Sada je: sub apr 27, 2024 5:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 8:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Imam dvomesecnu bebu i hranim je adaptiranim mlekom, tacnije koristimo bebelac. Planiram da predjem na prirodno kravlje mleko ( htela sam da predjemo na kozje, ali to moze tek na prolece, sada nema kozjeg mleka). Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo i da li nije prejako kravlje mleko za dvomesecnu bebu?
Meni intuicija govori da je sve u redu, medjutim na skoro svim forumima za roditel;je, kravlje mleko se ne preporucuje tako rano, ja licno mislim da je u pitanju samo propaganda, da bi se sto vise prodavala adaptirana hrana. Nekad su se dece hranila kravljim mlekom, pa im nista nije hvalilo...

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 4:57 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Zena mog brata od strica je u drugom mesecu prestala da doji zbog otoka zuba i pentreksila. Odmah su poceli detetu davati 2/3 kupovno mleko. Jede kao mala zver, a sada je sedmi mesec i izgleda kao mali grizli. Nikakvih pojava nije bilo. Pa sad, jebem li ga.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 7:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
drž se adaptiranog
zahvaljujući masnovnom pokusu sa tim razrjeđenim kravljim mlijekom, danas znamo da je ono prejako za bebin nerazvijen želudac te može izazvati smrtonoso unutarnje krvarenje želudca

većina ih je preživjela, ali eki nisu
a to bi riskirirala radi para?

adaptirano je prerađeno, olakšano i približeno karakteristikama ljudskog mljeka, koje ima više šečera potrebnog za razvoj mozga, i dodano je željezo
kravlje ima puno bjelančevina i masti , jer tele treba nabiti veliku masu u kratko vrijeme
ljudsko dijete treba razviti mozak, a količina željeza koja se može apsorbirati (jer beba nema 4 želudca ko tele) oko 5%

kozje mljeko ne smije biti jedina namirnica jer može izazvati srpastu anemiju

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 7:13 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Samo da napomenem. Nisam mislio na mleko koje nije obrano odmah iz krave, nego na ono iz prodavnice, koje je dobro obrano.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 8:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Citat:
Kravlje mlijeko namijenjeno je teladi, a ne ljudima. Čak i za vrijeme najvećeg rasta, prirodne potrebe dojenčeta za bjelančevinama su male. Majčino mlijeko sadrži samo 5% kalorija u obliku bjelančevina. Dojenče naraste dvostruko u 180 dana. Za razliku od majčinog mlijeka, kravlje mlijeko ima 15% bjelančevina po kaloriji, a novorođena telad se dvostruko poveća u 47 dana.


Citat:
Izostavi li se iz prehrane mlijeko, u većini slučajeva će nestati uobičajene prehlade kao i alergije na prašinu, mačke i pelud. Ni jedan drugi sisavac ne pije mlijeko nakon što prestane sisati majčino mlijeko, niti pak pije mlijeko drugih vrsta kako to čini čovjek.

izvor http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=256

piti drugo mlijeko osim majčinog za čovjeka je totalno protuprirodno i apsurdno.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 8:41 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ali su mnoga deca odrasla uz to i jos su ziva i zdrava. Sumnjam da to iko moze poreci.
Ja znam i takve koje je kozije mleko vratilo u zivot. Ni to nije majcino. :wink:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
izvor http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=256

piti drugo mlijeko osim majčinog za čovjeka je totalno protuprirodno i apsurdno.


Propaganda da se svi prebace na vegetarijansku ishranu,a ovo je i uplitanje u tuđu slobodnu volju,ako je netko izabrao da jede meso,pa bilo to i nesvjesno,njegov izbor.Zašto toliko vike oko toga šta bi drugi trebali raditi prema njima.

A pogledajte samo ovu njihovu anketu i ponuđene odgovore,pa vidite i sami za sebe pogrešku koju su napravili
Citat:
Što više pridonosi globalnom zatopljenju?
I naravno evo postotka

uzgoj životinja za hranu- 48.31%
promet i međunarodni transport- 26.27%
podjednako- 19.49%
niti jedno od navedenog- 5.93%


Znači ovdje je čisti FAIL,samo u anketi,zadnji postotak je ujedno i jedini istiniti,ovo ostalo je glupost,ujedno to dokazuje da su ljudi neinformirani i misle na totalno glup način pola njih je reklo da uzgoj životinja za hranu pridonosi globalnom zatopljenju,a koliko tek ima u člancima gluposti i dezinformacija (nisu svi,ali sigurno ih ima).

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 9:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
Rudar je napisao/la:
Samo da napomenem. Nisam mislio na mleko koje nije obrano odmah iz krave, nego na ono iz prodavnice, koje je dobro obrano.


preciznije: homogenizirano
još se vode rasprave o štetnosti procesa homogenizacije kojim se razbija struktura kravljeg mljeka (radi trajnosti) i bolesti krvožilnih sustava
pa ti riskiraj

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
Rudar je napisao/la:
Ali su mnoga deca odrasla uz to i jos su ziva i zdrava. Sumnjam da to iko moze poreci.
Ja znam i takve koje je kozije mleko vratilo u zivot. Ni to nije majcino. :wink:


možda ih je vratilo kozje mljeko jer su imali problema sa proteinima kravljeg mljeka
moja mala je imala ko beba intoleranciju na kravlje mljeko, ja nisam smjela jesti ništa sa mljekom ili mlječno, ona bi u tom danu imala strašne grčeve

mnogi su odrasli
ali kao što sam i napisala: neki nisu
a neki imaju doživotnu bitku sa astmom, dijabetesom, pretilošću ... sve povezano sa kravljim mljekom
neki su od nas osjetljiviji , drugi nisu
čemu riskirati, za par kuna razlike?

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pon okt 26, 2009 10:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
extranoize je napisao/la:
piti drugo mlijeko osim majčinog za čovjeka je totalno protuprirodno i apsurdno.


slažem se
ali ovdje beba nema tu mogućnost, tj. beba je na adaptiranom
tako da je to nebitno, bebač treba od nečeg živjeti

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: uto okt 27, 2009 7:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
način prehrane je slobodan izbor pojedinca. nitko nam neće gurati hranu u usta. samo se daju informacije.
ne znam baš previše o bebama i majčinstvu, pa pišem samo općenito o čovjeku i mlijeku. jasno je da skoro svi piju mlijeko i da su zdravi. samo što taj pojam "zdravi" ima više stupnjeva. jedan čovjek je zdraviji od drugog, a opet su generalno obojica zdravi. taj stupanj zdravlja ovisi o svemu i svačemu, pa i životinjskom mlijeku koje pijemo.

a iz zdravorazumskog gledišta pijenje životinjskog mlijeka nema smisla jer to nije njegova svrha. priroda je stvorila mlijeko da služi razvoju potomaka unutar vrste. ali čovjek se postavio iznad prirode, pa vidimo dokle nas je to dovelo. ljudski zakoni i načini nisu u skladu s onim prirodnim. a tu dolazi i pijenje mlijeka.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: uto okt 27, 2009 8:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
i jedenje hamburgera je pitanje izbora i osobne odgovornosti

no, ovdje govorimo o bebi, dojenčetu koje nema taj izbor, za njega olučuje njegovi roditelji

ja znam dosta o bebama, odgoju, dojenju, problemima kod dojenja , dohrani i kasnijoj prehrani, razvoju želudca bebe, zašto nije pametno prerano počinjati dohranu itd...

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: ned nov 01, 2009 1:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Draga Fairy
za zdravu hranu sam zainteresovana duže od 10god,tako da sam imala prilike da pročitam zaista mnogo literature,a što je još važnije,da većinu pročitanog isprobam na sebi i da sa sebi sličnima razmenim iskustva.
Veštačka hrana za dete koje je prirodna tvorevina? Na koji način se to uklapa? Po meni,jedna od najgorih mogućnosti. Ne mislim da je kravlje mleko najbolji izbor, ali je i dalje bolje od veštačkog, isključivo ako je sirovo. Pasterizovano ili homogenizovano je isto što i bebelac.
Kozje je bolja varijanta.Čudi me da ne možeš da ga nađeš. Ima ga preko cele godine. Nisu sve koze u isto vreme trudne :)
Da ne bih pisala ono što je već napisano, toplo ti preporučujem da pročitaš u knjizi Ernsta Gintera "Živeti bez bolesti" poglavlje "Ishrana male dece". Takođe bih ti preporučila i knjigu Urs Hochstrasser "Zdrava dečja prehrana". Obe možeš da nađeš kod Džabaludina u folderu Zdravlje.
Puno te pozdravljam i od srca želim da tvoja devojčica sa uživanjem pređe na zdravu hranu :thumbup:

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: ned nov 01, 2009 2:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Ma i ja sam skoz za zdravu ishranu, zato me i ubija u pojam ovaj bebelac.
Od danas cu poceti polako da joj uvodim mleko, kravlje domace . Raspitala sam se nisu ih boli nikakvim steroidima, krave su zdrave i njihova deca piju to mleko i nista im ne hvali. Razblazicu ga sa 70% vode . Za pocetak tako, da vidim kakve su reakcije, pa cu kako vreme prolazi da povecavam kolicinu mleka.
Imam neki unutrasnji osecaj da ce sve da bude u redu. Instink mi govori da treba da izbacim vestacko mleko i to cu i da ucinim. NEke od ovih knjiga imam, a ostale cu da skinem. Hvala na savetu...

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: ned nov 01, 2009 7:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Bilo koja umjetna, pasterizirana ili kuhana hrana za djecu je mrtva hrana ili mrtva kalorija. Sve sto ti je u prirodnom sirovom stanju je bolje nego umjetno i tvornicko. Pa makar to bilo i kravlje mlijeko (razblazeno) ili kozje mlijeko. Kozje je puno probavljivije i cisce mlijeko za covjeka. Sirovo nekuhano mlijeko je lijek za razliku od bilo kakve kuhane ili tvornicki obradjene hrane. Samo potrudi se da nadjes cistu i zdravu zivotinju.

Na tebi je da odlucis sta ces da napravis :hello2:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: sub dec 05, 2009 7:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Evo samo da se javim sa rezultatima:
Svoju bebu hranim kravljim mlekom, koje naravno razblazim vec 1,5 mesec. rezultati su sledeci:
Bolje spava,
manje je nervozna,
stolica je savrsena,
raspolozenija je,
lepo napreduje,
nije imala ama bas nikakve lose reakcije na kravlje mleko....
Naravno jos joj dajem i prirodne sokice, pa to malo nadoknadjuje gubitak vitamina usled kuvanja, jer ipak moram da ga prokuvam...
I naravno i ja sam mnogo srecnija jer joj nedajem neki tamo prah koji se rastvara sa vodom, nego domace kravlje mlekce :wink:
Puno pozdrava!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: sri dec 16, 2009 4:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Dzabaludin napisi nesto vise o nekuvanom kravljem mleku, posto kozje nemogu da nadjem
Pozdrav!!!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: čet dec 17, 2009 7:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Ajd skini si knjigu dole kod mene na linku

"Ernst Gunther - Ziveti bez bolesti"

To je jedini autor koji lijepo pise o sirovom mlijeku i koji je objasnio sve detaljno. Sve sto znam je iz te knjige i malo iz svog iskustva. Imas par stranica za procitati. Ali ako krenes u to, pobrini se da dobivas mlijeko od zdrave krave i ako mozes da sama odes kod tih ljudi da vidis te uvjete kod njih na selu. Sada preko zime su krave uglavnom u stali, ali neki ih i tamo ostavljaju preko toplog dijela godine. Kada sam pio mlijeko, probao sam od 5 baba na pijaci, dok nisam naisao na najbolje i ostao kod njega. Otisao kod ljudi u tu zabit od sela, malo dosao u posjetu da ih obidjem i vidio da je to stvarno pravi prirodni nezagadjeni okolis daleko od ceste i prometa. I otada kad god trebam nesto mlijecno uzimam od njih.

Malahov u knjigama pise da neki ljudi mogu probaviti mlijeko u potpunosti, ali su oni manjina. Vecina nas to ne moze, jer nemamo vise taj enzim. To imaju djeca do 3 godine starosti. Koliko sam ja shvatio prema svemu sto sam citao, sirovo mlijeko se treba razrijediti, ali i dalje radi veliku sluzavost u tijelu i radi veliku stetu djetetu od samoga djetinjstva. Ako uzmemo u obzir "normalnu" kuhanu, pasteriziranu, industrijsku hranu kojom vecina majki tovari svoju djecu, onda je sirovo mlijeko lijek naspram toga. Dakle odaberi sama. Od sirovog mlijeka su ti jedino zdravije kasice od banane, jabuke i slicnog voca i povrca i cijedjeni sirovi sokovi. To bi bila najzdravija i najpotpunija hrana prilagodjena svakom covjeku i uz koju moze zivjeti 100% zdravo. Dakle sve sirovo. Cim nesto kuhas to je unisteno i opet radis sluzavost u tijelu i otezavas probavu svom djetetu. Takvom prehranom dijete pripremas za sigurne buduce bolesti (gripa, prehlade, upala pluca, ekcemi, alergije, probavne smetnje......) To su sve bolesti koje se grade od rodjenja.

Polako, ali sigurno mozes krenuti putem bolesti ili zdravlja, na tebi je da odlucis

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: čet dec 17, 2009 5:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Imam tu knjigu, procitala sam je , prekljuce i istampala...maloj sam dala sirovo mleko 3 dana za redom, nikakve nezeljene reakcije nije imala. Mleko uzimamo od prijatelja , medjutim oni nam nisu bas blizu pa zavisimo od prevoza, pa mleko stize svaka 3 dana. Nasla sam i podatak da sirovo mleko kada se kiseli samo od sebe i dalje moze da se koristi kao hrana, dok pasterizovano kada se kiseli isto tako postaje otrov. Medjuti misljena su podeljena, mene najvise plase bakterijice, krave se kontrolisu jednom godisnje pa mi to bas nije sigurno.
Zanima me koliko moze da stoji u frizideru pre nego ukisne?

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kravlje mleko kao hrana za bebe
PostPostano: pet dec 18, 2009 7:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Sirovo mlijeko sam uvijek kiselio. Jako rijetko sam ga pio sirovo svjeze, jer nakon 48 sati u frizideru ono ukisne i mijenja okus. To ne znaci da je pokvareno, samo se mjenja okusi malo struktura, ali i dalje je sirovo. Znao sam ga kupiti i odmah staviti 4 litre u veliki lonac da se kiseli. Potrebno je 2 dana na sobnoj temperaturi (20-25c) da samo stoji u loncu bez poklopca. Nakon 2 dana gore se nakupi vrhnje koje mozes pokupiti i posebno jesti. Ono bude debljine ok 1-1,5 cm. To vrhnje je masnoca i ne pravi sluz kao cisto mlijeko. Ono se potpuno drugacije probavlja. Ono sto ostane ispod vrhnja koje pokupis, to promjesas dobro sa onim za mutiti jaja da dodje u tekuce stanje :wink: Onda pretocis u boce i stavis da stoji u frizideru. To ti je kiselo mlijeko i moze stajati u frizideru bar 2 tjedna. Meni je kiselo mlijeko uvijek bilo puno finije nego svjeze :love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 126 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz