Sada je: sub apr 27, 2024 7:10 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 273 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća

Da li (ne) jedete meso?
Jedem meso 57%  57%  [ 69 ]
Vegetarijanac sam 43%  43%  [ 52 ]
Ukupno glasova : 121
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vegetarijanac / Mesožder
PostPostano: pon aug 25, 2008 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Eto, zanima me način prehrane ljudi koji posjećuju ovaj forum :mrgreen: Hvala na odgovorima u anketi.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 8:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 02, 2008 10:00 am
Postovi: 54
Ne znam u biti da li sam dobro odgovorila zato sto nisam bas pravi vegetarijanac jer ponekad jedem ribu, ali ostalo meso. tj. životinje ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 11:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
svejed....ovih godišnjih doba kada ima pravog (a ne plastičnog ili gmo) povrća i voća onda više jedem to povrće i voće

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 1:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 17, 2005 4:15 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
vegetarijanka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet apr 28, 2006 1:57 pm
Postovi: 76
Lokacija: Prijedor, BiH
Mesojed ali od mesa samo bijelo meso, nikako crveno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 3:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 10:25 am
Postovi: 35
Ja nepazim na prehranu :oops: :dontknow:

_________________
Neke stvari se ne mogu dokazati i opisati, nego se mogu samo osijetit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 7:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Primjetio sam da se od što sirovije i manje prerađene hrane bolje osjecam. Bilo to voće, povrće ili meso. Osjecam se budnije.

Problem s mesom je najmanje to što ga moram spec ili neš. Jer u današnje doba nije to više sigurno jest.

Primjetio sam da od mesa kojem je podrijtlo nepoznat, recimo sve što se dade kupit po razno raznim trgovinama, ... mi jako troši energiju.

Zapravo. Nastojim ga jest što manje.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
čevapi s lukom u masnoj lepinji... nirvana


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 11:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Obično jedem sve, ne radim probleme oko toga "što jesti", niti mi je prehrana neka bitnija stvar u životu. Hrana mi je samo energija koju mi treba trenutno ovo materijalno tijelo u kojem trenutno boravim... u ovom ciklusu.

:occasion5:

Uglavnom, omjer mesa i biljaka mi je otprilike 1:3, dakle dvostruko više biljaka nego mesa... a možda i još više biljne hrane ( hehe... volim pšenične prerađevine, kruh, tijesto... a i od kukuruza... mljac! ). Od mesnog dijela najbolja mi je čajna pašteta i pileća prsa.

Uglavnom - balans!

( naravno, za nekog drugog je balans drugačiji )

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Zadnja izmjena: Jack987; čet aug 28, 2008 12:58 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 27, 2008 9:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Svako daljnje svađanje oko toga što jesti, a što ne - u ovom topicu bit će izbrisani.

Ovo je anketa o tome da se vidi omjer ljudi koji se jedino razlikuju po svojim načinima prehrane, a i svatko ima neki svoj BALANS koji mu/joj je potreban da bi iskušavao LEKCIJE u ovom životnom ciklusu.

Dakle, gledajte "semafor" na početku topica, a ne svađajte se što je ili nije "dobro" ili "moralno" jesti!

Eto, napišite što jedete ili ne jedete, a nikako što bi netko trebao jesti ili ne!!!

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 27, 2008 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
...

Citat:
Jack987:
Izbrisao sam postove sa prepucavanjima jer sam ovo gore mislio ozbiljno. Dakle, nema više prepucavanja jer će se svađe rastegnuti unedogled. Ako netko želi o vegeterijanstvu, ima već tema o tome, pa ako ju želite zagaditi sa svojim prepucavanjima - slobodno! Ovdje će se samo glasati i reći eventualno tko što jede.

...

:mrgreen: :wink:

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 28, 2008 1:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Ja sam vegeterijanac a kod mene u kuci niko drugi nije tj neki jesu s vremena na vrijeme :D i meni ne smeta, nek jedu sto im se jede.
Spontano sam prestala jesti meso jer mi je tako doslo ali ne mislim da sam nesto bolja, moralnija od onih koji ga jedu, ima puno nacina na koji se krse duhovni zakoni a ubistva mislima ima koliko hoces #-o a sami znate koliko brzo misli rade, zato lijepo jedni s drugima :D
Covjek treba slusati svoje tijelo i tako se prilagodjavati i nista na silu ne moze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 28, 2008 3:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Kad razmislim, u redu je da svatko jede što želi (slažem se sa sofijom), ispričavam se ovim putem metuzalemu jer sam preburno reagirala na njegov opis. Ovo je forum i ne vide se face ljudi koji govore i često dolazi do pogrešnih shvaćanja. A i da pričamo uživo vjerojatno ne bi rekli sve što smo rekli ovdje.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 28, 2008 3:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Ja povremeneo jedem ribu i to samo tunjevinu iz konzerve, jer nemogu kad vidim celu ribu ili bilo koju drugu zivotinju, samo zamislim sebe na raznju ili kako me neko priprema za jelo i momentalno izgubim apetit.
Meso sam pre godinu dana izbacila iz ishrane ( mada ni pre nisam bila neki mesojed, vise sam jela biljnu hranu), zbog zdravlja najvise, medjutim kako je vreme odmicalo, u meni su se javili i humaniji razlozi i sada mi je zao da jedem tj., ne mogu jer prosto osecam grizu savesti i ako mi se moram da priznam nekad prijede meso.

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 29, 2008 6:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Prije par mjeseci prestao sam jesti meso, a ubrzo zatim i poceo jesti sve vise nekuhanu, nepasteriziranu i neobradjenu prirodnu hranu. Rijesio sam 2 alergije koje sam dosta dugo vukao, jednu 12 godina, a drugu 2 godine. Mogu reci da se odlicno osjecam fizicki i psihicki, imam snage vise nego prije, meso mi uopce ne fali, ali naravno da mi jos uvijek lijepo zamirisi kad se negdje pece i rostilja :wink: Zena kuha vegetarijanski, a jos dodajem svoje sirove recepte....... =D> Moram priznati da nisam prestao jesti meso zbog zivotinja, jer u tom trenutku sam samo mislio da se rijesim tih alergija i da konacno bacim sve sve kreme i razne kapi za nos, te da konacno napravim nesto za svoje zdravlje.......eto pomoglo mi je to sve zajedno i definitivno se vise nikada ne vracam na staru prehranu =D> Nisam vegan jer pijem sirovo kravlje mlijeko i od njega pravim sir i kajmak, jedem med, jaja ne.....eto toliko


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 3:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Jedem sve osim crvenog mesa nešto kao mediteranska prehrana zadnje dvije godine a prije sam bio vegan 3 godine a prije toga i makrobiotičar
ovo je za sada idealno jer se osjećam dobro i imam savšenu težinu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 3:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Jedem sve osim crvenog mesa nešto kao mediteranska prehrana zadnje dvije godine a prije sam bio vegan 3 godine a prije toga i makrobiotičar
ovo je za sada idealno jer se osjećam dobro i imam savšenu težinu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 3:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Jedem sve osim crvenog mesa nešto kao mediteranska prehrana zadnje dvije godine a prije sam bio vegan 3 godine a prije toga i makrobiotičar
ovo je za sada idealno jer se osjećam dobro i imam savšenu težinu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 4:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
fuckthematrix je napisao/la:
Jedem sve osim crvenog mesa nešto kao mediteranska prehrana zadnje dvije godine a prije sam bio vegan 3 godine a prije toga i makrobiotičar
ovo je za sada idealno jer se osjećam dobro i imam savšenu težinu


Iz kojeg razloga si bio makrobiotičar i vegan? I što se dogodilo da si prešao na ovaj način prehrane?

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 7:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
ja vecinom jedem povrce, a meso kad mi zatrazi tjelo. Inace ne volim meso jer mi nije ukusno jos od djetinstva. U zadnje vrijeme mi se gadi piletina pa ju izbjegavam u sirokom luku.

:-k
neki kazu ne treba jesti meso jer to ziva bica, no i to je jedna vrsta diskriminacije, jer i bilja su ziva bica, da nisu ziva nebi rasla, jel imaju svjest ili ne to je upitno a i nedokazivo trenutno.. svi zivimo u simbioznom odnosu jedno drugo jedemo a i nas ce jednog dana jesti crvi, ono sto je neprirodno bi recimo bio ljudisku uzgoj zivih bica za svrhu prehranjivanja, ono sto bi bilo prirodnije je da izadjes van uhvatis zeca i pojedes ga pri tome naidje lav dok ti cucis iza drveta i skoci na tebe i tebe pojede :mrgreen: e to je vec zivot u skladu sa prirodom...


...da definitivno se slazem sama sa sobom :mrgreen:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 273 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 119 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz