Sada je: sub apr 27, 2024 11:59 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Savjeti za zube
PostPostano: sub maj 21, 2011 9:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
http://www.savjeti-hr.com/index.php/Stomatologija/Kako-naciniti-pastu-za-izbjeliti-zube

Kako načiniti pastu za izbjeliti zube
Thursday, 30 July 2009
Evo kako načiniti vlastitu pastu za zube, odstraniti mrlje sa zubiju i imati lijepi osmjeh.


"Uzmite manju zdjelu ili posudu. U nju stavite jednu žlicu soda bikarbone, malo mrljvenog klinčića, te isto tako malo mrvljenog cimeta.

Ulijte žlicu vode i dobro promješajte. Mješavina će biti želatinasta i smeđe boje.

Namočite četkicu za zube vodom i umočite u mješavinu. Normalno četkajte zube. Kad ste gotovi isperite usta vodom.

Radite to svakodnevno i vaši će zubi izgledati lijepše."

Ovaj recept toplo preporučam, naime: zdravo, jednostavno i jeftino. K tome klinčići imaju protuupalni i dezinficirajući učinak , te su dobri protiv lošeg zadaha.

http://www.ss-zdravstvena-st.skole.hr/upload/ss-zdravstvena-st/newsattach/339/KOZA.pdf


U stomatologiji ( za dezinfekciju sluznice ustiju) se upotrebljavaju eterična ulja metvice
( Menthae pip.) , klinčića ( Eugenia caryophyllata) i aniša (Pimpinella anisum L.) - što u
kombinaciji predstavlja preparat Tinctura odontologica .

Nešto dobrih informacija o cimetu:

http://www.ss-zdravstvena-st.skole.hr/upload/ss-zdravstvena-st/newsattach/339/KOZA.pdf

"Cimet je poznat po svojim antiseptičkim i antibakericidnim svojstvima.

zubobolja: pomiješati kašičicu cimeta u prahu i 5 kašika meda pa stavljati na zub 3 puta dnevno dok bol ne umine."


Još jedan primjer:

http://www.savjeti-hr.com/index.php/Stomatologija/Pasta-za-zube-kucne-izrade

"Pasta za zube kućne izrade
Monday, 09 May 2011
Svi znamo koliko je važno prati zube. Znamo i kako je skupa pasta za zube. Umjesto kupovine štedite da biste napravili svoju pastu za zube. Zubna pasta kućne izrade je isto toliko efektivna koliko i komecijalizirane paste za zube. Možda već i imate u svojoj kuhinji sve što vam je potrebno za izradu paste za zube. Nema tajni, čarolije ili namirnica koje se ne mogu nabaviti. Biti ćete zasigurno zadovoljni sa rezultatom.


Uzmite sodu bikarbonu, sol, glicerin koji je dostupan u ljekarnama i ulje od peperminta koje možete kupiti u ljekarnama sa prirodnim pripravcima.

U malu zdjelicu stavite dvije žlice soda bikarbone i dvije žlice soli. Dobro promješajte mješavinu.

Zatim dodajte dvije žlice biljnog glicerina (onaj bez alkohola, flourida, kemijskih konzervansi, okusa ili boja) i 2-3 kapi pepermintovog eteričnog ulja ili ulja od metvice, limuna ili komorača. Lagano dodavajte vodu i istovremeno mješajte. Dodavajte vodu tako dugo dok se ne stvori pasta.

Pastu stavite u malu staklenku. Dobro je zatvorite i neka bude zatvorena sve dok niste spremni koristiti pastu. Koristite nož ili žlicu da biste nanjeli pastu na četkicu. Skladištite pastu na hladno i tamno mjesto da biste izbjegli da se pasta osuši, no ako se i osuši dodajte malo vode. Napravite po jednu staklenku za svakog člana obitelji."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: sub maj 21, 2011 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
vidiš, neznam di sam čito, ali uglavnom se pričalo o tome da ne valja tretirati zube sodom bikarbonom, jer čini se da se pričalo da ne šteti toliko zubima, već da pravi neku štetu u usnoj šupljini općenito.... :-k

pa neznam sad koliko je to opravdano ili ne..... bilo bi dobro da se drugi ubace sa više saznanja o tome, jer ovo je što sam reko je prilično li-la :D ....

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: sub maj 21, 2011 9:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
http://www.zubari.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=144&Itemid=1

MIT: Pranje zuba nekoliko puta dnevno šteti zubnoj gleđi.

ISTINA: Ovo je delimično tačno. Obično, dovoljno je prati zube dva puta dnevno, ali ako imate priliku da perete zube češće (na primer, nakon svakog obroka), koristite mekanu četkicu za zube.

MIT: Nije štetno izbeljivati zube običnom sodom bikarbonom (natrijum bikarbonatom).

ISTINA: To je zapravo vrlo štetno, jer soda bikarbona ima vrlo jake abrazivne efekte. Ako želite izbeliti zube na jednostavan način, koristiti posebne paste za zube za izbeljivanje. Takve paste za zube sadrže mnogo manje čestice koje ne štete zubima.

STVAR JE U OVOM po mom mišljenju: "NJEGA USNE ŠUPLJINE

Soda osvježava dah i izbjeljuje zube. Gurni četkicu u čašu u kojoj je rastopljena soda i time iščetkaj zube. Također možeš i četkicu na kojoj je pasta gurnuti u istu otopinu te tako oprati zube."
Znači soda bik. treba biti rastopljena.

http://www.tportal.hr/portalplus/teen/71794/Soda-bikarbona-u-sluzbi-ljepote.html


Zadnja izmjena: dodo; sub maj 21, 2011 9:33 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: sub maj 21, 2011 9:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Mišljenja su različita:

komentar s jednog foruma:

"ja sam svog zubara pitala za izbjeljivanje za cijenu pa se uvatio za glavu i rekao mi da to ne radim. jer to osteti caklinu i onda zubi budu preosjetljivi. ima puno nacina da kod kuce izbjelis zube koji nisu toliko stetni - soda bikarbona ili limunov sok na cetkicu i trljaj. ili jagodu prerezi na pola i istrljaj zube njom (ali mora biti ona prava jagoda ne one ogromne bezukusne). i svakako odmah nakon bilo koje od tih metoda operi zube (soda bikarbona ostavlja gadan okus u ustima, a voce ima svoj secer pa da ti se zubi ne kvare). meni su rekli da to ne bi trebalo cesce od jednom tjedno radit."

http://www.forum.vjencanjesnova.com/viewtopic.php?f=21&t=1537


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: sub maj 21, 2011 9:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Moje mišljenje:

Ukoliko se netko boji učinaka sode bikarbone na zube... RJEŠENJE: glicerin+ mljeveni klinčić+ mljeveni cimet. Znači sodu bikarbonu zamijeniti glicerinom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: ned maj 22, 2011 9:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
viel dank na trudu oko infoa :thumbup: biće nešto od tebe :angel4:


nego, ovo neznam jel sam čito ili kroz priču čuo-načuo, ali uglavnom se radi o tome da se zubi trljaju korom nekog drveta.... :-k

čini mi se da je u pitanju indija i kora drena, mada nisam siguran, ali u svakom slučaju se radi o trljanju zubi korom nekog drveta i uglavnom to je neka vrsta "pra" četke za zube ili tako nešto :D svakako zvuči zanimljivo....

no, i ovđe smo na li-la terenu opet, osim ako neko nebi nešto više znao o rečenome :angel4:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: pon maj 23, 2011 6:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Meni je popucala zubna caklina na vise zuba, pogotovo otkako sam se bio osusio od sirove hrane. Vratio sam par kila nazad, sad je sve super, ali caklina je i dalje osjetljiva i ne siri se pucanje dalje. Malahov u svojim knjigama jedini pise o obnavljanju zubne cakline muckanjem kuhanog urina u ustima do 30 minuta :?

Jel ima tko jos kakav savjet ?

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: pon maj 23, 2011 8:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 03, 2009 6:59 pm
Postovi: 30
Artist je napisao/la:
viel dank na trudu oko infoa :thumbup: biće nešto od tebe :angel4:


nego, ovo neznam jel sam čito ili kroz priču čuo-načuo, ali uglavnom se radi o tome da se zubi trljaju korom nekog drveta.... :-k

čini mi se da je u pitanju indija i kora drena, mada nisam siguran, ali u svakom slučaju se radi o trljanju zubi korom nekog drveta i uglavnom to je neka vrsta "pra" četke za zube ili tako nešto :D svakako zvuči zanimljivo....

no, i ovđe smo na li-la terenu opet, osim ako neko nebi nešto više znao o rečenome :angel4:


e je indija je i radi se o drvetu neem.
nisam probo, znam da ima i paste s tim drvetom kod nas (u zg), al za koru brate neznam dal ima...

:love3:

_________________
MOJA DRŽAVA je CJELI ovaj SVIJET, MOJ NAROD su SVI LJUDI ovog svijeta, a MOJA VJERA je LJUBAV I MIR...

iiiihaaaaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: pon maj 23, 2011 5:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Protiv zubobolje,upale... izvrsno pomaže Švedska grančica- (pišem i iz vlastitog iskustva). To je tinktura od 20 i kusur različitih biljaka. Može se kupiti u gotovo svim biljnim ljekarnama. Ona dr. Theissa (ujedno i najjeftinija) NIJE na tako dobrom glasu kao Encijanova (90ak Kuna) i slovenska (ne znam proizvođača). Najjeftinija varijanta je kupiti u biljnoj apoteci mješavinu biljaka za spravljanje "Švedske grančice" i litru "rakije" i sam je napraviti. Postupak traje 3 tjedna.

Izvrsna tinktura za gotovo sve moguće. U knjizi Marije Treben: "Zdravlje iz Božje ljekarne" često se spominje i svi njeni učinci su detaljno opisani.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: sri maj 23, 2012 5:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 12:29 pm
Postovi: 60
-koristim ovaj recept sa pocetka teme vec godinu dana:

"Uzmite manju zdjelu ili posudu. U nju stavite jednu žlicu soda bikarbone, malo mrljvenog klinčića, te isto tako malo mrvljenog cimeta.

Ulijte žlicu vode i dobro promješajte. Mješavina će biti želatinasta i smeđe boje.

Namočite četkicu za zube vodom i umočite u mješavinu. Normalno četkajte zube. Kad ste gotovi isperite usta vodom.

Radite to svakodnevno i vaši će zubi izgledati lijepše."


-...ali su mi zubi poceli osetno dobijati tamnu boju.
-da li je u pitanju pasta za zube ili sirovo voce i povrce /sirovojelac sam vec 3 godine/.

-ima li neko savet i resenje :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: sub jun 23, 2012 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 12:29 pm
Postovi: 60
"-...ali su mi zubi poceli osetno dobijati tamnu boju.
-da li je u pitanju pasta za zube ili sirovo voce i povrce /sirovojelac sam vec 3 godine/."


-utvrdio sam da je krivac klincic/karanfilic. prestankom njegove upotrebe zubi vracaju stari sjaj i belinu.

-problem resen =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: uto jun 26, 2012 12:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Liječenje zuba bez brušenja i anestezije!

OZONOM!

Terapija HealOzoneom temelji se na remineralizaciji demineraliziranog zubnog tkiva uporabom ozona. Aparat radi na bazi ozona koji aparat proizvodi iz kisika oko nas. Ozon je jak oksidans. Dakle, pripremljeni i očišćeni zub nakon dijagnosticiranja veličine karijesa tretiramo ozonom koji uništi sve bakterije u zubu. Potom zub premažemo posebnom reducirajućom otopinom koja će potaknuti caklinu, odnosno dentin na remineralizaciju.

Dakle, postigli smo izlječenje bolesnog karioznog zuba bez boli i brušenja. Ali to nije sve, jer kod kuće nastupate Vi kao terapeut. Temeljito perete zube specijalnom zubnom pastom i ispirete usta kako biste poboljšali remineralizaciju. Nakon dogovorenog vremena nalazimo se ponovno u ordinaciji i ponovno ispitujemo dubinu i širinu karijesa.

Rezultati će dati zadovoljstvo Vama i meni. Pobjeda nad bakterijama učinit će Vas zadovoljnim i uvjeriti da je HealOzone bezbolno riješio Vaš karijes, a time i polako Vaš strah od posjeta stomatologu. Uživajmo zajedno u novoj borbi protiv karijesa...

slika

Preneseno sa: http://www.drstolar.hr

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: sub sep 01, 2012 9:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Evo jos jedan recept, prah za ciscenje zuba, umjesto kupovne paste pune otrova :mrgreen: :
Jucer sam dobila links/newsletter.

http://translate.google.de/translate?hl=de&sl=de&tl=hr&u=http%3A%2F%2Fwww.russische-heilgeheimnisse.com%2Fheilgeheimnisse%2Fzahnpulver-selbst-herstellen-zahnpasta-in-den-muell

ovako, posto ga translate-google nije sa njemackog kompletno preveo, mozete prevesti na engleski.

Recept:

4 djela praha djumbira ( Bio)
0,5 djelova samljevene hrastove kore (iz apoteke, pa samljeti u mlincu za kafu)
0,5 djelova praha listova mente/nane (iz apoteke, ili osusene iz vrta - samljeti u mlincu za kafu)
0,5 djelova natrona/sode bikarbone

na kraju sve izmjesati i sa tim prahom prati zube :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: uto okt 09, 2012 5:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2012 10:12 pm
Postovi: 18
Interesuje me cim vi perete zube? Danasnje paste su prepune hemiskih otrova i nisu uopste efikasne po pitanju beljenja zubi. I dan danas perem sa tim pastama jer nisam siguran u razne recepte za paste. Vecina tih recepata koje nadjem na internetu sadrzi i sodu bikerbonu koja po pricama mnogih moze da osteti zubnu gledj. :-k

Kakvo je vase misljenje o ovome? Da li koristite ove "moderne" paste ili pravite sami? Kakva su vam iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: uto okt 09, 2012 6:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
pr0gres07 je napisao/la:
Interesuje me cim vi perete zube? Danasnje paste su prepune hemiskih otrova i nisu uopste efikasne po pitanju beljenja zubi. I dan danas perem sa tim pastama jer nisam siguran u razne recepte za paste. Vecina tih recepata koje nadjem na internetu sadrzi i sodu bikerbonu koja po pricama mnogih moze da osteti zubnu gledj. :-k

Kakvo je vase misljenje o ovome? Da li koristite ove "moderne" paste ili pravite sami? Kakva su vam iskustva?


Zelena glina s kapima eteričnih ulja klinčić, menta /nana, naranča, kako kad.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: uto okt 09, 2012 6:56 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2012 10:12 pm
Postovi: 18
Lampa je napisao/la:
Zelena glina s kapima eteričnih ulja klinčić, menta /nana, naranča, kako kad.

Da li ti ovo koristis ili je samo copy/paste sa interneta?
Ako koristis jel ima nekog efekta?
Inace pod ovim "narandza" mislis na koru od narandze narendanu jel? :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: uto okt 09, 2012 9:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
pr0gres07 je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
Zelena glina s kapima eteričnih ulja klinčić, menta /nana, naranča, kako kad.

Da li ti ovo koristis ili je samo copy/paste sa interneta?
Ako koristis jel ima nekog efekta?
Inace pod ovim "narandza" mislis na koru od narandze narendanu jel? :-k


da, koristim, navedeni su nazivi eteričnih ulja, ne ribam koru naranče nego stavljam ulja prema njihovim karakteristikama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: uto okt 09, 2012 9:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 29, 2011 11:24 pm
Postovi: 92
Posto nisam bas u velikoj mogucnosti da si pripremam paste,ja koristim paradontaks clasic.(nema flora i u sastavu su sve neke biljcice). Malo vremena treba da se privkne na okus al ja sam zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: pet okt 26, 2012 10:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
lampa mozes li napisati recept za svoju smjesu detaljno?hvala unaprijed na bilo kakvom odgovoru.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savjeti za zube
PostPostano: pet okt 26, 2012 12:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 10, 2010 7:57 am
Postovi: 141
evo moj sameljete suvu mentu,cvjet kamilice,suvu kadulju ili pelin i uto stavite zelenu glinu i sve sve u neki mlinac za kafu dok ne dobijete ne prah neko ostavice malo kupnije to moze po volji i stavite u neku zatvorenu kutijcu kao od nivee il slicno i onda nakvasite cetkicu i umaceto uto isto po volji.mislim da je tu u sustinu pelin najaca biljka za desni i zube :hello2:

_________________
moja parola za bolju svjes: ni tacke ni zareza to sam sad smislio samo da mi se odrzat :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz