Sada je: čet maj 23, 2024 3:28 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vodikov peroksid (H2O2)
PostPostano: pon apr 06, 2009 8:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
Evo, jos jednog posta s forum.hr-a, moze pomoci ljudima:

Vodikov peroksid (http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_peroxide) je nesto sto je prilicno slicno MMSu, ali naravno da postoje razlike, jer nista ne moze biti potpuno isto.

Princip djelovanja je slican, oksidacija patogena, plus unos povecane kolicine kisika u tijelo. Ima svojih prednosti i mana (kao i sve drugo na ovom svijetu). Ono sto moze biti kod njega prednost pred MMSom, nema limunske kiseline, kod njega se ne mora nista aktivirati kiselinom, a postoje neki rijetki, ali za pogodene i te kako znacajni, slucajevi alergicnosti (ili pak drugi problemi) na limunsku kiselinu. U tim slucajevima, pogodeni neka probaju kao alternativu vodikov peroksid.

Kod osoba koje imaju tumor, svakako mogu probati pored drugih stvari, uzimati i vodikov peroksid.

Sto se tice onog najvaznijeg, kako se uzima, na engleskom: http://educate-yourself.org/cancer/bene ... ul03.shtml

Za one koji ne znaju engleski:

Trebate nabaviti vodikov peroksid koji je klasificiran kao siguran za jelo (food grade). Taj je obicno (makar se naknadno moze razrijediti) 35% snage, sto je osnova za doziranje. Oznaka da je siguran za jelo je bitna zbog dodataka koji ga stabiliziraju, jer se kisik stalno oslobada.

Zato, kad ga nabavite, vecu kolicinu zamrznite, a manju kolicinu drzite u frizideru (hladnjaku).

Doziranje za ciscenje je jako slican MMSu, jedino nema aktiviranja. Uzmete casu vode (cca 2-2.5dcl), i onda ukapate peroksid. Zatim jednostavno popijete. Uzimate 3x dnevno do 25 kapi (naravno, pocnete s manjom dozom, recimo 3 kapi). Nazalost, u tekstu se ne spominje velicina kapi.

Dakle, prvi dan uzmete 3x3 kapi. Drugi dan 3x4 kapi...

Kad ste se ocistili od patogena (herxheimer, tj. nedostatak istog ce vam to reci), onda isto postoji terapija odrzavanja. Smanjujete postepeno kolicinu peroksida, kako procjenjujete da vam treba, te dodite do 5-15 kapi na tjedan.

Trebate se cuvati kontakta 35% peroksida s kozom i drugim stvarima. Ako dode u kontakt s kozom, isperite s vodom.

Sto se tice nabave vodikovog peroksida, ja sam pitao u apoteci, rekli su mi da imaju, ali je bio 30%, pa se najvjerojatnije radi o onom medicinske kvalitete, koja nazalost nije siguran za oralno uzimanje. Cijena toga je bila (u mojoj apoteci u susjedstvu) oko 10Kn za 1dcL. No, ako nabavljate, provjerite da se radi o onom sigurnom za jelo (food grade). Ovaj iz apoteke je siguran za vanjsku primjenu.

I da, ni okus vodikovog peroksida nije najukusniji, kako se moze procitati.

Za sad toliko, ovo je bila osnova, za ljude koji iz bilo kog razloga imaju problema s MMSom, ili u slucaju raka, kad bih savjetovao izmedu ostalog i terapiju s vodikovim peroksidom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 07, 2009 10:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Jeste i ja sam čitala o vodonikovom peroksidu, u knjizi "Preuzmite kontrolu nad svojim životom i otrgnite se industri bolesti", koju ovom prilikom preporučujem.
Isto je uputstvo, a i u Srbiji je slična cena (oko 120din) i može se nabaviti onaj od 30%.
On nije stabilisan, zbog toga se mora držati na hladnom i otvarati povremeno zbog gasova koji se stvaraju.
Ne znam čime se hidrogen stabiliše, ali znam da se i taj stabilisan, 3%, koristi za dezinfekciju rana, tako da se pitam zbog čega bi onda nekoliko kapi štetilo da se popije?
:?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 07, 2009 1:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
kalista je napisao/la:
Jeste i ja sam čitala o vodonikovom peroksidu, u knjizi "Preuzmite kontrolu nad svojim životom i otrgnite se industri bolesti", koju ovom prilikom preporučujem.
Isto je uputstvo, a i u Srbiji je slična cena (oko 120din) i može se nabaviti onaj od 30%.
On nije stabilisan, zbog toga se mora držati na hladnom i otvarati povremeno zbog gasova koji se stvaraju.
Ne znam čime se hidrogen stabiliše, ali znam da se i taj stabilisan, 3%, koristi za dezinfekciju rana, tako da se pitam zbog čega bi onda nekoliko kapi štetilo da se popije?
:?:


Problem kod peroksida je u tome sto je nestabilan, tj. otpusta kisik prilicno lako, a onda se koriste stabilizatori. E sad, eventualna opasnost je upravo u tim stabilizatorima. Oni nisu bas zdravi. Iz tog razloga se treba nabaviti (za oralnu upotrebu) onaj koji je klasificiran za upotrebu u prehrambenoj industriji (food grade). Tad je to ok.

Inace, ja osobno preferiram MMS, on je puno stabilniji (iako ni peroksid ne treba zanemariti, pogotovo kod teskih bolesti kao rak).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 07, 2009 2:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Pa jeste...zvuci logicno...
Samo gde nabaviti taj za oralnu upotrebu? Inace, pitala sam prijateljicu, hemicarku, kaze da bi ukapavanjem hidrogena, stabilisanog, mogli samo da postignemo dezinfekciju vode...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 08, 2009 3:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
kalista je napisao/la:
Pa jeste...zvuci logicno...
Samo gde nabaviti taj za oralnu upotrebu? Inace, pitala sam prijateljicu, hemicarku, kaze da bi ukapavanjem hidrogena, stabilisanog, mogli samo da postignemo dezinfekciju vode...


Gdje tocno nabaviti, ne znam. Ja sam pitao u apoteci kod mene, oni imaju 30%, koji je inace farmaceutski, sto ce reci da nije prikladan za oralno uzimanje, vec za topicalno. Trebas pitati neku firmu koja i inace prodaje kemikalije, pa nju zagnjaviti da li se radi o peroksidu koji je siguran za prehrambenu industriju (food grade), ili pak popricati s nekim restoranom, pogotovo nekim koji priprema morske specijalitete.

A sto se tice ovog, da se moze postici samo ciscenje vode, da, to s jedne strane stoji. Ali ne zaboravi da je ljudsko tijelo uglavnom voda. I tu unutrasnju vodu ces ocistiti od patogena, a zdrave stanice, koje su aerobne ce nastaviti zivjeti cisto ok. Na tom principu radi (vise manje slicno) i MMS. Ukratko, da, cistis "unutrasnje" vode, vode svog tijela, tj. sebe. :) A to nam je i cilj.

Potpuno je jasno da "pravovjerni" "strucnjaci" ne zele ni cuti da se na taj nacin moze lijeciti. Niti to uce na fakultetu, niti bi im bilo pametno o tome javno govoriti na radnom mjestu. Mislim da to ne moram odvise objasnjavati, to je bar ocito.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 08, 2009 3:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Poslusajte sta Jim Humble kaze za H2O2!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 5:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
Grunfer je napisao/la:
Poslusajte sta Jim Humble kaze za H2O2!


Sto kaze ukratko? Ne da mi se skidati mp3ica...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 5:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Da je MMS efikasniji, dugotrajniji i bolji. Dakle, ono sto ti radis je pametnije :D pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 10, 2009 4:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
kalista je napisao/la:
Da je MMS efikasniji, dugotrajniji i bolji. Dakle, ono sto ti radis je pametnije :D pozz


Ustvari, mislim da i peroksid ima i te kakvih koristi. I inace ja nisam tip koji sve stavlja na samo jednu stvar. Recimo, vodikov peroksid moze u tijelo unijeti izuzetno velike kolicine kisika, sto i te kako moze biti korisno u nekim bolestima (recimo tumori).

Mislim da je uvijek dobro kombinirati vise stvari od jednom. A pogotovo kad znamo da se ne tuku. Tako da ja sada uzimam i srebro i MMS, i glinu i MSM, prehrana po Johanni Budwig, jednom rijecju, sto vise toga, to bolje (naravno, sve ima razumnu granicu).

A i tema o vodikovom peroksidu me zainteresirala jer sam naisao na osobu koja jednostavno ne moze podnijeti nista kiselo. A to znaci, nista od MMSa. A mozda joj peroksid pomogne. Dakle, uvijek ima razloga zasto je to dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 9:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Ljudi, u knjizi Samoizlecenje u 21.veku, od Malahova, ima zanimljiva stvar o vodonikovom peroksidu, evo, citairam:
Priprema za čišćenje jetre
Hilda Klark preporučuje da se za čišćenje jetre koristi
17,5%-ni vodonik peroksid, da bi se pomoću njega uništile
sve bakterije i virusi, koji će se izbacivati kroz žučne kanale.
Ona preporučuje da se uzima po jedna kap vodonik peroksida a
sa bilo kojim napitkom za vreme uzimanja hrane, tri puta
dnevno. Glavno je, da peroksid vodonika bude ravnomerno pomešan
sa hranom unetom u organizam. Kada peroksid deluje
na bakterije može doći do poremećaja stolice. Ukoliko se posle
toga osećate bolesnim to stanite na toj dozi sve dotle, dok se ne
budete osećali bolje. Čim osetite poboljšanje povećajte dozu
do 2 kapi sa svakim uzimanjem hrane. Povećavajte dozu svakoga
dana za jednu kap i dovedite je do 10 kapi dnevno. Ostanite
na toj dozi do završetka čišćenja jetre.
Hilda Klark preporučuje da se čišćenje jetre vrši sledećim
komponentama:
Hf Sulfat magnezijuma - 4 supene kašike;
P%> Maslinovo ulje - 100 grama;
Pv Svež grejpfrut;
Hf Ekstrakt od oraha - 10 kapi;
P*f Peroksid vodonika - 10 kapi;
Ht Ornitin - 4-8 tableta (da bi mogli da spavate) i
Plastična posuda sa poklopcem koji dobro dihtuje za mešanje u
njoj ulja, soka, ekstrakta oraha i peroksida vodonika.
Izaberite takav dan u nedelji da sutradan budete slobodni
i da možete da se odmorite...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 3:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
kalista je napisao/la:
Kada peroksid deluje
na bakterije može doći do poremećaja stolice. Ukoliko se posle
toga osećate bolesnim to stanite na toj dozi sve dotle, dok se ne
budete osećali bolje. Čim osetite poboljšanje povećajte dozu
do 2 kapi sa svakim uzimanjem hrane.


A ovo ovdje se zove herxheimerova reakcija. :)

Ustvari, sve je to standardno i detaljno opisujem na temi o MMSu. Peroksid je jos jedno sredstvo koje ima svoje prednosti i mane, a svakako bih ga ukljucio kod oboljelih od raka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 3:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
alane, da li bi mogao malo vise da napises o prednostima i manama vodonik peroksida. oprosti ako smarama...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 22, 2009 2:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
kalista je napisao/la:
alane, da li bi mogao malo vise da napises o prednostima i manama vodonik peroksida. oprosti ako smarama...


Ustvari, mislim da su prisutne mane kao i kod MMSa, tj. moze doci do herxheimerove reakcije (sto je s druge strane znak da se ubijaju patogeni, pa se moze gledati kao nesto pozitivno), a isto postoji i los okus (kao i kod MMSa, ali je drugaciji).

Prednosti su sto on doslovno upumpava kisik u tijelo, oksidira patogene.

Ne bih to dakle rastavljao ne neki veliki popis stvari koje ga razlikuju od drugih slicnih metoda, vec bih kod laksih oboljenja (prakticno skoro sva, osim tumora) uzimao ono sto mi odgovara i sto mogu nabaviti, a kod tumora bih uzimao sve, ukljucujuci i vodikov peroksid. Tumori mogu biti toliko razvijeni kad se osoba okrene alternativi da jednostavno nema puno vremena i onda se mora upotrijebiti sve sto postoji, a sto pomaze izlijecenju. Tada bih svakako uzimao i peroksid, izmedu ostalih stvari.

I jos kod osoba (sreo sam jedan takav slucaj) koje su alergicne ili im iz bilo kog drugog razloga kiselina jako skodi, tad bih se okrenuo peroksidu, a ne MMSu, jer kod peroksida nema kiseline kao aktivatora.

Ukratko, peroksid je po meni samo jedna od mnogih odlicnih stvari koja isto tako ubija patogene, jeste da postoje razlike (nista nije 100% jednako), ali ako ubija patogene, onda je dobro. I jasno da ce netko lakse trpjeti peroksid od recimo MMSa, ili ce mu biti laksi za koristiti. Sto god kome vise pase, osim naravno, u slucaju tumora, tad uzimati sto vise toga, jer vremena cesto ima malo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 6:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Alane, najlepse hvala na brzom i opsirnom odgovoru! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 6:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jun 05, 2009 11:07 am
Postovi: 3
H2O2 je prilicno nestabilno jedinjenje, koje spontano podlijeze raspadanju H2O2=H2O + 1/2O2
U medecini se koristi SAMO za dezinfekciju rana i to u 3% rastvoru. Inace u jacoj conc moze veoma lako da izazove opekotine. U conc 6%,9% i 12% se koristi za izbjeljivanje kose. Moze se koristiti i za dezinfekciju vode.
Mehanizam dejstva se svodi na dejstvo aktivnog slobodnog kiseonika koji je izuzetno jak oksidator. Na isti nacin djeluju perhlorati ( ACE, VANISH)
Ipak veoma je bitno znati da se peroksidi ne smiju direktno unositi u organizam ( per oral, IM, IV,...) jer onda ne samo da ubijaju patogene vec i somatske celije, te su izuzetno sposobni da djeluju unutar celije kao slobodni radikali ili slicno kao da ste izlozeni radijaciji.
kako unutar celije su sposobni da sa DNA stupaju u kovalentne veze, to se ponasaju kao alkilirajuci agensi i zaista mogu djelovati protiv nekih tumora, ali em postoje mnogo jaci ljekovi iz ove grupe ( metotrexat...) em im je toksicnost velika.
Pijenjem veoma blagog rastvora peroksida nece te se otrovati, ali necete ni nesto dobro izazvati. A kiseonik u tijelo se unosi ili preko skrga ili pluca. Preko crijeva i zeludca ga ne unosi niko.
Zao mi je sto se moram usprotiviti Vasem misljenju, ali nema naucnih dokaza da su peroksidi dobri izasta drugo sem da denzifekujete ranu ili ofarbate kosu.
Nadam se da moje razmisljanje necete uzeti za uvredu, POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 11:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
syncm3 je napisao/la:
Zao mi je sto se moram usprotiviti Vasem misljenju, ali nema naucnih dokaza da su peroksidi dobri izasta drugo sem da denzifekujete ranu ili ofarbate kosu.


Bez brige, ja koristim MMS, sasvim lijepo mi djeluje, a mnogi "strucnjaci" govore kako se trujem i slicno. Ukratko, ne, ne smeta mene sto netko "zna" kako peroksid (ili MMS ili srebro, ili sto god drugo alternativno) ne djeluje i kako ne koristi. :) Svatko ima pravo na svoje misljenje, pa cak i ja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 3:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
syncm3 je napisao/la:
H2O2 je prilicno nestabilno jedinjenje, koje spontano podlijeze raspadanju H2O2=H2O + 1/2O2

Mehanizam dejstva se svodi na dejstvo aktivnog slobodnog kiseonika koji je izuzetno jak oksidator. Na isti nacin djeluju perhlorati ( ACE, VANISH)
Ipak veoma je bitno znati da se peroksidi ne smiju direktno unositi u organizam ( per oral, IM, IV,...) jer onda ne samo da ubijaju patogene vec i somatske celije, te su izuzetno sposobni da djeluju unutar celije kao slobodni radikali ili slicno kao da ste izlozeni radijaciji.
kako unutar celije su sposobni da sa DNA stupaju u kovalentne veze, to se ponasaju kao alkilirajuci agensi i zaista mogu djelovati protiv nekih tumora, ali em postoje mnogo jaci ljekovi iz ove grupe ( metotrexat...) em im je toksicnost velika.
Pijenjem veoma blagog rastvora peroksida nece te se otrovati, ali necete ni nesto dobro izazvati. A kiseonik u tijelo se unosi ili preko skrga ili pluca. Preko crijeva i zeludca ga ne unosi niko.
Zao mi je sto se moram usprotiviti Vasem misljenju, ali nema naucnih dokaza da su peroksidi dobri izasta drugo sem da denzifekujete ranu ili ofarbate kosu.
Nadam se da moje razmisljanje necete uzeti za uvredu, POZDRAV


Da syncm3, i meni je ovo palo napamet...
Kada sam naleteo na ovu temu pre par dana htedoh napisati isto što i ti...
Najbitnije sam podvukao i boldirao...
Dakle, i disanjem se normalnim metabolitičkim procesima kao nusproizvodi dobijaju nestabilna kisonična jedinjenja (kiseonik=kisik) koja se nazivaju slobodni radikali, i koja su jako opasna jer napadaju (hemijski reaguju) sa materijalom ćelija, jezgrima, DNK,... genima...
Kako nema drugog uzroka starenju do ovog, jasno je šta sa njima treba raditi.... unositi jedinjenja koja reaguju sa slobodnim radikalima, neutrališući ih i tako sprečavajući da oni reaguju sa materijalom ćelija i oštete ih...
Ukratko, svaka ćelija u ljudskom telu, kaže nauka, podeli se 60 puta... Svaki novi klon nije i potpuni autentični klon, jer su slobodni radikali umešali prste i delimično ga oštetili, i tako sve više i više, sa svakom novom podelom, gubi se matična informacija i nova ćelija se sve više i više razlikuje od prvobitne...
Dakle starenje je, ništa drugo, do gubitka informacija, a te radikale možemo poistovetiti sa kompjuterskim virusima koji zagađuju-menjaju prave podatke...
Problem kosd sprečavanja starenja antioksidantima je taj što nisu otkriveni adekvatni, koji bi prodrli u jezgo (ili gde već sve) ćelije i na najsitnijem nivou neutralisali pomenute opasne reagense (radikale)...

Nisam ovih hteo da se pravim pametan, niti da se protivim nečijim stavovima..., ovim sam hteo da ukažem na postojanje pomenutih informacije, da podstaknem na istraživanje i u tom smeru, na upoređivanje i dalje zaključke...

U redu, možda je okej koristiti MMS i H2O2, ali samo privremeno radi čišćenja od patogena, i to samo ako postoji potreba (pa makar i iz ličnog ubeđenja da potreba postoji), ali dugotrajno izlaganje tvarima koje podstiču i povećavaju broj slobodnih radikala u našim telima, mislim da nije bezazleno...

Video sam i da se pominje da pri upotrebi H2O2 kao i MMS-a, dolazi do mučnine i stomačnih tegoba (proliva i tako to), i da kada to prestane znak je da dozu treba povećati... Ako nisam nešto pobrkao...
Ali zar ti simptomi (ovo je moje lično zapažanje, ništa više) nisu posledica neravnoteže crevne flore, t.j. ubijenih "dobrih" bakterija???

Dakle još jednom, hoću da kažem da nisam od onih koji vole da napadaju tuđe stavove i nameću svoje a bez osnove, ja u stvari jesaam toliko zbunjen protivurečnostima da ne mogu ni da stvorim svoj stav, a cilj mi je bio da vam pokažem da postoje i ove informacije, i da vas pitam, šta o njima mislite, i da li možda imate informacije koje osporavaju ove...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Alan_SP je napisao/la:
Bez brige, ja koristim MMS, sasvim lijepo mi djeluje, a mnogi "strucnjaci" govore kako se trujem i slicno. Ukratko, ne, ne smeta mene sto netko "zna" kako peroksid (ili MMS ili srebro, ili sto god drugo alternativno) ne djeluje i kako ne koristi. :) Svatko ima pravo na svoje misljenje, pa cak i ja.


I dalje stoji ono što sam naveo u prethodnom postu, "ne želim da namećem svoje stavove, da se pravim pametan niti da tvrdim kako je ovaj ili onaj u pravu ili nije, cilj mi je da ja sam, ali i svi mi, naučimo, informišemo se, i jedni drugioma u tome pomognemo..."

Zato ću sebi dati slobodu da dam komentar na tvoj post...
Jedna studija, eksperiment... se radi tako što se "uzme" određeni broj ispitanika (što veći to bolji), koji koriste na jedan sistematizovan način neku hranu, lek ili šta već... i uz postojanje kontrolnih grupa, i šta ti ja znam... i zatim se te grupe ljudi prate... Prati se ova ili ona promena, ili čitavo njihovo stanje kroz zdravstvene preglede i tako dalje... Da bi se posle par meseci ili čak godina, doneli zaključci o uticaju predmetne supstance (hrane, leka) na ljudski organizam...
Čak i taj način je samo relativan, jer je, čak i vreme od par godine često malo i nedovoljno za potpunu procenu i definitivne zaključke...
A zašto???
Pa zato jer neki lek može da daje sjajne rezultate - pozitivne efekte, u kraćem periodu (par meseci ili par godina, čak i decenija), ali da se, zatim, uspostavi, kako je dugoročno gledano, imao jako neželjene efekte...
Na primer, piješ taj i taj suplement, osećaš se extra, i tako mesecima ili godinama,... a onda na pla života (oko 50-te) shvatiš da si stariji nego što bi trebalo da budeš, a u 60-toj umreš...
Na primer kao sa drogama koje su stimulansi, kao amfetamin...Koristiš je osećaš se kao supermen, i ako je koristiš svakodnevno, osećaćaeš se super sve dok te jednog dana ne stigne preopterećenje kojemu si izlaga svoje telo...

Ne kažem da je i sa ovim tako... ali kad po nekad sednem i razmišljam...o svemu ovde,,,svoj toj alternativi, lekovima, nauce...pomislim: "A zašto ne bi postojala mogućnost da je ovaj forum, kao i slični, instrument, pomoću koga se ispituju (experimentiše) dejstva ovoga i onoga na dobrovoljce koji su besplatni i sami pišu o svojim iskustvima.... Ne kažem da je tako, ali eto, primera radi... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 5:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
baki je napisao/la:
U redu, možda je okej koristiti MMS i H2O2, ali samo privremeno radi čišćenja od patogena, i to samo ako postoji potreba (pa makar i iz ličnog ubeđenja da potreba postoji), ali dugotrajno izlaganje tvarima koje podstiču i povećavaju broj slobodnih radikala u našim telima, mislim da nije bezazleno...

Video sam i da se pominje da pri upotrebi H2O2 kao i MMS-a, dolazi do mučnine i stomačnih tegoba (proliva i tako to), i da kada to prestane znak je da dozu treba povećati... Ako nisam nešto pobrkao...
Ali zar ti simptomi (ovo je moje lično zapažanje, ništa više) nisu posledica neravnoteže crevne flore, t.j. ubijenih "dobrih" bakterija???


Sto se tice starenja, slobodni radikali nisu jedini uzrok starenja, ima tu cijela prica oko toga zasto mi starimo. Da sad ne idem u sve detalje, od kojih mnoge niti ne znam, a ni "sluzbena" nauka ih jos ne zna sve, starenje je doslovno ugradeno u nas, uprogramirani smo da umremo. To onako, kao kratki sazetak, bez detaljne analize.

Sad, isto tako stoji da se sa starenjem moze donekle upravljati, recimo, da mozes dobiti +/- 20-30 godina, za sada, koliko znamo. Jasno da osobno vjerujem da se tu moze puno vise raditi, ali dobro, to je vec spekulacija. A sto se tice slobodnih radikala, nista lakse, uzimas stvari s visokom ORAC vrijednoscu, ja recimo trosim mangosteen, a ti mozes nesto drugo, najpoznatiji i svakako najlakse nabavljiv je C vitamin, koga jedino nemoj uzimati bas neposredno s MMSom, ako ces se na to odluciti (sumnjam, ali eto...).

Zatim, sto se tice dugotrajnog uzimanja MMSa, peroksida, sto god, svatko to sam treba odluciti, svatko sam treba odluciti da li to njemu treba, ili ipak ne treba. Za sada, ako pricamo o meni osobno, ja moram, jer ako prestanem, bolovi se vracaju (o tome sam raspravljao toliko da mi se sad ne ide u moju filozofiju zasto kako i slicno, ako te zanima, citaj, pisao ja o tome...). Jasno da drugim osobama, koje nemaju probleme kao ja, oni mogu uzimati to po potrebi, dakle, kad dobiju bilo koju bolest uzrokovanu
patogenima. Ja ni ne forsiram ikog da uopce uzima bilo sto, a kamoli da netko uzima onako kako ja to radim. A slobodne radikale i tako mices sredstvima s visokom ORAC vrijednoscu, sto trebas uzimati trosio ti MMS, peroksid ili ne, ako mene pitas (ali, tko mene pita).

A ovaj zadnji dio, o cemu ti pricas, a ja qoutam, mucnine, proljevi, povracanja, to ima ime, zove se herxheimerova reakcija i nema veze s uzimanjem bilo cega direktno, vec direktno ima veze s ubijanjem patogena.

To znam iz osobnog iskustva, a ti ako zelis uvjeriti se, prvo uzmi onako, odmah sto god hoces a da ubija patogene (ima toga koliko hoces, pa ostavljam na tebi da izaberes sto ti izgleda najvise ok). Zbog velikog broja ubijenih patogena, a ako je sredstvo jako, imat ces herxheimera. No, kad se ocistis, moci ces uzimati stvarno velike kolicine i neces. Znam da je to nesto sto netko tko nije na sebi isprobao ne vjeruje samo tako, jer je ocita veza izmedu recimo MMSa i mucnine. Ali, MMS ne izaziva mucninu direktno, to zna svatko tko se ocistio. Kad se ocistis od patogena, mozes uzeti MMS u velikoj dozi (koja je prije izazivala mucninu) i nista. A cuo sam cak argument da se radi i o navikavanju (sto je glupost na vise nivoa, ali cuo ja i to) na klor dioksid. Dokaz da to nije tako, zarazi se necim, recimo kad krene gripa i ti ju obicno poberes od ljudi (a moze i nesto drugo, nije sad bitno) i evo mucnine opet, jer si pobrao nesto. Jasno, kad maknes to nesto, opet nema mucnine. A ako razvijes toleranciju, ona ostaje (bar dok uzimas konstantno). Sad, moje rijeci tebi puno ne znace, ali mozes ti to isprobati i na sebi, ako bas odlucis.

Inace, ja razumijem da ti bacas teze, onako, to bi moglo raditi ovako, to bi moglo raditi onako, ali ja ti pricam kao osoba koja je prvo proucila teoriju, a tek onda isprobala u praksi. Priznajem da je meni i bilo pomalo svejedno, toliko mi je bilo lose da sam znao da nemam sto izgubiti, ali eto, ispalo je da ono sto sam ja procitao u teoriji stoji i za praksu. I cisto jedno moje razmisljanje, moj zivot je tako los bio da mi sigurno nije bilo bitno da zivim tako 10-20 i ne daj Boze i vise godina. A cak i da mi skrati zivot, to mi je puno draze, zivjeti ok bez konstantnih bolova kratko, nego (ne daj Boze) dugo i bolno. Znam da je sve to osobni izbor i ja sam napravio svoj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Alan_SP je napisao/la:
Sto se tice starenja, slobodni radikali nisu jedini uzrok starenja, ima tu cijela prica oko toga zasto mi starimo. Da sad ne idem u sve detalje, od kojih mnoge niti ne znam, a ni "sluzbena" nauka ih jos ne zna sve, starenje je doslovno ugradeno u nas, uprogramirani smo da umremo. To onako, kao kratki sazetak, bez detaljne analize.


Dragi Alane,
naravno, slažem se... Nije mi namera bila da ikoga naljutim... Ja uvek citiram ne da bih prozivao, nego kao polaznu tačku-ideju na koju nastavljam...
Čitam "forum" dosta, koliko mi vreme dozvoljava... I svakako, ako si imao veliki zdravstveni problem i rešio ga MMS-om ili vodoonik peroksidom svakako da treba da ga koristiš, i takođe bih isto postupio...
Nisam napadao no one koji to koriste, ni one koji to proizvode a ni same te supstance/tvari... čak štaviše, i ja sam koristio puno toga... između ostalog i H2O2...
Čitao sam i ja dosta o MMS-u...,, i opet kažem, ako postoji potreba za tim što da ne... Ali mnogi će, a znam neke od njih, kupiti i koristiti sve za šta čuju i to bez provere i prethodnog detaljnog proučavanja, kako si rekao, u silnoj želji da se osećaju još bolje iako se odlično osećaju, ili u nadi da će produžiti svoj život, a niti poznajući biološke mehanizme.... Pa onda vredi da se skrene pašnja na to da sve ima najmanje dve strane, dobru i lošu, i da se ničim ne valja igrati...
Što se tiče uzroka starenja, oprostite što sam generalizovao, da, nisu slobodni radikali jedini ali su osnovni uzrok...
O toj isprogramiranosti dužine života sam i govorio kada sam rekao da se svaka ćelija čovekovog tela podeli u proseku oko 60 puta, to je genski zapis...taj broj... (ovaj podatak sam našao u literaturi-i ne verujem u njega apsolutno, kao i ni u šta)...
C vtamin, ali i E+Se, i mnogi drugi antioksidansi od kojih su najjači oni iz šljiva, suvoga grožđa, pa borovnice...paradajza...crnog i zelenog čaja...
Dnevna potreba, po izvorima sa neta i literaturi, jeste oko 5000 ORAC-a, a prosečno se unese oko 1000.... Šolja pomenutog čaja sa jednom kašičicom listića sadrži oko 1000 ORAC-a, pa bi 5 šolja namirilo dnevne potrebe, kao i 1000g suvih šljiva ili 200-300g suvog grožđa...
I evo, offtopic ali koristiće...
Znači nisam ni protiv koga, ni protiv čega i ni protiv koje od ovih teorija, jer ne posedujem apsolutnu istinu...Imam isto što i svi mi, samo informacije do kojih dolazim na isti način kao i vi... s tim što mi je, možda, malo više u prirodi da sve uzimam s rezervom...
Dakle, ne želim da me shvataš kao napadača ili "pametnjakovića" koji bez da je ušao u problematiku (mislim na termine koje nisam upamtio kao npr: herxheimerova reakcija) nabacuje teorije...da bi se pravio pametan... Prilagodnije bi bilo kao skeptika.... :) Ali u svakom slučaju, ne napadača, jer ti od srca želim sve najbolje, kao i svima drugima, pa sam zato, čisto kao moju ideju, naveo u predhodnim postovima da "ne treba popravljati ono što nije pokvareno...", ali kadfa je reč o traganju za lekom, tada sve treba probati (što nam se čini razumnim)...jel da?

Od srca te pozdravljam i želim ti svako dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz