Sada je: sub apr 27, 2024 4:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 187 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet maj 19, 2011 11:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Kupila sam askorbinsku kiselinu u apoteci (200 gr 71 kn), sodu bikarbonu imam, kvalitetniju. Htjela sam i nju kupiti u apoteci, jer izgleda da u onim jeftinim ima nekakvih dodataka, npr. aluminija, pa da se ne trujem. U apoteci jest skuplje, ali oni kad uvoze onda u svom laboratoriju provjere čistoću i garantiraju ju, a što je po dućanima - to nitko nezna.

Pomiješala sam ih u malo vode u omjeru otprilike 2:1. Nisam vagala, nego - odoka. Jako se pjenilo par minuta, onda dodam još vode i popijem.

Moje pitanje je o OMJERU: da li trebam baš vagati na apotekarskoj vagi ili mogu odoka?

...i da, nebih se upuštala u pripremu veće količine, zvuči mi kao nestabilan spoj. Može li ovako, svaki puta nanovo? Baš se lijepo pjeni...

Drugo pitanje: kada pomiješam odoka 2:1, okus je jako kiseo i slan. Gore sam pročitala da je omjer dobar kada se više ne osjeti kiselina. Za takav okus moram staviti 1:2, naime više sode bikarbone nego ask.kiseline.
Izgleda mi da je soda lakša, pa je treba više za tu težinu? Nemam apotekarsku vagu, zaista mi je važno pitanje da li moram vagati li mogu odoka, dok ne pogodim slankast okus?

Još ovo: žlicu uzmem plastičnu ili drvenu, ali čaša je staklena. Da li čaša isto treba biti plastična? Nešto takvo sam prije pročitala pa mi je bilo nelogično.
Vodu uzmem bunarsku, provjerenu. Jest malo "teška" ali je zato čista čistacta.

Čim čujem odgovore krećem na veće količine, pa ćete imati jednog eksperimentatora više!


Što se tiče gorespomenute nabavke gotovog spoja, bočica košta oko 450kn. Jest da je omjer dobar ali...
I vitamin B 17 košta slično toliko. Da mi je za život skupila bih, ovako... skupiću si organskih koštica od grožđa, bresaka, jabuka itd., osušiti i samljeti, pa ću imati isto to, zar ne?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet maj 20, 2011 6:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Tazika je napisao/la:
Pomiješala sam ih u malo vode u omjeru otprilike 2:1. Nisam vagala, nego - odoka. Jako se pjenilo par minuta, onda dodam još vode i popijem.

Moje pitanje je o OMJERU: da li trebam baš vagati na apotekarskoj vagi ili mogu odoka?

...i da, nebih se upuštala u pripremu veće količine, zvuči mi kao nestabilan spoj. Može li ovako, svaki puta nanovo? Baš se lijepo pjeni...

Drugo pitanje: kada pomiješam odoka 2:1, okus je jako kiseo i slan. Gore sam pročitala da je omjer dobar kada se više ne osjeti kiselina. Za takav okus moram staviti 1:2, naime više sode bikarbone nego ask.kiseline.

Još ovo: žlicu uzmem plastičnu ili drvenu, ali čaša je staklena. Da li čaša isto treba biti plastična? Nešto takvo sam prije pročitala pa mi je bilo nelogično.
Vodu uzmem bunarsku, provjerenu. Jest malo "teška" ali je zato čista čistacta.

I vitamin B 17 košta slično toliko. Da mi je za život skupila bih, ovako... skupiću si organskih koštica od grožđa, bresaka, jabuka itd., osušiti i samljeti, pa ću imati isto to, zar ne?!


Omjer je dobar, 2 dijela askorbinske kiseline i 1 dio sode. Vjerojatno niste stavili dosta vode jer reakcija oslobađanja ugljen dioksida traje malo duže od par minuta, te nije došlo spajanja kompletne smjese i otuda vam je ostao kiseli ukus od nespojene askorbinske i slan od dijela koji se spojio. Moje iskustvo je da na 100 grama askorbinske i 50 grama sode treba oko 1 dl vode (pola čaše od kiselog mlijeka) - ali pazite, za to vam treba tegla od dvije litre, jako pjeni. Ne morate miješati kašikom već možete mučkati teglu, staklo je najbolje da se to u njemu radi. To što dobijete pijete po jednu žličicu u čaši vode, dva puta dnevno. Ako budete pili veće količine možda ćete imati manje potrebe za snom - dobro je za učenje, ali, možda ćete morati praviti i češće pauze radi odlaska u WC.

Ne morate vagati već omjer odredite žličicama, npr: 10 askorbinske i 5 sode i probajte sa 1/2 dl vode, pa ako reakcija završi za manje od deset minuta, dodajte još malo vode.

Ovo sa sakupljanjem i mljevenjem koštica je dobro (najbolje su kajsije, a možete uvesti proso u ishranu) ali kao preventiva. Kad je čovjek bolestan, potreban mu je koncentrat - tada to mora biti u obliku kapsula ili tableta B17.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet maj 20, 2011 12:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Hvala na brzom odgovoru!
Eto pojasniše mi se stvari.
Pijuckam čašu vode sa plast.žličicom askorbinske i pola žličice sode, i dobro je! Kao neka od onih "težih", punijih mineralnih voda.
Nisam bila puštala da se otpjeni do kraja, to je bilo.

A ZAŠTO je bolje napraviti veću količinu, recimo 50 grama odreagiranih u pola deci vode, pa to držati u frižideru, umjesto da svaki put pravimo novi spoj? Ja bih naime radije svaki put spojila po žličicu i pol nego držlala već spojeni spoj u frižideru. Da li je friški spoj drukčiji od "starog" nešto dana?

Što se sjemenki tiče, savjet mi je dao kemičar-penzioner iz Kanade, koji je radio baš na tim kapsulama raznih vitamina. Zamolila sam ga da kad se vrati u Kanadu da mi pošalje par tegli Grapeseed extracta, od World Vitamina.
Rekao je da neće, jer vidi da imam par rodnih trsova grožđa, i da sjemenke (nekako?) izvadim, posušim i sameljem (u avanu, mlincu za kavu...).
Onda sam se malo uvrijedila, ali tek poslije mi je ovo palo na pamet: iako na teglici piše da je prozvod 100% čist od "kemije", ipak je on bio kemičar koji je radio na proizvodnji i dodavanju KONZERVANSA u te prirodne prozvode.
Njega ne mogu ništa pitati jer je ubrzo nakon toga otišao na drugi svijet. Vidim da je bio u pravu, jedino što još nisam pronašla načina kako da izvadim sjemenke iz grožđa a da to nije jako petljavo i sporo. Vjerojatno je najbolje raditi novi spoj svaki put i odmah ga iskonzumirati (izvadim 20-tak sjemenki, usitnim ih u avanu i pospem po hrani).

Znaš li možda kakav link o tome kako iz sjemenki prozvesti B17?
Imam nešpricanih jabuka, krušaka, grožđa, šljiva i bistrica i divljaka, smokava, a i svega što se bere po živicama uz put. Imaš li kakav savjet o tome KAKO da napravim B17, za čim više ljudi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet maj 20, 2011 12:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Tazika je napisao/la:
Hvala na brzom odgovoru!
Eto pojasniše mi se stvari.
Pijuckam čašu vode sa plast.žličicom askorbinske i pola žličice sode, i dobro je! Kao neka od onih "težih", punijih mineralnih voda.
Nisam bila puštala da se otpjeni do kraja, to je bilo.

A ZAŠTO je bolje napraviti veću količinu, recimo 50 grama odreagiranih u pola deci vode, pa to držati u frižideru, umjesto da svaki put pravimo novi spoj? Ja bih naime radije svaki put spojila po žličicu i pol nego držlala već spojeni spoj u frižideru. Da li je friški spoj drukčiji od "starog" nešto dana?

Znaš li možda kakav link o tome kako iz sjemenki prozvesti B17?
Imam nešpricanih jabuka, krušaka, grožđa, šljiva i bistrica i divljaka, smokava, a i svega što se bere po živicama uz put. Imaš li kakav savjet o tome KAKO da napravim B17, za čim više ljudi?


Malo sam se nasmijao na sve ovo. Obično se voće uzgaja zato da bi se pojelo sve osim koštica. Kod grožđa bi valjda bilo lakše otić u vinariju uzeti nešto tropa kad se ocijedi vino i pokušati nekim ispiranjem doći do samih koštica. Međutim ako se već hočeš petljati s tim onda su ti za to najbolje (najzdravije) koštice malina - možda još bolje nego kajsije. Ali, i to je ista, ako ne i veća petljancija.

Inače, bolje je svaki puta praviti svjež askorbat ali, nepraktično je za ljude na terapiji jer im trebaju velike dnevne količine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet maj 20, 2011 12:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Tazika je napisao/la:
Znaš li možda kakav link o tome kako iz sjemenki prozvesti B17?
Imam nešpricanih jabuka, krušaka, grožđa, šljiva i bistrica i divljaka, smokava, a i svega što se bere po živicama uz put. Imaš li kakav savjet o tome KAKO da napravim B17, za čim više ljudi?


Sad mi pade napamet da bi u sokovniku mogla iscjediti sok a onda istatak isprati i pokušati odvojiti sjemenke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sub maj 21, 2011 12:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Osobno stavim dvije čajne žlice askorbinske kiseline, jednu žlicu sode i to tak da na žlici prah poravnam nečim da bude točno razina ruba žlice i to u 2 deci vode pomiješam.
Dobim lagano "gaziranu" i slanu tekućinu koja mi paše ko osvježenje i popijem tak jednu čašu dnevno.
E sad to bi bile po svemu turbo doza natrij askorbata, al nema dijareje :angel4:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet maj 26, 2011 6:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Mike20 je napisao/la:
Osobno stavim dvije čajne žlice askorbinske kiseline, jednu žlicu sode i to tak da na žlici prah poravnam nečim da bude točno razina ruba žlice i to u 2 deci vode pomiješam.
Dobim lagano "gaziranu" i slanu tekućinu koja mi paše ko osvježenje i popijem tak jednu čašu dnevno.
E sad to bi bile po svemu turbo doza natrij askorbata, al nema dijareje :angel4:


Nije to turbo doza već pokazatelj da još uvijek ne uzimaš dovoljnu količinu pravog vitamina C. U stvari, možda i uzimaš ali, ne sačekaš dovoljno dugo da se sva askorbinska kiselina pretvori u natrij askorbat i dio ostaje kao kiselina a to je potpuno bezvrijedno i samo daje malo kiselkast ukus. Pokušaj da sačekaš dok reakcija oslobađanja CO2 potpuno ne prestane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet maj 27, 2011 8:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
A tako, hvala na info :notworthy:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pon maj 30, 2011 11:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Evo da javim svoje, nažalost, negativno iskustvo.

Počeo sam uzimati vit c odmah u većim količinama, prvi dan 4 male žlice, drugi dan sam poduplao i tako sam nakon 2-3 dana došao do 10 žlica dnevno.Dozu sam tako povećavao jer sam mislio da sam u deficitu sa c vitaminom jer nisam dobivao proljev.Nakon par dana konzumiranja tih mega doza izgubio sam oko 3 kg i prilično oslabio, nisam imao više ni snage ni izdržljivosti, na treningu sam jedva ostao na nogama.To sam pripisao vitaminu c te ga prestao uzimati i stanje se popravilo; kg su se vratili kao i snaga.
Ne želim nikoga okriviti da me krivo savjetovao, samo ću dobronamjerno reći svima da ne pretjeruju kao ja i da ne slušaju slijepo sve šta im se kaže..Može postati opasno !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto maj 31, 2011 6:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Interesantno iskustvo. Do sada sam samo čuo da neko ne može da spava i da ga to podiže. Raspitati ću ce kakvo je fiziološko obješnjenje za to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto maj 31, 2011 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
barajevo je napisao/la:
Do sada sam samo čuo da neko ne može da spava i da ga to podiže. Raspitati ću ce kakvo je fiziološko obješnjenje za to.

Misliš da ga podiže iz kreveta ili šta? :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto maj 31, 2011 5:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Naravno, ovo je ozbiljan forum iako je pitanje (u pozitivnom smislu) duhovito.
Inače, nisam uspio doći do informacije kako je moguće da se to dogodilo "Hanteru". Iz njegovog posta zaključujem da vježba dosta ozbiljno i, moguće da uzima još neke suplemente (nadam se ne neke stereoide) i, opet samo moja pretpostavka, da je C vitamin (natrij askorbat) dodatno aktivirao neki drugi suplement koji je izazvao takvu reakciju kod njega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto maj 31, 2011 8:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
barajevo je napisao/la:
Naravno, ovo je ozbiljan forum iako je pitanje (u pozitivnom smislu) duhovito.
Inače, nisam uspio doći do informacije kako je moguće da se to dogodilo "Hanteru". Iz njegovog posta zaključujem da vježba dosta ozbiljno i, moguće da uzima još neke suplemente (nadam se ne neke stereoide) i, opet samo moja pretpostavka, da je C vitamin (natrij askorbat) dodatno aktivirao neki drugi suplement koji je izazvao takvu reakciju kod njega.


Vježbam dosta ozbiljno, ali to se dogodilo dok sam imao pauzu od dva tjedna i nisam trenirao.Steroide ne uzimam, od suplemenata samo multivitamine/minerale.

Pročitao sam da od prekomjernog uzimanja natrij askorbata može doći do slabosti, tako da izgleda da je baš on "kriv" za to moje stanje.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_ascorbate


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto maj 31, 2011 9:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Žao mi je što su moje upute (namenjene uglavnom obolelima) dovele do ovakvog tvog stanja. Nadam se da to nije ostavilo neke posledice. Nije mi jasna fiziologija koja upravlja takvim stanjem jer posledice upotrebe natrijum askorbata su izuzetno pozitivne u rešavanju mnogih zdravstvenih problema, a za ovu moguću nus pojavu nisam znao.
Ako saznam nešto više, obavestiću te.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto jun 28, 2011 11:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 27, 2008 11:20 pm
Postovi: 623
hvala za dosadašnje postove.
Pre par dana bio sam u apoteci i tražio askorbinsku kiseinu i dali su mi c vitamin u prahu(trebalo bi da je isto?), u kesicama od 1g.Kupio sam i sodu bikarbonu, koristio omjer 2:1 ali je izostala reakcija koju pominjete. Naime desila se samo blaga reacija, bez pjenjenja, koja je trajala nekih pola minuta.
Šta mislie gdje je kvaka?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto jun 28, 2011 12:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
segrt je napisao/la:
hvala za dosadašnje postove.
Pre par dana bio sam u apoteci i tražio askorbinsku kiseinu i dali su mi c vitamin u prahu(trebalo bi da je isto?), u kesicama od 1g.Kupio sam i sodu bikarbonu, koristio omjer 2:1 ali je izostala reakcija koju pominjete. Naime desila se samo blaga reacija, bez pjenjenja, koja je trajala nekih pola minuta.
Šta mislie gdje je kvaka?

Najverovatnije, nedovoljno vode. Omer koji sam koristi ja (dok nisam nabavio Natrijum askorbat - biće ga u Beogradu posle odmora) je na 100 grama askorbinske kiseline (to je to što su Vam prodali u apoteci) i 50 grama sode bikarbone, dodavao sam 1 dl vode.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto jun 28, 2011 12:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Hanter je napisao/la:
barajevo je napisao/la:
Naravno, ovo je ozbiljan forum iako je pitanje (u pozitivnom smislu) duhovito.
Inače, nisam uspio doći do informacije kako je moguće da se to dogodilo "Hanteru". Iz njegovog posta zaključujem da vježba dosta ozbiljno i, moguće da uzima još neke suplemente (nadam se ne neke stereoide) i, opet samo moja pretpostavka, da je C vitamin (natrij askorbat) dodatno aktivirao neki drugi suplement koji je izazvao takvu reakciju kod njega.


Vježbam dosta ozbiljno, ali to se dogodilo dok sam imao pauzu od dva tjedna i nisam trenirao.Steroide ne uzimam, od suplemenata samo multivitamine/minerale.

Pročitao sam da od prekomjernog uzimanja natrij askorbata može doći do slabosti, tako da izgleda da je baš on "kriv" za to moje stanje.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_ascorbate


Raspitao sam se, nisam naišao na takvu reakciju organizma. Konkretno, čovek koji svako jutro teško vežba u teretani po dva sat, svakodnevno pije dosta Natrij askorbata i ni jednog trenutka nije imao trenutke opadanja snage.
Mogu samo da kažem: Ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet jul 21, 2011 10:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 14, 2008 2:26 pm
Postovi: 59
Hanter je napisao/la:
Evo da javim svoje, nažalost, negativno iskustvo.

Počeo sam uzimati vit c odmah u većim količinama, prvi dan 4 male žlice, drugi dan sam poduplao i tako sam nakon 2-3 dana došao do 10 žlica dnevno.Dozu sam tako povećavao jer sam mislio da sam u deficitu sa c vitaminom jer nisam dobivao proljev.Nakon par dana konzumiranja tih mega doza izgubio sam oko 3 kg i prilično oslabio, nisam imao više ni snage ni izdržljivosti, na treningu sam jedva ostao na nogama.To sam pripisao vitaminu c te ga prestao uzimati i stanje se popravilo; kg su se vratili kao i snaga.
Ne želim nikoga okriviti da me krivo savjetovao, samo ću dobronamjerno reći svima da ne pretjeruju kao ja i da ne slušaju slijepo sve šta im se kaže..Može postati opasno !



Možda ti je započeo proces detoksikacije organizma. Kada krene čišćenje, nedostatak snage je propratna pojava.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet jul 21, 2011 2:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
bellatrix je napisao/la:
Hanter je napisao/la:
Evo da javim svoje, nažalost, negativno iskustvo.

Počeo sam uzimati vit c odmah u većim količinama, prvi dan 4 male žlice, drugi dan sam poduplao i tako sam nakon 2-3 dana došao do 10 žlica dnevno.Dozu sam tako povećavao jer sam mislio da sam u deficitu sa c vitaminom jer nisam dobivao proljev.Nakon par dana konzumiranja tih mega doza izgubio sam oko 3 kg i prilično oslabio, nisam imao više ni snage ni izdržljivosti, na treningu sam jedva ostao na nogama.To sam pripisao vitaminu c te ga prestao uzimati i stanje se popravilo; kg su se vratili kao i snaga.
Ne želim nikoga okriviti da me krivo savjetovao, samo ću dobronamjerno reći svima da ne pretjeruju kao ja i da ne slušaju slijepo sve šta im se kaže..Može postati opasno !



Možda ti je započeo proces detoksikacije organizma. Kada krene čišćenje, nedostatak snage je propratna pojava.


Pitao sam čoveka koji redovno bilda (svako jutro po sat i po) i redovno uzima natrijum askorbat (sa limunovim sokom i steviom - kako može slano i slatko, ne znam) ali nije imao nikakvu sličnu reakciju.
Do sad su izveštaji bili samo pozitivni. Žena koja je oboljela od raka i bila toliko slaba da nije ustajala iz kreveta, nakon nekoliko dana terapije samo natrijum askorbatom (dok joj ne stigne B17) ustala je, na čuđenje familije. Njen sin me nazvao i pitao da li je to moguće. Ja sam im samo dao savet kako da ga naprave sami. Imao sam izveštaj i da se manje spava kad se koristi, ali, nikada slično ovome gore. Svako iskustvo dobro dođe čak i kada nemam objašnjenje za to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pon jul 25, 2011 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
bellatrix je napisao/la:
Hanter je napisao/la:
Evo da javim svoje, nažalost, negativno iskustvo.

Počeo sam uzimati vit c odmah u većim količinama, prvi dan 4 male žlice, drugi dan sam poduplao i tako sam nakon 2-3 dana došao do 10 žlica dnevno.Dozu sam tako povećavao jer sam mislio da sam u deficitu sa c vitaminom jer nisam dobivao proljev.Nakon par dana konzumiranja tih mega doza izgubio sam oko 3 kg i prilično oslabio, nisam imao više ni snage ni izdržljivosti, na treningu sam jedva ostao na nogama.To sam pripisao vitaminu c te ga prestao uzimati i stanje se popravilo; kg su se vratili kao i snaga.
Ne želim nikoga okriviti da me krivo savjetovao, samo ću dobronamjerno reći svima da ne pretjeruju kao ja i da ne slušaju slijepo sve šta im se kaže..Može postati opasno !



Možda ti je započeo proces detoksikacije organizma. Kada krene čišćenje, nedostatak snage je propratna pojava.



Stvar je u tome da je MOŽDA započeo, a možda i nije.Da znam sa sigurnošću da je slabost i gubitak kilograma povezana sa detoksikacijom, nastavio bi sa uzimanjem ali nisam htio riskirati.
Osobno mislim da se radi o pretjeranoj količini koju sam uzimao te ću nastavljati uzimati vitamin c ali u količinama do 10 grama dnevno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 187 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 105 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz