Sada je: sri apr 24, 2024 8:25 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet jan 11, 2013 1:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
dolazi Supergripa, ajmo brzo na cjepljenje :tongue:

http://info.kopp-verlag.de/nachrichten/usa-supergrippe-boston-erklaert-oeffentlichen-gesundheitsnotstand.html

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=de&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.de&sl=de&tl=hr&u=http://www.iknews.de/2013/01/10/usa-supergrippe-boston-erklaert-oeffentlichen-gesundheitsnotstand/&usg=ALkJrhgpefMhu76YjCiRxyY2hUZ3TPe2IQ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: uto apr 02, 2013 11:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... -leukemiju

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: uto apr 02, 2013 1:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Fairy je napisao/la:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:162122-Vakcina-izaziva-leukemiju


To je vest od 25. septembra 2004.
Šta je urađeno na tome do sada?
Ništa.
Da li se Dr Petar Ivanovski javio povodom toga "ništa"?
Nije.
Ili nije smeo ili je shvatio da se ta vakcina upravo zato i daje da bi se deca razboljevala od leukemije.
Prvo je lepo naučio da ne sme da bude protiv vakcinacije, sada je lepo naučio da ne sme da bude ni protiv bolesti koje vakcinacije donose.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet apr 05, 2013 12:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Nije uradjeno nista sa njihove strane, ali zato sve vise roditelja u Srbiji postaje svesno tog problema :

https://www.facebook.com/groups/204234299684425/

https://www.facebook.com/groups/121711667844908/

Pozdrav!!!!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet maj 03, 2013 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
http://politika.hr/svijet/11509-sokantn ... pv-virusom

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pon jul 08, 2013 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169
http://www.naturalnews.com/041099_Gardasil_side_effect_Japan_infertility.html

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: čet jul 11, 2013 8:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Danas dobijem poštom poziv za cjepljenje (brat) za sve moguće: tetanus, hepatitis, paraliza dječja itd itd itd ugl ono što je najinteresantnije je da na tom pozivu, a u drugom ću postu postati sliku ako uspijem, stoji da se ne obaziremo na one koji su protiv cjepljenja naše djece, jer oni nam samo žele loše i nisu informirani. Nisam točno prenio ono što je pisalo, ali poruka je toliko užasna i tjera roditelje na strah da će im djeca biti bolesna i da ih što brže odvedu na cjepljenje. Usudio bih se reći subliminarna poruka Hrvatskoj javnog zdravstva.

Kako sve to komentiram = prije nekoliko mjeseci na HRT-u se prikazivala serija o autizmu gdje su iznijeli dokaze o tome da cjepiva mogu uzrokovati autizam i to je diglo veliku buku u medijima i šta je najbolje puno ljudi je potvrđivalo samima sebi da ih cjepiva nikad i nisu od ničega izliječila i da te bolesti koje se kao trebale biti iskorijenjene, nisu, nego ih i dalje ima, čak ih i dobiju osobe koje su se i cjepile protiv te bolesti. Uglavnom da ne duljim - OČITO SE UVUKAO STRAH U ONE KOJI NAS POKUŠAVAJU OTROVATI (DOBITI PROFIT OD NAS), jer čim takve odvratne poruke šalju poštom, jer prije par godina nisu se trebali opravdavati i pisati da ne vjerujemo onima koji nam govore protiv cjepljenja, nego se podrazumijevalo da se cjepimo, nitko nije davao alternativu tome, dapače, ali eto sada, očito im je ostalo jedino strah u kosti utjeravati ovcama (tako i za EU referendum, izbore). Roditeljima sam samo napisao da brata ne daju cjepiti jer iovako je mali idiot, a bit će ovako još i veći hahahahah uglavnom, sigurno će ga cjepiti, ali mi je ako ništa drugo drago da su se počeli temelji rušiti i da se probija na van nova paradigma i da sav trud alternativaca i zviždača koje su svih ovih godina sustavno opovrgavali i šikanirali u medijima isplatio - evo im ga na.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pon okt 21, 2013 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Evo nas opet na startu! U Beogradu ponovo pocinje medijsko programiranje, zastrasivanje,utucavanje ucenjivanje ljudi nebi li se vakcinisali , jer je Boze moj prosle godine propalo mnogo vakcina," a znate li vi koliko je to novca"? Smrc Smrc....

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: ned nov 17, 2013 11:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Uključila sam se na ovaj forum da bih iznela svoje iskustvo s vakcinama. Moje dete rođeno je 2010. i uredno je godinu i po dana primalo sve vakcine. Imala sam školsko znanje o vakcinama, i nisam znala sve što danas znam. Onda sam počela da "istražujem" tu temu, i počele su moje noćne more. Gledala sam svoje dete, i pitala se zašto sam dozvolila da mi truju dete. To su bili užasni dani. Strah šta je sve ubačeno u mali organizam, pomešan sa krivicom što se na vreme nisam informisala.
Da skratim priču. Primila je ukupno 13 vakcina i tu smo stali. Pedijatru sam rekla da više neću da vakcinišem dete i pitala je da li će da me prijavi sanitarnoj inspekciji (oni su u Srbiji zaduženi za kontrolu tog zakona). Rekla je da imam pravo da odbijem da se dete vakciniše i na tome se završila priča.
Dete je, hvala bogu, zdravo, davala sam joj zeolit, a planiram i posetu homeopati, da iščistimo sve to, ako može.
Dakle, roditelji, ne dajte da vas uplaše, i borite se za pravo na zdravlje vaše dece!

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pon nov 18, 2013 10:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Vidimo svakodnevno kako su nam deca bolesna od najtezih bolesti, drzava cuti , dobrotvorne akcije su u redu, ali dokle ce i to trajati? Sta cemo kad dobri ljudi odustanu, jer nemoze vecno tako. Nikako da kazu zbog cega su tolika deca toliko bolesna? :-# [-X :shock:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pon nov 18, 2013 2:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Država će i dalje da ćuti, a bolesnih će biti sve više. Pre 10-ak dana sam pročitala tekst koliko je čega Srbija uvezla u prošloj godini. Na uvoz lekova dato je 47 miliona evra ili dolara, ne sećam se tačno koja je valuta bila u pitanju, a na uvoz prirodnog gasa 37 miliona u istoj valuti. Pametnome dosta, veliki biznis je u igri. Dok običan narod ne promeni svest, ništa od promene.

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: čet nov 21, 2013 3:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 24, 2012 3:23 pm
Postovi: 47
Ja sam se porodila pocetkom prosle godine i odbila sam vakcine pre nego sam legla na porodjajni sto i usmeno i pismeno , prijavljena sam socijalnoj sluzbi ya yanemarivanje deteta , tako da bas i nije sve na yastrasivanju sve yavisi koliko imas srece sa licnoscu pedijatra ja imam troje dece tako da i statisticki sam morala da naletim na budalu, a ima tu i karme.
Srednje dete nece da mi upisu u vrtic jer je moja pedijatrica bila na bolovanju, kad je druga koja nije nasa jako negodovala i stampanim slovima napisala u vrtickom kartonu ,da ne mozes promasiti, da dete nije vakcinisano tako da su nas glatko vratili i vratili novac ya upis.
Ko se odluci ya ovaj put ne vakcinisanjaa treba da bude spreman i organiyovan a yivci su tu jako bitni a i novac bi pomogao, mislim veya, verovatno mada ja ne ynam sad.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: čet nov 21, 2013 11:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Žao mi je što ti se to desilo. Da li si na kraju morala da vakcinišeš dete? Da ponovo budem trudna, uradila bih isto što i ti, jer TEK sada znam da je jedino to ispravno.
Što se lekarskog uverenja za vrtić tiče, ni moj pedijatar nije radio tada, nego neki drugi, i rutinski je popunio formular za 1 minut, bez neke analize zdravs. kartona. Doduše, do tada sam redovno vakcinisala dete. Isto to traže i za upis u školu, do tada imam još 4 godine, i ne opterećujem se previše. Pročitaću Zakon o obrazovanju, naoružaću se činjenicama. Koliko znam, osnovna škola je obavezna, čini mi se i da Ustav garantuje pravo na obrazovanje, vakcina tu ne može da bude uslov.
A baš zbog eventualne prijave za zanemarivanje, trčim kod lekara za svaku sitnicu. Često i blefiram da dete noću ima temperaturu itd. Prepisane lekove odmah preuzmem u državnoj apoteci, i čim zatvorim bolovanje, predam ih za uništavanje. Vodim se logikom da niko neće moći da me optuži za zanemarivanje deteta kad tako revnosno brinem o njoj kad je bolesna.

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: ned nov 24, 2013 11:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 24, 2012 3:23 pm
Postovi: 47
Ne znam samo cekam da sto pre izrastu pa da odahnem , ne nisam vakcinisala dete imam pedijatricu koja me podrzava pa je ona zalegla za nas mada je i socijalna radnica bila ok tako da smo za sad prosli dobro.Ali su mi uterali strah u kosti.
Zeznula sam se sto se nisam poradjala kod kuce kao sto sam htela sa drugim detetom al nisam imala podrsku ni muza ni moje porodice svi su bili u fazonu sta ako nesto bude bla bla, a drugo i trece izletali bukvalno. Ako si hrabra i budes htela jos dece i odlucis se za kucnu varijantu imam broj babice koja poradja u kuci. Ja zbog vakcina necu imati jos jedno a toliko zelim.
http://www.kurir-info.rs/pogledajte-bra ... ak-1019827
plava zenica
Najveci zajeb nisu samo vakcine vec i onaj skrinig test koji uzimaju bebama iz pete , jos me je ta budala sto me je prijavila pitala da li dozvoljavam to, dok su mi druga dva deteta samo rutinski odneli da im uzmu krv, ta krv je pod izgovorom testa na neke bolesti ustvari uzimanje DNK bebe sto ne mora da bude bas tako naivno.
Realno najbolja varijata je bila lepo porodjaj kuci, dva svedoka i dokumetacija od trudnoce se odnesu kod maticara da prijavis da je dete tvoje, posle ga lecis u privatnom domu zdravlja, ovi te ne zovu jer im porodiliste nije poslalo da si ti uopste porodjena, nisi ni na cijoj evidenciji i zdravo.
Ako imas facebook prijavi se da pratis dr Sladjanu Velkov i BILjanu Baret one stalno izbacuju novosti sto se tice vakcinacija,i imaju delove zakona koji se na to odnosi, sad od 1.01.2014 menjaju dodaju petovalntne vakcine i pneumokoke a verovatno i HPV ako izglasaju u skupstini.
Izasao je i mejl advokata koji bi branio od vakcina
advokatdavidovic@gmail.com
Ja sam potpuno isto kao i ti do 12 meseci vakcinisala dete i upropastila ga, taman je progovorio i stao sa govorom do 2god i 6 meseci jedva je nesto pricao, imunitet mu je nula srednji sin ne kine dok se ovaj bori sa temperaturom danima od istog virusa. Devojcica treca verovala ili ne je vec rekla mama sa 10 meseci i prohodala mada im je to prohodavnje rano na oca a srednji mi je isto progovorio brzo i lako za cas , mislim da sva ova silna deca sto kasno progovaraju imaju posledice vakcina.
I mi pijemo zeolit nadam se da pomaze , bili smo na biorezonanci i nema u sebi teskih metala , mada realno stetu na imunitetu sigurno ima, valjda cemo je prevazici ishranom. Sad prica sjajno sa 4,5 i recnik mu je veliki , sreca moja da je to sva steta nikad ne bi sebi oprostila da je bilo nesto gore al uvek ce u meni biti bol da sam mu nacinila veliku stetu (u neznanju al opet ja sam kriva) trebala sam biti bolji roditelj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pon nov 25, 2013 2:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Hvala ti za sve ove savete. Kako daješ deci zeolit? Ja ga stavljam u mleko. Čula sam da postoji nešto što se zove "homeopatska antivakcina" ali nisam uspela da pronadjem detalje na netu. Da li neko zna nešto o tome?
A ti ako želiš još jedno dete, samo napred, i sa verom u svoje stavove. Ja bih rado pozvala tu tvoju "kućnu" babicu, ali prvo moram da nadjem tatu, jer sam se "specijalizovala" za vanbračnu decu!
Šalu na stranu, mislim da ipak nismo loše majke. Nismo se informisale na vreme, ali ipak jesmo, zar ne? Verovatno postoji neki razlog za ta iskustva...

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: uto nov 26, 2013 12:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Nikita, dijete koje u svojih skoro 6 godina nije primilo nijednu vakcinu a živo, zdravo i pametno.

slika

(Moj sin, naravno, ljubi ga tata.)

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet dec 20, 2013 7:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Odem juče kod pedijatra po neke upute, i odmah s vrata, iznenađenje! Čim je uzela karton, izvadila je neki papir s tabelom primljenih vakcina i konstatovala da nije data MMR i revakcina DTP. Kažem joj da smo već razgovarale o tome i da neću više da vakcinišem dete. Ne komentariše ništa, samo mi kaže da moram da potpišem da odbijam, ja potpišem, dobijem upute i odem kod sestre na šalter da završi administraciju. Ne lezi vraže, i ona kao iz topa konstatuje da MMR nije primljen, ja potvrdim, kažem, upravo sam to potpisala u ordinaciji. Pogleda se s drugom sestrom i ova ode kod dr u ordinaciju. I to je to. Nemaju računare, pa da sestra sa šaltera reaguje tako brzo, znači imaju neku evidenciju na papiru i sad je ažuriraju.
Ne znam da li je to u vezi s novim Pravilnikom o vakcinaciji koji kreće od 2014, ali očigledno imaju neku akciju.
Iskreno, uopšte mi nije bilo svejedno, s obzirom da živim u gradu poznatom po "širini duha i vidika" gde verovatno samo ja nisam dala detetu MMR. Tako da ću verovatno brzo dobiti neki plavi koverat. Ako dotaknem dno, moliću vas za moralnu podršku!

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: ned dec 22, 2013 9:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Žalosno je da su cjepiva prisilna, zamislite, u ovim "manje razvijenim" zemljama, dok u "naprednijim" nisu obavezna.
Kod nas testiraju ono što ne žele kod sebe. Dobiš knjižicu u kojoj postoji rubrika "rezultat" nakon cijepljenja. Eto, da vide kako je pokus uspio
I ja sam trenutno u tome, objasnio sam pedijatrici situaciju i sva sreća je razumna.
Zasad smo cijepili s neživim, nije bilo niti najmanje reakcije.
Ne znam jel se što promijenilo, al kazne su po 2000 kuna po odbijenom cijepljenju plus čak prijetnje o oduzimanju djeteta.
Btw, NE POTPISIVATI nikakva odbijanja

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: ned dec 22, 2013 12:16 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 20, 2013 1:02 am
Postovi: 8
Mike20 je napisao/la:
Žalosno je da su cjepiva prisilna, zamislite, u ovim "manje razvijenim" zemljama, dok u "naprednijim" nisu obavezna.
Kod nas testiraju ono što ne žele kod sebe. Dobiš knjižicu u kojoj postoji rubrika "rezultat" nakon cijepljenja. Eto, da vide kako je pokus uspio
I ja sam trenutno u tome, objasnio sam pedijatrici situaciju i sva sreća je razumna.
Zasad smo cijepili s neživim, nije bilo niti najmanje reakcije.
Ne znam jel se što promijenilo, al kazne su po 2000 kuna po odbijenom cijepljenju plus čak prijetnje o oduzimanju djeteta.
Btw, NE POTPISIVATI nikakva odbijanja

mislim da su i kod nas obavezna,bar u skoli,a i kad se djete rodi trebalo bi se cijepit,ubiti svuda su obavezna,di nisu bolje je pitanje?

_________________
www.imgur.com/mvSLSGQ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet dec 27, 2013 10:36 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
U Australiji, gdje ja živim, vakcinacija nije obavezna ali se „strogo preporučuje“.

Odmah kod rođenja, medicinske sestre i doktori čekaju dijete sa dvije šprice, od kojih je jedna napunjena vakcinom hepatitisa B a druga vitaminom K. Cijepiti novorodjenče protiv hepatitisa B je jedna od najvećih gluposti. To je bolest odraslih i prenosi se preko krvi ili seksualnim kontaktom. Još pogotovo kad su majke negativne na hepatitis. Nadalje, 30 - 50% vakcinisane djece će izgubiti zaštitu vakcine u oviru od 12 godina (dakle, dok još ni ne odrastu). Međutim, sama vakcinacija može dijete skupo da košta.

Mislim da je farmakomafija uvela tretman vitaminom K odmah po rođenju djece kako bi zamaskirala ili ublažila neke negativne posljedice vakcinacije kao što je npr. krvarenje u mozgu. Vitamin K je poznat po tome što potpomaže zgrušavanje krvi, te tako donekle može spriječiti njeno povećano izljevanje iz krvnih sudova. (Normalno se koristi kao antidot kod otrovanja antikoagulantima.)

Međutim, na osnovu nekih nezavisnih studija (koja nisu finansirana od strane farmakomafije) pokazalo se da je rizik od oboljevanja od leukemije i raka nekoliko puta veći kod djece koja su primila vitamin K odmah po rodjenju a pod sporednim efektima čak i proizvodjači pominju da on može izazvati smrt kod novorodjenčadi, pa čak i krvarenje u mozgu (što on u stvari treba da spriječi!?!). Da tragikomika bude veća, žutica se javlja većinom kod novorodjenčadi koja su tretirana vitaminom K. Nadalje, tu se ne koristi prirodni vitamin K, nego sintetizovani, te je kao takav skoro neupotrebljiv od strane fiziološkog sistema novorođenčadi.

(http://www.vaccination.inoz.com/VitaminK.html)

Na osnovu ovoga čovjek može samo zaključiti da se farmakomafija otela svakoj kontroli i da se zdravom razumu odavno reklo ‘zbogom’.

Medicinski establišment se koristi ‘paramoralizmom’ do krajnjih granica, tako da ukoliko odbijete da vakcinišete dijete oni će vas optužiti da ste neodgovoran roditelj i da tako dovodite svoje dijete u opasnost. Međutim, doktori ne prihvataju na sebe odgovornost kad su negativne posljedice vakcina u pitanju a pripisuju vama odgovornost za sve što se može desiti djetetu ukoliko ste odbili da ga vakcinišete, naravno, ukoliko vakcinacija u zemlji u kojoj živite nije obavezna po zakonu tj. ukoliko možete da birate. (Farmakomafija je korumpirala političare/patokratiju u mnogim zemljama da ovi donesu zakone o obaveznom cijepljenju.)

**

Sada, što se djece tiče, ukoliko je čovjek koliko toliko svjestan, on će znati ove stvari i moraće preuzeti odgovornost za njih na sebe. “Ono što ne znaš, ne može ti naškoditi” je još uvijek parola koje se drži većina “normalnih” ljudi. Međutim, problem je u tome što ono što čovjek ne zna - može naškoditi njegovoj djeci ako već ne njemu samom.

Nadalje, ako je nekome poznat podatak da je kod muške djece mnogo veći rizik od oboljevanja od autizma usljed vakcinacije a još jedan od faktora koji povećava šanse za njegovo nastajanje kod djeteta je bežična telefonija (Wi-fi), pa i pored toga izloži svoje dijete tome, pa ono onda oboli od autizma, - ko je onda odgovoran za to?! Dijete sigurno nije.

Čovjek rado prebacuje svoju odgovornost na druge (koji je takođe ne prihvataju na sebe). Ako ništa, tu i religijski program može dobro da dođe („to je bila božja volja“; „takva mu je bila sudbina“ itd.) Roditelj naravno neće dovoditi u pitanje vrijeme koje provodi ispred TV-a, a koje je mogao iskoristiti za lično obrazovanje. Ko će to priznati svoju ličnu ignorantnost?!

Ovdje kod mene, država stimuliše roditelje da vakcinišu djecu tako što im daje određenu svotu novca kad im ovi pokažu da je dijete primilo sve vakcine (mislim da ih ima preko 20).

[Kuriozitet je to što npr. ukoliko si član ‘sajentologa’ i pokažeš im potvrdu koju je napisao tvoj lokalni ‘pastir’, taj novac možeš dobiti i bez cijepljenja djeteta!?]

Dakle, farmakomafija je obezbjedila da se novcem iz poreza stimuliše korištenje njihovih proizvoda. Naravno, postoji masa roditelja koji jedva čekaju na tih ‘zasluženih’ par stotina dolara i kojima te pare mnogo znače.

U zakonima o cijepljenju mnogih država, ostavljen je prostor za nevakcinisanje djece usljed religijskih razloga jer neke sekte koje su prilično jake odbijaju vakcinaciju. To je jedna od rupa koja se može koristiti. Postoji dosta „crkvi“ tipa „Church of the Holy Shit“ (Crkva svetog govneta) koje su osnovane isključivo na bazi izbjegavanja vakcinacije. Čovjek im se može pridružiti a može i osnovati vlastitu crkvu. Kakva god da mu tu bude religija, neće sigurno biti manje istine u njoj, nego u ovim zvaničnim. Pridruživanje Sajentolozima na nekih 15 minuta (dok se ne dobije potvrda) ili nekim sličnim koji su relativno jaki, takođe se može uzeti u obzir.

**

Kad se moj sin rodio, odmah su nam predložili da mu daju vakcinu protiv hepatitisa i vitamin K, što sam ja naravno glatko odbio. Nadobudni bolnički pedijatar mi je tada ispričao priču koju vjerovatno redovno priča svim roditeljima, kako je on bio u prilici da vidi jedno dijete koje je umrlo od krvarenja u mozgu, nakon čega su se njegovi roditelji pokajali što nisu dozvolili da mu se da vitamin K. Ovo naravno prolazi kod većine "normalnih" ljudi ali ne i kod mene koji ne spadam u „normalnu“ grupu. Na to sam ga ja upitao da li je imao priliku da vidi onu djecu koja su umrla od posljedica injekcije vitamina K?! Naravno, to je istovremeno podrazumijevalo i kraj naše diskusije. Ovaj nije ništa odgovorio, nego se samo žurno udaljio od mene.

**

Dijete se rodi sa svim što mu treba za rođenje. Nadalje, dosta bolesti protiv kojih se cijepe djeca su manje opasne od štetnih posljedica vakcina. Ukoliko je majka sposobna i voljna da doji dijete, onda ono preko mlijeka dobija sve što mu je potrebno za njegov vlastiti imuni sistem. Naravno, situacija je drugačija kod djece koju majke ne doje dovoljno dugo. (Na primjer, ukoliko se djetetu prerano počne davati kravlje mljeko, može doći do autoimune reakcije koja rezultira dijabetesom.)

Sada, uvijek ostaje ono – šta ako!? Šta ako se dijete razboli od neke bolesti koja je mogla biti spriječena vakcinom?! (Ja sam ih sve prebolovao bez problema. To su se tada zvale "dječije bolesti" i bilo je normalno da se preboluju.) S druge strane, ako bi čovjek znao sve ovo, pa im ipak dozvolio da cijepe dijete, te ono umre od krvarenja u mozgu ili oboli od autizma, da li bi si on mogao ikada oprostiti?

Stvar komplikuje to što su u međuvremenu izmišljene i neke nove bolesti kao npr, ‘shaken baby syndrome’, gdje su roditelje optuživali za smrt djece usljed krvarenja u mozgu u smislu da su ih ovih dobro protresli a poznato je da kad jako treseš dijete može doći do krvarenja u mozgu. Tako su mnogi roditelji završili i u zatvoru, dok se mogućnost da se radilo o posljedicama vakcinacije nije smjela ni pomenuti na sudu. (Tu se obično odigravaju namješteni sudski procesi gdje se navodi roditelje da priznaju da su protresli dijete nakon što su mislili da je ono mrtvo jer su primjetili da dijete ne diše a smrt naravno može utvrditi samo doktor kao stručno lice.) Farmakomafija ima na raspolaganju milijarde dolara i sa lakoćom kontroliše skoro sve segmente društva.

Tako nomalnim ljudima ostaje da se snalaze kako znaju i umiju.

...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz