Sada je: ned apr 28, 2024 12:40 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Prečišćavanje vode
PostPostano: pon nov 01, 2010 11:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Imam kuću van beograda, gde mi je namera da se preselim kad završim školovanje, ali je problem voda. Imao sam neku poplavu tamo, pukla cev, i zavese i pločice su bile crvene od koliine gvožđa u vodi. A čuo sam i da je dosta u tom kraju obolelih od raka i drugih boleština (gde nisu bolesni :) ). Takođe bih i zasadio nešto, pa se ne bih ni usudio da zalivam biljke takvom vodom. A i o sopstvenom tuširanju da ne govorim. Zato me interesuje vaša iskustva sa nekim prečišćivačima vode, i za piće i tuširanje, a li i za baštu. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prečišćavanje vode
PostPostano: uto nov 02, 2010 6:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
I mene takodjer interesira na koji nacin bi se voda mogla precistiti da se rijesimo teskih metala i klora, odnosno svega onoga sto u vodi ne bi trebalo da bude.Ako i postoji neki preciscivac, onda cisti i ono sto bi trebalo ostati u vodi #-o . Da li postoji nesto sto bi moglo precistiti vodu, pa je onda "obogatiti" tvarima koje sadrzi izvorska voda? Na um mi pada samo to da bi voda trebala da prodje kroz zemlju svim svojim putanja, prije nego stigne do izvora.Ima li kakva alternativa? Iskljucivo mislim na onu glavnu dovodnu cijev sa koje primate vodu, tako da bi se voda mogla upotrebljavati i za zalijevanje, tusiranje,pice...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prečišćavanje vode
PostPostano: uto nov 02, 2010 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Ima ovde ponešto o ovome

http://vegan.editboard.com/aparati-i-po ... e-t885.htm


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz