Sada je: sub apr 27, 2024 8:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako se riješiti GLAVOBOLJE ?
PostPostano: pet jan 12, 2007 8:29 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 27, 2006 2:41 pm
Postovi: 5
Već neko vrijeme pratim ovaj forum i počela sam proučavati tematiku alternativnog liječenja, gladovanja, opasnosti i zabluda službene medicine, a trenutno proučavam kasiopjeske transkripte i čitam neke od knjiga preporučenih na ovom forumu.
Započeo je u meni neki "proces buđenja" (ili si ja to samo zamišljam) i nekako su se u isto vrijeme pojavile nesnosne glavobolje koje traju danima, tjednima i duže. Molim Vas da mi pomognete i date neke prijedloge kako olakšati bolove odnosno "riješiti" se te glavobolje. Da li ste i Vi imali takve probleme "na početku" ?

Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 12, 2007 9:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 08, 2006 8:43 pm
Postovi: 49
ne samo na početku, još uvijek..lijek ne znam jer ništa ne pomaže..glavobolja je toliko jaka i specifična da je nekada jedini način pokriti glavu jastukom, ugasiti svjetlo (jer jako smeta buka, svjetlo i sve, baš sve) i pokušati zaspati u nadi da novi dan ne nosi nastavak agonije..Inače, te glavobolje se i vežu uz duhovne promjene, kao jedna od posljedica ili nuspojava DNA promjena, SVI (a tome sam čitala na raznim seitovima), objašnjavaju kako su te glavobolje najteži od simptoma..mogu ti samo reći - welcome to the club i veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 12, 2007 7:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Naravno glavobolje ne moraju imati nikakve veze sa duhovnim buđenjem, tj. sve moramo uzeti u obzir.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 13, 2007 12:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav, Diddi, dobrodošla!

Naravno da ako živiš ( npr. 20 godina ) jednim načinom života i više-manje živiš u nekom "uobičajenom" ritmu i nakon toga u par dana "otkriješ" neke sasvim nove smjernice i počneš "uljevati" informacije u sebe - da ti materijalno tijelo mijenja kemiju, mijenja se ritam, percepcija... sve. I te promjene se ponekad manifestiraju kao glavobolje.

Sama promjena tlaka ( malo naglije ) može uzrokovati glavobolju. Dok se tijelo ne prilagodi tom novom tlaku - glava boli. Kad se tijelo prilagodi - glavobolja nestaje.

Naravno, ovo je samo pojednostavljen primjer.

Glava može boljeti od mnogih stvari, uzroka. Generalno rješenje je - OTKLONITI uzrok glavobolje. Eh sad... mislim da je spisak mogućih uzroka vrlo dugačak... pa ti se generalno ne može reći što da radiš.

Probaj se testirati. Nemoj nešto raditi dan-dva i vidi jel glava i dalje boli. Ako da, onda to nije uzrok. Prijeđi na novi mogući potencijalni uzrok... itd.

Možda ti se stanje samo od sebe popravi nakon nekog vremena - koje je tijelu potrebno da se prilagodi tvojim novim pogledima i interesima. Pozitivna energija liječi mnogo toga.

Mislim da ćeš tu negdje nać i alternativne načine stabiliziranja tjelesnih energija ( i materijalnog i eteričnog energetskog tijela ), pa možda pomognu meditacija, reiki, određeni način prehrane...

Uglavnom - puno uspjeha!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se riješiti GLAVOBOLJE ?
PostPostano: uto jan 16, 2007 9:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Diddi je napisao/la:
Već neko vrijeme pratim ovaj forum i počela sam proučavati tematiku alternativnog liječenja, gladovanja, opasnosti i zabluda službene medicine, a trenutno proučavam kasiopjeske transkripte i čitam neke od knjiga preporučenih na ovom forumu.
Započeo je u meni neki "proces buđenja" (ili si ja to samo zamišljam) i nekako su se u isto vrijeme pojavile nesnosne glavobolje koje traju danima, tjednima i duže. Molim Vas da mi pomognete i date neke prijedloge kako olakšati bolove odnosno "riješiti" se te glavobolje. Da li ste i Vi imali takve probleme "na početku" ?

Pozdrav svima.


Bez obzira što neki govore o medicini, ljepota liječenja je u suradnji medicine i alternativnih pristupa liječenju. Dakle, ako imaš nesnosne glavobolje, može biti da imaš migrene (gadna stvar), ako je tako, liječnik će ti reći što trebaš izbjegavati i dat će ti lijekove (koje, btw, ćeš sigurno popiti bez obzira koliko negativan odnos imala prema lijekovima. govorim iz svog migrenskog iskustva. bol je bol). Dalje, bez obzira na sve...odi dati krv i urin na analizu. Iz krvi i urina možeš pročitati sve, pa tako i uzrok glavobolja (možda si slabokrvna ili imaš neku upalu). Dalje, jedeš li dovoljno? Jesi li podložna stresu?Jesi li često ispred kompa?Nosiš li naočale?Ako ih ne nosiš, provjeri vid!Etc....
Dalje, kada provjeriš "organski" iliti fizički dio svoje boli i kada/ako liječnik ustanovi da si zdrava, onda napravi pregled stvari koje radiš svakodnevno, ispitaj svoj odnos s ljudima kojima si okružena, pokušaj osvijestiti ono što ti zadaje glavobolje. Kad osvijestiš obrazac ponašanja koji ti zadaje glavobolje, kreni u postupno mijenjanje sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 23, 2007 8:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 27, 2006 2:41 pm
Postovi: 5
Još uvijek nisam shvatila što je razlog mojih glavobolja, ali nije možda niti čudo što me je glava ludo boljela jer sam u posljednjih dva mjeseca pročitala knjiga koliko nisam u posljednjih deset godina.

Moram reći da su mi glavobolje gotovo nestale.

Uglavnom, iako ja pijem u prosjeku 1,5 litre vode dnevno, nakon što sam pročitala knjigu Vaše tijelo vapi za vodom, počela sam piti još veće količine. Zanimljivo, što sam više pila vodu, sve sam bila bolje žedna. Bez ikakvog "prisiljavanja" počela sam piti između 2 i 3 litre vode dnevno. Nakon otprilike dva tjedna prestale su mi glavobolje.

Možda to nema jedno s drugim nikakve veze, a možda i ima. Važno je jedino da mene glava gotovo da ne boli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 17, 2007 10:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Ja sam imao dosta česte glavobolje, smetala mi je promaja, Sunce i tko zna što. A onda sam prestao pušiti i od odonda ne pamtim kada me uhvati glavobolja (baš na tešku južinu). Dok sam pušio nisam povezivao cigarete i glavobolje, ali je, očigledno, da je to bio razlog.

Nisam gledao da li si žena, a ako jesi onda tu još mogu biti hormoni. Ja gotovo da ne poznajem ženu (osim starijih koje više nemaju menzes) a da ne pije šaku tableta tjedno radi glavobolja i raznoraznih migrena. Moja mama je znala povraćati od migrene i ništa joj ne bi pomagalo od jake injekcije protiv bolova dok nije ušla u menopauzu. Od onda ne pamtim kada se žalila na glavobolju. Žena, pred menzes, iza menzesa, na svaku južinu, svako malo glavobolja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 03, 2007 5:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 8:40 pm
Postovi: 7
Nemojte zaboraviti da je jedan od najbitnijih uzroka glavobolja problem sa vratnom kraljeznicom. Govorim iz velikog iskustva sto svog sto tudjeg. Doktori redovito zaboravljaju za tu cinjenicu iako bi to oni morali znati. Cesto pitam ljude sa migrenama imaju li problema sa vratnom kraljeznicom i do sada su mi svi koje sam pitao potvrdili da imaju i da im nitko nije rekao da je to povezano. Cudno. U slucaju tog problema, trakcija je djelotvorna i nema potrebe za operacijom. Ako je nastalo vece okostavanje, tada je potrebno uzimati koloidnu srebrnu vodu svaka dva sata po dvije kasike dok se osteofiti ne razgrade (to moze potrajati i duze od dva mjeseca tako da ne bude "meni ne djeluje" prica). Za druge vrste glavobolja, pomaze akupresura, rijetko refleksologija, izuzeno dobro djeluju i etericna ulja u slucaju da glavobolju uzrokuju vrlo napeti vratni misici (ako nekog zanima recept, nek mi se javi).

Sto se tice one knjige vase tijelo vapi za vodom, to je dobra knjiga, ali nismo svi isti. Nekome ce previse vode naskoditi (ako je kapha konstitucije) tako da treba oprezno i nista na silu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se riješiti GLAVOBOLJE ?
PostPostano: čet maj 03, 2007 7:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Citat:
Bez obzira što neki govore o medicini, ljepota liječenja je u suradnji medicine i alternativnih pristupa liječenju. Dakle, ako imaš nesnosne glavobolje, može biti da imaš migrene (gadna stvar), ako je tako, liječnik će ti reći što trebaš izbjegavati i dat će ti lijekove (koje, btw, ćeš sigurno popiti bez obzira koliko negativan odnos imala prema lijekovima. govorim iz svog migrenskog iskustva. bol je bol). Dalje, bez obzira na sve...odi dati krv i urin na analizu. Iz krvi i urina možeš pročitati sve, pa tako i uzrok glavobolja (možda si slabokrvna ili imaš neku upalu). Dalje, jedeš li dovoljno? Jesi li podložna stresu?Jesi li često ispred kompa?Nosiš li naočale?Ako ih ne nosiš, provjeri vid!Etc....
Dalje, kada provjeriš "organski" iliti fizički dio svoje boli i kada/ako liječnik ustanovi da si zdrava, onda napravi pregled stvari koje radiš svakodnevno, ispitaj svoj odnos s ljudima kojima si okružena, pokušaj osvijestiti ono što ti zadaje glavobolje. Kad osvijestiš obrazac ponašanja koji ti zadaje glavobolje, kreni u postupno mijenjanje sebe.


Ja sam upravo ovako krenula u resavanju mojih glavobolja. Bile su nesnosne, ustvari te bolove nisam mogla pretrpeti bez tableta. I nasla sam da su sinusi problem. Otad ih redovno ispiram sa otopinom soli i vode i nemam vise glavobolje =D> .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Ja sam cuo da postoje primeri ljudi kojih konstantno (24/7) boli glava(i po vise godina). Da li je to istina?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 06, 2007 11:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, prijatelj mi rekao da zna svog prijatelja kojeg je boljela stalno glava. Otkrili su da je imao problema s kičmom, a poslije rehabilitacije mu je glavobolja prestala!

Glava može boljeti iz raznih razloga, pa mislim da treba prvo potražiti uzrok.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 120 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz