Sada je: sub apr 27, 2024 2:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Koncentracija
PostPostano: pon mar 07, 2011 12:22 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 10:43 pm
Postovi: 28
Pozdrav forumaši :glasses7: ,

Htio bih vas pitati da li imate kakve savjete za poboljšanje koncentracije i pamćenja prilikom učenja.
Ne trebaju mi savjeti koje nudi savremena psihologija, tipa: "zapisuj, ponavljaj, itd", nego nepoznate tehnike (?meditacije?)
koje pomažu umu.

Hvala i veliki pozdrav!

_________________
Kakve su ti misli, takav ti je život!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koncentracija
PostPostano: pon mar 07, 2011 3:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
E tu imamo problem.

Mogu ti se dati tehnike za poboljšavanje koncentracije i pamćenja (dvije totalno različite stvari btw) ali šta onda? Povećavat ćeš to a ne učenje. Ako ćeš učit uči. Ako ćeš povećavat koncentraciju povećavaj koncentraciju. :P Ne znam jel me kontaš. Ako iko ja sam prošao taj proces posrednih metoda učenja i shvatio koliko je pogrešan.

Sad kad sam to rekao, ako baš inzistiraš, potraži Silva Mind Centering method, Yoga Nidra i Anapanasati. Svaka od tih bi trebala smanjiti mentalnu buku te pojačati koncentraciju i pamćenje. (Prva je dizajnirana upravo za učenje.)

Možda bi mogao i pročitati koju knjigu o tzv. brzom čitanju.

Moje je mišljenje ipak da ćeš koristeći bilo koju od tih metoda uskoro shvatiti koliko su uzaludne i samo ti otežavaju stvar - da se baciš izravno na ono što trebaš napraviti.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koncentracija
PostPostano: uto apr 12, 2011 12:01 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub apr 02, 2011 9:45 pm
Postovi: 5
Q problem mogu predstavljati i tehnicka zracenja od raznih aparata,obrati paznju na njih pre meditacije,zakonski tv antena ne sme da se postavlja 5 m od mesta stanovanja.

Ako si u mogucnosti sto vise vremena provodi u prirodi i nece biti problema.

_________________
*****


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 106 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz