Sada je: čet apr 25, 2024 8:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri okt 19, 2005 12:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Miloš je napisao/la:
Ja sam dobio pola litra koloidnog srebra koncentracije 5 mg/l, pa me zanima kolikoje to ppm?

5ppm

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 19, 2005 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Jack987 je napisao/la:
Ja niti znam koliko je čisto moje srebro ( neke žičice ), niti točno koliki je napon ( negdje oko 24 V ), a neznam niti kolika struja piči u koje vrijeme. Nekad radim 30 minuta, a nekad treba i sat vremena. Nekad pocrni, a nekad ne. I sve sam to popio i nemam nikakvih problema... dapače... nema bolesti već godinama.
Dakle, samo - peri !!!

Hej Jack,
Daj reci kako znaš kada je gotovo, kad kažeš da nekad radiš 30min, a ponekad sat i pol? Jel imaš kakovu ideju za ispravljač od 24V. Na koliko radi kućno zvono? Nigdje nemogu nać ništa više od 12V. Srebrna žica je kupljena, 3mm debljine, 30kn u RPM-u. 1.11. krećem u proizvodnju. Koliko da dam psu? Da mu umješam u običnu vodu (ima li to smisla)?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 12:22 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 20, 2005 12:06 am
Postovi: 9
Lokacija: Paraguay
paja.patak je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:
Ja niti znam koliko je čisto moje srebro ( neke žičice ), niti točno koliki je napon ( negdje oko 24 V ), a neznam niti kolika struja piči u koje vrijeme. Nekad radim 30 minuta, a nekad treba i sat vremena. Nekad pocrni, a nekad ne. I sve sam to popio i nemam nikakvih problema... dapače... nema bolesti već godinama.
Dakle, samo - peri !!!

Hej Jack,
Daj reci kako znaš kada je gotovo, kad kažeš da nekad radiš 30min, a ponekad sat i pol? Jel imaš kakovu ideju za ispravljač od 24V. Na koliko radi kućno zvono? Nigdje nemogu nać ništa više od 12V. Srebrna žica je kupljena, 3mm debljine, 30kn u RPM-u. 1.11. krećem u proizvodnju. Koliko da dam psu? Da mu umješam u običnu vodu (ima li to smisla)?


Pozdrav!

Sobzirom da su u pitanju vrlo male struje, najjednostavnije bi bilo da na punjac akumulatora (koji daje izmedju 13-15V) paralelno vezes jedan elektrolitski kondenzator,otprilike 2000mF(ovo m je ustvari mikro) i to bi trebalo da ti podigne napon za 1.41(koren iz dva) sto bi izaslo oko 20V.
Mora se voditi racuna o polaritetu ,znaci plus kraj kondenzatora na plus kraj punjaca,a minus na minus.

Kucna zvona uglavnom rade na 220V~,a neka na 24V~.A ako bi hteo da iskoristis trafo od kucnog zvona tu ti onda treba jos i grec.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 9:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> Da mu umješam u obicnu vodu (ima li to smisla)?

Jack, imam neki blagi osjecaj da neki ljudi ovde slabo citaju, prosto se pitam da li nekima vredi reci i po sto puta :twisted:

al` posto sam UVEK dobe volje evo Jack da te zamenim :)

NE!!! obicna voda, NE! nikakva mesavina obicne i destilovane i slicno, NE! kisnica :) ,NE voda iz slavine,cesma,
NE! voda iz filtera za prociscavanje, NE! voda sa izvora, NE! bilo koja druga ovakva mozgotvorina ;)
DA!OBICNA VODA SAMO ZA NEPRIJATELJE ;)

DA samo i jedino destilovana; prema do sada dostupnim informacijama

jack, portal ispravite me ako gresim


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 9:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, hvala Ras, preduhitrio si me...

Citat:
Hej Jack,
Daj reci kako znaš kada je gotovo, kad kažeš da nekad radiš 30min, a ponekad sat i pol? Jel imaš kakovu ideju za ispravljač od 24V.


Evo, da malo još pojasnim... kad se proces odvija, iz jedne elektrode ti se pojavi onako kao maglica koja se javlja u otopini kod cijele ove procedure. I otprilike kad se ona razvije, ostaviš kojih još par minuta i to je otprilike to. Ako predugo držiš, elektroda pocrni obično, ništa strašno, obrišeš i možeš raditi drugu turu. Obično takvo srebro koje se već predugo radilo, profiltriram kroz mekani papir ( papirnati ručnik, toaletni papir... naravno, ne onaj rabljeni :) ) i pospremim u neku bocu ( od piva mi je najdraža jer je tamnosmeđa )!
Imaš univerzalnih ispravljača za kupiti od raznih prodavaonica elektronike ( chipoteka ), do štandova na placu sa kućnim aparatićima i električnim satovima i slično. Čak je stvar jednostavna da ju možeš i napraviti sa malo dijelova. To!!! Učenje! Trafo 220/12V , može biti i do 220/25 V. Uzmeš 4 diode, spojiš ih u graetzov spoj, ili kupiš isti u dućanu s elektronikom ( do 1 A ti je dosta ), i uzmeš elektrolitski kondenzator od 500-2000 mikrofarada, za 35-65 V. I nađeš shemu spajanja u bilo kojem udžbeniku elektronike za školu... i napraviš to !
I nije toliko komplicirano kako se to ovdje čini !

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 7:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
ras,
mislim da nisi shvatio moju dilemu. shvatio sam kakva se voda koristi za izradu "srebrne vode", ali svi kažu da se aplicira 2-3 jušne žlice, pa onda tako više puta dnevno. Onda je netko napisao da je ponudio psu (ili mački) i da je dotični radije pio "srebrnu vodu". Zar da ponudim psu pola litre odjednom? Duplo je lakši od mene. Za mačke znam da polako pijuckaju, ali pasetina popije pola litre odjednom. Dali da i psu dajem pomalo svakih par sati, kao sirup za kašalj ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> dali da i psu dajem pomalo svakih par sati, kao sirup za kašalj ili...?

ma zivotinje su sto puta senzitivnije od nas... ne boj se, one vrlo retko grese... ili grese samo jednom :twisted:
ja sam mom sipo punu ciniju,serpicu ali posto nije hteo odma da pije, natrljao sam mu njusku... posle je hteo ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 9:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 20, 2005 12:06 am
Postovi: 9
Lokacija: Paraguay
.... Metalno srebro nije otrovno pa se vec dugo vremena (vise od 2500 godina) upotrebljava u medicini za pripravu lijekova, u kirurgiji, u zubnoj protetici i konzervativnom lijecenju zubi (amalgami srebra). Medjutim, njegove topljive soli su otrovne. Metalno srebro, odnosno ioni Ag+, imaju baktericidno djelovanje pa se upotrebljava za dezinfekciju i sterilizaciju vode za pice i izradu posudja za jelo.....

Jel moze neko malo da prokomentarise onaj deo o solima.

link (ceo tekst)-> http://www.pse.pbf.hr/hrvatski/elementi/ag/spojevi.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 11:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
ras je napisao/la:
ma zivotinje su sto puta senzitivnije od nas... ne boj se, one vrlo retko grese... ili grese samo jednom :twisted:
ja sam mom sipo punu ciniju,serpicu ali posto nije hteo odma da pije, natrljao sam mu njusku... posle je hteo ;)

Dakle da im stavim i nek piju kolko oće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 21, 2005 12:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jel moze neko malo da prokomentarise onaj deo o solima.


Pa soli su ti spojevi od tog elementa. Recimo kuhinjska sol ti je spoj Natrija i Klora. Tako i srebro ima svoj spoj sa još nekim elementima kad onda oni zajedno čine neku vrstu soli ( nije samo sol - kuhinjska sol !!! ). Recimo Srebro + Klor u kombinaciji čine srebrni klorid - otrovnu sol. Dok svaki element za sebe to nije. Klor piješ u "običnoj" vodi iz vodovoda.

Zato se i ne upotrebljava obična voda iz vodovoda jer sadrži klor koji bi reagirao sa srebrom i napravio otrovnu sol. ( koliko je otrovna... pitaj OP-a ).

I penicilin je otrov u prevelikim količinama. I bilo koje tvari previše, nije dobro za zdravlje. Treba biti BALANS !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 21, 2005 12:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 20, 2005 12:06 am
Postovi: 9
Lokacija: Paraguay
paja.patak je napisao/la:
ras je napisao/la:
ma zivotinje su sto puta senzitivnije od nas... ne boj se, one vrlo retko grese... ili grese samo jednom :twisted:
ja sam mom sipo punu ciniju,serpicu ali posto nije hteo odma da pije, natrljao sam mu njusku... posle je hteo ;)

Dakle da im stavim i nek piju kolko oće.

Ali ne samo "srebrnu vodu",mora im se dati i obicna voda,posto je "srebrna" demineralizovana!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 21, 2005 10:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Samo napomena o solima.

AgCl iliti srebrni klorid nije najotrovnija ni najopasnija stvar koju mozete proizvest sa elektrolizom.
Naime ona je toliko netopljiva da odmah pada u talog. Ako cak i taj talog unesete u organizam, organizam ce ga izbaciti ili istaloziti negdje sta bi u tom slucaju bilo lose ali nije vjerojatno. Ali u nekim manjim kolicinama ko zna. Medutim cim se otopina ostavi da odstoji dan - dva (sta se preporuca izmedu ostalog i zbog toga) to bi trebao biti bijeli talog na dnu. Sad pitanje je kolko ga ima i dal ce se i kako vidjeti.

Ono zbog cega treba izbjegavati klor je cinjenica bas da je ta sol strasno netopljiva i jednostavno tamo gdje ima klora dovoljno NEMOGUCE je napraviti srebro. Koloidno, 'vako, 'nako, bilo kakvo jer ce klor sve izvuc iz otopine i istaloziti.

Dakle sta se tice AgCl ako covjek drzi oci otvorene i pazi nije opasna posebno situacija.
Ono sta je veci problem je srebrni nitrat iliti AgNO3. On je u stanju napraviti odreden kaos u metabolizmu. Vrlo je topiv i gotovo nikad ne talozi. Recimo cak i destilirana voda koja je dosta stara ce imat neke manje kolicine nitrata u sebi.
Recimo prvo se u vodi pocinje otapat CO2 i stvaka karbonat. Dakle i tu sol imamo u igri.

Pocnete elektrolizu i na elektrodi vam izlazi vodik. Dakle u vodi ostaje hidroksidni ion OH-. Tu sad moze doc do niza reakcija...
Konkretno imamo luznatu otopunu i tu NO3 bas nije popularan ali zbog N2 iz zraka i on se tamo moze nac.

Dakle u principu i svjezina vode je bitna jer sa vremenom ona otapa sve iz zraka u sebi. Na srecu ne u prevelikoj mjeri...

Dakle i sam tekst gore kaze da se treba brinuti o topivim solima. AgCl je jedna od najnetopljivijih ikada i tu nije neki problem. Topive soli su recimo karbonati ili nitrati srebra.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
slika

Može li mi netko objasniti što se to događa na ovoj slici. Kakva je to talog koja se skuplja na elektrodama. Da li je to normalno?
Maglica se počela stvarati već nakon 5-10 minuta. Ukupno je proces trajao 30min. Dobivena je blago žućkasta tekućina. Da li je to ok?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 3:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sokiran sam gornjom slikom:).

Dakle ovo crno je srebrni oksid.
Osoba koja je radila ovo je uspjela staviti toliki napon da u roku 30 minuta dobije par grama srebrnog oksida. Mrak:).
Dakle kazes maglica nakon 5 minuta.
To je cini se meni radeno na 220V:).

Uglavnom tu otopinu baci i smanji voltazu sa kojim si to radila ili tko vec za cca tisucu posto.

Otopina bi ti trebala ako vec je zuto biti blagooo zuckasta. Idealno po meni prozirna. I to nakon sta to radis kojih 2 sata.
Uostalom procitaj topic do sad i sve bi trebalo biti odgovoreno.

Ovo gore je ogledni primjer kako ne treba.
Ovo zuto jest koloidno srebro ali da sad ne objasnjavam nije poanta tog dobiti toliko a i ko zna kolike su ti cestice velicine kad je u otopini nakon pola sata nastalo toliko srebrnog oksida.
Meni je nakon sat vremena na 40 volti nastalo 20 puta manje srebrnog oksida dok mi sada nastaje u tragovima tek.
I to nakon kojih 3 sata.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 3:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Zato i imam vas :wink:

Rađeno je sa četiri serijski spojene baterije od 9V, znači to bi trebalo biti 36V. Koliko bi onda volti bilo zadovoljavajuće?

Ne samo da je voda požutila nego više ne mogu ni oprati čašu :) Hehe...možda bi ta čaša sad bila dobra za upotrebu jer je u njoj sad ugrađeno koloidno srebro :lol:

Hvala na reviziji...ako se tu netko ne otruje onda... jedni kupuju destiliranu vodu na benziskoj, drugi ovako kao ja...8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 7:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 17, 2005 10:15 pm
Postovi: 19
Ovo sam našao na nekom forumu. Što kažete na dolje navedene tvrdnje?

I agree with Dr. Andrew Weil. The FDA has clamped down on sales of colloidal
silver here in the U.S. for good reasons. Colloidal silver reminds me of
another heavy metal ingredient which was used heavily long time ago and was
finally prohibited by the FDA due to the side effects. This is mercury. I
find a lot of parallels in these 2 ingredients. Mercury at one time, was a
panacea for many ailments. It is an excellent anti-microbial (bacteria,
fungi & others) and was used as antiseptic; it was an excellent bleaching
agent and used for rx of brown spots in Asia; it was an anti-inflammatory
agent (great for psoriasis & seborrheic dermatitis). It can be absorbed
through skin and inhalation. It is slowly deposited in skin, gums, teeth,
nails, nasal mucous membrane causing discoloration. Chronic long-term
exposure to small quantities of mercury caused permanent side effects that
are not detected until they occur. Mercury caused acrodynia, pain & pink
discoloration of feet & hands, scarlet discoloration of cheeks (rosacea?),
hair & nail loss, a metallic taste in the mouth, halitosis (fishy smelling
breath). Most importantly, it was later found to cause permanent kidney
damage. It also caused incapacitating neurological damage, as reported in
Japan when a small village exposed to mercury in contaminated fishes they
ingested for long period of time, developed severe brain & nerve damage in
their children.
Linda Sy M.D.
Linda Sy Skin Care
http://www.lindasy.com
Voice:Toll-free 877-Lindasy (546-3279)
FAX: 925-939-5207


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 7:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ovo gore je klasicna FDA dezinformativna kampanja a zasto se ona sprovodi moze se vidjeti iz ovog dole:


SILVER KILLS VIRUSES, STUDY FINDS

Tuesday, October 18, 2005 - FreeMarketNews.com

In a groundbreaking study, the Journal of Nanotechnology has published a study that found silver nanoparticles kills HIV-1 and is likely to kill virtually any other virus. The study, which was conducted by the University of Texas and Mexico University, is the first medical study to ever explore the benefits of silver nanoparticles, according to Physorg.

During the study, researchers used three different methods of limiting the size of the silver nanoparticles by using capping agents. The capping agents were foamy carbon, poly (PVP), and bovine serum albumin (BSA). The particles ranged in size from 1 to 10 nanometers depending on the method of capping. After incubating the HIV-1 virus at 37 C, the silver particles killed 100% of the virus within 3 hours for all three methods. The scientists believe that the silver particles bonded through glycoprotein knobs on the virus with spacing of about 22 nanometers in length.

While further research is needed, researchers are optimistic that nanological silver may be the silver bullet to kill viruses. The researchers in the study said that they had already begin experiments using silver nanoparticles to kill what is known as the super bug (Methicillin resistant staphylococcus aureus). Already used as a topical antibiotic in the medical industry, silver may now come under consideration as an alternative to drugs when it comes to fighting previously untreatable viruses such as the Tamiflu resistant avian flu.

http://www.freemarketnews.com/WorldNews.asp?nid=1401

Pozdrav!

PS Kod koristenja DESTILOVANE vode smanjuje se tvorba raznoraznih soli i njihovo talozenje na elektrodama i u posudama.

Elektrode moraju biti 99.9% od srebra.

Moj aparat radi sasvim normalno na bateriju od 9V, mada se često preporučuje veći napon


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 7:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Muty,

Citat:
Mercury



Pa to ti je ŽIVA !!!

Vidiš... žive nema nigdje u popisu SUPLEMENATA !!! Zato i nije dobra...

Pogledaj si listu na:

http://www.val.hr/znanje/literatura/Suplementi.doc

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Ako netko zna, molim da napiše gdje se u Bg može kupiti k.s. i koliko košta. Treba mi točna adresa.

Čini mi se da je negdje na forumu pisalo da se negdje u Srbiji (valjda Bg) prodaje k.s.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 9:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 17, 2005 10:15 pm
Postovi: 19
Jack987 je napisao/la:
Muty,

Citat:
Mercury



Pa to ti je ŽIVA !!!

Vidiš... žive nema nigdje u popisu SUPLEMENATA !!! Zato i nije dobra...

Pogledaj si listu na:

http://www.val.hr/znanje/literatura/Suplementi.doc

:wink:


Detalji, detalji.. :) Meni je jasno da se veći dio teksta priča o živi. No, ono što je vidljivo iz teksta malo pažljivijim čitanjem jest da autorica uspoređuje koloidno srebro sa živom, tj. navodi da ju koloidno srebro podsjeća na teški metal - živu.

Razlog mojeg pitanja je što sam osobno počeo uzimati koloidno srebro i naravno da želim sve mogućnosti uzeti u obzir.. Prvih nekoliko dana uzimao sam 3 jušne žlice dnevno na način da u ustima zadržim koloidno srebrno cca. 2 minute, te progutam. Primjetio sam lagane probavne smetnje. Možda je srebro pobilo kolonije acidofilnih bakterija, što ne mogu sa sigurnošću reći.. Od onda koloidno srebrno samo držim u ustima tih 2-3 minute, ali ga ne gutam... To bi moglo biti dovoljno, barem sudeći po informaciji da se ioni srebra apsorbiraju kroz tanku membranu jezika, direktno u krvotok (izvor: http://www.silver-colloids.com/Papers/FAQ.html#colloidal-silver-ingested). Još tvrde da gotovo momentalno kad ioni srebra dođu u krv, budu spojeni sa kloridima, te se stvara srebro klorid. Nadam se da to nije potpuno točno. Ako netko zna nešto više o samom mehanizmu djelovanja, te preporuci na koji način uzimati srebro, molim neka napiše.


Inače, koloidno srebro izrađujem pomoću automatic current controlled generatora http://www.silverpuppy.com, koji smanjuje voltažu proporcionalno povećanju provodljivosti. Miješanje se vrši termalnom konvekcijom, tj. u podlošku se nalazi mala žaruljica koja grije donji dio spremnika. Radi nejednake temperature tekućine dolazi do blagog strujanja koje pozitivno djeluje na sam proces izrade koloidnog srebra. Rezultat je cca. 12 ppm koloidno srebrno, potpuno prozirno, nema ni naznaka žutoj ili nekog drugoj boji. Nikako nisam htio koristiti destiliranu vodu koju prodaju na benzinskoj, nego sam u ljekarni nabavio destiliranu vodu koju koriste za razrjeđivanje sirupa i slično. Isprobao sam i redestiliranu vodu, ali nisam uočio neku bitnu razliku (jedino sam primjetio malo veće naslage na jednoj od elektroda, što nema smisla, osim ako voda nije kontaminirana prije procesa..)

Unatoč mojem oprezu i obraćanju pažnje na detalje i dalje sumnjam upravo radi tih želučanih problema. Naravno, svatko je individualan, možda samo ja imam takav problem.. Od pozitivnih strana korištenja koloidnog srebra mogu izdvojiti da me je konačno prošla već skoro kronična prehlada, koje se nikako nisam uspijevao otarasiti, stalno bi se vraćala. Eto, za sad ovo su moja iskustva korištenja koloidnog srebra.

Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz