Sada je: sub apr 27, 2024 7:48 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Đumbir
PostPostano: pon mar 12, 2007 9:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Pozdrav svim forumašima. Evo da i ja, kao novi član, napišem nešto i informiram sebe i druge o nečemu što me prilično zanima. Čitao sam dosta, potaknut ovim forumom, o koloidnom srebru, ali nisam baš naišao na odobravanje svoje bliže okoline. Moja žena, inače medicinska sestra, zna za zavoje za teške rane i opekotine sa naparenim srebrom, ali ne odobrava pijenje srebra jer kaže: Ako slučajno posiviš, tko će te liječiti ako si svjesno koristio nešto što je zvanično zabranjeno?

Međutim, u svim tim razgovorima prijatelj mi je počeo pričati o đumbiru. On kaže da pomiješa jednu jušnu žlicu đumbira u prahu u pola litre soka te da to lagano pijucka preko dana te da to radi već dvije godine te da mu u te dvije godine ni nos nije procurio, a kamoli da je imao neku težu bolest, a da je inače sklon gripama i upalama krajnika preko zime. Čitao sam o đumbiru i svugdje se spominje da prilično podiže imunitet te da čisti tijelo od zasičenih masnih kiselina.

Ima li još tko iskustva sa đumbirom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 11:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Gjumbir je odlicna namirnica.. odlicna je za cirkulaciju, s time shtiti od arterioskleroza, ima antibiotsko dejstvo tako da shtiti od bakterije, gumbirova vodica zajedno s malo renom je odlicna za ishijas, ili neko ukocenje.. Gjumbir u caj kao topol napitak je odlican kod ljude koje imaju jin bolest jer gjumbir po klasifikaciju je jako jang...Gjumbir je zdrav od puno aspekta, kad imam malo vishe vremena napisacu za koje sve dijagnoze je odlican Gjumbir...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 4:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Meya jedva čekam :)
Prije neki dan viđeh u prodavnici korijenje đumbira i šćah ih kupiti ali su bili strašno skupi 6 eura kilo, pa sam se opredijelio za prah. Evo već neko vrijeme koristimo taj prah kao začin. Jela su mnogo zanimljivijeg ukusa, mada se ni miris ni ukus ne mijenja previše.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 6:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Ja sam našao korijen đumbira za 17 kn / kg (manje od 2,5 E). Mislim probati to ribati pa dodati u čaj ili sok. Da li bi to valjalo ili je bolje uzeti onaj u prahu. Nekako mi se korijen čini zdravijim.

Ima li tko iskustva sa đumbirom u smislu da je nešto izliječio, spriječio gripu ili tako nešto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Ovo sam našao na nekom forumu o ljekovitom bilju:

Đumbir (Zingiber officinale)

Poznat je i po nazivu ingver,imber ili ginger (eng.)
Đumbir je puzajuća trajnica,naraste 1m-1.2m.Iz debelog aromatičnog i kvrgavog korijena izbijaju stabljike koje nose duge uske,kopljaste listove.Rijetko se javljaju sterilni bijeli cvjetovi.Ljekovitost đumbira je u njegovom korijenu. Poznat je već tisućama god.u Kini i Indiji gdje raste samoniklo.Prenesen je u Evropu u srednjem vjeku te u Ameriku.U Kini,Indiji i Japanu se najviše upotrebljava kako u medicini,farmaciji tako i u kulinarstvu posebno makrobiotici. Koristi se svjež,sušen,mljeven ili u prahu,ukiseljen ili ušećeren.Služi kao dodatak juhama,varivima jelima od ribe zatim piletine.Ovdje se više koristi svjež dok se u slatkim jelima pecivima,keksima kolačima više koristi sušen ili mljeven ili u prahu. Od njega se također radi bezalhoholno pivo,sirup, sok zatim čaj.

*Dodatak juhama i varivima
Na početku kuhanja izriba se sitno svježi đumbir i stavi u juhe ili variva.
Sušeni isto može ali više pri kraju kuhanja.

*Jutarnji koktel "Đumbir*(energetski napitak)
svježi đumbir (sitno nariban,1/2 male čajne žličice)
laneno sjeme (samljeveno 1/2 male čajne žličice)
bučine sjemenke(samljevene1/2 male čajne žličice)
med/sve gornje umiješati
mineralna voda/po mogućnusti negazirana
1 limun ,1 greip, 1 naranča (sok)

*Može se npr.naribati svježi đumbir 1/3 a 2/3 meda umiješati i staviti u hladnjak,te ujutro uzeti jednu žličicu sa sokom 1 limuna u mineralnu vodu ili čaj a može se staviti i u jogurt.
Sve po željama.

Đumbir je inače po okusu ljuti začin,sličan je papru te se može koristiti i kao njegova zamjena. Đumbir jako grije zato je on prvenstveno začin za hladne dane odnosno jesen-zima.Vrlo je yang začin i smatra se i afrodizijakom.Prirodno je sredstvo protiv upala.Upotrebljava se kao prevencija prehladama ali se ne koristi kod temperature odnosno kada je proces počeo.Koristi se i kod artritisa,bursitisa te ostalih mišično-koštanih problema.

Jako je dobar i za ženske probleme -(đumbiroterapija)kada se rade oblozi od đumbira,a može i u komb.sa masažom.Obloge od đumbira nikada ne stavljati na glavu.

Eterično ulje se koristi i kao pomoć protiv ovisnosti posebno alkoholizma ali je đumbir prvenstveno - za podizanje energije odnosno jačanje organizma,za imunitet te kao sredstvo za zagrijavanje i smanjivanje bolova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 14, 2007 11:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 11, 2007 12:36 am
Postovi: 32
http://www.svetbiljaka.com/Forums/viewt ... art=0.html

_________________
Veliki odgovori sami sebe otvaraju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 15, 2007 6:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Da. Zanimljiva rasprava o đumbiru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 15, 2007 9:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Mislim na forum čiji je link zrcalo dao


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 03, 2007 7:12 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned maj 27, 2007 2:47 pm
Postovi: 7
Lokacija: Zagreb
Prije cca 4 godine sam čitao nešto o đumbiru i svojstvima i počeo ga uzimati.
Naravno ja ne bi bio ja, kada još ne bi dodao i "kemijao". Uglavnom uzimam
đumbir, češnjak i hren. Nasjeckam što sitnije za nekih 7-10 malih žličica i progutam uz vodu. Posljedice koje osjećam su da se ne sjećam kad sam imao neku gripu i jaču prehladu. (nećete smrdit po češnjaku u tako maloj količini i to progutanoj)

_________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa s ludošću većine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 08, 2007 6:45 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 10:43 pm
Postovi: 18
Ja sam prosle godine poceo pit djumbir, radio sam caj od njega s tiem da bi uvik doado jos jednu aromu u čaj. Nakon par mjeseci povukle su mi se bradavice s prstiju, a imo sam jedno 5 kjomada sad nemam nijedne !!
Eto jedino sta mi pada napamet je da je to zbog djumbira, trazio sam razlog zasto su se povukle i uvjek mi je nekako doalzio taj djumbir.
Danas ga koristim kao zacin za juhu i neka jela. Sve u svemu jako dobar taj djumbir :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Đumbir
PostPostano: uto jul 10, 2012 3:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Da li neko zna u Srbiji da li je moguće nabaviti organski đumbir (koren, ne prah) i gde? Na pijacama i hipermarketima postoji uvoz iz Kine i Holandije, nakrcan hemijom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 84 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz