Sada je: čet mar 28, 2024 3:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mrsavljenje
PostPostano: čet sep 13, 2012 4:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
...
druga stvar....u malu soljicu iscjedite 1 limun i tu dodajte malu kasikicu kafe i pomjesajte i popijte to je dobro za glavobolju + zaustavlja proliv....

sorry mozda sam malo skrenula sa teme pa necu vise pisati o dijareji obecavam,pozz :hello2:

Probao sam to i bilo je:

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mrsavljenje
PostPostano: čet sep 13, 2012 5:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
:rotfl: :rotfl:

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mrsavljenje
PostPostano: čet okt 27, 2016 4:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
vr je napisao/la:
Sta god da odlucis, ako si dugo bio neaktivan najbolje prvo da odes do lekara, krvna slika, pritisak i ostale zezalice, koriguj ishranu i mnogo se kreci i uzivaj
Samo tako je napisao/la:
Meni nema ništa draže nego ne jesti.

Za nejedenje, pored uobičajenih estetskih i zdravstvenih, postoje barem dva vrlo jaka argumenta.

1. Čovjek punog želudca je prirodno pospanog i tromog uma; nejedenje na kraći rok omogućuje povećanu bistrinu uma i produktivnost u većini aktivnosti. Svatko tko je pokušao postiti to zna, zna koliko je um budniji, koliko brže i preciznije radi.

2. Što više jedemo to više trošimo svoja tijela. Rečeno je da je najsigurniji način produživanja života upravo jesti što manje. Dokazano je da životinje koje su periodički izgladnjivane imaju duži životni vijek; dokazano je da oni koji manje jedu žive duže čak i od onih koji redovito vježbaju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Intermittent_fasting
http://en.wikipedia.org/wiki/Caloric_restriction
Uostalom logično je s evolucijskog stajališta. Gladan čovjek je morao biti pojačano aktivan i svjestan da pronađe hranu; istovremeno, probava prirodno povlači krv iz cirkulacije nauštrb drugih sistema, na primjer mozga.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mrsavljenje
PostPostano: uto jan 30, 2018 1:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 26, 2017 12:54 pm
Postovi: 2
ne znam zasto se uvek iznerviram kad vidim da neko planira da smrsa jeduci voce... :D Salu na stranu, voce je puno secera, potrebno je jesto vlakna (zelenis, ovsene), zdrave masti (orasasti plodovi), proteine (meso jaja mlecni proizvodi) i zdrave ugljene hidrate (kuvani krompir-ne puno, pirinac, ovsene, mahunarke itd)... e sad prvo izracunas bazalni metabolizam (bmr calculator) i instaliras My Fitness Pal da pratis koliko si cega pojeo tokom dana. Umerena fizicka aktivnost na prazan stomak bi bila idealna, ali da puls ne prelazi recimo 125 otkucaja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mrsavljenje
PostPostano: sri jan 31, 2018 10:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Najbolja ishrana ako neko hoce da smrsa je post na sokovima od voca i povrca.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mrsavljenje
PostPostano: ned aug 16, 2020 3:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 07, 2005 12:51 pm
Postovi: 56
Lokacija: Zg
marta8989 je napisao/la:
ne znam zasto se uvek iznerviram kad vidim da neko planira da smrsa jeduci voce....


Ne znam niti ja :lol: jer......ja se samo nasmijem kad mi sole pamet kako ćeš se zdebljati ako ćeš se šopat voćem...kako da ne.....kako sam ja uspjela skinuti 9 kg u mjesec i pol ne gladujući neg šopajući se voćem -pretežnp bananama za koje tvrde da su NO-NO [-X u dijetama.....dnevno bih pojela bar 5 banana(nekad i 7-8) plus zdjelu povrća(salatica od hrpe povrća uz dodatak kuhanih jaja gotovo svaki put) plus ostalo voće-naranče,jabuke,grožđe.....ponekad kuhana riža s gljivama...možda 1-2 integralna peciva tjedno (uglavnom sirovojedska tj.raw prehrana pretežno)...i ne nisam vježbala,niti pila neke suplemente
BANANE SU ZAKON!

To valjda kukaju oni kaj cijede voće po čitav dan i samo piju sokiće....treba jesti čitavu voćkicu,ne samo sokić......
:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz