Sada je: sub apr 27, 2024 12:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 3:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Organski portal osobno je napisao/la:
Zanimljivo sta se tice simbola broj tri.

Prvi i drugi simbol nisam vidio u razlicitim verzijama. Ali treci u valjda 3 ili 4 verzije do sada.


Ono nije neka druga verzija 3 simbola, nego jedan drugi simbol, s kojim radiš na trećem stupnju - DAI KO MIO.
U biti to su dva simbola istog imena.
Jack je gore stavio onaj koji se koristi za isključivo fizičke tretmane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Paige je napisao/la:
Organski portal osobno je napisao/la:
Zanimljivo sta se tice simbola broj tri.

Prvi i drugi simbol nisam vidio u razlicitim verzijama. Ali treci u valjda 3 ili 4 verzije do sada.


Ono nije neka druga verzija 3 simbola, nego jedan drugi simbol, s kojim radiš na trećem stupnju - DAI KO MIO.
U biti to su dva simbola istog imena.
Jack je gore stavio onaj koji se koristi za isključivo fizičke tretmane.


Ne.
Sa svim tradicionalnim reiki simbolima sam upoznat. Govorim o tome da ovaj simbol za rad na mentalnom nivou ima najvise verzija a da ja znam za njih. Recimo taj simbol ja drukcije "crtam". OVaj donji dio je posve drukciji.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Organski portal osobno je napisao/la:
Paige je napisao/la:
Organski portal osobno je napisao/la:
Zanimljivo sta se tice simbola broj tri.

Prvi i drugi simbol nisam vidio u razlicitim verzijama. Ali treci u valjda 3 ili 4 verzije do sada.


Ono nije neka druga verzija 3 simbola, nego jedan drugi simbol, s kojim radiš na trećem stupnju - DAI KO MIO.
U biti to su dva simbola istog imena.
Jack je gore stavio onaj koji se koristi za isključivo fizičke tretmane.


Ne.
Sa svim tradicionalnim reiki simbolima sam upoznat. Govorim o tome da ovaj simbol za rad na mentalnom nivou ima najvise verzija a da ja znam za njih. Recimo taj simbol ja drukcije "crtam". OVaj donji dio je posve drukciji.


Prvo ispravljam samu sebe jer sam napisala za DAI KO MIO da u 2, a u biti su 3 simbola. Treći se koristi za inicijaciju.

OPO,
ispričavam se. Krivo shvaćeno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Paige je napisao/la:
Organski portal osobno je napisao/la:
Paige je napisao/la:
Organski portal osobno je napisao/la:
Zanimljivo sta se tice simbola broj tri.

Prvi i drugi simbol nisam vidio u razlicitim verzijama. Ali treci u valjda 3 ili 4 verzije do sada.


Ono nije neka druga verzija 3 simbola, nego jedan drugi simbol, s kojim radiš na trećem stupnju - DAI KO MIO.
U biti to su dva simbola istog imena.
Jack je gore stavio onaj koji se koristi za isključivo fizičke tretmane.


Ne.
Sa svim tradicionalnim reiki simbolima sam upoznat. Govorim o tome da ovaj simbol za rad na mentalnom nivou ima najvise verzija a da ja znam za njih. Recimo taj simbol ja drukcije "crtam". OVaj donji dio je posve drukciji.


Prvo ispravljam samu sebe jer sam napisala za DAI KO MIO da u 2, a u biti su 3 simbola. Treći se koristi za inicijaciju.

OPO,
ispričavam se. Krivo shvaćeno. :)





Paige, sorry..malo si pobrkala...
Ovo što je jack skopirao je treći simbol, hon-sha-ze-sho nen. Taj simbol ima više verzija, iz razloga kojeg sam opisala ranije...U početku su se simboli srtali pred majstorom kad bi dobijali inicijaciju i zapalili. Kao je taj treći najkompliciraniji, došlo je do raznih verzija u tom pamćenju. Sve verzije imaju jednak broj crta, sličan je i raspored, samo izgledaju kao da ih je netko u prostoru malo izobličio. Kako su reiki simboli prostorini, ne plošni i nisu statični, to što je neka crta malo vamo-tamo, pošto je to projekcija crta koje su u prostoru a ne na plohi, nije bitno.
Nije bitno koju verziju koristiš, sve su dobre.

DAI-KO-MIO je majstorski simblol koristi se za inicijacije ali ne samo za inicijacije.
Ima više oblika majstorskog simbola, tradicionalni Usuijev, DAI-KO-MIO ženskog aspekta energije kojeg imamo unutar antakarane, i suvremeni koji izgleda kao pužnica s rakuom.

U tradicionalnom sustavu koriste se tradicionalni simboli, drugi sustavi i nadogradnje imaju dodatne simbole za specifična područja, a inicijacije se također rade tradicionalnim simbolima...bar ove do kojih sam ja stigla.

Osim DAI-KO-MIO, za inicaijacije se koriste i drugi simboli, a DAI-KO-MIO se ne koristi samo za inicijacije nego za rad na mentalnom tijelu, i na još koječemu.

Međutim, simboli su SIMBOLI...
Prema rječniku: Simol= znak koji ili oznčuje neki pojam ili na njega podsjeća, znak koji sugerira na nešto drugo od primarne predodžbe preko srodnosti, sličnosti ili asocijacije..

Ono što je bitno, je značenje simbola i namjera skojom se šalje.

Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 12:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Jack987 je napisao/la:
Dai Ko Myo
slika
Tradicionalni Master simbol


@Arwen Dor
da, jesam pobrkala, jer sam mislila da OPO priča o ovom simbolu kao varijaciji na 3 simbol.

Inicirana sam u Usui reiki i koristim tradicionalni master simbol i to 3 verzije. Ovaj koji je Jack stavio (ovaj iznad teksta) koristim kad dajem fizičke tretmane. Drugi (mislim na drugu verziju, Dai Ko Mio) koristim za tretmane na daljinu i treći (treću verziju već spomenutog simbola) za inicijaciju.
Suvremeni ne koristim.
Na to sam mislila kad sam samu sebe ispravljala. :wink:

Što se tiče 3 simbola (Hon Sha Ze Sho Nen) koristim verziju koji je Jack naveo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 3:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Drugi (mislim na drugu verziju, Dai Ko Mio) koristim za tretmane na daljinu i treći (treću verziju već spomenutog simbola) za inicijaciju.


Dajte, ljudi, ako još ima znakova, da ih stavite ovdje... ja neznam koji su dobri, a koji nisu, pošto sa ne bavim Reikijem aktivno.

Možda pomognu nekome.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 26, 2005 4:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
slika

Ovo je Dai Ko Myo koji koristim u tretmanima na daljinu, naravno u kombinaciji s 3., 1. i 2. simbolom.

slika

Ovu već spomenutu verziju Dai Ko Myo simbola koristim za fizičke tretmane u kombinaciji sa 1. i 2. simbolom.

Pokušavam pronaći sliku verzije koja se koristi za inicijaciju, ali nisam još uspjela. U biti jako je slićna ovoj prvoj verziji majstorskog simbola. Razlika je samo u doljnjem djelu.
Čim pronađem sliku odmah ću je staviti tu.:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 3:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
Svi su nabrojani simboli su dobri
a i nakon dužeg rada nakraju krajeva više simboli netrebaju takvom naprednom prktikantu tada se samo pozitivnom intencijom može davati reiki....
evo jednog nejemačkog sajta sa većinom simobla koji se koriste u različitim vrstama i nadogradnjama reikia..... http://www.zen-reiki.de/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
.......


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 1:44 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 6:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Je li opasno neiniciranom vidjeti simbole? Zašto?


Nije. Ja se ne bavim Reikijem, nemem inicijaciju... vidio sam simbole - tu i na drugim mjestima na netu... ništa. Ako ih ne primjenjuješ, ne smetaju ti. Ako ih hoćeš koristiti, možda bi bilo dobro prvo naučiti od nekoga što s njima možeš i kako se upotrebljavaju.

Jel opasno vidjeti automobil ako nemaš vozačku dozvolu? Ne.

Jel opasno voziti auto bez položenog ispita, tj. znanja kako se vozi? Da.

Zaključi sam. Simboli nemaju utjecaja za onoga tko ih percipira ako im ne daje neku važnost. Ima o tome u temi simbolika i simboli.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 7:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Faaip de Oiad je napisao/la:
Je li opasno neiniciranom vidjeti simbole? Zašto?


Pretvorit ćes se u stup od soli. :)

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 8:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jack, genijalan si!
Tvoje usporedbe su genijalne! :)

Ovu foru s autom ću ti ukrasti. Nadam se da ti to ne smeta?
Nije pametno voziti auto dok ne dobiješ vozačku dozvolu. Ali, i kad dobiješ vozačku, moraš uvijek biti oprezan i paziti kako voziš. Ne smiješ vpoziti prebrzo, ne smiješ naglo okretati volan, nije pametno naglo stisnuti kočnicu do daske, a moraš i paziti što se oko tebe zbiva, kako drugi voze. Ima luđaka na cestama...
Na tim cestama su magle česta pojava, a zna se kako se vozi kroz maglu....
Stalno moraš provjeravati jesu li ti gume dobre, imaš li goriva, je li auto ispravan. Moraš i sebe procijeniti, jesi li sposoban za vožnju, nije dobro voziti ako nisi priseban. Nije dobro imati dosadnog suputnika koji te ometa u vožnji i ne smiješ si dozvoliti da te iznervira, naročito ne kad voziš kroz gužvu po nepoznaotm gradu. Kad pretičeš moraš bit koncentriran i dobro procijeniti brzinu i namjere ostalih...


Baš tako je s reikijem, ali i s ostalim tehnikama kojima se vozimo ...

Treba imati na umu principe dobrobiti za praktikanta i stalno provjeravati jesu li zadovoljeni svi ti principi.



Citat:
Faaip pita:
Je li opasno neiniciranom vidjeti simbole? Zašto?



Tvoje pitanje je na mjestu.
Ranije se reiki prenosio samo u uskom krugu, majstori su oprezno birali praktikante koje će inicirati. Simboli se nisu davali u javnost. Paktikant ih je vidio samo dok je trajala inicijacija i nije ih smio imati nacrtane na papiru. Učenje je trajalo barem pet godina i držalo se strogo do rituala i poštivala su se određena pravila srože i dosljednije nego danas.
To nije bilo zbog toga što bi reiki simboli mogli biti opasni za onoga tko ih vidi, nego što je poštivan princip tajnosti. Po tom pricipu nije dobro javno govoriti o svojoj praksi duhovnog razvoja. Isti princip vrijedi i u drugim duhovnim učenjima. Npr. u transcendentalnoj meditaciji, mantra je tajna koju zna samo praktikant i majstor koji ju je dao. reiki simboli imaju mantru. Mntra prvog simbola je CHO-KU-REI, i ima svoje značenje koje je invokacija (prizivanje) univerzalne energije. Nazivi simbola su mantre.

Govoreći o takvim stvarima dovodimo se u situaciju da raspravljamo o njihovoj ispravnosti i djelovanju, i tako rasipamo vlastitu energiju, dozvoljavajući neupućenima i nedobronamjernima da nam je iscrpljuju.

Simbole nije moguće zloupotrijebiti, jer oni ne djeluju uz negativne namjere onoga tko ih šalje. Nije moguće simbole slati s namjerom da se priskrbi neka osobna materijalna korist koja bi bila na štetu drugih, da se simbol moći iskoristi za manipuliranje drugim ljudima. Takva upotreba bil bi opasna za onog tko ih šalje. Sve što se pošalje s takvim negativnim namjerama, vraća se pošiljaocu. Sve što se pošalje s pozitivnim namjerama , također se vraća pošiljaocu.

Zato što simbole nije moguće koristiti bez inicijacije, neće djelovati, zato se mogu iznositi u javnost bez bojazni da će biti zloupotrijebljenji.

Reikisti su osmdesetih godina zaključili da reiki više ne može ostati tajna, da je vrijeme da se dade u javnost, jer je svijet u globalnoj krizi.

(Osamdesetih su i mnoge druge tenike došle u javnost, izgleda kao da su se svi složili oko toga da je svijetu hitno potrebno spašavanje.)

Tada su počele izlaziti knjige o reikiju sa simbolima i opisom tehnika. Još uvijek ima tajni koje se prenose usmeno, ali to se odnosi na mali broj postupaka, dok je Usuijev tradicionalni sustav u potpunosti otkriven javnosti.

Zbog toga i imamo mogućnost raspravljati, napadati, braniti, obrazlagati, a svatko ima mogućnost vlastitog izbora.


Sretan put![/quote]

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 9:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
aster, hvala ti za link.
:)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 3:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ovu foru s autom ću ti ukrasti. Nadam se da ti to ne smeta?


Hehe, ne smeta... samo naprijed.

Ali to mi ionako ne možeš ukrasti, kad ni nije "moje". Ništa ionako ne "posjedujemo". To su velike iluzije. Čak ni svoje tijelo ne posjeduješ. Samo si ga posudio/la da bi iskusio/la neke doživljaje i naučio/la lekcije.

Dakle, misao mi je pala na pamet i ja sam ju zapisao. Mislim da je "posuđena" iz misaonog centra... hehe! No, doći ćemo i do tog već...

SVE što je napisano - slobodno kopirajte, koristite, citirajte, "ukradite" kao vaše... svejedno - ionako na kraju - bitan je smisao, a ne izvor.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 3:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Kad je već do toga došlo, imaš kakve zimske cipele i šal............. 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 4:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Kad je već do toga došlo, imaš kakve zimske cipele i šal.............


Snađi se, "druže"... stari Tito je znao izustiti... hehe!

Pa mi smo to još u vojsci "prakticirali"... samo nađeš svoj broj čizmi... i opa, po noći... hehe!

Pazi da te ne vide u dućanima ili na placu... haha!

Heh, šalu na stranu, jeftinih cipela zbilja ima na placu i u Metrou, kao i čarapa... pa ni ne trebaš "posuđivati", jer nije vrijedno protiv "sistema" za tako male stvari.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Nisam ni mislio da mi pusudiš. Ja bih ti ih oteo, kad već dijeliš koječega :D :D :D :D :D

Trebao je to biti štos, no ostavimo se toga, i vratimo temi!

Što bi doslovce značilo Rei Ki? :shock:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 11:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
AlMyHart,
ma ti se šališ!

Čita li uopće netko išta od ovih slova ovdje?
Da, šta je rei ki, on pita. Samo probaj to pitat! :twisted:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 29, 2005 12:01 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Što bi doslovce značilo Rei Ki?



Reiki je prirodna tehnika iscjeljivanja energijom visoke frekvencije.

Rei- se tumači kao nadnaravna inteligencija, božanska intervencija ili općenito pojam transcendentalnog
Ki - univerzalna energija, energija univerzuma

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 29, 2005 1:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 25, 2004 12:00 pm
Postovi: 46
Lokacija: Banja Luka
Zanima me.
Znali iko, ako ima neko ko dovoljno poznaje reiki, sta je uzrok bolova u ledjima?
Znaci kicma.

Puno pozdrava

_________________
U Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.
USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz