Sada je: čet mar 28, 2024 1:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto okt 24, 2006 2:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
šesti tibetanac mogu vježbati svi, bar to ja tako tvrdim na osnovu svog iskustva. Pomoću šestog tibetanca mogli bi se otarasiti ovisnosti o seksu i na seks početi drugačije gledati, ne kao na prisilnu radnju-na što zapravo seks svodi kad je u pitanju ovisnost.

SEDMI Tibetanac je OHM. To, naravno, znamo što je i kako se pjeva? To isto treba raditi...

BTW..Tibetanci nisu vježbe nego rituali.
Rituali kao rituali, imaju svoju psihološku vrijednost. Ali, ritualima ne treba robovati. Oni mogu biti korisna navika, ali ne smiju biti prisila, niti automatizirana radnja koje nismo svjesni...Tada gube svoje značenje...
Psiholozi su izračunali da je potrebno neku radnju ponoviti točno 21 put da bi prerasla u naviku.
Zanimljivo, tibetanci se također ponavljaju 21 put. :D

Pozdravljeni budite !

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 24, 2006 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
arwen dor je napisao/la:
skidanje kila i "normalna kilaža"..ima to malo dubljeg, "duhovnog " značenja.
Pretjerivanje u bilo čemu, uzimanje od prirode više nego ti je potrebno i više nego možeš potrošiti je slika naših blokada. Sad..da se ne bi tko osjetio uvrijeđenim...vako to ide: strahujemo od gladi, od toga da nećemo imati dovoljno, da će drugi pojesti ono fino što bi nam moglo pripasti, ili da nas ne vole (oni koji nas hrane, svemir, bogovi) pa nam zbog zločestoće neće dari dovoljo...pa gutamo i trpamo u sebe.
Druga varijanta je pohlepa.
Treća je osjećaj nemoći, iscrpljenosti, nedostatka ljubavi, podrške, razumijevanja, pa tu "energiju ljubavi"koju nemamo uzimamo na način kako najbolje znamo. Jedemo nešto fino. Najčešće smo kao djeca imali majku koja je najviše brinula o tome da budemo siti, i svu svoju ljubav usmjeravala je na ranjenje, a jesmo li tužni ili sretni nije baš marila.
Neki od pretilih ljudi su doista doživjeli fizičku glad u ranom periodu života, nisu dobili hranu na vrijeme kao bebe, ili štajaznam..ima tu psihologije za proučavanje kolko voliš, ako volite psihologiju...
Uglavnom, da rezimiram ovo što sam tu nabacala..treba otkriti mehanizam koji nas tjera da jedemo više nego nam treba. U pozadini tog mehanizma uvijek je nekakav negativni osjećaj. Taj osjećaj treba spoznati, osvijestiti, riješiti se toga.
Meni krenu kolači kad mi neke druge stvari u životu ne idu. :wink:


Pusa, tebi, Stara Vilo!

Ja jedem kad sam nervozna i kad sam pod stresom. I to je bio dugogodišnji mehanizam. Što dalje znači da sam ja otkrila emocionalnu pozadinu svojih kilograma. No, poznato je da se loše navike (i mehanizmi) lako stiču, a mnogo teže odvikavaju. I dodala bih još jedno: kad god imam period u životu u kome vrlo malo meditiram i svedem svoj duhovni program na minimum, tada se razina (vidljivog) stresa poveća i onda se to kompenzira hranom. Neki stres rješavaju tabletama, neki drogama, treći alkoholom, a ja (pošto sam sve to već probala davno nekad, he,he,he) - hranom. No, i tome je došao kraj.
Već se mnogo bolje osjećam a i izašla sam iz one letargije koja me je držala zadnje dvije -tri godine kad se tiče fizičke aktivnosti i snažnijeg upražnjavanja mog redovnog "duhovnog programa" kako ga obično volim zvati.

A:
P.S: Javi se!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 24, 2006 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
pusa i tebi, Andjela :D
znaš kako se kaže: u jakom tijelu - jaki duh, u zdravom tijelu -zdravi duh i obratno....ne može slabašno tijelo podnijeti jaki duh...
kad slabi duh, slabi i tijelo. to sve ide zajedno, uzročno-posljedično je povezano. :( dokazala ja na svojoj koži...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 7:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Uh, baš ti hvala - sudeći po mojim nedavno nagomilanim kilogramima, jesam ti ja neki veeeeeeliki i snaaaaaažan duh!

Al.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 12:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Svako putovanje pocinje prvim korakom. Tibetanci zvuce kao idealan pocetak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 14, 2007 1:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Molim malu pomoc: Arwen je napisala kad se rade "tibetanci" tacka HUR-JIM (ako sam dobro, zapamtila davno sam to citala)mora biti stisnuta. Gde t.j. sta je tacka hur-jim?
Ako neko ima na kompu slike "tibetanaca" da ih aplouduje na image shack i postavi na ovu temu jer kad otvaram tekst slike ne mogu da ucitam "unable to load graphic converter"

Jedna slika vredi sto reci, htela bih da budem sigurna da ih izvodim pravilno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 14, 2007 12:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
probaj sa 4. postom na prvoj stranici ove teme...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 5:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Jučer sam slučajno vidio dodatak o zdravlju iz Jutarnjeg lista... začudilo me da sam unutra našao - upravo 5 Tibetanaca!!! :shock:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 12:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Blago tebi, meni kao da nije sudjeno da ih vidim.
Jack, macak, ja citam teme od prvog posta i otvaram linkove, nije lenjost. Naprosto, xp moze da procita tekstove u wordu a slike ne moze; samo prelistam gomilu blank page dok ne stgne do tekstualnog dela. Molim te, postavi ih onako kao sto se postavljaju avatari. Bice da nisam jedina.
Ne volim da gnjavim ali imam vrlo neprijatna iskustva sa radom "otprilike" .
Najgore sto moze da se dogodi sa nepravilno uradjenim tibetancima je da se pretvore u jutarnju gimnastiku i da se stekne malo kondicije.
Meni tibetanci trebaju za nesto drugo, podmladjivanje nije moj cilj.
Sjajno je to sa "Jutarnjim listom" zar se ne osecas pomalo kao prosvetitelj?
Neka vrsta alternativnog Vuka Karadzica :wink:

[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 9:26 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Sjajno je to sa "Jutarnjim listom" zar se ne osecas pomalo kao prosvetitelj?


Ma bitno je da to bude dostupno svima, da što više ljudi pročita... samim time mijenja se njihova percepcija - bit će više pozitivnog u ovom nebalansiranom svijetu... hehe.

Ajd, hvala na upozorenju o slikama... idem ih sad probat izvaditi iz Worda i okačiti ovdje kao obične slike...

#-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 9:41 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, našao sam "pokretne" slike na netu, pa prenosim ovdje...

slika

slika

slika

slika

slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 04, 2007 2:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Sjajne su "mrdalice" :lol:

Hvala Jack.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 29, 2007 2:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 29, 2005 8:54 am
Postovi: 33
http://www.night-thunder.com/fivesecret.html#how

jel moze netko potvrditi da je disanje dobro opisano na gore navedenom siteu? ako je onda sam drugu vjezbu radio krivo od pocetka...

vjezba 6. jel netko prakticira? i ako da kakva su iskustva?

thx i poz,
Rayden

ps. prozvakao sam sve postove, al na kraju sam ostao visit u zraku sto se disanja tice... il nisam dobro zvakao? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Sređeni materijal u pdf-u o 5 tibetanaca i detoksikaciji
PostPostano: ned sep 16, 2007 11:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Evo i mog malog doprinosa. Sakupio sam sa linkova i sredio, sve u jednom pdf-u: Five Secret Tibetan Rejuvenation Rites Programme & Detoxification (Pet tibetanskih rituala za podmlađivanje i čišćenje organizma) i postavio na linku: http://www.4shared.com/account/home.jsp ... 3412052492


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 2:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
Hm ?

Engleska verzija knjige - http://www.scribd.com/doc/2989851/The-Fountain-Of-Youth
i prevod na srpski (esoteria) nisu isti.


Vezba 2:

Engelska verzija - dlanovi okrenuti ka gore (ilustracija u toj knjizi pokazuje suprotno)

Srpska verzija - dlanovi okrenuti ka dole


Koju verziju vi radite ???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 2:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ispravno je: levi dlan nagore, a desni nadole.
Levim primaš energiju odozgore, a desnim je prosleđuješ dole.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 5:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
hm dakle to znači da napravimo prvu vježbu 21x, pa drugu 21x, pa treću 21x itd.? Prvi put kad sam pročitao knjigu očito sam nešto krivo shvatio što se tiče izvođenja vježbi. Sve vježbe osim prve sam radio po X (3, 5, 7, 9, ...) puta. Samo prvu vježbu sam očito krivi broj puta izvodio. Možda malo previše :) 21x21=441 puta dnevno :D e jesam haksor :mrgreen:

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 13, 2009 7:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2009 1:44 pm
Postovi: 58
zanima me dali su tibetanske vjezbe, ukoliko radimo samo njih i ne bavimo se intenzivno drugim sportsko-rekreacijskim aktivnostima, dovoljne za jačanje "kralježnice" i opuštanje čitavog tijela?

imam problem ukočenosti, skoro pa otkad znam za sebe. naime, iako djelujem izvana opušteno, čim se uhvatim nekog posla, tipa
sviranja ili plesanja, nemoguće je ne steći dojam da djelujem..u najmanju ruku hendikepirano.
profesor viole mi je rekao da se pocnem baviti jogom...

imate kakvih savjeta?
do koje mjere bi tibetanci mogli pomoći oko ukočenosti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 30, 2009 11:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Inertia je napisao/la:
zanima me dali su tibetanske vjezbe, ukoliko radimo samo njih i ne bavimo se intenzivno drugim sportsko-rekreacijskim aktivnostima, dovoljne za jačanje "kralježnice" i opuštanje čitavog tijela?

imam problem ukočenosti, skoro pa otkad znam za sebe. naime, iako djelujem izvana opušteno, čim se uhvatim nekog posla, tipa
sviranja ili plesanja, nemoguće je ne steći dojam da djelujem..u najmanju ruku hendikepirano.
profesor viole mi je rekao da se pocnem baviti jogom...

imate kakvih savjeta?
do koje mjere bi tibetanci mogli pomoći oko ukočenosti?


Imam da podelim iskustvo...
Po meni i samo ove vežbe, uz možda malo šetnji tokom dana, jesu dovoljne.
Obavezno početi sa 3 ponavljanja i biti pažljiv, t.j. ne siliti sebe jer se možemo povrediti...naročito treći tibetanac po mom iskustvu...a onda, svake sedmice povećati za po 2 ponavljanja..., ali ne mora, može i svake druge ili kako već osećaš da tebi odgovara, t.j. u odnosu na stečenu kondiciju...
Ne mora ni do svih 21, moj poznanik radi do 13 i sasvim je zadovoljan rezultatima...bolje je i samo 13 ili 15 ili čak i manje, nego da jurimo brojku od 21 i da odustanemo usput...ako nam je 21 previše iz nekog rezloga...
Leđa postju izdrživija i nestaje (povećava se period dok se ne umorimo) bol usled dugog stajanja, sedenja...
Ja ih radim oko 2 god, 2 puta dnevno, ujutru na prazan stomak odma nakon buđenja, ili posle laganog doručka (kad se probudim jako gladan, da mi ne bi pao šećer), i uveše pre večere...
A koristilo bi ti da ubaciš i malo Yoge, recimo osnovne asane ili one koji jačaju leša i kičmu/kralježnicu...
Ljudi ne shvataju koliko je blaga u ovim vežbama, ali svako po svojoj volji :D
Hvala
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tibetanske vježbe - podmlađivanje
PostPostano: sri okt 13, 2010 2:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 08, 2010 7:46 pm
Postovi: 11
evo i svlicica vezbi


Attachment/i:
5t.JPG
5t.JPG [ 71.61 KiB | Pogledano 5800 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz