Sada je: sri jun 05, 2024 8:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub dec 01, 2007 11:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2007 9:26 pm
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
pitanje za J.Krisnhamurtija :Šta mislite o vegetarijanstvu?(kako utjece na duhovnost,spoznaju....itd)
J.Krishnamurti :To je koncentracija na fizičko(na tijelo) a ne na duhovno

To sam pronašao u nekim knjigama o Krishnamurtiju...
eto samo sam htio napomenut :)

_________________
"The word impossible is not in my dictionary"
-Napoleon Bonaparte


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 07, 2008 8:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 452
Lokacija: Zagreb
Ja imam jedno jako veliko pitanje.



Vegetarijanci ne unose dovoljno EPA/DHA iz biljaka, nego se te dvije kiseline najviše i najlakše dobiju iz ribljeg ulja.

Znam da laneno sjemenje sadrži veliku količinu Alfalipoične omega tri kiseline, ali njena je molekula puno manja i manje složenija od molekula EPA/DHA.

Potrebno je pet puta više unijeti te Alfalipoične kiseline kako bi se momoću enzima delta pet i delta šest desaturaze ona pretvorila u EPA.

A i taj enzim je teško dobiti.

Nije li onda bolje biti poluvegetarijanac i par puta tjedno unositi riblje meso.

O vitaminu b12 nemam zasad pitanja, jer sam čuo da se on u novije vrijeme crpi iz nekakvih glijva.

Hvala za inf. i za bilo kakve linkove.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 07, 2008 8:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 452
Lokacija: Zagreb
beLIEve je napisao/la:
a dobre strane mesa????



Koliko meso ima dobrih strana govori podatak da će mesojed radije pojesti biljojeda, nego drugog mesojeda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 07, 2008 8:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
piskavac je napisao/la:
beLIEve je napisao/la:
a dobre strane mesa????



Koliko meso ima dobrih strana govori podatak da će mesojed radije pojesti biljojeda, nego drugog mesojeda.


Bar onda NAS radije nitko neće pojesti ako jedemo meso. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 07, 2008 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 452
Lokacija: Zagreb
promatrač je napisao/la:
piskavac je napisao/la:
beLIEve je napisao/la:
a dobre strane mesa????



Koliko meso ima dobrih strana govori podatak da će mesojed radije pojesti biljojeda, nego drugog mesojeda.


Bar onda NAS radije nitko neće pojesti ako jedemo meso. :mrgreen:



Oče. Reptilani, ogavne Sotonjare jedu našu energiju, a u sotonističkim ritualima često jedu i djecu. A ako se baš ne može nači pogodna žrtva, onda jedu i odrasle. A odrasli jedu meso. Tako daaaa...........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 12, 2008 11:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Eto vidiš.Imajući to u vidu,iz saosećanja biste mogli da se odreknete mesa i predjete na vegansku,mnoogo zdraviju ishranu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 11, 2008 12:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Mislim da je ishrana stvar pojedinca i da svaka rasprava o istoj je zapravo rasprava o ukusu, a o tome se nećemo nikad dogovoriti.
Ja osobno u svojoj prehrani koristim puno voća i povrća, a od mesa ribu i to onu sitnu plavu. To volim i to mi paše.

Ali nisam htio pisati za i protiv, već iz jednog drugog razloga. Jedno vrijeme sam plovio i doživio puno lijepih i manje lijepih stvari, ali priča koju mi je ispričao taksista u J. Koreji dok me vozio na aerodrom je bila nevjerojatna. U Koreji jedu pse, one što ih mi imamo za kućne ljubimce ili čuvare. Ali način na kojih ih tretiraju prije klanja je stravičan i van pameti. Noć prije klanja, psa stave u jedan kavez u kome se ne može pomaknuti. Onda mu za muda prikopčaju istosmjernu struju, male snage i amperaže koja se preko nekog uređaja čas pojačava čas smanjuje. Jadni pas u teškim mukama provede noć. Mislim da mu lakne kad ga ubiju. Navodno je meso tako obrađenog psa najveći specijalitet u J. Koreji.



Citat:
Streamer
Inace svinjokolja u hrvatskoj je jako jadno i brutalno napravljenja. Prvo cupaju jadnu zivotinju iz svinjca dok ona vristi. Onda ju ili odmah kolju ili je upucaju onim svinjskim pistoljem, a to samo rade da bi sebi olaksali stvari, ne njoj.


Moguće da bi se dobila kvaliteta mesa, kao kod Koreanaca.

Political Ponerology - predgovor

Tko god da je promatrao mačku kako se igra s mišem, prije nego što ga ubije i pojede, vjerovatno je pomislio kako se mačka “zabavlja” mišjim vratolomijama i ne može niti zamisliti užas i patnju miša. U tom slučaju mačka nije kriva za bilo kakav zli predumišljaj. Miš umire, mačka je sita i to je priroda.
Da li u ovoj dinamici postoji nešto više od onoga što možemo vidjeti? Zašto bi ovakvo ponašanje bilo evolucijom ugrađeno u mačku? Da li je miš ukusniji nakon što kemijske molekule straha preplave njegovo malo tijelo? Da li prestravljenost čini miša delikatesom?


Svaka sličnost u ova tri primjera je slučajna ali očito je stvar u patnji. Na drugom i trećem katu patnja žrtve daje bolje meso, dok su stanovnici četvrtog kata malo profinjeniji tako da je njima dovoljna samo energija onih koji pate.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 11, 2008 12:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
zlatko je napisao/la:
"Na drugom i trećem katu patnja žrtve daje bolje meso, dok su stanovnici četvrtog kata malo profinjeniji tako da je njima dovoljna samo energija onih koji pate.


da...zanimljivo si to primjetio...

ovaj primjer tretiranja psa u koreji prije nego ga zakolju me jako podsjeca na ono šta sam procito iz kasiopejskih transkripata kad su pricali o otmicama.Kolko sam shvatio, fizicke otmice su puno rijede ... u njima na najgore moguce nacine muce ljude prije nego umru...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 11, 2008 1:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
zlatko je napisao/la:
Svaka sličnost u ova tri primjera je slučajna ali očito je stvar u patnji. Na drugom i trećem katu patnja žrtve daje bolje meso, dok su stanovnici četvrtog kata malo profinjeniji tako da je njima dovoljna samo energija onih koji pate.

nishta nije sluchajno :mrgreen:
enzimi,hormoni itd. koji se oslobadjaju u situacijama stresa,panike,straha,bola,bezizlaznosti..... chine meso ukusnijim onima kojima je takva vibracija mesa pogodna,potrebna... i onima koji "misle" da im je potrebna,pogodna....
zato kazu da je meso divlje svinje ukusnije od mesa pitome svinje
ipak je strah pitome svinje u trenutku ubijanja,navikle na ropstvo u svinjcu,kratkotrajniji i sa manjim efektom po "ukusnost" mesa;
od straha divlje svinje navikle na slobodu shume,kad je ganjaju i ranjavaju dok je ne sateraju u coshak i muchki ubiju :evil:

kao shto se da videti iz primera koje si izneo,
to chak i machke znaju 8)
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 28, 2008 10:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Tema kao da je istrošena medjutim uvek ima ono ali…..
„Reči da nešto razumeš možeš onda kad to preneseš nekom drugom tako da i on to razume“
Rukovodeći se ovom izrekom pokušaću da pokažem kako vidim ovu temu VEGETERIJANSTVO I SPOZNA-JA
Moju PAŽNJA privukao je post na prvoj strani u kojem Sofija iznosi podelu u kojem čovek ima 4 tela ,vredi je ponoviti :

“Covjek ima 4 tijela: mentalno, astralno, etersko i materijalno.
Zivotinja ima 3: astralno, etersko i materijalno.
Biljka 2: etersko i materijalno.
Minerali samo materijalno
.”
Dodao bih da je isto tako I čovečije materijalno telo –fizičko da ga tako nazovem ima takodje svoju četvoročlanu podelu / nemojte mi zameriti što stalno koristim ovu četvoročlanu podelu zarazilime Pitagorejanci /. Kako bi izgledao nastavak ove priče koja je prekinuta ?
Svaka od ovih tačaka ima I svoj spoljni izraz. Tako fuzičko telo ima svoj izraz u čulima,
Svi organi koji kod ishrane I razmnožavanja služe –žlezde.Nervni sistem bi služio astralu I ostaje nam KRV KAO - FIZIČKJI IZRAZ SOBSTVA -JA .Tako da bi podela bila sledeća :
Fizičko – ČULNI ORGANI
ETERSKO - ŽLEZDE
NERVNI SISTEM !!! –bi bio nosioc astrala
KRV – TAJ SA-SVI-M/i/ OSOBIT SOK BIO BI NOSIOC JAAAAAAAAAA !!!!
Biljke bi bile shodno tome dvočlana bića koja imaju svoje fišičko i etersko telo jer nema smisla razmatrati višu hijerarhiju. Ono što je osim toga vidljivo je I disanje .
Disanja čovek I biljka stoje suprotn. No nesmemo predvideti da je biljci potrebna i SVETLOST !!!! bez nje teško može izgradit svoj organizam.
Biljke nemaju astralno telo ,to se nameće zaključak da sunčeva svetlost ovde izgradjuje upravo njeno etersko telo.
Ukoliko uporedimo ove odnose vide se dve suprotne tendecije koje se javljaju kod biljke I čoveka.
Ono što je izgradjeno kroz sunčevu svetlost to astralno telo u čoveku na novo razgradjuje,to je onaj negativni pol magneta suprotan biljci.
Iz ovoga se nameće zaključak da su sunčeva svetlost I čovečije astralno telo dve suprotne stvari.
Rekli bi jedno je spoljnje svetlo a drugo je unutrašnje svetlo.
Spoljašnje svetlo gradi i od neorganskog „ zida“ organsko ,dok unurašnje svetlo vodi čoveka na jedan viši nivo u odnosu na biljni svet.
Šta se dešava kod čoveka koji uzima biljnu hranu ?
Ono što se izgradi kroz sunčevu svetlost ,to astral razara iznova kod čoveka i povezuje njegov nervni sistem te je astral samo suprotna tendencija. I kako svetlost nosi sve ono što fizika mukom muči da pronikne astral čoveka na jedan finotvorni način razgradjuje
Duhovno svetlo čoveka radi upravo u njegovom unutračnjem biću ,spolja u sunčevoj svetlosti ona sija u svom fizičkom obliku ,dok se u astralu javlja u svom duhovnom obliku i radi naizgradnji nervnog sistema i tako ona lepo povezuje biljni i čovečiji svet.
A životinjski svet on je u sredini da li vas zanima kako on deluje dragi prijatelji ???

NAT ???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 09, 2008 12:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Vojkan je napisao/la:
A životinjski svet on je u sredini da li vas zanima kako on deluje dragi prijatelji ???

NAT ???


Vojkane mene zanima kako djeluje , mozes li da objasnis?.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 09, 2008 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Sophija,
veliki pozdrav za tebe, pa ajde da probamo da to objasnimo onako kako ga "ja" vidim .
Treći član u čovekovoj hijerarhiji astral vezan je za nervni sistem to on nosi naše želje ,strasti ,nagone t.j. ono što je u nama unutrašnje.
Životinje će spolašnju svetlost na neki svoj sopstven način preraditi i i olakšale posao čoveku t.j. njegovom astralu na izgradnji njegovog sopstvenog nervnog sistema !!!
Duhovna svetlost - astral radi u našoj unutrašnjosti upravo na izgradnji tog nervnog sistema .
Ono što je čovek od bilja uzeo „čisto „ već je znači na neki svojstven način „ obradjeno“ od životinje jer i životinja ima svoj nervni sistem no to je i „novi“ materijal za izgradnju našeg nervnog sistema.
Kako deluje ovaj materijal medicina tu doslovno pokazuje da čovekova crvena krvna zrnca postaju teža i tamnija i sklonija zgrušnjavanju ukoliko se hrani pretežno životinjskom hranom .
Sdruge strane ljudi koji su okrenuti pretežno biljnoj ishrani
manje su skloni „udarima“ crvenih krvnih zrnaca te su nijihovi krvni sudovi elastičniji za razliku od onih koji su skloniji životinjskoj ishrani i koje zahvataju „savremene“ bolesti čovečanstva. Vremenom ,ali vremenom životinjska hrana će postati strana materija u organizmu i izazivaće u čoveku razna histerična stanja u njegovim poznijim godinama .
Generalno gledano biljna hrana neće uticati na astral dok životinjska ispoljava taj uticaj kroz gnev ,antipatiju ,predrasude i ali nešto kasnije !!!
Ovim ipak ne agitujem na biljnu hranu niti mi je to namera jer i životinjska hrana ima svojih prednosti. Kao nosilac masti i belančevina utoliko ona čoveku u njegovom ranom dobu olakšava posao pri izgradnji „sopstvenih“ jer ih ovaj unosi spolja na jedan način ona mu čini uslugu reko bih daje mu odmora pri gradnji „ sopstvene kuće“.Pogotovo u periodu od sedme do četrneste godine života.Ovde pogotovo mislim na masti !!! koje je telo prinudjeno samo da proizvodi ukoliko ih ne unosi spolja . Ali vremenom gubeći „kompas“ ovaj preteruje u svom izobilju te pomenute snage nemogu na adekvatan način da odgovore čime začarani krug bolesti počinje da deluje.
Mešovita ishrana ,pretežno biljna bila bi za ove naše prostore adekvatan odgovor, jer kako dolazi proleće spolja to proleće mora doći i u naše umorne stomake, „unutra“ ako ga grip predhodno nije očistio.!!!
Neko će reći a G.M. hrana ,pesticidi, aditivi,zagadjeno zemljište gube se „ključevi za brave“ . Možda ćemo silom prilika biti prinudjeni da postanemo vegeterijanci / lude krave,lude svinje lude ovce/ jer neznamo šta jedemo ali i u biljnoj proizvodnji nije ništa bolji slučaj.
Pa gospodo ovo je doba kaljuge , svakog dana se igra „ruski rulet“ a dali će doći otrežnjenje ostaje da se vidi ????
Veliki pozdrav SOPhIJA !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 09, 2008 8:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
da samo napomenem jednu zanimljivu SLIČNOST u opisu ljudskog "tijela". Ovdje je tijelo pod navodnicima jer je to ono što mi podrazumijevamo kao naše "ja" tijelo, tj. tijelo podrazumijeva fizičku egzistenciju. Dakle, možda je malo "glupo" reći eteričko tijelo, to je kao da kažete da elektromagnetsko polje oko nekog transformatora ima "tijelo". NE. Ono nije materijalno, nema tijelo. Ali ima OBLIK. Dakle, možda je bolje reći "eterički otisak", "oblik", "frekvenciju", "oblik i jačinu, i/ili frekvenciju"...

Možda da objedinimo i nekako više univerzalno objasnimo ovu pojavu ( kaoju možemo nazvati bilo kako, ali da se lakše razumijemo ) - možda bi bilo najopćenitije reći - ne tijelo - već SVIJEST.

Kasiopejci ( a i drugi materijali ) su spominjali da čovjek ima 4 svijesti ( povucite paralelu sa 4 "tijela" ):

1. Fizičku svijest ( ovo čega smo mi u većini svjesni svakodnevno )
2. Eteričku svijest ( duša, podsvijest - tj. "pravi mi" )
3. Duhovnu svijest ( to je valjda ona povezana sa kolektivnom svijesti, zvanom "Ljudski duh" )
4. Svijest DNA ( to je svijest na nivou fizičkog bića, mehanizam koji se brine za pravilno funkcioniranje fizičkog nam tijela, konstruira, mijenja naše tijelo... prima, predaje... sve regulira... ili ne ukoliko ima nekih smetnji, prepreka, debalansa, itd. )

E, i sve te 4 svijesti su zajedno - naša svijest. To smo "mi" u ovom fizičkom svijetu. Imamo 4 komponente svijesti koje su itekako povezane, sviđalo se to nama ili ne...

A jeste li i primijetili da 2 imaju fizički predznak ( 1. i 4. ), a druge dvije imaju eterički predznak ( 2. i 3. )?

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 10, 2008 12:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Vojkane, hvala na objasnjenju zvuci logicno .
S obzirom da je vrijeme kaljuge , kako rece, pitanje je sto i jesti?
I tebi veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 10, 2008 1:04 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
S obzirom da je vrijeme kaljuge , kako rece, pitanje je sto i jesti?


Vrlo lako pitanje.

Ako osjetim potrebu za energijom ( jelo ), onda malo zastanem, razmislim, pomislim i pitam svoje tijelo: što bi ti sada pasalo???

I ubrzo u mislima prelistavam različite vrste jela. I nekako mi intuicija kaže što bi mi trenutno najbolje prijalo. I ta vrsta hrane najvjerojatnije sadrži baš one kemikalije u sebi koje su mi trenutno najpotrebnije.

Pametni znaju slušati svoje tijelo i "razgovarati" s njim.

Naravno, treba znati i KOLIKO je dosta!!! Opet - znanje.

Kad se opskrbimo dovoljno hranom, malo odmorimo, pa onda - KRETANJE!!! Kretanjem ćete izbaciti iz sebe SVE što tijelu trenutno NIJE POTREBNO. Srećom, naše tijelo, odnosno svijest DNA, je pametnija od nas samih, pa će izbaciti prekomjerne doze hrane i kemije koje smo pohlepno pojeli u obliku neke vrste hrane. Da nema te "pameti" DNA, vrlo brzo bi umrli i otišli u 5. denzitet.

Dakle jedite što vam paše, nema univerzalnog "recepta" jer se svi razlikujemo u kemijskim balansima u tijelima. Krvne grupe i sama DNA.

I poslije obavezno kretanje i priroda. To je jedno od pametnijih rješenja. Za održavanje balansa, što je i cilj.

Naravno, svatko ima svoju slobodnu volju, pa će koristiti neki svoj "recept".

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 13, 2008 11:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Jack987,
Upravo tako kako si naveo ,
“A jeste li i primijetili da 2 imaju fizički predznak ( 1. i 4. ), a druge dvije imaju eterički predznak ( 2. i 3. )?” =D>

Ovo bi se moglo reći kao slike u ogledalu u primeru koji navodim fizičko telo – krv ,etersko telo-astralno telo kao zanimljiva analogija, kao slike u ogledalu.Odavde bi sledilo niz zanimljivih zaključaka !?
No zanimljivo je kad navodiš
Dakle, možda je bolje reći "eterički otisak", "oblik", "frekvenciju", "oblik i jačinu, i/ili frekvenciju”:?:
Ovde bih dodao da se ipak radi o nečemu što samo naslućujemo a što, eto, nevidimo a manifestacija je samo jedne te iste sile. Kako je nazvati / na –sva –ti / ???
Sledeće što bi bilo zanimljivo je da ovu četvoročlanu podelu nastavimo sa hranljivim materijama koje život znače a one su redom :
- belanševine
- masti
- ugljeni hidrati
- soli
Ovo bi bio još jedan interesantan model za istraživanje. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 18, 2008 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Vojkan
Citat:
Ovim ipak ne agitujem na biljnu hranu niti mi je to namera jer i životinjska hrana ima svojih prednosti. Kao nosilac masti i belančevina utoliko ona čoveku u njegovom ranom dobu olakšava posao pri izgradnji „sopstvenih“ jer ih ovaj unosi spolja na jedan način ona mu čini uslugu reko bih daje mu odmora pri gradnji „ sopstvene kuće“.Pogotovo u periodu od sedme do četrneste godine života.Ovde pogotovo mislim na masti !!! koje je telo prinudjeno samo da proizvodi ukoliko ih ne unosi spolja . Ali vremenom gubeći „kompas“ ovaj preteruje u svom izobilju te pomenute snage nemogu na adekvatan način da odgovore čime začarani krug bolesti počinje da deluje.


Zašto baš u periodu od sedme do četrnaeste godine života? Ima li to veze sa čakrama?

U nekim se slučajevim spominje da je bolje jesti maslac nego biljne masnoće, a iz vlastite prakse to mogu i potvrditi. Uostalom, pošto na TV agresivno reklamiraju margarin i ostale 'zdrave' biljne masnoće, moram postat sumnjičav - a bolesti sve više!! :mrgreen:

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 18, 2008 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Jack ovo što si spomenu povezanost naseg ukusa sa krvnim grupama ,ja sam se uvjerio u to u jednoj odlicnoj knjizi.

Uglavnom svaka krvna grupa ima drukciji metabolizam i drukcija hrana joj pase.

Ja sam A+ i recimo ne volim uopce meso,a recimo volim grah i mahune i takve stvari i pogodjeno mi velika vecina namirnica koje mi pasu a koje ne.

Ako ne nadjem nigdje na netu ,skenirat cu pa cu uploadat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 28, 2008 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Citat:
Zašto baš u periodu od sedme do četrnaeste godine života? Ima li to veze sa čakrama?
U nekim se slučajevim spominje da je bolje jesti maslac nego biljne masnoće, a iz vlastite prakse to mogu i potvrditi. Uostalom, pošto na TV agresivno reklamiraju margarin i ostale 'zdrave' biljne masnoće, moram postat sumnjičav - a bolesti sve više!!

Ne bih rekao da to ima veze sa čakrama .Čakre su samo kanali za tok energije kroz telo. Broj sedam ima svoj ezoteriski značaj i rekao bih da su to ciklusi u kojima ste vi sasvim „druge ličnost“.
Što se tiče margarina slažem se sa tobom da je to namirnica koja nedaje energiju već je samo oduzima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 28, 2008 11:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Ne znam gdje bi svoju ideju napisala, pa ću tu.

Razmišljala sam zašto su neke životinje brže, neke sporije jedne od drugih i od ljudi. Pa sam došla do zaključka da je to zato jer vrijeme ne prolazi isto za svaku životinju (kao ni za ljude). Kad trčimo za njima, vjerojatno nas vide ko usporeni film, kao što mi vidimo na primjer kornjaču koja živi 200 godina, a koja sebi vjerojatno hoda normalnom brzinom.

=D>

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz