Sada je: ned apr 28, 2024 1:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: ned sep 20, 2009 3:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Moja sestra je svojoj deci, kad su bili bebe, davala kozije mleko, jer su njeni jedino koze čuvali... Sada kako, razblaženo... to ne znam...
A da li sme da se daje deci... ne znam... Evo tabele pa uporedi sama sastav kozijeg sa drugim vrstama mleka (tj ovčije i kravlja) klik
U svakom slučaju ja ću se raspitati i kod drugih žena... a ti sačekaj direktan odgovor neke majke, što je kompetentnije...

Znam da nije lepo da primetim, ali lična iskustva su takođe subjektivno mišljenje...
Npr... ja imam pozitibvna lična iskustva sa kravljim mlekom... ali pošto ne odlazim kod lekara, ne radim preglede i slično... iako sam čvrsto uveren da sam zdrav, iako su pod okolnostima koje lome kosti moje ostale čitave, iako su mi zubi jaki, a imunitet snažan, iako je moj brat koji retko pije mleko zdravstveno moja suprotnost... sve je to moje subjektivno mišljenje... A verujem da i lekari u dijagnostici koriste previše subjektivnosti, tako da... :mrgreen:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pet okt 16, 2009 1:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Baki, da li znas sa koliko tacno meseci je tvoja sestra davala deci kozje mleko? I da li ga je razblazivala.
Puno pozdrava!!!!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: uto okt 20, 2009 10:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Fairy, žao mi je, ali bilo je to sredinom devedesetih... pa ne bih da nagađam prisećajući se... i na žalost, ne mogu je pitati, jer zbog nesreće, više nije među nama :( :( :(
Pokušaću da se raspitam kod drugih žena pa ti javljam...
Oprosti što nisam ranije video da odgovorim...

Uzdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sri okt 21, 2009 8:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Zao mi je zbog tvoje sestre.

Nemoras da se raspitujes, jer ce mleka biti tek na prolece, a meni treba sad, pa nista od toga.
Probacu sa kravljim, samo moram da nadjem neku pouzdanu osobu. Sta da se radi :(
Pozdrav!!!!!!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pet nov 20, 2009 3:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 2:15 pm
Postovi: 62
Divno.... i sa cime sada da jedem korni fleks ? :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pet nov 20, 2009 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Pa sa kašikom :mrgreen:

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sub nov 28, 2009 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 3:26 pm
Postovi: 32
e ljudi moji, znate li vi po koliko se otkupljuje mlijeko od seljaka, 1 kuna 1 litra mlijeka. A prodaju ga po 5 kuna, danas i vise i to ono 0,9 % mliječnih masti je još i skuplje, a kupujes zapravo vodu. A što se tiče proteina, oni su nama neophodni, za obnovu stanica, imunitet, itd...proučite malo prehranu u zoni i sve će vam bit jasno. Sve ugljikohidrate koji su nam neophodni moguće je dobiti iz voća i povrća a one pizdarije na policama ( tjestenine, keksiće, kruh, riža, krumpir, suncokretovo ulje itd...) treba izbjegavati

_________________
http://dl.dropbox.com/u/2915138/aht/abr ... rrents.htm (svi A-H torrenti i stalno novi)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: pon dec 07, 2009 4:20 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jun 21, 2009 12:45 pm
Postovi: 25
Domaće kravlje mleko je samo malo bolja opcija od fabričkog,jer ima manje otrovnih sastojaka,ali to domaće ima krupne masne jedinice koje naš organizam, mislim samo na čoveka, teško vari ( i sa maskom) jer ono prilagođeno samo za telad, i kučići dobiju proliv od njega.
Fabričko mleko, odmah nakon pasterizacije postaje onako lepo mrtvo i onda se naravno dodaju razne gluposti ,kao što je navela sestra Meya iz Skoplja .
Što se tiče proteina ne treba ih ni tražiti u mrtvoj hrani oni su živi kolko i izvor.
Proteini nama nisu neophodni za razvoj i rad ćelija, ali ako neko baš mora da ih unosi, u biljkama se nalaze živi proteini koji na velika vrata ulaze u ćelije.
Sluz u sinusima i crevima stvara se o mleka ali kravljeg.
Moja snajka je davala ćerkici kupovno mleko i veštačku hranu i dete je pilo od 50 do 80 ml
a kad sam joj doneo kozje pila je ne razblaž 120 ml. Deca u tom uzrastu znaju šta im jesti valja ali mi nečujemo njihove misli. Nama su dokteuri rekli kako treba.
Pozdrav

_________________
ČOVEK je isto što i BOG


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: uto dec 08, 2009 5:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Hvala na savetu, ali ja u mestu gde zivim nemogu da nadjem kozje mleko u ovo doba godine, pa mi je jedina alternativa kravlje mleko.
Njoj za sad prija koliko vidim, a kad bude bilo prilike davacu joj kozje mlekce naravno. Pozdrav!!!!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleko i Mlecni produkti
PostPostano: sri dec 09, 2009 2:28 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jun 21, 2009 12:45 pm
Postovi: 25
Kravlje mleko je bolje zagrejati da bi se skinuo kajmak odnosno masnoća koja najviše smeta, a na proleće nabaviš kozje. A kad Aurora poraste ,sa crnim lukom će izbaciti sve naslage od mleka i biće prava lepotica.
Što se tiče kalcijuma iz mleka to su farm. gluposti, zato što organizam proizvodi kalcijum po potrebi.
Pozdrav

_________________
ČOVEK je isto što i BOG


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: mljeko i sirevi
PostPostano: uto maj 25, 2010 11:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Dobio sam ovaj mail prije mjesec dana,pa da ga podjelim sa vama i da vidim sta vi mislite
o mljecnim proizvodima,jer kad sam gledao neke vase recepte,nitko nije spomenuo njih//


Dakle, kolegica prevoditeljica bila u Bruxellesu s predstavnicima Vindije,
Sirele i Lure.
Isli su tamo kako bi vidjeli na koji se nacin moraju u proizvodnji
mlijecnih proizvoda prilagoditi standardima EU-a.

Uglavnom, ona je slusala kako se rade ti sirevi i mlijeka i meso kod nas u HR

(sve je legalno, na zalost) - muka joj je bila nekoliko dana....

O svemu ovome su opsezno diskutirali.

Idemo po redu:
S i r e v i nemaju grama mlijeka u sebi, potpuno su umjetna tvorevina.
Kad bi bili prava, onda bi kostali deset puta skuplje, a mlijeko, da je
mlijeko, bi kostalo 20 kn.
Naime, mlijeka krave skoro da vidjele nisu. S tim da ih pumpaju steroidima
i antibioticima, izbjeljivacima, umjetnim vitaminima,...

Za djecu su ti proizvodi VRLO opasni. Isto i vocni jogurti koji imaju
toliko secera da djeci definitivno povecavaju agresivnost.
Drugim rijecima, marketinski trikovi s mlijekom i kalcijem (ima puno
boljih izvora kalcija od mlijeka - to je cisti mljekarski lobi) su nas
naveli na to bespotrebno i STETNO ispijanje mlijeka. Ono odrasloj osobi
UOPCE ne treba, pogotovo zenama.

Sve vazi i za kisele mlijecne proizvode, posebno LGG koji su zaista
bakterije koje se dobivaju uzgojem kulture bakterija od mrtvaca - kako
ljudi, tako i krava (dobro ste procitali, m r t v a c a).

Mlijeko koje se koristi za proizvodnju tih stvari se uvozi, nije nase.
S o j i n o mlijeko kao zamjena je bolje, ali buduci da se ne moze (ili
moze, ali tesko) provjeriti jel ta soja GMO ili nije, bolje i to
izbjegavati.

Glede s a l a m a , p a s t e t a - NEMAJU mesa u sebi. Zato i jest CAJNA
kobasa, recimo. Da bi bila mesna, mora imati barem 20% mesa, a i to je
rijetkost. Sve se opet napucava steroidima.

Krave koje se uzgajaju za telad (koja ce se klati) daju bolje mlijeko, al ne
prodaje se nama to mlijeko,
nego ono losije (dakle, telici dobivaju bolje).

Dok, recimo, u Japanu se uzgajaju krave na poseban nacin: posebni
travnjaci, sve organski uzgojeno, krave imaju masazere, idu na pasu, prije
klanja ih se uspava jer inace, ako se zivotinja zakolje, ona je u stresu,
i taj adrenalin se prenosi na meso koje ljudi jedu...

M e g g l e bi trebalo izbjegavati jer dolazi iz Poljske, pa nije sigurno
jel ozraceno ili nije.

I tako dalje, i tako dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: mljeko i sirevi
PostPostano: sri maj 26, 2010 12:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Bane je napisao/la:
kad sam gledao neke vase recepte,nitko nije spomenuo njih

Ima, ima:
viewtopic.php?f=6&t=1131
viewtopic.php?f=6&t=2661

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: mljeko i sirevi
PostPostano: sri maj 26, 2010 1:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Ipak ima danke danke 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleku i Mlecni produkti
PostPostano: čet nov 11, 2010 12:28 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri jan 20, 2010 10:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: Ivanić grad
Evo par mojih

Sojino:
Probao jesam ali mi nije bas nesto, mlijeko dobiveno od biljke :roll: nemogu nazvati mlijekom nego prije iscjedenim sokom.

Kravlje:
Od rodjenja sam pio kravlje mlijeko, sto sirovo ,sto kupovno i to u velikim kolicinama,nikad nisam nista lose primjetio kod njega [-(

Kozje:
Pijem ga godinu dana jer sam si kupio kozu \:D/ i pijem ga ja i moji doma sirovog neprokuhanog.
Moja djeca od tad nisu bas nesto bolesna :angel4: tako da mislim da je "zdravo" ili mozda zdravije od kravljeg, bar znam sta jede moja koza :rofl
Inace prodajem ga jednim prijateljima i rekli su mi da to nije mlijeko nego lijek :D jer njihovo dijete nije bolesno (prehladjeno) kao prosle godine, muz je cijeli zivot imao nekakvih sitnih problema sa grlom koje su nestale nakon pijenja kozjeg mlijeka :shock: .

Magarece:
Navodno jos zdravije od gore navedenih (kazu na internetu). Probao ga jesam ali samo 1-2dcl tako da nemogu komentirati.
Ima li netko iskustava sa magarecim mlijekom?

_________________
Bolje ispast glup, nego ispast iz aviona.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleku i Mlecni produkti
PostPostano: pon nov 15, 2010 2:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:32 pm
Postovi: 36
Lokacija: pula
hmm zanimljiva rasprava, dosta dobrih stavova i teorija, ... pa da bacim i ja svoje dve lipe

:offtopic: :oops:
eh kad bi sve bilo tako jednostavno, danas kada u svijetu a i na balkanu prosjecna hrana prosjecnog covjeka ukljucuje toliko mrtve hrane i kemikalija (da se niti ne upustim u digresiju te naravi:), ja mislim da se mlijecni proizvodi sa manjih farmi, seljka koje poznajete, eko p-obrta i sl. 'everyday joe' mozhe smatrati super zdravima, jer nisu svi na istoj mjeri razumijevanja i u tome je kvaka, nekome je pljeskavica u lepinji sa manje majoneze zdrava hrana :) ili tipa ne ici u McSmrt nego na 'obican' fast f. itd. itd.//kad sam kod toga solidni dox filmovi koje bih preporucio - food inc, food matters, future of food ..


Bitno je stalno prosirivati obujam znanja i informacija i u skladu s time se(be) mijenjati tj svoje prehrambene navike (i sve druge), a kad ste spominjali tu sluz i katar, meni se poceo dosta intenzivno pojavljivati, no tek nakon sto sam djelomicno ocistio organizam jer i prije 5 godina sam konzumirao mlijecne proizvode pa nisam imao takvu sluz ...zanimljivo

ali pomak prema prirodnoj (ekoloski-org/vlastitoj) hrani(sirovoj pogotovo) je definitivno veliki pomak, nakon godinu - godinu i po bez mesa i mesnih preradjevina mogu rec da se bolje osjecam, uglavnom kod svega pazim na porijeklo proizvoda i sve te standardne fore, vecinom domacha il' ekoloska hrana ili jos bolje iz vlastitog vrta sto je sve cesce slucaj jer je uvijek svjeza a bude naravno sve pic pic ;)

a sto se tice (prir uzgojene)sirove hrane mislim da je to od 'smjer' u kojem treba ici svaka osoba cak i najokorjeliji konzervativci i to sa min 50%, ja osobno zadnje vrijeme sam se bacio na sokove od povrca i kojekakvih biljaka i moram priznati da zbilja um duh i tijelo dobiju na elanu, i to dosta... koliko god volim povremenu konz ml, osjecaj nakon povrtno biljno vocne bombe je superioran!

:offtopic: :glasses7:
ali zbilja je postalo komplicirano evo klasicnog primjera, u svim ovako zdravlje-temama/casopisima/knjizicama cete procitati da je vrlo bitno jesti integralno cjelovito tj manje ljustene manje brusene zitarice i sl, i ajmo super krenete jedete rizu integralnu kruh ..bla ..kukuruz, jecham i sl, i sta se onda dogadja pa to da unosite vise otrova u svoj organizam nego do tada kada ste jeli bijelo i klasicno ne-cjelovito! kako? pa lako zbog nacina uzgoja(cak i nerazvijene zemlje se strogo drze konvencionalnih tehnika obrade zemlje, zastite bilja, zastite sjemena pa onda skladisno tretiranje itd., jerbo tu je kljucna fora, svi ti pesticidi i svo drugo zagadjenje se bas nakupi o vanjskom sloju zrna koje se skida brusi ljsuti kod ne cjelovitih zitarica, a kod klasicnih se pusta tako d aako zit je 'integralna' a nije bio certificirana ili da bas znate tko je i kako proizvodi trebalo bi je zaobici u sirkom luku, kukuruz specijalno zaobilazite on je skoro pa bojni otrov :)) zbilja kukuruz sam dosta proucavao kako se uzgaja to je nesto van pameti, zbog nametnika vec prisutnih, novopridoslih preko bare zbog uvoza/izvoza robe, plus poremechena ravnotezha odnosa prir neprijatelja i nametnika...,

drugi primjer 21st i komplikacije termina zdrava hrana, citrusno voce - 'aaa neretvanske domache mandarine mmm fino-super' ne hvala, uzgoj da te bog sacuva, ali na kraju sveg maltretiranja nasada mandarine sa hrpetinom kemije onda ide zadnji udarac, imazalil - ljepse ime za sistemicni fungicid kojim je premazana vasa najdraze citrusno voce u ducanu :( probija kroz koeu tako da gulit i prat ne vrijedi puno, zalosno ali isitnito, premalo se naglasava koliko je bitno KAKO je nesto dobiveno i OTKUDa je, a ne samo ŠTO jedemo... jer ja ne bih hvala jeo/pio sirove sokove/obroke od konvencionalnog proizv. voca i povrca, naberite svoje bilje, dobro kazhe baki u jednom postu za koprivu, pregenijanla biljka, chay polpete, peciva, kruh, ofurana parom, kako god..

jagode, breskve/nektarine, borovnice od voca, a skora pa kompletno korjenasto povrce, su na crnim listama takodjer! barem meni su blacklistani :(
(ajde batat jos nisu tolko za*ebali) zasto korj ne? zbog vecih kolicina zemljisnih insekticida a nesto manje povrsinskog folijarnog spricanja...a sjeme sa sistemicnim pesticidom da ne govorim, itd.

i da za kraj, mlijeko otrov ili ne? opet nije tako jednostavno, crno ili bijelo, kancerogeno? ne vjerujem. cak i da je unosimo vrlo cesto deset puta gore stvari svaki dan, i da mislim da je velika razlika izmedju 'domaceg/eko/sloboda na pasnjacima+ljubav prema zh.', a u svim tim literaturama gdje kritiziraju i stave na kriz mlijecne proizvode nigdje ne kazu da je u biti glavna razlika ta koju oni autori dkale, preskoche, jer da tetrapak-komercijalno mlijeko kojim slucajem ne prodje UHT na +150 Celzijusa na 3do5 sekudni - bilo bi zbilja otrov jer tu uspiju rjesit/neutralizirat(?) dobar dio uzasa koji dospije u k.mlijeko, istina je da vecina bolestina za koje nam pharma komplex nudi cjepiva -se 'pojave' zbog nacina na koji se odnosimo prema zivotinjama (jedu samljevene kolege i stoje cijeli dan u vlastitom dreku, za pocetak)

kozje? odlicno bolje od kravljeg, vise je lijek nego hrana, hmm ako netko ide maltretirat kozu i pretjerivati s konzumacijom sigurno cemo jednog dana u nekome istrazivanju 'novom' naci razloge zbog kojih ne bismo trebali piti kozje, i tako stalno, u krug :)

poz svima, odoh sada izribat limunovu koru u kolach :))))
mozda sam malo razbio koncepciju poruke, navala misli pa ne znam kako ih obuzdati :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleku i Mlecni produkti
PostPostano: uto jan 11, 2011 12:31 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 23, 2010 11:55 pm
Postovi: 18
The Secret History of Milk. The Truth About Nature's Miracle Food


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleku i Mlecni produkti
PostPostano: čet feb 24, 2011 12:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
SASTAV MLEKA
Kozije mleko


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleku i Mlecni produkti
PostPostano: sub mar 05, 2011 3:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 31, 2011 12:00 pm
Postovi: 32
zanima me sta mislite o tzv albuminskom siru, nasla sam ga u jednoj mlekari, pise da je ekoloska hrana 100% prirodno itd... od surutke itd... da li je to zdravo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleku i Mlecni produkti
PostPostano: ned mar 06, 2011 4:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Šta mislimo, pa ja mislim da je veoma ukusan :mrgreen:
Pravio sam ga ranije i obožavao.

No, jel znaš kako se to pravi? Surutka se kuva do besvesti, dok se čvrsti deo ne izdvoji na površini. Tada se to procedi kroz platno, posoli, i eto albuminskog sira :mrgreen:

E sad, jel zdravo ili nije, tko to zna... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zablude o Mleku i Mlecni produkti
PostPostano: ned mar 06, 2011 4:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 31, 2011 12:00 pm
Postovi: 32
ovo uopste nije slano, kiselo je. a pise da je eko hrana i i da je zdravo... pa sad ne znam sta da mislim:-(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 105 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz