Sada je: pon maj 20, 2024 9:30 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri nov 26, 2008 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
glock je napisao/la:
A to sto mirise na CRT monitor je do loseg kvaliteta plastike, posle nekog vremena kad malo "obgore" nestace i ovog mirisa.


Pazi, STVARNO više ne smrdi!!! :blob: :blob: :blob:
Kad sam ga pazario, pre skoro godinu dana, non-stop sam ga njuškao, duvao dim od cigarete u njega i tako to. Vrlo brzo sam digao ruke od experimentisanja i pustio ga da radi.
E, da mi nisi rekao...


glock je napisao/la:
..leti se osecala prijatna svezina...

Tu svežinu, ipak nisam primetio. Jonizator mi se nalazi u dnevnoj sobi u kojoj se puši i stalno je otvoren prozor. Evo, sad ću da ga premestim u kupatilo na nekoliko dana pa ću da vam javim da li se oseća ta svežina.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 26, 2008 8:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Ovaj sto sam popravljao je bio u kupatilu i usled kondezacije je doslo do kratkog spoja. Visok napon i vlaga ne idu zajedno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 03, 2008 2:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Kao što rekoh, kažu da su joni stvoreni raspršivanjem vode dužeg veka, prirodniji i bez prisustva ozona, no kako napraviti uređaj koji raspršuje vodu u jednom zatvorenom sudu a, takođe i dodati otvor za odvod stvorenih jona, treba razmisliti o tome, ne čini se previše komplikovanim. Meni je pao napamet sistem mlina za kafu, električnog naravno, sa onim nožićima i poklopcem. Ako ima stručnjaka iz oblasti hidrodinamike ili mašinstva, fizike koji su voljni da pomognu ja ih pozivam na učešće u forumu.

Drugo, da li je neko pravio ili ima ideju, da li se od TV kaskade (Tv u boji ekran 54cm) ili BOBINE ili ručno motanog indukcionog kalema pobuđivanog oscilataorom, npr sa 2N3055 ili sl, i uz dodatak VN diode na kraju, može napraviti jonizator. Sve šeme, nacrte i ostalo mogli bi deliti preko http://www.4shared.com/dir/3805584/3f07 ... aring.html, gde ih bilo ko može upload-ovati ili download-ovati.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 03, 2008 5:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
hmmm, mislim da je netko već ovdje pisao o tome kako se od TV-a to ne može iskoristiti jer daje pozitivan izboj (izlaz) a nama treba negativni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 1:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Da Gal ali... nisam siguran, trenutno sam u obavezama preko glave pa se ne mogu tome posvetiti, da lično proučim, možda bi možda neki elektroničar to moga bolje i kompetentnije od mene... Ali, bilo bi dobro da zajedničkim snagama, po principu "uradi sam", od materijala koji se može naći iz otpadnih-neispravnih uređaja u svakoj kući, napravimo jedan dobar električni ionizator (a možda i onaj hidrome-hanički). Kao u stara dobra vremena kad smo svi čitali SAM...


Zadnja izmjena: baki; pet jun 12, 2009 9:22 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 8:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
glock je napisao/la:
Ovaj sto sam popravljao je bio u kupatilu i usled kondezacije je doslo do kratkog spoja. Visok napon i vlaga ne idu zajedno!


Poslušao sam tvoj savet, pa ga nisam stavio u kupatilo, već u manju sobu i svežina se oseća. Doduše, nije kao posle kiše, ali se oseća.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: čet aug 13, 2009 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
VV je napisao/la:
Pre godinu dana sam kupio ovaj jonizator. Iako radi bez prestanka (24h), nisam primetio nikakve promene u kvalitetu i mirisu vazduha u sobi. Soba je nekih 5x4m, pa to i nije čudno. A da jonizator radi - radi. Na nekih 20-ak cm od njega se oseća da "duva" vazduh koji ima miris kao npr. CRT monitor, a filter čistim na 5-6 dana jer se dosta zaprlja.
Još sam primetio je da mi je zid iza jonizatora dosta pocrneo od prikupljene prašine.


CRT monitor emitira pozitivne ione. Pošto osjetiš miris po CRT monitoru i još ti skuplja prašinu reklo bi se da tvoj bioionizator radi naopako. Cilj bioionizatora je da razbije pozitivne ione koje emitiraju ekrani, klime i betonski zidovi. Prašina nabijena negativnim ionima gubi sposobnost "lijepljena", za razliku od pozitivno naelektrizirane prašine.
Po tome, tvoj bioionizator proizvodi kontra efekt.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz