Sada je: sub apr 27, 2024 7:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 273 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Da li (ne) jedete meso?
Jedem meso 57%  57%  [ 69 ]
Vegetarijanac sam 43%  43%  [ 52 ]
Ukupno glasova : 121
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: sri jul 13, 2011 11:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Slazem se sa misljenjem Arbitrium Liberum-a razmisljajmo o napretku.Treba biti umjeren u ishrani i jesti ono sto organizam trazi jer on zna kad nesto od vitamina i minerala nedostaje,npr.kad imam problem sa bronhitisom jede mi se luk pa mi pomogne da ocistim bronhije.danas za vegeterijansku ishranu treba imati vlastiti vrt za uzgoj povrca i voca jer kupovno je sve tretirano ili imati puno para za kupovinu provjerene organske hrane,to vredi i za meso,pa kupujem od seljaka sto uzgajaju za sebe sta im pretekne.Po meni je bitnije da je hrana organska i zdrava. niko nije bolji ili gori zbog nacina ishrane vec zbog svog ponasanja svako zna sta mu odgovara i to je to.


:occasion5:

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 12:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Arbitrium Liberum je napisao/la:

Jer hrana nije duhovnost i bilo kakva hrana vas nece dovesti do duhovnosti/prosvetljenja.


Brutalno... (he,he...) jasno :love3: (sagledano). Vrlo lepa poruka za sve one koji misle, da ce suzbijanjem svog afiniteta ka mesu mesnim preradjevinama, uspeti da odmaknu u svom razvoju. To moze rezultirati samo jos vecom frustriranoscu, sto, ponekad dovodi do fanaticnog propagiranja vegeterijanstva.


Arbitrium Liberum je napisao/la:
To jednostavno nema veze jedno sa drugim.


Ima, ali u suprotnom smeru. Duhovni razvoj covekov se ogleda (izmedju ostalog) u svakodnevnim sitnicama, vezanim za njegove navike. Kada god malo "odskoci", uspe svojim licnim zalaganjem, odnosno, snagom svoje volje, da se popne za stepenicu vislje, tada, sam od sebe , potpuno prirodno, prelazi na ishranu bez mesa. To je jedan od pokazatelja, koji ce mu reci, gde se u tom trenutku, nalazi.

I to je- to. :love3:


:love9: :love3: :love5:


:love12:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 3:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Ja volim crve. Ljubicice su najukusnije u podne.

Ой, как я выбегу, пробегу к ручью,
Вдоль, да по берегу.
Ой, как головушку светлую склоню
Над оберегами.
Тропою по ведам,
От сердца, да к небу
Рекою прольется песня моя!

Мой дом туманом объят.
В сумраке ночи Боги не спят.
Воспрянь, сила Руси!
Светом озари, веру возроди!

Что я вижу смотри, Заря!
Убегаю, судьбу храня.
Где курганы живут,
Там нас помнят и ждут.
Боги, Боги! Что же нам дороже?
Прокляты чертоги правнуков Сварожьих.
Нет спасения нам!
Враг идет по пятам!

Сва, Сва, Сва зри!
Вас давно забыли!
Поднебесной птице крылья надломили!
Правит тот, кто силен
Держит власть над огнем.

Ой, как я выбегу, пробегу лисой,
Вдоль, да по берегу.
Ой, как я вылечу, пролечу совой
К Родову терему.
Воздам хвалу дедам
От сердца, да к небу,
Неси мою требу, песня моя!

Мой дом туманом объят.
В сумраке ночи Боги не спят.
Воспрянь, сила Руси!
Светом озари, веру возроди!

Arkona - От сердца к небу


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 4:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
sigma je napisao/la:

Ima, ali u suprotnom smeru. Duhovni razvoj covekov se ogleda (izmedju ostalog) u svakodnevnim sitnicama, vezanim za njegove navike. Kada god malo "odskoci", uspe svojim licnim zalaganjem, odnosno, snagom svoje volje, da se popne za stepenicu vislje, tada, sam od sebe , potpuno prirodno, prelazi na ishranu bez mesa. To je jedan od pokazatelja, koji ce mu reci, gde se u tom trenutku, nalazi.

I to je- to. :love3:


:love9: :love3: :love5:


:love12:


E sad to, ne znam. Ne bih smeo nista da tvrdim, jer trenutno jednostavno ne znam.

Ono sto trenutno znam, je to da ja nisam samo fizicko telo, vec se celokupno moje bice sastoji i od aspekata koji su drugaciji od fizickog. I koji postoje van fizicko materijalnog sveta. Da bi ti aspekti mene mogli da se manifestuju u ovom fizickom/materijalnom svetu, kao trenutni ja koji vam ovo pise, potrebno mi je fizicko, materijalno telo. Njega smatram masinom, aparaturom, mehanikom. Da bi ono funkcionisalo kako treba moram da ga odrzavam, podmazujem i da mu dajem ono sto mu je potrebno za to. Prosto, odrzavanje, servisiranje, podmazivanje, paznja da se ne osteti . . . I prema tome stvarno nemam nikakav emotivan odnos.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 7:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Arbitrium Liberum je napisao/la:
I ne bih dalje ovo sirio samo da primetim kako izgleda da vegetarijanci stalno potenciraju nekakvu vezu izmedju duhovnosti i nacina ishrane. Zasto?

Mislim eej, "duhovnost i nacin ishrane". Zasto? To je toliko povezano i toliko vazno kao i veliko pitanje: dal' volim salatu sa sircetom ili bez.

Zasto se to povezuje? Zasto cujemo stvari kao "on je los covek, jede meso", evo i ovde, meni je receno "kada dodjes na taj nivo, videces" (sto me inace podseca na ono iz programa "roditelj" "kada budes imao svoje dete, videces" :mrgreen: ).

Koji nivo? Na koji to nacin ishrana utice na duhovnost? Da nije to malo lenjo, "to ce srediti nacin ishrane, postacu bolji covek"?

Mislim, najobicnije uzimanje goriva. I zato sto se hranim svakovrsno i jedem zivotinje, ne zato sto ih mrzim, vec zato sto sam iz istog materijala kao i oni, ja sam los covek. Nisam duhovno razvijen! Odakle vam pravo da tvrdite takvo nesto, Vi, koji ste opsednuti hranom i fizikalnoscu?

I ja tvrdim da ste vi vegetarijanci zrtve industrije hrane i farmako mafije, kao i teskih socijalnih programiranja i da ste kao takvi daleko od bilo kakve duhovnosti. Jer hrana nije duhovnost i bilo kakva hrana vas nece dovesti do duhovnosti/prosvetljenja. To jednostavno nema veze jedno sa drugim.

:wink:

Pročitaj ovaj tekst i ove dolje na kraju ako nađeš vremena:
http://www.messagefrommasters.com/Thera ... _helps.htm
A onda skini ovu knjigu (dzabaludinov link :occasion5: ) i u njoj pročitaj govor pod brojem 14:
http://www.4shared.com/document/2kPnJ9w ... ditac.html

To ti je za početak o tome kako prehrana možda utječe na um. Kažem "možda" jer s ovakvim stanjem znanosti to još ne znamo.
Ako želiš možeš napravit jednostavan eksperiment: hrani se 3 dana samo mesom i onda 3 dana samo biljem, pa vidi kada se osjećaš energičnije i bistrije u glavi. Meni je pak dovoljan poticaj vidjeti svu onu elitu čovječanstva među vegetarijancima. :mrgreen:

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 8:51 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Samo tako je napisao/la:
Meni je pak dovoljan poticaj vidjeti svu onu elitu čovječanstva među vegetarijancima. :mrgreen:


Kažu da je i hitler bio vegetarijanac, a i elita...

Trenutno i osobno smatram da je relevantniji pokazatelj duhovnog napretka ono što iz čovjeka izlazi, a ne ono što u njega ulazi.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Citat:
Zasto se to povezuje? Zasto cujemo stvari kao "on je los covek, jede meso"


Iskreno i meni ovo ide na zivce, zapazila sam da se stvara podela mi/oni, imala sam prilike da procitam komentar jedne vegeterijanke ( a verujem da ona nije jedinstven slucaj) kako je komentarisala da bi svakog ko zakolje zivotinju i koristi je kao izvor hrane, ona tu istu osobu zaklala i bilo je tu jos socnijih detalja, ne bih da se vracam na to, uglavnom tako dosta vegeterijanaca razmislja i ima uzasnu odbojnost od ljudi koji jedu meso...
Nema smisla osudjivati, potrebno je razumeti...svako ima svoj put...

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 9:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
vjetar je napisao/la:
Trenutno i osobno smatram da je relevantniji pokazatelj duhovnog napretka ono što iz čovjeka izlazi, a ne ono što u njega ulazi.

Pa naravno. To rekoše svi od Isusa do Ramane. Ali to ne smije biti izgovor da ne pazimo i na ono što u nas ulazi. Prosvjetljenje je i ovako dovoljno daleko, ne moramo mi još postavljati prepreke. Dokle god čovjek ne koristi svu moguću relevantnu pomoć, stvari mu još nisu dovoljno hitne. Zadovoljan je u svom malom svinjcu. Takvi smo mi dok nas život ne pritisne, a kad pritisne onda je lom i antidepresivi i samoubojstva.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 9:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Fairy je napisao/la:
imala sam prilike da procitam komentar jedne vegeterijanke ( a verujem da ona nije jedinstven slucaj) kako je komentarisala da bi svakog ko zakolje zivotinju i koristi je kao izvor hrane, ona tu istu osobu zaklala

Pa točno to i zaslužujemo.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 9:45 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Samo tako je napisao/la:
vjetar je napisao/la:
Trenutno i osobno smatram da je relevantniji pokazatelj duhovnog napretka ono što iz čovjeka izlazi, a ne ono što u njega ulazi.

Pa naravno. To rekoše svi od Isusa do Ramane. Ali to ne smije biti izgovor da ne pazimo i na ono što u nas ulazi. Prosvjetljenje je i ovako dovoljno daleko, ne moramo mi još postavljati prepreke. Dokle god čovjek ne koristi svu moguću relevantnu pomoć, stvari mu još nisu dovoljno hitne. Zadovoljan je u svom malom svinjcu. Takvi smo mi dok nas život ne pritisne, a kad pritisne onda je lom i antidepresivi i samoubojstva.


Kažeš "Pa naravno." I vidi što iz tebe izađe :-k A još bi i ljude klao :?: :?: :?:

Jeli to zato što se osjećaš energičnije i bistrije u glavi?

Ili ti je To za početak o tome kako prehrana možda utječe na um.?

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 10:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Pokušaj shvatiti suštinu stvari. Ovo što bi ti sad radio jest nadjebavao se i cjepidlačio. A ja nemam vremena za to nažalost.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 10:53 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Samo tako je napisao/la:
Pokušaj shvatiti suštinu stvari. Ovo što bi ti sad radio jest nadjebavao se i cjepidlačio. A ja nemam vremena za to nažalost.


Da te opet malo citiram/podsjetim na tebe:

Pokušaj shvatiti suštinu stvari.
Citat:
(...)
2. Ništa nemojte shvaćati osobno
3. Nemojte stvarati pretpostavke

izvor

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Arbitrium Liberum je napisao/la:


Ono sto trenutno znam, je to da ja nisam samo fizicko telo, vec se celokupno moje bice sastoji i od aspekata koji su drugaciji od fizickog. I koji postoje van fizicko materijalnog sveta. Da bi ti aspekti mene mogli da se manifestuju u ovom fizickom/materijalnom svetu, kao trenutni ja koji vam ovo pise, potrebno mi je fizicko, materijalno telo. Njega smatram masinom, aparaturom, mehanikom. Da bi ono funkcionisalo kako treba moram da ga odrzavam, podmazujem i da mu dajem ono sto mu je potrebno za to. Prosto, odrzavanje, servisiranje, podmazivanje, paznja da se ne osteti . . . I prema tome stvarno nemam nikakav emotivan odnos.


Ne znam sta tacno podrzumevas kada kazes "emotivni odnos" prema sopstvenom telu. Ono sto vidim je, da ti, kao i vecina, nemas nikakav odnos sa njime. Poenta je u tome, da mehanicnost tela koju spominjes - treba prevazici. Kroz telo koje je masina, najbrze se stigne do- otpada. Garancije nema, jer "servis" koji se "odradjuje" usputno i rutinski, nije dovoljan...

U tom nasem telu je zivot sam manifestovan. Zivimo tu gde zivimo. U ovom (relativno grubom) materijalnom svetu.

Ne mozemo nista bitno postici u svome razvoju, ako zaboravimo na telo. To ti je ono; ja bih sad nesto kao hteo, moja su stremljenja tako cista, moji su ideali tako uzviseni, i to je- sasvim dovoljno. Takav nacin razmisljanja oslikava necije ne prihvatanje odgovornosti prema samom sebi. To je nezrelo razmisljanje, mada nije nesto, sto se (sa lakocom ( :-k ), ne moze korigovati.

Proces samospoznaje se odvija U coveku i KROZ coveka. Od presudne vaznosti je, uspostaviti kontakt sa svojim telom, osetiti ga... prozeti ga svescu, osvestiti ga.

Tek kada se taj kontakt naseg bica i ovog tela ostvari, moze dalje da se produbljuje (dodatnim naporima, eh...) i eventualno, dovede do pomaka u svesti.

Ako nemamo postovanja prema svom telu, vec ga nemilice izrabljujemo, ono ce nas sluziti- dokle god je to u stanju. ALI- telo nije veran pas.

Brini o njemu, postuj ga... to je ono sto ce uciniti da zivotna sila potece. Ono samo ce ti reci sta je za njega (tebe) dobro, a sta nije. Kada se uspostavi taj odnos medjusobnog poverenja, videces, kako mnogo toga, otpada samo od sebe. Telo je nas prijatelj... zar ne bismo onda i mi mogli nesto da ucinimo, barem ono sto ja do nas, da to prijateljstvo podignemo na visi nivo. Bicemo zdraviji, mentalno, psihicki, fizicki; bicemo zadovoljniji, ispunjeniji, laksi...

Tada ce svetlost moci lakse da se probije.

------------------------------------------------

ps
da bismo izbegli zamke na Putu, verujuci da nam preko nekog drugoga moze doci raz/resenje nasih zdravstvenih problema, ne bi bilo lose obratiti paznju: viewtopic.php?f=10&t=2863&p=113425#p113425 , sa osvrtom na link koji je dao prasimix.

"rekonekcija R" je samo kap u moru.

:love9: :love5: :love3:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 2:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
@sigma
Citat:
Ne znam sta tacno podrzumevas kada kazes "emotivni odnos" prema sopstvenom telu. Ono sto vidim je, da ti, kao i vecina, nemas nikakav odnos sa njime. Poenta je u tome, da mehanicnost tela koju spominjes - treba prevazici. Kroz telo koje je masina, najbrze se stigne do- otpada. Garancije nema, jer "servis" koji se "odradjuje" usputno i rutinski, nije dovoljan...


Pardoniram, nisam bio precizan. Ne emotivni odnos prema telu, vec emotivni odnos prema hranjenju, ishrani. To je bilo u kontekstu ideje da neki ljudi previse znacenja pridaju ishrani. Svoje telo postujem i opsluzujem kako bi i ono mene isto tako.

Mislim da tu mehanicnost treba prevazici u smislu da telo sa svojim funkcijama ne utice na celokupno bice. A telo je ipak masina, shvatam da je nas odnos pema toj masini taj koji je vazan.

@Samo Tako
Citat:
Pročitaj ovaj tekst i ove dolje na kraju ako nađeš vremena:
http://www.messagefrommasters.com/Thera ... _helps.htm
A onda skini ovu knjigu (dzabaludinov link ) i u njoj pročitaj govor pod brojem 14:
http://www.4shared.com/document/2kPnJ9w ... ditac.html

To ti je za početak o tome kako prehrana možda utječe na um. Kažem "možda" jer s ovakvim stanjem znanosti to još ne znamo.
Ako želiš možeš napravit jednostavan eksperiment: hrani se 3 dana samo mesom i onda 3 dana samo biljem, pa vidi kada se osjećaš energičnije i bistrije u glavi. Meni je pak dovoljan poticaj vidjeti svu onu elitu čovječanstva među vegetarijancima.


Pogledacu.

Takav eksperiment sam vec probao.

Mene naprimer odbija kada vidim da je tu i "elita covecanstva". Tek oni su mi znak za uzbunu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 2:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Mene naprimer odbija kada vidim da je tu i "elita covecanstva". Tek oni su mi znak za uzbunu.

Pa ne znam na koju se točno elitu cilja, ali za "!elitu!" se priča da imaju svoje rituale koji uključuju pijenje ljudske krvi, raznih izlučevina iz reproduktivnih organa.... i svašta mnogo gore pa onda mogu pred tv reporteroima papati blitvicu i imati savršen ten bez ljuski. :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 3:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Citat:
Svoje telo postujem i opsluzujem kako bi i ono mene isto tako.


To nije ponasanje pravoga domacina, nego - kalkulacija.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: čet jul 14, 2011 4:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
sigma je napisao/la:
Citat:
Svoje telo postujem i opsluzujem kako bi i ono mene isto tako.


To nije ponasanje pravoga domacina, nego - kalkulacija.



Onda sam ja kalkulant :mrgreen:



promatrač je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Mene naprimer odbija kada vidim da je tu i "elita covecanstva". Tek oni su mi znak za uzbunu.

Pa ne znam na koju se točno elitu cilja, ali za "!elitu!" se priča da imaju svoje rituale koji uključuju pijenje ljudske krvi, raznih izlučevina iz reproduktivnih organa.... i svašta mnogo gore pa onda mogu pred tv reporteroima papati blitvicu i imati savršen ten bez ljuski. :twisted:


Mislim da se radi o naucnicima, piscima, misliocima, ciji citati su bili postavljeni. Mada mene ni oni nesto ne odusevljavaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: pet jul 15, 2011 8:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Iz mog osobnog iskustva znam da ljudi koji konzumiraju meso nemaju baš blagonaklon stav prema vegetarijancima.
Od svoje sedamnaeste godine sam bio sklon vegetarijanskoj ishrani što je u mojoj sredini izazvalo strahovit revolt i negodovanje, nisam mogao dugo vremena da dokučim razlog takvom ponašanju. doslovno sam bio izopćen i obilježen kao čudak.
Uzrok takvom pnašanju je ležao duboko u podsvijesti tih ljudi jer na neki način sam bio kao ogledalo njihovih surovih navika klanja i ubijanja životinja.
Takav odnos me bacao u očaj, preispitivao sam sam sebe iz dana u dan šta ja to krivo radim, jesam li ja lud ili su drugi, ali to je bio svojevrstan test koji sam bolno prošao i nisam podlegao kolektivitetu, morao sam im pokazati zube ( dok im ne kažeš majmune brate neće umjeti da te shvate) jer drugačije nije išlo.
Jednom mi je jedan znanac rekao; bolje da si narkoman ili alkoholičar nego vegetarijanac. kad sam ga pitao zašto, on mi je odgovorio pa što bi ti bio bolji od nas većine, zapravo mi je tu kliker proradio jer su se oni osjećali inferiorno ( mada im to nisam ničim davao do znanja) bez obzira što su bili u većini, u protivnom ostavili bi me na miru na mene nitko nebi ni obraćao pažnju .

Skoro mi je prijatelj u preminuo od srčanog udara u 45-toj godini života, uzrok naravno prevelika masnoća i začepljenje srčane aorte. Taj čovjek nije jeo ništa što nije sadržavalo barem 50 posto mesnog sadržaja, upozoravan je da promjeni ishranu no on se branio da mu organizam ne može bez mesa i da on puno fizički radi, što je naravno bio izgovor.
Stvar je bila u lošoj navici, ako netko osjeti potrebu za cigaretom znači li to da je tijelu zbilja potreban nikotin da bi normalno funkcionirao.

Sad će netko reći da su to opijati, stvar je zapravo u navikama jer ako je netko tijelo od rane mladosti naučio na tešku i masnu ishranu onda je normalno da mu je hrana biljnog sadržaja lagana i nezasita, ali treba vremena da se tijelo adaptira na biljnu hranu koja je sasvim dovoljna da zadovolji dnevne potrebe za hranjivim sastojcima.
Meni mesna hrana ima odvratan ukus, da nije biljnih začina i priloga pitam se tko bi jeo bezukusno meso (leš)
Još jednom ću staviti pod upitnik ZAŠTO SE TOLIKO FORSIRA ISHRANA MESOM? nije to bez veze ili kao što većina misli odraz blagostanja u društvu (malo morgen) ima to dublju konotaciju.

Sva svjetska elita su uglavnom vegetarijanci (osim u slučajevima kad rade žrtvene obrede ali to je drugi par čarapa) dok nama serviraju meso pritom lobirajući na sva zvona kako je to nešto poželjno i dobro, ništa nije dobro što od takve bagre dolazi jer ne vjeruj im ni kad ti poklone nose.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: pet jul 15, 2011 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Meso u umjerenim kolicinama sa povrcem je zdravo unose se minerali a soja koju propagiraju kao zamjenu za meso je otrovna i puna biljnog hormona koji je slican zenskom hormonu.Jeste li primjetili da Zidovi i Arapi nesmiju jesti svinjetinu,a oni su najvise programirani jedni da su najbitniji na svijetu da se sve vrti oko njih a drugima su isprali pamet pa bi se ubili za vjeru tj.mozda u svinjetini ima nesto sto neda tako lako isprati mozak tu mislim na 1000-e godina sto to meso nejedu a druga mogu :rofl

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: pet jul 15, 2011 4:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
lastavica je napisao/la:
Meso u umjerenim kolicinama sa povrcem je zdravo unose se minerali a soja koju propagiraju kao zamjenu za meso je otrovna i puna biljnog hormona koji je slican zenskom hormonu.Jeste li primjetili da Zidovi i Arapi nesmiju jesti svinjetinu,a oni su najvise programirani jedni da su najbitniji na svijetu da se sve vrti oko njih a drugima su isprali pamet pa bi se ubili za vjeru tj.mozda u svinjetini ima nesto sto neda tako lako isprati mozak tu mislim na 1000-e godina sto to meso nejedu a druga mogu :rofl



Većina ih ne zna zašto ne jedu svinjetinu ali neki drevni izvori govore da su geni divlje svinje pomješani sa ljudskim genomom te da se ukrštanjem tih genoma dobila domaća svinja.
Ima smisla jer je i znanstveno dokazana genetska podudarnost unutarnjih organa čovjeka i domaće svinje te da postoji vjerojatnost presađivanja organa.
Ovo ima neku dublju konotaciju ali sigurno nije slučajnost, čak je i boja kože slična ljudskoj
Mislim da se ova informacija negdje povlači u kasiopejskim transkriptima, uglavnom nije preporučivo konzumirati svinjetinu.
Koji se to minerali unose putem mesa objasni? Soja je prije svega čisti GMO to je jasno ko dan, najviše soje se uvozi iz Brazila i Argentine gdje se nalaze najveće površine zasijane tom kulturom.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 273 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 121 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz