Sada je: sub apr 20, 2024 8:25 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: kandida kao uzrok raka pr dr.Simonciniju + pun nos i sinusi?
PostPostano: sub sep 25, 2010 5:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Upravo sam, čitajući opet dr.Simoncinija i simptome kandidijaze, zbrojala 2 i 2 i shvatila što je bio uzrok mojih dugogodišnjih patnji sa neizlječivom "upalom sinusa" i kako i zašto mi je uspjelo riješiti je se!

Počeću ispočetka.
Pročitala sam simptome kandidijaze i što ju uzrokuje (što uzrokuje nenormalno razmnažanje gljivice kandide albicanis u tijelu):

Najčešći uzročnik gljivične infekcije je Candida albicans (90 - 95%), gljivica koja se i prirodno u manjem broju nalazi u naborima našeg crijeva. Pod različitim utjecajima, a prije svega kod liječenja antibioticima, kod oslabljene reakcije imunološkog sustava ili uporabe imunosupresivnih lijekova, oralnih kontraceptiva, hormonske nadomjestne terapije ili antiandrogena, kod dijabetesa melitusa kao i u trudnoći, dolazi do njihovog neprirodnog razmnožavanja. Posljedica ovog bujanja gljivica nije samo lokalna infekcija rodnice, već i utjecaj na propustljivost sluznice crijevnog trakta, tako da je na ovaj način omogućena apsorpcija mnogih štetnih tvari i alergena iz hrane, koje bi inače bile u potpunosti eliminirane kod očuvane funkcije sluznice crijeva.

Uobičajeni simptomi gljivične infekcije su peckanje, crvenilo, neugodan osjećaj i svrbež, te bjelkasto-žućkasti sirasti iscjedak iz rodnice. Uklanjanje ovih simptoma relativno je jednostavno i za to postoje brojni lijekovi, kako u klasičnoj tako i u homeopatskoj medicini. Holistička medicina ukazuje kako je neophodno izliječiti sveukupnu gljivičnu bolest, a ne samo lokalnu infekciju, te simptome kandidijaze svrstava u pet kategorija:
Opći simptomi: umor i nedostatak snage, depresija, glavobolje, bolovi u mišićima i zglobovima, gubitak pamćenja, izrazita osjetljivost prema kemikalijama, ponavljane mokraćne infekcije, osjećaj ošamućenosti.
Probavni simptomi: plinovi, nadutost, učestali zatvor i proljevi, probavne smetnje, grčevi u crijevima.
Respiratorni simptomi: kronični iscjedak iz nosne šupljine koji se cijedi po stražnjem dijelu ždrijela, čest kašalj, grlobolja, prehlada, astma, alergije.
Kožni simptomi: ekcem, peckanje, osip, infekcije drugim vrstama gljivica.
Hormonalne smetnje: neredovita mjesečnica, menstrualni grčevi, predmenstrualni sindrom, promjene raspoloženja, poremećaj rada žlijezda s unutrašnjim lučenjem, hipotireoza, hipoglikemija.



Mene su svi ti simptomi mučili godinama!
Sjećam se da su mi tada doktori (nakon što sam zbog prevelikog mjesečmog krvarenja više puta pala u nesvijest) rekli da ne postoji nikakav lijek koji bi smanjio krvarenje (za čaj od stolisnika saznala sam puuuno kasnije) pa su mi odredili da po 4-6 mjeseci uzimam oralne kontraceptive da bih manje krvarila i da mi se popravi krvna slika. Tu je sve krenulo nizbrdo.

Počeli su mi se sinusi zaštopavati od obilnog... nečeg, što su prozvali "upalom sinusa" i počeli mi davati antibiotike, jedan za drugim, sve jače i jače. Na brisu nosa nisu našli ništa - jasno, jer su tražili bakterije i viruse, a sinusi su bili puni gljivica!
Čitam Respiratorne simptome: pa to je bilo to!!! Sve bi mi se noću zalijepilo pa sam to iskašljavala i davila se noću u kupaonici, a što god uradim sve mi je gore!

Došla je i candida albicanis u rodnici; što je bilo u opetovanim kurama vaginaleta to neznam, ali gljivica je bilo sve više.

SVE simptome sam imala, a što god bi mi doktori dali bilo bi mi sve gore!

Kada je to prestalo, pitam se.
Prestalo je kad sam ja prestala uzimati lijekove i kada sam napravila nekoliko kura čišćenja organizma, kao i alkalnu dijetu, MMS... e da, MMS je sigurno pomogao, jer on ubija sve te male-male koji nas napadaju: bakterije, viruse, GLJIVICE...

Mene je sada najviše naljutilo kad sam pročitala Respiratorne probleme i vidjela sve simptome koji su mi godinama uzimali san, a bili su okvalificirani kao upala sinusa, ali u stvari bilo je toga još i još.
Kad mi je mali nekidan iz škole došao doma sa početkom gadne viroze dala sam mu da grglja otopinom sode bikarbone, da iščetka zube i zubno meso sodom bik., i znate šta? Grlobolja je odmah prestala, šlajm od šmrkalja isto, pa je i početna temperatura prestala jer nije bilo više potrebe za njom.
Ostao je doma 2 dana, malo kašljucao i bio malo umoran, ali njegovi iz razred su dobili visoku temperaturu sa poplavom iz nosa uz jaki kašalj i iskašljavanje. (nisam doktor da im dijelim medicinske savjete, po našem Zakonu mogli bi me tužiti za to. Natuknuću im svima što da rade, pa tko hoće probati...)

Svi vi koji ste ovo čitali zbog problema sa stalno punim nosom i sinusima: probajte! Probajte grgljati otopinom sode, probajte ju ušmrknuti, oprati zube i zubno meso, popiti malo... Kod mene i mojih je radilo!

Pun je NET Simonćinijeve terapije, ja ću samo postaviti drugi gio onog kratkog članka. Htjela sam sa vama podijeliti ovo svoje OTKRIĆE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kandida kao uzrok raka pr dr.Simonciniju + pun nos i sin
PostPostano: sub sep 25, 2010 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Najčešći uzročnik gljivične infekcije je Candida albicans (90 - 95%), gljivica koja se i prirodno u manjem broju nalazi u naborima našeg crijeva. Pod različitim utjecajima, a prije svega kod liječenja antibioticima, kod oslabljene reakcije imunološkog sustava ili uporabe imunosupresivnih lijekova, oralnih kontraceptiva, hormonske nadomjestne terapije ili antiandrogena, kod dijabetesa melitusa kao i u trudnoći, dolazi do njihovog neprirodnog razmnožavanja. Posljedica ovog bujanja gljivica nije samo lokalna infekcija rodnice, već i utjecaj na propustljivost sluznice crijevnog trakta, tako da je na ovaj način omogućena apsorpcija mnogih štetnih tvari i alergena iz hrane, koje bi inače bile u potpunosti eliminirane kod očuvane funkcije sluznice crijeva.

Uobičajeni simptomi gljivične infekcije su peckanje, crvenilo, neugodan osjećaj i svrbež, te bjelkasto-žućkasti sirasti iscjedak iz rodnice. Uklanjanje ovih simptoma relativno je jednostavno i za to postoje brojni lijekovi, kako u klasičnoj tako i u homeopatskoj medicini. Holistička medicina ukazuje kako je neophodno izliječiti sveukupnu gljivičnu bolest, a ne samo lokalnu infekciju, te simptome kandidijaze svrstava u pet kategorija:
Opći simptomi: umor i nedostatak snage, depresija, glavobolje, bolovi u mišićima i zglobovima, gubitak pamćenja, izrazita osjetljivost prema kemikalijama, ponavljane mokraćne infekcije, osjećaj ošamućenosti.
Probavni simptomi: plinovi, nadutost, učestali zatvor i proljevi, probavne smetnje, grčevi u crijevima.
Respiratorni simptomi: kronični iscjedak iz nosne šupljine koji se cijedi po stražnjem dijelu ždrijela, čest kašalj, grlobolja, prehlada, astma, alergije.
Kožni simptomi: ekcem, peckanje, osip, infekcije drugim vrstama gljivica.
Hormonalne smetnje: neredovita mjesečnica, menstrualni grčevi, predmenstrualni sindrom, promjene raspoloženja, poremećaj rada žlijezda s unutrašnjim lučenjem, hipotireoza, hipoglikemija.
Prehrana kod gljivične infekcije podrazumijeva na prvom mjestu prehranu bez kvasnih gljivica. Ovakova prehrana je istodobno i dijagnostička i terapijska. Učinke treba pratiti najmanje nekoliko tjedana, a s ovim načinom prehrane može se nastaviti onoliko dugo koliko nekome odgovara. Neke se žene osjećaju mnogo bolje odabirući namirnice po ovim preporukama i odlučuju se nadalje zadržati ovaj način prehrane. Ipak, dobro je postupno vraćati namirnice u svakodnevnu prehranu kako bi se ustanovio njihov učinak. Ukoliko se simptomi koji upućuju na gljivice ponovno javljaju, tako ćete točno znati koju hranu doista trebate izbjegavati.

Prehrana bez kvasnih gljivica podrazumijeva
izbjegavati šećer, kao i
izbjegavati namirnice koje sadrže gljivice i plijesni.
Izbjegavati šećer: Gljivice se hrane šećerom, razlažući ga do ugljičnog dioksida i vode. Pri tome nastaju mnogobrojni simptomi, a najčešće se javljaju probavne smetnje kao što su stvaranje plinova i nadutost. Izbjegavati šećer znači mnogo više od jednostavnog prestanka dodavanja šećera u jelo ili čaj, to znači provjeravati prisutnost šećera u svim jelima kojima se hranimo. Na svakom proizvodu je potrebno ponaosob pratiti oznake proizvođača o svim sastojcima koji su korišteni u proizvodnji. Potrebno je izbjegavati: maltozu, kukuruzni sirup, umjetna sladila, fruktozu, kukuruzni škrob, sodu, laktozu, mliječni šećer sadržan u mliječnim proizvodima.
Izbjegavati namirnice koje sadrže gljivice i plijesni: Ovo prije svega znači izbjegavati namirnice kao što su kruh, kolači, keksi i drugi rafinirani ugljikohidrati, industrijski voćni sokovi, umak od rajčice (osim "domaćeg" pripremljenog od svježih rajčica), potom izbjegavati hranu koja sadrži ocat, ukiseljeno povrće, dimljenu hranu, alkohol, fermentiranu hranu, sušeno meso i voće, gljive, pistacije i kikiriki.

Umjesto toga jedite zdravu hranu koja ne sadrži gljivice i plijesni: cjelovite žitarice popute smeđe riže, prosa, ječma, te svježe povrće. Veoma je korisno zeleno povrće pripremljeno na pari jer obiluje klorofilom koji djeluje pročišćavajuće. Dopuštene su i morske biljke, raženi kruh, kukuruzne kokice, tortilje, tofu, miso, obični jogurt, krto meso, svježa riba, meso prirodno hranjene peradi i jaja prirodno hranjenih kokoši. Novija istraživanja pokazuju kako i prirodno čisto maslinovo ulje, uzimano u malim količinima suzbija neprirodno razmnožavanje gljivica. Češnjak, kako sirov, tako i kratko prokuhan pomaže u procesu uklanjanja kandide iz crijeva.
Suplementi: Pokatkad promjena načina prehrane nije dovoljna u obrani od gljivica. U suzbijanju gljivične infekcije od koristi mogu biti i slijedeći dodaci prehrani:
Lactobacillus acidophyllus: radi se o "prijateljskim" bakterijama koje u prirodnim uvjetima naseljavaju kako crijeva, tako i rodnicu. Ove bakterije stvaraju iz glikogena mliječnu kiselinu koja osigurava nizak pH sredine u kojoj se nalaze, te na taj način čine prvu obrambenu liniju u nastupanju različitih infekcija. Prirodni izvor laktobacilusa je obični jogurt (Acidofil, LGG, Biojogurt itd). Također su mnogobrojni suplementi koji sadrže ove bakterije: tablete, kapsule, prah i napitci.
Sredstva protiv gljivica: Osim lijekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih sjemenki, češnjak, kaprilna kiselina i berberin, koje možete potražiti u nekoj od trgovina zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbiraju u krv, pa ih možete uzimati i za vrijeme trudnoće i dojenja.
Candida Yeast: homeopatski pripravak koji potpomaže uspostaviti zdravu ravnotežu gljivica u organizmu.
Multivitamnski preparati: vitamin C; vitamini B kompleksa, cink, magnezij, elementi u tragovima i esencijalne masne kiseline pospješuju obrambenu sposobnost organizma i sprječavaju povrat gljivične infekcije.


http://www.poliklinika-harni.hr/teme/gi ... ticand.asp


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kandida kao uzrok raka pr dr.Simonciniju + pun nos i sin
PostPostano: pon sep 27, 2010 4:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Tazika, jedno veliko HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kandida kao uzrok raka pr dr.Simonciniju + pun nos i sin
PostPostano: pet okt 01, 2010 8:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Znači kiseli kupus i sveže slatko voće su kontraindikativni kod lečenja od gljivičnih infekcija???


Zadnja izmjena: baki; pet okt 01, 2010 9:17 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kandida kao uzrok raka pr dr.Simonciniju + pun nos i sin
PostPostano: pet okt 01, 2010 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Ja sam relativno uspešno sodom bikarbonom, prskanjem/špricanjem lečio vrtne kulture od gljivica (plamenjače)...

Još nisam našao vremena za detaljno proučiti ovu problematiku, ali kako mi se čini, gljive ne vole alkalnu sredinu...

Inače je i bordovska čorba alkalne rekacije...
Ne znam kako stvari stoje s ostalim fungicidima...?

Znam da su pojedini sportski nutricionisti savetovali 20-25g sode bikarbone u vodenom rastvoru, u toku dana, kao pripremu tela za intenzivne sutrašnje napore...
Onda bi možda, u nekom kraćem periodu, na primer 7-10 dana, konzumiranje 3 dnevne doze od po 5grama u čaši vode, bilo bezazleno obzirom na neželjene efekte (ako ih ima), a vrlo efikasno u lečenju infekcija...
Ne znam, tek mi je palo napamet (i zato to uzeti samo kao ideju, nikako informaciju).
Lično znam nekoliko osoba koje zbog, navodno, preterane kiseline u želucu (hiperhlorhidrija), svakodnevno piju minimalno 5g sode bikarbone (čak i do 20g), i tako decenijama...

Postoje i prilično alkalne izvorske vode, ili flaširane izvorske vode... možda su one sigurnije za primenu od sode bikarbone...

Ono što ja znam je da Zeleni kašasti sokovi (vidi Viktorija Boutenko na ovom linku), sigurno pomažu kod problema sa sluzi, probavom, acidozom, gljivičnim infekcijama...

Pozdrav :love3:

PS:
A i slažem se s ovim što je Džabaludin pisao dole (s prvom knjigom, drugu nisam čitao jer je nemam)...


Zadnja izmjena: baki; sub okt 02, 2010 6:48 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kandida kao uzrok raka pr dr.Simonciniju + pun nos i sin
PostPostano: sub okt 02, 2010 5:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Puno korisnoga o ovoj temi pise kod Malahova u knigama: "Zivot bez parazita" i "Tumori"

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kandida kao uzrok raka pr dr.Simonciniju + pun nos i sin
PostPostano: sri okt 06, 2010 11:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Hvala, od srca, na poučnim postovima :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz