Sada je: pet mar 29, 2024 2:54 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vaginalne infekcije
PostPostano: čet jan 07, 2010 8:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
da li si se najedala kolačima u ove blagdane?

candidu ubija češnjak

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vaginalne infekcije
PostPostano: pet jan 08, 2010 3:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 08, 2010 3:12 pm
Postovi: 1
..ljudi meni je hitno potrebna pomoć..molim vas za bilokakav savjet..
ugl, procitala sam čitav tekst i sve vaše komentare i odgovore, i primjetila da ta prokleta gljivica i mene napada samo mislim da je moje stanje ipak malo gore..dakle mene je jakoo svrbilo sve oko velikih usana a i dublje pa sam se naravno počela češat al sam bila toliko glupa da sam se uništila dole i sad su mi velike usne natekle i boleee za krepat..istina, nosila sam uske hlače, prala se više od 2 puta dnevno, a za stres da i ne govorim al me muči i sljedeća činjenica..imam dečka 2 god, sad je krenuo na faks i ne viđamo se često pa kad se vidimo maksimalno iskoristavamo prilike za sex..za blagdane smo bili skupa 2 tj i svaki dan imali spolne odnose po 3 i više puta..(a prije toga nismo 2 mj)..mislite li da je to moglo pridonjet mojoj upali i što da radim??? MOLIM VAS POMOZITEE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vaginalne infekcije
PostPostano: pet jan 08, 2010 6:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 07, 2010 5:57 pm
Postovi: 2
Minime je napisao/la:
da li si se najedala kolačima u ove blagdane?

candidu ubija češnjak


Jela sam ih naravno, ali i nisam se baš prejedala...

Inače, povijest mojih vaginalnih poteškoća je tekla na sljedeći način:

Do studenog 2008. sam ponekad imala nekih malih problemčića (mislim da su to bile infekcije) koji bi se pojavili jednom kroz dvije godine, ali ništa strašno i zabrinjavajuće. I onda u studenom 2008. mi se poremeti vaginalana flora koja je riješena vaginaletama i kremom.
Zatim krajem siječnja 2009. mi se opet povrati samo u malo jačem obliku. Ginekolog mi je rekao da nemam potrebe brinuti i da uradim papa test nakon liječenja. Nakon što je i ta upala izliječena, ja sam sve odgađala papa test da bi obet u svibnju dobila gljivičnu infekciju s veoma obilnim iscjetkom. Pitala sam ginekologa je li se to prenosi spolnim odnosom. On je rekao da ne vjeruje jer bi mi se to pojavljivalo nakon svakog odnosa, a ne periodično te da se najvjerojatnije radi o padu imeniteta. I da ne zaboravim, kad sam imala ovu upalu po drugi put, moj dečko je također jednokratno dobio nekakav crvenkasti osip i koristio je kremu kao i ja jer mi je ginekolog rekao da je upotrijebi ako imadne ikakvih problema. Nakon te upale uradila sam papa test koji je bio uredan.
I sve je bilo u redu do prije mjesec dana kada mi se opet pojavio iscjedak te svrbež i nadražaj tijekom mokrenja. Dečka je također jedan dan uhvatio svrbež i on se namazao tom istom kremom nakon čega više nije imao nikakvih simptoma. Odlučila sam promijeniti ginekologa koji mi je nakon pregleda rekao kako sam to dobila najvjerojatnije spolnim putem. Prema njegovim riječima to smo moj partner ili ja dobili od nekog trećeg možda čak i prije 3 - 5 godina pa se nismo zajedno liječili (liječim se ja, a on ne ili obrnuto) te se infekcija vuče tijekom vremena i pojavi se u zimskom periodu kad imunitet malo opadne. Inače ostali (rjeđi) putevi zaraze bi prema njegovom mišljenju bili sjedanje na svakojake wc školjke, vlažni ručnici ili kupanje u bazenu.
Propisao je terapiju i meni i dečku (antibiotik hiramicin, kremu travocort + meni vaginalete kojima se sad ne sjećam naziva). Sad je i ta terapija iza mene, ali ja i dalje povremeno imam pomalo bjelkasto-žutog iscjetka (ne znam je li to bijelo pranje?), mada me ništa ne svrbi i ne pecka.
Počeo me hvatati strah od sexa. Nakon posljednje terapije još se nisam upustila u vaginalni spolni odnos (samo sam "priuštila" dečku užitak tako što sam ga oralno zadovoljavala).

Ne znam sam što više da radim. Bojim se da mi ovo ne pređe u kronični oblik pojave vaginalnih infekcija....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vaginalne infekcije
PostPostano: čet okt 28, 2010 7:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 06, 2010 7:51 pm
Postovi: 6
Gabi
Ti bi kao prvo trebala napraviti 4 temeljna brisa i to DNK prc metodom, jer ove klasične nisu pouzdane tek neki 60% poput papa testa. I hpv tipzaciju. Ako svi nalazi budu ok i plus ako u razmazu ginek. ne vidi gljivice radi se najvjerojatnije o poremećaju vaginalne flore, odnosa dobrih i zločestih bakterija,laktobacila... A za popravak tog možeš uzimati lactogyn kapsule, bjeli luk, dizati imunitet i tako...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz