Sada je: čet mar 28, 2024 8:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 846 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: ned jul 17, 2011 6:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Da li ima neko objašnjenje za ovo?

Iz veoma pouzdanog izvora sam saznao da je 74% kalcijum hipohloritu (Calcium Hypochlorite - Ca(ClO)2) tj. MMS-2 u USA ZABRANJEN izvoz u bilo koju drugu stranu zemlju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: ned jul 17, 2011 7:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Spremaju se da zabrane i vitamine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: ned jul 24, 2011 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 19, 2008 12:33 pm
Postovi: 56
Blackey je napisao/la:
http://endimion17.blog.hr/2009/06/1626403391/pseudoznanost-6-ignis-per-os-2-miracle-mineral-supplement.html

od cijelog članka ti si to zaključio,
čovjek je inače kemičar i moderator prirodnih znanosti na forum.hr
i zna jako puno o ovome i kemiji, njegova raspravljanja o novčanom iskorištavanju
su sasvim ne bitna,
poanta je da je mms otrov koji nije dobar za organizam i djelovanja koja su opissana
od ljudi nisu nikakvi očajni refleksi zlih tvari/energija da ostanu u tijelu, već
loša reakcija tijela na taj otrov, koj vam je uvaljen od ljudi koji o kemiji nemaju pojma

prema tome prestani bit glup i zadrt a ispričavam se na izrazu i ovo je za tvoje najbolje
i pročitaj još jednom šta piše, i koje kemijske formule iznosi i šta dokazuje


Genije je smetnuo s uma jednu banalnu činjenicu: iako natrij klorit doista jest otrovan zato što je jako lužnat, mi koji ga pijemo, pijemo ga nakon što ga aktiviramo limunskom kiselinom, limunom ili nekom drugom prehrambenom KISELINOM čime otopina postaje ph NEUTRALNA te zatim dodajemo vodu čime otopina postaje dovoljno razrijeđena za oralnu upotrebu.

Jednostavno, teško je imati konstruktivan dijalog sa gore spomenutom osobom (kemičarem i moderatorom prirodnih znanosti) imajući u vidu neke njegove izjave poput one (na forumu na kojem je moderator) da nije pametna ideja lizati obrijanu pičku, zbog rizika od infekcije. :notworthy:

No da se vratim na natrij klorit: čovjek je vidio da se na natrij kloritu nalazi naljepnica "otrovno" a svi mi ostali (MAJMUNI, BOLESNICI, BUDALETINE, MAMLAZI, DEBILI, GADOVI, MORONI, DEGENERICI, IGNORANTI, KRIMINALCI, kako nas on naziva) pojma nemamo! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sri jul 27, 2011 10:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Na poznatijem portalu, o MMS-u :?

http://www.mondo.rs/s213048/Info/Hronik ... _sidu.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sri jul 27, 2011 1:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Vicke_bg je napisao/la:



"objasnila je za “Blic” vukica stefanović , farmaceut iz udruženja “Farmaceutsko jezgro.”"

Mafija krenula u protivnapad.
Klasično laganje i igranje na skrivanje iza "autoriteta" (koje su oni sami postavili) i jačanje straha.
Uopšte ne spominju da se ne unosi sam natrijum hlorit, koji jeste štetan i opasan, nego da se on razređuje sa limunskom kiselinom i dobija sasvim drugo jedinjenje, aktivni kiseonik, koji se takođe razređuje sa sokom. I naravno ne spominju ni da nikome ništa nije falilo od toga, i da je mnogima pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sri jul 27, 2011 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
I na b92 vestima bilo

http://www.b92.net/video/videos.php?nav ... _id=528207

EDIT: A sada i na Dnevniku RTS-a, gde u samo rekli da je otrov i neki lik posle pričao da je otrov i da će pokrenuti istragu. Bez obrazloženja, naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sri jul 27, 2011 9:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
I jedan član foruma je već dao i ovaj link tamo na alternativnim vijestima:

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/07 ... tml?pos=n1

"Imperija uzvraća udarac"!!!

slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet jul 29, 2011 6:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 19, 2008 12:33 pm
Postovi: 56
Pantelija je napisao/la:
...Uopšte ne spominju da se ne unosi sam natrijum hlorit, koji jeste štetan i opasan, nego da se on razređuje sa limunskom kiselinom i dobija sasvim drugo jedinjenje, aktivni kiseonik, koji se takođe razređuje sa sokom. I naravno ne spominju ni da nikome ništa nije falilo od toga, i da je mnogima pomoglo.


Da te ispravim: natrij klorit se ne razrjeđuje s lim. kis. nego se miješa, kako bi se iz lužine, dodavanjem kiseline, oslobodio klor ioksid. Ne postoji nešto takvo kao aktivni kisik.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet jul 29, 2011 6:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
sinke je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
...Uopšte ne spominju da se ne unosi sam natrijum hlorit, koji jeste štetan i opasan, nego da se on razređuje sa limunskom kiselinom i dobija sasvim drugo jedinjenje, aktivni kiseonik, koji se takođe razređuje sa sokom. I naravno ne spominju ni da nikome ništa nije falilo od toga, i da je mnogima pomoglo.


Da te ispravim: natrij klorit se ne razrjeđuje s lim. kis. nego se miješa, kako bi se iz lužine, dodavanjem kiseline, oslobodio klor ioksid. Ne postoji nešto takvo kao aktivni kisik.

Moram i ja da Vas obojicu ispravim: natrijum-hlorit se niti razređuje niti meša sa limunovim sokom već reaguje kao reaktant, izmenom elektrona, sa, takođe reaktantom, limunovim sokom ili 10% limunskom kiselinom (10 kesica od po 10 gr limuntusa na litar apotekarske demineralizovane vode), dajući kao produkt hlor-dioksid.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet jul 29, 2011 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 19, 2008 12:33 pm
Postovi: 56
Jack987 je napisao/la:


Tu sam im odgovorio :wink:

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet jul 29, 2011 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
sinke je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:


Tu sam im odgovorio :wink:

slika


Zar ne bi trebalo:'' Odgovorio im sam tu''? :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet jul 29, 2011 10:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 19, 2008 12:33 pm
Postovi: 56
Eventualno bih rekao "odgovorio sam im tamo". :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sub jul 30, 2011 11:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 19, 2008 12:33 pm
Postovi: 56
halo je napisao/la:
Moram i ja da Vas obojicu ispravim: natrijum-hlorit se niti razređuje niti meša sa limunovim sokom već reaguje kao reaktant, izmenom elektrona, sa, takođe reaktantom, limunovim sokom ili 10% limunskom kiselinom (10 kesica od po 10 gr limuntusa na litar apotekarske demineralizovane vode), dajući kao produkt hlor-dioksid.


Natrij klorit se miješa sa limunovim sokom, limunskom kiselinom (ne mora isključivo biti 10%-tna) ili vinskim octom. Pritom jasno da nastaje reakcija, oslobađanje klor dioksida, koji nije jedini produkt, već se oslobađa i natrij.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pon aug 01, 2011 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Vicke_bg je napisao/la:


Fantastičan odgovor povodom toga iz drugog foruma.

Ovaj clanak o MMS-u je jedan od najperfidnijih dezinformacija i ko zna koji put bazirana na strahu i plasenju naroda. Ko zeli da sazna i procita nesto preciznije o nacinu delovanja ovog sredstva to sigurno nece saznati od poluobrazovanih i neupucenih novinara. Unapred se ogradjujem od komentara na racun rada pomenute izdavacke kuce i njihove verzije MMS-a , kao i njihove delatnosti u vezi sa knjigama koje izdaju jer je to sto se tice samog sredstva i njiegovog delovanja nebitno.

MMS se vec decenijama koristi za preciscavanje patogena iz vode i koristio ga je vodovod. Dakle u manjim i propisanim kolicinama on je ubitacan za vecinu bakterija i virusa kao i protozoa. Njegova velika vrednost je SELEKTIVNOST delovanja u razblazenoj formi jer viseceliske organizme NE NAPADA. Isto vazi i za koloidno srebro i slicne preparate.


Citat:
по рецепту чувеног Џима Хамбла, којем се у Америци суди јер је овим препаратом лечио људе из села у Африци због маларије.



Jedini greh ovog coveka je sto je za par dana sa pomenutim preparatom TRAJNO IZLECIO od malarije 80000 afrikanaca, dajuci im da piju obradjenu vodu. Na ovaj nacin se sa samo par tretmana i bez posledica lece i mnogo teze bolesti tipa hepatitis i slicno. Posle toga je sredstvo primenjeno i u drugim oblastima Afrike i kada se proculo on je bio uhapsen.


Citat:
- Прво што сам урадила је да добро прегледам кутију и на њој сам запазила наранџасти X знак као упозорење да је опасан за водени свет. Већ тад ми се није свидело, па сам кренула да истражујем. Дошла сам до запрепашћујућих открића. ММС је у ствари комбинација „доместоса" и тотала за прскање воћа. Дакле, то је отров. Ради се о избељивачу сродном обичној варикини, „доместосу", „јубоциду" и сличним препаратима - рекла је Маја.


Za uskostrucnu Maju je verovatno tajna da kada se pomesaju dve razlicite hemikalije i kada dodje do HEMIJSKE reakcije, nastaje novo jedinjenje sa sebi svojstvenim osobinama i da ono ne mora biti otrovno i u vecini slucajeva nije. Primer za to: Kada se pomesa SONA KISELINA namenjena za ciscenje kamenca sa cesmi i sanitarija I NATRIJUM HIDROKSID koji se prodaje pod nazivom "CEVTOK" i namenjen je za ciscenje zapusenih delova kanalizacije i uklanjanje masnih naslaga sa istih, nastaje novo jedinjenje koje je poznato kao NATRIJUM HLORID odnosno KUHINJSKA SO! Sledeci logiku kojom Maja donosi zakljucke ispada da je svinja kombinacija blata u kom se valjala i pomija koje je jela i da to niposto nije za ljudsku ishranu?!


Citat:
Да ММС није за оралну употребу говори и податак да на кутији пише да је регистровано као средство опште намене, што по закону говори да служи за посуђе, одржавање чистоће, избељивање... Осим тога, још је августа 2010. године Америчка агенција за храну и лекове издала упозорење да је опасан и токсичан.



E samo neka je pomenuta agencija to rekla i onda je "sve u redu". Oni stite Monsanto vec vise decenija i nikada se nisu ni bavili ni lekovima ni prehranom vec im je osnovna delatnost osiguravanje profita korporacijama i farmaceutskoj industriji. Svako od njihovih radnika ko je otkrio toksicnost preparata koji su oni dozvolili je ili dobio otkaz ili nastradao.


Citat:
На кутији пише упозорење да у додиру са кожом изазива опекотине, да је веома токсичан!


Isto kao u primeru koji sam gore naveo. MMS NASTAJE kada se pomesaju dve komponente i dosta blazem rastvoru. Ovde se lepo moze procitati o tome koliko su te doze male:

http://mms-mineral.blogspot.com/2011_02_01_archive.html


Isti primer je sa lekovitom tinkturom belog luka. Kada se beli luk stavi da odstoji u rakiji 1-2 nedelje i koristi po 2-3 KAPI DNEVNO ima blagotvorno dejstvo na organizam i krvotok. Ako uzmete jednu rakijsku casicu ujutru, zavrsicete u bolnici! Nana je takodje lekovita u manjim dozama ali ako skuvate caj od 500 grama susene nane to ce biti fatalno! isto vazi i za veliku vecinu narodnih lekova i uobicajenih farmakoloskih preparata.


Citat:
- Натријум хлорит служи као варикина за избељивање. Човек који унесе само 15 грама може да умре. Један грам изазива мучнине, а ако се узима дуже време ово може да доведе до распадања еритроцита. Просто не могу да верујем да то неко продаје. Није ми јасно ни да ли људи праве разлику између апотеке и књижаре?! - шокиран је Јоксовић.


Od 15 grama aspirina se umire sigurno! ovakve izjave veze nemaju sa naucnim niti bilo cim dobronamernim. Ovaj "strucnjak" bi mozda trebao da se vrati na selo i kupi traktor i nauci da uzore pravu liniju. Bio bi od vece koristi.

Takodje trebao bi da nauci koja je razlika izmedju natrijum-hlorita i natrijum-HIPOhlorita (varikine) kao i razlike izmedju njihove hemijske aktivnosti i SELEKTIVNOSTI. Varikina bez selekcije napada svu organsku materiju i to je razlog sto se tkanine od nje raspadaju. Hlor oksid koji se dobija dejstvom limunske kiseline na natrijum-hlorit uopste ne napada celulozu i celijske membrane toplokrvnih organizama vec iskljucivo bakterije i protozoe... Ovde necu objasnjavati zasto je to tako jer bi bilo isuvise opsirno i van ove teme.

Dok je vodovod koristio MMS za preciscavanje vode uopste nije bilo nikakvih problema sa njom niti je bilo mogucnosti da se u vodi nasele bilo kakvi paraziti i mi smo tu vodu decenijama pili. Sada vodovod stavlja natrijum-fluorid koji sa preciscavanjem vode NEMA VEZE i potice od odpadnog materijala industrije aluminijuma i takodje sadrzi primese teskih metala (hrom, nikl...) i sve to navodno zbog toga jer je DOBAR ZA ZUBE i prevencija karijesa!!! od pocetka upotrebe FLUORIDA u vodovodu znacajno je porastao broj malignih slucajeva i to posebno u zadnje vreme rak epifize i slucajevi okostavanjanja iste. Okostavanje izaziva fluor i njegova jedinjenja a epifiza je jedna od zlezda koje pomazu rad imuniteta i vitalnosti celog organizma. Takodje fluor izaziva stradanje kostanog sistema jer remeti metabolizam kalcijuma, kao i pojavu belih pega po zubima. Kada se bele pege po zubima pojave to je siguran znak da su se odavno pojavile po kostima i da je vestacki indukovana osteoporoza u zacetku. Natrijum-florid je koristen u nacistickim logorima jer je simptom hronicnog trovanja njim, odsustvo revolta i prirodne agresivnosti.Na taj nacin su nacisti lakse kontrolisali logorase i drzali ih u pokornosti. Toliko o "zdravlju"!


Sto se tice preparata MMS ,a pod uslovom da se zaista o njemu radi i ako se ispravno koristi on ce sigurno jako pozitivno uticati na oporavak od svih virusnih i bakteriskih oboljenja kao i onih izazvanih parazitima. Stvar je samo adekvatne primene i nista vise. Mucnina koja se javlja potice od naglog bakterijskog raspada i kako se mehanizam ciscenja sprovodi putem jetre, potrebno je koristiti kisele jabuke da bi se to ubrzalo. mucnina traje prvih par dana i potom nestaje. Od MMS nikada i niko nije umro niti mu je bilo gore. Kako je jeftin on nije pozeljan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement vs. sunčanica
PostPostano: pet aug 05, 2011 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Evo, da izložim nedavno iskustvo koje bi moglo biti od koristi.

Odem na kampovanje i razvalim se na suncu, ono, kupanje, ribolov i ti fazoni.
Sledeći dan ista stvar.
U 18h osjetim malaksalost, moram da odspavam.
18:30 se budim skršen.
Nemam apetita, dehidracija, glava odvaljuje, sav gorim, ne mogu govoriti, prolijevam, gasim se.
19:30 groznica. Boli me svaka ćelije tijela.
20:00 hitam kući. Fotosenzitivnost mi pravi problem u vožnji.
Dolazim i u 21h pijem 9 kapi MMS-a, hladim se vodom i pripremam za besanu noć.
Temperatura 38C.
U 00h temperatura spada na 37C, pijem drugu dozu od 9 kapi MMS-a, obloge na glavi.
Čitava noć provedena na relaciji krevet - šolja, pije se voda, ali se i piša na guzicu (ovo je po svemu sudeći ne vezano za sunčanicu, trovanje ili sl. jer sam već dan prije osjetio da će da bude nešto).
Spavam ili bolje reći ležim zatvorenih očiju.
05h, tempetature nema, odspavam do 06:45.
Osjećam se sve bolje i bolje.
Apetit se vratio
U 12h popijem još 8 kapi.
Tučem vodu, supu, dvopek i prolijevanje lagano jenjava; treba reći da MMS i prazan želudac nikako ne idu.
U 18h ko nov.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet aug 05, 2011 9:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Da li neko poznaje učinak MMS-a na kamen u bubregu? Ili neki drugi vid brzog izbacivanja istog iz kanala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sub aug 06, 2011 12:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 19, 2008 12:33 pm
Postovi: 56
Žao mi je ali nije mi poznato da li ima učinka na bubrežne kamence :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: ned aug 07, 2011 5:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
HAL je napisao/la:
.... Ili neki drugi vid brzog izbacivanja istog iz kanala.

Maslinovo ulje - Extra Virgin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: ned aug 07, 2011 5:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Mislio sam da je to recept za žučni kamenac? Kako bi to djelovalo u mokračnom kanalu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: ned aug 07, 2011 8:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
promatrač je napisao/la:
Mislio sam da je to recept za žučni kamenac? Kako bi to djelovalo u mokračnom kanalu?

Pa i jeste bio recept za žučni kamenac i lično znam da je moja komšinica tako eliminisala kamen iz žuča, pa pitam što ne bi bio i za kamen u bubregu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 846 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz