Sada je: čet mar 28, 2024 7:34 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: sub nov 21, 2009 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
boki je napisao/la:
Mali je napisao/la:
Operacije definitivno nisu riješenje postoje i druge bezbolne metode
mislim na alternativne načine al ne na svinjsku mast kako neki ovdje pričaju
Govorim to iz vlastitog iskustva


A te metode su?

.


Promjena ishrane i detoksikacija organizma. Carobni tableta ne postoji. Postoje stvari koje mogu privremeno olaksati, no cim se prestanu koristiti, stanje se pogorsava. Preporuka za procitati su knjige od Malahova koje imas dole kod mene na linku. (Ciscenje organizma, urinoterapija, Ishrana i hrana, Gladovanje) Bez promjene nacina zivota pomoci nema [-X

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: sri jul 28, 2010 9:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 9:23 pm
Postovi: 1
Krema od Hemel-a za pete jako dobro iješava probleme sa hemeroidima :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: sub okt 30, 2010 12:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub okt 30, 2010 12:38 pm
Postovi: 1
Pozdrav! Dugo sam patio od hemeroida, bilo zbog problema sa stolicom, bilo ih nekih drugih razloga. Uglavnom, pola života se nekako s tim zezam. Mazao sam uglavnom s onim kremama tipa Faktu, stavljao čepiće, i sl. no to samo smiri situaciju, ali se problem ponavljao redovito. Jedan frend mi je rekao za Lion-M kremu, pa sam odlučio isprobati prije jedno 3 mjeseca. Moram priznati da nisam baš bio nešto optimističan, no odlučio sam redovito mazati s obzirom da je krema skroz prirodna, pa mogu i na duži rok. Od tada prvih mjesec dana, dogodilo mi se jednom opet isti problem, no puno blažeg oblika. Nakon toga, više nijednom. Još uvijek redovito mažem, i stvarno sam zadovoljan. Naravno, priča još nije gotova, malo sam još uvijek skeptičan (valjda zbog loših iskustava) no držat ću se uputa i mazati redovito. Vrijedi malo strpljenja ako će se problem do kraja rješiti.

Inače, ako netko želi isprobati, Lion-M krema ima online dućan (relativno novi), na adresi http://www.lion-m.hr/shop/, a pošto sam redoviti klijent, dobio sam i kupon koji se unese na kraju narudžbe, pa kada naručim tri velika pakiranja dobijem 10% popusta. Broj kupona je k067kremavelika pa eto, nadam se da će nekome pomoći kao i meni. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: sub okt 30, 2010 3:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Takodjer mogu posvjedociti da promjenom ishrane (sirova hrana) hemeroidi iscezavaju trajno. Obavezna higijena nakon svake nuzde i nakon toga namazati bolno mjesto nekom prirodnom masti (koristila sam kokosovu mast ili djevicansko maslinovo ulje).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: sri nov 03, 2010 8:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Levija je svakako u pravu a za one koji su na mukama gotovo trenutnu pomoć pruža mast Faktu ima je u svakoj apoteci.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: čet nov 04, 2010 6:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Kad se pojave kao hitnu pomoć dobro je i svrsishodno mazati ih nevenovom masti. Ja svoju radim sama s nevenom iz vrta i biljnom masti! Vrlo ih brzo smiri i zaliječi ranu......

Ja sam shvatila da ih obavezno dobijem ako pojedem hranu u kojoj ima papra/bibera, tako da pazim na to. Istovremeno ljutu crvenu papriku mogu jesti koliko hoću i ne dogodi mi se ništa!

Papar je jedina stvar koja ih kod mene isprovocira.....

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: čet mar 29, 2012 9:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Dobila sam ih prije 6 godina poslije poroda ali mi sve do prije 2 mjeseca, nisu pravili nikakve probleme, vidjela sam samo da imam malo ispupčenje. A onda, užas, narasli, boli, koma. Bila sam na rubu očaja. Dva sam dana bila i na bolovanju zbog njih. Onda su me manje bolili nakon 10 dana agonije ali situacija nikako nije bila zadovoljavajuća. Pročitala sam tonu postova na forumima. Koristila Faktu, Heparin, Galenski laboratorij kremu, no sve je to sa jadnim ili nikakvim rezultatima. Nisam se ustručavala svakom poznaniku ispričati svoj problem u nadi o nekim spoznajama. Iznenađujuće je da svatko ima dodira sa hemeroidima ili da ih je sam imao ili netko od bližnjih. I onda mi je prije pet dana jedna poznanica rekla ovaj recept:
TRETMAN PROTIV HEMEROIDA
Namočite kozmetičke, okrugle blazinice (može i krpice od pamuka) u vodu, ne previše da cijedi voda. Posložite 5-6 komada na najlon i prekrijte najlonom te s njima u frižider u duboko smrzavanje. Zaleđene blazinice stavljajte kao oblog na hemeroide, najbolje sjedeći na wc-školjci, dok se ne otope a to traje cca 3 min. Postupak ponovite više puta dnevno ja radim 4-5 puta. Ovo je također bitno, nikako ne mažite hemeroide kremama. Ja sam se bila oglušla na ovo, pa je učinak bio slabiji, a sada je senzacionalno i to samo u 5 dana. Prvih par puta će vam biti neobičan, neugodan osjećaj sa tim ledom na strateškom mjestu. Ako vam je neugodno ili vam je previše hladno, tapkajte lagano, primičite i odmičite blazinicu. Nakon par puta uopće vam neće biti loš osjećaj.
Poznanica mi je rekla da je prije 13 godina imala užasne hemeroide, da joj je ovaj recept rekla jedna žena, da je ovo radila 20-ak dana i da su joj se povukli 100% i nikada se više nisu vratili.
Zašto ovo djeluje? Inače se na sve otekline stavlja led jer se tako otok skuplja, povlači, sve se na nižoj temperaturi skuplja. Svi oni koji imaju hemeroide imaju žarku želju da tamo dolje više ništa ne viri i ne visi a led ima takav učinak da se hemeroidi skupljaju i meni su sada i čini mi se za 30% manji. A sam osjećaj je fenomenalan, nemam više filing da je dupe centar svijeta, ne boli me, ne češe, ne svrbi, ne peče, ne smeta, skoro pa kao prije napada i to cijeli dan, učinak ne popušta od hlađenja do hlađenja.
Zašto je pametno ne stavljati kreme? Kreme hrane tkiva, zato se i koriste za lice, tijelo, kosu. A mi ne želimo hraniti te hemiće, treba ih hladiti da se povlače i ne davati im u međuvremenu nešto od čega bi se opet oporavili. Možda bi se mogla staviti neka pomada u kojoj ni jedan sastojak nije hranjiv, već sve samo ljekovito, ali ne znam što bi to bilo. Nije dobro dakle stavljati hranjive tvari na hemeroide a to su: mast, ulja... a sve su kreme većinom na hranjivoj podlozi. Čini vam se možda da će vas smetati ne podmazati hemeroide ali iz iskustva govorim, neće vam uopće nedostajati te kremice.
Uz ovaj tretman ja još koristim Čaj protiv hemeroida, nikakvi specijalni mislim, u biljnoj ljekarni za 35 kn. Ima u sebi borovnice, koprivu,
Nadam se da će i vama pomoći ovaj tretman, meni je savršen, baš ono što sam tražila, nešto što djeluje, što obećava potpuno povlačenje a to mi se čini vrlo vjerojatan ishod.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: čet mar 29, 2012 9:51 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Probaj redovito jesti feferone, koliko god ljute podnosis.
Ne moze skoditi a cuo sam da daje dobre rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: čet mar 29, 2012 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
promatrač je napisao/la:
Probaj redovito jesti feferone, koliko god ljute podnosis.
Ne moze skoditi a cuo sam da daje dobre rezultate.

a, pa to spada u "treniranje" tj "dresiranje" . Rezultat je da 100% moze pogoditi kada je jela feferone :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pet mar 30, 2012 5:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
nioivo je napisao/la:
TRETMAN PROTIV HEMEROIDA
Namočite kozmetičke, okrugle blazinice (može i krpice od pamuka) u vodu, ne previše da cijedi voda. Posložite 5-6 komada na najlon i prekrijte najlonom te s njima u frižider u duboko smrzavanje. Zaleđene blazinice stavljajte kao oblog na hemeroide, najbolje sjedeći na wc-školjci, dok se ne otope a to traje cca 3 min. Postupak ponovite više puta dnevno ja radim 4-5 puta. Ovo je također bitno, nikako ne mažite hemeroide kremama. Ja sam se bila oglušla na ovo, pa je učinak bio slabiji, a sada je senzacionalno i to samo u 5 dana. Prvih par puta će vam biti neobičan, neugodan osjećaj sa tim ledom na strateškom mjestu. Ako vam je neugodno ili vam je previše hladno, tapkajte lagano, primičite i odmičite blazinicu. Nakon par puta uopće vam neće biti loš osjećaj.


Sta su "blazinice"?

Zasto ne kockice leda iz frizidera u recimo najlonskoj vrecici?

I prijateljici su se povukli skroz, kao da iz nije nikada imala, ili joj je sada takvo stanje da ih ima, ali joj ne smetaju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pet mar 30, 2012 7:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
To ti je ono što žene koriste za skidanje šminke, od pamuka, male vatice. Pa moglo bi i kockice leda valjda. Meni je super od ovoga, novi čovjek a hemeroidi su manji za pola. Čak sam sada dobila menstruaciju a tada mi se stanje puno pogorša, no sada ništa, ni nakon nužde ništa ne boli ni ne peče. Ja ću ovo prakticirati sigurno mjesec dana a možda i manje ako se povuku do kraja. Javit ću kakva je situacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pet mar 30, 2012 7:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Njoj su se povukli skroz, tako kaže, nisam provjeravala i tako već 13 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pet mar 30, 2012 10:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Da li to funkcionira i sa unutrasnjim hemeroidima?
Stavljati hladan oblog izvana?
Da li je nesto o tome govorila ta prijateljica?

Javi kako tebi ide tj da li se smanjuju.


Edit:
P.S.
Bas mi je sada nesto palo na pamet :?
Zar nije jedan od nacina da se dobiju hemeroidi sjedenje na hladnom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pet mar 30, 2012 10:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Nije mi ništa rekla o unutarnjim hemeroidima. Mislim da su čajevi dobri, oni protiv hemeroida. Čitala sam i ja da nije dobro sjediti na hladnome, meni ništa ne smeta ovo sa ledom, super mi je. Pijem još i Mumyo, evo pogledaj ovdje o tome:
http://www.bastabalkana.com/2010/09/mum ... sa-altaja/
http://www.pcelarstvo.hr/index.php?opti ... Itemid=285
O Mumiju sam čula na nekom forumu gdje se također raspravljalo o hemeroidima. Taj mumio je dobar za krvne žile i da je mnogima pomogao u vezi ovog problema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pet mar 30, 2012 11:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Ti imas samo vanjske hemeroide, nemas i unutrasnje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pet mar 30, 2012 12:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Nisam ni otišla kod specijalista, tako da ne znam, ali pošto mi ništa ne krvari, pretpostavljam da su samo vanjski. Bolje je otići specijalisti, ali ja se ne mogu odlučiti. Kada su me jako boljeli nije dolazilo u obzir... Imam fobiju od tog pregleda, priznajem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pon apr 02, 2012 6:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
ni meni nije jasno, hladne obloge da koritis, a u sustini ako se sedi na hladnom , dobiju se..ima li ko da se izlecio?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: pon apr 02, 2012 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 24, 2011 1:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: 5D
Dobro je svaki dan na gladan stomak popiti po kasiku hladno cedjenog maslinovog ulja.Maslinovo ulje obnavlja sluznicu zeludca i debelog creva.Dobar je i "Brdjanski melem" koji je 100% prirodan proizvod u ciji sastav ulazi 10 lekovitih biljaka,cist biljni i pcelinji vosak,hladno cedjeno maslinovo ulje i etarsko ulje limuna.

_________________
Love & Light


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: uto apr 03, 2012 7:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
sada sam vidio na CMC TV neki sprej koji hladi prosirene vene na nogama, koje se onda povlace
(nema veze sa hemeroidima)

mozda ima nesto u tome da kada se vene hlade da se skupljaju i povlace

a hemeroidi su zapravo samo to, prosirene vene, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hemeroidi
PostPostano: uto apr 03, 2012 8:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Je i ja sam vidjela tu reklamu. Ne znam, meni djeluje super, napokon sam se vratila među žive, baš su neugodni ti hemeroidi. Ja sm primjetila da to ima veze sa probavom, znam da ima, ne smije biti tvrda stolica itd. ali tu mi se čini nešto vrlo čudno, ne mogu još skužiti šta je i na što točno mislim. Jer ja se hranim ono stvarno po propisu, takva sam oduvijek bila, obožavam voće i povrće, ne volim ljuto, masno, jako, suhomesnato, volim lagano, ma ono kako treba, ali ipak... Mislim da ima veze i sa vodom ali ne znam još kako...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz