli nek izvoli.

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz