Sada je: sub apr 27, 2024 1:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 183 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: sri okt 14, 2009 11:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Vidim da je ova nasa novo-otvorena tema dosta posjecena \:D/ Vec nas je par ovdje koji postimo ili razmisljamo o tome :-k
Evo ja sam danas poceo s 1-2 ili 3 dnevnim postom. Posto je prvi puta, pijem sokove od voca, jer je to najblazi oblik gladovanja. Danas je bas "ekadaši" dan po Malahovu najbolji dan za pocetak gladovanja, bez obzira na trajanje. Vidicu koliko cu izdrzati posto je prvi puta. Poslije cu probati s vodom, a poslije toga suho gladovanje bez icega. Ono je najbrze, najefikasnije, ali i najteze :wink:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: sri okt 14, 2009 12:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
htio bi pitati dali ovdje vazi i ciscenje sa onom limunadom, par postova nize...bio sam oko 6 dana na njoj prije mjesec dana, no morao sam prekinuti radi nekih tezih poslova koji su bili aktualni, ali mogu reci da se od onda osjecam odlicno, izgubio sam oko 6 kila i tlak mi se malo vratio u normalu... 8)

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: sri okt 14, 2009 12:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Susreo sam se mišljenjima nadobudnih nutricionista da je post štetan! S čim se apsolutno ne slažem! Walker, Wandmaker, Ehert... su mi garancija da je to što govore ispravno o postu i sirovoj hrani, jer su to isprobali na sebi i tako živjeli.
Tako da sam uvjeren kako je post jako zdrav i koristan za tijelo - ali ipak, nije mi baš jasno od čega organizam živi, osim masnoća kojih uvijek ima... Znam da su kalij i magnezij jako važni za srce i mišiće... pa mi nije jasno - otkud oni - za vrijeme posta? No, činjenica je da se može živjeti i preživjeti 30, 40 ili čak 60 dana bez hrane - tako da me to ne brine, ali mi nije jasno, otkud neki minerali, vitamini i dr. za vrijeme posta? Jeli to sve pohranjeno u masnom tkivu (salu)? Masno tkivo dovljno je samo za energiju... a bjelančevine?

A ima i drugih još radikalnijih koji kažu da nam hrana nije ni potrebna (Michal Werdin), da se može živjeti od energije od sunca, iz zraka itd. Ali isto kaže da to ne mogu svi - nego samo oni koji su u to uvjereni... kao on npr. Zatim hranjenje pranom (sungazing...)
Dobro, nisam baš tako ekstreman... dovoljan mi je ovakav post za čišćenje, prestanak pušenja i sl. Evo na ovaj način uspio sam se riješiti i pušenja - bez nekih kriza i problema...


Što se tiče suhog posta - o tome sam čuo jedino kod Werdina... nije mi baš jasno - zašto bi to uopće bilo djelotvornije od običnog posta, s vodom??? Jer voda ispire i čisti... a bez vode? Što se tiče tog posta (suhog), on kaže da je to pomalo rizično i opasno, jer ako se prijeđe jedna granica i dođe do dehidracije - više se ne može normalizirati stanje i može se umrijeti, tako da se ne bih s tim poigravao. Tri dana, je sigurno, a ostalo upitno - bez vode...

@Gordan, što se mene tiče - sve važi, naravno i pomaže... Treba malo i eksperimentirati na sebi, jer svatko je drugačiji i nešto drugo mu više odgovara... Nisam čuo za limunadu, ali dobro je i miješati razne sokove preko kojih se dobiva energija, minerali i vitamini. A ako ti se tlak normalizirao - što hoćeš više!? Super je to!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet okt 15, 2009 7:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Da li mi mozete reci koje knjige je najbolje procitati sto se tice klistira (i posta naravno)?

I gdje ih ima za skinuti u e obliku?

Da vam ne dosadujem dalje sa pitanjima vec da sam :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet okt 15, 2009 8:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
boki je napisao/la:
Da li mi mozete reci koje knjige je najbolje procitati sto se tice klistira (i posta naravno)?
I gdje ih ima za skinuti u e obliku?
Da vam ne dosadujem dalje sa pitanjima vec da sam :read:


Pa mislim da dosta toga, ako ne sve :) ima Dzabaludin na linku u svom potpisu: http://www.4shared.com/dir/7451706/de5b ... aring.html u folderu Zdravlje...

Ja osobno preporučujem najviše Walkera i Wandmakera! Ima i drugih, ali ovi su mi najviše autentični! Malahov mi baš nije sjeo i neki drugi...
Inače nisam 'voćojed', ali slažem se s tim da je to najbolja hrana za ljude - hrana bez kuhanja... Izbjegavam koliko mogu kuhanu hranu, ali uglavnom je ne mogu izbjeći... i to je problem, jer živim u takvom okruženju, gdje je ovako nešto ljudima nezamislivo... Jednostavno živimo u takvom društvu i to je to.
Ja sam sad išao na ovaj post i čišćenje i to mi je dovoljno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet okt 15, 2009 8:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
boki je napisao/la:
Da li mi mozete reci koje knjige je najbolje procitati sto se tice klistira (i posta naravno)?

I gdje ih ima za skinuti u e obliku?

Da vam ne dosadujem dalje sa pitanjima vec da sam :read:


Norman W.Walker - Zdrava probava bez zacepljenja (ovo je odlican uvod da se razumije problematika debelog crijeva, mozda i najvaznija knjiga za klistiranje)
G.P.Malahov - Gladovanje
Arnold Ehret - Postom do zdravlja
Porfirije Ivanov - Prekaljivanje,bosonogo hodanje,gladovanje



Dole na linku u folderu ZDRAVLJE, kao sto je Max rekao :wink:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon nov 02, 2009 12:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Planinštak je napisao/la:
Moderni čovjek je sve podredio osjećaju komfora i uživanja. Konzumerizam i hedonizam su njegovo drugo ja, u njima je izvor, smisao i cilj života.

cesto se wracam na owaj post i nemogu a da ne komentiram owe prwe dwije recenice.
u njima je sazeta cijelokupna danasnja ljudska "potraga". brawo sto si u tako malo rijeci rekao srz stwari, bit problema! :thumbup:

owo ide sa mnom na "put oko swijeta"...
:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet nov 06, 2009 1:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Prosao sam 36-satni suhi post, bez tekucine i bez hrane. Proslo bez ikakvih problema, cak mogu reci lagano u odnosu na onaj prije 72-satni na jabucnom soku. Ovaj puta nije bilo cudnog ukusa u ustima niti toliko taloga na jeziku kao prije, niti je iz mene izlazio truli zadah. Pred kraj gladovanja sam napravio ispiranje usta hladnopresanim uljem, suncokretovim i maslinovim poslije. Muckao sam u ustima oko 6-7 minuta i ono sto sam pljunuo van je bilo bijelo kao mlijeko. Zanimljiva je stvar kod uzimanja ulja, kad sam ga gucnuo u usta, prvo sam osjetio pravi okus suncokretovog (drugi puta maslinovog) ulja kakav je, sto je normalno. No nakon 15-ak sekundi, osjetim kao da se sol dodaje u tu tekucinu u ustima, da se ulje pocelo zasoljavati i okus postaje sve slaniji i slaniji kako sekunde i minute prolaze. Nakon par minuta pred pljuvanje tekucine iz usta van, nisam osjetio nimalo onaj prvi pravi okus ulja, nego slanu gustu tekucinu, mogu cak reci i finog slanog okusa. Ocito imam slani otpad u tijelu :mrgreen:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet nov 06, 2009 1:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
dzabaludin je napisao/la:
Pred kraj gladovanja sam napravio ispiranje usta hladnopresanim uljem, suncokretovim i maslinovim poslije.

malo offtopic. negdje sam procitao da ljudsko tijelo NEMA enzim za "obradu" suncokretowog ulja za razliku od maslinowog. zna li netko sta o tome?
:blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon nov 09, 2009 2:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Jel netko zna koje klinike i bolnice u Hrvatskoj ili Bosni rade "Kolon hidroterapiju" debelog crijeva ?

Treba mi za jednu stariju osobu koja nije u mogucnosti da se sama klistira i kod koje je stanje jako lose.

:-k

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon nov 09, 2009 3:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Joj, ne bih znao više se ne sjećam, ali znam da sam to vidio negdje ne internetu. Napiši na googlu to što tražiš i možda nađeš... Uglavnom znam da to rade u Rijeci na jednoj valjda privatnoj klinici, a možda ima i u Zagrebu. No ovo sam sigurno vidio i cijena je oko 200-300 kn.

A evo, sam sam pronašao: http://www.poliklinika-skalamera.hr/cht.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto nov 10, 2009 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Nasao sam par klinika, ali nijedna nije blizu meni. Nadam se da ima u Osijeku :wink:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: sri dec 02, 2009 6:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jun 21, 2009 12:45 pm
Postovi: 25
Druže Džabaludine ,ovaj irigator na sl na ex strani koji si prikačio je best aj evr video.
Sa ovim se lako radi i brzo uradi klistir, ima li se ovo gde kupiti.
Inače ja sada klistir radim urinom i zanimljiv je osećaj posle.
Pozdrav

_________________
ČOVEK je isto što i BOG


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet dec 03, 2009 8:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
grishka je napisao/la:
Druže Džabaludine ,ovaj irigator na sl na ex strani koji si prikačio je best aj evr video.
Sa ovim se lako radi i brzo uradi klistir, ima li se ovo gde kupiti.
Inače ja sada klistir radim urinom i zanimljiv je osećaj posle.
Pozdrav


Ja ga kupio u "drzavnoj" ljekarni u Hrvatskoj, bez ikakvih problema. Oko 50 kn. I ja odsada radim klistire samo sa urinom. Definitvno nesto najjace i najbolje za klistiranje. Cak sam narucio preko ebay-a onu pumpicu za mikroklistire ukuhanim urinom do 1/4. To su kolicine od 1-5 dcl, kako je napisano u knjizi kod Malahova i lakse ce ici kroz pumpicu.

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet dec 04, 2009 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Ne znam zašto ne mogu prihvatiti urin kao nešto dobro!? Imam odbojnost prema tome i gotovo! Nije li to prirodno? Još klisirati se urinom... da, djelomično prihvatljivo! Ali piti urin ili se klistirati prokuhanim urinom! #-o To NIKAKO!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: sub dec 05, 2009 4:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Urin doslovno rastura u svakom pogledu :thumbup: Sve druge tekucine za klistiranje su nula spram ovoga. Procitaj temu urinoterapija i knjigu Malahova - Urinoterapija, ako nisi vec dosad :thumbup:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: sub sep 04, 2010 1:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
dzabaludin je napisao/la:
Zanimljiva je stvar kod uzimanja ulja, kad sam ga gucnuo u usta, prvo sam osjetio pravi okus suncokretovog (drugi puta maslinovog) ulja kakav je, sto je normalno. No nakon 15-ak sekundi, osjetim kao da se sol dodaje u tu tekucinu u ustima, da se ulje pocelo zasoljavati i okus postaje sve slaniji i slaniji kako sekunde i minute prolaze. Nakon par minuta pred pljuvanje tekucine iz usta van, nisam osjetio nimalo onaj prvi pravi okus ulja, nego slanu gustu tekucinu, mogu cak reci i finog slanog okusa. Ocito imam slani otpad u tijelu :mrgreen:

Ne sećam se kako je bilo u početku, no čini mi se da se kod mene samo sakupljao taj beli talog, a kada bih nakon 10-15min pljunnuo, zubi bi mi postali extra čisti kao i jezik. Vrlo retko mi se desilo da nemam svež dah ujutru nakon ustajanja, uglavnom kada bih se nakrkavao uveče kasno pred spavanje za mene lošom hranom, no to sa uljem rešava i taj problem (ukoliko se ne radi o zadahu koji dolazi iz nutrine, koji, hvala Bogu, ne poznajem).
No, ono što sam sada hteo da kažem nadovezujući se na Džabaludinov stari post jeste, da što duže primenjujete metodu mućkanja ulja (kako bih prošao jeftinije ja uglavnom radim s rafinisanim zejtinom, ali ladno ceđeno ulje je, naravno, bolje), to ulje nakon mućkanja biva čistije. Posle jako dugo vremena, sada, ja ispljuvam skoro isto ono ulje koje i uzmem u usta (mislim na oblik ulja, na čistoću), samo bude jako razređeno bistrom pljuvačkom. Vrlo retko kad mi se opet desi da se zamuti, pobeli i zgusne kao u početku...

Nemam ja pojma da li to zaista čisti organizam, ali usta i zube čisti bez dvojbe!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto jun 28, 2011 5:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Zdravo svima! Vidim kasnim sa komentarem ali ja sam upravo zavrsio 21-dno dnevno gladovanje i zelim da podelim svoje pozitivno iskustvo sa ljudima.
Na gladovanje sam se odlucio odavno ali mi je nedostajao povoljan vremenski period da bih ga sproveo.Samu ideju uvek prati malo bojazni i nepoverenja.Tako da posto sam se odlucio na taj korak pre nekih 26 dana sasvim spontano.Nisam bolestan bio vec iz ciste radoznalosti.
Ja sam sproveo gladovanje koje se sastojalo od pijenja limunade zasladjene medom tj takozvana nerra gladovanje.Sa tim sto sam poslednju tj trecu nedelju pio samo vodu. MMoram da napomenem to da se nisam pripremao kao sto to preporucuju strucnjaci da se jednu nedelju pre gladovanja uzimaju samo voce i povrce.Takodje se nisam klistirao nijednom.Imao sam fascinantno iskustvo tokom gladovanja i sigurno cu ga ponoviti.Mislim da cu sledeci put probati takozvano kaskadno gladovanje.
Izgubio sam 13 kilograma.Osecao sam se sjajno.Skoro svaki dan sam pesacio po deset kilometara a jedan dan sam osecao toliki priliv energije da sam bio prinudjen da dzogiram tih desetak kilometara.To je bilo cini mi se 15-og dana. Prvih dana osecao sam glad ali ne kako je to opisano u strucnoj literaturi poput 'strahovite gladi' i slicno.Znaci nista monstruozno.Posle treceg dana prestao je osecaj gladi i poceo je priliv energije.Osecaj preobrazenja je zaista fantastican.Mislim da veliku ulogu u gladovanju igra nivo svesti coveka.Svaka negativna misao poput straha od smrti,anoreksije ,i ostalih gluposti mora da se odstrani pre toga.Skepticnih ljudi je zaista mnogo i to su svi do jednog oni koji sami nikad nisu probali da gladuju ni tri dana.Nazalost smetaju drugim normalim ljudima da donesu jednu takvu velicanstvenu odluku u zivotu.Ocistiti se duhovno i fizicki i prepustiti svoje telo u ruke Boga ili unutrasnjeg bica-duha ili kako god hocete-donosi samo srecu!!!
Ja se sada osecam duhovno uzdignutim i jacim.Gotovo neverovatan osecaj.Bistro razmisljam i nemam negativnih misli kao ranije.Sada sam u fazi vracanja na hranu.
Ovde sam napisao o svojem iskustvu zato sto se o tome veoma malo zna.Ljudi su prepusteni na milost i nemilost belih mantila i raznih sarlantana koji zaradjuju na zdravljima ljudi.Tu posebno ubrajam farmaceutsku mafiju koja zgrce milijarde na zdravlju obicnih smrtnika koje svojim lekovima jednu bolest 'lece' a drugu stvaraju.
Svima koji se odluce na ovakav korak preporucujem knjigu o gladovanju od Genadija Petrovica Malahova i sve naj bolje zelje u tome kao i uspeh!
Budite zdravi i srecni!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet jun 30, 2011 9:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 29, 2010 9:10 pm
Postovi: 7
@ nikita

Zanima me da li si ranije primenjivao gladovanje,ako jesi koliko dugo je trajalo?
Preporučuje se da se sprovede nekoliko gladovanja od po dan,dva pre nego što se pređe na malo duže gladovanje.

Drugo, zanima me koje si konstitucije,građe.pošto sam ja mršava i mislim da za mene nije dugotrajno gladovanje.dovoljan je jedan,dva dana.Tebi svaka čast!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet jul 01, 2011 10:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Postim prema Breussovoj metodi 1 x godišnje, ljeti, (42 ili 21 dan) od 2002. godine radi čišćenja organizma i jačanja volje. Nije lako. Radni kapacitet mi je nešto umanjen. Držim se preporuka, jer svako skretanje sa strane (improvizacija) se odrazi na tjelesnom stanju. Za vrijeme posta ne vozim i uglavnom dosta spavam. Najteži dio mi je povratak na hranu. Razmišljam da li da ove godine produžim post na više dana (> 42). \:D/

Prve godine gubitak težine je bio cca 8,5 kg, kasnijih godina do 3,5 kg, tijelo se već naviklo na post.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 183 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 116 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz