Sada je: čet maj 23, 2024 4:52 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pet jul 10, 2009 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
jebo to, samo ti jedi prirodno... \:D/
drugo spoznaj izvor problema i rjesi ga...to ipak moras sam da uradis, makar zahtjrvalo radikalne promjene...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pet jul 10, 2009 9:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Oh hvala ti Judziin... Cisto sam hteo da mi neko nesto kaze a ne da imam oseciaj da pricam sa zidom. Video sam citajuci unaokolo po Galakiji da su administratori i moderatori dobro informisani o ishrani pa se nadao u neku pomoc... ali dobro to jeste na kraju sto kazes preko svih filozofija i knjiga ostaje sustina ... jesti prirodno.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sub jul 11, 2009 6:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Danmagorez je napisao/la:
Totalno sam vise sbunjen u vezi ishrane...Jedino sto mi preostaje je da vise nikada ne krocim u bilo koji supermarket. Opet ako se ide na piacu i tu ljudi muvaju sve i svasta.

Ovo je katastrofa. Ne znam vise sta da radim u vezi ishrane.

Primer kofuzije oko teme moze biti recimo kako sam ja jedno vreme pio sojino mleko, pa onda otkrio da nevalja, u medjuvremenu dok sam ga pio objasnjavao ljudima kako je zdravo. Posle sam prestao da ga pijem a onda otkrio da valja, ako nije GMO. ko ce ga znati sad da li je ili nije gmo. Ipak soja ne valja i iz drugih razloga, ali je zdravija od kravljeg mleka. Neki mi kazu da trebam piti puno mleka. Drugi tvrde da treba piti dosta vode. Ali ispadne da velike kolicine vode ispiraju kalium iz organizma.

Ono što sam podvukao je tvoja (moja ili bilo čija) najveća greška.... kako neko ko ni sam ne zna i ne može biti siguran... drugome objašnjava šta je zdravo... Osim toga... iz mog iskustva... ljudi ne vole kad ih neko uči šta je za njih zdravo... (hehe... piatš se otkud ovo znam.... pa često su me terali u majčinu jer sam time dosađivao :mrgreen: )...
Čudi me kako i sam nisi zaključio ako si pročitao teme o hrani na forumu, i možda još par knjiga i drugih sajtova...
Evo, ja sam baš puno čitao na tu temu, više u knjigama nego na netu, mada se ni količina pročitanog sa neta ne može zanemariti. Beži iz grada, kupi neki plac sa par desetina ari, negde malo dalje od grada, i sam gaji svoju hranu. Semenje nabavljaj od staraca po ruralnim selima, jer je njima njihova sujeta nalagala da ne kupuju semenje po apotekama (poljoprivrednim, naravno) jer je njihovo starinsko najbolje, tako da su sačuvali te starinske sorte, koje su lošijeg vizuelnog kvaliteta, sklonije crvljenju i "manama", malom prinosu, "lošijem" ukusu, manjoj veličini i tako dalje, ali su genetski čistije :mrgreen: , pa ako ništa drugo živećeš isto tako zdravo kao i tvoj pra deda ili čukun deda... :D
Moj je živeo na kravljem mleku i siru, krave su pasle travu i jele seno, ništa drugo... i živeo je čovek 96 godina (njegov sin, moj deda, na žalost, nije duže poživeo jer je imao ozbiljnu povredu koja je ostavila trajne posledice... živeo je samo 74 godina)... Takođe, zato jer su rasli siromašni, kao većina ljudi pre i posle hladnog rata, brašno od ono malo žitarica (žitarice = sve žitarice, a najčešće ovas i raž pa tek onda žito) mešali su sa puno sušenih kopriva i tako pekli hleb ("hleb od koprive")...
Pušili su i pili su (na žalost, jer bi verovatno i danas bili živi da nisu :mrgreen: ). Čak su i jeli pomalo slatkiša (onih tvrdih, šećernih, starinskih). Žitarice su mleli ili u vodenicama ili u avanima (kamenim - pa trljaj po malo), dakle cela zrna...
Rakijica je bila sastavni deo njihovog života, jutarnja... doduše ne do same starosti... tad su prekinuli jer im je lekar rekao da to nije zdravo :roll: Naravno, uzeo sam za primer samo dvojcu koju sam najbliskije poznavao... da ne pričam o komšijama, ili dedi po ocu koji još seče drva u šumi.... (meni je oko 30... a u mojoj porodici se niko naročito mlađi nije oženio :mrgreen: , pa ti vidi)...
Hoću da kažem, to ti je najbolja varijanta, taj plac u nekom zelenom kraju... daleko od saobraćaja (puteva, automobila, fabrika)... U par desetina ari može dovoljno hrane za jednu porodicu. Naravno, ako se jede da bi se živelo....
Ako uspeš da nađeš recimo jadan ili par hektara, i priotm, pod travom, idealno! Tada nabavi 2-3 koze, i eto ti najzdravijeg mleka!!!
Eto, to je sigurno, 100% najnajnajbolja varijanta.

Drugo, ako se osvrnemo na sve napisano o hrani, videćemo da je jedna informacija obavezno osporena drugom. Ni sami jadni stručnjaci (od kojih je dobar broj nekvalifikovanih nagađača) ne mogu da se saberu!!! Zato, zajebi njih.
U praksi mnogih duhovnika je da nemaju nikakav određeni način ishrane. Oni kažu da je najvažnije da ne osećaš krivicu zbog onoga što si pojeo (što jedeš). (Osho je jednom pričao o svojoj opsesiji jedenja slatkiša :mrgreen: )... Znači ako jedeš i najzdraviju hranu a truješ se mislima kako je ona loša jer ti je tamo neko to rekao (a ni sam nije siguran, nego lupa čovek, zabavlja se, ili hvala Bogu, dobija pare od neke velike kompanije koja mu je izdejstvovala diplomu sa najuglednijeg fakulteta), ti jedeš nezdravo!
Zaključak je da se veeeeeelika većina istraživača, čak i onih boljih, koncentriše na pojedinosti (proučava jednu izolovanu supstancu iz neke namirnice) a gubi iz vida da je namirnica (mislim na posmatranu vrsta hrane u nekom istraživanju) sinteza bezbroj sinergijskih supstancija koje ne deluju kao pojedinačne, već kao celina (drugim rečima, jedna od njih kao izolovana, sama, može biti čak i otrov, ali u kombinaciji sa ostalim supstancama iz namirnice koja se posmatra, ima čak i veoma poželjan uticaj). Takođe veliki broj kniga o hrani, raznoraznim dijetama, zdravoj ishrani i tako dalje, napisali su totalni laici, koji su imali uspeha, slučajno, sa određenim načinom ishrane (poboljšali malo svoje zdravlje, ili smršali...), te poželeli da to, ne podele sa drugima, već prodaju drugima (dakle zarade kintu), te su od one osnovne dijete koju su oni koristili, razvili čitavu teoriju koja se izmakla kontroli, i u svoju knjigu nabacali 1000 svojih pretpostavki (od kojih 999 nisu nikad sami iskusili), da bi knjiga dobila na poetici-estetici ili obimu, šta već... :mrgreen: (Ne veruj mi na reč, razmisli sam i prosudi, da li lupam, 99% ljudi mi u oči kaže da lupam :mrgreen: ).

E sad, pominješ soju... pa iz mog "istraživanja", ako izuzmemo sve ono što se ne pominje više od jednom (što ne pominje više od jednog autora, ne računajući njegove "učenike"), ona sadrži biljni estrogen, pa čak i ona koja nije GMO, nije pogodna za ishranu muškaraca... Tako kažu... a ja ne znam. Nekad sam je baš dosta jeo, najviše pečanu za grickanje... Mada i one šnicle... Meni je ukusna... (ako te šnicle jedeš onako suve... to možeš nazvati "sojinim čvarcima", hehe... ja sam je i tako jeo... ) :mrgreen:

Znači ako si u gradu (a beše rekao si mi da jesi, na jednoj temi), pokušaj da na pijaci nabaviš kozije mleko, kao najsigurnije. I koristi ga sirovo. Ako ne možeš, onda nabavi kravlje sirovo (ali se raspitaj malo odakle potiče...), i na kraju, po meni, sojino jok! Ja u prirodi nigde nisam video da jedu sojino mleko :mrgreen: Moje dede i babe nisu :mrgreen:

Evo da pomenem i jednu zanimljivu stvar. Jednom sam pročitao, ne sećam se pojedinosti, kad, gde i ko... da jedan "duhovnik" savetuje da se hrana bira meditacijom. Znači zanemariš sve što si čuo, pročitao, što ti je ovaj ili onaj rekao... (a naročito Baki :mrgreen: ) sedneš ili legneš, opustiš se, i meditiraš... Isključi ego, prepoznaj uslovljene potrebe (za čokoladom, paštetom ili slično), i u dubokoj meditaciji prizovi učitelja (to je tvoje istinsko ja :D ) i pitaj ga da li je ovo ili ono dobro za jelo... za tebe... Kada ga upitaš, isključi se, ne misli ni na šta, samo pasivno sačekaj odgovor... Ponavljaj dok ti ne upali... Odgovori ne moraju doći kroz reči... oni mogu biti kroz slike, osećaje, želju za nekom hranom....

I na kraju... ovo je samo... post... kojim ti pokazujem da, iako već par godinama pokušavam da pronađem u literaturi, na netu.... koja je to zdrava hrana... nisam uspeo.... Odgovara nema... konkretnog....što više tregaš postaćeš sve zbunjeniji ](*,)
I zato... ma samo opušteno...

PS.
Možda je sirovo, ipak najzdravije... čini mi se...

PozZz


Zadnja izmjena: baki; sub jul 11, 2009 11:09 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sub jul 11, 2009 7:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Pa de si Baki brate, kralju, kuco stara...!!! \:D/ :D :mrgreen: :angel4:
He he... ou.. nisam mogao da odolim ...
Svaki put kada citam neki tvoj post ili me nasmeje ili razveseli. Od viceva do svih ostalih ozbiljnijih tema. Znas sta ... tvoj pristup je za primer!!! Recimo ja isto stavljam svoje ideje tu i tamo ali brate na takav nacin da mislim da me ovde vec pola ljudi ne podnosi. Nema tu nista namerno al na kraju ispadne katastrofa. Mislim da me ljudi vide ovde vec kao nekog tamnog i tmurnog lika da vise niko nece da ima posla samnom.
Ja bi stvarno samo hteo da smo svi sretni i veseli, da se slazemo (Ne moramo biti istomosljenici da bi se slagali). Ne znam sta bih dao da sve na kraju u svetu bude lepo i positivno za sve.
Ovo sto si napisao je ono sto i ja planiram ali mi stvarno tesko ide.
Otici od grada, Plac itd...
Vec u svojoj glavi i na raznim skicama i papiricima imam ideju kako bi to sve trebalo da izgleda. :toothy2: :blob:
Lepo od tebe sto si sve ovo izneo... ja ne znam kako da uzvratim tako da s'obzirom na sakupljene informacije unaokolo po forumu, pticice ujutru, vetar, priroda i tako to recicu ti:
Uzivaj... ali ono !!! :mrgreen: :glasses7: :mrgreen: UZIVAJ u svemu tome ... ne sekiraj se ko hoce sticice.
Ja za sad imam kosutnjak i adu koji pod suncem su extra a pod kisom sve jedno je dobro a nebrini tvrdoglav sam dovoljno da cu taj plac sto veci okupirati uskoro. :thumbup:
.......................
Posto se ovde radi o mleku a ne o placevima, pogibijama, dilovanjem i exoticnim destinacijama ja bih se vratio sto pre na temu Mleko i Mlecni proizvodi posto je sama od sebe zanimljiva tema pre nego sto ispadne da sam upropastio ovako interesantnu razmenu informacija i ideja. Mene licno interesuje tema jer je vrlo vezana za moju ishranu, a verujem i za mnoge druge.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sub jul 11, 2009 11:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Hehe... ne brini si prijatelju... placeve od par hektara čak, po selima koja ostaju sve pustija, možeš kupiti za džabaluk... tako da ako imaš svoj stan... i prodaš ga za jedno 20-30.000€ za te pare ima da kupiš celo selo... (ako nisi izbirljiv :mrgreen: ) i to sa čitavim stadom koza (em bolje mleko, i po naučnicima, i po alternativcima i po starima)... i sa sve kolibom :wink:
Ako bi i dalje da čitaš (i kultivišeš svoju zbunjenost :mrgreen: ), ima ovde puno o hrani, a naročito mleku: http://www.svetlostistine.com/Knjige/Ki ... tudija.pdf
I pošto je ovo xy-ti put da postavljam ovaj link na yx tema, moram da naglasim da osim što mi je ta knjiga privukla veliku pažnju ne postoji drugi razlog što je toliko reklamiram (kamo sreće da mi plate za reklamu :mrgreen: )...
U knjizi se tvrdi da je kravlje mleko, tj. protein iz njega - kazein, kancerogen... Ja sam uzdržan... niti verujem niti ne verujem. Ko zna... A opet ako se raspitaš šta jedu najdugovečniji ljudi... naćićeš da većina njih (bar tako kaže literatura a nailazio sam na potvrdu na TV-u i časopisima) jede mleko i mlečne proizvode i voće i povrće. (Naravno, uglavnom su to ljudi koji žive siromašno te je meso zanjih luksuz, kao i prejedanje, a fizički rad neminovnost). I njihova stoka ne jede koncentrate, antibiotike i stereoide, nije hibridna i uglavnom šeta po pašnjacima... Tako da... može biti da to mleko i mleko koje je uzimano u experimentima nema puno sličnog u sebi...
Eto... sve je, bar po meni, on topic :wink:

Srdačan pozZz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: ned jul 12, 2009 4:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Prirodno mlijeko od zdrave krave koja pase travu je zdravo.
A ono u tetrapaku je smrtonosno.

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pon jul 13, 2009 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Po tome sam ja vec mrtav :-) Ja to cuclam na galone.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pon jul 13, 2009 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
en1di0n je napisao/la:
Po tome sam ja vec mrtav :-) Ja to cuclam na galone.

Hehe... e moj buraz nisi jedini... i ja sam do pre neki mesec... dok sam ga proizvodio... bez min litre dnevno ništa... a dok sam bio na faxu i iz tetrapaka... ma ko zna... zdravo ili ne...ukusno je :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: ned jul 26, 2009 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
jel vas mogu pitati vi koji cuclate na galone kako kažete, da li imate više madeža po tijelu ili u normali?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pon jul 27, 2009 1:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ako misliš da li ima kakvih novih cudnosti po telu? Nema. Sve je onako kako je po defaultu bilo u doba najranijeh sjecanja.
A to da li smo neki mutanti? Pa cuj..vjerojatno zbog cernobila malo više nego "normalni" ljudi :)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pon jul 27, 2009 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
demiurge je napisao/la:
jel vas mogu pitati vi koji cuclate na galone kako kažete, da li imate više madeža po tijelu ili u normali?


šta mlijeko stvara madeže?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: uto jul 28, 2009 12:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
ne znam ja šta stvara madeže, neki ih imaju mnogo (ja npr.) neki ih skoro pa ni nemaju. mislim da su madeži toksikološke prirode i da ovise dosta o ispravnoj i uravnoteženoj prehrani, kao i izlaganju suncu i tako to. pitam samo jer je mlijeko puno bjelančevina a bjelančevine hrane tumore čak i one dobročudne kao što su madeži (barem pretpostavljam, nemojte me uzimati za riječ).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: uto jul 28, 2009 1:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
ljudi su jedina bica na zemlji koja kradu mlijeko drugima,
ljudi su jedina bica na zemlji koja piju mlijeko cijeli zivot.

Da ste upoznati s brutalnim nacinima na koji se proizvodi mlijeko nebi vam palo napamet jos razgovarati o pikanterijama koje je mlijeko bolje a koje losije.
Za konzumiranje mlijeka nema opravdanja jer ono ne pripada nama. Ukradeno je od mladuncadi i zbog toga i snosimo posljedice po zdravlje.

A tko hoce neka pogleda nesto edukativnih, nenasilnih, neagresivnih filmica koji govore o mlijeku.

istina o mlijeku 1/3 http://www.youtube.com/watch?v=-h1vOOKxBcg
istina o mlijeku 2/3 http://www.youtube.com/watch?v=pCfbuS0uWhg&feature=related
istina o mlijeku 3/3 http://www.youtube.com/watch?v=9BRpefRw8X8

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: uto jul 28, 2009 8:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
demiurge je napisao/la:
ne znam ja šta stvara madeže, neki ih imaju mnogo (ja npr.) neki ih skoro pa ni nemaju. mislim da su madeži toksikološke prirode i da ovise dosta o ispravnoj i uravnoteženoj prehrani, kao i izlaganju suncu i tako to. pitam samo jer je mlijeko puno bjelančevina a bjelančevine hrane tumore čak i one dobročudne kao što su madeži (barem pretpostavljam, nemojte me uzimati za riječ).

Sto se tice madeza interesantan clanak je u novom Nexusu gdje se oni spominju u kontekstu reinkarnacije, a ima i zanimljivi clanak o izlaganju suncu. Svakako preporuka. :wink:

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: uto jul 28, 2009 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
Citat:
Da ste upoznati s brutalnim nacinima na koji se proizvodi mlijeko nebi vam palo napamet jos razgovarati o pikanterijama koje je mlijeko bolje a koje losije.
Za konzumiranje mlijeka nema opravdanja jer ono ne pripada nama. Ukradeno je od mladuncadi i zbog toga i snosimo posljedice po zdravlje.


a jebi ga, meni je stvarno žao i znam da je to grozno (kad nas pogledaš kao rasu mi ubijamo i pripadnike vlastite vrste bez razloga, kako onda ne bi pripadnike drugih vrsta živih bića i spavali mirno), ali gledao sam ja i earthlings pa još nisam meso presto jesti iako mi se gadi dok ga jedem. i ja bi volio postati vegan ali stvarno ne znam koliko nbi mi to za džep značilo a i za mentalno zdravlje jer bi me roditelji masakrirali a nažalost još nisam samostalan (19 godina isl. btw. koliko si ti star?) pa sam prisiljen jesti ono što oni jedu. ali bi volio pokušati eksperimentirati sa tom vrstom prehrane jer me zanima dal bi osjećao svakodneven poteškoće (tipa dermatitis na licu, nadutost, kronični umor i slične stvari) jer to iskusujem svaki dan iako se bavim rekrativno sportom, dosta se krećem, ne pijem, ne pušim...

kako se ti hraniš i koliko ti to odnosi iz džepa?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sri jul 29, 2009 12:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
demiurge je napisao/la:
ja bi volio postati vegan ali stvarno ne znam koliko nbi mi to za džep značilo a i za mentalno zdravlje jer bi me roditelji masakrirali a nažalost još nisam samostalan (19 godina isl. btw. koliko si ti star?) pa sam prisiljen jesti ono što oni jedu. ali bi volio pokušati eksperimentirati sa tom vrstom prehrane jer me zanima dal bi osjećao svakodneven poteškoće (tipa dermatitis na licu, nadutost, kronični umor i slične stvari) jer to iskusujem svaki dan iako se bavim rekrativno sportom, dosta se krećem, ne pijem, ne pušim...

kako se ti hraniš i koliko ti to odnosi iz džepa?


Pohvalno je da si pogledao film, :thumbup: odlicno. Inace,
Za đep ništa jer je meso daleko skuplje sto je opce poznato. Veganska prehrana je laksa, zdravija, jeftinija, laksa za pripremanje. Ja osobno ne jedem soju al ona kao takva je mnogo jeftinija i danas se moze nabaviti svagdje.
Drustvo i odgoj nas je naucilo krive stvari tako da od hrane radimo mitologiju, kompliciramo i vjerujemo neukim ljudima koji nam govore sto je zdravo za nas.
CAk se oko proteina i masti rade enormne zablude i panike dok se ljudi u biti nisu ni pokusali educirati.

Sve je dostupno iz biljaka, dapace, prehrana sirovom hranom zauzima sve veće razmjere i biva hvaljena(Vjerujem da ima tema o tome na forumu). A kamoli veganska. Sve sto si naveo u zagradi,dermatitis,umor,nadutost, mesna prehrana cak i pospjesuje. Zdrava veganska prehrana s pregrst povrca, mahunarki i zitarica svodi unos toksina u tijelo na minimum. Zdravija je u potpunosti. Dapace, znam vegane koji se vrlo aktivno bave sportovima pa i teskim fizickim poslovima. Pogledaj 3 gore navedena filmica koji su izmedju ostalog i o tome.

imam 25g, vegetarijanac sam od cca 18., a vegan od 22.
Sto se tice roditelja, shvacam kako ti je i znam puno ljudi koji su se suocavali s istim problemima. Postoje mnoga rijesenja, jedna pd najucinkovitijih jest da si sam kuhas u pocetku, da ponekad i skuhas i svim ukucanima nesto svoje, da ih educiras o tome. Ja sam nakon mnogo vremena izvadio krv i donio im pokaz da je krvna slika savrsena nakon sto sam eliminirao zivotinjske sastojke iz prehrane. Nakon toga vise ne postoje razlozi za prigovaranje.

Ovaj forum obiluje masom informacija o tome.
http://www.zemljani.com/forum/index.php

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sri jul 29, 2009 10:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
No, postoji samo jedna ...sitnica, soja je jedna od najviše genetski modificiranih biljaka na planeti. Bar prema trenutome što "znam". Well... zamjena za bjelancevine uvijek mogu biti gljive raznorazne =)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sri jul 29, 2009 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
chiril stipsa je napisao/la:
imam 25g, vegetarijanac sam od cca 18., a vegan od 22.

ewo sam i ja wec skoro godinu dana na wegetarijanskoj prehrani. ako mi mozes reci samo sto tocno kao wegan jedes i koliko puta dnewno? sto najwise preferiras (wolis)?
:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sri jul 29, 2009 1:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
en1di0n je napisao/la:
No, postoji samo jedna ...sitnica, soja je jedna od najviše genetski modificiranih biljaka na planeti. Bar prema trenutome što "znam".

Isto tako mozes kupiti gmo free soju u svakoj veleprodaji.

en1di0n je napisao/la:
zamjena za bjelancevine uvijek mogu biti gljive raznorazne =)

Izvor bjelancevine su i mahunarke i žitarice, grah, leća, pšenica, riža, kukuruz, ječam, zob.

bad.ass je napisao/la:
chiril stipsa je napisao/la:
imam 25g, vegetarijanac sam od cca 18., a vegan od 22.

ewo sam i ja wec skoro godinu dana na wegetarijanskoj prehrani. ako mi mozes reci samo sto tocno kao wegan jedes i koliko puta dnewno? sto najwise preferiras (wolis)?
:love3:

Ovisi kako kada. Veganska prehrana nije uopce nesto sto se mora pomno planirati. Ljudi misle da je to potrebno jer ces se u protivnom srusit na pod od neuhranjenosti. To su apsurdi i tracevi.
Moji meniji najcesce izgledaju kao i svi najnormalniji. Pohane tikvice(naravno bez jaja), seitan, pohana cvjetaca, razno raznu umaci, nadjevi, paprikasi, palacinke od povrca, pa cak su tu i veganski cevapi, pizze itd mogucnosti su bezgranicne.
S tim da preferiram sto vise sirovog voca i sirovog povrca kuhanog iskljucivo na pari - sto zadrzava sve minerale i vitamine.

Sto sirovije (sto zdravije) je jednostavnije za pripremu. Sto se vise hrana komplicira s pripremom to se vise unistava i obezvrjedjuje kuhanjem i pecenjem.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sri jul 29, 2009 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
e chiril, može još pitanje o kilaži jer meni barem desetak kila više treba (to mi je neki prosjek za moju visinu), kako ti stojiš s kilažom? mislim, znam da se pojačanjem neke fizičke aktivnosti koji stimulira mišiće može nabiti masa (mišićna masa i tako to), ali ovako općenito jer neko vrijeme sam pokušao podići kilažu prežderavanjem i drek, samo sam imao poteškoća i probleme


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz