Sada je: čet mar 28, 2024 8:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dijabetes
PostPostano: sri okt 12, 2005 9:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Uglavnom, bio je neki caj koji navodno pomaze kod dijabetesa, medutim, radilo se o prijevari!


Zadnja izmjena: Grunfer; pet jan 08, 2010 5:15 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 10:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 29, 2005 8:43 pm
Postovi: 45
a koja je cjena 1000 E. ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Sve tamo pise...


Zadnja izmjena: Grunfer; pet jan 08, 2010 5:16 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Caj za dijabetes
PostPostano: čet okt 13, 2005 7:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Grunfer je napisao/la:
http://www.dijabetes-caj.com/caj_za_dijabetes.html


ma sigurno je super... samo kad bi link radio :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 12:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri maj 25, 2005 12:55 pm
Postovi: 69
Evo malo o Bozi injegovm caju.

Utorak, 20 Rujan 2005

Dijabetičarima ugroženi životi zbog lažnog lijeka

Mnogi su pacijenti zavedeni reklamama, prestali uzimati inzulin, nakon čega im je drastično poremećena razina šećera u krvi koja može dovesti do kome i smrti, upozoravaju liječnici

Desetak dijabetičara diljem Hrvatske, među kojima i djeca, završilo je u bolnicama u kritičnom stanju jer je uzimalo biljni pripravak travara Bože Gladovića koji se reklamira kao čudotvoran čaj koji će ih izliječiti od dijabetesa.
Liječnici čak strahuju i da je broj onih koji su samoinicijativno prestali uzimati inzulin puno veći, uslijed čega im se stanje pogoršalo.
Ti su dijabetičari, naime, nakon što su na Internetu i u časopisima pročitali reklamu o čudesnom čaju koji liječi šećernu bolest, počeli piti taj čaj i potpuno prestali uzimati inzulin, zbog čega im je drastično povećana razina šećera u krvi koja nakon nekog vremena može izazvati komu i smrt. Mnogi dijabetičari liječnicima nisu rekli što su uzimali, nego su se odmah vratili na preporučene doze inzulina, nakon što im se stanje pogoršalo usljed neodgovornog eksperimentiranja s čajem koji su kupili od travara Bože Gladovića (za jednu su dozu platili 3000 kuna). On, pak, tvrdi da je njegov čaj u 90 posto slučajeva učinkovit i da svima kaže da ga uzimaju na vlastitu odgovornost, no da nikakve opasnosti za organizam nema ako se drže uputa.

Čudotvorni lijek
Međutim, Sveučilišna klinika za dijabetes, endokrinologiju i bolesti metabolizma Vuk Vrhovac, referentni centar za liječenje dijabetesa u Hrvatskoj, i Društvo dijabetologa Hrvatske ovih su dana poslali alarmantno upozorenje bolesnicima da ne nasjedaju na reklame i da nipošto ne prekidaju inzulinsku terapiju.

Tina Adžić iz Pakoštana, majka desetogodišnjaka koji boluje od dijabetesa tipa 1, rekla je da je njezinu sinu zbog prekida uzimanja inzulina šećer narastao do 27 mmol/l, što je tri puta više od dozvoljenog. – Kupili smo jednu dozu lijeka i za nju smo platili 3000 kuna. Prestali smo uzimati inzulin i djetetu je narastao šećer, a rečeno nam je da je to normalan tijek bolesti. Shvatili smo da nema čudotvornog lijeka odnosno da je jedini lijek inzulin i uvidjeli to da smo jedni od prevarenih i neodgovornih roditelja – redakciji se pismeno požalila Tina Adžić. Zagrepčanin I.B. (podaci poznati redakciji) također je popio pet, šest doza čaja koji mu je travar Božo Gladović iz Zadra donosio u Zagreb, a kako je prestao uzimati inzulin, pogoršao je stanje bolesti.


Čaj sam kupio prošle godine i platio sam ga 6000 kuna. Čim sam ga počeo piti, prestao sam uzimati inzulin jer mi je travar zagarantirao da će mi šećer pasti. Povraćao sam danima i bilo mi je jako loše. Nisam više imao ni apetita, a u dva sam dana izgubio četiri kilograma. Zvao sam ga stalno i govorio da mi čaj ništa ne pomaže, a on mi je odgovarao da je to uobičajen tijek liječenja. Sve mi je to bilo sumnjivo i onda sam se počeo raspitivati i kontaktirao sam brojne ljude koji su govorili da je riječ o prevari i da im je nakon što su počeli uzimati čaj počelo biti jako loše- kaže I.B. Nakon što je uvidio da mu je sve lošije, sam se vratio na inzulin, a liječnicima nikada nije rekao što je učinio. Prijavio je travara Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi.
Igranje sa životima
Prof. dr. Željko Metelko, ravnatelj klinike Vuk Vrhovac, ističe da je dijabetes ozbiljne bolest koja se ne može potpuno izliječiti, a prestanak uzimanja inzulina može biti poguban.
-Ljudi se igraju sa životom. Prestanak uzimanja inzulina u dijabetičara koji boluju od šećerne bolesti tipa 1 organizam dovodi u stanje dijabetičke ketoacidoze. U krvotoku se stvaraju prekomjerne količine glukoze, razgradnja masti ubrzava proizvodnju masnih kiselina, a one se pretvaraju u tvari koje se nazivaju ketonskim tijelima i u visokim su koncentracijama toksične. Ukoliko stanje potraje, nastupa koma i na kraju slijedi smrt- upozorava prof. Metelko. Dodaje da je pravovremenim dolaskom u bolnicu smrtnost od ove komplikacije tijekom posljednjih 20 godina smanjena na oko dva posto, no napominje to da se bolesnici moraju strogo pridržavati terapije koju im je prepisao liječnik, a u slučaju pogoršanja bolesti, hitno moraju u bolnicu.

Inače, "čudotvoran čaj" na tržištu je oko tri godine, no kako kaže prof. Metelko, svaka preporuka liječnika pacijentima da prijave slučaj nadriliječništva pada u vodu jer se pacijenti, kada uvide da su pogriješili, u većini slučajeva posrame i nastave uzimati propisanu terapiju.

-Struka se uzbunila i ono što smo u ovakvom slučaju jedino mogli je upozoriti pacijente da ne nasjedaju na reklame- zaključuje prof. Metelko.

Ministarstvo poslalo inspekciju u kuću travara
Pomoćnik ministra zdravstva Ivo Afrić kaže da je zadarskoj inspekciji naložio da poduzme mjere zabrane distribuiranja pripravka i da uzme uzorke čaja te da po potrebi alarmira i policiju. –Riječ je o postupcima vrlo rizičnim za ljudsko zdravlje. No, moram reći i da je posrijedi krajnja neodgovornost pacijenata koji se oglušuju na preporuke liječnika specijalista i ne pridržavaju se propisne terapije.

Božo Gladović: Moj je čaj 90 posto učinkovit
Božo Gladović otvorio je i internetsku stranicu na kojoj reklamira svoj čaj. Tvrdi da uspješno liječi mnoge bolesti, a dijabetičarima jamči "skidanje s igle" i prestanak uzimanja tableta. Tvrdi da je čaj koji reklamira kao lijek spravlja od korijena četiri biljke koje kuha, potom ohladi i 40 dana "kiseli" na suncu. Recept je, tvrdi, zapisan u staroj knjizi koju je pronašao nakon Domovinskog rata u jednoj kući u Bijevčinu Selu. U telefonskom je razgovoru Gladović ustvrdio da je svjestan toga da postoje ljudi kojima čaj ne pomaže. – U 90 posto slučajeva je učinkovit. Pomogao sam stotinama dijabetičara. Oni su me zvali i rekli da su se nakon što su pili čaj riješili tableta i inzulinskih igala. Svakom kažem da čaj uzima na vlastitu odgovornost i da nastavi mjeriti šećer. – kaže B. Gladović

*svi članci preuzeti iz Jutarnjeg lista, izdanje Subota 17.9.2005

Izvor: http://www.zadi.hr/mambo/index.php?opti ... 8&Itemid=2

Nedavno je o ovome bilo i na hrvatskoj TV. (HTV1)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 9:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 11, 2005 11:55 pm
Postovi: 13
Lokacija: Beograd, Srbija
Moja baba je imala visok šećer i popila je čaj od kore belog hrasta. To provereno radi posao i brzo spušta nivo šećera u krvi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 17, 2006 7:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 13, 2006 11:34 pm
Postovi: 3
Lokacija: above citizenship
Alternativni nacini lecenja dijabetesa,biljnom medicinom su mogući ali su kontraefektivni ili neefektivni ukoliko je organizam priviknut na terapiju inzulinom,koliko znam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 17, 2006 9:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Inzulin je hormon koji luči žlijezda gušterača. Jedna od glavnih uloga mu je da regulira šećer u krvi tj. djeluje tako da omogući da šećer (glukoza) iz krvi pređe u organizam gdje služi kao hrana stanicama. Postoje 2 vrste dijabetesa. Tip I koji je ovisan o sintetskom inzulinu. Dobiva se većinom u dječjoj dobi. Genetski je poremećaj. Kod tog tipa stanice gušterače su uništene i tijelo ne može stvarati inzulin. I ti ljudi moraju cijeli život uzimati inzulin u obliku injekcija.
Tip II koji se većinom dobije u starijoj dobi. Kod ovog tipa tijelo stvara inzulin samo ne u dovoljnoj mjeri. Ovaj tip se može lječiti tako da se daju lijekovi koji potiću gušteraču da luči više inzulina. Također su djelotvorne i dijete i biljni preparati. Kod ovog tipa može doći do toga da gušterača skroz prestane lučiti inzulin i onda ti ljudi također moraju uzimati inzulin.
Alloxan koji se spominjao u tekstu o bijelom brašnu se koristi u laboratorijima da uništi stanice gušterače kod miševa. Oni dobiju neizlječivi dijabetes i ne mogu dalje živjeti bez sintetskog inzulina. Onda se dalje koriste u istraživanju dijabetesa.
Znači čajevi mogu pomoći kod dijabetesa tipa II ali kod tipa I nikako.
To je kao da netko tvrdi da može stvoriti s čajem novi prst čovjeku koji ga je izgubio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 17, 2006 11:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pecco77, dobrodošao/la!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 19, 2006 10:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
zbunjena je napisao/la:
To je kao da netko tvrdi da može stvoriti s èajem novi prst èovjeku koji ga je izgubio.



Ovakovo razmisljanje i zakljucivanje je jednan od najboljih dokaza ispranosti mozga i dokaz koliko nam je um kontroliran.

Sta oni kazu to je tako i nema sanse da bude drugacije.

Savjetujem ti da proletis ovaj sajt: http://www.techmedica.com/diabeticine.html

zatim da procitas ovo sto je Bor davno stavio na sajt: http://www.galaksija.com/planeta/dijabetes.htm

i ne zaboravi, SVE JE MOGUCE.


BTW, jos jedna zanimljiva teorija:

Virus link to childhood diabetes

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/2006256.stm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 19, 2006 10:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Rekla sam da je moguće liječiti dijabetes tip II a dijabetes tip I ne.
Kod dijabetesa tipa I tijelo ne proizvodi inzulin i beta stanice gušterače su uništene nepovratno. Pod to sam mislila u onoj analogiji o prstu i čaju. Imam prijateljicu koja boluje od dijabetesa tipa I i probala je sve čajeve i ostale stvari i nikad joj ništa nije pomoglo. Kaže da su
to sve izmišljotine a nije neka ograničena osoba. Koliko ti znaš ljudi koji boluju od dijabetese tipa I da su se izlječili. Na reklami za diabeticine isto kažu da ne mogu izlječiti dijabetes tip I. Poznato je da virusi uzrokuju rak i autoimune poremećaje u što se ubrajaja i dijabetes. To se zna već godinama . Autoimuni poremećaj je bolest u kojoj imunološki sustav napada stanice vlastitog tijela i uništava ih. Virusi mogu potaknuti stvaranje autoimunog procesa.
Samo mi navedi jedan slučaj izlječenja od dijabetesa tipa I pa ću povjerovati da je to moguće. Pod izlječenje smatram da ta osoba ne mora nikad više uzimati sintetski inzulin. A i moja prijateljica će ti biti zahvalna.
Galaksija svaka čast na txt-u. Odličan je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 19, 2006 7:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ne hvatajte se za "travke" međusobno...

Dijabetes? Pješačenje, pješačenje, pješačenje... do 20 km dnevno i SVE JE MOGUĆE!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 21, 2006 11:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Jack o kakvim travkama ti govoris? I kako pjesacenje moze spasiti nekoga kome gusteraca ne stvara inzulin?
Osnovni spoj u diabeticine-u je banaba, prirodni spoj koji djeluje slicno kao inzulin tako da pomaze glukozi da predje iz krvi u organizam. Inzulin koji se nalazi u injekcijama je isto prirodan jer je humanog porijekla. Prije se koristio govedji. Inace inzulin je po sastavu protein i jako ga je teško sintetizirati. Svi proteini se razgrađuju u želucu pa se ne mogu davati u obliku tableta. Sta se tice biljne medicne, većina prirodnih preparata ima dokazano ljekovito djelovanje i priznati su i službenoj medicini. A i većina lijekova nastala je iz prirodnih supstancija. Samo što su spojevi koji imaju ljekovito djelovanje izolirani iz bilke i stavljeni u oblik u kojem najbolje djeluju. U današnje vrijeme na tržištu ima jaku puno prirodnih "lijekova" upitne kvalitete a i puno se toga reklamira samo da se proda. Tako da ne vjerujem svemu za što se kaže da djeluje pogotovo ako mi pocnu s nekakvim postotcima izljecenja i nabrajanju svih bolesti koji lijece. I onda to upakiraju u nekakve tabletice i prodaju za 100 dolara i kazu da su to jos i lijecnici potvrdili a na kraju ispadne da ti lijecnici ne postoje. U ovom konkretnom slucaju o lijecnicima radi se o diabeticine-u. Ja sam po struci farmaceut i na fakultetu smo dosta ucili o ljekovitim biljkama i nije istina da se samo sintetski lijekovi koriste. Ja cu prva svima preporuciti ljekovite biljke za koje znam da stvarno pomazu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 21, 2006 8:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jack o kakvim travkama ti govoris?


Travka = sitnica. I onda plamen međusobnih svađanja.

Kako pješačenje pomaže? Pa stvar je iznio jedan čovjek u Zagrebu prije mjesec-dva. Bilo je i u Večernjem Listu. Mjerili su šećer u krvi prije i poslije pješačenja. Neznam sad napamet brojke, ali mu se vrati u normalu poslije šetnje. Možda detalje nađeš na webu od Večernjeg Lista, probaj u njihovu tražilicu upisat neki pojam, pa možda nađe članak...

:wink:

Evo još nešto o tome:


24.09.2005 15:19
RENATA BEŠENIĆ, MEDiLAB
Uz tjelovježbu se živi punim životom

- Ispravnom prehranom i terapijom, te tjelesnom aktivnošću osobe s dijabetesom mogu živjeti punim životom i odgoditi nastanak komplikacija. Jer, tjelovježbom se koriste i drugi putevi ulaska glukoze u stanice, pa se smanjuje potreba za inzulinom, dugoročno i tjelesna težina, a regulira se masnoća - kaže dipl. inž. medicinske biokemije Renata Bešenić, direktorica u MEDiLAB-u. - Najbolji primjer za to je Boško Kutleša koji je vožnjom bicikla postigao izvanredne rezultate.

Prije je uzimao 20-25 inzulinskih jedinica pet puta dnevno, sada 5-7 inzulinskih jedinica. Krvni tlak mu je sa 180/100 pao na 150/80, smršavio je desetak kilograma, glukoza na tašte je sa 10,4 pala na 4,8, što je u granicama normale. U Zagrebu ćemo mu priključiti CGMS aparat koji svakih pet minuta mjeri razinu glukoze u krvi. Uz njegov dnevnik, dobit ćemo krivulju glukoze kroz četiri dana, koliko će mu trebati do Malog Lošinja.

09.09.2005 12:56
Prim. dr. Ivana Pavlić-Renar, voditeljica Dijabetološkog odjela Sveučilišne klinike Vuk Vrhovac
Starački šećer sve češći u mladih

Sve je više oboljelih od šećerne bolesti ili dijabetesa, a u više od 90 posto slučajeva riječ je o dijabetesu tipa 2 tzv. staračkom šećeru koji se uglavnom javlja u starijoj dobi. Dijabetes tipa 2 nastaje zbog slabijeg lučenja inzulina i otpora tkiva na djelovanje inzulina, a dokazano je da bolest potiče nezdrav način života: debljina, premalo fizičke aktivnosti, stres. No budući da je danas sve više mladih koji tako žive, dijabetes tipa 2 sve je češći u mlađoj dobi!

Pridonosi tome i ustroj ljudskog metabolizma koji omogućuje racionalnu uporabu energije iz hrane uz brzo stvaranje pričuve u obliku masti (a tada je osjetljivost na inzulin smanjena). Našim je dalekim precima to bila prednost za preživljavanje u razdobljima gladi, ali danas, kad imamo dovoljno hrane i sve se manje krećemo, to je nedostatak.

Čini se da nemamo biološki ugrađenu kočnicu protiv prevelike količine hrane, pa svjesno moramo mijenjati svoje ponašanje tako da uskladimo uzimanje hrane sa stvarnim potrebama i omogućimo tijelu dovoljno kretanja. Dokazano je da se dijabetes tipa 2 i njegove posljedice (srčani i moždani udar, sljepoća, zatajenje bubrega... ) u većini slučajeva mogu spriječiti ili ublažiti održavanjem normalne tjelesne težine i tjelovježbom (dovoljno je već pola sata svakodnevna žustra pješačenja), i da je zdrav način života djelotvorniji od lijekova!

Osobito je važno zdravo hraniti djecu i poticati u njih želju za kretanjem. Dječju tjeskobu otjerajte samo zagrljajem, a ne suvišnom bočicom i darujte im više svoga vremena nego slatkiša, a s prijateljima se, umjesto na večeri, nađite u šetnji kaže prim. dr. Ivana Pavlić-Renar, voditeljica Dijabetološkog odjela Sveučilišne klinike Vuk Vrhovac.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 22, 2006 5:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Jack o kakvim travkama ti govoris?





24.09.2005 15:19
RENATA BEŠENIĆ, MEDiLAB
Uz tjelovježbu se živi punim životom

- Ispravnom prehranom i terapijom, te tjelesnom aktivnošću osobe s dijabetesom mogu živjeti punim životom i odgoditi nastanak komplikacija. Jer, tjelovježbom se koriste i drugi putevi ulaska glukoze u stanice, pa se smanjuje potreba za inzulinom, dugoročno i tjelesna težina, a regulira se masnoća - kaže dipl. inž. medicinske biokemije Renata Bešenić, direktorica u MEDiLAB-u. - Najbolji primjer za to je Boško Kutleša koji je vožnjom bicikla postigao izvanredne rezultate.

Prije je uzimao 20-25 inzulinskih jedinica pet puta dnevno, sada 5-7 inzulinskih jedinica. Krvni tlak mu je sa 180/100 pao na 150/80, smršavio je desetak kilograma, glukoza na tašte je sa 10,4 pala na 4,8, što je u granicama normale. U Zagrebu ćemo mu priključiti CGMS aparat koji svakih pet minuta mjeri razinu glukoze u krvi. Uz njegov dnevnik, dobit ćemo krivulju glukoze kroz četiri dana, koliko će mu trebati do Malog Lošinja.


Nekako mi opet ispada da ja u kupe a ti u špade. Ovaj čovjek boluje od dijabetesa tipa 2 uzrokovanog lošim načinom životu. Uznapredovali tip tog dijabetesa se liječi inzulinom. Ali taj tip dijabetesa se se može liječiti i dijetama, čajevima i kao šta si napisao zdravim načinom života. Do dijabetesa tipa 2 dolazi zbog lošeg načina života i većinom prekomjerene težine.
A kod ovih drugih (tipa 1) je autoimuni poremećaj gdje tijelo ne stvara hormon koji je potreban za normalno funkcioniranje organizma i onda ga se mora unijeti na umjetan način. Nažalost tip 1 je neizlječiv i ti ljudi cijeli život moraju biti na posebnom režimu ishrane i ovisni o inzulinskim injekcijama. Oni većinom i nisu prekomjerne težine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 22, 2006 6:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobro - znači naučili smo:

Ima 2 tipa - jedan izlječiv, drugi ne. Ovaj koji nije, može se preživjeti samo ako potrebnu kemiju umjetno ubacuješ u tijelo. Da bi preživjeli u materijalnim tijelima trebamo imati određeni balans kemikalija u njemu.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 11:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Mom stricu je šećer u krvi smanjio čaj od suvih mahuna pasulja koji je pio uz redovnu terapiju (terapija je bila djelotvornija). Inače je to stari narodni lijek.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 07, 2006 3:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Jack987 je napisao/la:
Dobro - znači naučili smo:

Ima 2 tipa - jedan izlječiv, drugi ne. Ovaj koji nije, može se preživjeti samo ako potrebnu kemiju umjetno ubacuješ u tijelo. Da bi preživjeli u materijalnim tijelima trebamo imati određeni balans kemikalija u njemu.

:wink:


Nazalost Jack, Maja je u pravu. To znam jer posljednjih 13 godina imam dijabetes, tip I. Dijabetes je specificna bolest jer nije kao ostale bolesti da te nesto napada, virusi, bakterije, kancerogene stanice i slicno, vec je jednostavno otkazivanje rada pankreasa koji stvara inzulin potreban za reguliranje razine secera u krvi, dakle potreban za zivot.

Jos uvijek nije u potpunosti poznato zbog cega dolazi do otkazivanja, no smatra se da je to genetski predodredjeno ili inducirano nekim stresom i slicno. Mene brine to sta sam ga ja dobio sa 11 godina, nitko mi nikad u cijeloj familijinoj lozi nikada nije imao dijabetes (dakle genetska naslijedjenost otpada), a ja nisam dozivio nikakav poseban stres u to doba, dapace, bio sam veselo dijete kao i svi tada. Cak nas ni rat nije zabrinjavao. Zbog cega sam onda ja obolio, to je pitanje...

Pocinjem sumnjat da je neka visa sila djelovala na to, da mi je tako bilo sudjeno, jer drugog razloga nema. Otkad sam obolio, dakle od 11-e godine, promijenio sam se 200% - postao sam gori.
Od tada sam cesto lose volje, uglavnom pesimista, pomalo materijalista, bezvoljan sam, itd. Nesto se, osim dijabetesa, meni desilo tada, jos ne znam sta i zasto, ali bijesan sam radi toga i pokusavam to popravit i spasit sta se spasit dade dok jos nisam 100% otisa u prdac.

Anyway, mislim da je lijek za dijabetes izumljen, sada navodno prolazi kroz standardni protokol testiranja od nekoliko godina, onda ce se pocet masno naplacivat i to ti je to. Mislim da se radi o vadjenju defektnih stanica i zamijeni istih sa funkcionalnima, injekcijom.
Tako da onda te nove stanice "pokrenu" pankreas, koji proradi, i pocme lucit inzulin.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 07, 2006 6:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
vec je jednostavno otkazivanje rada pankreasa


Možda imaš neku "kočnicu" u eteričkom tijelu, pa probaj raditi 5 tibetanskih vježbica, tko zna, možda zaspinaš opet sve čakre ponovo... preduvjet za pravilan rad svih dijelova materijalnog tijela.

Upute su ti tu negdje na forumu, a i stavio sam ih na stranice Znanja.

Opet - ne mogu naštetiti, a ti vidi...

( Prevedeno iz Fountain of Youth, Colonel Bradford-a )

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 07, 2006 8:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
U stvari...

Zdravstvena organizacija je objavila da se dijabetes deli u cetiri grupe:

1. Apsolutni nedostatak insulina
2. Relativni nedostatak insulina
3. Trudnichki dijabetes
4. Specifichni tipovi dijabetesa.

Tesko da jedan caj, ili mesavina nekoliko njih, moze da utice na dijabetes uopshte, jer samo u cetvrtoj podeli imamo:

-Gensko ostecenje B celija
-Gensko ostecenje delova insulina
-Razlicita oboljenja pankreasa
-Dijabees izazvan prekomernim uzimanjem lekova, hemije
-Dijabetes nastao nekom infekcijom
-Dijabetes kao posredni uticaj nekog oboljenja, koje nije imalo pocetnu vezu sa pankreasom
-Sasvim nepoznat genski sindrom...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz