Sada je: sub apr 27, 2024 5:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vid, oči, naočale, podočnjaci...
PostPostano: ned sep 21, 2008 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Eheh, da i ja konačno postavim par pitanjca. Zanima me dal netko ima kakva saznanja kako ( uspješno :) ) liječiti kratkovidnost ili općenito, što je dobro za oko i vid, što nije i sl. Što štima, što ne, kako se postaviti, kakvu hranu konzumirati itd. itd.


:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 21, 2008 10:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://www.biorama.net/rupicaste-naocale.html

Rupičaste naočale su prirodna zamjena konvencionalnim naočalama, koje dovode do slabljenja očnog mišića i stvaraju potrebu za nošenjem sve veće dioptrije.

Rupičaste naočale potječu iz drevne indijske medicine - Ayurvede. Bile su poznate američkim Indijancima i upotrebljavaju se u Njemačkoj već više od sto godina. U zadnje vrijeme rupičaste naočale postaju sve popularnije u Australiji i Južnoj Africi, a od nedavno i u sjevernoj Europi.

Sve više optičara i oftalmologa širom svijeta pokazuje zanimanje za rupičaste naočale.

Liječnici se slažu s time da nošenje rupičastih naočala dovodi do dugotrajnog poboljšanja vida.

“Rupičaste naočale omogućuju ljudima da vide objekte pomicanjem oka. Rupice osiguravaju neograničenu dubinu fokusa tako da čak i kada oko ne fokusira ispravno, objekti će se pojaviti kao da su u fokusu. Važno je da one eliminiraju raspršivanje svjetlosti na rožnici i stoga poboljšavaju vid.

Nakon mnogo ispitivanja možemo zaključiti, da rupičaste naočale pomažu kod problema vida i pritom nemaju nikakvih neželjenih posljedica”. --- Dr. Joseph I.Pascal, direktor očnog odjela Poliklinike u Stuyvesantu, SAD.

Kako funkcioniraju rupičaste naočale?

Rupičaste naočale poboljšavaju koordinaciju između mozga i oka i pomažu očima da se nauče fokusirati bez naočala.

Poteškoće u fokusiranju nastaju, kada se slika stvara u oku ispred rožnice (kratkovidnost) ili iza nje (dalekovidnost). Stoga od svake točke slike nastaje tzv. nejasni krug. Konvencionalne leće rade po principu dovođenja slike na rožnicu, da bi se jasno vidjelo.

Ovo se rezultira u lijenosti očnog mišića. Zbog toga sa vremenom je potrebna sve veća dioptrija.

Dovođenjem niza rupica ispred oka smanjuje se efektivni otvor oka (od onog određenog zjenicom oka na veličinu rupice ispred oka). Tako se smanjuje veličina nejasnog kruga, što objašnjava poboljšanje vida za vrijeme nošenja rupičastih naočala.

Smanjena veličina nejasnog kruga se dovodi unutar opsega mehanizma za fokusiranje oka koje tada može dovesti sliku u savršeni fokus i time ponovo naučiti kako fokusirati na daljinu.

slika

Činjenica je da rupičaste naočale pomažu fokusiranju, što se može korisno primijeniti za smanjenje naprezanja očiju.

Iskustva pokazuju, da rupičaste naočale smanjuju naprezanje očiju i glavobolje kod ljudi, koji se bave radom u zatvorenom prostoru ili provode mnogo vremena ispred televizora ili računala.

Rupičaste naočale pomažu kod

* kratkovidnosti
* dalekovidnosti
* astigmatizma
* staračke dalekovidnosti
* hiperosjetljivosti na svjetlo
* prevencije / olakšanja naprezanja očiju
* glavobolja uzrokovane dugotrajnim radom ispred monitora
* u situacijama gdje se zamagljuju konvencionalne naočale (npr., za vrijeme kuhanja ili kupanja)

Rupičaste naočale ne sprečavaju prolaz valnih dužina svjetlosti, koje su neophodne za ispravno funkcioniranje timusne žlijezde.

Konvencionalne i sunčane naočale sprečavaju prolaz tih valnih dužina i time slabe imunitet organizma.
Kao i konvencionalne naočale, rupičaste naočale štite oko od štetnih valova.

:mrgreen: :wink:

Eh, da... možda je i ovo bitno:

Cijena: 198 kn

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 21, 2008 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
jel ia netko iskustva s tim rupičastim naočalama. inače, imaš i vježbe za liječiti vid u jednoj knjizi "vježbom do boljeg vida" autora nekog Phoenixa :? neki duhovnjak. imama knjigu ali nikako da nađem vremena za te vježbe ali od sutra evo počinjem. također sam kratkovidan ali sam malo popravio dioptriju što primjećujem pa ne nosim često naočale (vrlo rijetko zapravo). inače, znaju mi se dogoditi trenuci potpuno normalnog vida kada sve mogu savršeno vidjeti, ali kad trepnem nestanu pa ne znam dal je to zbog toga što mi se navlaži oko pa zbog svjetlosti kroz vlažno oko ili nešto drugo. uglavnom, moguće i lako uz predanost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 21, 2008 11:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
jel ia netko iskustva s tim rupičastim naočalama


Američki piloti borbenih aviona. Treniraju vid pomoću njih.

A i na ovoj stranici ima:
Citat:
Iskustva ljudi

Mark Alderman, SAD

“Moj se vid znatno poboljšao, nošenjem rupičastih naočala… Više ne moram nositi naočale.”

Dr. M.I. Taneja, Puja Hospital, Sonepat, Indija

“Mojoj kćeri Puji se nošenjem ovih naočala poboljšao vid toliko da se dioptrija smanjila za pola u vremenu od mjesec dana.”

A.H.

Kako redovno nosim rupičaste naočale vid mi se više ne pogoršava, što je ranije bio slučaj. Bolje mogu čitati i duže gledati TV.

P.R.

Mome djetetu od 12 godina vid se popravio za 3 dioptrije u roku godinu dana. Žao mi je što ljudi više nisu upućeni u upotrebu tih naočala.


Naravno, neznam nikog od ovih navedenih osoba, ali jedan prijatelj koji nosi naočale je rekao da su one izuzetno dobre i da će ih kupiti. Kako znam da je "ziheraš", prije svake kupnje doooooobro prostudira sve o tome, vjerojatno ima nešto u tome onda. Mislim da nije skupo za probati.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vid i okice
PostPostano: pon sep 22, 2008 12:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Apollo je napisao/la:
Eheh, da i ja konačno postavim par pitanjca. Zanima me dal netko ima kakva saznanja kako ( uspješno :) ) liječiti kratkovidnost ili općenito, što je dobro za oko i vid, što nije i sl. Što štima, što ne, kako se postaviti, kakvu hranu konzumirati itd. itd.


:love3:

ima saznanja,najjednostavniji i najbolji lek - Urinoterapija :
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=52&start=0
:occasion5:
uspeshno i trajno
i nije placebo 8) :wink:
POzdrav
Oko Sokolovo :love3:
// ovaj post sam potpisao svojim dechachkim imenom u chast svojoj babi shamanki i Zmijolovki koja mi je to ime i dala,
i kao zahvalnost za znanje o Urinoterapiji koje sam od nje dobio :love5:
Od Izvora Ka Izvoru :love3: :love9:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 22, 2008 9:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Moj prijatelj ima dioptriju negdje -4 koliko se sjecam, inace ne vidi prakticki nista bez naocala i kada je stavio rupicaste naocale vid mu se drasticno poboljsa, prakticki moze zamjenit svoje naocale s rupicastima.
Nije ih nosio niti radio vjezbe, samo smo probali da vidimo jel ima tu istine.

Znam da ljudi koji puno rade za racunalom pojavi im se -0.25 do -0.5.
Ujutro vide normalno a kasnije (idu doma s posla i ne vide znakove pored ceste :lol: ) se pojavi zamućenje kada gledaju na daljinu, opet kad se odmore vid se vrati u normalu. Radi se o zamoru, tzv. Sindrom kompjuterskog vida (Computer vision syndrome (CVS)).

Nesto literature na ovu temu:

http://rapidshare.com/files/60212511/W. ... lasses.pdf

http://rapidshare.com/files/146814309/d ... aocale.pdf

http://rapidshare.com/files/88106355/ha ... aocala.pdf

Ovo nije reklama:

Davno sam citao o ovome, ne znam koliko je efikasno:

http://www.poliklinikadrbaic.hr/LECE-SNOVA.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 22, 2008 4:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Hvala puno na odgovorima. Sigurno ću isprobat rupičaste naočale, pa ću javiti svoja iskustva s njima.

Citat:
Liječnici se slažu s time da nošenje rupičastih naočala dovodi do dugotrajnog poboljšanja vida.


I ja se duboko nadam. Isto tako uzet ću malo vremena i pročitati knjigice koje je predložio Grunfer.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 22, 2008 5:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Apollo drugi,

Nećemo da zaboravimo pitanje:

Hej ti, šta je uzrok tim očnim problemima?

Hvala, dobro pitanje, rado ću odgovorit i pravit se pametan.

Ukratko i najčešće, su to emocijonalni šokovi stvoreni u djetinstvu.

"Rigidna" struktura očnih mišića može nastat usljed jednog šokantnog događaja.( Djete poprimi izraz lica "šoka", oči se širom otvore i zakoče u strahu/šoku) Također, ako je djetetu zabranjeni izražavanje emocija, ono može blokirati očne mišiće kako nebi plakalo. Tako "suze" odnosno tuga ostane blokirane u mišićima. A. Lowen (W.Reichov učenik) je uvidio da je gornja polovica očnih mišića "aktivnog karaktera" (bijes, agresija), a dolnja "pasivnog, nježnog karaktera" (tuga). Preporučujem da potražiš u knjižnici njgovu knjigu "Bioenergetika".

Pozdrav, V.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 22, 2008 6:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Iskreno, nikad mi nije bilo jasno odkud sad meni problemi s okicama. Imam osjećaj da se dogodilo iznenadno. Kao da sam se jednog jutra probudio i - bum ! Ja više ne vidim na isti način. Što je uzrok tome mogu samo nagađati... ne mislim da je od TV-a ili monitora ( iako sam u ranijim danima često volio gledat TV, tko zna, možda je od toga ). Točno se sjećam situacije u kojoj sam shvatio da "nešto tu ne štima". A i do dana današnjeg poričem svoj problem i gotovo nikada ne nosim naočale i oslanjam se samo na "prirodni vid". Šta mogu kad sam tvrdoglav :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Oči - ogledalo zdravlja/ishrane (podočnjaci)
PostPostano: čet dec 04, 2008 1:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Negde sam čuo da se po očima može doneti sud o zdravlju čoveka, i ne samo to, već i o tačnim bolestima od kojih eventualno pati ili načinu njegove ishrane.
Npr, u jednoj sam knjizi pročitao da žute beonjače znače visok stupanj holesterola...
Takođe, čuo sam da podočnjaci nastaju zbog neprilagođene ishrane...
Da li neko zna nešto o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Ima istine u tome, isto vazi i za zube i mnoge druge dijelove tijela. Sve je povezano

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 10:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 10:11 pm
Postovi: 2
Baki ako imas izrazene podocnjake, verovatno imas problema sa bubrezima. Takodje negde procitah da los rad jetre ima veze sa slabljenjem vida. Postoje lekari( alternativci naravno) koji gledanjem zenice kao hologram organizma na osnovu sitnih mrljica mogu da postave dijagnozu. To su valjda iridiolozi ili tako nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 11:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Meni su se pojavili podocnjaci pre oko mesec dana a letos sam bila na ultrazvuku i rekli su mi da u jednom bubregu imam kamen a drugi je pun peska, to je pretpostavljam od toga sto ne volim vodu.....sad da li podocnjaci imaju veze stim ili ne :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 06, 2008 11:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Zanimljiva je ova teorija povezana sa bijesom i potisnutim emocijama.

Sve je povezano u ovome našem "matriksu" tako da je i ovo mogučnost.

Uglavnom nabavio sam rupičaste naočale jučer ,tako da još nemogu reči ništa o napredku.

Ono što sam primjetio je da mogu normalno gledati TV i čitati tekst sa nekih 8 metara sa njima ,dok bez njih trenutno nemogu ni sa 4m.

Također imam astigmatizam i sa tim okom mogu čak i čitati slova iz novina,što prije nije bilo moguče.

Ako nekog zanima mogu mu na PM poslati čovjeka sa aukcije od kojega sam kupio naočale (provjeren 100%).

Daljnje učinke javim. :)

P.S. Anti Pinhole glasses conspiracy

http://www.myopia.org/conspiracy.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 06, 2008 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
ja sam mislio da su podočnjaci od nespavanja (tulumarenja) :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Skinuo sam knjigu o Urinoterapiji od Malahova sa Pantelijine stranice (na čemu mu zahvaljujem),ali nisam našao kako se točno liječi kratkovidnost.

Pa ako netko zna knjigu u kojoj je to objašnjeno ,ili možda zna postupak,bio bih vrlo zahvalan. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 4:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Ramayana je napisao/la:
Skinuo sam knjigu o Urinoterapiji od Malahova sa Pantelijine stranice (na čemu mu zahvaljujem),ali nisam našao kako se točno liječi kratkovidnost.

Pa ako netko zna knjigu u kojoj je to objašnjeno ,ili možda zna postupak,bio bih vrlo zahvalan. :)

postupak je vrlo jednostavan :D
stavljash kapi urina u ochi isto kao shto stavljash "obichne" kapi za ochi
" Visin" i ostali "svetski" proizvodjachi stavljaju hemikaliju koja uklanja sve arome,ali ako otvorish i pomirishesh neke jeftinije,lokalne,kapi,kao recimo "Prokulin" oseticesh miris veoma slichan urinu zbog hemijskog sastava kapi u kojem ima mnogo toga shto imash i u urinu :wink:

vazno je napomenuti da je za vid najuchinkovitiji urin deteta,pa potrazi donatora medju klincima :D :wink:
kao shto rekoh u prethodnom postu,nije placebo :mrgreen: ,
neki su ljudi iz moje okoline,
kao recimo ta moja baba Zmijolovka imali savrshen vid i do osamdeset i kusur godina,svakako sa redovnom urinoterapijom

i,
iako nije neophodno za to piti urin,(shto nisam ni stigao da kazem mladom Apolu jer je pobegao od teme 8) ),
svakako da pijenje urina izmedju ostalog pomaze i za regulisanje vida
POzdrav :occasion5:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 9:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ja na oba oka imam +2 dioptriju i ne mogu čitati bez cvikera. Moj pašenog je odnekud nabavio te šupljikave naočare i kad sam ih probao zaista se vid poboljša mada se i smanji količina svijetla. Od prije tri mjeseca ima da se kupe u Podgorici po apotekama, ali na žalost koštaju 39 eura. U samoposlugu ERA su plastične cvikere 4 eura a na kamionsku pjacu 2 eura. Opredjelio sam se za jeftiniju varijantu jer obavljaju posao.

One šuoljikave su zaista odlične ali i 39 eura je još bolje.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 10:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Za oči se koristi prokuvani urin, ima o tome uputstvo.
Time se pre svega leči katarakta, mada kažu da može i vid da poboljša.
Za poboljšanje vida su pre svega rupičaste naočare.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 11:13 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Postoji i knjiga:"Da li su vam naocare zaista potrebne?".
Izvinjavam se ako je to neko vec spomenuo.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 129 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz