Sada je: čet mar 28, 2024 9:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 183 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet aug 02, 2012 11:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
Leo, vrlo zanimljivo iskustvo. Svaka cast na izdrzljivosti.
Inače, mislim da je bolje uzimati običnu vodu, a suho gladovanje osobno ne bih radila preko nekoliko dana.

Inace, ovo sto pises za malaksalost sam i ja ovoga puta primijetila. Kod prijasnjih gladovanja nakon izlaska sam osjecala nalet energije, no ovoga puta sam se svjesno jako fizicki iscrpila, te sam se nekoliko dana nakon izlaska borila s laganom slaboscu, a trenutno jos uvijek s bljedilom. Imam velike plave podocnjake i lice mi izgleda izmuceno. Svaki dan uzimam dosta voca i povrca, dovoljno obicne vode, i nesto nemasnih proteina i zdravih masti (maslinovo ulje). ne uzimam ni sol ni secer ni nista rafinirano. nije mi jasno sto se ovoga puta dogodilo i zasto imam toliko umoran izgled. takodjer, vec 5-ti dan prisutno je lagano gubljenje tezine, iako uzimam hranu, sto mi je u redu, samo.. voljela bih da mi se vrati zivot u lice.

ako netko ima kakav recept protiv tog izmucenog izgleda, i kako da se povratim - cijenila bi :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet aug 02, 2012 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
palasmarsa je napisao/la:
Leo, vrlo zanimljivo iskustvo. Svaka cast na izdrzljivosti.
Inače, mislim da je bolje uzimati običnu vodu, a suho gladovanje osobno ne bih radila preko nekoliko dana.

Inace, ovo sto pises za malaksalost sam i ja ovoga puta primijetila. Kod prijasnjih gladovanja nakon izlaska sam osjecala nalet energije, no ovoga puta sam se svjesno jako fizicki iscrpila, te sam se nekoliko dana nakon izlaska borila s laganom slaboscu, a trenutno jos uvijek s bljedilom. Imam velike plave podocnjake i lice mi izgleda izmuceno. Svaki dan uzimam dosta voca i povrca, dovoljno obicne vode, i nesto nemasnih proteina i zdravih masti (maslinovo ulje). ne uzimam ni sol ni secer ni nista rafinirano. nije mi jasno sto se ovoga puta dogodilo i zasto imam toliko umoran izgled. takodjer, vec 5-ti dan prisutno je lagano gubljenje tezine, iako uzimam hranu, sto mi je u redu, samo.. voljela bih da mi se vrati zivot u lice.

ako netko ima kakav recept protiv tog izmucenog izgleda, i kako da se povratim - cijenila bi :)


Pročitaj malo o Low Carb High Fat načinu prehrane. Nisu svi za sve. Moguće da ti proteini stvaraju problem, smanji unos proteina i brašna, a povećaj unos masnoća, pokušaj neko vrijeme pa vidi da li ti odgovara. Pogledaj ovdje
Slijedi intuiciju.


Zadnja izmjena: Lampa; pet aug 03, 2012 12:46 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet aug 03, 2012 12:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
@Lampa.
Brašno ne unosim ovoga puta.

A glede intuicije, možda si u pravu. Možda bi jutarnji proteinski obrok trebala zamijeniti žitaricama. Bez njih mi je probava pomalo "u štrajku" (nije loša, al moglo bi i bolje). Probam par dana tako pa ću vidjeti nestaju li podočnjaci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet aug 03, 2012 12:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
palasmarsa je napisao/la:
@Lampa.
Brašno ne unosim ovoga puta.

A glede intuicije, možda si u pravu. Možda bi jutarnji proteinski obrok trebala zamijeniti žitaricama. Bez njih mi je probava pomalo "u štrajku" (nije loša, al moglo bi i bolje). Probam par dana tako pa ću vidjeti nestaju li podočnjaci.


Žitarice su kombinacija škroba i biljnih proteina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet aug 03, 2012 5:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Nisam pomenuo da posle procesa sam jeo sve, nisam postao bretarijanac, ali mi se meso vise nije jelo,a kobasice i slicne preradjevine su mi se gadile na ukus,onda sam polako poceo i jaja i mlecne proizvode da izbacujem,pa slatkise,tako da sada uzimam uglavnom plodove,voce i nesto malo povrca. Taj proces sam uradio pre deset meseci.

I ja sam primetio da kod gladovanaj od 5 do 7 dana, dobro se osecam,kod duzih gladovanja organizam se iscrpi i nije se lako vratiti i vitalno stanje. Mozda je tome uzrok zatrovanost organizma koju nije lako ocistiti... Pa razni autoro,prirodnjaci su godinama imali periode gladovanja sa zdravom ishranom i stanje im je bilo cas bolje,cas gore, ali nije bilo idealno. I posle nekog perioda,kad se organizam dovoljno ocistio,oni su osetili takav nalet vitalnosti i snage da je to bilo fantasticno. Tako da gladovanje ima svoje velike prednosti,ali moramo uzeti u obzir i kompletno nase emotivno stanje,vibraciju nasih misli,jer to moze biti veliki odliv energij3e a da toga nismo ni svesni. Faktor svih mogucih zracenja takodje nije zanemariv. Ima dosta faktora na koje treba obratiti paznju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet aug 03, 2012 11:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
Danas sam uzela više masnoća (uglavnom zdravih), malo povećala porcije, smanjila proteine, i već večeras mi se čini da izgledam malo bolje u licu.

Vidim da mi ne ostaje drugo nego eksperimentirati. Slijedeće gladovanje je za oko tjedan dana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet aug 03, 2012 11:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
palasmarsa je napisao/la:
Danas sam uzela više masnoća (uglavnom zdravih), malo povećala porcije, smanjila proteine, i već večeras mi se čini da izgledam malo bolje u licu.

Vidim da mi ne ostaje drugo nego eksperimentirati. Slijedeće gladovanje je za oko tjedan dana.


Podočnjaci ne vole vodu. Pij dosta vode.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Uz Gladovanje - energetsko čišćenje
PostPostano: sri sep 12, 2012 9:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 12, 2012 9:15 pm
Postovi: 1
Pozdrav,

Prije svega da pohvalim Stranicu i forum :thumbup:


Moja majka je prije više godina postila 42dna na vodi i klistiranje.
Kaže da joj je to uvelike promjenilo život na bolje. To mi je dalo hrabrsoti da probam i ja.
Organizam, pogotovo crijeva su navodno zagađena kroz godine.

Ja sad gladujem po drugi put u životu. Na 4tom sam danu na vodi i klistiru.
Planiram do 7. pa ću dalje vidjeti..


Čitao sam da se prošlim životima i u djetinjstvu može dosta toga potegnuti i pohraniti u nesvjesno gdje kroz život imamo neobjašnjive strahove, prisilina ponašanja (droga, alkohol, bijes, strah od ljudi, razvrat i sl.)

Zanima me da li netko ima iskustva kako efikasno radti na energatskim obrascima/blokadama/stranim neg. enegijama- tokom gladovanja?

Pozdrav svima na forumu :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Uz Gladovanje - energetsko čišćenje
PostPostano: ned sep 16, 2012 1:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Gladovao sam poslednji put 42 dana na urinu i vodi. Moje iskustvo u vezi energetskih čišćenja je da se tokom a pogotovu na početku ishrane, posle gladovanja, javljaju, kada se opustim, treskavci :D telo se na pojedinim delovima grči i opušta, pa to izgleda kao treskavac :D Ne retko to traje i po čitavu noć. Malahov to naziva čišćenjem spoljašnjih manifestacija života.

_________________
Kliberko Vasiljevic


Zadnja izmjena: roganostor; ned sep 16, 2012 1:42 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Uz Gladovanje - energetsko čišćenje
PostPostano: ned sep 16, 2012 1:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Godinama gladujem i to je jedino energetsko čišćenje koje sam upoznao. Ako neko ima još neka iskustva, baš me intresuje da ih čujem :D

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: ned sep 16, 2012 2:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Normalno je da se kod dužih gladovanja pri vraćanju na ishranu organizam dodatno iscrpljuje, jer troši veliku količinu energije na varenje. Zato treba znalački izlaziti iz gladovanja. Povratak na ishranu je teži od samog gladovanja. Naime, organizam nastavlja čišćenje i kada počnemo da uzimamo hranu. Zato je potrebno posle gladovanja piti sveže ceđene sokove, najbolje od šargarepe, koji dodatno čiste organizam. A zatim biti na biljnoj ishrani barem toliko dana koliko je trajalo gladovanje. Izbegavati mleko i mlečne proizvode, jaja, meso, so, a od masnoća unositi samo hladno ceđena biljna ulja. I voditi računa o kombinaciji namirnica. Nazarov ima odličnu knjigu o pravilnom kombinovanju namirnica, mislim da se zove - Ishrana, i uz nju je odlična knjiga Malahova - Ishrana i hrana.
Tako će se izbeći sve negativne nuspojave. Slabost pri gladovanju a i posle gladovanja, je rezultat izbacivanja toksina u krv, radi njihovog konačnog izbacivanja iz organizma. To je najbolji dokaz da gladovanje radi svoj posao. :rofl Koren svih bolesti je unutrašnja zatrovanost organizma.

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: ned sep 16, 2012 2:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Da, podzemna i nadzemna zračenja mogu da naprave haos u organizmu za vreme a pogotovu pri izlasku iz gladovanja. Zato je jako bitno proveriti prostor u kome se gladuje. I obavezno izbaciti naftalin i ostale hemije protiv raznoraznih buba iz kuće.
Leo, moram da ti čestitam. Ja na suvo gladovanje ne mogu da se odvažim. To mi deluje jako teško. Zato praktikujem duža urinska gladovanja. To mogu da izdržim, mada je čišćenje dosta jače nego kod gladovanja samo na vodi.

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: sub sep 29, 2012 5:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
jeste teško suvo gladovanje...potrebna je baš jaka rešenost da se to izdrži...prednost je u tome što je to najbrži način čišćenja i najjači. korenito sve čisti i menja. poželjno je ići postepeno u suvo gladovanje,nikako odmah na više dana...ne treba se igrati sa tim. Inače to je za one koji vole radikalne metode... ko voli blaži pristup,gladovanje na vodi je puno lakše


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto jan 15, 2013 8:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 04, 2012 1:02 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima želeo bi da mi iznesete vaše mišljenje u vezi "Suvog gladovanja" naime po preporuci Malahova iz takvog gladovanja treba izaći sa konzumiranjem kefira ili kiselog mleka ja sam koristio kiselo mleko ali mi nije baš prijalo osetio sam blagu nelagodu u stomaku.Pretpostavljam da je to zbog toga što nisam konzumirao ništa od mlečnih proizvoda u zadnje tri godine , inače konzumiram uglavnom sirovu hranu po H.Wandmakeru.Pa me interesuje s kojom vi hranom izlazite iz " Suvog gladovanja" , dali imate neku preporuku , po meni mislim da je za mene prihvatljivija varijanta narendana šargarepa prelivena sa limunovim sokom.
Imam još jedno pitanje , jednom prilikom rešio sam da gladujem na urinu ali nakon dva-tri dana više nisam mogao podneti ukus urina pretpostavljam da je to normalno ali mi treba potvrda nekog ko je prošao kroz tu fazu a volio bi pročitati njegove utiske i ako ima kakav savet pošto nameravam ponovo gladovati na urinu.A jedna stvar me zbunjuje Malahov preporučuje klistiranje za vreme gladovanja sa urinom , pa uredu ali kaže " piti sav dnevni urin "onda se pitam pa kako urin sakupiti ako sam ga popio ili sam ja tu nešto propustio , tojest pogrešno shvatio.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet maj 09, 2013 8:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
mitara je napisao/la:
Pozdrav svima želeo bi da mi iznesete vaše mišljenje u vezi "Suvog gladovanja" naime po preporuci Malahova iz takvog gladovanja treba izaći sa konzumiranjem kefira ili kiselog mleka ja sam koristio kiselo mleko ali mi nije baš prijalo osetio sam blagu nelagodu u stomaku.Pretpostavljam da je to zbog toga što nisam konzumirao ništa od mlečnih proizvoda u zadnje tri godine , inače konzumiram uglavnom sirovu hranu po H.Wandmakeru.Pa me interesuje s kojom vi hranom izlazite iz " Suvog gladovanja" , dali imate neku preporuku , po meni mislim da je za mene prihvatljivija varijanta narendana šargarepa prelivena sa limunovim sokom.
Imam još jedno pitanje , jednom prilikom rešio sam da gladujem na urinu ali nakon dva-tri dana više nisam mogao podneti ukus urina pretpostavljam da je to normalno ali mi treba potvrda nekog ko je prošao kroz tu fazu a volio bi pročitati njegove utiske i ako ima kakav savet pošto nameravam ponovo gladovati na urinu.A jedna stvar me zbunjuje Malahov preporučuje klistiranje za vreme gladovanja sa urinom , pa uredu ali kaže " piti sav dnevni urin "onda se pitam pa kako urin sakupiti ako sam ga popio ili sam ja tu nešto propustio , tojest pogrešno shvatio.

Pozdrav.


Malahov misli na urin koji se izlučuje u toku dana. Pije se odmah u neparnim gutljajima. Ne preporučujem da se pije jutarnji urin jer mu je ukus blago rečeno - odvratan. Pod tim mislim na duga gladovanja. Jutarnji urin je inače najlekovitiji. Problem je kod dugih gladovanja čišćenje organizma. Puno otrova se izbacije kroz urin, a najače koncentracija otrova u urinu je ujtru.
Ja nisam mogao da ga pijem. Čim pomislim na taj miris i ukus spopadne me mučnina. Ali to važi samo za duga gladovanja. Godinama sam ga pio ujtru, tada je najlekovitiji.
pozdrav

_________________
Kliberko Vasiljevic


Zadnja izmjena: roganostor; pon jun 03, 2013 2:51 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: ned maj 12, 2013 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
@mitara

Ako sprovodiš minsko gladovanje, pij prvi jutarnji urin (on je najkoncentrovaniji i najlekovitiji) i preko dana pij dovoljnu količinu vode da bi mogao da izlučiš barem litar urina koliko ti je potrebno za klistir.

Druga opcija je da zamrzneš urin par dana pre nego što kreneš sa gladovanjem i da ga odlediš na dan klistiranja - to je verovatno bolje rešenje, jer će urin biti dovoljno koncentrovan i samim tim učinkovitiji za klistiranje, a ti ćeš moći da piješ dnevnu količinu proizvedenog urina.

@roganostor

Najlekovitiji je prvi jutarnji urin, čak je preporuka da se uveče ne nalivamo vodom da bi bio što koncentrovaniji. Ako je ishrana bazirana na neprerađenoj biljnoj hrani, ukus prvog jutarnjeg urina je sasvim prijatan. Ja nisam sprovodila dugotrajna gladovanja (ne duže od 36 sati), ali iz iskustva mogu da kažem da je tokom kratkotrajnih gladovanja taj prvi jutarnji urin isto "normalnog" ukusa. Pretpostavljam da se kod dugotrajnih gladovanja, kad dolazi do izbacivanja patologije, ukus urina menja i da postaje težak za tolerisanje, sve dok se organizam ne iščisti, kada i urin ponovo postaje bistar i pitak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon jun 03, 2013 2:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Pre deset dana završio sam još jedno dugotrajno gladovanje od 39 dana na vodi i urinu. Ovaj put sam za razliku od prošlogodišnjeg urinskog gladovanja koristio isključivo ukuvani urin na 1/4. Njega sam pio, njim sam se masirao i njim sam se klistirao, jednom do dvaput dnevno, zavisno od potrebe. To je bilo 39 dana borbe =D>
Jaka intoksikacija svih 39 dana i čišćenje organizma.
Jutarnji urin, posle nekoliko dana, ako se pravilno uđe u dugotrajno gladovanje, a to znači da se odmah prvi dan ujtru očisti čitav probavni trakt, sve sa debelim crevom , dobije tako odvratan ukus, da mi je i sada muka kada pomislim na to. Ko to može da popije, ja mu čestitam :occasion5:
Izgubio sam 23 kilograma. Čišćenje je bilo jače nego prošli put. Gladovao sam sve do trenutka dok nisu počeli da me bole mišići, prvo trbušni a zatim i mišići nogu. Kada bol nije prestajao bez prekida, 24 sata, počeo sam da izlazim iz gladovanja. Postao sam jako slab, i bio sam na ivici da mogu sam da funkcionišem. Da sam imao nekoga da brine o meni, gurao bih ja to još, bar 7 dana. Čisto mazohizma radi :evil3:
Baš sam jako gubio težinu, što samo govori o tome da je čišćenje bilo žestoko :glasses7:
Naravno to je još dalekooo od čistog organizma, ali polako .... Stićićemo i do toga, jednog dana ](*,)
Imam puno iskustva u gladovanjima, tako da najteži deo dugih gladovanja, tj. vraćanje na ishranu, ide normalno. Bilo je tu i tamo nekih manjih problema, ali sam to odmah rešavao.
Za 9 dana ugojio sam se nešto više od 6 kilograma, i počeo normalno da jedem. Prvih 6 dana sam bio skoro pa isključivo na soku od šargarepe, dok probavni sistem nije počeo da radi.
Odmah sam prvi dan, čim sam krenuo da pijem sokove, prestao sa klistirima. Drugi dan sam već imao malu stolicu, a od drugog dana sve je krenulo normalno. Za vreme čitavoga gladovanja, a i sada pri vraćanju na normalnu ishranu, konzumiram ukuvani urin, svaki dan se masiram njim, i kupam. Svakodnevno ga zakapavam u nos. I najmanje tri puta dnevno se mažem maslinovim uljem.

Eto, to je neko novo iskustvo koje imam. Na ovo gladovanje sam se odlučio zbog rezultata koje sam video tek posle 5-6 meseci od prošlogodišnjeg gladovanja od 42 dana. Nisam se nijednom razboleo čitave zime. A to je za mene neverovatan uspeh, kada se uzme u obzir da sam zimu pre tog gladovanja bio bolestan, sa kratkim prekidima, duže od tri meseca.
Čišćenje organizma od otrova i šljake je dug i mukotrpan proces, ali rezultati koji se ostvaruju zaista vrede svakog truda. Još uvek sam daleko od onoga što u dubini sebe osećam da je pravo zdravlje, ali polako, korak korak. Mislim da je to prava penzija. Uložiti u sebe vreme i napor, da se uspostave zdravi mehanizmi življenja.

Srdačan pozdrav :love11:

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon jun 03, 2013 7:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
roganostor je napisao/la:
a to znači da se odmah prvi dan ujtru očisti čitav probavni trakt, sve sa debelim crevom


Kako to radis za jedan dan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto jun 04, 2013 6:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Rastvorim oko 60, 70 grama gorke soli u pola litre vode i popijem na iskap ujtru prvog dana, na prazan želudac, kada počinjem gladovanje.

A sada ću da Vam na ličnom primeru pokažem, kako sekund nepažnje u vraćanju sa dugog gladovanja, može da napravi karambol.

Počeo sam da pravim klice, i da ih dodajem u ishranu, iz raži koju sam potopio, 9 dana uveče, ja popijem vodu u kojoj je stajala ta raž, ne znajući da je raž hemijski tretirana. I mene to veče krene da boli jetra, i tu noć uopšte nisam mogao da spavam. Ujtru, onako neispavan, razvaljen i besan zbog svoje gluposti, krenem da spremam doručak. I u tom spremanju doručka stavim u obrok jako velike količine proklijalih klica ječma i pšenice. Do tada sam jeo po obroku jednu supenu kašiku klica, a sada npr. stavim 6 kašika, i to još dobro zaljutim belim lukom i djumbirom. Pojedem ja to, i dalje ne registrujući šta radim, jer organizam nije još aktivirao do kraja probavni sistem, i nije u stanju to da svari. To je za organizam u tom stanju vraćanja iz gladovanja, u toj količini, bukvalno otrov. Kako sam završio sa jelom, vidim ja da sam se prejeo, da mi je jako teško palo. Ali razmišljam, jutro je, svariće se, ima vremena ....
Odem do Kotora i Tivta da pozavršavam neke poslove i vratim se oko 4,5 sati kasnije, i popijem par gutljaja kombuhe. Kako sam popio kombuhu, počne jako da me boli želudac, jer se hrana nije svarila, a kombuha je stvorila samo kao reakciju jaku kiselinu u želudcu.
Kako je bol krenuo, odmah sam otišao da povraćam, i posle pražnjenja želudca bilo mi je bolje. Al ne lezi vraže, vreme je ručku, i spremim ja tako kačamak sa kikirikijem i salatu i opet sve to dobro nauljim i jako jako zaljutim, biberom, belim lukom i djumbirom. Stavljam toliko ljutog, da bi smirio princip vetra, koji pri izlasku iz gladovanja kod mene krene da divlja, tj. da bih pojačao jangsku stranu, po makrobiotici. Usput je i dan bio bolesno težak, to je ono vreme kada je pritisak jeziv, vreme zlosutno, bukvalno mi je čitav dan bubnjalo u glavi. Uglavnom, završim ja sa jelom, i sednem da nešto pogledam na računaru, i posle deset minuta ustanem da uzmem nešto sa stola. Kako sam ustao, tako me je krvnički zaboleo želudac, da sam bukvalno urlikno od bola. A zaboleo me je tako da je iz sekunda u sekund bol postajao sve jači. Nisam uopšte mogao da se ispravim od bola a iz očiju teku suze ko kiša, koliko boli.
Govorim sebi, ne paniči, smiri se... A boli, sve jače. Nekako se odvučem do kupatila. U momentu sam se setio da sam prošle godine posle gladovanja od 42 dana, otprilike mesec dana kasnije bio kod drugara na selu, gde ništa drugo nije bilo za stolom za ručkom sem mesa, pa sam jeo neku domaću piletinu. Krenem ja kući kolima odatle i posle sat vremena mene u kolima tako krvnički zaboli želudac, da sam morao da stanem i da ispovraćam čitav sadržaj želudca dok se bol nije smirio toliko da sam mogao da nastavim put. Imao sam neku flašu vode u kolima, pa sam bukvalno pio vodu i povraćao dok nisam isprao čitav želudac. Tek tada mi je bilo bolje, mada me je bolelo još par sati posle toga, ali mnogo slabije.
Želudac posle tako dugog gladovanja nije u stanju da izdrži tako jaku kiselinu koja je potrebna za varenje mesa, i to je bol koji bukvalno parališe. Ako se čovek ne snađe, i ne očisti i ispere želudac u takvoj situaciji, ta kiselina može tako krvnički karambol da napravi u organizmu da je to neopisivo.
Istu stvar sam uradio i sada, samo što sam sada na kraju kada sam isprao želudac popio oko 100,150 grama ukuvanog urina da smiri želudac i dodatno izvuče te otrove.
Uveče sam imao temperaturu, sve simptome trovanja.
Evo sada je jutro, i debelo razmišljam šta da jedem.
Da sam se ispaničio, i zvao npr. hitnu pomoć, ili otišao kod lekara,dok bi oni ustanovili šta je, ja bih najverovatnije bio na operacionom stolu, i to bez preterivanja. Jer bi ta kiselina koja bi se izlučila u želucu, a za koju želudac još nije spreman, napravila ozbiljna oštećenja.
Eto, zato kažem da je vraćanje na ishranu mnogo opasnije od samog dugotrajnog gladovanja. Sekund nepažnje i umišljenosti, i mogu da se naprave greške, zbog kojih bi sve otišlo dođavola.

Ali tu smo da učimo iz naših, a neuporedivo je bolje iz tuđih, iskustava.

Srdačan pozdrav :love3:

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto jun 04, 2013 8:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Da li si probao raditi samo Shank Prakshalana?

Vidim da vjezba nije teska, ali me zanima kako poslije sa ishranom tj kako se vratiti u normalu?
Koliko traje, sto jesti, itd?
Procitao sam dosta o tome, ali ne znam nikog tko je probao, tko ima osobnog iskustva u Shank Prakshalana, pa da moze dati pametne savjete.

I ako je Shank Prakshalana toliko jednostavno i lako za raditi, i ako je toliko dobro za zdravlje, zasto se ne radi vise, zasto nema rasprava na tu temu, zasto nije popularno barem medu alternativom?

Ima tu na forumu i tema o Shank Prakshalana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 183 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz