Sada je: ned apr 28, 2024 5:40 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 187 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto apr 12, 2011 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
barajevo, zahvaljujem na express odgovoru !
:wink:

Si trošio ti to?
Imaš kakav komentar, ... rezultat ...?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto apr 12, 2011 5:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
GAL je napisao/la:
barajevo, zahvaljujem na express odgovoru !
:wink:

Si trošio ti to?
Imaš kakav komentar, ... rezultat ...?


Samo kratki recept: 100 grama askorbinske kiseline (C vitamina u prahu iz apoteke), 50 grama sode bikarbone, 1 dl vode. Askorbinsku kiselinu i sodu bikarbonu pomešati u tegli od 2 kg i dodati vodu. Krenuti će oslobađanje ugljičnog dioksida što može da traje oko pola sata. Za to vreme tegla se mora mučkati ili mešati nečim (da ne "iskipi" natrijum askorbat zajedno sa ugljičnim dioksidom). Kad se reakcija završi ostati će pravi vitamin C u obliku soli (slan je, doista).
Možete ga uzimati jednu do dve male kašikice (žlice) u pola deci vode, jedan do dva puta dnevno ako nemate ozbiljnih zdravstvenih problema. Ako imate, svaki treći dan povećavajte dozu za jednu kašikicu sve dok ne dobijete proljev. Tada smanjite za jednu i to je optimalna količina za vas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sri apr 13, 2011 9:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Jel tebi išta to pomoglo u ičemu?
Ili nekome od tvojih koji su to konzumirali?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sri apr 13, 2011 10:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
GAL je napisao/la:
Jel tebi išta to pomoglo u ičemu?
Ili nekome od tvojih koji su to konzumirali?


Ne znam koliko imaš godina i kakav si (bio) učenik, ali o C vitaminu se uči još u osnovnoj školi. Natrijum (sodium) askorbat je C vitamin u obliku soli (i slan je), jedini pravi C vitamin (za razliku od askorbinske kiseline).
Bez C vitamina nema izgradnje organizma, odnosno, obnavljanja čelija (stanica) tj. obnavljanja organizma. C vitamin nije neki "lekić", neka "čarobna pilulica" ali je upravo nedostatak C vitamina u organizmu, uzrok većine bolesti (i onih najtežih).
Ne bih ovo pisao da ne mislim da si mlad i da zaista želiš da naučiš, samo si, kao i većina mladih naučio da dobiješ sve "sažvakano", umesto da se potrudiš sam i prošvrljaš ("proguglaš")malo po Internetu. Sve tamo piše i sve može da se nađe čak i na srpskohrvatskom ili hrvatskosrpskom, kako ti se više sviđa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sri apr 13, 2011 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
hvala ti na odgovoru što se tiče upoznavanja sa vitaminom C i njegovoj ulozi, no nisi mi opet odgovorio na pitanje o njegovoj učinkovitosti na konkretno tebe ili nekog od tvojih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sri apr 13, 2011 12:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
GAL je napisao/la:
hvala ti na odgovoru što se tiče upoznavanja sa vitaminom C i njegovoj ulozi, no nisi mi opet odgovorio na pitanje o njegovoj učinkovitosti na konkretno tebe ili nekog od tvojih.


Očito nisi shvatio. Moraš da se oslobodiš razmišljanja na nivou farmaceutske industrije. Ne postoje lekovi i učinkovitost svakog vitamina, minerala ili nekog drugog elementa neophodnog organizmu se vidi tek ako se pojavi njegov manjak u organizmu. Na primer, ako ne uzimaš dovoljno C vitamina, koji, između ostalog, služi i da popuni oštećenja u krvnim sudovima, ta oštećenja će popunjavati holesterol i postepeno suziti protok kroz taj krvni sud što posle dovodi do kardio-vaskularnih problema.
Dakle, oslobodi se razmišljanja na nivou "lekov" i njihovih delovanja na posledice nego počni da razmišljaš kako da deluješ na uzroke problema, a za to ne postoje "lekovi" nego je to proces u koji je mnogo toga uključeno. Tako ni C vitamin nije "lek za to ....... i to ..........." već neophodan elemnt u organizmu da bi organizam radio i branio se kako treba. Ni jedna bolest se ne može izlečiti spolja (izvana) već samo iznutra - sam organizam se mora izboriti s njom, a da bi on to mogao izvana (spolja) mu se mora dodati ono što mu nedostaje (bilo da su to vitamini, minerali ili nešto treće ...) Ako ni dalje nije jasno, odustajem ..........
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sri apr 13, 2011 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
barajevo je napisao/la:
GAL je napisao/la:
hvala ti na odgovoru što se tiče upoznavanja sa vitaminom C i njegovoj ulozi, no nisi mi opet odgovorio na pitanje o njegovoj učinkovitosti na konkretno tebe ili nekog od tvojih.


Očito nisi shvatio. Moraš da se oslobodiš razmišljanja na nivou farmaceutske industrije. Ne postoje lekovi i učinkovitost svakog vitamina, minerala ili nekog drugog elementa neophodnog organizmu se vidi tek ako se pojavi njegov manjak u organizmu. Na primer, ako ne uzimaš dovoljno C vitamina, koji, između ostalog, služi i da popuni oštećenja u krvnim sudovima, ta oštećenja će popunjavati holesterol i postepeno suziti protok kroz taj krvni sud što posle dovodi do kardio-vaskularnih problema.
Dakle, oslobodi se razmišljanja na nivou "lekov" i njihovih delovanja na posledice nego počni da razmišljaš kako da deluješ na uzroke problema, a za to ne postoje "lekovi" nego je to proces u koji je mnogo toga uključeno. Tako ni C vitamin nije "lek za to ....... i to ..........." već neophodan elemnt u organizmu da bi organizam radio i branio se kako treba. Ni jedna bolest se ne može izlečiti spolja (izvana) već samo iznutra - sam organizam se mora izboriti s njom, a da bi on to mogao izvana (spolja) mu se mora dodati ono što mu nedostaje (bilo da su to vitamini, minerali ili nešto treće ...) Ako ni dalje nije jasno, odustajem ..........
Pozdrav


ok, prihvaćam tvoje odustajanje (iako ti se zahvaljujem na svim dosadašnjim odgovorima koji su mi djelomično pomogli)

Mislio sam da možeš konkretno odgovoriti : da imao sam tu i tu tegobu (poput Linusa) i stanje se poboljšalo uzimanjem vitamina C, .... ili imam više/manje snage .... ili bolje/lošije spavam, ...ili koncentracija mi je ovakva, onakva, te bilo što vezano uz uzimanje Cvitamina a da ti je pomoglo, poput kosutha koji je imao problema sa kolesterolom i to naveo... ili ... s druge strane : ne, nemam zdravstvene tegobe, pa tako da nema nikakvih "opipljivih" rezultata, ali ga konzumiram radi prevencije.

A što se tiče razmišljanja na nivou farmacijske industrije, još uvijek joj vjerujem u nekim segmentima. Oprosti ali ako me opali išijas ili naglo zaboli zub, ili desi bilo što sličnoga, naravno da ću posegnuti za analgetikom ili otići na injekciju da mogu hodati.
Dakle u akutnim tegobama, da, još uvijek joj vjerujem i za sada će tako i ostati. Za neke kronične tegobe (kojih bogu hvala nemam), prednost dajem altrenativi.

Toliko, pozdrav i tebi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sri apr 13, 2011 5:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
GAL je napisao/la:
......te bilo što vezano uz uzimanje Cvitamina a da ti je pomoglo, poput kosutha koji je imao problema sa kolesterolom i to naveo...

Zanimljivo je napomenuti da @kosuth već odavno ne javlja uopšte na ovom forumu.

Poslao sam mu odavno privatnu poruku još od 28 februara (veljače) i još je nije primio jer mi je poruka još u fazi "za slanje".

Da mu se nije nešto dogodilo?

Tj. ako mu se nešto desilo, onda džaba vitamin C pošto znam da je već imao srčani infarkt.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet apr 14, 2011 2:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Javio mi je ovo na mail:

Citat:
Poštovani Jack 987,
Ne zamerite mi što Vam se ovim putem obraćam, ali jednostavno osećam moralnu obavezu da to učinim iz prostog razloga što bi moje ignorisanje nekakvog razvoja diskusije na temi,odnosno postu viewtopic.php?p=108635#p108635 a na temi koju je Pantelija pokrenuo ovde
viewtopic.php?f=6&t=3154 moglo vrlo lako da nanese ogromnu štetu jednoj metodi i to izuzetno efikasnoj u lečenju poremećaja metabolizma lipida u ljudskom organizmu.

Naime, posetitelji teme na forumu, gde sam izneo svoja lična iskustva,a kasnije i suprugina (putem Pantelije),s pravom se pitaju šta je to samnom, što me nema na temi, pretpostavljajući da mi se možda i nešto loše dogodilo primenom terapije po dr.Linusu Paulingu.

Molio bih Vas da na neki način, koji Vi smatrate najprimerenijim, date do znanja posetiocima teme da je samnom sve u apsolutno najboljem redu, iako već oficijelnu medikamentoznu terapiju ne koristim od perioda kako sam na temi i naveo i da terapiju po dr. Linusu Paulingu ja i supruga koristimo svakodnevno.

Dakle, bilo kakva dilema, sumnja u efikasnost te metode ispoljena s koje god strane trebala bi ovime biti eliminisana, a to sve potkrepiću i novim medicinsko-laboratorijskim nalazima i staviti ih zainteresovanima na uvid čim te preglede obavim.

Pozdrav

Kosuth
karabennemzi@gmail.com



:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet apr 14, 2011 3:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Jack thanx !
I ja sam mu neki dan poslao poruku, ali ni traga od njega pa sam se također kao i Halo zapitao - je li čovjek živ?
Ali ajde, nek je dobro, pa će se već on javiti.
:thumbup:


Nego jedno pitanje svima koji imaju iskustva u ovome :

Pravio sam sodij-ascorbat po preporuci sa Ivantićeve stranice.

-Prvi način je bio miješanjem limuna i sode-bikarbone. Dosta se pjenilo.
Onda sam uz miješanje malo pričekao da se ta pjena smiri pa to pijuckao.
Okus je bio slankast i kiseo.

-Drugi način koji je tamo opisan je miješanje askorbinske kiseline i sode-bikarbone.
Tu nije bilo pjenjenja niti je otopina bila slankasta (sad ne znam jesam li ja što fulao u omjerima ili
takva reakcija u ovom slučaju - nije - za očekivati ?)

Omjer je bio negdje 1:8, što znači 1 čajna žličica askorbinske i 1/8 čajne žličice sode-bikarbone u cca. 2,5 dcl vode.
I soda bikarbona i askorbinska kiselina su kupljene u ljekarni što bi trebalo garantirati nekakvu
njihovu čistoću i kvalitetu.

Radim li što pogrešno ili .... ?
:-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet apr 14, 2011 4:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
GAL je napisao/la:
Jack thanx !
I ja sam mu neki dan poslao poruku, ali ni traga od njega pa sam se također kao i Halo zapitao - je li čovjek živ?
Ali ajde, nek je dobro, pa će se već on javiti.
:thumbup:


Nego jedno pitanje svima koji imaju iskustva u ovome :

Pravio sam sodij-ascorbat po preporuci sa Ivantićeve stranice.

-Prvi način je bio miješanjem limuna i sode-bikarbone. Dosta se pjenilo.
Onda sam uz miješanje malo pričekao da se ta pjena smiri pa to pijuckao.
Okus je bio slankast i kiseo.

-Drugi način koji je tamo opisan je miješanje askorbinske kiseline i sode-bikarbone.
Tu nije bilo pjenjenja niti je otopina bila slankasta (sad ne znam jesam li ja što fulao u omjerima ili
takva reakcija u ovom slučaju - nije - za očekivati ?)

Omjer je bio negdje 1:8, što znači 1 čajna žličica askorbinske i 1/8 čajne žličice sode-bikarbone u cca. 2,5 dcl vode.
I soda bikarbona i askorbinska kiselina su kupljene u ljekarni što bi trebalo garantirati nekakvu
njihovu čistoću i kvalitetu.

Radim li što pogrešno ili .... ?
:-k


Vidim da imaš jaku volju, dopadaš mi se pa ću se još malo "primiti". Sve to što si pitao imaš na internetu ali ovako će biti brže. Ako miješaš C vitamin (askorbinsku kiselinu) sa sodom bikarbonom to radi u omjeru 2:1 jer takav je odnos Ph askorbinske i sode bez obzira na količinu C vitamina u askorbinskoj. Moj ti je savjet da uvijek koristiš čistu askorbinsku (ili ako je u nekim malim pakovanjima onda od 1000 mg). Evo ti direktan omjer a ti izvedi manje ili veće količine iz toga: 100 grama askorbinske, 50 grama sode i 1 dl vode. Prvo pomiješaj askorbinsku i sodu pa to presipaj u neku teglu od 1 kg (bolje ako je veća) i nalij vodu. Reakcija će biti burna i trenutna i to moraš miješati ili mućkati možda i pola sata dok se oslobađanje ugljičnog dioksida potpuno ne zaustavi. Nemoj da te iznenadi hladnoća tegle. Poslije možeš da preliješ u manju teglicu i čuvaš u frižideru. To je so i stoga i jeste slano ali, to je i pravi C vitamin kojeg organizam jako dobro prima i koji definitivno čisti krvne sudove i obnavlja tkivo u organizmu. Direktno uništava rak kože (ako se namažu rane) i suši kraste i ubija tumore u probavnom traktu od usta pa sve do rektuma.
Ono sa limunom si dobro radio ali nisi stavio dovoljno sode. Naime, soda se dodaje sve dok je smješa i malo kisela - mora biti slana.
Što se tiče količina C vitamina (askorbata) koje treba uzimati - može se početi sa jednom ili dvije žličice u čaši vode, dnevno i povećavati svaki treći dan sve dok se ne dobije proljev. To je znak da je dovoljno i može malo da se smanji unos.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet apr 14, 2011 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Barajevo, thanx !

Radio sam točno prema Ivantićevom uputstvu ... sada ću probati i tvoj preporučeni omjer.
Jedino me malo buni to što si napisao da ako napravim malo više rastvora, prespem u teglice i stavim u
frižider za poslije ... sutra ... prekosutra ... itd.
Buni me iz toga razloga što je taj spoj sklon oksidaciji, a to znači da nije ljubitelj stajanja.
Znači ako stoji 2-3 dana, gubi jako na svojoj kvaliteti, rapidno se približavajući bezvrijednoj
tekućini.

Imaš li ti kakvog stručnog znanja i informacija u vezi toga ili sam opet negdje poput
čička pokupio dezinformaciju.
(iako su mi je pružili kvalificirani ljudi - možda sam ja nešto krivo povezao i protumačio)

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet apr 15, 2011 7:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
GAL je napisao/la:
Barajevo, thanx !

Radio sam točno prema Ivantićevom uputstvu ... sada ću probati i tvoj preporučeni omjer.
Jedino me malo buni to što si napisao da ako napravim malo više rastvora, prespem u teglice i stavim u
frižider za poslije ... sutra ... prekosutra ... itd.
Buni me iz toga razloga što je taj spoj sklon oksidaciji, a to znači da nije ljubitelj stajanja.
Znači ako stoji 2-3 dana, gubi jako na svojoj kvaliteti, rapidno se približavajući bezvrijednoj
tekućini.

Imaš li ti kakvog stručnog znanja i informacija u vezi toga ili sam opet negdje poput
čička pokupio dezinformaciju.
(iako su mi je pružili kvalificirani ljudi - možda sam ja nešto krivo povezao i protumačio)

:wink:


Ta informacija ti je točna ali se odnosi na držanje na zraku. Zato i treba preliti u manju teglicu sa zatvaračem i držati u frižideru. Može sigurno zadržati svojstva više od dva tjedna (nemam objektivne pokazatelje osim boje i okusa). Nego, ako možeš ti meni da saznaš da li C vitamin i u ovom obliku termo labilan, da li se uništava kuhanjem. Za to nemam pouzdan podatak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet apr 15, 2011 10:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Provjereno.
Je, termolabilan je, odnosno uništava se pri temperaturi od cca. 40 stupnjeva.
Dakle jednaka svojstva kao onaj na kojega smo "navikli".
Jedina je razlika u tome što je ovaj organizmu prirodno prepoznatljiv, za razliku od
onoga koji je sintetiziran na uobičajen način i uobičajenom spojnom obliku.
Sve ostale karakteristike ostaju iste.

E sad ... valjda nisam dezinformiran, pa da istu širim dalje.
Bilo bi dobro da još netko stavi svoje mišljenje i informaciju.
Dobro bi nam svim došla radi usporedbe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet apr 15, 2011 4:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
GAL je napisao/la:
Provjereno.
Je, termolabilan je, odnosno uništava se pri temperaturi od cca. 40 stupnjeva.
Dakle jednaka svojstva kao onaj na kojega smo "navikli".
Jedina je razlika u tome što je ovaj organizmu prirodno prepoznatljiv, za razliku od
onoga koji je sintetiziran na uobičajen način i uobičajenom spojnom obliku.
Sve ostale karakteristike ostaju iste.

E sad ... valjda nisam dezinformiran, pa da istu širim dalje.
Bilo bi dobro da još netko stavi svoje mišljenje i informaciju.
Dobro bi nam svim došla radi usporedbe.


Hvala ti. Pretpostavljao sam ali sam dobio (neprovjereno) drugačije mišljenje. Samo mala korekcija tvog poziva - treba nam stručno mišljenje, odnosno, ako neko zna. Ne treba nam "Šta netko misli ........"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sub apr 16, 2011 8:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Pratim ovu raspravu pažljivo i svaka čast gospodo na informacijama :notworthy:

Nadalje me zanima samo jedna stvar, daklem umjetno sintetiziran C vitamin se ne apsorbira u organiznu kao prirodni, mislim da je najbolji izraz "energetski potpis" kojeg prirodni ima, a umjetni nema.

E sad, osobno nisam upućen kako se dobiva askorbinska kiselina i soda bikarbona koja se može kupiti u ljekarnama-al ako su i te tvari sintetizirane, onda imamo opet sintetizirani rezultat.

Dakle, mene u stvari zanima kako se askorbinska kiselina i soda proizvode?

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sub apr 16, 2011 12:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Mike20 je napisao/la:
Pratim ovu raspravu pažljivo i svaka čast gospodo na informacijama :notworthy:

Nadalje me zanima samo jedna stvar, daklem umjetno sintetiziran C vitamin se ne apsorbira u organiznu kao prirodni, mislim da je najbolji izraz "energetski potpis" kojeg prirodni ima, a umjetni nema.

E sad, osobno nisam upućen kako se dobiva askorbinska kiselina i soda bikarbona koja se može kupiti u ljekarnama-al ako su i te tvari sintetizirane, onda imamo opet sintetizirani rezultat.

Dakle, mene u stvari zanima kako se askorbinska kiselina i soda proizvode?


Mike, to može biti biti a ne mora da znači, kako se to obično kaže za nešto što bi moglo biti uvjetovano nećim trećim.
Kao što je čista soda (Na+) jedna od najotrovnijih supstanci poznatih čovjeku, a isti taj Na u jedinjenju sa Klorom je dio naše svakodnevne ishrane (kuhinjska sol). Tako i jedinjenje askorbinske kiseline, sode bikarbone i vode, nakon što se oslobodi ugljični dioksid, daje C vitamin u obliku soli, jedinjenje kakvo u suštini gotovo sve životinje proizvode same (osim čovjeka, primata, zamoraca i nekih slijepih miševa).

Ako te ono (proizvodnja) doista interesuje, morati ćeš se obratiti kemičarima ili farmaceutima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: ned apr 17, 2011 11:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Da, u pravu si, u biti ak se neki spoj umjetno slaže u labosu, slaže se od prirodnih elementata, jer sumnjam da npr. Na i Cl mogu proizvesti iz nule ili iz nafte :rofl

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sri apr 27, 2011 4:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Evo i ja sam "sintetizirao" vitamin c, uzeo sam 80g askorbinske kiseline i 40g sode bikarbone i dodao 1 deci vode.Isparavanje je trajalo najmanje 20 minuta i za to vrijeme sam stalno miješao tekućinu žlicom.Posuda se stvarno dobro ohladila, osjećao sam se kao kemičar :mrgreen:

Mene sad zanima točno doziranje..Spomenuto je da se počne sa 1 do 2 male žlice dnevno te da se povećava dok se ne dobije proljev.Ja sam odmah prvi dan sveukupno uzeo 4 žlice, raspoređene tokom dana i nisam dobio proljev...Danas sam već uzeo 5 žlica i nema proljeva; imam osjećaj da bi mogao pola litre toga pojest i da mi ništa nebi bilo.Da još povećam dozu ili kako ?A konzumirao sam tako što sam 1 malu žlicu stavio u čašu vode te to popio nakon obroka.Možda je u tome stvar, možda bi trebao na prazan želudac ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sri apr 27, 2011 5:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Hanter je napisao/la:
Evo i ja sam "sintetizirao" vitamin c, uzeo sam 80g askorbinske kiseline i 40g sode bikarbone i dodao 1 deci vode.Isparavanje je trajalo najmanje 20 minuta i za to vrijeme sam stalno miješao tekućinu žlicom.Posuda se stvarno dobro ohladila, osjećao sam se kao kemičar :mrgreen:

Mene sad zanima točno doziranje..Spomenuto je da se počne sa 1 do 2 male žlice dnevno te da se povećava dok se ne dobije proljev.Ja sam odmah prvi dan sveukupno uzeo 4 žlice, raspoređene tokom dana i nisam dobio proljev...Danas sam već uzeo 5 žlica i nema proljeva; imam osjećaj da bi mogao pola litre toga pojest i da mi ništa nebi bilo.Da još povećam dozu ili kako ?A konzumirao sam tako što sam 1 malu žlicu stavio u čašu vode te to popio nakon obroka.Možda je u tome stvar, možda bi trebao na prazan želudac ?


Samo nastavi. Očito imaš problem nedostatka C vitamina u organizmu. Ni količine preko deset grama ne moraju biti prevelike i sve one (farmaceutske) gluposti o maksimalnih 500 mg dnevno su tu samo zarad kasnije prodaje njihovih preparata - kad ti opadne imunitet zbog nedovoljnog unosa pravog C vitamina. Inače, prema dr Binzelu, nisi grešio jer on preporučuje da se vitamini (svi) uzimaju uz obroke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 187 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz