Sada je: sub apr 27, 2024 1:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 1:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
john_tracer je napisao/la:
... jel se iz ovoga što sam naveo vidi gdi grešim?


Joj, brale...ovako opisan, tvoj je život tužna priča :D
Da bi se obnovile ćelije tvog tela, treba da prođe 7 godina, što znači da bar toliko treba da budeš na režimu ne samo zdrave ishrane, već načina života. A ti to nisi, osim sporadičnih pokušaja da živiš zdravije.
Žao mi je zbog neuspeha sa belim lukom i ukuvanim urinom koje si imao i mada je krajnje netaktično s moje strane što ću ti reći, jer pričam o greškama iz prošlosti, ali beli luk na sluzokožu deluje vrlo, vrlo agresivno, pa zbog toga se on nikada tako i ne koristi, već se meša sa uljima i mastima da bi se ublažio njegov efekat. U ostalom, zbog toga ga naš narod jede sa slaninom, da ne bi iritirao sluzokožu želuca.
Sličnu stvar si uradio i sa ukuvanim urinom, jer si, pretpostavljam, koristio svoj urin, a ne urin deteta, a takođe pretpostavljam i da si koristio so u ishrani, tako da ti je taj slani rastvor na sluzokoži takođe izazvao sušenje, bol i iritaciju.
"Sad je kasno da se kajem..." rekao bi Oliver Dragojević, ali da znaš šta te je i zbog čega snašlo. Zbog toga, beli luk slobodno jedi, bar 2 čena dnevno, dobar je za imunitet itd, a ukuvanim urinom maži kožu i posle desetak minuta je umij.

Što se "taboo" oblasti tiče, to ne spada u ovaj topik, mada ne sumnjam da ti predstavlja samo razlog zbog koga si umislio da nemaš "sreće u ljubavi".

Zbog toga, ukoliko sređen život u smislu:sirova ishrana, redovno fizičko vežbanje, emocionalno blagostanje i spokojstvo, prihvatanje sebe i onih oko tebe još uvek nisi stavio kao svoj prioritet, (ispred obaveza na faxu, rada i ostalog), preostaje ti da stvari prihvatiš takvima kakve jesu...

Od srca ti želim svako dobro i neka te Bog vodi i čuva.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
mikeš je napisao/la:
Da te pitam john_tracer si bio na alergo testiranju?

E to nisam...
A kod kog specijaliste da idem? Jel misliš na alergiju na hranu?

Vicke_bg je napisao/la:
Te bele tačke po ivici glansa su prirodne totalno i uopšte ne smetaju. Imam ih i ja, i nema problema u sex životu. MOže se to skinuti, ali čemu? Malo je i ne smeta... Bez problema samo...

Ma znam, to i meni rekli, a ja se pre toga godinama bojao, dok nisam otišao lekaru, rekli mi da je to BPP (biserni prištići peni** valjda, ili slično), al kod mene izraženiji slučaj... I ima ih po celom udu, i na kožici... i na testi...ima, i to me frustrira...


Zadnja izmjena: john_tracer; čet jun 04, 2009 3:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 9:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Pa kod bilo koga. možeš privatno ili opću bolnicu. ja imam akne (a pubertet prošao odavno) i skužio sam da izbijaju od šećera i to bilo kojeg. brat je u pubertetu i isto ima akne po leđima i licu dok nije otišao u opću bolnicu i tamo su mi našli da je alergičan na alkohol. odonda dok ne popije ništa nema akni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
kalista je napisao/la:
Da bi se obnovile ćelije tvog tela, treba da prođe 7 godina,

Neki izvori (uključujem tu i zvanične lekare-znači izvori su medicinske TV emisije i literatura), tvrde da se sve ćelije zamene za 7meseci, neki za 11 meseci, a eto ti ga sad, 7godina... Šta li je sad od ovoga tačno, uhhh #-o , mada verovatnije izgleda ovo od 7 god....

kalista je napisao/la:
Žao mi je zbog neuspeha sa belim lukom i ukuvanim urinom koje si imao i mada je krajnje netaktično s moje strane što ću ti reći, jer pričam o greškama iz prošlosti, ali beli luk na sluzokožu deluje vrlo, vrlo agresivno...


Pa ne baš vrlo, reagovao sam tek nakon nekog vremena, i to tek kad sam sipao i onaj u prahu (budala)...Inače jedem ga bez problema pa posle peršun da bi uklonio miris...
Inače, ovo sa belim lukom mi je savetovla poznanica, kaže ona koristila protiv gljivica...iako sam se prvo čudio, jer sam mislio da peče ko ludo...
No ipak peče, posle dužeg trretiranja sluzokoža se upali....
A na moj želudac ne deluje iritirajuće, znam ja da pojedem i par glavica+čili uz to (mislim...sve je to sirovo i zdravo...), od skora, inače ranije nisam preterivao sa ljutim...

kalista je napisao/la:
Sličnu stvar si uradio i sa ukuvanim urinom, jer si, pretpostavljam, koristio svoj urin, a ne urin deteta, a takođe pretpostavljam i da si koristio so u ishrani, tako da ti je taj slani rastvor na sluzokoži takođe izazvao sušenje, bol i iritaciju.


Svoj...nemam decu...na žalost...
Kad sam sakupljao urin za ukuvavanje, uglavnom sam jeo sirovu hranu, raznu, kao trip, ajd da jedem lekovito bilje (ceo prethodni dan) da bih urin učinio što boljim:)


kalista je napisao/la:
Što se "taboo" oblasti tiče, to ne spada u ovaj topik, mada ne sumnjam da ti predstavlja samo razlog zbog koga si umislio da nemaš "sreće u ljubavi".

Zbog toga, ukoliko sređen život u smislu:sirova ishrana, redovno fizičko vežbanje, emocionalno blagostanje i spokojstvo, prihvatanje sebe i onih oko tebe još uvek nisi stavio kao svoj prioritet, (ispred obaveza na faxu, rada i ostalog), preostaje ti da stvari prihvatiš takvima kakve jesu...
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vežbam redovno, uznemiren sam zbog obaveza i rokova stalno, znači nema mi pomoći :cry:
Nije sve ovo offtopic, ja ne mogu da budem intiman sa devojkom zbog tog problema, a akne jesu ova tema skupa sa svojim posledicama, zar ne... a posledice su... komplikovane... i veze mi puknu...
Znam o čemu mi pričaš, ali kako da prihvatim to, jer kad jesa i kad sam pokušao da budem otvoren i pokažem konkretnoj devojci o čemu se radi, ona bi rekla...ma OK...sve je u redu...al posle nekog vremena bi sama otišla...
Dakle to je posledica vezana za ovu temu i nije offtopic...
Al sam se razlupao, sramota me je.... :dontknow:

Nego Kalista (i ostali), jel možeš da mi rezimirano, opišeš svoju ishranu (npr jelovnik za jedan ili dva dana), i šta još...treba da se radi da bi mi bilo jasnije kako da se organizujem...
I....jel misliš da se neću osušiti, oslabiti i izgubiti mušku figuru? :love6:

Thanks vrlo si ljubazna, tvoja porodica te sigurno obožava... :love3:
Baj... :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 6:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
[quote="john_tracer i kad sam pokušao da budem otvoren i pokažem konkretnoj devojci o čemu se radi, ona bi rekla...ma OK...sve je u redu...al posle nekog vremena bi sama otišla...
[/quote]
1. Oprosti john_tracer, ako budem netaktična, zaista ne želim da kažem išta što bi te oneraspoložilo, ali imam potrebu da ti prenesem ono što mislim:čini mi se da ne znaš za ovu izreku:"Kada nas vole, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine, a kada nas mrze, ne opraštaju nam ništa, čak ni naše vrline".
Elem, žene (a i muškarci, prijatelji...) nekako, u toku našeg životnog Putovanja, budu naši saputnici, da se slikovito izrazim- sa njima delimo i naš kupe, a onda, kada tome dođe vreme, svako silazi na svojoj stanici.

Neki, naravno, ostaju najduži deo puta sa nama, neki u našem životu ostavljaju snažniji, neki manje snažan utisak, neke pamtimo duže, neke kraće, nekih se sećamo, a neke zaboravljamo...ali svi oni ostavljaju svoj trag u našem biću i svi ga na neki način menjaju i oblikuju.

Zbog toga što sam i sama imala čežnju da "zadržim trenutak" kao ti, mislim da mogu da te razumem. Ali naučila sam da je to nemoguće i u krajnjoj liniji, nepotrebno. Uživaj u svom životnom putu i raduj se svim novim osobama koje ćeš sresti i od kojih ćeš učiti i kojima ćeš ti biti učitelj. Ovo ti pričam iz svog najdubljeg ličnog iskustva, jer cenim hrabrost koju si pokazao kada si iskreno govorio o onome što te muči i mislim da se na iskrenost treba odgovoriti iskrenošću.

Sa humorom, radoznalošću i pameću koje si pokazao da imaš, tvoje putovanje će biti prijatnije i tebi i onima pored tebe :D :D :D vremenom će postati krajnje nebitno telesno, fizičko uopšte - prevladaće ono jedinstveno što stidljivo, nespretno i (možda preuranjeno?) pokazuješ osobama koje nisi upoznao.

Žene, brate moj, kako god to zvučalo neobično, nisu samo dobre "pričalice" već umeju i da slušaju. Fora je u tome što svi mi-muškarci i žene-najviše volimo da SLUŠAMO SEBE i najzanimljivije su nam one osobe koje nam dozvoljavaju da im pokažemo ko smo. Zato probaj obrnutu taktiku - ćuti, slušaj i razmišljaj o onome što ti te famozne žene pričaju.Onda ćeš lakše moći da ih razumeš, predvidiš ponašanje i izbegneš razočarenje.

[quote="john_tracer Nego Kalista (i ostali), jel možeš da mi rezimirano, opišeš svoju ishranu (npr jelovnik za jedan ili dva dana), i šta još...treba da se radi da bi mi bilo jasnije kako da se organizujem... [/quote]

Prelazak na zdrav način života je proces. To nije dijeta. Pretpostavlja:uvid u postojeći način života, određeni nivo motivacije i poznavanje tehnike i strategije kako da se on menja. Dakle:dijagnoza+motivacija+znanje. Mislim da bi bilo daleko produktivnije da o tome raspravljamo u posebnoj temi, kao što je ona o sirovoj hrani. I mene ta pitanja jako zanimaju i volela bih da sa ostalim članovima ovog predivnog foruma o tome diskutijemo...ako se slažete...?

Hvala za one tople reči o odnosu moje porodice prema meni :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
kalista je napisao/la:
Mislim da bi bilo daleko produktivnije da o tome raspravljamo u posebnoj temi, kao što je ona o sirovoj hrani. I mene ta pitanja jako zanimaju i volela bih da sa ostalim članovima ovog predivnog foruma o tome diskutijemo...ako se slažete...?
Hvala za one tople reči o odnosu moje porodice prema meni :oops: :oops:


Te reči stoje, ti si veoma drraga osoba i čast je biti tvoj prijatelj...nadam se da oni to znaju :)

Verovala ili ne, ja sam upravo onaj koji slušenje smatra kao osnovni način da se pokaže ljubav, interesovanje i poštovanje... i iako sam mnoge slušao, malo mi je bilo uzvraćeno...Ti umeš to, i zato su tvoji, srećnici, ako si udata tvoj suprug, tvoja deca, roditelji...blago njima što imaju tako dragu, nesebičnu osobu kraj sebe...
Znam da je nezahvalno govoriti tako kada nekoga ne poznajemo, ali tako osećam iz tvojih reči...vidim u njima spremnost da se pomogne, da se zanemari sopstveno Ja i pretvori u uvo, gleda kroz oči onoga ko se sluša...

Jako si mi lepim postom odgovorila, skoro da nisam mogao da odolim da nastavim na tu temu, ali otišli bi daleko van ove teme...
Rećiću samo ovo...provalila si me onim ....
kalista je napisao/la:
....imala čežnju da "zadržim trenutak" kao ti....
Puno toga si rekla (napisala) što nije mogao neko sebičan i nezainteresovan, puno taoa što ja nisam rekoa u svom postu ti si osetila i rekla u svom...tako da moje lepe reči o tebi stoje, iako te lično ne poznajem...
Puno ti hvala, divna si :love3:
Oprosti...zaneo sam se...oprostite svi...na :offtopic:

Dakle hoćemo na drugoj temi da pričamo o hrani...i ja sam za...jel misliš na onu temu pod nazivom "Hrana"?
Znaš, puno je frustrirajuće to o zdravoj hrani...nekad sam mislio da treba da ne jedem meso i masti i da se već hranim zdravo...zatim sam mislio da treba da jeedem soju....onda saznao da je soja prevara... te da je holesterpl ne samo štetan već i neophodan...Oduvek je stajalo da je rafinisano brašno LOŠE,...mislio sam, dobro ješću integralno i rešen problem...onda kažu, pšenica nije zdrava zbog glutena...
Kažu jesti vlakna: makaroni, špageti (ja najviše volim integralne)... al zbunjen sam jer i tu ima glutena...
Kažu piti 5-6 šoljica zelenog čja zbog antioksidanata, a onda kažu, NE, zeleni čaj sadrži hlorofil, a on je prilično toksičan...
Pa te kupus dobar, te kancerogen, te laneno ulje savršeno te kancerogeno, te maslinovo ulje strava, te, opasno je...i tako dalje, i tako dalje...
Kada sam posle par meseci seo da saberem sve beleške i literaturu koju sam imao, toliko je bilo kontradikcija da je krajnji rezultat bio =0, to jest, na primer, jedan poen ZA + jedan poen PROTIV daju NULU, i sve tako da bi i na kraju bila velika nula...
To me je izfrustriralo, pa sam digo ruke od svega...
Ali ovo je nada, razmena iskustava...
Što se tiče procesa, ma očas bi ja napravio revoluciju :D , samo da se uklopi u moju trenutnu "ekonomiju" #-o Šalim se naravno...

mikeš je napisao/la:
Pa kod bilo koga. možeš privatno ili opću bolnicu. ja imam akne (a pubertet prošao odavno) i skužio sam da izbijaju od šećera i to bilo kojeg. brat je u pubertetu i isto ima akne po leđima i licu dok nije otišao u opću bolnicu i tamo su mi našli da je alergičan na alkohol. odonda dok ne popije ništa nema akni.

Thanks na prethodnom odgovoru :!:
Ne, mislio sam, kog specijalistu da tražim, dermato-venerologa ili?

Pozzz svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 10:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 22, 2009 8:21 pm
Postovi: 9
I ja te akne imam vec 3 godine (sada imam 18)
Eh kako sam nekad imao lijepo lice... sada vise ne =)
Kupovao sam razna kozmeticka sra*a nista nije pomoglo
Zimi mi je stanje urednije ,cim pocne toplije vrijeme pojave se sitne izrasline (tackice) boje koze , eh onda one pocrvene (na suncu koza mi je masna pa su te tackice jako uocljive) zatim se zagnoje.... taj proces traje najmanje 6 mjeseci... nista mi nije pomoglo do sada
Istiskao ih ne istisako ostane fleka.
Suncanjem se povuce crvenilo ali izbocine(krastice) ostaju stvarno ne znam cim da ih tretiram...
Citao sam negdje da je ciment u kombinaciji sa medom jako ucinkovit ali meni nikako nije pomoglo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 11:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Johny, vidi ovo...

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=574


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 11:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
uuups, ne to nego :oops: :oops: ISHRANA SIROVOM HRANOM, sorry, žurila sam... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
kalista je napisao/la:
uuups, ne to nego :oops: :oops: ISHRANA SIROVOM HRANOM, sorry, žurila sam... :oops:

OK, nisi pogrešila, obe teme su dobre :) , a ovu sa linka sam ranije čitao, no, sa'ću, nabrzaka da usnimim svih 5 stranica u komp, pa ću da čitam lagano...imam malo slobodnog vremena, pa tako...

A video sam i ovu koju si ti otvorila, konkretno o presnoj (sirovoj) hrani...Epa hvaljen da je svevišnji da ima ljudi sa kojima se može ozbiljno o tome...ovi iz mog okruženja ovako reaguju kad im samo pomenem: " :roll: "...i činili su da se osećam ko ludak i budala svojim komentarima dok sam se tako hranio, neko vreme... (mada sirova hrana baš i nije za one koji se ubijaju od fizičkog rada, postanu toliko mršavi da je to katastrofa...poznajem jednog...).
Pročitaću tamo šta je do sada napisano, pa ću se uključiti...
Elem, Gintera sam pročitao, jednom, davno...to je stara knjiga iz sedamdeset i neke, ako se ne varam...imao sam je u rukama... i tad sam bio oduševljen... i još uvek sam, jer me od rođenja, sama moja priroda (ukus) vodila ka takvoj hrani...Što bih voleo da kažem, ja nisam čovek ako ne pojedem bar kilo jabuka ako ništa drugo :D

Hvala i vidimo se i na toj temi :hello2:


swifft je napisao/la:
I ja te akne imam vec 3 godine (sada imam 1
Eh kako sam nekad imao lijepo lice... sada vise ne =)
Kupovao sam razna kozmeticka sra*a nista nije pomoglo
Zimi mi je stanje urednije ,cim pocne toplije vrijeme pojave se sitne izrasline (tackice) boje koze , eh onda one pocrvene (na suncu koza mi je masna pa su te tackice jako uocljive) zatim se zagnoje.... taj proces traje najmanje 6 mjeseci... nista mi nije pomoglo do sada
Istiskao ih ne istisako ostane fleka.
Suncanjem se povuce crvenilo ali izbocine(krastice) ostaju stvarno ne znam cim da ih tretiram...
Citao sam negdje da je ciment u kombinaciji sa medom jako ucinkovit ali meni nikako nije pomoglo

Ma kod mene, na licu se i ne vide, samo iz jako velike blizine i pod jakim svetlom (ali to ionako imaju svi, skoro svi a naročio muškarci jer akne, da ne lupnem sad, al mislim da imaju prilično veze sa testosteronom)...
Trebalo bi da ti ozbiljnija primena urinoterapije i još nekih tretmana reši problem...
Ko što reče naša draga Kalista, hrana bez imalo soli par dana, najbolje sirova (ja bih par dana jeo puno salate, krastavaca, zelene salate, peršuna, celera...može i mrkve/šargarepe, limunade bez šećera, al razblaženije.......) skupiš dosta urina, te zakuvaš to kako se već radi (svi znamo, pa da ne ponavljam)... I onda tim eliksirom, da ga tako nazovem, probaj da mažeš par puta dnevno (na pr 3), pa ko što reče Kalista sačekaj 10 min pa isperi, al hladnom do mlakom vodom, i to samo blago.... Pri mazanju, utrljavaj ukuvani urin u lice, masirajući ga dok se ne upuje...
To je za lice, i to deluje, i sigurno će samo ovo da ti popravi stanje kože (primetno), mislim sigurno jer znam, ne samo iz svog iskustva.... A da vidiš tek kako ovo uklanja perut posle samo jednog pranja, i hidrira i hrani dlaku... Znači offtopic: Utrljaš u kosu, masiraš 10-ak minuta minimum...i zatim opereš blagim šamponom (ali ne onim jeftinim šamponima, jer oni rešavaju problem oštećene kose tako što je uklanjaju, pa nema kose - nema problema :D )... I tako na 2-3 dana...
Dakle ponavljam, dok sakupljaš urin za ukuvavanje, jedi samo sirovu (mislim da može i ovsene pahuljice sa presnim, svežim mlekom, ako si sa sela, kao jedan od obroka...), i bez soli i sl... jer onda urin a naročito ukuvani postaje agresivan, a tek posle par dana stajanja (ako ga ne čuvaš na hladnom i tamnom mestu-frižideru) pretvara se u "čisti" amonijak...
Ako imaš akne i na leđima (hvala Bogu ja nemam i nisam, sem na intimnom delu, drugde nemam problema), to isto za lice važi i za leđa (ali tu je problem ako namaš kog da ti to utrlja...), pa posle se samo ispereš mlakom vodom...Većje rečeno ranije, ali nije zgoreg ponoviti, najbolje da sapun izbaciš potpuno, on samo pogoršava problem (ja sam ranije puno koristio sapun za umivanje, a kao čistunac, prao sam ruke i umivao se 100 puta na dan, 3-4 puta lice...posledica toga je bilo sušenje kože i pojačanje osetljivosti kože, pa iako nisam imao, ja sam si stvorio problem)...Ako već 'oćeš sapun, koristi dečiji najblaži...

Znači rezime:
1.Omekšaš lice toplijom vodom minut, dva...
2.Pažljivo sakupljani (nakon posebnog režima ishrane) urin, ukuvaš... i to mažeš najmanje 2 puta dnevno (poželjno bar 3), tako što utrljavaš 10-ak minuta...do se lice ne osuši...
3.Ne koristiš jake sapune (poželjno je nikako, a naročito ne sejfgard...)
I to bi trebalo, bez dodatnih stvari da ti poboljša lice, prilično...
Ja ovakav urin koristim kao losion posle brijanja, i iako imam osetljivu kožu koja se upali posle brijanja i 'oće i prištići da se pojave, otkad koristim ovo, toga više nema...
4.A možda, ako si spreman, i na ozbiljnije promene u ishrani...ali o tome ja malo ili nimalo znam...

Ja bih na tvom mestu kombinovao i Ag vodu sa ovim, (pola litre srebrne vode je ovde kod mene po apotekama oko 10-15€), znači pskaš pumpicom po licu i piješ...Mislim mogao bi, eventualno, i to kao dodatak...


Inače ima i nekih zahebancija koje sam ranije video da koriste neki moji drugari (dok sam trenirao, a oni su bili na terapiji anabolicima pa su im leđe bila ko, sačuvaj me Bože...). Znam da su koristili čitavu kombinaciju raznih hemikalija koje su skupo plaćali po apotekama, i pomagalo je (umanjivalo je probleme)...

A jeste videli onu smešnu reklamu na nekoj od televizija, neki preparat je u pitanju (ja retko gledam TV pa se ne sećam imana proizvoda i tako to)...kažu tamo, koristiš taj preparat i ne moraš da menjaš ishranu i slično a akne, bubuljice, seboreja...nestaju ko od šale nakon nekog vremena... Ja bi možda uzeo to da probam (iako ne verujem reklamama, znatiželjan sam...), ali brate, ne sećam se cifre, al sećam se da je skupo.... Jel zna neko možda nešto o tome, jel probao neko to...

P.S. Samo nemojte da se zeznete sa onim kremema, dal beše Džonson ili tako nekako niti sa "clean & clear", to je čista glupost, probao sam (i moje poznanice), držao se uputstva, i one nevidljive akne su postale vidljive...hvala Bogu, vratilo se na staro kad sam prestao...

Inače, imam puno poznanica koje se zezaju sa AVON-om i sl... i imaju brdo kozmetike... one koje imaju loš ten i dalje imaju isti ten (bubuljice, akne, proširene pore...), dakle ni brdo kozmetike nije rešilo problem (ako izuzmemo dobre pudere koji sve pokrivaju :D )

Opet sam se raspisao, treba me zabraniti zakonom :mrgreen: ...al napisao sam neke proverene stvari na većem broju ljudi (ne samo na sebi)...jer ipak, svako reaguje na drugačiji način, manje ili više, zar ne...

Mislim sve se to odnosi na lice i leđa, za mi+oj problem to nije bilo rešenje... jer možda, ko što sam, u par navrata našao na netu, to i nisu akne, nego liče pa ih ljudi tako nazivaju (mislim da se moj problem zove BPP, al me nervira što je u mene izraženiji no što je uobičajeno)...

Aj pa ćao :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 7:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 22, 2009 8:21 pm
Postovi: 9
Hvala bro na iscrpnom odgovoru
Upravo sam danas kupio srebrenu vodu...
Od sutra startam sa novim nacinom ishrane
Pa cemo da vidimo kako reaguje sa urinoterapijom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 2:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
swifft je napisao/la:
Hvala bro na iscrpnom odgovoru
Upravo sam danas kupio srebrenu vodu...
Od sutra startam sa novim nacinom ishrane
Pa cemo da vidimo kako reaguje sa urinoterapijom

Nema na čemu, ja sam samo pokuša da ispričam svoja iskustva (i par ljudi koji su mi bili ili su bliski), i to je to...
Vidimo se na forumu, pa ti, ako hoćeš, možeš da na ovoj i odgovarajućim temama "vodiš kao dnevnik o tomu" i tako direktno beležiš i deliš svoja iskustva... i ujedno dozvoliš i drugima da uče, a možda dobiješ i neku smernicu od nekog...
To bi baš bilo sjajno, a?

PozZz

P.S.
Koliko si je platio, računato u evrima i koja količina.... baš me zanima da uporedim sa lokalnim cenama...?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 11:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 22, 2009 8:21 pm
Postovi: 9
john_tracer je napisao/la:
swifft je napisao/la:
Hvala bro na iscrpnom odgovoru
Upravo sam danas kupio srebrenu vodu...
Od sutra startam sa novim nacinom ishrane
Pa cemo da vidimo kako reaguje sa urinoterapijom

Nema na čemu, ja sam samo pokuša da ispričam svoja iskustva (i par ljudi koji su mi bili ili su bliski), i to je to...
Vidimo se na forumu, pa ti, ako hoćeš, možeš da na ovoj i odgovarajućim temama "vodiš kao dnevnik o tomu" i tako direktno beležiš i deliš svoja iskustva... i ujedno dozvoliš i drugima da uče, a možda dobiješ i neku smernicu od nekog...
To bi baš bilo sjajno, a?

PozZz

P.S.
Koliko si je platio, računato u evrima i koja količina.... baš me zanima da uporedim sa lokalnim cenama...?


Nakon jednog dana koristenja Ag vode primjetio sam da mi je lice drugacije, nema vise perutanja i pore kao da su se malo skupile i crvenilo vise nije izrazeno kao prije

Platio sam 12,5 € tj. 25 KM 0,7 L
Pokusat cu nabaviti potrebnu aparaturu da sam pravim .. =)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Akne
PostPostano: sri jun 17, 2009 3:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Hey prijatelju Swifft, ima li šta, kakvi su rezultati :?:
Nema više akni :?:
Daj recept ako si uspeo :D

Bye


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Akne
PostPostano: pon dec 28, 2009 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Evo da se pohvalim a i možda nekome pomogne, akne su za mene prošlost!
Za mene je problem počeo prije otprilike 2.5 godine kad su mi prvo počele akne izbijati na ramenima, pa se onda proširile na lice i na kraju na prsa.Nakon silnih krema, tonika za lice i pjena za čišćenje i posjeta dermatologu bilo je malih jako kratkih poboljšanja ali sve slabo sve dok nisam počeo voditi dnevnik i izbacio sve iz prehrane pa sam postepeno uvodio da vidim od čega izbijaju.
Tako sam nakon nekih mjesec dana došao da zaključka da je uzrok šećer, bilo koje vrste i u bilo čemu pa čak i u banani.
I tako nekih godinu dana sam u potpunosti živio bez šećera, moram priznat bilo je jako teško prvih mjesec dana dok se skineš sa snickersa, marsova, peciva punjenih čokoladom, krofni... :(
Prije dva mjeseca sam trošio jedan preparat za detox i slučajno sam pojeo slatko i vidio da nema akni. Sve bilo super dok nisam prestao koristit taj preparat ili kad sam se malo više opteretio slatkim. Pogledao sastav preparata i vidim na kraju liste piše chromium picolinate, odmah u google i vidim da on zajedno s inzulinom kontrolira šećer i metabolizam masti.
To je bilo to, lampica se upalila, odmah naručio twinlab chromium fuel, kojeg trošim već nekih mjesec dana i sve pet. Nema više masne kože niti akni!
Sad za ove blagdane sam organizam stavio pod pressing da vidim dal će izbit koja, ma kakvih niti piknice.
Naravno ne trošim slatko kao prije i dalje ga izbjegavam, pijem samo vodu ali ima situacija kad je šećer neizbježan kao kod palačinki s pekmezom od šljiva \:D/

PS:kakve li ironije, za nešto tako jednostavno i fino do prije godine dana bio je samo san, alergičan na šljive i slatko strogo zabranjeno zbog akni.

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Akne
PostPostano: pon maj 16, 2011 4:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 15, 2011 10:04 pm
Postovi: 16
meni je sad strašno izbilo po ležima i po vratu s prednje strane,
preporučio mi je prijatelj sad jednu kremu koja je njemu pomogla
pa ću probat s tim

al sam se samo htio osvrnut na to da život bez šećera za mene nije život
i dan da ne pojedem nešto slatko mi je propali dan :P :P
nije sad da se ja prežderavam sa slatkim, al tu i tamo kroz dan koja napolitanka
ili tako nešto,
nisam siguran da bi se bio spreman odreć svega toga,
planiram sad pročitat i ovo o urinoterapiji i vidit, možda bi mi to moglo pomoć
ako ova krema ne upali


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Akne
PostPostano: čet maj 19, 2011 5:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 30, 2010 11:31 pm
Postovi: 22
Blackey, koja krema je u pitanju? Ja sam jedna od onih nesretnica sto isprobava sve odreda :roll: Makar dok se stvarno ne skinem sa cokolade jer, za razliku od tebe, ja sam zavisnik u onom najgadnijem obliku (i samu me začude količine čokolade koje unesem u organizam :cry: ). Ali se sad skidam, a poslije planiram na sirovo... zbog svega, ne samo zbog akni :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Akne
PostPostano: pet maj 20, 2011 4:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 15, 2011 10:04 pm
Postovi: 16
krema ti je dercome clear,
piše na uputstvima da se drži tipa 5 min
al ja ju držim i puno dulje jel imam "jaku kožu"
dok neke ljude počne peć nakon par minuta već


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Akne
PostPostano: sub maj 21, 2011 11:23 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 30, 2010 11:31 pm
Postovi: 22
Hvala! :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Uklanjanje oziljaka od akni
PostPostano: čet mar 15, 2012 4:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ako nisi maneken, pusti to, mislim da je "lijek" samo kirurgija, estetski zahvati... laser, ovo-ono.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 75 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz