Sada je: sub apr 27, 2024 2:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 25, 2011 10:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Ovo sto si napisao je sve OK.

Ostaje razmak izmedju plocica i posuda.Razmak treba da bude ne manji od 5 cm,a posuda da bude staklena ,moze i plasticna ali je mnogo bolje staklena.

Voda se drzi na tamnom i hladnom mestu,ako je flasa onda neka lezi i pre upotrebe promuckati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 25, 2011 11:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 25, 2011 12:59 am
Postovi: 4
Posuda jeste staklena, tegla od 720 ml sa plastičnim zatvaračem, raymak jeste oko 5 cm jer su pločice pri zidu tegla ali ne dodiruju staklo, ali ostaje problem peckanja i bola kada se stavi u nos.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 25, 2011 11:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
I to je OK.Al sta je onda u pitanju ,neznam.

Najbolje bi bilo ako imas nekog prijatelja koji pravi srebrnu vodu i da ti da malo njegove vode , pa da probas da li i ta pecka i ako moze neko da ti pogleda kako pravis od poceka pa do kraja dok nesipas u neku flasu pa i u nos,pa mozda uoci negde gresku.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon dec 26, 2011 12:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Miki - NE može biti plastična !
Staklena i amen.

Floyd ... pločice u sredinu tegle - malo dalje od stijenki posude.
Razmak je ok.
Niži napon.
Manja struja.
Miješanje.
Vrijeme.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon dec 26, 2011 1:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jul 13, 2010 11:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad
@floyd
"Na pocetku procesa jacina struje je oko 0.5 mA a na kraju oko 0.9 mA."

floyde, ovo ti nije u redu. Početna struja ne treba da bude tolika IMHO
Ako praviš jonsku (ionsku) vodu a ne koloidnu, treba što više da razmakneš elektrode, proces će trajati dugo ali ćeš imati dobru ionsku vodu.
Meni su elektrode na 7-8 cm , postupak traje 10-12 h i još nikad nisam imao "žutu" vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet mar 09, 2012 10:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Pozdrav svima. Dugo nisam bio na ovim stranama, ali sam bio prisutan na pocetku ovih diskusija. Od starih clanova vidim samo je Sovac aktivan. Posto sam do sada napravio litre i litre ove vode, pravim je par godina, ne secam se tacno, mislim da sebi mogu dati pravo da podelim par saveta. Prvo, procitao sam pre nekoliko strana da nekom nije isto rastojanje plocica u tegli, odnosno nisu paralelne vec se pri kraju priblizavaju. Ovo popraviti pod hitno, jer struja bira najkraci put da bi se prenosila, sto znaci da tebi ne ucestvuje cela plocica u spravljanju ksv nego samo njeni najblizi delovi. Tacno je da su destilovane vode zorka pharma ili purificata u Srbiji najbolje za ksv, nemojte ze zezati sa tim vodama za pegle i akumulatore, posto imam tds merio sam pojedine takve vode i imale su preko 200 ppm, jos malo pa kao sa nase cesme. Neko je napisao da spravlja vodu, mislim oko litre na 1.3 mah dvadeset i nesto casova. To je previse vremena do bola, dobro ti ta voda nije poplavela, a ne samo pozutela. Za 0.8 litara vode , struja na max 1 mah dovoljno je 5 sati da imate sasvim zadovoljavajucu ksv. Vodu uvek malo ugrejte, najbolje je leti ostaviti je na suncu, jer ce joj sunce dati samo pozitivne osobine. Ako nema sunca, blizu radijatora ili drugog izvora toplote. Napravite nekakav uredjaj koji ce stalno mesati vodu. Ja sam napravio od nekog decjeg helikoptera, i non stop vrti vodu u tegli. Nemojte ostavljati elektrode neociscene i crne, cistite ih tako da kada god sipate vodu preko njih, voda mora da klizi kao po ulju. Tacno je da ksv mora malo peckati u nosu, tako da Floyd, nemoj se sekirati. Nemojte se plasiti da cete poplaveti, za to vam treba vrlo losa voda, elektrode od nakita i par litara dnevno konzumacije nekoliko decenija. Ksv dajte svom partneru da sto duze drzi u ustima, ja sam suprugu nagovorio da drzi po pola sata jer tada mora da cuti :thumbup: Pa neka neko sada kaze da od ksv nema nikakve koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet mar 09, 2012 10:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Zaboravih da napisem da i destilovana voda u dodiru sa vazduhom pokupi nesto iz njega, i vise nije 0 ppm. Kupovao sam Zorkinu vodu od 10 l, i kada je otvorim ona je 0, ali posle nekog vremena otvaranja, popela se na 2 ppm. Zato je bolje uzimati litarske flase, mada su skuplje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon mar 12, 2012 4:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 25, 2011 12:59 am
Postovi: 4
Pozdrav svima,
nije me bilo neko vreme na forumu ali sam proitao sve sta se desavalo. Ja sam nastavio da pravim KSV i sada mi to ide rutinski bez ikakvih problema. Naravno da sam poslusao savete dobijene na ovom forumu i svima zahvaljujem. Jedino nisam resio mesanje vode ali sobzirom da aparat menja polaritet struje svakih par minuta mislim da je kvalitet ok.
I dok sam tu, gde da nabavim srebrne elektrode najpovoljnije, naravno da zadovoljavaju uslov cistoce 99.99
Pozdrav svima i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto mar 13, 2012 10:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ja sam suprugu nagovorio da drzi po pola sata jer tada mora da cuti. Pa neka neko sada kaze da od ksv nema nikakve koristi.


OHO! Odlično... novo svojstvo... trebalo se ovoga sjetiti... hehehe! :thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri mar 21, 2012 12:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Da li je točno da je jedan od najčeščih štetnih uzroka IKSV to da ljudi kod pripreme koriste destiliranu vodu a ne demineraliziranu? (vidim da se tu često govori o destiliranoj vodi)

Sasvim 2 različite stvari. Destiliranom vodom dobiti ćete štetne spojeve. Demineraliziranom ćete dobiti pravu ioniziranu koloidnu srebrnu vodu.

Prilikom izrade, važno je da se napon samoregulira prema potrebi. U suprotnom, pod istim ili krivim naponom, u tekućini ćete dobiti više kolioda nego što to treba, ne samo koloidi, nego i veće čestice i takve tekućine su štetne.

Tražim kritičare KSV no ne vjerujem da ću ih ovdje pronaći.

Tražim reference da je netko izvršio studiju u kojoj stoji da je pravilno proizvedena ionizirana koloidna srebrna voda u preporučenoj dozi štetna za zdravog čovjeka.
Jel tako nešto postoji?

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri mar 21, 2012 6:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Hmmm ... znaš li ti uopće što tražiš?

1. Aqua purificata je usvojena kao jedina voda s kojom se može nešto učiniti

2. Samoregulacija napona? Čemu? Osim ako ne rabiš 10 kV.
U tom slučaju izbijaju ogromne čestice.
Tri temeljne stvari za kvalitetnu KSV su: voda - struja - miješanje. Amen.

3. Ionizirana koloidna srebrna voda? .... o čemu ti? Proces ionizacije je apsolutno zaseban proces i posve nešto drugo.
Osim ako nisi mislio - ionsku srebrnu vodu. Ali u tom slučaju nije ionska koloidna. Iako u noj ima iona i koloida, no odluči se koja ti je bitnija jer ionska je za jednu svrhu, a koloidna za drugu.

:shock:

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri mar 21, 2012 10:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Aqua purificata je destilirana voda. Demineralizirana voda je nešto drugo, npr i destilirana voda može imat minerale, no demineralizirana 99.99% nema, kao čisti H20.

Koliko ja razumijem proces, treba koristiti demineraliziranu vodu, inače nije dobra tekućina.

Samoregulacija napona zbog toga što se pri stvaranju tekućine mijenja provodljivost vode, zbog svojstva srebra. Samoregulator bi trebao smanjivati napon kako bi ga prilagodio potrebi procesa.

Ionizirana koliodna srebrna voda treba biti upravo takva. Treba imati ione i koloide u određenom omjeru, npr 85% i 15%.

Novi aparati rade upravo takve tekućine automatski i sa pravilnim omjerom, a i imaju samoregulaciju jakosti struje.

Ne razumijem tvoj proces u kojem razdvajaš koliodnu od ionizirane srebrne vode. Po mom razumijevanju, tekućina treba imati obje osobine u pravom omjeru da bi djelovala kao neštetan antibiotik, + naravno da bude napravljena iz demineralizirane vode.

Također, tražim više ljudi da ovo potvrdi, ili demantira.

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet mar 22, 2012 12:20 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Destiliranom vodom dobiti ćete štetne spojeve.


Ma kako to? Kojom formulom???

Pa ako koristiš ČISTU vodu ( H2O ) - to je isparavanje vode i destilacija ( hlađenje uz ukapljivanje ) - na čistim posudama - to je jedina i najbolja voda za izradu koloidnog srebra!

Da je zrak čist - bila bi dobra i kišnica, koja i jest destilirana voda, no prolaskom kroz zagađenu atmosferu upije u sebe puno prljavština pa nije dobra za koristiti za ove namjene.

Demineralizacija je isto ok ako se uspije izvaditi jako veliki postotak otopljenih minerala.

Dakle, oba različita postupka su ok ako se koristi čisto posuđe kod destiliranja i/ili dovoljno "jak" proces demineralizacije kod demineralizirane vode. Točka.

Cilj je dobiti vodu sa što manje otopljenih stvari u sebi. Jasno je da je to skoro nemoguće 100%, ali ako se u jednoj čaši vode nađu 10 atoma kalcija, 20 atoma sumpora i 30 atoma silicija - to neće štetiti ljudskom organizmu u toj mikro-koncentraciji.

Aqua Purificata je odlična, a ima i već privatnika koji rade destiliranu vodu za otopine infuzije i slično ( medicina ) pa je onda i dobro kupiti takvu od njih ( ako ste baš perfekcionisti ). Surfajte po internetu, pa ćete ih i naći, ukoliko to tražite.

Što se tiče IONIZIRANIH molekula - one brzo vraćaju naboj - što je prije moguće - pa je takvo srebro jako kratkotrajno. Za razliku od iona, koloidi - zapravo - NANO ČESTICE srebra - imaju možda nešto sitno slabije djelovanje po intenzitetu, ali puno duže opstaju, kao takve, u vodi.

KRITIČNA je VELIČINA NANO čestica - dakle, čija veličina ovisi o struji ( danoj energiji za proces ) kod proizvodnje. Ima tu negdje opis i neki opseg veličine nano-čestica srebra ( mislim do 100 nanometara ili tako nešto ) gdje je i sva "čarolija" nanotehnologije. Pa i koloidnog-nano srebra.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet mar 22, 2012 12:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
1. Ajmo početi s tim da voda NE provodi struju. Provode je "nečistoće". Dakle, čisti H2O neće provesti struju. Prema tome, brus će ti proces uopće započeti. Možeš čekati do sudnjeg dana da krene elektroliza. Dakle - zaboravi.

2. Napon nema neku posebnu ulogu u samom procesu, osim što ga ubrzava ili (pod određenim uvjetima) usporava, odnosno drži (ne)stabilnim. Ko i samu otopinu kada je ona gotova.
Naravno, ovo je pod uvjetom da se radi o uobičajenim naponima, a ne onim od 10 kV.
Pri ekstremno visokim naponima, dolazi do stvaranja velikih koloidnih čestica koje su jednostavno neupotrebljive.
(Barem za oralnu i sličnu upotrebu).
Stoga smatram kako je regulator napona ovdje posve nešto nepresudno.
Struja da.

3. Evo ga na. Opet on o ioniziranoj koloidnoj otopini. Da odem po papir i bojice pa da me možeš pratiti?
Ioni srebra su ioni srebra. Koloidi su koloidi, a ionizirana voda je ionizirana.
Svaka voda može biti ionizirana, i to je proces za sebe.
Dakle, ne možeš u istu kategoriju svrstavati ioniziranu vodu i ionsku vodu.
U našem slučaju ionska voda sadrži ione srebra, a ionizirana voda je voda koja je ionizirana procesom ionizacije.
](*,)


OSNOVNO što za sam proces dobivanja dobre otopine trebaš:

a) Napon 24-50 V (radi stabilne brzine procesa proporcionalne željenoj količini otopine)

b) STRUJU primjerenu uronjenoj površini elektrode (vidi račune i preporuke mA po kvadratu)
c) Dobru VODU (aqua purificata)
d) MIJEŠANJE (intervalno ... zašto intervalno - to je priča za sebe o kojoj možemo ako baš želiš)

e) barem sobnu temperaturu vode

Dakle to je osnova. Možemo i o detaljima, ali oni očito nisu predmet tvoga interesa.

Amen.

4. I na kraju krajeva daj mi samo još pojasni ... ŠTO ti konkretno želiš da se potvrdi ili demantira?
:?: :shock:

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet mar 22, 2012 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Da objasnim što mislim. Nov sam što se tiće znanja o koliodnom srebru, no silom prilika trebam te tehničke podatke da budem što više siguran kako to ljudi rade na najispravniji mogući način.

Zbunjuje me mnogo ovo sa destiliranom i demineraliziranom vodom. Koliko sam čitao, uz običnu npr kupljenu destiliranu vodu, u tekućini bi se tokom procesa počele stvarati natrijeve soli, ili srebrne soli. One se stvaraju zbog sitnih čestica elemenata koji nisu voda, nisu H2O. Destilirana voda nije očišćena od svih elemenata kao demineralizirana, koja bi trebala biti 99.99..% H2O.

Koliodno srebro na koje ja mislim je savršeno prozirno kao čista voda. Ako pak ima nečistoća ono bi moglo biti blago ili jače žute boje.

Do sada sam imao u planu kupiti demineraliziranu vodu, no moram razumijeti točno o ćemu se radi kada vi tvrdite da je i destilirana voda ispravna, jer tu sam čitao da postoji velika razlika.

Ionska koloidna srebrna voda :toothy2:
Hvala na savjetima, do sada. Detalji su mi jako potrebni za istraživanje.

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet mar 22, 2012 3:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
:roll:
Gle ... kada je riječ o destiliranoj, tada ljudi odmah pomisle na one šuć-muć destilirane koje se prodaju po raznim benzinskim pumpama i dućanima i to za hladnjake, pegle i ostale žedne uređaje.
Iako, ruku na srce, može se i na tim mjestima pronaći jako kvalitetna.
Ovisi od kojeg proizvođača kupuju.
Svojevremeno je Meteor destilirana bila prilično kvalitetna. Kakva je sada - ne znam.
No ok.

Voda da bi bila upotrebljiva mora na startu imati najmanju startnu struju.
Upotrijebi Ohm-metar ili dobar TDS-metar.
To je jedini pokazatelj (kućnim načinom) da je voda ok.
Glupo bi bilo pomisliti kako je 0,00 mA startne struje idealna, jer prvo takva voda ne postoji, a drugo - s takvom vodom proces elektrolize ne bi nikada započeo jer joj je otpor beskonačan.

Paralelno s time u vezi onih oksidnih soli - neka te ne brinu.
Okside soli se stvaraju tako i tako.
U nekim slučajevima u većoj odnosno manjoj količini.
Ništa to nije strašno i pogubno.
Odstrane se, voda profiltrira i ostalo je sve ok.
To je sastavni dio procesa elektrolize.
Naravno, nastoj da ih je što manje, a to ćeš uspjeti jedino ukoliko procesu udovoljiš po svim zahtjevima.

Žutilo vode?
Neće proći.
I to bez obzira o kojoj se nijansi radilo.
[-X
Žuta boja znači da otopina sadrži prevelike koloidne čestice i kao takva nije baš učinkovita.
Jednostavno njihova veličina ne može biti dobro absorbirana od strane organizma.
To ti je kao da kroz cjediljku za čaj pokušavaš protisnuti orah.

Sažmimo : uzmi purificatu koja se upotrebljava u medicinske svrhe te samim time zahtijevaju visoku kvalitetu vode.
Dovoljno je "nečista" da elektroliza može startati, a opet, dovoljno je čista da otopina bude kvalitetna (ukoliko i ostale stvari zadovoljiš ..... struja-miješanje-temperatura-materijal-bla,bla,bla)

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet mar 23, 2012 10:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet mar 23, 2012 5:35 pm
Postovi: 7
Lokacija: Varaždin
Pozdrav svima...zanima me kako da najjednostavnije napravim mješalicu za KS? koja brzina,savjeti i iskustva su dobro došli...hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub mar 24, 2012 9:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Kad je Jack pokrenuo ovu temu? 27 Aug 2005

Cini mi se da se nije puno odmaklo, tj. odmaklo se ali se puno putovalo lijevo-desno a samo malo prema napred. Barem je takav moj dojam.

Entuzijasticno sam krenuo, a onda sam saznao da:
1. voda koju sam koristio nije dobra
2. struja dobivena iz PC napajanja nije dobra
3. U medjuvremenu sam se selio i nisam vise siguran gdje su mi srebrni stapici :oops:

Moram priznati da nisam vec par godina citao thread.

Kakva su iskustva nakon skoro 7 godina? Jel postoji neki aparatic da se jednostavno prikljuci i da bude gotovo nakon nekog vremena (na timer recimo).

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub mar 24, 2012 9:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
gocat je napisao/la:
Tražim reference da je netko izvršio studiju u kojoj stoji da je pravilno proizvedena ionizirana koloidna srebrna voda u preporučenoj dozi štetna za zdravog čovjeka.
Jel tako nešto postoji?


To ti je kao da trazis znanstveni dokaz da je voznja u treznom stanju, unutar ogranicenja brzine i vezan pojasom, opasna po zivot. Bavis li se trolanjem ili je nesto drugo u pitanju?

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub mar 24, 2012 10:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
paja.patak je napisao/la:
.....Jel postoji neki aparatic da se jednostavno prikljuci i da bude gotovo nakon nekog vremena (na timer recimo).

http://proko.in.rs/tv/srebrna.php


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 106 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz