Sada je: čet mar 28, 2024 11:11 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned okt 30, 2005 3:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Reiki je tehnika samoiscjeljenja i duhovnog razvoja i iscjeljiteljska tehnika rada na sebi i drugim ljudima.
Reikijem se djeluje na fizičko tijelo u smislu otklnjanja fizičkih bolesti. Izlječenje na nivou tijela i pishe je ono što ljudi prvo primijete, a konačno izlječenje (bez recidiva) ne bi bilo moguće ako osoba ne bi uspjela spoznai spoznati uzroke koji su doveli do bolesti, promijeniti negativne obrasce ponašanja i mišljenja i zamijeniti ih zdravima.
Uzroci bolesti su raznovrsni, a grubo govoreći, svode se na činjenicu da je "sve u glavi", tj., da fizičke i psihičke bolesti uzrokuju potisnute emocije, naše misli, stavovi, naše neprimjerene reakcije na konkretne situacije (a ne situacije same po sebi) i sukob između onoga što doista jesmo i želimo biti, i onoga na što smo primorani (iznutra i izvana) biti. Osoba koja ne živi u skladu sa sobom, osjeća se rascjepkano i njezino djelovanje sliči na djelovanje više različitih osoba, a iscjeljenje je dovođenje osobe u stanje cjelovitosti.

Reiki je tehnika kojom dovodimo u tijelo više univerzalne životne energije (prena, bioenergija, sveti duh, orgonska energija=različiti nazivi za istu silu) koja nam omogućuje bolje funkcioniranje na fizičkom i ostalim novoima postojanja.
Da bi došlo do iscjeljenja potrebno je otkloniti blokade koje sprječavaju potreban protok energije kroz meridijane i glavne i sporedne kanale i čakre. Energija je nuništiva, njezina priroda je da protiče, da se giba. Ako je nešto zaustavlja, stvara se blokada koja može biti u raznim vidovima nakupljene zaostale energije (dedli orgon) i tako negativno tj. štetno djeluje na zdravlje u širem smislu.
Emocije koje potiskujemo (emocije su energija) nakupljaju se u određenim područjima i tako stvaraju blokadu koja na kraju dovodi do bolesti. Npr., bijes i ljutnja se nakupljaju u solarnom pleskusu. što odgovara žući i jetri (slikovito narod kaže "ideš mi na jetra", i "prolio sam žuć").
Negativne emocije (ljutnja, bijes, tuga, strah) su refleksija naših iz odnosa sa drugim ljudima koji nisu na bazi bezuvjetne ljubavi, dakle, lišeni su ljubavi, i nisu na bazi prihvaćanja nas od strane drugih i drugih od strane nas-takvima kakvi jesmo, već pokušavamo ovladati jedni drugima tako da druge prilagođavamo sebi ili pak sebe drugima. Pri odnosima u kojima nastojimo kontrolirati ili nam je potrebno da nas kontroliraju, osjećamo otpor, negativne emocije, jer takvo prilagođavanje i kontrola uglavnom ne uspijeva. Dakle, sjedeća faza u odrastanju bila bi odustajanje od kontrole drugih i ne dozvoljavanje kontrole drugih nad nama. To je moguće ako uspijemo pronaći dovoljno samopouzdanja ili, drugim riječima, osvijestiti svoju božansku bit.
U tom smislu reiki pomaže dovodeći energiju u blokadu gdje djeluje raspršavajući zaostalu energiju, dovodi je u svijest i daje priliku da bude razriješena i otpuštena i na nivou svijesti i na duhovnom nivou, zatim iscjeljuje i dovodi životnu energiju i novi protok energije.

Osnovni principi reikija su
1. danas me ništa ne brine- to znači, da se potpuno prepuštam životu, s vjerom da za mene svega ima dovoljno, da ću dobiti što mi je potrebno, da je sve s razlogom u mom životu. Ne treba žaliti za prolivenim mlijekom niti brinuti za budućnost. Živimo u sadašnjem trenutku i posvećujemo se upravo onome što je sada, danas, ovdje.

2. Danas se ni zbog čega ne ljutim.
Ljutnja proizlazi iz potrebe za moći i kontrolom. Odustajanjem od te potrebe dozvoljavamo svijetu i ljudima, pa i sebi samima, da budemo to što jesmo. Prihvaćanjem sebe i svoje nesavaršenosti prihvaćamo i druge.

3. Zahvalan sam za sve što mi život donosi.
Zahvalni smo za ono što imamo i što smo dobili, znači, pažnju usmjeravamo na ono što imamo a ne na ono što nemamo. Sa jednakom zahvalnošću primamo darove kao i loša iskustva, jer sve je lekcija iz koje možemo naučiti, spoznati sebe.

4. Danas pošteno radim svoj posao.Poštenje prema drugima i poštenje prema samome sebi. Najjednostvnije je živjeti u istini. Istina donosi jasnoću. Ako smo pošteni, projicirati ćemo istinu i prema drugima i drugi prema nama.

5.Danas pokazujem ljubav i poštovanje prema svim živim bićima.
To znači poštovanje svih oblika života, odustajanje od potrebe kontroliranja prirode i neracionalnim iskorištavanjem svega što nas okružuje.


Reiki se može primiti u tretmanima koje izvodi reiki prektikant ili majstor. Inicijacijom u I stupanj postaje se učenik i praktikant, i radi se na fizičkom nivou, na sebi i/ili na drugika putem fizičkog kontakta polaganjem ruku. Inicijacija u drugi stupanj zači rad na emocionalnom i mentalnom nivou, te se širi dimenzija djelovanja vremenski na prošlost i budućnost, te se može i djelovati slanjem reikija na daljin osobi koja nije trenutno prisutna. Teći stupanj je majstorski. U radu na sebi produbljujemo rad na mentalnom tijelu i na višim astralnim razinama. Na drugom dijelu trećeg stupnja postaje se majstor-učitelj i dobija sposobnost prenošenja inicijacija na druge ljude.
U radu s reikijem, na višim stupnjevima, otvara se unutarnje viđenje i dolazi u kontakt s duhovnim vodičima i s vodičima reikija.
Postoje nadogradnje na ove stupnjeve koije su različite u različitim školama reikija, a odnose se na daljnji razvoj majstorstva, tj. na duhovni razvoj.

Reiki je individualni put samorazvića, prema tome, nije nužno da dobiveni stupanj odgovara trenutnom stanju i razvoju osobe koja ga je primila. Na prenošenje reikija drugim osobama ne utječe trenutno stanje majstora, tako da nije presudno je li majstor razriješio sve svoje blokade da bi to smetalo da te iste blokade ne razriješe njegovi učenici.


O reikiju ima dosta informacija na netu, također i na ovoj stranici.

...Ovo je bilo u najkraćim crtama, tek kao uvod i poticaj za raspravu o tome što sve reiki znači i što "može", ali i što mislimo da ne može.[/b]

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 30, 2005 5:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
ODLIČNO !!! Jako dobra tema!

Svaka čast, Arwen dor !!! Hvala.

:wink: =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 31, 2005 8:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Za mene se reiki uglavnom temelji na placebo efektu. A većina ga koristi za dobru zaradu. Što se može i vidjeti po cijenama za razne "inicijacije" i po mnoštvu podvrsta reikija koje su se pojavile u zadnjih par godina.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 31, 2005 9:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
Reiki je najdirektnija i najjednostavnija metoda iscjeljivanja univerzalnom kozmičkom energijom, pranom ili bioenergijom. Reiki je također i izvanredno sredstvo duhovnog razvoja jer omogućuje neposredan kontakt s najčišćim spiritualnim energijama, što dovodi do postupnog usklađivanja života i svijesti praktičara s kozmičkom sviješću i kozmičkim energetskim strujanjima.

Riječ Reiki japanskog je porijekla i znači "univerzalna životna energija". O tajanstvenoj životnoj sili govorili su kroz dosadašnju povijest mnogi veliki sveci, proroci, iscjelitelji pa i znanstvenici - od Krista, preko Paracelzusa pa sve do mnogih suvremenih fizičara i liječnika. No, sposobnost kanaliziranja ove energije do otkrića Reikija imao je malen broj ljudi, a danas su njezini početni nivoi dostupni gotovo svima koji ih žele koristiti za osobni razvoj te širenje pozitivne energije, ljubavi i svjetlosti oko sebe.

Tradicionalni sustav Reikija drevna je i sveta, ali zaboravljena znanost koju je u 19. stoljeću ponovo otkrio Mikao Usui, budistički monah iz Kiotoa u Japanu. Nakon petnaestak godina intenzivnog traganja Usui je u tibetanskim sutrama pronašao ključ po kojem je iscjeljivao Buda. Zatim je, meditirajući dvadeset i jedan dan na planini Kurami, doživio spontanu inicijaciju kojom je dobio i konkretnu, praktičnu moć kanaliziranja kozmičke energije te iniciranja drugih u ovu sposobnost.

Usuijev sustav sastoji se od tri stupnja. Prvi i drugi stupanj čine dvodnevni tečajevi, dok je treći stupanj majstorski i daje se uglavnom individualno. Na prvom stupnju sudionici prolaze kroz četiri inicijacije kojima se otvaraju iscjeliteljski kanali, a energetsko tijelo podiže na višu titrajnu razinu te usklađuje s finim i delikatnim duhovnim energijama. Nakon otprilike tri mjeseca rada s prvim stupnjem moguće je proći drugi stupanj kojim se, između ostalog, stječe sposobnost odašiljanja energije na daljinu te davanja mentalnih tretmana. Drugim stupnjem iscjeliteljski se kanal još više otvara, a energetsko tijelo praktikanta podiže na još finiju titrajnu razinu te se dobiva sposobnost korištenja punog potencijala Reiki energije.

Reiki je izvanredan uvod u sustave energetskog iscjeljivanja. On svakako ne predstavlja konačne domete energetskog rada jer se njegove granice ne mogu odrediti - sve ovisi o stupnju pročišćenosti i otvorenosti praktikanta. Međutim, Reiki je sustav koji na siguran i djelotvoran način otvara energetske kanale praktikanata što omogućuje trenutno prelaženje na praktičan rad i ostvarenje konkretnih iskustava već tijekom prvih nekoliko sati nakon inicijacije. Zato Reiki predstavlja sredstvo osobnog tada koje su spiritualni tragaoci dugo i nestrpljivo čekali na putu prema sve dubljem i čvršćem uranjanju u duhovnu i božansku svijest. Njime se otvaraju vrata u novu dimenziju duhovnog života i razvoja. Tako kroz Reiki svima postaju dostupna sveta znanja pomoću kojih omogućujemo duhovnom svijetu da izravno djeluje kroz nas time što postajemo kanali za neiscrpnu božansku energiju, ljubav i svjetlost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 31, 2005 10:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
Baphomet je napisao/la:
Za mene se reiki uglavnom temelji na placebo efektu. A većina ga koristi za dobru zaradu. Što se može i vidjeti po cijenama za razne "inicijacije" i po mnoštvu podvrsta reikija koje su se pojavile u zadnjih par godina.

Žalosno ali istinito što se tiče dobre zarade ali moram reći da je do toga došlo kada se je Reiki proširio po svijetu a naročito kad je došao u Ameriku a sami znamo da oni iz svega izvlače lovu, a tek kad je došao kod nas :lol: .....
ali nije više tomu tako ima sve više reiki majstora i cijene padaju evo ja sma prvi stupanj platio 100 eura, drugi 200 eura, a teći majstorski će biti vjerojatno puno skuplji , po meni su dovoljna i dva ako se ne želi ići dalje
mora se računati da neki ljudi od toga žive i da taj tečaj traje dva dana i da su tu uračunati razni troškovi (dvorana,skripte,uložema energija) a na kraju karajeva svako znanje košta u ovom našem dijalektičkom vremenu....a i ljudi su naviknuti da ne poštuju ono što je besplatno.......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 31, 2005 10:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
da neotvaram novu temu evo jedne zanimljive tehnike energetskog rada...
http://www.chioshealing.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 31, 2005 11:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Instruktorica reikija (jel se to tako kaže) koju mi je preporučila frendica naplaćuje 800 kn taj prvi stupanj. Vidim da su to te neke cijene.

Tu izjavu da se ne cijeni ono što se ne naplaćuje čula sam puno puta. Mislim da je samo djelomično točna. Događalo se da sam neke usluge masno platila, pa su ispale bezveze. Gotovo nikad se nije dogodilo da sam nešto dobila zabadava - tko kaže da to ne bih cijenila, ako bi se pokazalo da je dobro? Naravno, znalo se dogoditi i da sam bila zadovljna uloženim novcem - i nije mi bilo žao.

Citat:
ljudi su naviknuti da ne poštuju ono što je besplatno.......


Morala bih dobro promisliti kad sam posljednji put dobila nešto besplatno (ili proizvod ili uslugu) :-k

(ne ubrajam tu neke od forumaša...ali mi ovdje ionako nismo 'po standardu', zar ne narode...)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 31, 2005 3:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
vidite i sami da sam se cinično osvrnuo na dolazak reika u Hrvatsku bilo je tu u početku svakave ekipe koja je nabrzinu okretala lovu i koji briju po onim sajmovima ezoterije i izgledaju vrlo smiješno obećavaju brda i doline....drastičnih primjera imaš i u službenoj medicini npr. jedna doktorica u Koprivnici je navukla svoje pacijente da joj budu jamci i isto tako joj oni sada otplačuju kredite mislim da je o tome bilo nešto govoreno i u Latinici, a oko grešaka službene medicine i
smrti od službene medicine bi se moglo pisati danima....reiki nije svemoguć ne postoji svemoguća tehnika energetskog liječenje i duhovnog razvoja ako čovjek nije spreman za promjenu......i dugotrajan rad na sebi.... to nije instant metoda makar je neki takvom prikazuju i zbog njih je reiki tu gdje je......naravano reki nije ni religija niti sekta niti stil života možda za neke je za mene je to prekarsno i zdravo pomagalo duhovnog razvoja i energetskog liječenja......
razumljiv je i prihvatljiv svima možda drugi stupanj i treći bi predstavljao nekima problem zbog simbola.....
kod biranja instruktora ili učitelja treba biti pažljiv i ne ići na prvu loptu
treba zatržiti reference i upoznati tu osobu, ja sam konkretno radio sa dvojcom instruktora i obojca su mi bili ok,ali ipak sam zadovoljniji sa ovim drugim i sad učim od njega
ja sam konkretno vrlo zadovoljan sa reikiem i imao sam neke pozitivnih rezultate i kod sebe i kod svojih roditelja...mislim da je ljepše riješiti se glavobolje energetskim načinom nego se nakljukati sa tabletama ili ospustiti se od stresa reikiem nego uzimati persen ili nešto jače...dobro može uletjet i koja piva za upuštanje za to jesam u razumnim količinama :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 01, 2005 1:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 27, 2004 10:45 pm
Postovi: 4
Baphomet je napisao/la:
Za mene se reiki uglavnom temelji na placebo efektu. A većina ga koristi za dobru zaradu. Što se može i vidjeti po cijenama za razne "inicijacije" i po mnoštvu podvrsta reikija koje su se pojavile u zadnjih par godina.


Znas kako, po meni je pojavljivanje tih podvrsta znak da su stvari uznapredovale, barem utoliko sto trad. Usui grana koja je najskuplja od svih njih, vise nema monopol nad istinom; ja sam (jos onomad) uzeo Usui inicijaciju, ali ima toliko prica kod njih koje uopste ne piju vodu, tako da najveci deo vremena imam problema da ih uzmem za ozbiljno. To insistiranje na 'razmeni energije' i razne gluposti da inace nece raditi... onako, malo je magijski diletantizam iskreno. :) No, komercijalni ili ne, apsolutno se ne bih slozio da je placebo u pitanju, barem sudeci po prilicno jasnim efektima koji je imala inicijacija, i praksa posle toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 01, 2005 4:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hah, pa sve se ionako naplaćuje, ovdje na 3 D planeti Zemlji!!! Pa i oubičajeni, konvencionalni, doktorski pregled se naplaćuje, a kamoli lječenje!!! I to isto nisu stvari od "par kuna"!!!

Nije sad u pitanju da li bi trebali naplaćivat Reiki ili ne, stvar je u njegovoj primjeni. Još je i Isus lječio Reikijem, a moguće je i "oživjeti" upravo umrlo fizičko tijelo pomoću energije... sad jel Reiki metoda ili neka druga... svejedno - može se na neki način. I konvencionalna medicina ima to - one dvije elektrode visokog napona... hitna služba se svaki dan služi s time. No, bitno je povezati SVA znanja, pa primjeniti ona koja su najbolja u TOM POJEDINAČNOM slučaju u kojem je pacijent.

Placebo efekt je efekt korištenja i usmjeravanja određene energije da se učini ta stvar na koju se brije!!! Tako da je to isto kao i da se energija "dovede" nekom metodom!!!

Zarada svime time je sad sasvim druga priča, i šira je slika cjelokupne situacije gdje se svi skupa nalazimo. Nećemo sad o tome u ovoj temi, bilo bi off-topic!

Dakle, nebi nikome naškodilo ako bi NAUČIO Reiki, ili primjenjivao njegove metode.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 01, 2005 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Šarlatani su najveći problem. Ima ih posvuda, kud god se okreneš ima tih ljudi koji neozbiljno shavćaju sve čega se dotaknu i prodaju maglu. Ispada da smo zemlja sitnih lopova. kud god se okreneš naletiš na nekog lopova. Doslovno, baš posvuda. Ali, nisu svi lopovi. OSim toga što ih stvarno ima, još je i naš stari narodni običaj da prepričavamo i još više napuhavamo loše primjere, a na dobre se ni ne obaziremo. Zapravo, izgleda da ni ne vjerujemo ako netko nešto dobro ispriča ili napravi. Odmah sumnjamo u njegove namjere, a to baš nije neka otvorenost, a ni duhovna zrelost, zar ne?
Da okrenemo...
Ima li tko informaciju o iscjeljenju od neke strašne bolesti, kao npr. raka, kojeg je netko postigao reikijem? Ili, kako je nekome prošla glavobolja, ili zacijelio truli korijen zuba kojeg je trebalo vaditi, ili kako je neko dijete napredovalo u učenju a inače je službeno proglašeno retardiranim? Ili, kako se netko reikijem riješio treme nastupa, menstrualnih bolova, mioma na maternici, zakrčenja u krvnim žilama, ili kako je riješio depresiju, ili ovisnost?

Dakle. je li reiki tehnika koja osim iscjeljenja tjelesnih bolesti, potiče i duhovni razvoj?
Kako se koristi, kako stvari "funkcioniraju", što se radi, kako se meditira, gdje polaže ruke kod konkretnih primjer, koga još treba konzultirati osim reikiste u konkretnim slučajevima,

to bi trebala biti tema ovog topica.
E sad..ja znam odgovore na mnoga pitanja koja sam postavila, ali ne znam sve..pa ako ima još nekog tko zna o čemu govorim, voljela bih podijeliti iskustva.

Pozdrav.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 01, 2005 10:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa mislim da bi mi ti svi skupa bili zahvalni ako bi iznijela neke primjere...

:wink: =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 02, 2005 12:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Dakle moje misljenje o tematici je slijedece....
Netko je rekao da je za reiki potrebna inicijacija.

Sa time se ne bi slozio. Prije bih rekao da to sta je za reiki potrebna inicijacija je pokazatelj svjesnosti danasnjih ljudi nego stvar povezana direktno sa Reikijem.

Da pojednostavnim....Reiki je jedan beskonacan hiperdimenzionalni ocean energije. Taj ocean energije je dohvatljiv preko njegove temeljne "frekvencije".

Medutim vecina ljudi tu frekvenciju jednostavno nema jer je ne moze dosec ili ako moze nepostojana je.
Da bi se prevazisao taj korak upisuju se simboli u auru onoga ko se inicira. Tako se i danas radi jer iluzorno je drukcije ocekivati da bi ga ljudi mogli koristiti.

Kasnije svjesnim obracanjem paznje na te simbole, aktivacijom frekvencije koja korespondira iliti ispisivanjem simbola svjesno ili samom namjerom aktiviramo tu frekvenciju i automatski nam je taj ocean energije dostupan.
Naravno...ako covjek moze dosec sam tu frekvenciju inicijacije je posve nepotrebna. Medutim ti su rijetki.

Dalje ovdje su iznesene i neki "religijski apekti" Reikija. Dakle ljubav svjetlost, principi reikija i sl. stvari koje neki ljudi ponove i po 1000 puta na dan sta samo po sebi nije lose, cak stavise, ali nije ni sustina kao ni prica o doticnom gospodinu Mikao Usuiju ciji je trud ovo znanje vratio na svjetlo dana.
Dakle Reiki sam po sebi nema formu. On izgraduje i lose stvari ako ga se tako oblikuje.

Tu dolazimo do po meni jednog od glavnih problema u lijecenju Reikijem.
Pitanje je zasto se uppce razboljevamo?
Zato sta imamo neku slabost na energetskom planu koja prije ili kasnije nade svoju ekspresiju u fizickom.

Dakle nase vlastite slabosti su te koje oblikuju nase bolesti. Tako i nas mentalni sklop koji te iste slabosti sadrzi kao onaj koji oblikuje reiki program npr.
Dakle sebi je sa te strane najteze pomoci. Uvijek ce lakse pomoci energija kanalirana od osobe bez nekih slabosti drugoj osobi za iscijeljenje tih istih slabosti nego nego energija kanalirana od osobe sa tim slabostima namijenjene bolestima koje su uzrokovane upravo tim slabostima.

Ono sta je sigurno da reiki pomaze i djeluje i to je notorna cinjenica.
Sarlatana ima ali ponekad cak i sarlatan moze prenijeti inicijaciju drugoj osobi jer i tu je on samo kanal.
U krajnjoj liniji svatko od nas dobije pomoc kakvu tad treba bez obzira kakve konkretne kvalitete ta pomoc bila.
Tradicionalni Reiki iliti Usui je danas na "trzistu" samo jedan od ponudenih uz razne karuna reikije, goldenage reiki i sl. Uostalom mozda je i pogresno tvrditi da jedan beskonacan ocean energije korespondira samo sa 4 osnovne frekvencije (simbola), dakle nema razlika misliti da su ti simboli jedini koji postoje.

Ja osobno ne koristim reiki previse za zdravstvene probleme vec za "programiranje", sebe ili drugih, vec prema potrebi i molbi.
Dakle radim da se stvari desavaju po mome.
Tu sam vec zbilja vidio i dozovio svasta. Uglavnom treba biti oprezan oko zelja da se slucajno ne bi ostvarile. Medutim realno tu je reiki samo jedna od tehnika koju koristim pa necu vise o samoj stvari osim njenoj interakciji sa kristalima recimo jer znam da ljudi to ni ne koriste uopce.

Dakle reiki je samo po sebi bez forme i nedefenirano. Dakle nema strukturu. Kristali su obicno tu struktura i savrseno se slazu sa reikijem. AKo su kvaliteni naravno dakle neokrhani i sl.

Raditi reiki sa kristalima je u stanju iznimno pojacati i intezitet i usmjerenost reikija. Tu kristali djeluju kao lupa koja jaca i fokusira "zraku" reikija.

Na dalje moguce su i suptilne manipulacije.

Konkretno recimo da netko zeli zaraditi povecu kolicinu novaca da ne okolisamo hehhe. Ili ajde da kezamo da jednostavno zeli popraviti potezu financijsku situaciju.
Recimo da radi program za tu konkretnu stvar. REcimo i da je napravio taj potez pa je odabrao ametist za pomoc pri toj terapiji na svom zivotu.

Ako ametist stavi u podrucje prve cakre nece imati neki povecani prinos novaca koliko veci uvid u razlog svoje trenutne novcane situacije (ako terapija dobro ide naravno). Dakle osvijescivanjem korijena problema situacija ce se rasplinuti i problem nestati. Problem nece nestati vecim priljevom novaca.
Da recimo radi tu istu stvar sa rubinom na prvoj cakri dobio bi na temeljnoj mogucnosti da zaradi vise novaca.
Dakle drukciji izlaz iz situacije.
Konretno ako radi isti program za tigrovim okom na trecoj cakri bez sumnje bi dosao do pojacanih kontakata koji mu omogucavaju da stekne zaradu iz vise izvora. Sa malahitom na cetvrtoj cakri covjek ce biti mirniji sa svojom trenutacnom situacijom i mozda smanjiti troskove i potrebe.

Dakle svaki program ima nekoliko razlicitih aspekata i kristal je u stanju promijeniti nacin odvijanja programa tj kontekst u kojem se to desava.
Dakle recimo, raditi program na nizim cakrama znaci utjecati materijalnije na neku situaciju u smislu konkretnijih odvijanja dok recimo rad na 6-oj cakri donosi dublji uvid uzroke problema dok rad na 4-oj cakri donosi veci mir i pomireniji odnos sa situacijom sta dalje moze ukloniti blokade koji sprjecavaju veci progres na tom konkretnom polju.
Naravo uvijek treba paziti i na nacin na koji se program deklarira jer je to kljucno u cijeloj stvari.

Takoder programiranje kristala je jedna zasebna tema. Takoder i piramide koji su prirodni amplifikatori energije mogu korespondirati vrlo zestoko sa reikijem sta je iskustvo pokazalo i vise no ocito.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 02, 2005 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Reiki je također tehnika kojom možemo djelovati na ostvarenje ciljeva u raznim područjima života, također i na polju novca, odnosa, itd.
Po određenom slijedu slažu se simboli i puni se reiki energijom.

Energija je univerzalna, nema predznaka, tako će jednako podržati molitve koje su negativne i koje su pozitivne s aspekta naše dobrobiti. Što je pozitivno i što negativno, uvijek ima veze sa stanovištem s kojeg tu pojavu promatramo.
Tako možemo shvatiti i usmjeravanje pažnje na negativnosti u svijetu. Ako oko sebe vidimo prevarante, usmjeravanjem pažnje, prevaranti će se oko nas umnožavati i dobijati na snazi. Usmjeravanjem pažnje na dobro, povećavamo količininu dobroga oko sebe. Usmjeravanjem pažnje na vlastite strahove, umnožavamo prilike gdje se ti strahovi mogu u stvarnom životu ostvariti. KAd smo svjesni da se okolnosti oko nas dešavaju u skladu s onim na što obraćamo pažnju (energiju), tada smo spremni da tu energiju naučimo tako usmjeravati da se ostvare naše pozitivne molitve.

Mala digresija...Sad se možemo zapitati koliko su autori TV-dnevnika svjesni djelovanja ovoga mehanizma, kad u vijesti uvrštavaju crnu kroniku, a nikad bijelu. Vijesti su najgledanija emisija (u vrijeme dok je narod za stolom, dok večera). Koju svrhu ima prikazivanje slika krvavih tijela i detalja koje ne bi trebalo iz pijeteta prema žrtvama prikazivati u krupnom planu. Koju svrhu ima TV program u kojem se može vidjeti isključivo filmove o ubistvima, emisije o političkim problemima koji se da ti se smuči, kad smo TV programom bombardirani negativnim vijestima i isticanjem negativnosti a zanemarivanjem i potpunim ignoriranjem pozitivnih vijesti?


Molitvom u šrem smislu smatramo stavove koje imamo u vezi nečega.
Izreka:" Pazite što molite, moglo bi bam biti ostvareno," je upozorenje da ovladamo svojim mislima i iz glave izbacimo unutrašnji govor koji sadrži negativne molitve, i te negativne molitve zamijenimo pozitivnima.

Na primjer, kad netko ide na put, molitva treba glasiti: "želim da sretno stignem na cilj", "sretno ću stići na cilj i vratiti se kući", a nikako ne "joj, samo da mi se ne desi neka nereća".
Ovaj princip je slikovito objašnjen u knjizi Tajna Sambhale, (dio Celestinskog proročanstva)

Upravo zbog tog principa preporučuje se novim praktikantima reikija da izbjegavaju gledati crnu kroniku, horor filmove, prepričavati priče o nesrećama i sl. i da nauče svoju pažnju usmjeravati na dobro. Otvaranjem kanala pojačava se protok energije, pa je potrbno naučiti pozitivno je usmjeriti. Negativno usmjerena energija vratit će se kao bumerang pošiljaocu, pa tako praktikant koji šalje negativne poruke dobija natrag udarce koje je poslao. Osobe koje to nisu u stanju pojmiti, neće biti zadovoljne učinkom svoje "nove igračke". Preduvjet za napredak je čisto srce i poštene namjere. poštenje i iskrenost i dobronamjernost iznad svega. Zbog toga principi: "danas pošteno"..., " danas štujem"..., "danas me ne brine", tj. "danas me ne plaši"...

Također, učitelj reikija će prektikanta voditi na putu oslobađanja od njegovih strahova i negativnih programa, a time i na put samorazvića i rješavanja obrazaca ego-obrana, koje sprečavaju slobodan protok pozitivne energije, ljubavi kroz život.

U tom smislu, da bi se ubrzao i olakšao proces čišćenja energetskih blokada i negativnih obrazaca, reiki se kombinira sa raznim tehnikama, koje imaju svrhu dovesti praktikanta u stanje da spozna i očisti to što treba. Često se kombinira sa tehnikom kreativne vizualizacije, programiranja DNK, tehnikom kidanja veza, rad s arhetipovima, Silva-metodom, Teorijom B. Brennan, kristalima, šamanizmom, masažom, akupunkturom, homeopatijom, određenom prehranom, ljekovitim biljem, itd. Detaljniji opis međuodnosa reikija s drugim tehnikama je na glavnoj stranici Znanja.
Reiki bi i bez tih "kombinacija" djelovao, ali bi se možda sporije dolazilo do napretka. Kako u našem načinu života vrijeme igra važnu ulogu i stalno nam ga nedostaje, traže se što djelotvornije tehnike koje se mogu ostvariti u realnim mogućnostima zaposlenih ljudi.

I u tom smislu je reiki "praktična" tehnika jer od praktikanta ne iziskuje previše vremena ni truda da bi se tehnika svladala, (bar ne u početku). Jednostavno polaganje ruku na sebe, pola sata dnevno, je nešto što većina ljudi može ostvariti.
Uglavnom, ti početni rezultati u radu s reikijem, koje ljudi imaju na polju fizičkog zdravlja, ponukaju ih da istražuju kako i zašto je došlo do ozdravljenja ili bolesti i neminovno dolaze do širih spoznaja i duhovo se izgrađuju.


Pozdrav!!!!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 06, 2005 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
REIKI I PSIHOTERAPIJA-putovanje kroz vreijeme

Osoba koja ima poteškoća sa svojim svakodnevnim funkcionitranjem, koja je depresivna ili navlači na sebe niz nedaća, a koja svoje probleme ima zbog neke povrede u prošlosti, da bi mogla normalno funkcionirati mora na neki način iscijeliti te povrede iz svoje prošlosti.
Kompleksi imaju korijen u potisnutim emocijama koje su bile po nas razorne u nekoj jako frustririajućoj situaciji. Pojednostavljeno govoreći, osobe koje su nesigurne u sebe i djeluju "smotano", svjesne toga da su "smotane" a ne mogu se toga riješiti, u svojem djetinjstvu su podnosile emocionalne povrede od strane njima bitnih osoba, i nisu uspjele izgraditi u sebi sigurnost i samopouzdanje. Da bi to postigle, moraju se suočiti sa starim ranama i osvijestiti emocije koje su potisnule, te izgraditi u sebi taj centar koji nedostaje.
Psihoanaliza je "službena" tehnika kojom će pacijent iz podsvijesti u svijest dovesti potisnute bolne događaje iz svoje prošlosti, najčešće ranog djetinjstva, i osvijestiti ih i dati im dimenziju koja je realna, te naučiti kako dalje živjeti s time. Time će i njegov život postati kvalitetniji, dakle, prestat će depresirati, prestat će privlačiti nevolje, postat će zadovoljnija i funkcionalnija osoba, sigurna u sebe, donosit će prave odluke u pravo vrijeme, postat će integrirana osoba, kako to psihijatri nazivaju.
Psihoanaliza se kod nas ne obavlja u državnim ustanovama, nego u privatnoj praksi. Traje od godinu do pet godina, i iziskuje dosta novaca. (Unatoč tome, isplati se, jer su dobrobiti neprocjenjive)

Reikijem također možemo učiniti istu stvar. Na problem (depresija, problemi s ljubavnim partnerom, problemi s novcem, nesigurnost u komunikaciji, neisgurnost u pristupanju osobama istog ili suprotnog spola, itd...) pošaljemo reiki simbol kojim otvaramo prostor i vrijeme, te simbole kojima iscjeljujemo problem u prošlosti i njegove implikacije na našu sadašnjost i budućnost.

Također, meditacijom "ranjeno dijete" upoznamo svoje unutrašnje ranjeno dijete i simbolima reikija i reiki energijom iscjeljujemo njegove rane. (Naravno, i ova tehnika iziskuje dosta ulaganja vremena, truda, i novaca, ali...i to se isplati više nego ostatak života provesti kao "smotana" i nesigurna, vejčito nesretna ili vječito nezadovoljna i ljutita osoba)

Kombinacijom reikija i psihoanalize, dolazi se do bržih iscjeljenja psihičkih smetnji. Također, i u kombinaciji s homeopatijom, koja će kemijski razgraditi blokade, dolazi se do bržeg otpuštanja tih blokada. Pri tome je važno kako ćemo i čime ispuniti nastale praznine, jer samo oslobađanje od negativnih uzoraka bez stvaranja novih koji su pozitivni, neće dovesti do usklađenosti kojoj težimo.

Tim postupcima , koje zovemo i rad na sebi, mijenjamo strukturu svoje ličnosti, i počinjemo funkcionirati drugačije u našim svakodnevnim situacijama. Problemi u konkretnom životu nestaju i učimo novi način ponašanja, koji će nas više približiti usklađivanju našeg vanjskog ponašanja s našom istinskom biti.

Ovaj postupak možemo shvatiti i kako putovanje kroz vrijeme, kao vraćanje u prošlost da bi se djelovalo na sadašnjost i budućnost.
Slikovito, to je nešto kao vremenski stroj koji putuje u prošlost i tamo popravlja što treba popraviti.

Vezano za napise na ovom sajtu, da zločesti 4D OPS mijenjaju prošlost u svoju korist....
Eto, svi mogu putovati u prošlost i mijenjati je da bi sadašnjost bila bolja, da bi od te promjene imali koristi.
Upitna je motivacija zbog čega se to poduzima. Ako nastojimo popraviti sebe da bismo mogli i drugima biti bolji, da bismo postigli da voleći sebe postanemo sposobni voljeti druge, onda je to ispravna motivacija.

Da li se postupcima koje sam opisala može putovati u prošlost da bi se manipuliralo drugima u svoju korist????

Prema etici reikija to ne bi bilo moguće, jer svako nametanje svoje volje vraća se kao bumerang pošiljaocu.
Npr. ako nametljivo pokušate slati reiki osobi koja od vas to nije tražila i ne želi ga primiti, energija će se raspršiti u prostoru bez određenog cilja (rasipanje), ili će vam se vratiti, a ako je osoba kojoj šaljete tako nastrojena, vratit će vam se kao snažan i neugodan udarac s popratnom glavoboljom ili drugim neugodnim simptomima. Prema tome, nemoguće je nametati iscjeljenje koje bi (pa subjektivnom mišljenju) trebalo koristiti primaocu, a kamo li nametati nešto u vašu korist a na štetu osobe kojoj šaljete.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 07, 2005 9:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Organski, slazem se da inicijacija nije presudna. Mene je prije 7 godina " inicirao " frend, koji ne da nije bio reiki majstor, nego nije imao ni prvi stupanj 8) I tako ja nabavio neke knjige o reikiju i nastavio svaki dan meditirati kroz cakre. Ne zelim pricati o iskustvima, vizijama i promjenama koje su se dogadjale u meni. Dvije godine nakon toga otisao sam na pravu inicijaciju i naravno, razlika je bila i vise nego ocita. Reiki je fantasticna stvar koja se moze koristita na bezbroj nacina, od cisto trivijalnih, preko raznih ugoda cula pa sve do sirenja percepcije i postavljanja svijesti na visi nivo, kao i kratkih ( ali impulzivnih ) osjecaja onoga sto bi mogao biti pocetak cetvrtog denziteta. No, ipak, reiki ne prakticiram vise svaki dan ( kao ni DNA vizualizaciju ), za razliku od rada sa andjelima i arhandjelima. Za cisto opustanje dovoljno mi je leci, stavit ruke na srcanu cakru i za 10 minuta sam ischilliran ko spricer :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 09, 2005 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Slažem se da bi se neki doživljaji u radu s reikijem mogli povezati s onim što se naziva 4 denzitetom, ili još višim.

Reikijem se radi na fizičkoj, astralnoj i na mentalnoj razini, na auri, na hari, na svim nivoima tijela, od fizičkog do katehetičkog.

Doživljaji u prakticiranju reikija se teško daju opisati, a za mene su najintenzivniji doživljaji prijenosa reikija između dvoje reikista. To što se doživljava mislim da je ono čemu svi težimo, za čime tragamo. Osjećaj harmonije sa samim sobom i sa svime oko sebe, sa svojom prošlošću i budućnošću, sa svim bićima. Osjećaj cjelovitosti. To je osjećaj davanja i primanja bez uvjeta, s potpunom predajom. Predivan je osjećaj kad tijelom struji toplina koja vibrira i prati je ugodno uzbuđenje spojeno s osjećajem unutarnjeg mira i jedinstva sa samim sobom i sa svime oko sebe.
Ima se osjećaj da se raste, lebdi, roni, i istovremeno uranja u zemlju. Nemam riječi kako bih to opisala, ali, to je, po mojem iskustvu, ono zbog čega je (meni) vrijedilo godinama raditi na sebi. Isplati se.
Također su predivni osjećaji koji prate tretmane i inicijacije, i kad ih primaš i kad ih daješ. Doživljaij i ojećaji koji prate predavanje duhovnom vodiču, također su riječima teško opisivi, ali mogu reći da su to intenzivni ugodni osjećaji i da su pozitivni i osnažavajući.
Nakon takvih doživljaja svijet više nije isti. Teško da osobu koja je to bar jednom iskusila, može išta više vratiti natrag u stari svijet uobičajenih svakodnevnih doživljaja.
"Uobičajene" svakodnevne situacije u kojima sakodnevno energiju rasipa većina ljudi, pojačavajući tako svoje osjećaje frustriranosti, nezadovoljstva, izgubljenosti, nesigurnosti, utarnje praznine, gnjeva zbog neostvarenih ciljeva u borbi za moć, razočaranja i patnje koje nam namjerno nanose drugi ljudi, situacije koje su uobičajenim načinima ponašanja nerješive, i u kojima se očituje sve što nazivamo OPS-načinom djelovanja, jednostavno te više ne dotiču, i ne mogu te izbaciti iz takta. Gotovo je nemoguće da te iscrpi netko od onih koje ovdje nazivamo organskim portalima, a ako se i dogodi, znaš i možeš se obraniti. (A takvi su u stanju doslovno energetski pojesti čovjeka, čak i vlastito dijete ili roditelja..)....

Po meni, reiki je jednostavan, prirodan i djelotvoran "alat" kojim se možemo obraniti, razvijati, iscijeliti rane i izgraditi sebe, i rasti do tko zna kojih dimenzija (ja vidim samo do mjesta do kojeg sam stigla, ali ima i dalje...) Samo, treba predano raditi, i darovi reikija ne dolaze preko noći ni "nezasluženo".
"Tek kad tvoje noge budu oprane krvlju, možeš stati pred lice Učitelja"..
Ta rečenica ima višestruko i metaforično značenje, ali to je već nova tema..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 09, 2005 11:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Lijepo receno, Arwen :wink: Ali opet, ima izuzetaka. Recimo, jedan frend je odustao od reikija ( ako se to tako moze nazvat, posto ga jos uvijek ima ), jer se nije mogao nositi sa fazom suocavanja sa samim sobom. Znam i jednu zenu koja je reiki majstor a zivi potpuno suprotno od svega sto reiki predstavlja - laze, radi spletke, licemjerna je, primitivna, pije u povecim kolicinama itd. Cuo sam i za neke reiki majstore koji su agresivni...Mozda je bolje da zadnja dva primjera ostavim za neku buducu temu - na primjer " Reiki i Organski Portali " :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 8:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
je..čujem i ja o "nekima tamo" koji ne služe na čast majstorstvu kojim se predstavljau, i to najvieš čujem peko ovakvih izvora, dok u svojoj okolini baš i nemam tako drastičnih negativnih primjera.
Osobno poznajem jednu ženu koja je reiki majstor-učitelj i nije još riješila zadatke u radu na samoj sebi koje je trebala još na trećem stupnju, ali sam uvjerena da hoće. ti zadaci se odnose na rad na egu i svemu što je s time povezano, a obično je nerazriješeni ego najočitiji u materijalističkoj orijentaciji na sticanje i zgrtanje novca ili slave. Napredovanje je onemogućeno dok se ne riješe zadaci pojedinog stupnja, ali, to napredovanje nije paralelno sa dobivenim inicijacijama. Inicijacija u viši stupanj se može dobiti u nekom trenutku, međutim, ona "sjeda" u onom trenutku kad je otvoreno sve što treba, a često ne sjeda odjednom nego u fazama.
Npr., to je najočitije u inicijaciji u dvojku. Inicirana osoba jednostavno ne može zapamtiti mantru i sliku nekog od simbola, i ne može se njime služiti dokle god nije za to zrela (tako jedna moja već dvije godine radi s dvojkom, ali samo prvi i treći simbol, drugi se ne usuđuje dotaknuti, što je zapravo, za nju dobro) . Prema tome, moguće je da postoje majstori i učitelji koji to zapravo i nisu po svojem unutarnjem stanju i stupnju vlastitog duhovnog razvoja, ali ih to ne ometa da prenose tretmane i inicijacije i kvalitetno pomažu drugim ljudima. Stupanj vlastitog razvoja i razvoj ljudi kojima prenosimo reiki, to jedno s drugim nema puzno veze, na sreću.

Ono na što se napredovanje odnosi i gdje se očituje, je harmonija sa samim sobom i sa okolinom, dakle, s drugim ljudima, prirodom i sa cijelim svemirom. (koliko si produhovljen možeš jednostano provjeriti po tome koliko ljepote možeš oko sebe vidjeti i koliko intenzivno doživljavaš tu ljepotu). Koliko je tko napredovao, prema tome, samo on lično zna, ako možemo kao mjerilo napretka uzeti unutarnji mir, doživljaj cjelovitosti, ljubavi, i spojenosti sa samim sobom i svim oko sebe, te vanjske pokazatelje duhovnog napretka.

O tome tko koga poznaje...
Osobno poznajem i ženu kojoj je reiki počeo smetati, jer se nije osjećala dobro kad ga je prekticirala. Ženska se zna povremeno napušiti i uzeti "malo stimulansa". Samo po sebi obajšnjivo.
Poznajem muškarca kojem je reiki pomogao (došao je na tretmane da "vidi koji je to vrag"), čovjek je iscijelio čir na želucu, (vidi se na nalazima liječnika prije i poslije tretmana) ali on to ne priznaje i tvrdi da su sve to gluposti i da nas svih treba pohapsiti.
Međutim, to su rijetki izuzeci. Poznajem više onih kojima je reiki doslovno spasio život od bolseti i kojima je donio novu dimenziju u život, pa su sada ljudi koji se više ne ljute na cijeli svijet, nego ga prihvaćaju zdravo i prirodno i pozitivno djeluju u svojim sredimama.
Poznajem i velike majstore koji su drastično smanjili cijene i naplaćuju tek toliko da se ljudi ne bi osjećali obaveznima prema njima, da se ne zakače za njih u odnosu koji nije primjeren, i koji rade neumorno, i rade s energijama i formama koje su po njih same zahtjevene a i na neki način opasne po život, potpuno besplatno i bez iakavog očekivanja zahvale ili priznanja. Rade to u tišini i bez samoreklamiranja.

Kod nas je, eto, normalno, čak i poželjno da se ističu loši primjeri. Po meni, to je odraz stanja nacije, mentalnog zdravlja, duhovnog stanja, a o kulturi nećemo...
Na primjer, u mojem gradu je djelovala jedno vrijeme jedna od vodećih reikistica kod nas, poznata i van naše zemlje. Jedna grupa ljudi se okomila na nju iz vjerskog fanatizma, a jedna pak iz čiste zlobe, šireći neistine o štetnom djelovanju reikija na njezine učenike, blateći pri tome nju kao osobu. U kuloarima se pričalo kako će je tužiti sudu i kako će se potpisivati peticija za njezino protjerivanje iz grada. Prazna slama, naravno. Na žalost, malo tko se od ljudi kojima je pomogla usudio nešto reći u njezinu obranu, ili iznijeti svoje iskustvo koje je svakako bilo pozitivno, ni javno, niti u kuloarskim naklapanjima. JAdno, zar ne?
Od tih priča koje su se širile, ima i takvih bedastoća i bljezgarija, da ti se smuči. dijelom im je kumovala i lokalna bioenergetičarka pljujući po reikiju, reklamirajući pri tome svoje usluge, koje također naplaćuje, ali ne po cijeni od 200 kuna za 4 sata, nego 200 kuna za pola sata. Da stvar bude smješnija, obje su bile učenice kod jednog čuvenog energetičara i dostigle isti stupanj u toj tehnici, s time da naša bioenergetičarka nije iskusila reiki, pa ne bi smjela o njemu suditi, a najmanje se ne bi smjela povoditi se za tračevima i prenositi ih dalje, sve na osnovu toga "što su ljdi rekli..."
Reiki tretman je sličan tretmanu bioenergije u dijelu prijenosa energije, ali traži duhovnu samospoznaju,a to je za mnoge previše bolno. Stradao bi njihov ego, kojeg tako brižljivo njeguju, pa takve ne možeš navesti da spoznaju mentalne, psihičke i duhovne uzroke svojih tegoba.
Po mojem uvjerenju, sve već dolazi na svoje mjesto i takve priče su kratkog vijeka. Ali ipak, negativna energija je negativna energija, ipak nanese štetu, makar i privremenu.
Reiki "propovijeda" da se kanimo širenja negativne energije u svakom obliku. Praktikantima se savjetuje izbjegavanje horor filmova, prepričavanje tračeva, ogovaranje, laganje, spletkarenje, nego ih se upućuje na put gole istine u svakom segmentu života. Reikisti znaju da se sve vraća i sve plaća, pa tako i svaka negativnost koju šalju u okolinu, vraća se pojačano. Zato bi trebali biti još oprezniji od neiniciranih ljudi ako se već bave nečim nečasnim.
Ima i ljudi koji se lažno predstavljaju kao reiki majstori. Reikisti dobijaju certifikate s pečatom i potpisom svog majstora, a valjanost certifikata se može provjeravati po liniji reikija, do začetnika linije.
Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 10:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
što će tko isticati, stvar je osobnog izbora, ali ne samo toga.
to je mnogo kompleksniji mehanizam.

pokušat ću to objasniti u najkraćim crtama.
stare poslovice: "lopova ne možeš prevariti", "dobar i budala su braća."
Možemo vidjeti ono što mi sami jesmo. ono što nismo za nas izgleda kao i da ne postoji.
Ako smo lopovi, u ljudima oko sebe vidjet ćemo lopove, i svatko će nam izgledati da je spsoban za krađu, da ima sumnjive namjere. Nećemo se nikad opustiti i s povjerenjem predati nekome da čuva naše blago. Pošteni nam izgledaju sumnjivi, iako nam osobno nisu naštetili, stalno nam se čini da bi to moglli i da imaju takve namjere.
Ako smo do kraja dobri, spremni pomoći, nikad ne lažemo, ne ogovaramo, ne zaželimo nikome zlo, puštamo druge na miru i sklapamo samo poštene ugovore, tada nam se čini da su i drugi takvi. Prilazimo otvoreno ljudima, s povjerenjem, jer nam niti ne pada na pamet da bi se moglo dogoditi da izigraju naše povjerenje,. Takve ljude je lako nasamariti, pokrasti, prevariti u svakom smislu, napraviti da ispadnu budale.
Kad smo zaljubljeni, svijet oko nas izgleda nam ljepše. Kad smo u nekoj nevolji, vidimo oko sebe sve same nevolje.
ako to promatramo iz gledišta metafizike, ovdje je na djelu zakon da slično privlači slično. Odašiljemo energiju određene kvalitete i time otvaramo put za još slične takve energije. Ako nam ta energija ne odgovara, nije pozitivna prema kriteriju našeg zdrvlja, zadovoljstva i radosti, osjećat ćemo se još gore. Ako želimo promjenu, ona će biti moguća tek kad se odigra na mentalnom planu, pa tek onda na fizičkom. Obrnuti put teško da funkcionira u smislu da će promjena u fizičkome inducirati promjenu u metalnom planu. Promjene idu odozgo prema dolje, od mentalnog prema fizičkom, od "glave" prema niže.

Osim toga, misli poprimaju oblik misone forme na astralnoj razini. Misaone forme ponašaju se kao astralni entiteti, ako su osnažene emocijama, dobijaju na snazi. ISticanje negativnosti kada je nutemeljeno, osnovano na neprovjerenim informacijama, pretjerano i bez imalo kriterija, umnožava ukupnu količinu negativne energije. Isticanje negativnosti u smislu da se negativnost koja je realna otkloni, pozitivno je.
Negativna energija se ponaša kao i svaka energija- ona protiče, mijenja formu, time je moguće da se širi i na područja koja na prvi pogled ne izgledaju kao da imaju veze s početnim impulsom kojim je negativna energija poslana.

Na isti način širi se i pozitivna energija. Dakle, i pzitivna se može širiti, umnožavati, očitovati na širokim područjima.

Pod pozitivna i negativna energija podrazumijeva se energija koja podržava život i energija koja ne podržava život. Što bi W Reich rekao: orgon i dedli orgon.
Pozato je da sami kreiramo svoj svemir, svoj život, i okolnosti u kojima smo se našli. Prema tome, logično je da ono što mislimo i ono što govorimo bitno utječe na nas same, a ne samo na našu okolinu. Ako smo pozitno orijentirani, dobijamo pozitivan povrat , ako smo negativno orijentirani dobijamo to isto.

Što ćemo izabrati, stvar je osobnog izbora i slobodne volje.
Taj izbor je uvjetovan djelomično strukturom ličnosti, a djelomično inavikama koje smo stekli u svojoj kući i iz okoline (odgoj).

Obiteljski stil komunikacije je lako uočiti na ljudima oko sebe. Možemo promatrati stil komunikacije između članova obitelji i u odnosu prema oskolini. Lako je vidljivo da su članovi neke obitelji orijentirani da prate druge ljude i uočavaju samo njihove greške. Kod nekih je običaj da jedan drugome traže greške, i nikad ne pohvale jedni druge, niti roditelj svoje dijete, niti obrnuto. Kod nekih obitelji je pak normalno da jedan drugoga pretjerano hvale, glorificiraju i najmanje uspjehe, a greške se stavljaju pod tepih. Neki su pak uspjeli pronaći neku sredinu i djeluju razumno. To su duboko ukorijenjene navike u komunikaciji koje nosimo od kuće, koje ćemo prenijeti u nove odnose koje sklapamo izvan obitelji.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz