Sada je: ned apr 28, 2024 12:08 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 183 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet jul 07, 2011 8:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
dfgh777 je napisao/la:
@ nikita

Zanima me da li si ranije primenjivao gladovanje,ako jesi koliko dugo je trajalo?
Preporučuje se da se sprovede nekoliko gladovanja od po dan,dva pre nego što se pređe na malo duže gladovanje.

Drugo, zanima me koje si konstitucije,građe.pošto sam ja mršava i mislim da za mene nije dugotrajno gladovanje.dovoljan je jedan,dva dana.Tebi svaka čast!



Zdravo! Ranije nisam primenjivao gladovanje nijednom.Citao sam pre nekoliko godina knjigu po Malahovu koja mi je slucajno dospela u ruke.(sada moze da se skine sa neta).Druga knjiga koju sam procitao a mnogo je dobra ,zove se 'ziveti od svetlosti'!
MMoja konstitucija je srednja. Recimo visok sam 183 a bio tezak 96 kilograma.S tim sto imam prilicno razvijene misice.Tako da otprilike mozes sama da procenis. Ako si mrsava to opet nista mnogo nemenja stvar -po knjigama koje sam ti preporucio jer organizam ce samo jos vise usporiti metabolizam razgradnje masti.Sad zavisi zasto ti zelis da gladujes? Ja sam zeleo da se zadovoljim spoznajom i da konacno resim tu dilemu ,dali je ili nije korisno gladovanje.Krenuo sam ali nisam imao tacnu viziju koliko ce da traje vec sam sve prepustio svojoj prirodi pa kako bude i koliko izdrzim.Vazno je da slusas svoje telo u tim danima ali da nepanicis ako recimo imas vrtoglavicu ili slicno.Vazno je da se dobro psihicki pripremis a posebno procitas literaturu.
Kao sto si mogla da procitas ,ja se nisam klistirao nijednom niti sam pripremao organizam pred gladovanje.Iskreno nisam osetio potrebu za tim . U svakom slucaju dobro prouci literaturu i nepricaj nikome jer ce te svojim mislima ometati mnogo.Treba da imas nekoga ko te stvari razume i da te dane bude uz tebe kao podrska.Ja ni to nisam imao a iskreno ni zena mi nije verovala da gladujem ,vec je mislila da kada ja izadjem da setam-ustvari calabrcnem nesto na brzaka ahaha. Ipak posle 13 kilograma izgubljenih za tih dvadesetak dana,morala je da poveruje)))
Zelim ti uspeh a ako te jos nesto zanima pisi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: čet jul 28, 2011 9:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Zdravo svima!

Evo posto je tako reci proslo mesec dana od mojeg gladovanja,ja cu da napisem jos ponesto za sve one koje to interesuje.
Dakle evo ovako.
Za ovo vreme privikavanja popravio sam se 3-4 kilograma. Variram sa tezinom + - jedan kologram. Osecam se super! U medjuvremenu sam poceo da posecujem teretanu i moram da kazem da mi ide veoma dobro. Kondicija na mestu ,kao i figura koja je daleko lepsa nego pre gladovanja. Na stomaku mi je ostalo jos sala ali veoma malo. Shvatio sam da taj pivski stomak i jeste takav zbog emocionalne i uopste zasicenosti raznim hemikalijama i otrovima-kako to govore strucnjaci na tom polju. MMeni se taj pivski stomak veoma mnogo vratio u neku zdravu normalu.Rekao bih da sam se oslobodio raznih zagadjenja. Takode su mi nestali hemoroidi koje sam imao(nisu bili pucali nikada) a nisam ih smatrao za nesto bolesno -vec jednostavno nasledan faktor.Sada ih vise nemam.Oko petnaestog dana gladovanja sam u stolici pronasao parce koze pa sam siguran da je to neki visak mojih unutrasnjuh organa izbacen napolje. Stolica mi se normalizovala i imam redovnu sto ranije nije bio slucaj.To sto izlazi iz mene sada ,ne moze da se poredi sa onim od ranije. Ne smrdi kao nekada i ima svetlo braon nijansu-izgleda veoma zdrava stolica.
Zelim da napomenem i to da sam se sa ishranom veoma lepo snasao i da sam poceo da primenjujem ishranu po Malahovu.Ona se sastoji od NE MESANJA proteina i ugljenih hidrata itd.Jedem sada recimo samo isprzena jaja sa paradajzom ili nekom salatom.Hleb ako jedem onda samo sa povrcem ,medom itd. Meso jedem ali takodje sa salatom ali ne sa hlebom ili krompirom. MOJA ZAPAZANJA SU FENOMENALNA!!!!! Malahov je u pravu!
Ne jedem puno ali zato veoma cesto.Trudim se na svakih dva sata cim osetim glad -da nesto calabrcnem. Osecaj je ekstra!
Dodao bih jos i to da sam promene doneo i po pitanju vode!
Ovde gde ja zivim je voda veoma zagadjena -cesmovaca. Ja sam kupio specijalne filtere koji se ugrade pod lavabo i imaju specijalnu slavinu sa koje tocis vodu samo za pice. Filteri su prilicno skupi. Resio sam da tu vodu zaledjujem pa je otopljenu pijem s tim sto je pre zaledjivanja ostavim 24 sata da ispari hlor. Voda je takvom pripremom FENOMENALNA!!!!!!!!!!!
Pijem je jako mnogo i imam osecaj da se organizam nemoze zasititi te vode koja je veoma pitka. Takodje sam primetio da ta voda posle odledjivanja ima belicasti talog za koji kazu da su to soli teskih metala.Ocigledno ti filteri koje posedujem -ne ciste vodu dovoljno dobro.tU VODU JOS JEDNOM PROFILTRIRAM DA ODSTRANIM TAJ BELI TALOG!
Veoma je cudno to kako se znojim.Jer vise se ne znojim uobicajeno vec nekako lakse ili mozda ja nemogu da iskazem to sto osecam.Rekao bih da voda kroz mene prolazi sa nekakvom lakocom i imam osecaj da se ne zadrzava vise u organizmu kao ranije.

Sada kada vidim gojazne ljude na ulici kako vuku sa sobom po 20 ,30,40 kilograma vise-muka me uhvati.Ti ljudi provedu veci deo zivota teski i ogromni.Sami sebi teret.U depresijama zbog svojeg izgleda.Ma uzas!! Neznaju da mogu za jedno-eventualno dva gladovanja da se dovedu u red! Da se oslobode tereta kako emocionalnog tako i fizickog. Da vrate svoje telo sebi! Da pomognu sebi i svojem telu! Da pocnu potpuno nov zivot bez tromosti,depresija i drugog!
Sta im je potrebno???? Za samo dvadesetak dana ,mogu da se oslobode najmanje 10-15 lilograma.Oni sa vise tecnosti mogu da izgube i do 20-25 kg za taj period.Za samo dvadesetak dana mogu da rese problem koji vuku CEO ZIVOT!!!!
pREPORUCUJEM SVIMA !!!! GLADUJTE! POMOZITE SEBI! OZDRAVITE!!!
Eto toliko! Ako nekoga nesto zanima neka pita slobodno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet sep 02, 2011 7:10 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
Pozdrav. Moj prvi post :)

Sredinom ljeta intuicija me odvukla na put gladovanja, te sam se tijekom godisnjeg 6 dana cistila od toksina, te zavrsila proces 24-satnim gladovanjem. Osjecala sam se poprilicno dobro, te sinoc nabavila Malahovljevu knjigu, i krenula pomalo cituckati.

To je zavrsilo tako da se tri sata nisam mogla odvojiti od knjige, i ostala blago receno sokirana informacijama koje sam doznala. Citavu noc nisam mirno spavala, uz nemirne snove i gomilu smeca iz podsvijesti, ujutro sam se probudila u namjeri da se okusam u "pravom" gladovanju.

Stvari koje pise o starim stanicama koje se gomilaju, te toksinima stvarno imaju, kad covjek logicki promisli, velike osnove. Kad uz to dodam osjecaj tezine koji mene osobno u posljednje vrijeme prati nakon svakog srednje velikog obroka, stvari postaju jos jasnije. Pocela sam zivjeti aktivniji i kreativniji zivot, i hrana mi sve vise smeta, te utjece na moje osobno izrazavanje koje bi htjela aktivirati.

E sada, imam nekoliko prakticnih pitanja za vas gladuse :D

1. Mislila sam poceti s jednim 24-48 satnim gladovanjem, iduceg tjedna. Za koliko vremena bih ga mogla ponoviti i koliko ga produziti? Malahov savjetuje iducu kuru za dva tjedna, duplo duzeg trajanja, je li to u redu?

2. Klistiranje. Posjedujem kucnu opremu, i nemam otpor prema tome. Zanima me koliko cesto to treba ciniti tijekom dvodnevnog gladovanja? Pretpostavljam da je obicna voda dovoljna.

3. Posto sam jako sklona trovanju kavom i nikotinom, mislila sam se za glavodanje, kao i ljetos, pripremiti njihovom eliminacijom kroz par dana. Takodjer i izbjegavanjem hrane u drugoj polovici dana.

4. Sto nakon? Zanima me kako je pametno hraniti se nakon sto kura zavrsi? Pretpostavljam da nije mudro odmah se baciti na meso i kolace :D obzirom da ce se post ionako nastaviti.

5. Voda. Je li voda iz pipe dovoljna, ili mi savjetujete da je prokuham? Ili se zaletim na neki od izvora i napunim boce?

Eto, nadam se da nisam puno zagnjavila. Super su mi vasa iskustva.

Glede mene osobno, ja sam po ayurvedi kapha tip, znaci, korpulentija sam i dobro fizicki podnosim svaku vrstu gladovanja. Od ostalih problema imam 10 kila viska, masniji ten, koji u pms-u bukne pristicima, ponesto produljeni menstrualni ciklus, izlijecenu herniju lumbalne kicme, i laganu degeneraciju vratne kicme. Kosti su mi vrlo jake, a zglobovi gipki. Generalno sam poprilicno zdrava.

Eto, u iscekivanju jos nekih vasih iskustava =;


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet sep 02, 2011 7:18 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
dzabaludin je napisao/la:
Urin doslovno rastura u svakom pogledu :thumbup: Sve druge tekucine za klistiranje su nula spram ovoga. Procitaj temu urinoterapija i knjigu Malahova - Urinoterapija, ako nisi vec dosad :thumbup:

Vidjela sam dijelove o urinu, i osobno takodjer imam otpor, iako se mom tipu bas on preporuca.
No, mislim da ce mi za pocetak biti dovoljno i obicno gladovanje, koje takodjer nije macji kasalj.

Nikita je napisao/la:
dfgh777 je napisao/la:
U svakom slucaju dobro prouci literaturu i nepricaj nikome jer ce te svojim mislima ometati mnogo.Treba da imas nekoga ko te stvari razume i da te dane bude uz tebe kao podrska.Ja ni to nisam imao a iskreno ni zena mi nije verovala da gladujem ,vec je mislila da kada ja izadjem da setam-ustvari calabrcnem nesto na brzaka ahaha. Ipak posle 13 kilograma izgubljenih za tih dvadesetak dana,morala je da poveruje)))
Zelim ti uspeh a ako te jos nesto zanima pisi!

Ovo za pricu je istina, ljudi ce sve napraviti da te udave kontraargumentima. Opcenito su reakcije na takve poduhvate nepodrzavajuce.
Moj partner je vrlo tolerantan prema meni, i mislim da s njim necu imati problema, iako, vec i sada ionako rijetko jedemo zajedno, niti nam se dnevni zivot vrti oko hrane, tako da nece biti problem da pronadjem samocu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet sep 02, 2011 7:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
Nikita je napisao/la:
Zdravo svima!

Evo posto je tako reci proslo mesec dana od mojeg gladovanja,ja cu da napisem jos ponesto za sve one koje to interesuje.
Dakle evo ovako.
Za ovo vreme privikavanja popravio sam se 3-4 kilograma. Variram sa tezinom + - jedan kologram. Osecam se super! U medjuvremenu sam poceo da posecujem teretanu i moram da kazem da mi ide veoma dobro. Kondicija na mestu ,kao i figura koja je daleko lepsa nego pre gladovanja. Na stomaku mi je ostalo jos sala ali veoma malo. Shvatio sam da taj pivski stomak i jeste takav zbog emocionalne i uopste zasicenosti raznim hemikalijama i otrovima-kako to govore strucnjaci na tom polju. MMeni se taj pivski stomak veoma mnogo vratio u neku zdravu normalu.Rekao bih da sam se oslobodio raznih zagadjenja. Takode su mi nestali hemoroidi koje sam imao(nisu bili pucali nikada) a nisam ih smatrao za nesto bolesno -vec jednostavno nasledan faktor.Sada ih vise nemam.Oko petnaestog dana gladovanja sam u stolici pronasao parce koze pa sam siguran da je to neki visak mojih unutrasnjuh organa izbacen napolje. Stolica mi se normalizovala i imam redovnu sto ranije nije bio slucaj.To sto izlazi iz mene sada ,ne moze da se poredi sa onim od ranije. Ne smrdi kao nekada i ima svetlo braon nijansu-izgleda veoma zdrava stolica.
Zelim da napomenem i to da sam se sa ishranom veoma lepo snasao i da sam poceo da primenjujem ishranu po Malahovu.Ona se sastoji od NE MESANJA proteina i ugljenih hidrata itd.Jedem sada recimo samo isprzena jaja sa paradajzom ili nekom salatom.Hleb ako jedem onda samo sa povrcem ,medom itd. Meso jedem ali takodje sa salatom ali ne sa hlebom ili krompirom. MOJA ZAPAZANJA SU FENOMENALNA!!!!! Malahov je u pravu!
Ne jedem puno ali zato veoma cesto.Trudim se na svakih dva sata cim osetim glad -da nesto calabrcnem. Osecaj je ekstra!
Dodao bih jos i to da sam promene doneo i po pitanju vode!
Ovde gde ja zivim je voda veoma zagadjena -cesmovaca. Ja sam kupio specijalne filtere koji se ugrade pod lavabo i imaju specijalnu slavinu sa koje tocis vodu samo za pice. Filteri su prilicno skupi. Resio sam da tu vodu zaledjujem pa je otopljenu pijem s tim sto je pre zaledjivanja ostavim 24 sata da ispari hlor. Voda je takvom pripremom FENOMENALNA!!!!!!!!!!!
Pijem je jako mnogo i imam osecaj da se organizam nemoze zasititi te vode koja je veoma pitka. Takodje sam primetio da ta voda posle odledjivanja ima belicasti talog za koji kazu da su to soli teskih metala.Ocigledno ti filteri koje posedujem -ne ciste vodu dovoljno dobro.tU VODU JOS JEDNOM PROFILTRIRAM DA ODSTRANIM TAJ BELI TALOG!
Veoma je cudno to kako se znojim.Jer vise se ne znojim uobicajeno vec nekako lakse ili mozda ja nemogu da iskazem to sto osecam.Rekao bih da voda kroz mene prolazi sa nekakvom lakocom i imam osecaj da se ne zadrzava vise u organizmu kao ranije.

Sada kada vidim gojazne ljude na ulici kako vuku sa sobom po 20 ,30,40 kilograma vise-muka me uhvati.Ti ljudi provedu veci deo zivota teski i ogromni.Sami sebi teret.U depresijama zbog svojeg izgleda.Ma uzas!! Neznaju da mogu za jedno-eventualno dva gladovanja da se dovedu u red! Da se oslobode tereta kako emocionalnog tako i fizickog. Da vrate svoje telo sebi! Da pomognu sebi i svojem telu! Da pocnu potpuno nov zivot bez tromosti,depresija i drugog!
Sta im je potrebno???? Za samo dvadesetak dana ,mogu da se oslobode najmanje 10-15 lilograma.Oni sa vise tecnosti mogu da izgube i do 20-25 kg za taj period.Za samo dvadesetak dana mogu da rese problem koji vuku CEO ZIVOT!!!!
pREPORUCUJEM SVIMA !!!! GLADUJTE! POMOZITE SEBI! OZDRAVITE!!!
Eto toliko! Ako nekoga nesto zanima neka pita slobodno!
Super iskustvo :thumbup:

Reci mi samo, kako ti se to odrazilo na posao?

Meni je osobno to najveci problem, ne zbog same tezine posla (jer sam cak uvjerena da ce mi se performanse poboljsati, buduci da je pretezno mentalan, uz umjereno kretanje), vec vise zbog nekakvog osobnog straha, koji je meni osobno najveca blokada za gladovanje.

Previse sam pod utjecajem moderne medicine, koja nam tuvi u glavu price o padovima secera, i nemogucnosti rada bez hrane. To je u meni razvilo strah koji mi je jos posljednji ostao prije nego se upustim u avanturu zvanu gladovanje.

S druge strane, shvatila sam da vremena ionako nema, da jos jako dugo necu biti u prilici uzeti godisnji da bi gladovala, a i da dodjem u tu priliku, stignem se do toga dana jos dodatno otrovati duplo vise. Dakle, nema idealnog trenutka, najbolje je poceti cim prije, uz posao i sve ostalo.

Olaksati si mislim s dosta sna, topline (solarija i saune), kupanjem i umjerenim kretanjem i treningom nakon posla svaki dan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: ned sep 04, 2011 7:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Pozdrav i tebi!

Sto se tice posla o tome ne treba da brines! Ja sam bas u to vreme veoma mnogo imao posla.Radio sam teski fizicki posao. Nisam imao nikakvih problema.Sta vise samo to zagrevanje organizma mu pomaze da topi masti i kroz znoj izbacije toksine. Nikako nje valja gladovati a ne kretati se! Svaki dan moras da pesacis veoma mnogo ili laki dzoging.To obavezno!

U vezi tvojih pitanja ,mozes sve odgovore da pronadjes u knjigama Malahova. Ja se nisam klistirao ni jedno. Drugi naucnik na tom polju iz knjige malahova ne savetuje klistiranje. U vezi urino terapije -da treba piti urin ja cu da kazem sledece! Za vreme gladovanja se putem urina izbacuju takodje i otrovi(O tome malahov pise takodje u svojoj knjizi) Menja se krv ,linfa,kosti organi se smanjuju ,svaki visak sluzi iz coveka izlazi i jos mnogo drugog. Ja sam probao da pijem urin i mnoram da kazem da sam oko 15 -og dana osetio veliku gadost kada sam probao prvi gutljaj.Tada sam se setio da bas tih dana gladovanja (po malahovu) izlaze razni otrovi i fenoli i ko zna sta sve kroz mokracu. Ja sam odlucio da poslusam taj unutrasnji glas i da ne pijem taj urin.
Vodu pripremaj onako kako sam ja napisao! Ostavi je 24 sata u velikoj posudi da ispari hlor.Povremeno je promesaj.Posle toga u plasticne flase i u zamrzivac.Kada se zaledi -onda izvadis flase i ostavis da se odlede.Ako nemas filter bokal onda uzmes neku dobru gustu krpu ,stavis je na neki sud kao sito i tu odledjenu vodu tuda sipas. Da je profiltriras. Videces u toj odledjenoj vodi u flasama mnogo belog taloga na dnu .To su soli nekih metala ,i ko zna cega sve.Taj talog je vazno da odstranis iz vode.

U vezi pada secera i drugod....pa ne znam sta da ti kazem. Moje licno misljenje je da mnogo zavisi od covecije svesti.Moras da si ubedjena da je sve ok i to ce tada i biti veruj mi. Ako budes panicila onda bolje prekidaj gladovanje. Nije slicajno to da se postovi sprovode i miru i molitvi. Nikako seks masturbacija ,negativne misli,svadje i drugo. To tokom gladovanja zaboravi. Citaj neke lagane knjige itd,setaj mnogo ,slusaj laganu muziku,zaokupi se svojim zivotom,mislima o sebi itd i veruj mi da ces se preporoditi.
U vezi tih gladovanja na kratko ja nisam podrzavaoc toga.Jer smatram da je nekoliko dana premalo da organizam izbaci iz sebe prljavstinu.Rekao bih da tek posle cetvrtog dana ,organizam krene generalno ciscenje i da je sve pre toga na neki nacin mucenje organizma. Posle cetvrtog dana ,osecaj gladi nestaje i pocinje najlepsi period ,ako ne i u zivotu coveka. U tom periodu tek pocinje da se budi svest da se oseca svoje telo na nekom potpuno visem nivou. Meni je gladovanje proteklo super.
Nikako ne idi na solarijum.U saunu mozes ali pij dosta vode. Cilj nije da dehidriras vec da pomognes organizmu da se putem znoja resi toksina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon sep 05, 2011 7:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Nikita je napisao/la:
Ja se nisam klistirao ni jedno. Drugi naucnik na tom polju iz knjige malahova ne savetuje klistiranje.


Dali je ovo tvoj stav samo kod gladovanja ili se nikada nisi klistirao u zivotu ? Nije Malahov jedini koji spominje i preporucava klistiranje dok se gladuje. Ne kazem da sam procitao sve knjige, procitao sam ih puno, ali bas nitko ne savjetuje da se klistiranje ne opbavi tijekom gladovanja. Bas suprotno govore, da je klistiranje povremeno dobro radi rasterecenja i ciscenja debelog crijeva (a time i cijelog organizma), a kod gladovanja da je obavezno. Za vrijeme gladiovanja se sve cisti, pa tako i debelo crijevo. Organi se stiscu i tjeraju otrove van, ali kod debelog crijeva se mora rucno jos "potjerati" smece van, jer je to najvazniji i najzagadjeniji organ. Iz njega se sve smece siri dalje po tijelu, kao prevo smetliste.

Nikita je napisao/la:
U vezi urino terapije -da treba piti urin ja cu da kazem sledece! Za vreme gladovanja se putem urina izbacuju takodje i otrovi(O tome malahov pise takodje u svojoj knjizi) Menja se krv ,linfa,kosti organi se smanjuju ,svaki visak sluzi iz coveka izlazi i jos mnogo drugog. Ja sam probao da pijem urin i mnoram da kazem da sam oko 15 -og dana osetio veliku gadost kada sam probao prvi gutljaj.Tada sam se setio da bas tih dana gladovanja (po malahovu) izlaze razni otrovi i fenoli i ko zna sta sve kroz mokracu. Ja sam odlucio da poslusam taj unutrasnji glas i da ne pijem taj urin.


Mislim da je uzrok tvom prljavom i losem urinu to sto se nisi klistirao. Nakon svakog klistiranja, urin bude cist i bez smrada, cist kao suza. Jos ako gladujes i pijes vodu, ne bi ga trebalo nista jako usmrditi. Smrdljiv urin se dobije od teske hrane koja truje tijelo i dobija se jos od dehidracije. Tada mokraca bude tamno zuta i smrdljiva.

Iskustvo u tako dugom gladovanju kao ti nemam, najduze sto sam radio je bilo do 3 dana puno puta. Gladovao sam na urinu i na vodi uz redovito klistiranje svaki dan. Urin nikada nije bio gorak, jako zut ili da smrdi. Mozda je u mom slucaju prednost sto mi se tijelo dosta iscistilo u zadnje 3,5 godine na sirovoj hrani i dosta terapija ciscenja prema knjigama od Malahova.

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon sep 05, 2011 7:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
Nikita,
Hvala na savjetima i iskustvima.

Odlucila sam krenuti postepeno, kako Malahov savjetuje, znaci odredjeno vrijeme post jednom u dva tjedna od 1-3 dana, u medjuvremenu cim vise prehrana uz eliminaciju svih stimulansa i aditiva, i preradjevina. Kavu sam prestala piti prije 3 dana, dan poslije izbacila sam potpuno sol i secer, a na post idem u cetvrtak. Vjerojatno suhi, bez urina.

Zanimljivo je da vec sada, dok se hranim uglavnom vocem, povrcem i mahunarkama, osjecam lakocu. Odricanje od kave bilo je malo teze, glava me jako bolila i poprilicno sam se znojila.

Uglavnom, krenula sam, pa cemo dalje vidjeti. Malahov kaze da je priprema vrlo bitna i da ju je pametno provoditi uoci velikog posta.

I errrr... za seksualne aktivnosti, reci da se salis? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon sep 05, 2011 7:50 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
dzabaludin je napisao/la:

Iskustvo u tako dugom gladovanju kao ti nemam, najduze sto sam radio je bilo do 3 dana puno puta. Gladovao sam na urinu i na vodi uz redovito klistiranje svaki dan. Urin nikada nije bio gorak, jako zut ili da smrdi. Mozda je u mom slucaju prednost sto mi se tijelo dosta iscistilo u zadnje 3,5 godine na sirovoj hrani i dosta terapija ciscenja prema knjigama od Malahova.
Nisam jos zavrsila knjigu ali svakako smjeram.
Koliko sam shvatila, velika gladovanja preporucuju se za vece probleme, za nas relativno zdrave dovoljno je za pocetak provoditi redovito po nekoliko manjih, a sluze i kao prevencija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon sep 05, 2011 8:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
palasmarsa je napisao/la:
Nisam jos zavrsila knjigu ali svakako smjeram.
Koliko sam shvatila, velika gladovanja preporucuju se za vece probleme, za nas relativno zdrave dovoljno je za pocetak provoditi redovito po nekoliko manjih, a sluze i kao prevencija.


Pa otprilike tako nekako, ali postoji li koji zdrav covjek ? Ja takvog ne poznam :dontknow: Mogu reci za sebe da sam zdrav jer se hranim sirovo i vise nisam bolestan, ali to je samo sto se tice fizickog tijela, ovo duševno nisam bas siguran :angel4: Ne djeluje hrana samo na vidljivo tijelo, vec i na ono nesto unutar nas :love3:

Bas u tim raznim knjigama o sirovoj hrani i gladovanju se spominje dosta slucajeva ljudi koji su gladovali po ko zna koji puta, a bili iznenadjeni sa kolicinom otrova i smeca koji su iz njih izlazili. A godinama su bili zdravi i bez bolesti. Tako da nikada nije lose odgladovati, koliko kome prilike dozvoljavaju i koliko ima volje :thumbup:

To da netko nije dugo bio bolestan nije bas mjerilo zdravlja kod svih ljudi. Zanimljiv podatak je da bolesnik od raka u poodmaklom stadiju ne moze dobiti temperaturu, jer mu je obrambeni mehanizam doslovno unisten i van pogona, zbog velike kolicine otrova koji mu ciskurliraju u tijelu.

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon sep 05, 2011 9:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Zdravo!

Zaista ne mogu da odgovorim na tvoja pitanja tacno jer nisam nosio urin na analize pa tako ne mogu da kazem pravi razlog svoje odbojnosti tada da ga pijem. U knizi Malahova on pise da neki drugi nutricionist ne preporucuje klistiranje jer se na samo takav nacin debelo crevo moze obnoviti.To ne znam dali je i njegov licni stav -vec je prosto covek pisao o raznim metodama gladovanja.Dalje takodje je pisao o drugim ljudima koji su tokom gladovanja nosili urin na analizu i ustanovili neka tksine u njemu,koje u prvim danima gladovanja nisu imali.
Procitaj jos jednom knjigu!
Ono u sta sam siguran je to da svaki pojedinac traba da odabere metodu po svojem licnom osecaju! Znaci izuciti to gradivo dobro a onda se po svojem osecaju upustiti u tu avanturu. Opet kazem -procitaj jos jednom gladovanje po Malahovu i nacices sve sto ja govorim.

Palasmarsa tebi savetujem da poslusas svoj unutarnji glas!
To sto si napisala kako si osetila radost i kako nisi mogla da zaspis tu noc dok si citala o gladovanju.Jeste tvoj unutrasnji duh koji se zaista obradovao tome. Tako isto treba da odaberes metodu po tome koliko se zaista budes osetila srecnom dok je citas.Preporucujem knjigu 'ziveti od svetlost'

Pozdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon sep 05, 2011 9:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Nikita je napisao/la:
Zdravo!

Zaista ne mogu da odgovorim na tvoja pitanja tacno jer nisam nosio urin na analize pa tako ne mogu da kazem pravi razlog svoje odbojnosti tada da ga pijem. U knizi Malahova on pise da neki drugi nutricionist ne preporucuje klistiranje jer se na samo takav nacin debelo crevo moze obnoviti.To ne znam dali je i njegov licni stav -vec je prosto covek pisao o raznim metodama gladovanja. Dalje takodje je pisao o drugim ljudima koji su tokom gladovanja nosili urin na analizu i ustanovili neka tksine u njemu,koje u prvim danima gladovanja nisu imali.
Procitaj jos jednom knjigu!
Ono u sta sam siguran je to da svaki pojedinac traba da odabere metodu po svojem licnom osecaju! Znaci izuciti to gradivo dobro a onda se po svojem osecaju upustiti u tu avanturu. Opet kazem -procitaj jos jednom gladovanje po Malahovu i nacices sve sto ja govorim.


Urin uvijek sadrzi i dosta toksina, no to nije razlog da ga ljudi ne koriste. Njegov pravi potencijal lezi u necem sasvim drugom. To smo dobro razjasnili u temi Urinoterapija, a najbolje informacije je napisao Malahov u knjizi Urinoterapija.

Sve njegove knjige sam procitao i jasno je meni sta pises, samo me zanima dali ta tvoja odbojnost prema urinu i klistiranju dolazi zbog toga sto nikada to nisi radio u praksi, pa nisi jos dosada sam uvidio prednosti o kojima sam ti pisao u prethodnom postu ? Ili se navodis tom jednom informacijom koju si procitao u samo jednoj knjizi ? Ako nisi, samo hocu reci da pokusas, nisam cuo da je nekome donijelo nesto lose, samo brze i efikasnije ciscenje tijela :occasion5:

Knjige o zdravlju ponekad daju zbuniti ili te daju u rezmisljanje i daljnje istrazivanje. Autori knjiga o hrani i zdravlju se slazu u vecini stvari, a opet se razilaze u nekim sitnicama. Tako da ih treba sve prostudirati, ali najvazije probati u praksi, pa onda zakljuciti jel to tocno sto je pisalo i sta je za tebe istina. Mene dosada Malahov nijednom dosada nije prevario, svi detalji oko tehnika ciscenja tijela su bili tocni u praksi kod mene. Desilo se sve sto je covjek napisao, bas onako kao po knjizi :love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon sep 05, 2011 10:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Zdravo! Slazem se sa svime sto si napisao!
Ja ne mislim nista lose o urinoterapiji i tu knjigu sam takodje procitao.Takodje nemam odbojnost prema klistiranju mada sam samo nekoliko puta davno radio obicnom prokuvanom vodom.
To sto sam napisao da nisam hteo da pijem urin jer sam osetio gadost je zbog toga sto sam tih dana bio veoma veoma prociscen i po osecaju iznutra sam imao daleko vece unutrasnje znanje nego obicno. Zanaci samo sam poslusao osecaj da ga ne pijem jer je bio veoma jak. I smrad urina je bio takav na neku hemiju podsecao.Kazem da je to bilo oko 15 a mozda i osamnaestog dana nisam siguran. Znaci prilicno se organizam angazovao na izbacivanju prljavstine.
Gladovanje cu ponoviti obavezno-mislim jednom godisnje. A takodje me interesuje kaskadno gladovanje jer sam citajuci o njemu ,imao veoma dobar osecaj.
Pozdrav jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto sep 06, 2011 10:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
dzabaludin je napisao/la:
palasmarsa je napisao/la:
Nisam jos zavrsila knjigu ali svakako smjeram.
Koliko sam shvatila, velika gladovanja preporucuju se za vece probleme, za nas relativno zdrave dovoljno je za pocetak provoditi redovito po nekoliko manjih, a sluze i kao prevencija.


Pa otprilike tako nekako, ali postoji li koji zdrav covjek ? Ja takvog ne poznam :dontknow: Mogu reci za sebe da sam zdrav jer se hranim sirovo i vise nisam bolestan, ali to je samo sto se tice fizickog tijela, ovo duševno nisam bas siguran :angel4: Ne djeluje hrana samo na vidljivo tijelo, vec i na ono nesto unutar nas :love3:

Bas u tim raznim knjigama o sirovoj hrani i gladovanju se spominje dosta slucajeva ljudi koji su gladovali po ko zna koji puta, a bili iznenadjeni sa kolicinom otrova i smeca koji su iz njih izlazili. A godinama su bili zdravi i bez bolesti. Tako da nikada nije lose odgladovati, koliko kome prilike dozvoljavaju i koliko ima volje :thumbup:

To da netko nije dugo bio bolestan nije bas mjerilo zdravlja kod svih ljudi. Zanimljiv podatak je da bolesnik od raka u poodmaklom stadiju ne moze dobiti temperaturu, jer mu je obrambeni mehanizam doslovno unisten i van pogona, zbog velike kolicine otrova koji mu ciskurliraju u tijelu.
Zato sam i napisala "relativno" zdrave :D

Mislim, ovo zadnje mi stvarno nisi trebao napisati :D
Ja naime stvarno rijetko imam temperaturu, okine me mozda svakih par godina neka jaca gripa.
ALi imam manje od 30 godina, so... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto sep 06, 2011 10:44 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
Nikita je napisao/la:
1.Ono u sta sam siguran je to da svaki pojedinac traba da odabere metodu po svojem licnom osecaju! Znaci izuciti to gradivo dobro a onda se po svojem osecaju upustiti u tu avanturu. Opet kazem -procitaj jos jednom gladovanje po Malahovu i nacices sve sto ja govorim.

2.Palasmarsa tebi savetujem da poslusas svoj unutarnji glas!
To sto si napisala kako si osetila radost i kako nisi mogla da zaspis tu noc dok si citala o gladovanju.Jeste tvoj unutrasnji duh koji se zaista obradovao tome. Tako isto treba da odaberes metodu po tome koliko se zaista budes osetila srecnom dok je citas.Preporucujem knjigu 'ziveti od svetlost'

Pozdrav i srecno!
1.Ovo i ja mislim. I sam Malahov pise da smo svi razliciti, pa nam tako odgovaraju i razlicite varijante gladovanja. Nekima, sigurna sam, odgovara i da uopce ne gladuju, pa posezu za nekim drugim metodama, tko zna... Svatko osjeca za sebe.

2. Pa nije bas bila radost, vec vise neka vrsta shoka! :D
Citav zivot eksperimentiram s prehranom i oblikovanjem tijela, i kroz sport i sve ostalo sto sam mogla u datom trenutku usvojiti, takva mi je "karma" ocito :D No, s nijednom metodom nisam bila zadovoljna, jer nikada nisam uspjela postici ono sto sam htjela, i u fizickom smislu, ali ponajvice u psihickom. Jako sam rano shvatila da te ono sto jedes jako oblikuje na svim razinama, pa tako nisam nikada bila ignorantna prema hrani, pa cak i do te mjere da me danima pekla savjest kada bih jela nesto "lose"
Kada sam citala Malahovljevu knjigu, osjecala sam snazan AHA efekt, onako, kao da sam to sve i sama oduvijek znala, samo mi nije imao tko potvrditi. I citavo vrijeme sam to trazila kroz razne prehrambene i zivotne rezime, no nigdje nisam pronasla u potpunosti. Ova knjiga mi je valjda prvi znak da to postoji. Ne znam kako bih bolje objasnila.

Za ovu drugu knjigu cu vidjeti. Al hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto sep 06, 2011 10:57 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
dzabaludin je napisao/la:

Knjige o zdravlju ponekad daju zbuniti ili te daju u rezmisljanje i daljnje istrazivanje. Autori knjiga o hrani i zdravlju se slazu u vecini stvari, a opet se razilaze u nekim sitnicama. Tako da ih treba sve prostudirati, ali najvazije probati u praksi, pa onda zakljuciti jel to tocno sto je pisalo i sta je za tebe istina. Mene dosada Malahov nijednom dosada nije prevario, svi detalji oko tehnika ciscenja tijela su bili tocni u praksi kod mene. Desilo se sve sto je covjek napisao, bas onako kao po knjizi :love3:

Evo sad me malo povuklo da pisem o dosadasnjem iskustvu.
Dakle, od petka sam apsolutno bez kave, alkohola, nikotina, soli, secera, aditiva, konzervansa, jedem vrlo malo, uglavnom voce, povrce, mahunarke, smedju rizu, pretezno do 17-18 poslijepodne, kasnije ne.

Vec sada osjecam mnoge promjene, iako nisam skroz gladna. Narav mi se smirila, nisam vise stalno ljuta, vrlo sam opustena i vise se smijem. Gode mi umjerene fizicke aktivnosti, tako sam juce otisla biciklom na trening i nisam osjetila nikakav znacajan pad snage ili brzine. Sto se mentalnih aktivnosti tice, ne radim pod stresom, sto stvari odjednom, i ubrzano, radije radim lakse, jedno po jedno, ali opet sve stizem, i rad mi je precizniji. Spavam cvrsce i dobro.

Od negativnih iskustava, imala sam jaku glavobolju prva dva dana, vjerojatno zbog skidanja s kave. Takodjer, na momente me nekako zanijela maglica pred ocima, i kao da me tjera na njeznije pokrete, ali oko toga ne dramim, vec se jednostavno opustim i slijedim tijelo, ako ono zeli lagano, ja mu dajem lagano :) Vjerojatno je to ona tocka u kojoj ljudi obicno umisle da im pada secer i da se ruse u nesvijest :D A zapravo se treba samo opustiti. I stvarno, obicno brzo prodje.

Bilo je i malo znojenja u pocetku, a povremeno me natjera na iskasljavanje, ali rijetko i vrlo malo, sto je cudno, obzirom da ne pusim niti si iritiram dusnik.

Klistirala sam se dvaput jer sam osjetila da mi treba, i sasvim mi je odgovaralo. Valjda i to ovisi od osobe do osobe.

Eto, vec sad ima efekata i radujem se gladovanju, mislim da mi nece tesko pasti jer se zaista lagano pripremam.
Gladovanje me ceka u cetvrtak i vjerojatno polovicu petka, nisam jos odlucila koliko cu ga sati provoditi. Takodjer, jos ne znam hocu li gladovati na suho ili ne, pustam da me osjecaj nosi. Cetvrtak predvecer planiram se opustiti u sauni, samo ne znam je li to pametno bez vode? Sto vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto sep 06, 2011 3:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Pozdrav!

To za saunu bez vode ne znam. Zavisi koji si tip telesne kontrukcije tj kolilo imas u sebi viska vode? Znas da se ljudi dele na tri tipa(tako ih je Malahov podelio).Pa ako si mrsava onda pazi da ne dehidriras)) . Mada nisam razumeo koliko dana bez vode nameravas da budes?

Bicu iskren!

Ja licno smatram da te kratke dijete nisu nesto posebno.Vise puta u zivotu sam pokusao da ih sprovodim i nista znacajno nisam osetio osim sto sam se mucio. I bas kada treba organizam da prebacim na pravu autoocistku-ja pocnem da jedem )).....
Zato sam cvrsto bio resio da to vise necu sebi da radim i ili cu da odgladujem kao covek ili cu da nastavim da jedem kao i svaki dan bez bilo kakvih eksperimentisanja na tom polju. Tako da sam na kraju kada sam odlucio da sprovedem gladovanje-ja zapravo nisam znao koliko cu dana izdrzati.Pa sam sebi odrednicu postavio od 7 do 12 dana.Medjutim kada je osecaj gladi prestao posle treceg ili cetvrtog dana ja ,kako sam prolazio kroz gladovanje imao veoma lepe i interesantna iskustva. Tako da sam produzavao sve vise i vise.
Sada mi je zao sto nisam (a mogao sam) da izdrzim do 24-og dana jer tada se na duhovnom planu desavaju prave stvari.I po Malahovu i po drugim ljudima a i po Don Huanu))) setimo se da je La Gorda pronasla ruke u sanjanju posle 24-og dana gladovanja. Tada se cak i otvara trece oko i mnogi pocnu da gube ljudski oblik.
Sigurno cu ponoviti opet ali sledeci put zelim da budem potpuno sam negde u prirodi izolovan od sveta.Smatram da je za coveka to sveti cin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto sep 06, 2011 4:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
Napisala sam da sam konstitucije sluzi, znaci imam suvise vode. Medjutim, malo sam rezervirana, jer imam i neke elemente konstitucije vjetra, jer kad se usporedjujem s drugim iskljucivo vodenim tipovima vidim da im bas nisam nalik skroz. Zato sam malo i nesigurna oko saune, jer ipak ne podnosim bas najbolje apsolutno odsutstvo tekucine, iako mi do odredjene mjere godi. Vjerojatno treba naci ravnotezu.

Najbolje je da intuitivno izvidim sama.

Shvatila sam da ti zagovaras jace i duze gladovanje, to je okej, tvoja iskustva su korisna i meni i meni slicnima, ali ja sam odlucila za pocetak postepeno.
Ukoliko shvatim da mi se dogadja isto sto i tebi, vjerojatno cu se i sama prebaciti na duzu kuru.

Osobno, razina o kojoj ti govoris meni je nekako strana, mislim, nemam bas iste zelje. Ono sto zelim postici je manja nervoza, sto veca fizicka lakoca i veci unutarnji mir, dublja samanisticka iskustva u svakodnevici mi nisu nuzna (za to postoje druge metode)
Doduse, mozda bi bilo zanimljivo to pokusati na nekakvom godisnjem.

Iako, meni je u fokusu balans izmedju svakodnevnog zivota, i mog osobnog, intimnog, zato smatram da je gladovanje medju ljudima, uz posao i obveze tek pravi test izdrzljivosti i snage psihe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto sep 06, 2011 7:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Samo opusteno i sve ce doci na svoje mesto!

Ja da sam na tvojem mestu -ja bih primenio kaskadno gladovanje. Krenes sa po jednim danom pa se prebacis na dva....pa ako ti ide onda mozes i tri dana. Mislim da veci ucinak ima na coveka u cilju jacanja volje i uopste.A kako si procitala ,to je jedna od redkih metoda koja pomaze organizmu da izbaci radioaktivnu vodu i regenerise kozu u potpunosti-tj podmladi. Ja sam takodje konstitucije sluzi. Mada mi se cini da se nesto izmenilo posle gladovanja. Nisam vise siguran jer nekako drugacije metabolizam radi.Mada i ja sada drugacije se hranim nego ranije.Pisao sam o tome. Uglavnom se energetski fenomenalno osecam-daleko bolje nego ranije pre gladovanja.
To sto zagovaram duze gladovanje je iz prostog razloga sto je ono i jako zdravo.I samo na taj nacin organizam moze da eliminise gotovo sve otrove a i pojedine kancere i mnogo drugoga cega mozda nismo ni svesni da gajimo unutar sebe.Vec sam pisao da sam oko 15-og dana izbacio parce koze -nasao u stolici. Ko zna sta je to bilo. Mada mnogo puta nisam bio u mogucnosti da pratim stolicu jer sam u to vreme radio po trznim centrima i tamo nisam mogao da virim u solju)))

Takodje su duza gladovanja dobra za prociscavanje cakri.Energetskih tokova u organizmu itd...Ne mojte da me pogresno shvatite.Svako gladovanje je dobro doslo samo ja nisam zeleo da se zamaram sto puta po malo vec sam odlucio da odmah predjem na stvar.))
I da videces da nije nista strasno to sto gladujes medju ljudima.Naviknes se i opusteno.Ja na poslu nisam nikome govorio jer bi me smarali.


Zelim vam uspeha!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: uto sep 06, 2011 9:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet sep 02, 2011 6:46 am
Postovi: 25
Hvala na potpori.

Kaskadno sam i mislila provesti :)
Prvo 1-2 dana, kod slijedeceg mjeseca 2-3 itd.

Ne ocekujem cuda, ali mislim da ce mi nakon par takvih mjeseci organizam svakako biti čišći nego što je bio prije svega toga.

Naravno, u međuvremenu smjeram i dalje držati zdravi režim prehrane, sličan ovome.

Malo je problematično s pićem i duhanom, odjednom se među ljudima koji su navikli da popiješ nešto pojavljuješ ko čistunac, pa ne prestaju gnjaviti s pitanjima. Čak i ne moraš ništa govoriti, ljudi sami vide. To je nezgodno.

Kazes da si gladovao 20-ak dana, reci nije li ljudima oko tebe bilo cudno sto gubis na tezini u tako kratkom roku? Nisu li tada postavljali previse pitanja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 183 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 112 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz