Sada je: uto maj 14, 2024 1:34 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet dec 02, 2010 1:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Amire, ne znam je li važno, ali eto šta ja znam:
Citat:
Melasa/Maple sirup - to je javorov sirup i ima ga za kupit kod nas...

Maple (eng) - javor, pa je i maple sirup - javorov sirup.
Melasa je nusprodukt pri proizvodnji šećera (onog običnog - kristal, koji se koristi svakodnevno).

Citat:
I važno je svaki dan popiti mlake slane vode u količini od pola litre. Sol - najbolje himalajska, kod nas ima u privatnim ljekarnama.
Valjda sam pomogla.

So, verovatno kao i med i sirup itd, služe kao kompromis, tj kako bi omogućili ljudima sa zapadnim stilom života da psihički a i fizički izdrže post... Ja ne kapiram drugi razlog, i mislim da nemaju drugu ulogu...
Inače kad od posta zaboli glava ili se zavrti, kada se taj slani rastvor popije, ovi simptomi prestaju... to je istina... No ja na to gledam kao na kafu, kada se čoveku prispava i popije kafu, ona mu "pomogne" da se oseća bolje, a isto tako provereno deluje i pri postu (ne kažem da je treba koristiti, već samo da sam probao).

Med i sirupi daju energiju, limun vitamine i minerale, so elektrolite, a paprika je dezificijens, antibiotik, antimikrobik uopšte... Možda je šturo, ali to je uglavnom to...

Najbolji bi onda post bio na bistrom soku od pšenične trave, cvekle i mrkve... no ja ipak tipujem na čist vodeni post...koji i primenjujem kad-kad. On bukvalno savršeno pokreće razne telesne mehanizme, najjednostavniji je, i najlakše ga je sprovesti... Po neki čaj za to vreme, ali blagi čaj, je ok... jer bi gorki podstakli apetit, što je vrlo nepoželjno u postu :)

Amire, ta so iz apoteke je možda gorka so... Gorka so je MgCl, i koristi se za pojačanu peristaltiku, tj čišćenje creva... Može biti da je tu korisna, ali kako i koliko, dont know
No mislim da nema niti isto dejstvo kao himalajska a ni slučajno nije isto što i ona. Himalajska so, koliko ja znam o njoj, je multi mineralni dodatak, i za to se i koristi...
Sve to treba proveriti.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet dec 02, 2010 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Moguće da je to puno meda ali..... što sad? Ja sam upravo gledala jedan intervju sa Naomi Campbell - kaže da 3x godišnje koristi upravo taj tretman - najduže je izdržala 18 dana.
I ja ću krenuti - čim prestanem dojiti.
Zašto je sol točno dobra u tom periodu - ne znam, znam da je dobro ponekad je sipati u cijevi sudopera/ umivaonika - te zaliti vrućom vodom - pročisti cijevi, valjda tak i crijevima radi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet dec 02, 2010 10:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Ja cu uskoro krenuti, samo da sakupim sve... Evo ako mi neko moze reci sto se tice meda nije li to previse oko 20 kasika dnevno bicu zahvalan. a vjerujem da nije. Cini mi se bolja opcija domaci med, nego nekakav preradjeni javorov sirup isto toliko kasika dnevno.

Nasao sam ovdje kod nas u konzumu Kotany papriku, ne pise ni kayen niti chili, nego samo Kotany Ljuta Paprika. Pise da je jako ljuta, zemlja porijekla cini mi se Spanija, i da je posebna paprika itd... Pretpostavljam da je to ta paprika..

Meni s obzirom da nisam imao puno iskustva sa postom, bar sto se tice duzih postova, ovaj sa medom pase. imam inace jake simptome , pa racunam da bi mi ovakva vrsta ciscenja organizma mogla ublaziti simptome, da se to polako ali sigurno cisti.

Sad me jos brine za ovu sol. Ova sol ima funkciju u ovom ciscenju da izbacuje otrove. Sad treba naci pravu sol.

Zna li neko da li je potrebna neka priprema prije ovog ciscenja, mozda da se ranije izbaci meso, bar na 7 dana prije?


Artemida, Hvala na trudu...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 03, 2010 9:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 9:50 am
Postovi: 86
Lokacija: Vojvodina BC
amir je napisao/la:
Ja cu uskoro krenuti, samo da sakupim sve... Evo ako mi neko moze reci sto se tice meda nije li to previse oko 20 kasika dnevno bicu zahvalan. a vjerujem da nije. Cini mi se bolja opcija domaci med, nego nekakav preradjeni javorov sirup isto toliko kasika dnevno.


Jedan interesantan tekst o medu:

http://www.medvisegrad.com/apiterapija_ ... ograma.htm

Link ka sajtu dr.Rodoljuba Živadinovića:
http://rodoljub.pcelinjak.com/ (onaj na prvom linku ne radi)

Kontakt sa dr Rodoljubom:

Dr med. Rodoljub Živadinović
Ul. Stojana Janićijevića br. 12
18210 Žitkovac
(018) 846-734, (063) 860-8510
rodoljubz@nadlanu.com
http://rodoljub.pcelinjak.com

Inače,vrstan apiterapeut i pčelar...

Citat:
nije li to previse oko 20 kasika dnevno


Ako ne postoji nekakav poremećaj metabolizma maksimum lošeg je proliv... :mrgreen:

_________________
SCIO ME NIHIL SCIRE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 03, 2010 9:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Kosuth, zahvaljujem, divan odgovor :)....

:mrgreen: :mrgreen:

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 03, 2010 1:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
amir- mislim da to nije kayenska paprika, da je sigurno bi tako i naveli, evo ti link na sajt od Kotanya - imaš i kontakt za BiH (koliko sam shvatila tamo si)- http://www.kotanyi.com/hr/O-tvrtki-Kotanyi/Kontakt

a 20 žlica meda - meni se čini previše, računaj da ti u pola litre idu 3 žlice, maximalno češ popiti 5 litara i više mi se čini i previše tekućine, a za 5 litara ti idu 15 žlice, kud više???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 03, 2010 1:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Artemida, nesto si se tu preračunala.

kažeš da u pola litre ide 3 žlice meda. Na pet litara onda ide 30 žlica meda :) :mrgreen:

A ti si rekla da na 5 litara ide 15 žlica meda, sigurno nisi dobro sračunala.

Upravo zato sam pitao da li je to previše meda, jer ako u pola litre ide 3 žlice a dnevno se pije 6-7, a možda čak i 7 do 10 doza po pola litre, onda je to 20 do 30 žlica meda, što je nekako previše. To je pola tegle dnevno, ako ne i više :mrgreen: :mrgreen:

Ali hajd, evo dobili smo informaciju da u najgorem slučaju možemo dobiti proliv, i ako je iskustvo najbolji dokaz, uskoro ćemo znati :)

EDIT:

Hvala za Kayensku papriku, evo upravo sam na toj stranici nasao nesto o njoj:

http://www.kotanyi.com/hr/Svijet-zacina ... nski-papar

I evo, piše kayenska čhili paprika. Ipak na njoj, i kad izgled paprike uporedim sa izgledom paprike na pakovanju :

http://www.kotanyi.com/hr/Proizvodi/Pro ... ta/(filter)/382

to mi sve nešto isto. Eto ako budeš imala vremena da nadjes na ovoj stranici koje bi mogla biti kayenska paprika, Artemida, bio bih ti zahvalan.

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 03, 2010 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Da – preračunala sam se oko količina meda, računala sam da na litru idu 3 žlice….
Ovo sam pronašla o kayenskoj paprici – odnosno chiliju, ispadne da je to jedno te isto – mada ja mislim da ima neke razlike jer pod začinima u prodaji ima i Kayenska paprika i Chili…. Tako da mi je to baš misterij.
“Kajenska paprika je iznimno podcijenjena biljka koja se u većini domaćinstava koristi samo kao začin. Crveni se prah dobiva iz suhih ljuskica chili paprike. Poznati američki travar dr. John Christopher toliko je opčinjen ljekovitošću ovog začina da ja dobio nadimak dr. Cayenne. Treba naglasiti kako i ostali stručnjaci stavljaju kajensku papriku na vrh ljestvice deset najvažnijih biljaka koje treba imati svako domaćinstvo.
Kajenski prah stimulira protok krvi, što doprinosi učinkovitijem dolasku hranjivih tvari do stanica organizma.
10 razloga za korištenje kajenske paprike
1. Jača srce i prevenira srčani udar
2. Povećava protok krvi i čisti arterijski plak, istovremeno obnavljajući crvene krvne stanice
3. Pridonosi probavi i pomaže eliminaciji ulkusa
4. Stimulira rad jetre i pomaže zacjeljenju žučnog mjehura
5. Ubija stanice karcinoma prostate te smanjuje tumore
6. Olakšava artritis zbog protuupalnog svojstva
7. Pridonosi smanjenju hemoroida
8. Zaustavlja krvarenje na otvorenim ranama
9. Emulzificira trigliceride
10. Potiče izbacivanje toksina iz organizma “

Inače i sam limun sadrži u sebi puno šećera tako da je uz med taj napitak stvarno sladak i zato i nije teško podnositi tu kuru čišćenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 03, 2010 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 9:50 am
Postovi: 86
Lokacija: Vojvodina BC
Artemida je napisao/la:
Poznati američki travar dr. John Christopher toliko je opčinjen ljekovitošću ovog začina da ja dobio nadimak dr. Cayenne.

Da je kojim slučajem probao našu crvenu frajlicu siguran sam da bi ga sada zvali dr.Frajlica... :wink:

...tako da ne bih ja baš tako olako zapostavljao papričice,ali one ispod ove naše kape nebeske,tim pre što ni u kom slučaju ne zaostaju po količini kapsaicina, C vitamina, ,bioflavonoidai ostalih špecija koje tu biljčicu čine u tolikoj meri lekovitom.

Prava groznica za čilijem,kajen i ostalim belosvetskim papričicama nastaje samo iz razloga što je receptura za to tamo i nastala,a ta se paričica tamo tako zove i kraj priče.

_________________
SCIO ME NIHIL SCIRE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 03, 2010 8:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Citat:
...tako da ne bih ja baš tako olako zapostavljao papričice,ali one ispod ove naše kape nebeske,tim pre što ni u kom slučaju ne zaostaju po količini kapsaicina, C vitamina, ,bioflavonoidai ostalih špecija koje tu biljčicu čine u tolikoj meri lekovitom.

Ma to je jedno te isto... ja nisam ni pomišljao da ima razlike. Jeo sam ta kupovna njasra tu i tamo, al ništa nije ljuće od domaće papričice... I kapsicin je osnova zbog koje ovde ona uopšte i figurira.
Dodajte na listu kao 11 tačku i to da jedna ljuta papričica ima dve dnevne doze karotina, to sam našao negde na netu...
Tako, mrkve padaju u vodu :D

Artemida je napisao/la:
Zašto je sol točno dobra u tom periodu - ne znam, znam da je dobro ponekad je sipati u cijevi sudopera/ umivaonika - te zaliti vrućom vodom - pročisti cijevi, valjda tak i crijevima radi.

Uh sol je moćna, ubija mikrobe ko niko... i gljivice, a i vrela voda :D...
Mala šala...

Amire, nabavi nerafinisanu morsku so, ako te brine koju odabrati...
Citat:
Ciscenje izbacuje u creva sve obolele, ostecene i mrtve celije. Da bi se to sve izbacilo iz creva mora se svaki dan (ja sam isla svaki drugi dan) popiti rastopljena morska sol.
To se uzmu 2 ravne kasicice (za caj) morske soli i otope u pola litre vode
Samo ga saspi u grlo jer nije bas prijatno da se "meraci"
Morska so mora biti ona sivo- plava a ne bela iz koje je sve isprano.

Prema citatu ja zaključujem da je jedan od očekivanih mehanizama i osmoza, ne samo prosta peristaltika...

Evo ga i ovde, pa vidite: Gladovanje
Ili ovde taj isti program o kome govorimo: Nera dijeta

Javorov sirup dobiva se zarezivanjem kore javora i sadrži 60 do 70 posto šećera. To je aromatična poslastica koja ima veliku kalorijsku vrednost te ga treba konzumirati u ograničenim količinama.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: uto dec 14, 2010 7:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 14, 2010 3:39 pm
Postovi: 1
zanima me za ciscenje organizma (pomocu limunovog soka ,kayan paprike,) dali se smije i svaki dan popit malo koloidno srebro posto ga dosad svaki dan pijem?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 17, 2010 5:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Ja mislim da bi najbolje bilo nista ne mjesati, iako nemam iskustva sa ovim ciscenjem, ali po onome sto sam procitao, a mislim d anece nastetiti ni neka manja kolicina koloidnog dnevno. Ipak mozda neko iskusniji da ponudi odgovor.

Ja cu uskoro na ciscenje. Vec sam pisao ovdje da planiram pred novu ili iza novu, mada bi bilo lijepo u novu godinu uci nesto cisceg organizma.

Evo da pitam nekoga sa iskustvom, DA LI BI BILO DOBRO SPROVESTI NEKU PRIPREMU?

Mozda na sedam dana prije, ne jesti meso, slatkise itd? Mozda ne bi bilo dobro odmah onako naglo krenuti sa ciscenjem?

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet dec 17, 2010 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Radila sam čišćenje i s pripremom i onako iznebuha, pa preporučam ti tjedan dana prije jesti laganini hranu, nix slatkiši, meso, kruh... Što više voća i povrća.
Limune, ako nisu neprskani potopiti prije upotrebe u vodu sa sodom bikarbonom. i dobro procijediti sok, da bude čist, bez komadićaka.
E da, i dobro očistiti crijeva prije nego kreneš s čišćenjam. A tokom čišćenja, voda i sol kod mene nisu bili učinkoviti pa sam koristila čaj za čišćenje i bilo je ok.

Uživaj, bit ćeš sav lepršav, ma kakav red bull! :love6:

:love3:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sub dec 18, 2010 6:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
E Klejbezabla, puno ti hvala na odgovoru

Usput, na koji nacin si cistila crijeva prije nego si krenula sa ciscenjem?

I u toku ciscenja koji si caj koristila? i kako si ga pripravljala, mislim, bit je da se prekine rad crijeva, a caj ih vjerovatno opet pokrene, pogotovo caj Sena, koji je dosta jak kod ciscenja, pa se pitam kako si t to sve odradjivala, a da su crijeva mirovala?

:)

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sub dec 18, 2010 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
A jok, želudac treba počivati u miru, a crijeva rade poso, kroz njih se izbacuju otrovi.
I neposredno prije i za vrijeme čišćenja koristila sam tzv. planinski čaj za čišćenje od mješavine biljaka, kupila u apoteci. Klistir bi pretpostavljam bio bolji.

Inače, sol bi trebala djelovati "inspirirajuće", a također i da se pobrine za unos minerala koje više ne dobijamo hranom - ali to je bitno za one koji će na dužu čišću. Moje su ture od 10 ili 15 dana.

Napravila bih svaki dan 3 boce od 1,5, na svaku po 3 limuna, 1 do 1,5 velika žlica meda, već po nahođenju, i na vrh noža obične ljute paprike. Uz to sam pila vodu i domaće biljne čajeve.
I to je to.

:occasion5:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sub dec 18, 2010 12:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Sol sam dobio Himelajsku , kazu da je stara milionima godina, ;), kristalna, kako nadjena tako zapakovana, nepreradjena :) Porbat cu sa njom svaki dan, ako to ne bude polazilo za rukom, onda cu ubaciti caj, samo je caj zeznut jer nikad ne znas kad ce krenuti, svaki WC bi mi mogao postati DALEKO :), a radim do poslijepodne :) . Dok sol cini mi se djeluje u roku 2-3 sata, mozda i prije.

Znaci 1-2 velike kaske meda onako-koliko god moze stati u kasiku bi trebalo biti dovoljno za 1,5 l vode. 6-7 limuna 2-3 sata a odstoje u pola litre vode sa 2-3 cajne kasike sode bi bilo takodjer ok.
Nevjerovatno da soda izvuce sve te toksine kroz koru limuna. Zanimljivo.

Ukoliko ne nadjem kayen papriku, a sve su prilike da necu jer sam sve vec pregledao, onda bi mogao obicni chili da koristim, vjerovatno.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:occasion5:

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned dec 19, 2010 6:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
rocky001 je napisao/la:
zanima me za ciscenje organizma (pomocu limunovog soka ,kayan paprike,) da li se smije i svaki dan popit malo koloidno srebro posto ga dosad svaki dan pijem?

Kao i pre toga, jer srebrna voda je voda... tih par jona srebra kao da ih i nema, ništa ne smetaju...
Može se popiti i katkad neki biljni (bez stimulanasa) blagi čaj (blagog ukusa, jer gorko bi moglo stimulisati probavne organe na rad, a u postu mi to ne želimo) bez, čak i sa malo meda.

Klejbezabla je napisao/la:
Radila sam čišćenje i s pripremom i onako iznebuha, pa preporučam ti tjedan dana prije jesti laganini hranu, nix slatkiši, meso, kruh... Što više voća i povrća.
Limune, ako nisu neprskani potopiti prije upotrebe u vodu sa sodom bikarbonom. i dobro procijediti sok, da bude čist, bez komadićaka.
E da, i dobro očistiti crijeva prije nego kreneš s čišćenjam. A tokom čišćenja, voda i sol kod mene nisu bili učinkoviti pa sam koristila čaj za čišćenje i bilo je ok.

Uživaj, bit ćeš sav lepršav, ma kakav red bull! :love6:

:love3:

U pravu si!

Samo, ja mislim da soda bikarbona može da ubije klice, ali ne i da izvuče pesticide iz kore limuna, možda neke i to zanemarljivo malo, ali beznačajno. (Može da veže neke koji daju kiselu reakciju npr). Tako da, za limun koristiti četku i ribati ih pod mlazom tople vode, zatim posipati sodom bikarbonom te još malo ribati četkom, pa isprati. To će ih em dezinfikovati od mikroba, em mehanički odstraniti sve što se kao strano, našlo u porama kore.

Citat:
A jok, želudac treba da odmara, a crijeva rade poso, kroz njih se izbacuju otrovi.

Klistir svaki drugi dan je idealan način da se creva očiste, ali i čajevi mogu da urade posao, kako tako.
Inače, citirana je primer iskustva u ovoj temi i njeni su saveti odlični.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned dec 19, 2010 6:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
hmm,

i ja se spremam na post, već četiri-pet godina sam vlasnik knjige "preporođeni postom" od Lutznera, svakom je preporučim, jedna od rijetkih knjiga šta imam u tvrdim koricama:)
i volim postiti zimom, kao da je idealno vrijeme za to.

I još da se pohvalim, I have quit smoking :) , like austin Powers sayz; Yeah baby, yeah

Samo da se riješim viška ugljikohidrata u budućoj prehrani,
i na konju sam :)
:blob: :blob:

:love3:

he, he

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned dec 19, 2010 9:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Evo, ja imam jednu ideju.

Da li bi mozda nekoliko nas koji su zainteresovani za ovu vrstu posta (limun-med) mogli odrediti neki datum, a meni se cini ok pocetkom 2011. godine, i zajedno otpoceti post?

Mozda bi to bilo zanimljivo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mogli bi biti podrska jedni drugima, zajedno smo jaci :occasion5:

A ukoliko budemo imali poteskoca, ili negdje zapnemo, ovdje imamo mnogo iskusnih koji ce da nas hrabre i da nam pomazu :)

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned dec 19, 2010 10:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
inače je preporuka postiti u grupama, ali čini mi se da se radi o fizičkom druženju.
Ovo preko neta mi je ono-a drugi mi je dan , vrijeme je za klistir, fak stolica mi nije mekana, šta da radim?ima tko na forumu sličan problem?.
Funky shit
:rofl

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz