Sada je: pet apr 19, 2024 5:53 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 846 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: čet okt 15, 2009 7:05 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
u vezi s MMS-om, ovo sam dobio na adresu sajta:

Citat:
Dobar dan,

Vec par godina se "borim" sa hronicnim upalama mjehura.Koristila sam preparat MMS kapi tri dana ,pa sam prestala jer sam imala probleme ,povracanje atd a onda sam koristila daljih pet dana ,pet kapi ujutro i pet uvece…neposredno nakon toga sam bila na kontroli mokracnog mjehura i imala sam najbolje rezultate u poslednjih pet godina…nisam koristila nikakve lijekove,uostalom antibiotika mi godinama nisu pomagala,samo se pogorsavalo zdravstveno stanje…

Preporucujem svima da pokusaju…

S pozdravem

J.T.



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet okt 16, 2009 9:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Pio sam MMS ujtru i uveče, oko mesec dana, po 15 do 20 kapi. Jedino što sam zaista osetio kao efekat, to je bilo da mi je rešavao problem, kada hranom "pokvarim " stomak, bolovi su trenutno nestajali. Ali mi se ukus strašno ogadio. Sada me zanima, pošto me relativno često pohode virusi i prehlade, da li neko može po sopstvenom iskustvu da kaže da mu je MMS pomogao da se izbori sa tim problemom, kao i na koji način ga je uzimao. Unapred hvala.

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet okt 16, 2009 9:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Ta situacija sa virusima i prehladama mi se po pravilu najviše dešava pri prelasku iz jeseni u zimu. Tada je organizam pod najvećim opterećenjem. A život u gradu je sam po sebi krajnje stresan, i vazduh koji dišemo zagađen preko svake mere. Kada odem kod rođaka na selo ozdravim za jedan dan. Vrlo je moguće, da su ta bolesna stanja organizma, način na koji se čisti od raznoraznih nečistoća, kao i indikator prevelike napetosti gde je bolest pokazatelj da treba da usporimo i da se odmorimo. Pri samom stresu, oslobađa se ogromna količina toksina, koja truje organizam. Vrlo je moguće da se bolest javlja kao način da se ti toksini izbace iz organizma. To su neka moja razmišljanja. Voleo bih da čujem i druga mišljenja, pa da zajedno nađemo tačno rešenje. Mislim da na bolesti uvek treba gledati sa pozitivne strane. Organizam je savršena bio mašina. I to je toliko savršenstvo, da je nama to jako teško da pojmimo.
Uglavnom da ne rasplinjujem temu, intresuje me da li neko ima iskustva u lečenju prehlada i virusa MMs-om.

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet okt 16, 2009 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 10:06 pm
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
roganostor je napisao/la:
Pio sam MMS ujtru i uveče, oko mesec dana, po 15 do 20 kapi. Jedino što sam zaista osetio kao efekat, to je bilo da mi je rešavao problem, kada hranom "pokvarim " stomak, bolovi su trenutno nestajali. Ali mi se ukus strašno ogadio. Sada me zanima, pošto me relativno često pohode virusi i prehlade, da li neko može po sopstvenom iskustvu da kaže da mu je MMS pomogao da se izbori sa tim problemom, kao i na koji način ga je uzimao. Unapred hvala.

Prije 15 dana, uhvatili su me simptomi gripe. Kažem gripe jer sam imao povšenu temperaturu, jaku grlobolju, začepljen nos i bolove u leđima. Kod mene je obavezno (uvijek kad mi je bila dijagnosticirana gripa) da nakon 4 dana, kad prođu spomenuti simptomi, iskašljavam još barem 10-ak dana. Kod viroze je sve isto, osim bolova u leđima i iskašljavanja. To je kod mene pravilo već mnogo godina.
Bio je petak. Probudio sam se ujutro i otišao na posao. Grlo mi je bilo u takvom stanju da sam jedva govorio. Znam da sam imao visoku temperaturu jer su me pekle oči. U 17 sati sam stigao kući, a u 18 popio 6 kapi mms-a. Namjeravao sam gripu srediti po Clarinom protokolu. Oko 19 sati sam morao u grad i vratio sam se oko 23 sata. Tada sam ponovno uzeo 6 kapi, isto kao i u ponoć. U subotu ujutro bio sam kao nov. No, isti dan je krenulo ono često iskašljavanje, karakteristično za "moju" gripu. Opet se ponovilo isto: iskašljavao sam 11 dana. To je bila gripa. Da li obična, da li svinjska, nije ni bitno. Sredio sam je u jednom danu. Jeftino (nisam kupio MaxFlu), brzo i efikasno. I to je to!
Napominjem da mms ne pijem svaki dan, a prije gripe ga nisam pio nekih 7 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: ned okt 18, 2009 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Vidim kod mene opšta pomama za nekim Aktivnim kiseonikom... Kažu dobar je za sve živo...
za lice, za rane... za spolja za iznutra... i još se pakuje u tečnom stanju sa raspršivačem i košta oko 300din (3,5€) 250ml...
Kontam... pa u MMS-u oslobadjamo kiseonik pomoću natrijum-hlorita i dodavanjem kiseline... :-k
Kako je ovima uspelo da imaju aktivni kiseonik u "stabilnom" tečnom stanju?
Nisam hemičar pa ne znam...
sumnjivo mi je što na bočici o sastavu piše samo
Aktivni kiseonik 0,04%... i ništa više... šta im je ostalih 99,96 :shock:
slika
tečnost miriše kiselkasto... poznat mi je miris... poput hidrogena... :|
reče neko na jednom drugom forumu da su na granici aktivnim kiseonikom dezinfikovali ljude i vozila... :mrgreen:
Pitam se da li je ovo ima smisla koristiti... ima li neko iskustva...
Ima li smisla mućkati i dalje hlorit i limun radi dobijanja kiseonika kada ga ima gotovog u apoteci... #-o

http://www.ana.rs/forum/viewtopic.php?t=3919&postdays=0&postorder=asc&start=210
http://www.adriatalk.com/aktivni-kiseonik/
http://www.aktivnikiseonik.com/

#-o :| :shock: :help:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pon okt 19, 2009 12:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Ja koristim aktivni kiseonik, (sta god da je u toj flasici), vec godinama. Kad god me zaboli grlo, malo naspricam (par puta u toku dana),a najdelotvorniji je kada se koristi vec pri samom pocetku neke prehlade ili viroze.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pon okt 19, 2009 11:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
violetta je napisao/la:
Ima li smisla mućkati i dalje hlorit i limun radi dobijanja kiseonika kada ga ima gotovog u apoteci...


:) Ovo mi je dobro. :)

Pazi sad, ako uzimas MMS, onda uzimas klor dioksid. ClO2. A kisik je O2. Mozda je to tebi slicno, ali cisto kemijski govoreci, nitko ne bi mogao napraviti takvu gresku (recimo, Endimion17 bi mogao, ali...)

Sto je ovdje aktivni kisik? Ne znam. Ako pricamo o ASOu: http://www.google.com/search?hl=en&clie ... tab&aqi=g1 da sad ne dajem konkretne linkove, pa pogledaj, onda znam o cemu se radi. :) I da, cisto kemijski govoreci, MMS je nesto sasvim drugo. Druga prica, druga kemikalija, drugo djelovanje. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: uto okt 20, 2009 8:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Jeste da napisah da nisam hemičar ali toliko znam da ClO2 nije isto što i O2 ;)
Ako dobro shvatam... i kod MMS-a je kiseonik taj koji radi posao samo što je nestabilan...

ras je napisao/la:
http://www.who.int/csr/resources/publications/biosafety/WHO_CDS_CPR_LYO_2004_11SER.pdf
Hlor dioksid
Hlor dioksid (ClO2) je snažan i brzo delujući germicid, dezinficijensni agens i oksidant, za koji se često kaže da je aktivan na onim nivoima koncentracija nižim od potrebnih kod onih sa hlorom u izbeljivaču.
Dioksid hlora je nestabilan kao gas i prilikom razlaganja u gas hlor (Cl2) i kiseonik (O2) oslobodiće toplotu. Međutim, hlor dioksid je rastvorljiv u vodi i stabilan u vodenom rastvoru.
Hlor dioksid se može dobiti na dva načina:
(1) na licu mesta mešanjem dve odvojene komponente, hlorovodonične kiseline (HCl) i natrijum hlorita (NaClO2);
(2) naručivanjem stabilnog oblika, koji se aktivira na licu mesta kada se zahteva njegova upotreba.
Od svih oksidirajućih biocida, hlor dioksid je najselektivniji oskidant. Ozon i hlor reaktivniji su od hlor dioksida, i koristi ih većina oraganskih jedinjenja. Hlor dioksid, međutim, reaguje samo sa redukovanim jedinjenjima sumpora, sekundarnim i tercijalnim aminima, i nekim drugim više redukovanim i organskim jedinjenjima. Zbog toga, hlor dioksidom se može postići stabilniji ostatak pri mnogo nižim dozama u odnosu kada sa koriste ili hlor ili ozon. Pravilno generisan, u slučajevima višeg organskog punjenja, zbog svoje selektivnosti, hlor dioksid se može efektivnije koristiti od hlora ili ozona.


Dakle i dalje mislim da je kiseonik taj koji je bitan za delovanje MMS-a kao i ovog (za mene) novog Aktivnog kiseonika... pitanje je samo šta su ovi u apoteci smućkali...

na jednom od linkova koje izbaci google ima i patent Stabislisanog aktivnog kiseonika
http://www.freepatentsonline.com/4507285.html
u opisu stoje i neke forule gde se spominje ClO2
zato mi je bilo zanimljivo da čujem mišljenje iskusnijih i hemijski potkovanijih o tome kakav je sad to Aktivni kiseonik i jeli princip delovanja isti ili sličan
dakle KISEONIK kao aktivna stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: uto okt 20, 2009 12:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
violetta je napisao/la:
Vidim kod mene opšta pomama za nekim Aktivnim kiseonikom... Kažu dobar je za sve živo...


Pitam se da li je ovo ima smisla koristiti... ima li neko iskustva...
Ima li smisla mućkati i dalje hlorit i limun radi dobijanja kiseonika kada ga ima gotovog u apoteci...


Slijedi citat iz članka kojeg sam napisao na tu temu tamo negdje u aprilu 2008.g.:

Citat:
Još negdje 1926. godine, njemački doktor William F. Koch je koristio tzv. “stabilizovani kiseonik” prilikom tretmana nekih oboljenja. Taj preparat se u nekim zapadnim zemljama, uključujući i SAD, zadržao u upotrebi sve do današnjih dana a najčešće je bio preporučivan za sanitaciju vode za piće. Tu se radi o 3.5% otopini natrijevog hlorita (NaClO2)...

Sve donedavno, pretpostavljalo se da nakon unošenja ove supstance u organizam dolazi do oslobađanja kisika koji je u stanju da oksidira i neutrališe neke patogene mikroorganizme i toksine.

Prije nekih desetak godina, jednom Amerikancu po imenu Jim Humble bio je ponuđen posao u Južnoj Americi. On je tamo u džunglama Gijane trebao da radi na određivanju zastupljenosti zlata u zemlji i njegovoj ekstrakciji. S obzirom da je znao da su tamo mnogi vodeni tokovi i izvori zagađeni raznim patološkim mikroorganizmima, Jim je ponjeo sa sobom par bočica ‘stabilizovanog kiseonika’ kako bi uz pomoć njega pročišćavao vodu za piće. Nakon što je sa grupom saradnika stigao na odredište, nekoliko njih se porazboljevalo od malarije. Pokušavajući da im pomogne, Jim im je davao da popiju određenu dozu otopine ‘stabilizovanog kisika,’ pomiješanu s vodom. Oni su se za kratko vrijeme poslije toga potpuno oporavljali. Ovako neočekivano dobri rezultati zaintrigirali su Jim-a i on je nastavio da eksperimentiše sa liječenjem malarije uz pomoć ‘stabilizovanog kisika’. U međuvremenu je primjetio da ta otopina nije bila isto djelotvorna kod svih oboljelih, bilo je i slučajeva kada nije pomagala (pomagala je kod nekih 70% slučajeva) a tada mu nije bila poznata ni njena formula a kamoli mehanizam djelovanja.

Nakon što se vratio u SAD, Jim je nastavio sa istraživanjima i otkrio je da se tu u stvari radi o natrijevom hloritu a nakon toga je otkrio da se iz te otopine ne oslobađa kiseonik, nego hlor-dioksid (ClO2) i da je hlor-dioksid ta djelotvorna supstanca koja uništava patogene mikroorganizme i neutrališe toksine.

http://www.galaksija.com/planeta/cudotv ... odatak.htm


Dakle, jedna te ista stvar s tim što je "aktivni (stabilizovani) kiseonik" samo jedan slabiji rastvor natrijevog hlorita (3.5%), dok je MMS 28% rastvor natrijevog hlorita.

Mislim da je jedini istinski "aktivni kisik" - ozon, a proizvodnja ozona i terapija njime su posebna tema. Ozonski generator je prvi izumio Tesla davnih dana i taj tip generatora je još uvijek u upotrebi.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: uto okt 20, 2009 11:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
violetta je napisao/la:
Dakle i dalje mislim da je kiseonik taj koji je bitan za delovanje MMS-a kao i ovog (za mene) novog Aktivnog kiseonika... pitanje je samo šta su ovi u apoteci smućkali...


Ok, ja stvarno ne znam sto ti znas, a sto ti ne znas. Ali onako najkrace, najosnovnije objasnjenje. Klor dioksid (ClO2) i kisik (O2) nisu isti, slicni, ili bar ne meni.

Kisik, kao i klor dioksid (a i mnogo, mnogo drugih spojeva) su oksidatori, za razliku od reduktora (kao sto je recimo srebro reduktor). Ali to ne znaci da se radi o istoj tvari. Ili ne znam cemu. ASO je jedno, a o cemu ti pricas u postu, ja ne znam, jer ne znam kemijski sastav (dobro, ne znas ni ti, pa cemo reci da ne znamo o cemu ti to pricas i necemo to komentirati dalje, dok god ne saznas o cemu se radi (ili pak netko drugi ne kaze ovdje)) i ne mogu to pogoditi (sorry, jos nisam uspio toliko razviti svoju vidovitost. :) ).

Ali, ako je nesto oksidator, to samo znaci da ima visak elektorna i da je ih je sposobno dati, ubaciti u neki drugi spoj, tj. izvrsiti oksidaciju. Proces oksidacije (za razliku od redukcije, gdje se oduzimaju elektroni) je jednostavno jedan tip fizicko/kemijske reakcije medu spojevima. I nikako ne znaci da to radi samo kisik. Pa i izgaranje (logorska vatrica) je ustvari oksidacija, ali dobro...

Ukratko, MMS i ASO ne djeluju na istom principu, vec na slicnom. MMS je puno jaci, jer ukljucuje proces aktivacije prije uzimanja. A o cemu se radi u prici s aktivnim kisikom, dok ne saznamo sto je sastav, necemo.

Ovo sam ja nastojao onako, jednostavno objasniti. Oksidacija i oksidatori ne moraju nuzno biti povezani s kisikom. Radi se o procesu "ubacivanja" elektrona. Za razliku od redukcije. Jasno, laicki govoreci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: uto okt 20, 2009 11:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
galaksija je napisao/la:
Dakle, jedna te ista stvar s tim što je "aktivni (stabilizovani) kiseonik" samo jedan slabiji rastvor natrijevog hlorita (3.5%), dok je MMS 28% rastvor natrijevog hlorita.


Apsolutno netacno, kako kemijski, tako i fizicki. Ajmo ovako, ASO jeste natrijev klorit, ali se on uzima bez aktivacije (i moze biti u razlicitim niskim postocima). Sto znaci da je i njegovo djelovanje drugacije, jer u tijelo unosimo natrijev klorit. :) I puno vode. :)

Kod MMSa ne pricamo o 28% otopini natrijevog klorita, vec o 28% otopini 80% natrijevog klorita u prahu. Sto daje 22.4% natrijevog klorita u volumenu u onom sto ljudi zovu MMS, iako je to samo jedna komponenta. Zatim se koristi aktivacija, gdje se zakiseljavanjem obara pH vrijednost s 13 na cca pH5-5.5. Iz tog razloga se natrijev klorit raspada na natrij i klor dioksid. I mi uzimamo klor dioksid i jako malo natrijevog klorita.

Dakle, kod ASOa je djelatna tvar natrijev klorit, a kod MMSa je klor dioksid. Sto nekom moze biti slicno i na kraju i jeste sve to isto recimo Endimionu (dobro, moram spomenuti tu velicinu...). Ali recimo nije isto meni.

Sto se tice tvari koje su jaci oksidatori, stoji da je ozon jaci oksidator od klor dioksida. Ali i flour je puno jaci oksidator od ozona, ako cemo pravo, gledajuci sto je jaci oksidator od cega. No, ono sto je bitno, naci tvar koja je oksidator (sto nije isto sto i kisik, vec tvar koja ima visak elektrona, tj. sposobna je izvrsiti oksidaciju) i koja je sigurna u tijelu, tj. nije odvise agresivna prema zdravom tkivu. Ozon kao i vodikov peroksid jesu jaci oksidatori od klora i klor dioksida, ali je klor dioksid sigurniji od sve tri tvari (klora, ozona i vodikovog peroksida). A o tome koliko je flour zdrav i koristan (nije uzalud da ga se vojska rjesava stavljanjem istog u paste za zube i slicno, to je jos pocelo s nacistima, da kontroliraju zidove u konclogorima) necemo sada. Ali stoji da je flour jaci okisdator od svih ovih tvari.

Ovo ja onako, bez da potegnem wikicu. :) Ako treba, mogu i to, ali dobro, mislim da cete mi vjerovati na rijec, ili da cete mozda vi sami potegnuti wikicu, da bi dokazali da nisam u pravu. :) Tako se i uci, krenes nekog pobiti, pogledas o cemu on to prica i sam onda shvatis da li je netko u pravu ili nije. Nisam ja uvijek u pravu, pa vi vidite, gdje sam ja to pogrijesio. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sri okt 21, 2009 8:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Sa takvim stavom i nastupom nije ni čudo što su te banovali sa forum.hr :lol:
Ja ti dadoh patentni link za ASO ali pošto se ne razumem u hemiju kao ti onda ti pokušaj da nam objasniš. Tamo se spominje hlorit, hipohlorit, odnos 1:0,2 tj. 5:1 i slično.
Iz tvoje priče se da zaključiti da je ASO tj stabilizirani kiseonik u stvari Natrijum hlorit tj MMS koji samo koristimo neaktiviran. Onda bi isto tako moglo se reći da ako dodam kiselinu ASO-u dobiću hlor-dioksid koji bi se onda mogao popiti poput MMS-a
Možda koncentracija ne bi bila ista ali... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sri okt 21, 2009 8:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Alan_SP je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
Dakle, jedna te ista stvar s tim što je "aktivni (stabilizovani) kiseonik" samo jedan slabiji rastvor natrijevog hlorita (3.5%), dok je MMS 28% rastvor natrijevog hlorita.


Apsolutno netacno, kako kemijski, tako i fizicki.


He, he, vidim da sebe smatraš većim stručnjakom od J. Humblea, čovjeka koji je otkrio MMS, istraživao ga godinama i napisao knjigu o tome. Ja sam za svoj članak koristio podatke upravo iz njegove knjige. Tebi svaka čast ali njega ipak smatram daleko kredibilnijim izvorom od tebe.

Dakle, na strani 17 knjige J. Humble-a Čudesni Mineralni Dodatak, nalazimo sljedeće:

Citat:
Do sada ste se možda zapitali koja je zapravo formula stabiliziranog kisika? Napokon sam i ja
iskopao formulu, i uvjeren sam kako bi većina istraživača to saznala u pola sata. Kako sam ja živio u provinciji i imao vrlo ograničena sredstva, za to mi je bilo potrebno neko vrijeme. Danas svatko može iščeprkati podatke, ali dopustite mi da kažem. Formula je NaC102, a taj se spoj zove natrijev klorit.


Na strani 20, možemo naći sljedeće:

Citat:
Niz je godina stabilizirani kisik bio 3,5 postotna otopina natrijevog klorita. U to je vrijeme otopina koju sam nazvao Čudesni mineralni dodatak (The Miracle Mineral Supplement - MMS) bila 28% otopina natrijevog klorita. To je 8 puta veća koncentracija od stabiliziranog kisika.


Interesantno da Alan kao "ekspert" na temu MMS-a, ignoriše nalaze čovjeka koji ga je otkrio i istraživao!?

Citat:
Alan SP:

Dakle, kod ASOa je djelatna tvar natrijev klorit, a kod MMSa je klor dioksid.


Čudna neka logika?! Kod "stabilizovanog kisika", dakle natrijevog klorita je djelatna tvar - natrijev klorit, dok je kod natrijevog klorita, djelatna tvar - hlor dioksid!? He, he ovdje treba jedna malo jača mentalna gimnastika da bi se ovaj biser progutao.

Ili se možda kod natrijevog hlorita, čiji pripravak bilo kako da se zvao "stabilizovani kisik" ili MMS u svakom slučaju oslobađa - hlor dioksid. Na primjer, MMS se može da daje i "čist" intravenozno, dakle bez prethodnog miješanja sa kiselinom a ono što se u krvi događa, J. Humble objašnjava ovako:

Citat:
Venska krv i glukozna otopina djeluju neutralno kako bi podesili lužnatost MMS na niže te tako prouzročili otpuštanje iona klor-dioksida. Str. 89


Ukratko rečeno, hlor dioksid se oslobađa iz "stabilizovanog kisika", isto kao i iz MMS-a i on je u oba slučaja djelatna tvar. Stvar je samo u različitim koncentracijama i brzini oslobađanja hlor dioksida iz date otopine natrijevog hlorita.

I na kraju, onima koje ova tema interesuje, preporučio bih da se ipak drže J. Humble-a, čiju sam knjigu Čudesni Mineralni Dodatak, privremeno stavio - OVDJE.

(Oni koji pročitaju ovu knjigu, prvo što će vjerovatno primjetiti, to je činjenica - da nije bilo "stabilizovanog kisika", ne bi bilo ni MMS-a. A da nije bilo MMS-a, vjerovatno ne bismo dobili ni priliku da ovdje upoznamo Alana_SP #-o.)



Pozdav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sri okt 21, 2009 10:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
galaksija je napisao/la:
Čudna neka logika?! Kod "stabilizovanog kisika", dakle natrijevog klorita je djelatna tvar - natrijev klorit, dok je kod natrijevog klorita, djelatna tvar - hlor dioksid!? He, he ovdje treba jedna malo jača mentalna gimnastika da bi se ovaj biser progutao.


Ajmo to reci ovako:

Ja pojma nemam i glup sam. S time se slazem. I svakako da postujem da ne znam sve.

Ali ajde ti meni objasni zasto se kod MMSa prica o puno vecoj koncentraciji klorita (natrijevog, naravno)? Zasto se prica o aktiviranju kiselinom? I na kraju krajeva, post na koji ja odgovaram je o nekakvom stabiliziranom kisiku, za koji forumasica pita da li je to isto sto i vec aktivirani MMS.

Ako cemo se pozivati na knjigu (nisam citao na hrvatskom, iako imam, citao sam na engleskom, imam i drugo i trece izdanje, a mislim kupiti i cetvrto kada bude dostupno, a u meduvremenu citam newslettere), onda bi trebao primjetiti da postoji jako velika razlika u uspjesnosti lijecenja ASOom (o kojem forumasica ne prica) i MMSa. Na kraju krajeva i sam MMS se razvijao, te je tek od 4. newslettera (ako me sad pamcenje dobro sluzi, mozda se i varam) sluzbeno priznata metoda uzimanja sto cesce po manje. Do koje sam dosao u suradnji s jednim galaksijinim forumasem, tj. on je pitao pravo pitanje, a meni sinulo da je covjek postavio vrlo interesantno pitanje s jako korisnim reperkusijama na uzimanje MMSa, a s obzirom na nacin tretiranja raka.

I jos bih se samo osvrnuo na dio o uzimanju cistog natrijevog klorita. To bas i nije najpozeljnija stvar, te postoji razlog zasto treba izbjegavati velike kolicine klorita i zasto u ASOu ga ima tako malo i zasto je on puno losija metoda od MMSa.

Ajmo to reci ovako, ja imam svoje misljenje, koje je ocito pogresno i tvoje ocito ispravno. I recimo da cu ja i dalje u zabludi uzimati MMS, a ne ASO. Ustvari, kada cemo to tako gledati, oni s forum.hr-a su zaista i bili u pravu kada su mene izbacili. I meni je zaista i drago sto su to uradili. I bez brige, ja odavno znam da svatko ima pravo na svoje misljenje. I zato ja i iznosim svoje.

Svatko je u pravu koristiti sto zeli. Sretno!

EDIT: Sada vidim da se uopce nisam ni dotaknuo jako vaznog pitanja, a to je djelatna kolicina klor dioksida u krvi... Ali dobro, to cemo zanemariti, jer se ipak radi o necemu drugom, a ne o homeopatskom pripravku gdje je sasvim druga logika. Jer stvarno, treba velika mentalna gimnastika da se ignorira kod nacina djelovanja klor dioksida njegova kolicina. Svakako da si u pravu smatrati da je i do 100x manja kolicina klor dioksida jednako djelotvorna kao i 100x veca. Samo, tu ne pricamo o homeopatiji...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: sri okt 21, 2009 10:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
violetta je napisao/la:
Sa takvim stavom i nastupom nije ni čudo što su te banovali sa forum.hr :lol:


Hvala na podrsci... Znas i sama da nije problem u mom stavu. :) Moj stav je i tako moj.

BTW, ja sam zahvalan forum.hr-u. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: čet okt 22, 2009 6:55 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Alane_SP,


moram priznati da si me zabrinuo. Do sada sam smatrao da MMS ne može imati štetnih posljedica za čovjeka. S obzirom na tvoje ponašanje, sada više nisam siguran u to!?

Nadam se da si bio isti i prije nego što si ga počeo koristiti!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: čet okt 22, 2009 8:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Alan_SP je napisao/la:
... za koji forumasica pita da li je to isto sto i vec aktivirani MMS.

Nigde nije bilo pitanje je li ASO isto što i aktivirani MMS
Ideja mi i jeste bila da bi ASO mogao biti neaktivirani MMS koji bi se onda kiselinom aktivirao.
Naravno pošto koncentracija nije odgovarajuća onda ni odnos kiseline ne bi bio isti ali...
#-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: čet okt 22, 2009 9:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
galaksija je napisao/la:
moram priznati da si me zabrinuo. Do sada sam smatrao da MMS ne može imati štetnih posljedica za čovjeka. S obzirom na tvoje ponašanje, sada više nisam siguran u to!?


Covjek se jako promijeni kada pocne uzimati MMS. Tesko je to opisati, pogotovo nekom tko ga nije nikada uzimao.

Sad, sto si se ti zabrinuo za mene, ne brini, ne za mene, ja sam na MMSu. I ne brini se ti za moje ponasanje, ja sam taj koji je odgovoran za njega i ako ti se ono ne svida, imas druge stvari za poduzeti, a ne brinuti se.

Ja sam ti htio ukazati na neke cinjenice oko kemije, kao recimo to da natrijev klorit nije isto sto i klor dioksid, bez obzira sto ce zaista uzimanjem natrijevog klorita u tijelu biti i nesto malo klor dioksida, s vremenom (ali nikako u istim kolicinama kada "aktiviras" klorit). I htio sam ti skrenuti paznju da nije bez veze Endimion napao natrijev klorit i namjerno zaobisao proces aktivacije na svom blogu.

S druge strane, nije moje da brinem za tude zivote. Ja sam pokusao pomoci ljudima, ali sam shvatio (izmedu ostalog zahvaljujuci MMSu) da ljudi mogu jedino sami sebi pomoci, te da ma koliko netko pricao, objasnjavao, ljudi ce vjerovati da su oni u pravu dok god to zele vjerovati.

A svima ostalima porucujem, pazite sto radite, postoje razlozi zasto se MMS uzima kako se uzima. I sigurno da je puno lakse piti natrijev klorit, ali to nije isto sto i piti MMS. To i jeste razlog zasto je Endimion navalio napadati natrijev klorit, on je placenik koji ne zeli da je ljudima dobro i nagovara ih na zlo, da si naskode, tvrdeci da je to zlo poteklo od MMSa. Tko zeli slusati one koji govore da je piti natrijev klorit isto sto i uzimati MMS, neka budu svjesni toga da MMS nije isto sto i piti natrijev klorit.

Toliko ja imam objasnjavati o mom pisanju na ovu temu. Svatko ima pravo brinuti o cemu god hoce, pa ako bas zeli, moze brinuti i o meni. Zahvaljujem se svim dusebriznicima na njihovoj brizi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: čet okt 22, 2009 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
violetta je napisao/la:
Ideja mi i jeste bila da bi ASO mogao biti neaktivirani MMS koji bi se onda kiselinom aktivirao.


ASO nije cisti natrijev klorit, samim time ne mozes ga koristiti mjesto MMS, bez obzira na razlicitost koncentracija klorita, kiseline ne znam cega. ASO je kemijski kompleksan spoj, za MMS trebas natrijev klorit, i vodu. Dakle, NaClO2 + H2O. I limunsku kao aktivator.

ASO je bio samo pocetna ideja, koja je s vremenom dovela do MMSa. Humble je preskocio korake koji su ga na kraju doveli do MMSa. To je eksplicitno napisao, trebale su mu godine istrazivanja i usavrsavanja onog sto mi danas znamo kao MMS. Ako te zanima, procitaj knjigu, biti ce ti jasno da je to eksplicitno napisano. On je godine toga sazeo u to da su mu trebale godine da dode do trenutacne formule.

Ukratko, tocno se zna sto je MMS i ASO nije isto sto i MMS. Ako se zelis igrati, igraj se, ali onda to ne povezuj s MMSom, vec s vlastitim eksperimentiranjem. I shvati da si pionir, da nitko nema iskustva koja ces ti steci na tom putu. Ja sam uzimao MMS, nikad nisam ASO.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MMS - Miracle Mineral Supplement
PostPostano: pet okt 23, 2009 12:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Interesantno da se u ovoj temi i na cijelom ovome forumu nije našao niti jedan kompetentni (barem VSS) kemičar kako bi rasvijetlio ovaj bućkuriš od informacija koji samo zbunjuje jadne čitače-obične smrtnike-potencijalne korisnike.

:read:

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 846 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz