Sada je: uto maj 14, 2024 3:31 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zagagjeni gradovi, kako se zashtititi
PostPostano: sri mar 01, 2006 12:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Zivot u novih, modernih gradova ovog doba zasniva se na prilagogjavanje na zagagjeni vazduh, smog, sve te nevidljive toksine i radijacije. Prilagogjavanje na novih virusa i bakterije i slicno. Kako protiv to? Primer ako ja cinim sve sto je moguce da zivim zdravo i negujem duh i tjelo, neshto me svaki dan vraca na prvobitni polozaj. Kako se zashtititi kad je sve oko nas zagagjeno, posebno vazduh, naravno da nemozemo zivjeti u stakleno zvono ali sigurno neshto mozemo da uradimo, osim to da idemo 1 nedjelno na cist vazduh (jer toliko imamo slobodno vrjeme, pa za neki je i to previse)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 01, 2006 1:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Meya - odlichno pitanje! =D>

Malo sam razmišljao o velikim gradskim gužvama i svim problemima koji dolaze uz urbana staništa ljudske civilizacije.

Konkretno za sve ljude koji žive ne možeš učiniti skoro ništa, jedino kao jedno od svojih rješenja možeš vidjeti da se udaljiš iz gradske gužve, preseliš se negdje na njegov rub ( prigradsko naselje ) ili totalno odeš nekamo na selo. Naravno, na selu se malo drugačije živi, ali sve ima svojih prednosti i mana. Trenutno živim u prigradskom naselju, pa je to jako zgodno. Šuma mi je 5 minuta hoda od zgrade, a vlakom možeš doći u centar Zagreba za cca. 15 minuta. Sve što trebam ima u naselju, tako da u grad skoro ni ne trebam ići.

Šetnja šumom i poljima, svjež zrak... šta da ti pričam. Ali - osjeti se već pomalo i blizina grada, pa se sve više i više pretvaramo u grad... no, mislim da to neće biti sad neki problem jer ne ide toliko brzo da ću se uskoro morati seliti... hehe!

A neko drugo rješenje trebalo bi drastične promjene u ljudskim glavama koji stanuju u gradovima, ali nažalost, znamo i sami kako je to vrlo, vrlo, vrlo teško. Bar većini.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 01, 2006 4:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Neznam. Ja nemam neku moznost da se preselim negde, zivim u strogom centru grada gde ako otvorim vrata ne zelite da znate shta ulazi unutra tako da ocajno razmishljam kako da iscistim plucu a da nemoram se preselit na selo. Prvi cekor vec sam uradila. Prekinula sam izlaziti na mesta gde se pushi t.j prekinula sam izlaziti :) cekam prolet da popijem kafu na otvoreno na zalost na smog :).

Ps. kod nas su posekli skoro sve shto je bilo zeleno. Ljudi mozes videti golim okom zagadgjenje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 02, 2006 8:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
To je cijena komfora! Ja predlažem bicikle! Ono kreneš danas, za tjedan dana stigneš na posao kao ekološki osvješćen pojedinac!
Ne, stvarno mislim da su trenutno najveći problem ti ispušni plinovi i kada bi se toga riješili.....Možda nekakva nova ekološka biljna goriva promjene i to!Ali do tada, ja mogu pa se trudim ići pješke na posao a čega se nadišem usput o tome neću ni razmišljati jer ću u suprotnom ponovo iz sebičnih razloga ići autom!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 02, 2006 7:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, ja već godinama idem biciklom na posao. Zbilja nema potrebe ići autom. Čak i po ovom snijegu i hladnim danima... prava mala avantura, ali je zbilja - super!

I dobro je za zdravlje.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 27, 2006 4:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ja preporucujem ovo: http://www.medisana.co.yu/xj_201.htm

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Da,najbolje je da sedne lepo na bicikl pa polako,ako je ne ubije neki auto ubice je neka plucna bolestina jer dok pedala napreze se vise nego kad hoda pa i pluca vise rade,al' nema veze telo ionako nije vazno. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 23, 2006 1:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 19, 2006 7:06 pm
Postovi: 35
Lokacija: Vojvodina
Meya, mislim da je jedino resenje da se premestis na neko drugo mesto blize prirodi. Verujem da ces time izgubiti neke privilegije ali generalno gledano kad sve saberes mislim da ces sigurno biti na dobitku.

Ja takodje osecam isti problem i nameravam da se preselim do 15-ak km od grada u prirodu. Na biciklu sam stalno, do -5 .Auto koristim samo kad moram
kisa, sneg i na duze staze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zagagjeni gradovi, kako se zashtititi
PostPostano: sub dec 30, 2006 10:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet dec 29, 2006 10:43 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Nikako. Živimo u svijetu u kojem smo postavljeni, u vremenu u kojem smo postavljeni. Od smoga, raznih otrova, svakakvih zagađenja ne može se pobjeći. A svjetlosno zagađenje? Zagađenje bukom? Raznoraznim zračenjima?
To se više ne može izbjeći niti na selu, iako je situacija svakako bolja tamo.
Osim nekih elementarnih stvari, npr. da koliko je to moguće održavamo sebe i svoj najbliži okoliš - pitanje je možemo li išta učiniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 1:32 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 19, 2007 12:30 am
Postovi: 5
Lokacija: rijeka
Pa zar ne radimo nešto? Ovi razgovori o tome su veliki pomak. Možda to ne izgleda na prvu tako, ali kad malo bolje razmislimo.... Što sporije napreduješ bolje učiš, a što bolje učiš to brže napreduješ. Mnogi bi u prirodu, na selo..., a gradove ćemo prepustiti kome? Nekom trećem, pa neka se on ubije od zagađenja. Očistiti svoj prag je uvijek najteže. A? AKCIJA!

_________________
otok


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zagagjeni gradovi, kako se zashtititi
PostPostano: čet nov 18, 2010 2:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 19, 2006 7:06 pm
Postovi: 35
Lokacija: Vojvodina
"Beton , beton samo beton...."
Mislim da su gradovi neprirodni i generalno nezdravi za život... živeti u zgradi jedni drugima nad glavama, ko u kokošinjcu, na maloj površini ...uz sva zračenja, zagadjenja...ovisiti od :gazde, struje, vode, grejanja, parkinga, kablovske,tv pretplate, odnošenje smeća...
Akcija mi izgleda, kao da hoćeš od napravljenje riblje čorbe da praviš akvarium.
postoje bolja mesta za akciju....
da je svesti i znanja ovakvi gradovi bi se praznili a novonastali bi bili skroz drugačiji...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz