Sada je: čet mar 28, 2024 10:28 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ozon
PostPostano: čet dec 22, 2011 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Gordan je napisao/la:
mikikiki je napisao/la:
Zar je moguce da niko nije otvorio temu u vezi OZONA.Ozon moze da zamene vecinu alternativnih lekova koje pominjete ovde na forumu...
viewtopic.php?f=6&t=1336&hilit=ionizator


To je BIOIZONATOR a mi pricamo o OZONU a ne NEGATIVNIM JONIMA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozon
PostPostano: čet dec 22, 2011 1:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Evo ovaj uredjaj kupujem oko Nove god.

http://www.medisana.rs/xj_1900_more.htm


Ima pet nivoa jacine i do 40 minuta tajmer.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozon
PostPostano: čet dec 22, 2011 1:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
mikikiki je napisao/la:
Gordan je napisao/la:
mikikiki je napisao/la:
Zar je moguce da niko nije otvorio temu u vezi OZONA.Ozon moze da zamene vecinu alternativnih lekova koje pominjete ovde na forumu...
viewtopic.php?f=6&t=1336&hilit=ionizator


To je BIOIZONATOR a mi pricamo o OZONU a ne NEGATIVNIM JONIMA
A ozon se javlja uslijed cega? Jel on mozda nusprodukt proizvodnje negativnih iona?...8) De, procitaj malo upute ovih svojih napravica!

lp

edit: izvoli ako nemas na naski :D , mogu i citirati...heh...http://www.ema.hr/proizvodi/XJ2100/Heav ... j-2100.pdf

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozon
PostPostano: čet dec 22, 2011 1:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
ja sam uzela http://www.aquafutura.net/ jer se podavala preko ljekarne! ovo je sad noviji model.

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozon
PostPostano: pet dec 23, 2011 2:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
http://www.aquafutura.net/Ozonator/Upot ... zvoda.html


ozoniranu vodu (2 dcl vode ozonirati 6 min) piti za:

uklanjanje čireva,
poboljšanje cirkulacije,
uklanjanje slobodnih radikala i povećavanje nivoa kisika u cijelom organizmu,
uklanjanje mikroorganizama i parazita,
za čišćenje organizma od otrova,
ubijanje karcinomnih stanica (u početnoj fazi tj. kao prevencija): može spriječiti širenje karcinoma,
povećavanje energije u tijelu,
za jačanje imunološkog sustava, te za
uklanjanje gripe i vrućice kada se preporuča popiti 4-5 čaša ozonirane vode.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: ned jan 22, 2012 1:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2008 11:04 pm
Postovi: 17
Lokacija: Croatia, uvijek u pokretu
Imamo ozonator već par godina od aquafuture ja mislim. Platili smo ga nekih 5000 kn. Bio je jednom na popravku jer nam je crko uslijed strujnog udara u kući.

Mogu reći da smo preeeezadovoljni njime. Sve što o njemu pričaju, da izvlači pesticide i ostale loše stvari iz namirnica je istina. Ozon ima kemijsku formulu O3, i kao takav može na sebe vezati slobodne radikale i oksidirati ih (koliko sam ja shvattila). U namirnicama, poput voća, povrća i mesa, ostaju ti radikali nakon primjene raznih kemikalija i hormona kod životinja, antibiotika... Ozon inače nastaje usljed nevremena, možete ga osjetiti nakon kiše, možete ga osjetiti kod fotokopirnih strojeva, a ja sam ga namirisala da nastaje kada sam dodirivala onu kuglu u kojoj sijevaju munje :D koju smo kupili negdje u trgovini kao ukras. Kada jednom osjetite što je ozon, nakon toga ćete ga uvijek dobro detektirati.

Moja osobna iskustva... kao što rekoh prezadovoljni smo njime. Neki ljudi još uvijek misle da je to neki pogani mit ili sl., ali to je samo kemija. Kada sam prvi put probala ozoniranu vodu nije mi prijala zbog jakog okusa po ozonu, pošto sam ju pila odmah čim se ozonirala. Ako pustite da voda odstoji nekih 15 minuta, kisik ishlapi i dobijete finu čistu vodu ugodna okusa. Ja ju obično pijem takvu iako sam se navikla i na ozonski okus. Druga stvar je što nakon što sam počela konzumirati ozoniranu vodu, više nisam mogla popiti ni gutljaj obične vode iz pipe. Bila mi je odvratna. Točno osjetiš sami klor jer se odvikneš od tog okusa. I dan danas ne mogu podnijeti vodu iz slavine zbog tog klora. Voda koja je ozonirana meni ima nekako neutralan okus, bez mirisa, voda je nekako mekana za jezik i ne reže po ustima, a kada gledaš površinu vode imaš osjećaj kao da gledaš kristalno čistu vodu! OVo me totalno zapanjuje jer kada sam jednom ozonirala neke bočice od orangine u jednom škafiću, svjetlost izvana je bacala odbljesak na vodi, a voda je djelovala totalno mekano poput kristala bistra.

Nadalje, kada ozoniram povrće ili voće, ono definitivno ima drukčiji okus (za meso neznam jer sam vegetarijanac). Duže se održi u hladnjaku ili vani, bude čisto kao suza, a pogotovo zelena salata se sva našešuri kao da je tek ubrana :D. Primijetila sam da se ona odvratna netopiva pjena stvara samo kod ozoniranja mesa. Kada se ozonira meso koje ulg nije domaće, na površini vode stvori se pjena koju ne možete otopiti (kao npr kad kuhate krumpir, pa imate pjenu, koja nestane kada promutite kuhačom) i ne nestaje miješanjem. Pjenu kada izvadite van možete namotati oko kašike i čak zapaliti, i onda dobijete plastiku! Sa povrćem i voćem mi se to znalo događati jedino sa jagodama, ali ne tako intenzivno, a jednom mi se baš zapjenilo sa nekim borovnicama i to samo jednom!

Jednom sam radi fore ozonirala komad parizera, onog najjeftinijeg. :roll: Ono što je izašlo van imalo je miris poput ljepila za knjige!

Kada se ozonira litra vode, stavi se na 10 minuta; kod ozoniranja prostora ostavi se pola sata.

Oni koji ga prodaju kaže da se slobodno može ozonirati u kući, ali ja to ne preporučam, pošto ozon također može biti otrovan! Mi ga uvijek koristimo ili na terasi ili kraj otvorenog prozora! Ako se ozonira soba ili neki takav veći prostor, potrebno je nakon toga dobro izračiti prostoriju da se ne biste otrovali! Naravno u malim količinama nije štetan već koristan.

Znači - ubija sve moguće bakterije i viruse, čisti namirnice od kojekakvih gadosti itd.

Nisam sigurna koja je ovo marka, znam da je jedan od najskupljih na tržištu. Kolegica je kupila također ozonator, ali neki jeftiniji upola, i njezina ozonirna voda nema ovakav okus kao od našeg ozonatora. Očito tu vrijedi ona stara "koliko para - toliko muzike". Ovaj naš se može priključiti i na slavinu da vam voda direktno protječe kroz njega.

Btw. mama i ja smo radile experiment sa zalijevanjem cvijeća tek ozoniranom vodom. Božićnu zvijezdu, koja nam ugine u rekordnom brzom roku kad god ju kupimo, ove godine kad smo ju donijeli u kuću i kad su joj listovi klonuli, zalili smo ju ozoniranom vodom. Listovi su joj se u roku par sati podignuli prema gore!
Drugi slučaj - pšenica! Posadila moja mama pšenicu za božić u tanjurić sa zemljom, i zalila vodom. Dva dana nakon toga ozonirala je drugu pšenicu, posadila ju isto kao prvu i zalila ozoniranom vodom. Ta druga pšenica je u dva dana ruknula i narasla duplo bolja i veća od ove prethodne! Ja i mama smo, naravno, bile ponosne na naš ozonator! :thumbup:

Naravno, i dalje si postavljamo pitanja da li je to što izlazi iz mesa stvarno nešto "fuj", ili je to možda neki kolagen ili neki drugi redovni sastojak mesa....? Ja se iskreno u dubini sebe nadam da je to ipak ono "fuj".

Preporučam ga svakome!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: čet jan 26, 2012 1:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
Ja litru vode ozoniram na 5 minuta. Jer sam tako procitala u uputamo. Sad, dali je bolje vise?

Slazem se za okus. Ja sam se bas jako naucila. I od kad cistim vodu i s gustom je volim piti.

Voce i povrce nikad nisam cistila jer vecinski kupujem iz eko uzgoja. A ono sto kupim spricano se ne zamaram toliko.

I pitanje, s istom cjevcicom cistis vodu i cistis voce i povrce?

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: ned feb 05, 2012 9:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2008 11:04 pm
Postovi: 17
Lokacija: Croatia, uvijek u pokretu
Pa zavisi koji je aparat. Ako su ti savjetovali da je potrebno 5 minuta onda valjda i treba tako. Nama su rekli da je potrebno 10 minuta.

Sve ozoniramo jednom te istom cjevčicom jer ozon dezinficira sve tj. ubija bakterije i viruse, tako da je svejedno za cjevčicu.

Ozonator se također može koristiti kod gljivičnih oboljenja na nogama i slično. Čula sam čak i za neke slučajeve intravenoznog ozoniranja... neznam koliko je to istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: uto jul 03, 2012 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
http://translate.google.com/translate?s ... ml&act=url


Ja za jedan dan skinem vene na nogama, i starim ljudima od 87 godina.Ljudi koji su senilni za jedan dan su normalni.alergije trenutno nestaju,ali potrebno je vise dana da bi se sva krv ocistila.

Zglobovi od dan dva pa do nekoliko nedelja. naprimer kuk sam sredio za sedam dana.

Morgelonse sredio za otprilike mesec dana.

Kako ja pravim ozonsku vodu.

24 Wata ( toliko trosi da bi namestio varnicu) JEDNU LITRU AKTIVNE VODE PRAVIM DEVEDES MINUTA.Pa dobijem zivu,aktivnu. struktuiranu vodu sa puno Ozona.
Boli zub, nista lakse, promuckate malo te vode i brzo prestaje, A STA MISLITE KAD BI PILI BAREM LITRU TAKE VODE SVAKI DAN,JEDNOM NEDELJNO SE KLISTIRALI. KUPALI SA TAKOM VODOM.PRALI VES,ZALIVALI BASTU,KUVALI.

Pepelnicu na dgunji,kako prskam tako nestaje pepelnica.

Za sve se moze upotrebljavati i nigde nije stetna. (SAMO JE ZABRANJENO UDISATI)

Sada je bitno da se sva hrana (koja moze)ozonira.

Trenutno imam dva uredjaja a uskoro ce biti gotova jos dva ali mnogo jaca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: sri aug 08, 2012 5:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Gdje se u Hrvatskoj moze kupiti ozonator i koliko kosta?

Ili jos bolje, ako se negdje moze kupiti nekoliko litara te vode, pa isprobati prije kupovine samog uredaja?

Da li tko prodaje vodu sa ozonom i koliko dugo traje litra, ako se samo pije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: sri aug 08, 2012 8:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
mikikiki daj malo pojasni kakav uređaj, kako napravljen-dvije elektrode koje iskre u vodi ii što?

boki:

http://www.njuskalo.hr/ostali-kucanski- ... as-2695702

Kak i dal radi-ne znam

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: sri aug 08, 2012 10:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Da li je dobar taj uredaj?
Ima tko iskustva sa njim?

Jos neki drugi ozonator za kupiti?

Vidim da postoje neki koji kostaju 3000 kuna i vise.
Koja je razlika izmedu tih od nekoliko tisuca kuna i ovoga od 250kn?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: sri aug 08, 2012 3:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Sve je od prohroma.Elektroda je od prohroma 3,25.silikonska cev je od 6mm. Sa leve strane se stavlja pumpa za akvatijume a levo izlaz ozona.


Attachment/i:
DSC00056.JPG
DSC00056.JPG [ 415.23 KiB | Pogledano 5110 put/a. ]
DSC00055.JPG
DSC00055.JPG [ 449.59 KiB | Pogledano 5110 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: čet aug 09, 2012 8:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
:occasion5:

A strujni dio?

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: čet aug 09, 2012 2:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Napajane 12 v je iz racunara.desno dole je pretvarac za neonke, za restrikcije kad su bile.Umesto transformatora za neonku stavljen je visokonaponski trafo iz Eizo monitora.Prohromsku cev i pretvarac za neonku hladi Noctuin ventilator.


Attachment/i:
DSC00057.JPG
DSC00057.JPG [ 472.09 KiB | Pogledano 5082 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: pet aug 10, 2012 1:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Najbolje ujutro popiti sto vise vode (najmanje pola litre) i posle sat vremena mozes da doruckujes.Posle pijes uvek umesto obicne vode i posle jela samo jedan gutljaj buckas u ustima da operes zube i da dezinfikujes.

Ja pijem od marta meseca svaki dan ,bez prekida.

Ja odmah cim skinem flasu, pijem jel onda ima najvise ozona u vodi.

Uvek pravi u sobi,ali samo da je crevo uvek u vodi ili maslinovim ulju.Cak je lekovito ako udises vazduh ili ulje,tako sto nagnes glavu iznad te posude. gde se nesto ozonira.Maslinovo ozonirano ulje se stavlja u zamrizivac i nikad ga nemoj otkravljivati,nego tako smrznutog koristiti.

Posle kupanja ja se obrisem i onda od glave do pete se pokvasim sa tom vodom i nebrisem se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: pet aug 10, 2012 4:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 13, 2012 3:50 pm
Postovi: 34
mikikiki je napisao/la:
Za sve se moze upotrebljavati i nigde nije stetna. (SAMO JE ZABRANJENO UDISATI)


znači treba je paziti,da kad piješ tu vodu ne dišeš???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: pet aug 10, 2012 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
finpol1 je napisao/la:
mikikiki je napisao/la:
Za sve se moze upotrebljavati i nigde nije stetna. (SAMO JE ZABRANJENO UDISATI)


znači treba je paziti,da kad piješ tu vodu ne dišeš???


Tako je.A BUCKATI MOGU SAMO ONI KOJI DISU NA NOS (JEDINO PRAVILNO)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: pet aug 10, 2012 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
OVO SPREMAM ZA NOVI UREDJAJ


Attachment/i:
Opaska: SAMO FALI JOS ELEKTRONIKA
DSC00683.JPG
DSC00683.JPG [ 486.61 KiB | Pogledano 5053 put/a. ]
shema2.jpg
shema2.jpg [ 106.32 KiB | Pogledano 5057 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ozonoterapija
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
=D> =D> =D> :notworthy:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz