Sada je: pet apr 19, 2024 11:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 01, 2010 11:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
dzabaludin je napisao/la:
Jest Baki, isti taki samo crni je moj \:D/

Ima ga takav za 50€, a onaj power juicer od jacka lalanea, eto ga na pijaci za 45€, al je on, kolko znam jedva 250w, pa sam sumnjičav...
A nikako si ne mogu shvatiti da aparat koji je samo malčice različit od mašine za mlevenje mesa (ti jednovreteni sokovnici), po obliku vretena i filteru, može da košta više od te mašine... ali jbg, zakoni tržišta... a realno, vrede maximalno 100€, i to samo zbog kvalitetea izrade, tj izdržljivosti...ma i da su celi od hiruškoč čelika...

Hvala brate, pročitao sam te i na forumo sirova hrana - sokovnici, odmah sam te prepoznao :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 02, 2010 12:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Remain je napisao/la:
vidish, to me chudi za Gintera.. shta se s njim zbilo

shto se tiche zuba, znam da ih je izgubio znatno ranije zbog prevelikog korishcenja citrusa tj. prekiseljavanja kako je rekao.. ali kako je tako "rano" umro ne znam.. mada, postoje i razni drugi uslovi koji se moraju zadovoljiti za dugovechnost..

ono shto mene zanima je koliko se vi koji se hranite sirovo pridrzhavate toga? koliko vam je lako da u danashnjem drushtvu praktikujete to?
ja lichno sam 100% sirov bio jedno godinu dana.. sad sam meshanac nazhalost, a razlika se itekako primecuje po pitanju zdravlja.

a vi?

Pa nije lako, naročito zato jer sam sam svoj proizvođač hrane, pa se oslanjam na sezonsko što me često ostavlja bez uravnoteženih sastojaka u obrocima... zato često, i ja, budem "mešanac"...ali ipak, pretežno raw. Ono što mi nikada nije pošlo za rukom je to da više dana izdržim na teškom poslu pa sve i da je najkaloričnija raw hrana u pitanju... Do sada nisam uspeo da shvatim zašto mije tada potrebno da nešto ispžim u dosta ulja, u dodam koje jaje, onako rovito...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 02, 2010 12:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
ono shto kazhesh za svoje dedove.. mislim da ima veze i sa tim koliko je SVE bilo 'zdravije' nekada.. mada je chinjenica da organizam tokom zhivota dosta toga mozhe da podnese i istrpi.. ali sam gotovo siguran da bez imalo medicine ipak ljudi ni tada nisu mogli....
kako god bilo, mislim da ipak onako logichki gledano kuvano ipak nije prirodno, menja se struktura namirnice i sve.. a struktura choveka se ipak ne menja.. mada zavisi i od choveka do choveka, neko neshto lakshe podnosi a neko tezhe.. ali sam ipak siguran da chovek najbolje funkcionishe na sirovom.. druga je stvar shto smo mi navikli na te "delikates" varijante, pa nas jednostavno vuche ta navika da prezalogajimo i neshto przheno, pecheno.. to je onako vishe zaostala glad mozga.... mada se itekako mogu praviti i jako dobre zamene od raw food, samo je potrebno malo mashte.... ja bash nikada nisam imao tih problema da ne izdrzhim neki tezhak posao, naprotiv uvek sam se osecao prilichno sito i puno energije..

moja neka teorija za savrshenu zdravu ishranu je 100% raw food organskog porekla, shto ukljuchuje uglavnom biljke najbogatijeg hemijskog sastava, tipa divlje (lekovito) bilje iz netaknute prirode, u varijanti salata.. zatim, po mogucnosti isto takvo voce.. i vishe takvih manjih obroka u toku dana, bez ikakvog preterivanja.. zatim organske semenke i orashasti plodovi koje bi trebalo koristiti u manjim kolichinama.. jer teorija je da nije bitno koliko cesh proteina uneti, vec da li ce organizam i najmanju kolichinu tih proteina uspeti najbolje da iskoristi.. a mislim da u tom poslu povrce, divlje bilje i voce igraju znachajnu ulogu.. jedino bash i nisam pristalica zhitarica.. ili da kazhem da bi ih isto koristio u nekoj jako maloj meri..
i POST.. postiti kad god nam se za to ukazhe prilika je neshto najbolje shto mozhemo uchiniti za svoj organizam.. kako god da se hranimo.. moci posta su nemerljive, nezaobilazne.. to je najsavrsheniji proces za svako zhivo bice koji mu je Svevishnji podario..
a zakljuchno sa tim je naravno nezaobilazna i ishrana psihe, duha.. i vezhba na tom polju, unutrashnji mir.. i pozdrav Suncu.. :love3:

shto se tiche jednovretenih sokovnika.. skuplji su verovatno samo zato shto je garancija na motor 8 godina, shto je ipak prilichna cifra..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 02, 2010 5:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
To što je Ernst Ginter još za života izgubio zube kao posledica prekišeljavanja organizma ima logike jer previše kiseline u telu oduzima kalcijum iz kostiju, zubiju,.... kako bi u kombinaciji sa kalcijumom našao ravnotežu kiselo-bazno u odnosu 30% : 70% (ili 20 prema 80 ne mogu da se setim) u korist baze. Ginter je jeo citrus tj. limun u "demokratskoj" USA posle drugog svetskog rata, a to nije posledica prejedanja kiselog citrusa-limuna nego je verovatno posledica prečestog prskanja zasada limuna ko zna kojekakvim sumnjivim hemikalijama, a setimo se samo da se ogromna plantaža limuna nalazi u neposrednoj blizini kosmodroma Kejp Kanaverala pa možeš zamisliti kakvi se svi silni dimovi-otrovi stvore prilikom lansiranja rakete pa se sve to sruši na plantažu.

Prema informacijama iz mojih knjiga, previše kiseline u organizmu se stvore kao posledica ishrane kuvanom i prženom hranom, a i konzumiranja alkohola, gaziranih pića,.......

Suština je gajenje i ishrana zdrave organske hrane tj. što više prirodnih đubriva (stajnjak, glistenjak, kompost,......) a bez prskanja hemikalija.

Naši stari su živeli znatno duže jer su u ono vreme živeli u mnogo čistijem vazduhu, prirodno đubrili voćnjake, bašte, njive, a lečili su se prirodnim biljnim čajevima, prali su zube prstima sa malo sode bikarbone,.... a i gajili su stoku prirodno i nisu ih hranili sumnjivim koncentratima niti ubrizgavali sumnjivim injekcijama antibiotika,...... A pored toga u ono vreme nije bilo toliko poljoprivredne mehanizacije pa su obrađivali zemlju ručno tj. teškim fizičkim radom, a baš zahvaljujući tome su se obilno znojili i na taj način su prirodno eliminisali otrove iz organizma, ......

Uzmimo primer stari narod Hunza koji žive negde u Himalajima u Pakistanu. Oni žive oko 150 godina i žive daleko od pogubne civilizacije, i čak i u veoma poznijim godinama stogodišnjaci su oho, ho.... plodni i vitalni (jurili su ženske i mlade i stare i hebali bez ikakvih milosti :mrgreen: i rađali su potomstvo bez ijednog procenta Daunovog sindroma tj. mongoloizma ),........ a hranili su se skromno korenjima, kajsijama, košticama kajsija,.... a svakodnevno su radili i pešačili, i uzbrdo i nizbrdo, najmanje 50 km dnevno na čistom, razređenom vazduhu.....

http://www.zdravzivot.org.rs/strucni/fi ... 0tekst.pdf

http://www.zdravljeza21vek.com/index.ph ... Itemid=101


Zadnja izmjena: halo; pon aug 02, 2010 7:01 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 02, 2010 6:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Remain je napisao/la:
vidish, to me chudi za Gintera.. shta se s njim zbilo


Gunther je bio na dobrom putu, ali nije sve istrazio do kraja i drzao se svog znanja koje je skupio tokom zivota. On jedini koristi sirovo mlijeko, nitko drugi ne pise niti savjetuje da se pije sirovo kravlje mlijeko, osim Walkera koji kaze da se to moze u jako rijetkom situacijama i malim kolicinama u obliku vrhnja kao masnoce ili kozjeg mlijeka koje je skoro 100% iskoristivo u ljudskom organizmu. Kravlje mlijeko je probavljivo ispod 50%, ostalo je sluz i visak bjelancevina - odnosno bolest.

Prava anti kjniga za Guntherovu knjigu je Wandmakerova - "Zelis biti zdrav, zaboravi kuhanje". Citajuci to i primjenjujuci na sebi sam tek skuzio koliko je malo tek Gunther otkrio i znao spram ostalih prirodnjaka. Da mu knjiga nije objavljena u bivsoj Yugi, nitko za njega nikada ne bi nikada ni cuo. Mozda s razlogom. Ali ne kazem da je knjiga cijela losa. Dosta stvari je jako jednostavno i razumljivo objasnjeno, pa bih ju preporucio svakom tko je na pocetku sirovog nacina prehrane, kao dobar uvod.

Prva knjiga koja mi je donijela promjenu u nacinu prehrane i poboljsanje u zdravlju je bila upravo Guntherova - Zivjeti bez bolesti. Promjenio sam prehranu i poceo ozdravljati, ali poceo citati dalje i istrazivati neke bolje, naprednije i kompletnije knjige od Walkera, Ehreta, Wandmakera i naravno cjenjenih i jos zivucih Victorie Boutenko i Genadija Petroviča Malahova. Tek primjenom zelenih sokova i izbacivanjem mlijeka se zdravlje potpuno popravilo. Poslije sam saznao za pravilne vremenske razmake izmedju jela i pravilne kombinacije hrane. Onda mi se probava potpuno stabilizirala i kilaza konacno stala opadati, odnosno pocela se vracati u normalu.

Gunther je zanemario jako bitne stvari, kao i neki manje poznati pisci knjiga o sirovoj hrani:

1. Pravilne kombinacije hrane
2. Vremenski razmaci izmedju obroka
3. Tekucina obavezno i samo prije jela
4. Zitarice su najstetnije od sve hrane za ljude
5. Ne jesti bilo kad i bilo sta sirovo koliko god hocemo


Jos kada se sjetim tih Guntherovih recepata, on je u jednom obroku kombinirao zitarice, voce i mlijeko kao desert poslije jela, sto je najgora moguca kombinacija. Ako se i on tako hranio stalno, cudo je da je i toliko zivio.

Ali ne zaboravimo da je hrana samo jedan od uvjeta zdravlja, mozda ok 30-40% od svega.
Tko zna kakav je on zivot vodio i sta je kod njega bilo presudno ?

I moj kolega koji me je naveo na ovaj put i kojem sam beskrajno zahvalan, vise prica nego sto radi na sebi, odnosno jede sve, a svima drobi i drzi predavanja o sirovoj hrani. Tako da nikada ne znate jel on bio dosljedan ili nije. Uostalom kao i Bakijeva rodbina, i moj prađed je dozivio 99. i vozio se biciklom dok nije umro, a cijeli zivot jeo sta je stigao. Mislim da je je najbitnije sto je zivio u malom dalekom selu sa pcelama i velikim vocnjakom, daleko od grada, stresa i nase svakodnevnice. A i ostao je rano bez zene, pa je mozda i to utjecalo sto je bio dugovjecni samotnjak ostatak zivota :angel4: Sala mala :occasion5:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Zadnja izmjena: dzabaludin; pon aug 02, 2010 1:52 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 02, 2010 6:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
dzabaludin je napisao/la:
4. Zitarice su najstetnije od sve hrane za ljude
5. Ne jesti bilo kad i bilo sta sirovo koliko god hocemo


4.Znači čak i musli ne valja jesti?! #-o

A klice žitarica?

5. Pojasni malo više šta to znači.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 02, 2010 7:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
halo je napisao/la:
dzabaludin je napisao/la:
4. Zitarice su najstetnije od sve hrane za ljude
5. Ne jesti bilo kad i bilo sta sirovo koliko god hocemo


4.Znači čak i musli ne valja jesti?! #-o

A klice žitarica?

5. Pojasni malo više šta to znači.


Klice su dobre i treba ih jesti, ali sav kruh, krofne, tijesta i sve obradjeno termicki i industrijski je lose. To ti pise kod Malahova, Wandmakera i Walkera u knjigama i bogami je bilo o tome govora i u ovoj temi. Procesljaj malo stare postove, naci ces veliku raspravu oko toga i citate iz tih knjiga oko zitarica :thumbup:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 02, 2010 8:15 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 01, 2010 4:38 pm
Postovi: 10
Baki
Citat:
Što se tiče studija, svi ti alternativci se pozivaju na vrlo sumnjive studije, preliminarne, nagoveštavajuće i sl... koje bi na kraju lako mogle da se ispostave kao revolucionarna ideja još jednog pametnjakovića, ali ideja o tome kako da sebe obogati, po principu, pusti "buvu", zaplaši raju, učini ih nezadovoljnima i nesigurnima, a zatim im ponudi neki svoj proizvod, ili slično koji će im vratiti mir, sigurnost i samopouzdanje - osećaj da rade pravu stvar i žive pravo...
Nikad se ne zna...
No, zvanične studije, poput one o hipokaloričnoj ishrani, jesu više puta proveravane i gotovo se rezultati mogu uzeti sa sigurnošću, a one govore da se mladost i vitalnost, kao i dugovečnost mogu povećati drastičnom redukcijom dnevnog unosa kalorija, taman tolikim koliko je potrebno bazalnom metabolizmu. Ako bih bio primoran da donesem zaključak, radije bih se oslonio na ovu studiju, i čak, uslovno, njome objasnio i zašto presna hrana daje iste rezultate (jer je vrlo teško presnom hranom uneti više kalorija), ali i zašto neki ljudi jedu "nezdravu" hranu, tešku i naizgled obilnu, a takođe su dugovečni i vitalni...
Sve to uslovno rečeno...
Osim toga, jesi li pogledao dokument na koji sam postavio link u predprošlom postu... i presna hrana može biti opasna, naročito ako uzmemo u obzir činjenicu da naši preci divljaci, nisu jeli mnoge od namirnica koje mi danas jedemo, i da su one jedino kao termički obrađene jestive ili netoksične (npr bazga, boranija, pasulj....), ili činjenicu da većina termički ili drugačije obrađenih namirnica (npr dimljenje) duže može da se očuva, što je za naše pretke bilo od neprocenjive važnosti...

Reci mi, imaš li odgovore na moje nedoumice i pitanja, i koji su tvoji predlozi, kako popraviti stvari uopšteno, kako povratiti sklad s prirodom, kako dobiti zdravu, organsku hranu? Misliš da je to moguće a da se zadrže sve udobnosti koje trenutno uživaš, a ako si u gradu, misliš da je to moguće a da se i dalje živi u gradovima?




Da, volio bi da imam odgovore na tvoja pitanja jer bi to bili i odgovori na moja pitanja.

Odakle da krenem.....hm.....Moje skromno mišljenje je da hrana ima svoju fizičku i vibracijsku(energetsku) razinu.
U početku je bitno da se hraniš sirovo , ali poslije nekog vremena moraš početi uzimati u obzir i vibracijsko-energetsku razinu kao što su rekli mudraci,ali i stručnjaci kao npr.Malahov.Znači Doše,Yin yang itd....
Vidim, da se ovdje citiraju uglavnom ljudi koji su stručnjaci i posvetili su godine života proučavajući svoju materiju tj. ishranu.
Ali oni su svi više manje naučnici - i kao takvi rade na empirijskim dokazima,istraživanjima, eksperimentima.Oni rade kao i većina naučnika.Ja mislim da to nije dovoljno.Postoje i druge razine što su već otkrili kvantni fizičari, a prije njih mudraci....

Naše misli kreiraju naše tijelo,čak i ako se hranimo super ispravno,opet to nije dovoljno, jer ako smo u kataboličkom procesu zbog stresa, đaba je jesti sirovo i zdravo.

Mi ne možemo govoriti samo o ishrani,hrani jer je to nepotpuno.
Danas već ima dokaza da ljudi ne moraju uopće jesti.Mogu živjeti na prani ili na fotonskoj energiji direktno a ne preko hrane.Zašto je sirovo najbolja hrana---zato jer ima najviše sunca u sebi, iliti prane.

Moja preporuka je da se treba hraniti prirodno, a sad što je prirodno to ćemo morati otkriti, ali ne moramo puno lutati, jer su to već otkrili mudraci širom svijeta.Pošto vi ovdje čitate Malahova,Walkera i ostale ...predlažem da pročitate i Prosvjetljene majstore kao npr ....Martinusovu knjigu idealna hrana...tu ima dosta odgovora, i materijala za razmišljanje.

Npr.....Što je čovjek na višem razvoju to njemu treba suptilnija hrana dok jedan skitnica koji je recimo na nižem stupnju razvoja(ali i ne mora biti)...može jesti iz kante za smeće pljesnivi sir i neće mu ništa biti, dok ako ga mi pojedemo(naravno ako smo na suptilnijim razinama razvoja) završit ćemo na hitnoj....

Tijelo je najgrublji vid uma, i na to tijelo djeluju mnogi zakoni prirode i duha a naručito djeluje naša podsvjest.Tako, da bi svi koji namjeravju preći na sirovu hranu trebali bi ne samo očistiti tijelo, već i podsvjesne razine.Njih ima četri kao npr.osnovnu,genetičku,povjesnu i nivo duše.Jer u tim razinama postoje programi koji su naštimani na hranu kojom su se hranile generacije ispred nas i to je upisano u našim genima kao što je i starenje....itd...

Zato bi moj odgovor na tvoje Baki pitanje bio traži i naći ćeš...ali treba tražiti svuda uokolo, a ne fokusirati se samo na jedan dio stvarnosti.Vjerovatno i tražite.....
Ja također tražim i kako ide život dalje sve više sastavljam mozaik života, najčešće kao i svi na principu pogreška-pogodak....

Mi tražimo konkretne odgovore ali priroda(čitaj Bog) nam je to malo sakrila, tako da igra bude zanimljivija ,jer kada bi nam sve otkrila odmah, bilo bi prejednostavno, a kako nas ona smatra inteligentnim vjerovatno joj je zabavno promatrati nas kako se koprcamo. :lol: :lol:


Mislim da je sirova prehrana zakon prirode, ali opet sam pročitao da i kuhano povrće je živo.Prije nekoliko godina otkriven je elemenat ''auxone'' koji je vitalan dio bilo koje vrste.Ovaj elemenat se gubi u samo dvama stanjima;kada ono što ga sadrži trune(trulo povrće) i kad je izloženo temperaturi od dvjestopedeset stupnjeva celzijusa.

Možda je ovo odgovor za tvoje pase i sve one koji jedu kuhano.Međutim vrijedi razmisliti kako temperatura mijenja atomske i molekularne veze unutar namirnica .Sigurno da naše tijelo ima problema to sastaviti jer enzima nema,jer su sjebani kuhanjem... a oni upravljaju sa vitaminima i mineralima i oni su šifra da se te hranjive supstance šalju gdje je najpotrebnije.U sirovoj hrani je sve tu,e nzimi kao upravljači i ostali sastojci.
Enzimi su nevjerovatno važni jer oni u stanicama obavljaju sve....Zar je mudro ubiti ih kuhanjem i onda troštiti svoje enzime koji su probavni enzimi, gušterača se umara a i ti enzimi nisu najpodesniji jer enzima ima dvije vrste kao što ste već pročitali....
Sigurno ima jo toga za otkriti jer bi inače svi što jedu kuhanu hranu bili već sahranjeni.Sigurno tijelo ima još asova u rukavu.Samo, jesu li svi što su doživjeli 90-te i više doživili svoju pravu dužinu života ili su je skratili na pola......Ko zna koliki je naš vijek života.....Kako saznati ako skoro svi skraćuju život pogrešnom filozofijom života,jer smo tako odgojeni.....kako usporediti....jedino tražiti pojedince....ali tu redovito se lažiraju godine ili nema pravih dokaza, jer su ovi metuzalemi... :lol: :lol:

Npr...Znate li da čovjek od hrane uzima samo 20 % energije.
To tvrdi onaj Poljak što je na prani već tri godine.Vjerovatno ćete reći to nije dokazano,znastveno ...itd........ ako je to točno,(jer još nije dokazano)....eto odgovora na mnoga pitanja.No vrijeme će pokazati je li u čovik u pravu....ako niste pročitali- pročitajte čovjek je napisao knjigu(ne za zaradu) ima je besplatno skinuti.

Ako Baki misliš da je sirova hrana otrov, ona će to i postati za tebe.....tjelo zna što je za njega najbolje.Ono zna bolje od nas....ali naš um može otrovati stvar kao što i većinom truje...(znam da ne misliš-pročitao sam tvoje sve postvove,ali misliš, da tijelo misli da je otrovno.Mislim da tijelo ima upisano što je prirodno i dobro za njega, ali stoji to, da nagle promjene znaju biti potresne za tijelo jer je navika zajebana stvar)
A što se tiče istraživanja o štetnosti kuhane hrane ....trebalo bi uzeti ozbiljno u razmatranje...jer hrana kuhana je oštećena, a podgrijana je još oštećenija...pa ko voli nek izvoli....
Nadam se da sam ti odgovorio na neka pitanja....e sad da li će te zadovoljiti odgovori..... :lol:

Dok ne postignemo zrelost za praničnu ili fotonsku prehranu....igrajmo se i istražujmo...i uživajmo što više u sirovoj hrani......pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto aug 03, 2010 12:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
dzabaludin je napisao/la:

Prva knjiga koja mi je donijela promjenu u nacinu prehrane i poboljsanje u zdravlju je bila upravo Guntherova - Zivjeti bez bolesti. Promjenio sam prehranu i poceo ozdravljati, ali poceo citati dalje i istrazivati neke bolje, naprednije i kompletnije knjige od Walkera, Ehreta, Wandmakera i naravno cjenjenih i jos zivucih Victorie Boutenko i Genadija Petroviča Malahova. Tek primjenom zelenih sokova i izbacivanjem mlijeka se zdravlje potpuno popravilo. Poslije sam saznao za pravilne vremenske razmake izmedju jela i pravilne kombinacije hrane. Onda mi se probava potpuno stabilizirala i kilaza konacno stala opadati, odnosno pocela se vracati u normalu.

Gunther je zanemario jako bitne stvari, kao i neki manje poznati pisci knjiga o sirovoj hrani:

1. Pravilne kombinacije hrane
2. Vremenski razmaci izmedju obroka
3. Tekucina obavezno i samo prije jela
4. Zitarice su najstetnije od sve hrane za ljude
5. Ne jesti bilo kad i bilo sta sirovo koliko god hocemo


Jos kada se sjetim tih Guntherovih recepata, on je u jednom obroku kombinirao zitarice, voce i mlijeko kao desert poslije jela, sto je najgora moguca kombinacija. Ako se i on tako hranio stalno, cudo je da je i toliko zivio.

Ali ne zaboravimo da je hrana samo jedan od uvjeta zdravlja, mozda ok 30-40% od svega.
Tko zna kakav je on zivot vodio i sta je kod njega bilo presudno ?

I moj kolega koji me je naveo na ovaj put i kojem sam beskrajno zahvalan, vise prica nego sto radi na sebi, odnosno jede sve, a svima drobi i drzi predavanja o sirovoj hrani. Tako da nikada ne znate jel on bio dosljedan ili nije.


da.. najlakshe je prichati o zdravoj ishrani nakrkan punog stomaka.. :D

shto se tiche Gintera, ne trebamo ga previshe kritikovati.. i on je josh trazhio put tako da nije jadnik kriv shto je uleteo u zabludu i malo pozhurio sa zakljuchcima.. :D ipak je on jedan od pionira.. ta knjiga je i meni prva otvorila vrata znanja o hrani.. do tada nisam imao blage veze ni o chemu..
shto se tiche mleka, nisam ga ni spominjao bash zato shto mi se chini da tu neshto debelo ne shtima..

ovih 5 tachaka koje si spomenuo su stvarno neshto o chemu Ginter nije vodio rachuna.. pogotovo chinjenica da razlichite namirnice koriste razlichite enzime za varenje, tako da je najbolje sve jesti odvojeno.. ako jedesh voce, jedesh samo voce; ako jedesh povrce jedesh samo povrce; ako jedesh orashaste plodove onda samo njih.. bez ikakve technosti zbog koje nastaje poremecaj u varenju..
posebno mi je zanimljiva tachka 4. u vezi zhitarica, jer kao shto sam vec nagovestio u prethodnom postu.. meni tu neshto smrdi oko njih, mada nisam chitao nishta u vezi zhitarica.. ali jednostavno imam neki duboki osecaj da ih ne treba, i nema potrebe koristiti... klice su vec druga stvar, za njih mislim da su vrlo korisne....
i generalno kad sam spominjao POST, da se razumemo, mislio sam na GLADOVANJE... jer kao shto je i prethodni forumash rekao, u smislu da hrana i nije toliko potrebna.... zdravije je vishe ne jesti... i hraniti se "nevidljivom" energijom....

shto se tiche kuvanog, to zaista bez obzira na razna mishljenja, ipak valja izbegavati... jednostavno, nema enzima.. i nema ni potrebe bakcati se sa tim......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto aug 03, 2010 12:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
http://www.milja.hr/sokovnik-samson-slike

Evo sporohodni sokovnik u HR za naruciti 2.227,00 kuna je ok cijena. Ovo je isti uredjaj kao moj Oscar koji je placen oko 3000 s carinom.

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto aug 10, 2010 2:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Remain je napisao/la:
ono shto kazhesh za svoje dedove.. mislim da ima veze i sa tim koliko je SVE bilo 'zdravije' nekada.. mada je chinjenica da organizam tokom zhivota dosta toga mozhe da podnese i istrpi.. ali sam gotovo siguran da bez imalo medicine ipak ljudi ni tada nisu mogli....

Ovaj bold je već postao kliše... uglavnom korišćen usled manjka argumanata, kako bi se, na dečiji način (noć je jer je pao mrak), objasnili nedokučivi fenomeni...
Treba razmišljati na sledeći način: Kako mogu ja da znam u kakvim su oni okolnostima tačno živeli, osim da verujem tamo nekome ko to tvrdi?
A sada sledi i najdirektniji mogući odgovor iz usta mojih dedova, tj njihovih priča:
Veštačka đubriva i hemiju moj deda (on je jako star čovek, jer i ja sam već odavno čovek a ne dete :mrgreen: ), koristio još od 50-tih godina prošlog veka, svi su moji dedovi pušili, uglavnom kupovne cigarete, ređe lule, i svi su pili domaću rakiju, bar 2dL na dan, počevši od natašte, a svi znamo da su domaće rakije prepune metanola.
Šećer nisu u meri kakva se danas koristi, jeli bar do svoje 30, osim ovog mog konkretnog dede, koji je počeo i ranije, jer je mlađi (sada mu je 85). Pored toga, On pije lekove (kardiolog mu ih prepisao) od svoje 30 i neke, redovno, uz alkohol.
Vitalan je, nezavistan, nije senilan, i bez problema radi (ne živimo skupa)... Lekove verovatno pije iz tripa, jer kao i najveća većina prosečnih ljudi, ima potrebu da veruje da ga oni održavaju zdravim zbog dijagnoze o srčanim anomalijama.
Moja brababa je skoro umrla u 98, takođe je jurcala do kraja, a pila 3-4 kafe na dan, preslatke... Pradeda pre 15-ak godina takođe umro u približnoj starosti, takođe "mlad" do kraja, šteta je da je njegov sin umro mlad u 75-toj, ali ne prirodnom smrću. Svi ostali su umirali u sličnim godinama, uglavnom posle 90-te, a najčešće posle 98-5-te. Ni jedan od njih nije ležao u krevetu na samrtnoj postelji, a kako se meni čini, na kraju su se svojevoljno prepuštali, jer kako kažu naživeli su se i treba da prepuste svet mlađima, pa im je više i bilo dosadno...

Remain je napisao/la:
kako god bilo, mislim da ipak onako logichki gledano kuvano ipak nije prirodno

Zar nije prirodno sve što postoji u prirodi u bilo kom obliku koji je u prirodi moguć :mrgreen:

Citat:
menja se struktura namirnice i sve.. a struktura choveka se ipak ne menja.. mada zavisi i od choveka do choveka, neko neshto lakshe podnosi a neko tezhe.. ali sam ipak siguran da chovek najbolje funkcionishe na sirovom.. druga je stvar shto smo mi navikli na te "delikates" varijante, pa nas jednostavno vuche ta navika da prezalogajimo i neshto przheno, pecheno.. to je onako vishe zaostala glad mozga.... mada se itekako mogu praviti i jako dobre zamene od raw food, samo je potrebno malo mashte....

Ovde moram ponovo da postavim isto pitanje, kako možemo znati koju su hranu, prirodnu, izvornu, koristili naši preci? I kako možemo znati da usled manjka te odgovarajuće hrane nisu pribegli termičkoj obradi kako bi neku neodgovarajuću hranu prilagodili telesnim potrebama...
Odgovor je nikako!
Jedino što možemo jeste da verujemo da činimo pravu stvar...
Što se tiče delikatesa, nema većeg delikatesa za mene od sveže ubranog voća... tako da je pitanje delikatesa vrlo subjektivno :mrgreen:

Citat:
ja bash nikada nisam imao tih problema da ne izdrzhim neki tezhak posao, naprotiv uvek sam se osecao prilichno sito i puno energije...

Tako je govorio jedan moj raw drug, sve dok se nismo opkladili, kada sam uspeo da ga ubedim da dođe da radi samnom, mojim tempom, kada je pobegao već polovinom drugog dana, nazvavši me ludakom :mrgreen:
Tako, da... uvek možemo da se opkladimo, samo da znaš, ja se ne kladim na sitno...

Remain je napisao/la:
moja neka teorija za savrshenu zdravu ishranu je 100% raw food organskog porekla, shto ukljuchuje uglavnom biljke najbogatijeg hemijskog sastava, tipa divlje (lekovito) bilje iz netaknute prirode, u varijanti salata.. zatim, po mogucnosti isto takvo voce.. i vishe takvih manjih obroka u toku dana, bez ikakvog preterivanja.. zatim organske semenke i orashasti plodovi koje bi trebalo koristiti u manjim kolichinama.. jer teorija je da nije bitno koliko cesh proteina uneti, vec da li ce organizam i najmanju kolichinu tih proteina uspeti najbolje da iskoristi.. a mislim da u tom poslu povrce, divlje bilje i voce igraju znachajnu ulogu.. jedino bash i nisam pristalica zhitarica.. ili da kazhem da bi ih isto koristio u nekoj jako maloj meri..

Krajnje dobronamerne primedbe:
To nije tvoja teorija, ti možeš samo biti njen poklonik... jer ja sam o toj teoruiji čitao mnogo pre. Osim ako nisi ti jedan od pokojnih autora...

Kad pominješ organski uzgoj verovatno posredno govoriš da svoju hranu sam organski uzgajaš ili bereš iz bogate prirode koja kilometrima okružuje tvoje mesto boravka? Jer ako nije tako onda zapravo samo prazno teoretišeš nesvestan koliko je teško bilo šta organski uzgajati, i da u godinama poput ove, kada je cena hrane drastično skočila (nažalost, još uvek nedovoljno da jadni prroizvođači zasluženo normalno žive), čak i ja, zakleti protivnik hemijske zaštiite, sam morao da je upotrebim, kako bih imao, koliko toliko šta ubrati...
To kažem zato što teoretisanje skoro ničemu ne služi do ubijanju vremena... i da se jedino primerom koliko toliko postiže...
Pereš li se ti samo vodom, četkom i kamenom, ponekad s ceđi, odrekao si se sve kozmetike i drugih "udobnosti" savremene civilizacije, kucaš li na računaru koji si dobio za 3 fizikalne dnevnice, preko dialUpa, koristiš li odeću u svrhu zaštite tela i nije ti važno kako izgleda to što oblačiš i da li se jedno s drugim "uklapa", i tako dalje...?

Remain je napisao/la:
shto se tiche jednovretenih sokovnika.. skuplji su verovatno samo zato shto je garancija na motor 8 godina, shto je ipak prilichna cifra..

Kao profesionalac za motore moram da osporim ovo. Ne, taj sokovnik ne košta više od 100€... Cena je isključivo usled zakona tržišta i šta ti ja znam jer se ne kapiram s ekonomijom...


Zadnja izmjena: baki; uto aug 10, 2010 2:59 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto aug 10, 2010 2:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
halo je napisao/la:
Suština je gajenje i ishrana zdrave organske hrane tj. što više prirodnih đubriva (stajnjak, glistenjak, kompost,......) a bez prskanja hemikalija.

Pridržavaš li se toga???

halo je napisao/la:
Uzmimo primer stari narod Hunza koji žive negde u Himalajima u Pakistanu. Oni žive oko 150 godina i žive daleko od pogubne civilizacije, i čak i u veoma poznijim godinama stogodišnjaci su oho, ho.... plodni i vitalni (jurili su ženske i mlade i stare i hebali bez ikakvih milosti :mrgreen: i rađali su potomstvo bez ijednog procenta Daunovog sindroma tj. mongoloizma ),........ a hranili su se skromno korenjima, kajsijama, košticama kajsija,.... a svakodnevno su radili i pešačili, i uzbrdo i nizbrdo, najmanje 50 km dnevno na čistom, razređenom vazduhu.....

Jesi li siguran da oni žive 150 godina, čak i da li je i jedan jedini Hunza toliko živeo?
Sve što možeš je da veruješ nečemu što je tamo neko napisao...
Osim toga Hunze koriste žitarice, mlečne proizvode, čak i meso... a jedino što pada u oči jeste da žive na rubu egzistencije i jedu vrlo malo kalorija, a prilično se kreću...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri aug 11, 2010 6:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
baki je napisao/la:
Pridržavaš li se toga???


DA!

baki je napisao/la:
Jesi li siguran da oni žive 150 godina, čak i da li je i jedan jedini Hunza toliko živeo?
Sve što možeš je da veruješ nečemu što je tamo neko napisao...


Imao sam pre oko 15 do 20 godine iz novina podatak da su Hunze živeli toliko oko 150 godina. Međutim, sad sam našao podatak iz inerneta da oni žive oko 120 godina. Zar je to malo, a pored toga nikad nisu imali staračkih tegoba niti žalopojki kakve se viđaju kod nas već od pedesete godine života......:mrgreen:

baki je napisao/la:
Osim toga Hunze koriste žitarice, mlečne proizvode, čak i meso... a jedino što pada u oči jeste da žive na rubu egzistencije i jedu vrlo malo kalorija, a prilično se kreću...


Za mlečne proizvode, čak i meso..... nisam našao podatke, tako da nisam upoznat s time.

Evo malo dodatnih informacija za Hunze:

"Jezgro Koštice Kajsije

Predlog da uzimanje 7 – 9 jezgara iz koštica kajsije ( 7 gr.) dnevno tokom celog života može pomoći u prevenciji kancera zajedno sa zdravim životom i zdravom ishranom, zaista je dobra vest.

Važno je da su koštice od kajsija prvoklasne, odgajane bez upotrebe hemikalija, testirane laboratorijski prvo nakon odvajanja od voća a zatim i pre isporuke, na alfa toksin- plesan na koji su manje kvalitetne koštice osetljive, da se suše odmah, obrađuju i skladište pod strogim uslovima.

Kao i većina oraha i semenja, koštice od kajsije su vrlo hranjive. Samo jedan od hranjivih sastojaka koje sadrže je „Amigdalin“ (vitamin B17). Ima ga u preko stotinu vrsta hrane, međutim ona hrana naročito bogata Amigdalinom je uglavnom iščezla iz ishrane zapadne civilizacije. Ljudi koji još uvek jedu tradicionalnu, prirodnu hranu, većinom ne oboljevaju od raka. Njihova ishrana sadrži velike količine hrane bogate nitrilosidima koja sadrži Amigdalin- koštice od kajsije, gorki bademi, semenke jabuka, semenke grožđa, proso, domaći pasulj i još mnogo drugih semenki, pasulja i žitarica. Visoko hibridna hrana sadrži malu količinu Amigdalina.

Hunzi, narod iz Pakistana su izuzetno zdravi, oni jedu i žive potpuno prirodno i poznati su kao jedni od najzdravijih ljudi na svetu. Uobičajeno je da nađete živahne, zdrave ljude već u odmakloj 100-toj, a pojava raka je ekstremno retka. Jedan od ključnih faktora njihovog zdravlja je voda koju piju i naravno njihova ishrana. Jedna od njihovih najomiljenijih jela i važan deo njihove celokupne ishrane su Kajsije. Jedu ih sveže tokom leta i sušene tokom zime. Koštice se vade, melju, prže, njihovo ulje se koristi za kuvanje, kao preliv i losion za lice.

U proseku, Hunzi pojedu od 50 do 75 miligrama vitamina B17 na dan. ( G.Edward Griffin,“Svet Bez Raka“ 1997) – na zapadu većina ljudi ne bi ovoliku količinu pojela u toku cele godine.!!!

Eskimi su još jedan zanimljiv primer, iako nemaju pristup košticama od kajsija, njihova ishrana takođe sadrži hranu bogatu nitrilosidima i B17 ( uglavnom u sirovom stanju).
Knjiga – Kancer – i bolesti civilizacija- od Vilhjalmur Stephansson-a, opisuje proučavanje Eskima krajem 1800-tih i početkom 1900-tih sa posebnim osvrtom na kancer među njima, i kako ni jedan slučaj nije zabeležen. Kancer je ekstremno redak među Eskimima koji se hrane na tradicionalan način, međutim pojavljuje se među onima koji su izloženi hrani sa zapada.

Isečak iz „ Smrt vozi spori autobus za Hunze“ od Jane Kinderlehrer

Možda se pitate : da li su Hunzi stvarno tako zdravi ? To pitanje je bilo na umu kardiologa Dr. Paul D. i Edwarda G. Toomey, koji su prevalili dugi i težak put uz planinu do Hunza, noseći sa sobom portabl elektrokardiograf na baterije. U časopisu American Heart Journal , 1964god., doktori su opisivali kako su upotrebljavali ovaj aparat da bi proučavali 25 muškaraca Hunza naroda od 90 do 110 godina starosti. Takođe su im merili krvni pritisak i holesterol u krvi. U njihovom izveštaju se vidi da nijedan od ovih ljudi nema nikakav problem sa srcem, krvnim pritiskom ili visokim holesterolom.

Oftamolog Dr. Allen E. Banik, takođe je posetio Hunze da bi se i sam uverio da li su ovi ljudi stvarno tako zdravi kako se priča, i objavio u svom izveštaju u ( Whitetorn Publishing Co. 1960) Zemlja Hunza „ Nije trebalo dugo da bih se i sam uverio da je sve što sam čitao o njihovom večnom životu i zdravlju u ovoj majušnoj zemlji istina, „ Dr.Banik je izjavio: pregledao sam oči naj starijih pripadnika Hunza i njihove oči su bile besprekorne.

Čak i iznad njihove oslobođenosti od bolesti, mnoge posmatrače je još više iznenadila pozitivna strana zdravlja Hunza. Dr.Blink na primer“ mnogi Hunzi su toliko jaki da u sred zime kao vežbu golim rukama lome led na reci i plivaju ispod leda. „ ostali posetioci navode neverovatne primere kako ljudi u svojim 80-tim i 90-tim pa čak i 100 godišnjaci popravljaju svoje kamene puteve, podižu veliko kamenje da bi popravili zidove terasa svojh bašta. Stariji učestvuju u odbojkaškim utakmicama protiv 50 godina mlađih sunarodnika pa čak učestvuju u divljoj igri pola koja je toliko divlja da bi se naježio svaki hokejaški navijač.

Citiramo Dr. Ernesta Krebsa „Priroda Kancera“

„ Dakle 1974 godine, neobavešteni, nemaštoviti, pa čak i neki od nepismenih su zabrinuti jer smatraju besmislenom idejom jesti semenke ili jezgra nekog voća i tako sprečiti bolest koja ima visoku stopu smrtnosti skoro kao nekad kobna Anemija.

Ali naučna istina ne zavisi od kredibiliteta ili manjka istog. Naučna realnost ili jeste ili nije. A naučna realnost je da svo poznato voće ( osim limuna ) sadrži B17, anti-kancer vitamin.
Ukoliko uzimamo dovoljne količine ovih vitamina bilo u čistom obliku ili kroz hranu koja sadrži nitriloiside imamo mogućnost da sprečimo ovu bolest isto kao što smo sigurni da upotrebom C vitamina sprečavamo pojavu skorbuta ili kobne anemije korišćenjem vitamina B12.“

Postoje mnogi načini da se borite protiv kancera na prirodan način, jedan od njih je da izgradite snažan imuni sistem koji je dopunjen sa antioksidantima u stanju da se bori protiv karcinogena u telu.

Kako se u ovo uklapaju jezgra koštica kajsije ?

Amigdalin koji se takođe zove vitamin B17, u njegovoj koncentrovanoj formi, poznat je kao Laetril; upotrebljava se kao prirodna terapija za pacijente koji boluju od kancera u nekim klinikam a uz podršku ostalih ne-toksičnih terapija i dobre ishrane. Leatril je jednostavno rastvorljiviji i koncentrovaniji od Amigdalina, dodavanje jezgra kajsija u vašu ishranu prirodan je način da unesete Amigdalin (B17) i da se zaštitite od kancera.

Amigdalin je prvi put izolovan i imenovan pre 100 godina, nalazio se i bio opisivan u farmaceutskim rečnicima još tada kao ne-toksičan. Tvrditi da uzimanje jezgra od kajsije preti zdravlju jednostavno je glupost, ali naravno farmaceutske kompanije ne mogu polagati nikakvo pravo na ovu hranljivu materiju, i upravo tu i leži izvor tolikih dezinformacija. Koštice od kajsija su sastavni deo ishrane mnogih ljudi, a na hiljade njih po celom svetu odlučili su da uzimaju koštice od kajsija radi poboljšanja svog zdravlja; bilo bi zanimljivo videti reakciju Hunza kada bi im se saopštila tvrdnja Zapadnog sveta u vezi koštica od kajsija!

On naravno ima otrov zaključan u njemu- jedan od njegovih sastojaka je cijanid, ( takođe se može naći u vitaminu B12, bademima, maniokama, trešnjama, jagodama ...), ali je zaključan u jedinjenju Amigdalinu, hemijski je neaktivan i potpuno bezopasan za normalne zdrave ćelije. Kad je u pitanju so, (natrijum hlorid) situacija je potpuno ista, možete je slobodno jesti bez obzira što sadrži otrov hlorid; naravno ukoliko jedete previše soli odjednom biće vam loše. Ovo se odnosi na bilo koju supstancu pa i na koštice od kajsija. Amigdalin je, u stvari, manje toksičan od soli ili šećera.

Rečeno man je da naše telo neprestano stvara kancer ćelije. U normalnim okolnostima imuni sistem ih uništava. Međutim u slučajevima velikog stresa, kod stanja iscrpljenosti i pri sistematskom izlaganju kancerogenima, umnožavanje ćelija kancera previše je za imuni sistem da ga savlada. Amigdalin staje na stranu imunog sistema i napada kancerogene ćelije direktno. Kancerogene ćelije imaju u sebi jedan enzim, koji oslobađa otrov iz amigdalina – koji uništava kancerogene ćelije. Normalne, zdrave ćelije imaju drugačije enzime, koji oslobađaju amigdalin na drugi način oslobađajući hranjive materije i neutralizujuće agense. Istraživači Imperial Koledž Londonsu eksperimentisali upotrebljavajući cijanid za uništenje ćelija kancera i izjavili su da je bilo koji otrov koji bi pobegao u krvotok bio brzo neutralizovan od strane jetre.

Za prevenciju, Dr. Ernest T Krebs Jr. biohemičar koji je prvi proizveo laetril još 1950 godine, predlažući da ukoliko osoba jede dnevno od 7 do 10 jezgara koštica kajsije dnevno celog života, neće oboleti od kancera.

Medicinski establišment često voli da citira čuvene studije o Laetrilu, ističući da od njega nema koristi. Da bi dokazali svoju tvrdnju urađeno je petogodišnje istraživanje, u najsavremenijem centru za istraživanje kancera na svetu „Sloan Memorial Kettering Cancer Reserch (SMKR) Centar,“ možda još važnije je spomenuti čoveka koji je vodio tim istraživača Dr. Kanematsu Sugiura, najuvaženiji istraživač u oblasti kancera na svetu, poznat po svom besprekornom ugledu sa preko 60 godina iskustva u oblasti istraživanja kancera.

Po završetku ispitivanja 1977 godine, Dr. Suguri nisu ukazali mogućnost da govori na konferenciji za štampu, a izdata je sledeća izjava;
„Laetril ne poseduje preventivna svojstva niti utiče na povlačenje tumora, niti pokazuje anti-metastatske mogućnosti, niti lekovite anti-kancer aktivnosti“.
Na žalost vodećih ličnosti iz Sloan Ketteringa na konferenciji za štampu jedan od novinara je upitao:

„ Dr Sugiura – da li još uvek zastupate stav da laetril zaustavlja širenje kancera.“
Dr. Sugiura je odgovorio: „ Da „

Kada je posle upitan „ Zašto su oni toliko protiv „? Dr.Suigara je odgovorio:“ Ne znam. Možda medicinska profesija ne voli Laetril jer je navikla da zarađuje previše novca. „
Ključni zaključci Sugiurinog rada …

1. Laetril sprečava razvoj tumora

2. Zaustavilo je širenje (metastazu) kancera kod miševa

3. Oslobađa od bola

4. Deluje kao preventiva za kancer

5. Poboljšava zdravlje uopšte

Motivi Sloan-Ketteringa su razotkriveni kada je, izveštaj sa njihovog sastanka vođenog 1974 god. uzet i objavljen od strane Johna Kelsey, predstavnika Michigen Kuće, povodom zakona o slobodi informisanja;

„…Sloan-Kettering nisu baš oduševljeni oko proučavanja amigdalina ali bi želeli proučavati lekove koji oslobađaju CN (cijanid).“

To je uglavnom slučaj, sa prirodnim supstancama koje se u većini slučajeva ne prikrivaju ali se ignorišu, zato što se daleko više zarađuje od patentiranih hemikalija za razliku od prirodne alternative.

Većina lekara sada predlažu koštice od kajsija, ( pre nego laetril ) pored još mnoštva lekova u borbi protiv kancera.

Koštice od kajsije se trebaju žvakati, ili samleti pa posuti po hrani ili staviti u sok, pošto su jezgra različitih veličina najbolja procena koliko je 7 – 10 gr.- jedna kafena kašičica je 7 grama a prepuna je 10 grama. Ukoliko uzimate više za lečenje uzimajte prepunu kašikicu za kafu tri puta na dan, ujutro u podne i uveče. Najbolji način da se konzumiraju koštice je da se stave u med. U teglu meda koja sadrži ¼ meda dodajte koštice do polovine tegle i sve promešati. Potom možete te koštice dodavati voću, u musli ili jednostavno uzmite kašikom direktno iz tegle."

http://www.zdravljeza21vek.com/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=118


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri aug 11, 2010 4:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
Hunze su pored toga pili vodu sa glečera koja se otapa s njihovih obližnjih planina, za koju je prvi utvrdio Flanagan, da je puna raznih minerala, i mnogo srebra također u -koloidnom- stanju, pa je tu još jedan od "ključeva", znači imaju prirodnu srebrnu vodu i još drugih minerala koji su u njoj.

baki je napisao/la:
Jer ako nije tako onda zapravo samo prazno teoretišeš nesvestan koliko je teško bilo šta organski uzgajati, i da u godinama poput ove, kada je cena hrane drastično skočila (nažalost, još uvek nedovoljno da jadni prroizvođači zasluženo normalno žive), čak i ja, zakleti protivnik hemijske zaštiite, sam morao da je upotrebim, kako bih imao, koliko toliko šta ubrati...


Bok Baki, hvala ti što pišeš svoja iskustva ovdje na forumu. :thumbup:

Je li ti ikada došla ideja i jesi li igdje čitao o recimo Schaubergeru. Što misliš iz iskustva kako alatima obrađivati zemlju a da ne dođu u kontakt sa željezom, tj. obrađivati zemlju bakrenim ili drvenim alatkama.
Bakar je premekan da bi se sam koristio, ali se može koristit željezo ili bronca kao podloga pa da se preko nje prekrije sloj bakra, malo deblji naravno jer bakar oksidira pa bilo vjerojatno potrebno svako tolko malo sastrugat alatke. Što ti misliš kako bi se to moglo izvesti ?
Jesi li ikada čuo za uzgajanje u skladu sa mjesecom, zvijezdama, Steinera, bio-dinamiku, pripravke i slično ?
Imaš sli kakvih iskustva iz tog polja, ja sam dosada još na empirijskim pokusima sa bakrom i orgonitima,volio bi da imam više iskustva ali ne živim samostalno i ne obrađujem samostalno zemlju,ali i to će doći na red :occasion5: , a ove zime ću riješit da osobno isprobam bio-din. pripravak 500 pa ću vam javiti ovdje rezultate.
Volio bi da svi više razmjenjujemo iskustva pošto bi to bilo u našu zajedničku korist.
U podforumu literatura i linkovi sam u jedan topic stavio link na knjigu "Tajni život tla", pa ti govorim ako te zanima zemljoradnja da prolistaš tu knjigu, iako je ona više skup nekakvih radova i osobnih iskustava, jako je kvalitetna, i upravo ono što nama treba. :blob:


@ nardo
Odličan post i slažem se skroz. :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet aug 12, 2010 9:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 01, 2010 4:38 pm
Postovi: 10
Hvala, Caki Cale.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri aug 18, 2010 11:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Ručna presa/sokovnik
Na ovaj sokovnik, onaj deo sa ručkom, se može, kad nema struje ili je nedostupna, priključiti nastavci od nekih tipova električnih monosvrdalnih sokovnika. Evo ga samo taj deo: klik

Našao sam na netu, ali u inozemstvu, nažalost, jako dobre sokovnike od livenog gvožđa i nerđajućeg čelika, kao i od kompozitnih materijala. Najskuplji su od čelika, oko 100€, od livenog gvožđa su oko 60€, dok su plastični oko 50€.
Kada bi se mi sakupili i organizovali sa nekom prodavnicom, mogli bi da ih nagovorimo da počnu da ih uvoze i na našim prostorima.
Eto ga sokovnik od plastike: Klik
Ovo je od livenog gvožđa: klik
Zatim od nerđajućeg čelika: 1, 2, 3
Ovi poslednji čelični su pravo savršenstvo. Imao sam prilike da jednom vidim kako se time radi sok od cvekle i mrkve, naravno, prigodno izrezanih. O pranju da i ne govorim. Zapravo to je isto toliko jednostavno koliko i mašina za mlevenje mesa, isti princip samo malo drugačije svrdlo. Isti princip je i kod ovih električnih, jedina je razlika u motoru i materijalu. Snaga tih motora je uvek jako mala, jer ide reduktor koji veliki br obrtaja svede na mali, te tako na svrdlo dođe prilična sila iako je uloženo malo snage. Ruka je takođe potpuno dovoljno snažna da sve to odradi, jedino može biti malo dosadnije, ali...

Eto je cela strana ***
Iako im je prevashodna svrha trava i zelenje, oni takođe savršeno rade i sa voćem i povrćem (naročito liveno gvožđe i čelik. I nemojte mi samo reći da postoji nešto savršenije od nerđajućeg čelika, kad se od njega prave noževi, pribor za jelo, posuđe, dakle, savršeno ne šteti zdravlju... Liveno gvožđe je malo lošije, jer ako se ne pazi može početi da rđa, dok plastićne možete polomiti ako navalite siledžijski. Dakle, video sam jednom kod jedne osobe koja se lečila od opake bolesti taj ručno od čelika, kako cedi tvdo povrće kao cveglu i mrkvu... i od tada ja maštam o toj stvari, ali jbg, nema je kod nas, a meni skupo i 50€, a još i te carune i poštarine...
Dakle, možda da se udružimo i zamolimo neku firmu da nam ih uveze, čime bi bili jeftiniji nego da ih sami naručujemo pojedninačno... Ne znam, eto, samo predlažem... možda bude interesenata...

Razlika između centrifugalnih i ovih gnječećih sokovnika, obzirom na štetnost po sastojke soka, jeste samo u oksidaciju zbog velikog kontakta sa vazduhom, ne postoji nikakav uticaj velikog broja obrtaja na zagrevanje soka, čak šta više, više se zagrevaju srdla kod sporohodih sokovnika jer je veće trenje, nego kod superbrze rotacije kod centrifugalnih. Zaključak je, zbog moje velike znatiželje, donesen na osnovu merenja i upoređivanja. Dakle, da, možda ima razlike u sadržaju materija u soku koji se dobija gnječenjem plodova pa ceđenjem i tamo gde se dobija jako sitnim rendanjem pa ceđenjem, zbog razlike u mehaničkom tretmanu "tkiva", i da, postoji razlika u stepenu oksidisanosti, ali ne, ne postoji nikakav temperaturni uticaj, i veliki br obrtaja jedino unosui više vazduha/zraka, i na taj način povećava oksidaciju, ali samo kod centrifugalnih. Kod svrdalnih, samo sam sa jednim, pozajmljenim nakratko imao prilike da raddim, i primetio sam slabo zagrevanje svrdla kad sam ga opteretio i posle malo duže upotrebe. Sa brzohodim svrdalnim nisam imao prilike da radim ni da ih uživo vidim, ali pretpostavljam, ukoliko to na neki način nije rešeno, a sumnjam da jeste, da viši br obrtaja, kod njih može da znači i veće zagrevanje svrlda/soka...
Eto, da ne bude zabune zbog čega je ovaj ili onaj sokovnik bolji... da to ne bude samo verovanje na reč proizvođaču...
U svakom slučaju, nema sokovnika koji je jednostavnije urađen od ovih sa "svrdlom", i sokovnika koji se lakše i brže pere...

Poz

PS
http://www.weivo.com/meat-mincer/wheatgrass_juicer.htm
http://www.ezjuicers.com/healthy.htm
http://www.ezjuicers.com/glman.htm
http://www.ezjuicers.com/basicsj27.htm
http://www.ezjuicers.com/champhou.htm
http://www.ezjuicers.com/champcom.htm
http://www.ezjuicers.com/galaxy.htm
http://www.ezjuicers.com/ss.htm
nije centrifuga
http://www.ezjuicers.com/leq110.htm
http://www.ezjuicers.com/leqvisor.htm
http://www.ezjuicers.com/om8003.htm
ovaj mi je najextra
oskar
samson
http://www.ezjuicers.com/solostar.htm
http://www.ezjuicers.com/wheat.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet aug 19, 2010 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
halo je napisao/la:
baki je napisao/la:
Pridržavaš li se toga???


DA!

Svaka čast, poštujem taklve ljude. Onda imaš sva prava da o takvom načinu žustro govoriš i propagiraš ga!!!

halo je napisao/la:
baki je napisao/la:
Jesi li siguran da oni žive 150 godina, čak i da li je i jedan jedini Hunza toliko živeo?
Sve što možeš je da veruješ nečemu što je tamo neko napisao...


Imao sam pre oko 15 do 20 godine iz novina podatak da su Hunze živeli toliko oko 150 godina. Međutim, sad sam našao podatak iz inerneta da oni žive oko 120 godina. Zar je to malo, a pored toga nikad nisu imali staračkih tegoba niti žalopojki kakve se viđaju kod nas već od pedesete godine života......:mrgreen:

baki je napisao/la:
Osim toga Hunze koriste žitarice, mlečne proizvode, čak i meso... a jedino što pada u oči jeste da žive na rubu egzistencije i jedu vrlo malo kalorija, a prilično se kreću...


Za mlečne proizvode, čak i meso..... nisam našao podatke, tako da nisam upoznat s time.

Evo malo dodatnih informacija za Hunze:

"Jezgro Koštice Kajsije


E ovako... kao mlađi, jako sam voleo da verujem u priče, ili u pročitano a čitao sam opsesivno i temeljito o svemu što bi me i najmanje zaintrigiralo, a najviše ono što spada iza oficijelnog. Tako npr, verovao sam da tamo neki jogiji žive i po 800 godina, da hunze žive 150, da je tamo neko doživeo 350, da tibetanski monasi takođe cepaju do oko 150, i sl... Zatim da se mislima može saviti kašika ili pomeriti predmet mislima...
No, kakao je vreme prolazilo a ja puno tragao, otkrivao sam samo sve više iluzija. Tj, mi ljudi imamo bolesnu potrebu da gradimo i verujemo u iluzije kao stvarnost... Da, neko će postaviti pitanje, gde počinje stvarnost a završava iluzija... Istina, na ovo pitanje nikada se ne može dati dovoljno zadovoljavajući i tačan odgovor. Ali, kroz svoju EMPIRIJU (jer ona je sve što imamo) doša sam do jednog, čini se posve zadovoljavajućeg, i najopštijeg mogućeg, jer sam ga pronalazio i kod drugih starijih i iskusnijih tragača; a to je: Iluzija prestaje tamo gde počinjemo da na svet gledamo kakav jeste a ne kakav želimo da bude. Istina, ljudi smo, i verovatno kao takvi uvek lakše vidimo trun u oku prijatelja a ni kolac u svom, ali zato možemo da se trudimo, naporno.
Postoji i ta mogućnost, da oni koji se odlikuju tim, za nas neverovatnim svojstvima, možda veruju da, kada bi obelodanili kako se te sposobnosti postižu, da će time, predavši ih u ruke nespremnima, one biti iskorišćene pogrešno, za ostvarivanje sebičnih ciljeva, za zlo i sl...

1. Dakle, evo šta se ovde dovodi u pitanje:
Zamislimo te Hunze koji ne evidentiraju ili bar precizno ne evidentiraju svoje sunarodnike, dakle, recimo da pre 100 god kod njih nije bilo evidentiranja (kao u ostalom i po Indiji i mnoooogim mestima/čak i u nas u ruralnim sredinama/, ali ova su od značaja zbog određenih tvrdnji). A onda se, pre tamo, možda i jednog celog veka, a verovatno i manje, pojavi "neko" sa interesom globalizacije, koji na tom putu, kao jedan od koraka, "naređuje" evidenciju svetskog stanovništva... Tako, od trenutka kada evidentiranje (znate ono, lične/osobne karte/ID, knjige rođenih i to) započne, već odrasli stanovnici se usmeno ispitaju za osobne podatke, slikaju, i naprave im se identifikacioni akti.
Pitanje je, kako možemo znati da li su osobni podaci koje su individue prijavile tačni, a naročito starosna dob tamo nekih staraca koji nikada nisu ni brojali godine???
Dakle, ako vi imate odgovor na ovo pitanje ja bih ga od svih najviše voleo...
Dakle, hm... može taj neki jogi (gledao sam na TV OBN-u), da pokaže ID sa datumom rođenja, i da me uverava da ima 120 god, ali, hm... kako ja da znam kako je on dobio taj ID, a naročito to da li je on ta osoba za koju se predstavlja...

2. Imam materijale gde se navodi da Hunze jedu i meso i mleko (naravno, umereno, kao svi pametni i/ili siromašni ljudi), nego me trenutno mrzi da potražim, ali čim ugrabim viška vremena za kopanje po lomu, postaviću... u međuvremenu, potražite po netu detaljnije, čini mi se da sam i na netu o tome čitao, pa ako lažu oni lažem i ja...no ja uvek i naglašavam koliko je net kao izvor informacija problematičan, tj nepouzdan, jer svi pišu sve a niko se ne obazire na istiunske, empirijske argumente.
Edit:
http://www.prometej-beograd.rs/Alternat ... hrana.html
http://adventisti.info/zdravlje.php?itemid=470&catid=63
http://www.dijeta.net/phpBB/viewtopic.php?t=1008
http://www.georgijnazarov.com/knjige/kn ... m_zivotu...
http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Fe ... 2009-04-01
i tako dalje, samo guglaj na hunze+mleko, pa hunze+mleko, pa hunze+žitarice
No meni praktičarska logika govori, kako hunze poseduju ovce i krave, baš bi bilo čudno da ih samo čuvaju kao ljubimce.

3. Za koščice kajsija i amigdalin, pa ljudi moj, nije valjda da ćete poverovati da je to patent Hunza... Pa već sam negde pisao, jezgra koščica koštunjavog voća se kod nas odvajkada jede... Jeste gorko, ali ima onih koji to vole... Između ostalog, amigdalina ima i u semenju jabuka, krušaka i sl... a ja oduvek, obožavam , da jedem sve to... Dakle, nisam to jeo zbog amigdalina, nego jednostavo, sviđalo mi se... volim taj ukus, a pored toga, ima tu i tradicije... Za koščice kajsija, breskvi, šljiva i sl... deda me je naučio kad sam bio ptić. Ako vam je ovo sumnjivo, predlažem da se raspitate kod starijih ljudi u selima... čak i onih od 50-60 god... Naravno, kod nas nema tako preciznih kura sa tačnim dnevnim unosom, već su ljudi jeli kad i koliko su hteli (a niko ne može to da pojede previše), ali vrlo sumnjam da su onepreporuke i poitekle izravno od Hunza, pre će biti da je to neki pokušaj sistematizacije od strane pojedinih istraživača.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet aug 19, 2010 9:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Caki Cale je napisao/la:
Hunze su pored toga pili vodu sa glečera koja se otapa s njihovih obližnjih planina, za koju je prvi utvrdio Flanagan, da je puna raznih minerala, i mnogo srebra također u -koloidnom- stanju, pa je tu još jedan od "ključeva", znači imaju prirodnu srebrnu vodu i još drugih minerala koji su u njoj.

Mnogi presnjaci smatraju da je sve u vodi toxično i anorgansko, tj da ga telo nije u stanju da usvoji, te da je samo destilirana voda idealna... Ja ne kažem, po meni je npr, izvorksa voda, nešto najidealnije

Citat:
Bok Baki, hvala ti što pišeš svoja iskustva ovdje na forumu. :thumbup:

Bok i tebi brate :hello2:

Citat:
Je li ti ikada došla ideja i jesi li igdje čitao o recimo Schaubergeru. Što misliš iz iskustva kako alatima obrađivati zemlju a da ne dođu u kontakt sa željezom, tj. obrađivati zemlju bakrenim ili drvenim alatkama.
Bakar je premekan da bi se sam koristio, ali se može koristit željezo ili bronca kao podloga pa da se preko nje prekrije sloj bakra, malo deblji naravno jer bakar oksidira pa bilo vjerojatno potrebno svako tolko malo sastrugat alatke. Što ti misliš kako bi se to moglo izvesti ?
Jesi li ikada čuo za uzgajanje u skladu sa mjesecom, zvijezdama, Steinera, bio-dinamiku, pripravke i slično ?
Imaš sli kakvih iskustva iz tog polja, ja sam dosada još na empirijskim pokusima sa bakrom i orgonitima,volio bi da imam više iskustva ali ne živim samostalno i ne obrađujem samostalno zemlju,ali i to će doći na red :occasion5: , a ove zime ću riješit da osobno isprobam bio-din. pripravak 500 pa ću vam javiti ovdje rezultate.
Volio bi da svi više razmjenjujemo iskustva pošto bi to bilo u našu zajedničku korist.
U podforumu literatura i linkovi sam u jedan topic stavio link na knjigu "Tajni život tla", pa ti govorim ako te zanima zemljoradnja da prolistaš tu knjigu, iako je ona više skup nekakvih radova i osobnih iskustava, jako je kvalitetna, i upravo ono što nama treba. :blob:

Da, sve to me jako privlači, mislim na ideje koje su dotični propagirali. Što se tiče oruđa tu ništa nisam menjao, niti čak ni zastao kod tih ideja... Za sada, ja tu najviše volim svoje osobne ideje koje razvijam a zasnivam ih na praktičnosti i ekologiji. No što se tiče uzgoja u skladu sa mesecom, toga se poslednjih godina trudim da pridržavam, no ništa još sistematski s beleškama, a jedino realtime zabeleženo iskustvo smatram verodostojnim... Ovo moje je više kao neko zagrevanje za predstojeće ozbiljnije ispitivanje tih povezanosti i utvrđivanje ima li ih zaista, a za sada, čini mi se moigućim da ih ima.
O pripravcima, ako misliš na one od pomenutih autora, jako sam malo toga za sada probao, takođe bez nekih primećenih promena, no, tek sam se od skora upoznao sa time. Ali ako pitaš za ekološke pripravke, upošte, tu imam dosta iskustva, no za to nam treba nova tema :mrgreen: Ali je naravno više nego korisno da svi koji se time bavimo razmenimo iskustva.

Veliki pozdrav brate


Zadnja izmjena: baki; čet aug 19, 2010 10:28 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet aug 19, 2010 10:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
nardo je napisao/la:
Odakle da krenem.....hm.....Moje skromno mišljenje je da hrana ima svoju fizičku i vibracijsku(energetsku) razinu.
U početku je bitno da se hraniš sirovo , ali poslije nekog vremena moraš početi uzimati u obzir i vibracijsko-energetsku razinu kao što su rekli mudraci,ali i stručnjaci kao npr.Malahov.Znači Doše,Yin yang itd....
Vidim, da se ovdje citiraju uglavnom ljudi koji su stručnjaci i posvetili su godine života proučavajući svoju materiju tj. ishranu.
Ali oni su svi više manje naučnici - i kao takvi rade na empirijskim dokazima,istraživanjima, eksperimentima.Oni rade kao i većina naučnika.Ja mislim da to nije dovoljno.Postoje i druge razine što su već otkrili kvantni fizičari, a prije njih mudraci....

Svi rade na osnovu empirije... Mudraci, naučnici, svi...
Što se tiče vibracijskih efekata hrane, ja sam u tom fazonu bio prethodnu deceniju ipo... sada, čini mi se... počinjem da odbacujem sve dogme, jednu po jednu, i da se oslanjam na ono čime nas je Bog obdario, svoj um. U moru bombardujućih vrlo upitnih informacija, danas, jedino najsigurnije su one koje potiču od naših iskustava.
Ispričaću jednu istiniti priču. Proučavao sam jako puno delova stvarnosti-iluzije, pa se tu našla i hipnoza. Jako dugo sam bio samo čitač, zatim sam prešao, pre par godina, na određene experimente (molim one sa dogmama o hipnozi kao kradljivici duše i đavoljom rabotom, da ne komentarišu :mrgreen: ). Istina, dobio sam izuzetne rezultate, samo još nisam shvatio kako bi ih ja mogao da upotrebim jer ona podrazumeva programiranje od kog se očekuju određeni rezultati, a ja volim da pustim da moja podsvest slobodno izražava svoje ideje... ali...

Ne tako davno, razgovarao sam s jednim poznanikom. Pričao mi je kako obožava kafu, njen miris, ukus, kako uživa u svakom srku i gutljaju, ali, da ga svaka šoljica razdražuje, čini nervoznim, prevrće želudac, i da često čak i drhti. Kaže, sve bi dao samo kada bi mogao da pije kafu i da mu nimalo ne smeta, jer prava bezkofeinska kafa nije baš lako nabavljiva u nas :D
Ja mu tada ispričam o hipnozi, tj samohipnozi, do u detalj, i upozorim ga da, iako time može da postigne svoj cilj, da se možda radi samo o maskiranju telesnih signala, a ne i o pravom preobražaju. Dakle, objasnio sam mu da može da postigne da uživa i u dobrom fizičkom i psihičkom osećaju i po ispijanju kafe a ne samo za vreme, ali da, na taj način, možda i dalje trpi negativne efekte, iako ih više ne oseća, već umesto njih, oseća blaženstvo.
Neko duže vreme zatim, javio mi je da je postigao željene rezultate i da je srećan do beskraja... kaže može sad da popije kafu pre spavanja, i da se tako još lepše uspava (dakle, kapitrate svi, on sebe programira, nešto kao, ova kafa će me opustiti i uspavati, i to zatim projektuje na svim nivoima)...
Dakle, ne sporim postojanje ko zna kakvih efekata na ko zna koliko nivoa, ali jednstavno, praksa i empirija je sve na osnovu čega mogu najobjektivnije da učim...ne?

nardo je napisao/la:
Naše misli kreiraju naše tijelo,čak i ako se hranimo super ispravno,opet to nije dovoljno, jer ako smo u kataboličkom procesu zbog stresa, đaba je jesti sirovo i zdravo.

Možda, ali radi preciznosti, ja bih rekao da te misli koje pominješ, čini se, ne pripadaju svesnom umu. Međutim, nije nemoguće ni to da neko ili nešto, tj njegove misli ili šta, kreiraju naše telo. Možda, kada to osvestimo, možda tada dobijemo udeo u kontroli nad svojim telom, možda, sve je možda #-o

nardo je napisao/la:
Mi ne možemo govoriti samo o ishrani,hrani jer je to nepotpuno.
Danas već ima dokaza da ljudi ne moraju uopće jesti.Mogu živjeti na prani ili na fotonskoj energiji direktno a ne preko hrane. Zašto je sirovo najbolja hrana---zato jer ima najviše sunca u sebi, iliti prane.

Još jedna reč, nečija reč, tamo nekih novina, neke televizije, nekoga... Kako da znam da se ne radi o manipulaciji, o zaveri nad stanovništvom, u cilju smanjenja prenaseljenosti :mrgreen: Šta ako nas manipulišu kako bi nas oslabili, učinili pasivnima, miroljubivima, apatičnima, a da onda rade šta god im padne napamet sa nama... :-k Ne kažem, ne tvrdim, samo postoji ta mogućnost, i prilično je verovatna, a opreznost koju mi je Bog podario, ja ne odbacujem :twisted:
Odavno sam čitao o tim ljudima koji se hrane svetlošću/pranom ili onima koji se hrane suncem... probao sam sunce, zaista smanjuje potrebu za hranom... ali... da li sve ono ostalo... ko zna...

nardo je napisao/la:
Npr.....Što je čovjek na višem razvoju to njemu treba suptilnija hrana dok jedan skitnica koji je recimo na nižem stupnju razvoja(ali i ne mora biti)...može jesti iz kante za smeće pljesnivi sir i neće mu ništa biti, dok ako ga mi pojedemo(naravno ako smo na suptilnijim razinama razvoja) završit ćemo na hitnoj....

Ovde se meni čini obrnuto, da je taj skitnica na višoj razini, jer prvo, odrekao se skoro svega materijalnog, kao pravi učenil na stazi, zatim, ima širi dijapazon mogućnosti kad je prehrana u pitanju pa ne mora puno da bira pri čemu je manje ohol, zatim dela kao da je svestan opšte prolaznosti pa se grčevito ne veže za ovaj život, i na kraju, savršeniji je, jer šta god da pojede, buđav leba ili najnežniji obrok, njegovo savršenije biće će to bolje podneti :mrgreen:
Bar ja to vidim i na taj način...

nardo je napisao/la:
Tijelo je najgrublji vid uma, i na to tijelo djeluju mnogi zakoni prirode i duha a naručito djeluje naša podsvjest.Tako, da bi svi koji namjeravju preći na sirovu hranu trebali bi ne samo očistiti tijelo, već i podsvjesne razine.Njih ima četri kao npr.osnovnu,genetičku,povjesnu i nivo duše.Jer u tim razinama postoje programi koji su naštimani na hranu kojom su se hranile generacije ispred nas i to je upisano u našim genima kao što je i starenje....itd...

Pitanje je, odkud podaci o tim 4 razinama? To mu dođe kao onaj matematički aksiom, "prava je beskonačni skup tačaka, a tačka, pa tačka je nezamislivo mali deo prostora, bez dimenzija", gde je tačka uslovno definisana (definisana je pogrešno upotrebljena reč, jer se radi o aksiomu), dok je prava definisana na osnovu tačke koja je samo usvojena, tek da bi se nešto o njoj reklo, kako bi se makar malo izvukla iz razine apstraktnog. To je neko rekao, napisao, i sada ja treba da to samo usvojim. Pa to je takođe programiranje, ne?

nardo je napisao/la:
ali treba tražiti svuda uokolo, a ne fokusirati se samo na jedan dio stvarnosti.

Upravo tako, tražiti svuda unaokolo, gledati sa svakog zamislivog apskta, postaviti najviše moguće pitanja samom sebi i svima, i na kraju shvatiti da je sve samo "možda" :mrgreen: A, to je jedna od najvećih istina, pored "onih" iluzija, do koje sam došao putujući po "svom putu"...

nardo je napisao/la:
Mi tražimo konkretne odgovore ali priroda(čitaj Bog) nam je to malo sakrila, tako da igra bude zanimljivija ,jer kada bi nam sve otkrila odmah, bilo bi prejednostavno, a kako nas ona smatra inteligentnim vjerovatno joj je zabavno promatrati nas kako se koprcamo. :lol: :lol:

Dakle, Bog/priroda radi s nama experimente, i voli nas gledati kako se koprcamo...
To mi više liči na vraga, ne :mrgreen:

nardo je napisao/la:
Enzimi su nevjerovatno važni jer oni u stanicama obavljaju sve....Zar je mudro ubiti ih kuhanjem i onda troštiti svoje enzime koji su probavni enzimi, gušterača se umara a i ti enzimi nisu najpodesniji jer enzima ima dvije vrste kao što ste već pročitali....
Sigurno ima još toga za otkriti jer bi inače svi što jedu kuhanu hranu bili već sahranjeni.Sigurno tijelo ima još asova u rukavu.Samo, jesu li svi što su doživjeli 90-te i više doživili svoju pravu dužinu života ili su je skratili na pola......Ko zna koliki je naš vijek života.....Kako saznati ako skoro svi skraćuju život pogrešnom filozofijom života,jer smo tako odgojeni.....kako usporediti....jedino tražiti pojedince....ali tu redovito se lažiraju godine (to je ono o čemu sam pričao pri pomenu evidentiranja ili nema pravih dokaza, jer su ovi metuzalemi... :lol: :lol:

1. Pa ako neko jede svaku hranu i doživi 104, kao moj deda kum (deda kume moje teke, pa ga tako zovem), ili moja prababa u 98, kao i moj pradeda, a neko samo sirovu uz puno presnih sokova i doživi 99, onda ja, koji bi od svih najviše voleo bar malo jednostavnosti u svemu ovome, ostajem praznih ruku pri formiranju svojih krajnjih zaključaka.
Pominjem svoje rođake jer o njima najviše znam, a nije malo onih koji dožive toliku starost...
2. Enzimi, pa, telo zapravo, ma šta pojeli, stavra sebi najidelanije moguće probavne enzime. Ovi drugi samo pomažu. Samo neki biljni enzimi su žešće korisni telu, dok postoji bezbroj, čak štetnih, koje telo eliminiše na razne načine. Ja bih se, ipak, zapitao, jesu li zaista enzimi ono što presnu hranu čini, uslovno rečeno idelanom, ili je to, možda, nešto drugo??? Jer od koga god da potiču, ove teorije su samo pretpostavke.
No, baš i ne poznajem ovu oblast, enzime i to... pa je ovo samo pitanje koje sebi postavljam da me podseti da se tu i radi samo o pretpostavci, o pokušaju da se nešto objasni...

nardo je napisao/la:
Npr...Znate li da čovjek od hrane uzima samo 20 % energije.
To tvrdi onaj Poljak što je na prani već tri godine.Vjerovatno ćete reći to nije dokazano,znastveno ...itd........ ako je to točno,(jer još nije dokazano)....eto odgovora na mnoga pitanja. No vrijeme će pokazati je li u čovik u pravu....ako niste pročitali - pročitajte čovjek je napisao knjigu (ne za zaradu) ima je besplatno skinuti.

- Ne za zaradu -, hm... pa koliko mi se čini, mnogi "učitelji" pišu navodno samo kako bi sa svima podelili svoja iskustva, a onda izdavačke kuće to publikuju, i uzmu pare. Da li od zarade ima koristi i "učitelj", ne znam...
Nisam čitao o tom poljaku, ali čitao sam o drugima. No, kao što sam u nekom ranijem pasusu i rekao... ko zna nije li to neka manipulacija :mrgreen: O kako bih voleo da je istina, da me može uveriti, odmah bih, pešaka, krenuo njemu da me nauči... kakvo bi olakšanje bilo da više ne moram da jedem.

nardo je napisao/la:
Ako Baki misliš da je sirova hrana otrov, ona će to i postati za tebe.....tjelo zna što je za njega najbolje. Ono zna bolje od nas....ali naš um može otrovati stvar kao što i većinom truje...

Nisam mogao da se ne nasmejem na ovaj bold, jer, me je odmah asocirao na sledeće pitanje: Dakle, ako je sve stvar misli, onda eto rešenja, dakle samo treba misliti i verovati da je ono što jedemo, ma šta to bilo, najidealnija hrana za nas, i ona će to za nas i postati, bez obzira na sve? Ili grešim? Ali se iz tvoje rečenice to jednostavno tako mora shvatiti... svi koji to pročitaju će tako shvatiti.

Imam ideje za experimente, recimo, ako neko želi da pristane da ga 24h/dan posmatram, i da on jede određenu sirovu hranu koju nauka/znanost smatra toksičnom, u onim količinama koje se smatraju opasnim, onoliko dugo koliko se smatra kobnim, da pre toga potpiše akte kojima isključuje i najmanju moju odgovornost za eventualni tragični ishod, a zatim neka veruje da je ona za njega bezazlena i nek pokuša da preživi. Ja ću sve da beležim hronološki, kvalitativno i kvantitativno i da svim srcem navijam da on bude u pravu, tj da ova tvrdnja bude istina...
Pre rušenja konkretne iluzije i ja sam bio spreman da umrem braneći ovu teoriju :mrgreen:
Eto, od skora su me zamalo ubedili da je sok od trave žitarica "magični napitak", probao sam ga, i zaista na nas "deluje kao amfetamin", ali, ko bi znao nije li i sličan amfetaminu, tj kakve su dugoročne posledice.

nardo je napisao/la:
Nadam se da sam ti odgovorio na neka pitanja....e sad da li će te zadovoljiti odgovori..... :lol:

Ne postoji odgovor koji mene može da zadovolji, osim ako nije 100% istinit i definitivan. A svi znamo da 100% istinitih i definitivnih odgovora nema, i da je svaki odgovor relativan i da predstavlja novo pitanje :mrgreen:

Dok ne postignemo zrelost za praničnu ili fotonsku prehranu....igrajmo se i istražujmo...i uživajmo što više u sirovoj hrani......pozdrav.[/quote]
Ako neko odavde iz našh krajeva bude dovoljno odlučan da proba takvo nešto, neka se javi, potrudiću se da pronađem sponzore kod nezavisnih televizija, pa neka ide realiti 24h na dan u etar, da se čitave mase uvere.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet aug 20, 2010 6:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Ovaj Baki nikad zadovoljan i pise kilometarske postove :toothy2:

Ali evo nazdravljam nasoj temi sa zelenim kasastim sokom kojeg upravo pijem u ovo rano jutro, zivili :occasion5:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz