Sada je: ned apr 28, 2024 4:51 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Marihuana , legalizacija?
Protiv sam legalizacije marihuane 9%  9%  [ 14 ]
Ako su cigarete legalne, neka bude i marihuana 91%  91%  [ 150 ]
Ukupno glasova : 164
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pon sep 07, 2009 3:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
htio sam reći da bi ljudi trebali imati slobodu što unjeti u svoje tijelo i um.
u današnjem društvu dozvoljene su samo supstance koje nas održavaju u ovom uskom pogledu na stvarnost i čine ovisnicima (alkohol, duhan, kava). supstance poput gljiva, kanabisa i LSD-a su zabranjene iz jednog jedinog razloga - one nas dovode u zabranjeno stanje svijesti (u kojem razmišljamo drugačije i uviđamo neke stvari koje ne bi smjeli, dolazimo do svojih zaključaka i suprotstavljamo se autoritetima).
zapravo nisu zabranjene supstance nego stanja svijesti.
supstance nisu nužne u našem razvoju, ali svaka pomoć je dobrodošla pa zašto onda odbiti pomoć od biljaka koje su tu puno duže od nas i mogu nas mnogo naučiti? :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pon sep 07, 2009 4:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Zbog defekta ega, jer nedaj boze da znaš više od drugih ili da te to ucini slobodnijim :-)
Fear... fuck yea!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pon sep 07, 2009 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
LSD - dpbra iskustva :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pon nov 23, 2009 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split




:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pet nov 27, 2009 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pet nov 27, 2009 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Mi koji tražimo istinu i borimo se za slobodu ovakvo pitanje uopšte ne sme imati negativan odgovor. Niko nema pravo da mi zabrani šta ne smem da unesem u svoj organizam, a da to raste u obližnjoj šumi. Da ljudi imaju prave informacije kako je došlo do banovanje konzumiranja marihuane, pa i toga kakav je pravi uticaj na čoveka ne bi isto razmišljali o tome. Ja sam za legalizaciju svega, pa i najgorih droga, pod uslovom da narod bude obavešten pravim informacija o štetnosti i koristi droga, u suprotnom bolje da ostane kako i jeste sada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned jan 17, 2010 12:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
http://www.konoplja.org/uvod2.htm
http://www.ivonazivkovic.net/marihuana.htm
http://americanmarijuana.org/Guzman-Cancer.pdf
http://vutra.org/medicina.php
http://www.konoplja.org/uvod2.htm
http://www.forum.hr/showthread.php?t=440766&page=3
http://forum.zanovidan.hr/viewtopic.php?f=18&t=387
http://www.harmonija-narave.com/index.a ... list&gID=1






hahaha




Dobro vidim da ima tri tipa.
Koji je za ljecenje (ne pusenje) zanci za zdravlje!

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned feb 07, 2010 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM



PAoLA GLORIA

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned feb 14, 2010 12:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Pozdrav svima.


Kada sam prvi put uzeo vutru osećao sam paranoju,baš je bilo zeznuto. Posle sam postao kao mačka radoznao:nije mi bilo pravo da se prepadam toliko a u nekoj drugoj situaciji koja liči prvoj- kad sam bio strejt-stvari su bile "normalne". Shvatio sam vremenom da su moji nagomilani i duboko potisnuti strahovi pod uticajem marihuane hrlili u svest te da se nisam mogao nositi sa tim, bar ne tada. Zaista treba biti neustrašiv pa ulaziti i istraživati sopstveni matrix.Bilo je jezivo moram da vam priznam. Vremenom stvari su se kristalizovale. Uspeo sam da prepoznajem programe sve više i da im dozvolim da budu tu svesno ih posmatrajući i trudeći se da budem objektivan ispitujući svako uverenje,korak po korak.Ako bih nešto prihvatio kao istinito pre toga je išlo na sve moguće provere od ego analize-preko intuitivnog razmišljanja do emocionalnog. Obično bi ego argumenti ZA neko uverenje brzo pali u vodu.Onda bih išao na sledeći nivo analize pa sledeći...Shvatio sam na kraju da koliko god nešto razumeo na jednom nivou-postoji mnogo viši nivo shvatanja od trenutnog pa nisam stavljao tačku zadovoljavajući se onim što sam u sada i ovde momentu mogao da pojmim.

Trenutno sam u nekoj vakum fazi-izgubio sam ego ličnost i osetio životne vrednosti poput saosećanja i duboke empatije sa svime oko sebe. Shvatio sam da nasilje ubija dušu ljudi pretvarajući ih u biološke kompjutere. To naravno nije ostalo bez posledica a to su frustracije zbog nemogućnosti uticaja na nasilje na svim nivoima ali i zbog pojačane inteligencije u okolini koja operiše na niskim ego frekvencijama tako da sam se na momente pitao da li sam lud i brinuo šta može da mi se desi ako nastavim...


Shvatio sam napokon da vutra jeste dobra,da su mi misli sredjenije,da osećam smirenost i odgovaram na izazove bez stresa. I dalje posmatram svet svakim danom za nijansu smireniji ali eto to mi trenutno ne omogućava vezu jer bi u starom stanju imao redovniji sex i veze nego sad, više prijatelja nego sad. E sad verovatno su to sve bili kvantiteti naspram veze koju želim da ostvarim sada i seksa kakvog imam sada.

Neko reče da sa prepoznavanjem istine stiže i odgovornost a rekao bih potrebna je i mudrost.

---------


Drago mi je da postoji forum sa ovako sjajnim ljudima gde mogu slobodno da govorim šta mislim bez autocenzure.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned feb 14, 2010 11:52 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 07, 2010 1:30 pm
Postovi: 2
Par puta dok sam bio mladji, dosta mladji, probao sam marihuanu u maloj kolicini i nije mi se svidelo. Na fakultetu to je bilo redovna pojava ali ja jednostavno nisam hteo da se upustam u to zbog manjka samopuzdanja i straha od ovisnosti ili da ne odem dalje sa tim. Imao sam pristup tome ali nisam hteo da se upustim u to ali smatram da uz pomoc psihodelicnih trava i biljaka kao samani, vracevi i slicno moze da se dodje do visih nivoa svesti ili je to zabluda zapakovana u drugi mentalni kavez rasterecena mentalnog otpora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned feb 14, 2010 1:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
david2 je napisao/la:
Par puta dok sam bio mladji, dosta mladji, probao sam marihuanu u maloj kolicini i nije mi se svidelo. Na fakultetu to je bilo redovna pojava ali ja jednostavno nisam hteo da se upustam u to zbog manjka samopuzdanja i straha od ovisnosti ili da ne odem dalje sa tim. Imao sam pristup tome ali nisam hteo da se upustim u to ali smatram da uz pomoc psihodelicnih trava i biljaka kao samani, vracevi i slicno moze da se dodje do visih nivoa svesti ili je to zabluda zapakovana u drugi mentalni kavez rasterecena mentalnog otpora.


davide, prijatelju, nije tvoj neprijatelj trava (marihuana), već hrpa prerasuda i neznanja tj. dezinformacija kojima si nasjeo, pa ti se vjerojatno zato nije ni svidjelo! (tješi se - nisi jedini...) :mrgreen:

a od marihuane se ionako ne stvara ovisnost, to je dokazano.

osim toga, strah od prirodnih stvari je nepotreban, i samo te drži na besmislenoj distanci od novih iskustava... :wink:

naravno, ti uvijek imaš pravo na svoje mišljenje, ali istina ipak donosi oslobođenje.
ako smo za nju spremni...

pozdrav!

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sub okt 30, 2010 12:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 29, 2010 11:49 pm
Postovi: 1
Nicole45 je napisao/la:
Evo pogledajte ovaj film (sa hrvatskim prijevodom) pa ćete shvatiti zašto kažnjavaju i pribijaju na stub srama sve one koji se usude uzgajat marihuanu. Prokleta lova!!!

1/7 http://www.youtube.com/watch?v=wcwrBO7Uysg
2/7 http://www.youtube.com/watch?v=vmQB4riDj9M
3/7 http://www.youtube.com/watch?v=tk7U3qekHbg
4/7 http://www.youtube.com/watch?v=oum9y9EOO8I
5/7 http://www.youtube.com/watch?v=tuDDtMvJPQ0
6/7 http://www.youtube.com/watch?v=5suHOgP5wgA
7/7 http://www.youtube.com/watch?v=OzqkI7wbp9s
__________________

Napravila, primenila
Lek deluje, u pitanju je karcinom sa metastazama.
Nakon dva dana bolovi su nestali, metastaze se povlace.
Bozije cudo, Bogom dana biljka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: sri nov 17, 2010 3:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Od ove bogom nam dane biljke nitko nebi bio gladan niti bio bolestan... cudno zar ne? zasto je toliko zabranjena?

Od ove biljke nabolji - najkvalitetnniji je papir (tekstilna industrija - tekstil) i u prpocesu proizvodnje ne trazi nikakve kemiklije... nie nam potrebno drvo ni nafni lobij.... 100% ekolosko.
Sto to mi radimo od sebe, ovog planeta - nas samih?

Sve mi se radja prica oko teorije matrixa.... programi - roboti - unistenje planeta - planentnog sutava.
Za nicim se "veliki" trenutno edefinirano ne osvrcu - ne mare. ?AVATAR?!
BOG materijalnog..

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: čet nov 18, 2010 7:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Pušenje trave je njeno uništavanje, to je najgori vid upotrebe ove korisne biljke, to pušenje je nametnuto kao moda od strane istih onih koji su je zabranili kao drogu, da bi mogli malo da opravdaju zabranu.

U kultnoj knjizi sa mog sajta: Paul Dennis, Carolyn Barry: Trava
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... _Trava.pdf

imate recepte za salate, jela, predjela, hleb, dezerte, napitke i druge korisne primene i lečenje sa kanabisom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: čet nov 18, 2010 7:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 4:38 pm
Postovi: 7
gocat je napisao/la:
Otvaram post za ljubitelje marihuane čiji sam veliki uživaoc već godinama.

Napokon sam prevladao strahove okoline, i pritiska sistema o toj zabranjenoj supstanci. Kada pogledam iza sebe, uz sve te godine pušenja trave danas se vidim daleko kompletnijom osobom nego ostali sa kojima sam odrasao. Ne boljom, svijesnijom, ljudi jednostavno ne vide mnoge bitne stvari.

Pušio sam cigarete, prestao, smatram ih mnogo štetnijima za ljude nego marihuanu. Jedini sam iz generacije i ekipe koji je počeo i prestao pušiti cigarete.

Marihuana ima mnogo upotreba i u medicinske svrhe. No ja te svrhe ne znam, i ne znam gdje nam trava pomaže u medicini. Znam da smo je do prije 150 godina koristili u tolikim količinama da i moji bake i djedovi pamte da su ju njihovi roditelji sadili i uzgajali. Nije to ista marihuana kakvu pušimo, no vrlo su zapravo slične, one koje su se uzgajale, bile su ajmo reć nekvalitetnije za pušenje.

Čitao sam tekstove kako su od najkorisnije biljke na svijetu napravili simbol zastrašivanja mladih, kako su je kriminalizirali, sve zbog profita.

Ali meni je super drago da mogu doći na jedan ovakav otvoreni forum gdje je mnogo ljudi koji će shvatiti kako su odluke o pušenju na meni samom, te kako zapravo možda niti sami ne znaju dovoljno o temi iz prve ruke da bi osudili takvu naviku. Super mi je ovako kad zapalim, i ovo pišem na forumu jer osječam da ovdje ima više ljudi koji će drugačije reagirati nego da pomisle i osude odmah drogeraš ili slično.

Uživam u sobi, razmišljam o 2-3 voladerosa pripijena na leđa, kad ću ih početi osječati, da me ojačaju novim iskustvom, ima ih ili nema nebitno je, jer nekako sa zadovoljstvom očekujem sva ta iskustva kakva god ona trebaju biti. Svaki sunčani dan mi je ugoda, svaka zraka kroz roletu u sobi, kiša kada pada, ili vjetar kada puše, uživam u tim energijama.

Marihuana nas ne zatupljuje, ne zaglupljuje. Sve su to laži i dezinformacije, i to da one vode prema težim drogama. Sve je to od čovjeka do čovjeka, no ono što sam ja primjetio, društvo koje uživa (samo) marihuanu nikada ne pravi incidente, dok alkohola ima posvuda a ljudi se na njemu hoće rukama podavit.

Mene nije sram toga što pušim travu, i skrivam se od zakona i sistema. Sistem je ionako trul i ne vjerujem mu niti cent, iako su ljudi dobri, jesu, pojedinci, no psihopati na vrhovnim pozicijama ćine nam ovaj planet nemogućim.

Hvala znanju što se više ne osječam izgubljeno ovdje. Znanje nam govori kako ovo jednostavno nije svijet kakvim bi ga ljudi željeli živjeti, tako da se zapravo moramo izboriti da ljudi shvate kako niti oni ne moraju pripadati tom sistemu. Mi smo neprijatelji sistema, a sistem su ljudi koji su nam braća.

Ima li među ovim korisnicima foruma još istomišljenika, uživatelja marihuane, možda sa nekim korisnim il negativnim iskustvima? :)

Nema da nešto raste u prirodi ili nam priroda sama daje, da nam je zabranjeno, razumijete li taj zakon?
Jarane svaka ti cast na iskrenosti i hrabrosti.Ja sam star covjek i veoma bih je rado konzumirao,ali pojma nemam kako da dodjem do nje.Citao sam iskustva jednog uzivaoca opijuma od pisca KVINSIJA,iz pretploslog vjeka.Njegovo me misljenje jako potsjeca na vas stav.To je zaista zdravo gledanje na zivot.Kvinsi na primjer pise u svojoj knjizi da u to njegovo vrijeme je bilo jednostavno kupiti u svakoj apoteci rastvor opijuma ,a naziv je bio LANDAUM i isto tako napominje da je veca steta za organizam od vina nego od toga razrijedjenog opijuma.Navjerovatnije da se u to njegovo doba i nije znalo za MARIHUANU,sto bi pretpostavljam za njega bilo pravo otkrovenje.Ja nebih mnogo duljio samo ako mozes da mi das savjet kako da je nabavim i kako se koristi koliko cesto i je li jaka ovisnost.Ja sam veoma depresivan i to bi mi pomoglo da se malo otresem ove staracke camotinje.Jest da mnogo citam,a bavim se pomalo evo i informatikom,ali bi mi ta MARIHUANA mislim mnogo pomogla da ove staracke dane malo lakse podnosim. :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: čet nov 18, 2010 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Salcin, kralju! :lol: :thumbup:
Za ovakve stvari možeš na PM da se dogovoriš sa nekim možda ko živi blizu tebe ili u tvom gradu.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pon nov 22, 2010 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Pantelija je napisao/la:
Pušenje trave je njeno uništavanje, to je najgori vid upotrebe ove korisne biljke, to pušenje je nametnuto kao moda od strane istih onih koji su je zabranili kao drogu, da bi mogli malo da opravdaju zabranu.

U kultnoj knjizi sa mog sajta: Paul Dennis, Carolyn Barry: Trava
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... _Trava.pdf

imate recepte za salate, jela, predjela, hleb, dezerte, napitke i druge korisne primene i lečenje sa kanabisom.

zašto uništavanje?
pušenje je štetnije nego jedenje, ali zahtijeva veću količinu trave...nije baš ekonomično.
a nije ni praktično kuhati svaki put kad želimo konzumirati (npr. kad smo izvan kuće)...
super je knjiga :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: čet nov 25, 2010 12:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Dok sam bio srednjoškolac i student, trava me je "dizala" odnsono podizala raspoloženje i vrludanje misli.Odlična je bila i za sex tih godina jer me usporavala. Kasnije kad sam se oženio i ušao u kredite, pošto sam uglavnom rijetko pušio, činila me paranoičnim i depresivnim.
Onda sam otkrio kreativnu stranu trave, pisao sa najbolje poslovne dopise,političke govore i pamflete kad bih zapalio. Posebna su mi iskustva bila konzultiranje s I Chingom pod utjecajem trave. Tu mi je stvarno otvarala vidike.
Danas kao "ozbiljan" čovjek mislim da prvo travu treba legalizirati a onda koristiti je namjenski, za dobro raspoloženje, za inspiraciju, lijek ili neke druge potrebe.
Nije u travi zlo nego u ljudima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: čet nov 25, 2010 3:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
metuzalem je napisao/la:
Ima nesto cudno u svezi marihuane....

Name cigarete su stetne ali legalne....
Alkohol je stetan ali legalan...
Kockanje je stetno ali legalno...
Antidepresivi i vecina psiho-ljekova su stetni ali legalni...
Metadon kao legalni supstitut za drogu isto stvara ovisnost...
Sve gore zajedno je puno stetnije nego jedan joint marihuane ali...

Da se razumijemo ja sam u biti protiv konzumacije droga ali...

Ako drzava moze traziti od osobe da s 18 godina ode u rat i pogine za tu drzavu zasto isti ne bi mogao zapaliti povremeno joint?
Zasto drzava nema povjerenja u punoljetnu osobu da ce njegova konzumacija marihuane biti u okviru socijalne potrosnje jadnako kako vjeruje da ce 18-togodisnjak nakon jedne pive nece postati alkoholicar na zestokom picu ? ili da nakon jedne runde u kockarnici da nece prokockati svu imovinu....

Tu ima puno pitanja na koja nema logicnog odgovora....

Povlacim paralelu s duhanom, naime indijanci nisu imali nikotinsku ovisnot jer se duhan konzumirao samo u posebnim prilikama a ne svakodnevno cigaretu za cigaretom kako je to industrija "uvalila" sadasnjim potrosacima. Umjerenost u svemu je bit....
Ogranicenje upotrebe prema maloljetnicima je opravdana ali kasnije ???


evo jedan interesantan link sa mogucim odgovorom, ne znam dal je iko prichao neshto o tome, nisam sve prochitao:

https://forums.vutra.org/threads/5959-Razlog-zasto-je-indijska-konoplja-(kanabis)-ilegalna


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned dec 05, 2010 4:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Da li tko zna kako najefikasnije koristiti ovo ulje?

http://www.hannah-biz.si/ArticleDetail. ... mDefault=1

slika

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 122 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz