Sada je: ned jun 16, 2024 6:52 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned mar 15, 2009 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Lovelight je pitao(pitala ?) za boje koje dolaze prilikom reikija.
Ti si ih nazvao fluorescentnima.. nisam sigurna da bih upotrijebila baš riječ fluorescentan..no svakako su to neobično jasne, jake i čiste boje, Kakve se rijetko susreću u prirodi.
imaju svoje značenje, naravno..
Najčešće ljudi vide zelenu (smaragdno zelenu) ljubičastu, ciklama i plavu. ali i duge boje.
O vezi boja i određenih čakri, o psihološkom značenju boja, liječenju bojama ..pročitaj u knjigama Barbare Brennan..ona je to tamo lijepo opisala.
Što se tiče oblika, geometrijskih formi i slično, možda nađeš odgovore pod temom "fraktali".

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 17, 2009 1:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
Arwen, nazvala sam ih fluorescentnim jer me najvise na njih podsjecaju, boje su jake i ciste kako i sama kazes.

Sto se Barbare Brennan tice, mislis li na knjigu Ruke koje lijece? Imam tu knjigu negdje, citala ju jos kao klinka (deda se bavio bioenergijom :).
Dobro si nabrojala boje koje se najcesce vide, barem koje ja najcesce vidim.

A sto se tice geometrijskih oblika, zanimljivo. Jutros sam bas razmisljala o tome, posto se meni uvijek iznova javlja krug koji se krece od mene prema naprijed ....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Pošto sam počeo sa sungazingom i celom alternaivnom medicinom, sasvim slučajno ( a verovatno nije slučajnost), dobio sam knjigu o reikiju. Stvarno me je privukla ta cela priča, pogotovu jer su sve stvari bile povezanse sa svime što sam saznao u poslednje vreme. Ono što bih želeo znati, pre nego što pročitam ceo topic, jeste da li ima u Beogradu taj ''seminarski'', uvođenje u reiki? Našao sam na internetu, ali rekoh ovde da pitam takođe...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 05, 2009 4:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
http://www.reikimagic.com/srb/index.htm

Našao sam ovaj sajt i čudi me to što kurs traje samo 3 sata? Jel zna neko nešto o ovom liku? Značio bi mi puno bar neki odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 10, 2009 9:40 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 09, 2009 11:48 am
Postovi: 4
Lokacija: Dubrovnik, Njemacka
:mrgreen: :wink: 8)
takodje imam iskustva da imam dva oka,dva uha,jedan nos(sa dve nozdrve),jedna usta itd..... 8)
al' rekoh sebi da mozda sve to ne umishljam

.............................................................................................
opet isti rezultat: dva oka,dva uha,jedan nos(sa dve nozdrve),jedna usta itd..... 8)
mora da je istina,
shto jes',jes' :mrgreen: :wink: 8)
:love3:[/quote]
kakva su ti iskustva sa mislima , osjecajima , razumom, savjescu?? Probaj ih opipati , pa javi rezultate!!

_________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 12, 2009 11:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 02, 2008 10:00 am
Postovi: 54
Tražim istinu je napisao/la

Citat:
po drugoj logici je najbolje da ta osoba umre. pa sad moram ponovno pitati, kako ti znas da je najbolje da ta osoba umre, pa da je reiki napravio najbolje za tu osobu?
Kod:

Osoba koja radi reiki, tj. koja je kanal ne zna sto je najbolje za osobu, vec je samo kanal za energiju i osoba kojoj se radi tretman sama odlucuje na jednoj razini sto je najbolje za nju, da li zeli jos zivjeti ili umrijeti.

Osobno sam imala iskustvo kad mi je umirao djed od raka pluća. Zamolila sam da mu rade tretmane na daljinu i svi oko njega su primjetili promjenu u smislu ponašanja, strpljenja i sl. Nekoliko dana prije nego sto je umro ja sam zavrsila drugi stupanj i radila sam mu tretman na daljinu. Taj dan je po prvi put u zivotu zagrlio moju mamu, svoju kćer (imali su cijeli život problematičan odnos) i svoju ženu. Umro je dva dana poslije.
Bilo je njegovo vrijeme da ode, ali se oprostio sa bližnjima, znači reiki je djelovao za njegovo najveće dobro i za najveće dobro bližnjih.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 12, 2009 11:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 02, 2008 10:00 am
Postovi: 54
Krivo sam označila što je citirano, a što mije sorry.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned jun 14, 2009 10:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Ova tema bi trebala biti pod manipulacija ljudske SVIJESTI , a ne pod : Zdravlje i alternativna medicina.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto jun 16, 2009 8:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 13, 2009 2:10 pm
Postovi: 34
Lokacija: Hrvatska
TrazimIstinu je napisao/la:
kolos je napisao/la:
TrazimIstinu pitanje je na mjestu.
Moguće je da ćeš me krivo razumjeti i ako neću biti jasan ili neću napisati svoje misli ili ako vidiš još koju nelogićnost,ispravi me.Probat ću s jednim banalnim primjerom.
Ako ti recimo kažem da ako te ovim kamenom pogodim točno u središte tumora i od toga će ti tumor proći,to je onda ljekovit kamen.ALI ako promašim samo za tisućinku milimetra tebi će se tumor razvijati jače i brže.To znači da taj ljekoviti kamen ne djeluje na način koji je najboji za nas.Mislim da me shvaćaš,ovo je zaista banalan primjer djelovanja reiki-a.
Reiki je kamen kojim ako i promašim neće djelovati na način da bi tebi naškodio.Ovo je teško objasniti ako nemaš neko znanje o energijama,o teoriji oko duša,karme i sl..Uzmi reiki kao neku inteligentnu energiju koja uzima sve u obzir i da ako treba da umreš za 2 dana on će pustiti da umreš.
Naravno osim ako...
Vjerujem da bi ti arwen dor puno bolje odgovorila na pitanje.

:thumbup: :occasion5:


nisam shvatio najbolje.

jel najbolje znaci - nece djelovati stetno, ili najbolje znaci najbolje?


po drugoj logici je najbolje da ta osoba umre. pa sad moram ponovno pitati, kako ti znas da je najbolje da ta osoba umre, pa da je reiki napravio najbolje za tu osobu?


Postoji nešto što se zove volja. Ne može se i ne smije se reikijem utjecati protiv volje osobe kojoj se šalje energija. Treba željeti ozdravljenje i dopustiti da se dogodi. A to je kompleksno pitanje koje je u vezi s tim zašto se osoba uopće razboljela. Tako da je banalno reći da reiki nije pomogao a osoba je vjerovala. To jednostavno ne možeš znati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: čet jun 18, 2009 9:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
spyro je napisao/la:
Ova tema bi trebala biti pod manipulacija ljudske SVIJESTI , a ne pod : Zdravlje i alternativna medicina.

Možeš li pojasniti na koji način to misliš?Ili s čime se ne slažeš.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jun 20, 2009 2:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
kolos je napisao/la:
spyro je napisao/la:
Ova tema bi trebala biti pod manipulacija ljudske SVIJESTI , a ne pod : Zdravlje i alternativna medicina.

Možeš li pojasniti na koji način to misliš?Ili s čime se ne slažeš.
:occasion5:


Citat:
Pošto u zadnje vrijeme mnogi od nas osjećaju potrebu da hitno i što djelotvorinije poduzmemo nešto konkretno, pozivamo vas da se uključite u grupni tretman za Zemlju.


http://www.reiki-hara.hr/forum2/viewtopic.php?t=6494

Ako ovo nije zaglupljivanje analitičkog uma , e onda stvarno ne znam šta jest.

Pozzz.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jun 20, 2009 3:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
kolos je napisao/la:
spyro je napisao/la:
Ova tema bi trebala biti pod manipulacija ljudske SVIJESTI , a ne pod : Zdravlje i alternativna medicina.

Možeš li pojasniti na koji način to misliš?Ili s čime se ne slažeš.
:occasion5:


Osim toga da se vratimo na jednu vrlo bitnu ČINJENICU kod New Agera :

Citat:
Međutim, od jednog nju-ejđera se ne može očekivati da će on bilo šta istinski pozitivno napraviti u vremenima kad se svjesnim djelovanjem može odlučivati sudbina čovječanstva. Nije potrebno zalaziti duboko u neku metafiziku, dovoljno je sagledati stvar sa nivoa naše današnje “realnosti”. Na primjer, ukoliko grupa OPS entiteta u kontekstu svog plana za uspostavljanje Novog svjetskog poretka izvede napad Svjetski Trgovinski Centar i Pentagon, čije posljedice će biti hiljade ubijenih, osakaćenih i napaćenih ljudi, kako od tog napada tako i od ovog rata protiv terorizma, jedan klasični američki građanin new-age tipa neće biti u stanju bilo šta da poduzme protiv te vrste barbarizma. Zašto? Prvo, on ne želi da razmišlja o negativnim stvarima, jer prema njegovim teorijama, “samim razmišljanjem o tome on daje energiju tim negativnim stvarima, odnosno, negativnim aspektima realnosti, te ih tako pojačava”! Drugo, ukoliko on i vidi da se nešto negativno dešava, on će to ignorisati ili se u mislima omotavati zaštitnim čahurama raznih geometrijskih oblika, svjetlošću ove ili one boje a onda projicirati “ljubav” na ovu planetu ili čovječanstvo. Njemu neće padati na pamet da prouči pozadinu tih događanja, “jer je sve to veoma negativno”. On neće biti u stanju da odredi prave krivce niti da protiv njih nešto preduzme. Nju-ejdžer će se izjašnjavati protiv barbarizma a da istovremeno protiv barbarizma neće prstom da makne. On će radije čistiti svoje ili tuđe čakre, upražnjavati kojekave “merkaba meditacije” itd..


http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=740

Korisnica Tala na tzv reiki Hara nečemu stavlja ovaj link :

perfect circle-imagine

Na koji dobiva odgovor od moderatora , pod nickom Switch :

Citat:
Zašto taj video pobogu? Pa zar ne vidiš da moj video govori o ljubavi i životu, dok je tvoj pun destrukcije i mržnje. Pa ne treba nam još toga na forumu!

Daj, please nađi neki novi video. Ovaj uopće nije prikladan za ovu temu!


http://www.reiki-hara.hr/forum2/viewtopic.php?p=141321&highlight=#141321

Switch moderator :

http://www.reiki-hara.hr/forum2/profile.php?mode=viewprofile&u=431

Ako treba ponovit ću opet čisto da vam uđe u mozak šta je New Age u praksi :

Citat:
Međutim, od jednog nju-ejđera se ne može očekivati da će on bilo šta istinski pozitivno napraviti u vremenima kad se svjesnim djelovanjem može odlučivati sudbina čovječanstva. Nije potrebno zalaziti duboko u neku metafiziku, dovoljno je sagledati stvar sa nivoa naše današnje “realnosti”. Na primjer, ukoliko grupa OPS entiteta u kontekstu svog plana za uspostavljanje Novog svjetskog poretka izvede napad Svjetski Trgovinski Centar i Pentagon, čije posljedice će biti hiljade ubijenih, osakaćenih i napaćenih ljudi, kako od tog napada tako i od ovog rata protiv terorizma, jedan klasični američki građanin new-age tipa neće biti u stanju bilo šta da poduzme protiv te vrste barbarizma. Zašto? Prvo, on ne želi da razmišlja o negativnim stvarima, jer prema njegovim teorijama, “samim razmišljanjem o tome on daje energiju tim negativnim stvarima, odnosno, negativnim aspektima realnosti, te ih tako pojačava”! Drugo, ukoliko on i vidi da se nešto negativno dešava, on će to ignorisati ili se u mislima omotavati zaštitnim čahurama raznih geometrijskih oblika, svjetlošću ove ili one boje a onda projicirati “ljubav” na ovu planetu ili čovječanstvo. Njemu neće padati na pamet da prouči pozadinu tih događanja, “jer je sve to veoma negativno”. On neće biti u stanju da odredi prave krivce niti da protiv njih nešto preduzme. Nju-ejdžer će se izjašnjavati protiv barbarizma a da istovremeno protiv barbarizma neće prstom da makne. On će radije čistiti svoje ili tuđe čakre, upražnjavati kojekave “merkaba meditacije” itd..


http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=740

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jun 20, 2009 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Nisi me razumio,pitao sam te zašto misliš da je reiki u općem smislu manipulacija,a ne u konkretnim slučajevima.Hoću reći da za svaku temu mogu reći da je to manipulacija,i kao i ti u ovom konkretnome slučaju,nebih bio u krivu.
U pravu si što se tiče toga da većina prakticira reiki na taj new age stil,i većina njih se niti nikad ne zapita jeli moguće da su samo zamijenili kontejner.
Sad dolazi pitanje kako raditi reiki ako se on bazira na kanaliziranju energije,a da znamo da nismo izmanipulirani?
Sad što je reiki.On je "univerzalna energija",što i od kuda dolazi nije definirano.Neki si predstavljaju da dolazi od Isusa,neki od Muhameda,neki od jedne velike ribe koja ima jako veliku leđnu peraju.I sam sebi postavljam pitanje kako mogu znati otkuda dolazi ta energija.Meni je u tome pomaže gnostika i općenito informacije oko energije.Raditi reiki na gnostički način :twisted: Pošto još radim na na izgradnji "magnetskih centara" B uticaja i borim se protiv predatora,to govori o meni da je moguće da sam u zabludi što se reika tiče.Ali još nisam primjetio nekakvo drastično ili cjelovito iskrivljavanje oko reika. :-k
Sad ako je tvoj odgovor na moje pitanje:"Kako to misliš?" još uvijek:"Pa tu ti je očito vrlo i jako moguća manipulacija.",ne zaboravi da živimo u 3D koji jest iluzija i mi se moramo na bilo koji način pokušati iskobeljati iz te maye.
Pa onda da pitam,zašto misliš da je reiki čista manipulacija,možda mi tvoja pitanja pomognu?
Možda je malo :offtopic: ali okrenuo bih se na ono što je Om napisao
viewtopic.php?f=7&t=815&p=67965#p67965 a ima veze i s reikom.Ako radimo samo na nekakvim vizualizacijama i meditacijama a zaboravljamo na cijelokupno tijelo ili znanje,tj, ako prefiriramo samo na jednom dijelu "učenja" a ostalo zapostavljamo prijeti mogućnost da nas to zavede.Osoba koa radi na takav način će vjerojatno dobiti "moči" ali će i sigurno završiti samo u drugome kontejneru.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jun 20, 2009 8:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Na neki način , već sam ovdje prije odgovorio na to pitanje :

Citat:
Orginalno ideja je Andromeđanska , al kao i puno toga drugoga i ovde je napravljeno infiltriranje od strane iluminata.


http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=9&t=2421

Gledano kroz oči galaktičke federacije i drugo ( ostali napredni ) , tehnika zvana reiki je samo pomoćna tehnika za smirenje i balansiranje ( te veću otvorenost , propusnost itd itd ) energetskih centara.

Nije čak niti osnovna tehnika , nego spada u dječji vrtić tehnika.

A manipulacija je zato , jer su napravili čitav biznis od ovoga i od najobičnije dječji vrtić tehnike , došli do manipulacije zvana : ubaci glavu u ružičasti balon.

http://www.reiki-hara.hr/forum2/viewtopic.php?t=6494

Ovdje imaš prikazano mentalne misli kao balune koji kruže oko glave.

http://www.youtube.com/watch?v=JKSJ3AHSISs&feature=related

E sad ovi danas ( reiki sektaši ) naprave ružičasti balon i drže glavu u njemu i ne vade je.

Manipulacija na kvadrat koja nema veze s osnovom.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jun 20, 2009 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
spyro je napisao/la:
Gledano kroz oči galaktičke federacije i drugo ( ostali napredni ) , tehnika zvana reiki je samo pomoćna tehnika za smirenje i balansiranje ( te veću otvorenost , propusnost itd itd ) energetskih centara.

Nije čak niti osnovna tehnika , nego spada u dječji vrtić tehnika.

he he he,dobro rečeno =D> ,ako na to tako gledaš sigurno ti pada to da odnekud teba početi,ne?Ili možemo odmah na hm,nešto jače?
spyro je napisao/la:
E sad ovi danas ( reiki sektaši ) naprave ružičasti balon i drže glavu u njemu i ne vade je.

Manipulacija na kvadrat koja nema veze s osnovom.

Kad bi barem bili samo "reiki sektaši" takvi,ali nažalost to se događa posvuda i nemaš "tehnike" ili sistema gdje se to ne događa.Matrix je zajebana stvar.
spyro je napisao/la:
Na neki način , već sam ovdje prije odgovorio na to pitanje :

Citat:
Orginalno ideja je Andromeđanska , al kao i puno toga drugoga i ovde je napravljeno infiltriranje od strane iluminata.

Ah jebiga,pa rekao sam da je to "jeftin" odgovor koji sam predložio.Sve je manipulacija manje više,mi je moramo samo razotkriti.Daj nešto o čemu ću se moći zapitati.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon jun 22, 2009 3:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 02, 2008 10:00 am
Postovi: 54
A sto bi to mogli tocno konkretno raditi protiv manipulacije, ici okolo propovijedati svoju "istinu", a ni sami ne znamo koliko smo izmanipulirani.

Moj stav je da je rad na sebi najbitniji, na taj nacin na odredenoj razini utjecemo na sve oko nas, a koju ce tko tehniku koristiti, to je stvar njegovog osobnog odabira. I ne vidim apsolutno sto je tu lose u slanju pozitivne energije planeti ili meditaciji, ili molitvi? Za nekoliko ljudi s reiki foruma znam da sudjeluju volonterski na raznim projektima i udrugama.

Daleko od toga da ne postoj ljudi koji sebi svasta umisle zato sto prakticiraju neku tehniku, ali stavljati sve u isti kos i donositi zakjucke na temelju dijelica informacije...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon jun 22, 2009 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
I ne vidim apsolutno sto je tu lose u slanju pozitivne energije planeti ili meditaciji, ili molitvi?


Nije ništa loše,već je problem taj što samim tim činom ništa ne mijenjaš u svijetu,već je učinak sasvim drugačiji,bude još gore,nije poanta moliti za svjetski mir ili meditirati za mir u svijetu,to ništa ne pomaže,štoviše odmaže jednog tragaoca od puta,zato što se odmiče od sebe i ulaže napore da promijeni svijet koji on sam i njih još mnogo nemogu promijeniti,kada potpuno shvatiš o čemu je tu riječ viditi ćeš da su svi oni u krivu što se tiče moljenja za mir.
Samim time se i upliće u slobodnu volju.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon jun 22, 2009 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
winnetou je napisao/la:
I ne vidim apsolutno sto je tu lose u slanju pozitivne energije planeti ili meditaciji, ili molitvi?

Reiki nije pozitivna ni negativna energija,to ne postoji.Kakvog onda ima smisla slati + energiju ako ne postoji?Tu se treba zapitati,što je zapravo pozitivna enegija.A ako već tu energiju koju provodimo šaljemo kao neutrelnu ili unverzalnu,a mi je pretvaramo u pozitivnu,znači da nismo objektivni,tj, da nismo dovoljno čist kanal.
Meditirati i moliti se može na više načina.Čak obje rijeći mogu imati isto značenje ili sasvim suprotno.Nema ničeg lošeg ako znamo to raditi na objektivan način :twisted: .

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: uto jun 23, 2009 9:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
winnetou je napisao/la:
Daleko od toga da ne postoj ljudi koji sebi svasta umisle zato sto prakticiraju neku tehniku, ali stavljati sve u isti kos i donositi zakjucke na temelju dijelica informacije...


Od nekoga tko od toga živi nikad nečeš saznat više od onoga od koliko tome istome nije u interesu da saznaš.

To su ti činjenice kod svih sekti , pa tako i kod sekte zvana reiki savez.

Nemoj da te zbunjuje šta su samo savez.

To je samo drugi naziv za sektu.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: uto jun 23, 2009 9:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 02, 2008 10:00 am
Postovi: 54
daco je napisao/la

Citat:
Nije ništa loše,već je problem taj što samim tim činom ništa ne mijenjaš u svijetu,već je učinak sasvim drugačiji,bude još gore,nije poanta moliti za svjetski mir ili meditirati za mir u svijetu,to ništa ne pomaže,štoviše odmaže jednog tragaoca od puta,zato što se odmiče od sebe i ulaže napore da promijeni svijet koji on sam i njih još mnogo nemogu promijeniti,kada potpuno shvatiš o čemu je tu riječ viditi ćeš da su svi oni u krivu što se tiče moljenja za mir.
Samim time se i upliće u slobodnu volju.
Citat:
I ne vidim apsolutno sto je tu lose u slanju pozitivne energije planeti ili meditaciji, ili molitvi?


Nije ništa loše,već je problem taj što samim tim činom ništa ne mijenjaš u svijetu,već je učinak sasvim drugačiji,bude još gore,nije poanta moliti za svjetski mir ili meditirati za mir u svijetu,to ništa ne pomaže,štoviše odmaže jednog tragaoca od puta,zato što se odmiče od sebe i ulaže napore da promijeni svijet koji on sam i njih još mnogo nemogu promijeniti,kada potpuno shvatiš o čemu je tu riječ viditi ćeš da su svi oni u krivu što se tiče moljenja za mir.
Samim time se i upliće u slobodnu volju.
Citat:



Kada reikisti rade neki tretman za zemlju, formulira se za najvece i najvise dobro svih zivih bica i sl. i time se ne utjece na slobodnu volju, jer u stanju svijesti u kojem jesmo, mi ne znamo koje je najvise dobro drugih bica i planeta. Mozda je to mir, a mozda je potres kroz koji cemo nauciti neke lekcije.

Ako znamo da smo svi jedno, da smo povezani, onda znamo da frekvencija bica jednog covjeka utjece na cijelo covjecanstvo, i na sve sto postoji. Molitva za mir po meni ima smisla jer ako ja zelim da ja i moja obitelj zivimo u miru, to je moja slobodna volja i zelja koja moze postati moja realnost, ako se puno ljudi se udruzi u istoj stvari, onda to i postaje realnost i obratno. Onaj tko zeli i treba sukobe, taj si stvara svoju.


Fokusiranje iskljucivo na svijet i druge odvlaci paznju od sebe, ali i druga krajnost, znaci iskljucivo rad na sebi bez obracanja paznje na druge i okolinu, po meni isto fula bit.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz