Sada je: čet maj 09, 2024 7:02 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 9:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Zaboravila sam napomenuti da kokain, MDMA i neki halucinogeni (trava odnosno kanabinoidi ne) oštećuje živčane stanice u mozgu. Nije lako normalno funkcionirati kad ti je mozak oštećen


Zadnja izmjena: pcelica; uto dec 20, 2005 1:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 10:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
arwen dor je napisao/la:
Koliko vidim, mi smo ovdje, s stupnjem svijesti kojeg u ovom trenutku imamo, jako jako daleko od toga da bilo koju drogu koristimo za proširenje svijesti. Proširenje. Mogli bi za zamagljenje, ali za proširenje...Prije će nam se nalijepiti neki demon nego što ćemo potići išta od onoga što mogu šamani.


Mozes govorit samo za sebe, uzimanje droge je individualna stvar. Posto nisi nikad probala drogu, cak ni obican joint zapalila, ne znam kakvog smisla imaju tvoji savjeti. Mislim da je bas SADA pravo vrijem za drogu. Nije cilj biti shaman nego promijenit obrazac misljenja i ponasanja, sto je moguce cak i samo s jednim iskustvom.

Pa sta da ljudi gledaju i traze savjete, svako ce cuti ono sta mu odgovara. Evo savjeta: alkohol, heroin, opijate izbacite, umjereno sa travom i kokainom, a psihodelike koristit po potrebi/situaciji.

Ponavljam da droge mogu prosirit svijest ako je takva NAMJERA, zato djeco drogirajte se pametno.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Zadnja izmjena: chaos engine; pon dec 19, 2005 11:57 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 10:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Kokain i MDMA i ostali amfetamini su psihostimulansi a psilocibin, psilocin, meskalin, DMT, LSD su psihodelici ili halucinogeni pa kad vec pametujes da bar znas o cemu govoris.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 11:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
zbunjena je napisao/la:
Zaboravila sam napomenuti da kokain, MDMA i neki halucinogeni (trava odnosno kanabinoidi ne) oštećuje živčane stanice u mozgu pa nam je tako lakše shvatiti ponašanje nekih individua na ovom forumu koje su konzumirale te tvari.


Zivcane stanice se ostecuju na razne nacine, gledanjem televizije, neaktivnoscu, poniznim stavom, dosadnim poslom, zagadjenim okolisom, hranom i picem.

Isto tako zbunjena/glupa nije napisala da se one i obnavljaju, prvenstveno zato ako ih NAMJEROM potaknemo na to, a droga je u tom slucaju sredstvo sprovodjenja namjere.

Citat:
Nije lako normalno funkcionirati kad ti je mozak oštećen.

Svima je mozak vise manje ostecen ali i to je bolje nego ga nemat kao u tvom slucaju. Ipak priznajem da ova OP spodoba ima mogucnost uocavanja tipfelera u vezi kemije, eto barem necemu sluzi.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 12:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
da ipak pojasnim svoje "posredno" iskustvo s drogom.

Kokain je droga koja rastura ličnost. Definnitivno. Spomenula sam da nemam vlastitog iskustva ali da sam izbliza promatrala. Godinama. I nije bilo nikakvog proširenja svijesti. Bilo je rasturanja svijesti. Iskrivljavanja realnih situacija, izokretanja činjenica, provala svakakvih vrsti koje nemaju veze sa nikakvom sviješću, a najmanje s proširenom. bilo je i rasturanja života, i to ne jednog, nego više njih. I mojeg, između ostalog. Tako da ipak imam nekog iskustva s time, bilo mi je jako jako blizu nosa...
Da pitaš tu osobu je li joj kokain uništio mozak, tvrdila bi ti da nije, da je njegov mozak sjajan, briljantan, a da svi oko njega nemaju mozga. Rekao bi ti da je kokain bezazlena stvar, nešto kao doping od čega se jasnije razmišlja, i da nikako ne izaziva ovisnost. Da to što ga tu i tamo uzmeš nije ovisnost. I da je to što mijenjaš drogu, uzmeš povremeno neku drugu, isto dobro i nije ovisnost. Malo koji ovisnik priznaje da je ovisnik. Malo koji ovisnik, ako i prizna da je ovisnik, može sagledati štetu koju je počinio sebi konzumirajući. Kad bi priznao, to bi za njega bilo prestrađan udara na njegov ego. Štetu koju je nanio ljudima oko sebe ne vidi, ne želi vidjeti i ne zanima ga ni najmanje.
O.k. ...svatko ima pravo na svoj izbor.
Međutim, neki izbori nam se nameću i u neke smo uvučeni. Ono što bi moglo uvući neke osobe koje znam jesu podvale tipa: trava čisti pluća, na kvalitetnu drogu se ne možeš navući, jedan speed tu i tamo je bolje od antidepresiva, kad stalno mijenjaš drogu ne možeš se navući, to nije ovisnost.
Ja sam ipak pristalica proširivanja svijeti na neke druge načine, ne drogom. Meni je dovoljno doživjeti i najobičnije stanje plime (znamo što je stanje plime, zar ne?) Za stanje plime ne trebaju nikakva sredstva, nikakva kemija. Samo vlastita motivacija i predanost radu. Jeftino, pristupačno, efikasno i djelotvorno. I ekološki sigurno... 8)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 12:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
chaos..ja sam u školi učila da se živčane stanice ne obnavljaju, za razliku od ostalih stanica u tijelu. Zato što se tkivo živčanih stanica ne može obnavljati, zato se npr. leđna moždina kad je jednom preikinuta, ne može zacijeliti i obnoviti. Zato ljudi ostanu vezani za invalidska kolica. daj bog kad bi se živćane stanice obnavljale...
Jel ti to znaš za neka nova naučna otkrića koje od nas skrivaju...? Ako da, javi da upotrijebimo. To bi mnoge obradovalo..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 2:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
arwen dor je napisao/la:
chaos..ja sam u školi učila da se živčane stanice ne obnavljaju, za razliku od ostalih stanica u tijelu. Zato što se tkivo živčanih stanica ne može obnavljati, zato se npr. leđna moždina kad je jednom preikinuta, ne može zacijeliti i obnoviti. Zato ljudi ostanu vezani za invalidska kolica. daj bog kad bi se živćane stanice obnavljale...
Jel ti to znaš za neka nova naučna otkrića koje od nas skrivaju...? Ako da, javi da upotrijebimo. To bi mnoge obradovalo..


Ucili su te krivo. Jer ni samo ne znaju bolje.
U nekoliko navrata je pokazano da se zivcane stanice mogu obnoviti i to nije u pitanju.
I to nitko ne skriva nego je pitanje obavijestenosti.
Dva time (Svedska i Kalifornija) su izdala i rad o tome u Nature znanstvenom casopisu. Postoje neka pitanja vezana uz mogucnost tih stanica da se povezu sa ostalim stanicama ali kolko znam i to je vec pokazano.
Eto sad mozes ohrabriti ljude vezana uz invalidska kolica. :o

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 2:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
zbunjena je napisao/la:
Zaboravila sam napomenuti da kokain, MDMA i neki halucinogeni (trava odnosno kanabinoidi ne) oštećuje živčane stanice u mozgu pa nam je tako lakše shvatiti ponašanje nekih individua na ovom forumu koje su konzumirale te tvari. Nije lako normalno funkcionirati kad ti je mozak oštećen


Nije li ovo malo licemjerna izjava ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 2:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
zbunjena je napisao/la:
Kokain i MDMA i ostali amfetamini su psihostimulansi a psilocibin, psilocin, meskalin, DMT, LSD su psihodelici ili halucinogeni pa kad vec pametujes da bar znas o cemu govoris.


Dr. Sakoman ili Arena - koji ti je izvor informacija ? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 5:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
arwen dor je napisao/la:
chaos..ja sam u školi učila da se živčane stanice ne obnavljaju, za razliku od ostalih stanica u tijelu. Zato što se tkivo živčanih stanica ne može obnavljati, zato se npr. leđna moždina kad je jednom preikinuta, ne može zacijeliti i obnoviti. Zato ljudi ostanu vezani za invalidska kolica. daj bog kad bi se živćane stanice obnavljale...
Jel ti to znaš za neka nova naučna otkrića koje od nas skrivaju...? Ako da, javi da upotrijebimo. To bi mnoge obradovalo..

Smijesno...

To pozivanje na skolu, oni su te kao nesto "naucili", uglavnom je to ispiranje mozga...Mene je matrix ucio da budem dobar i poslusan pa eto nisam, a znao sam da se zivcane stanice mogu obnovit neovisno o znanosti. Posto je OPO vec rekao da je i znanost pokazala da se te stanice mogu obnovit, mene zanima slijedece.

Kako ti kao reiki master uopce pomazes ljudima kad NE VJERUJES da se zivcane stanice mogu obnovit!?
Mozda radis samo sa OP kojima je to ionako svejedno.


Citat:
Kokain je droga koja rastura ličnost. Definnitivno.

Sta se tice kokaina ti pricas o ovisniku, ja o povremenom i pragmaticnom koristenju kao tjelesnom energizatoru i psihostimulansu.

Citat:
Ja sam ipak pristalica proširivanja svijeti na neke druge načine, ne drogom. Meni je dovoljno doživjeti i najobičnije stanje plime (znamo što je stanje plime, zar ne?) Za stanje plime ne trebaju nikakva sredstva, nikakva kemija. Samo vlastita motivacija i predanost radu. Jeftino, pristupačno, efikasno i djelotvorno. I ekološki sigurno...

Jako si uznapredovala na taj nacin kad ti je svijest ostala na razini skolskog gradiva. Ipak da si barem jednom zapalila najobicniji joint mozda bi ti to palo na pamet, pa bi imala argument za raspravu.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 8:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Da dr. Sakoman. Probaj shvatiti da neki ljude znaju o tome jer se bave tom znanoscu a ne moraju crpiti znanje iz sumnjivih internet stranica koje su ionako pisali kemicari.
A zna se da su svi lijekovi u cistom stanju stvoreni u laboratorijima farmaceutske industrije. A ocito su namjerni baceni na cestu da bi se moglo manipulirati ljudima
BTW heroin i morfin ne ostecuju mozak samo izazivaju jaku ovisnost. Zdravstveno gledano da nema ovisnosti uopce ne bi bio toksican za tijelo. Ubija u velikoj kolicini jer djeluje na centar za disanje u mozgu. Ali ubijali bi i nikotin i kofein da ih izvucemo u cistom obliku a o alkoholu da i ne govorim. A otkrilo se da je morfin (morfij) sintetizira u ljudskom mozgu samo u jako malim kolicinama i povezan je s mehanizmom placeba. Znaci vise manje ne treba nam, sami ga stvaramo, isto kao sta i ucinke drugih tvari mozemo sami postici.
Naravno da se mogu obnoviti zivcane stanice (o tome se zna zadnjih 15-20 godina) samo u maloj mjeri i jos se ne znaju tocni mehanizmi a ocito nisu bas uobicajeni cim se ljudi slabo oporavljaju. Crystal Dream naravno da je bilo licemjerno ali valjda znas prepoznati kome je upuceno. Ako si se prepoznao u tome oprosti nije mi bila namjera.


Zadnja izmjena: pcelica; uto dec 20, 2005 1:39 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 9:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
I za sada je pokazano da se samo živčane stanice leđne moždine mogu regenerirati a one u mozgu ne. Napravili su brdo pokusa a stanice mrtve da ne mogu biti mrtvije. Stanice u mozgu mogu se razvijati, dalje povezivati medjusobno ali kad se oštete onda je to kraj. Inače bi Alzeheimerova bolest bila izlječiva. I bolest kravljeg ludila.

http://www5.eurekalert.org/pub_releases ... 120105.php

OP evo ti link pa sam zakljuci. Neurologija nije moje podrucje pa nisam isla detaljnije istrazivati nego samo ovako informativno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 10:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
evo da iznesem svoje misljenje o tome dal droge prosiruju svjest il ne.
ja sam osobno prestao ici u crkvu kad sam se poceo drogirati sto mislim da ce svatko od vas pohvaliti,poceo sam vjerovat u prosle zivote,osjecati razno razne stvari koje su se razlikovale od svega sto su mi do tada govorili o smislu zivota,istini itd.bilo je zanimljivo,svakakva isustva sam dozivio.sred techno partija sam imao uvid u prosli zivot,i jos mnogo takvih slicnih iskustva.

e sad dal mi je sve to trebalo,a valda je,kad je vec bilo tako.
dal nekom preprucam,pa bas i ne,svi znamo da se svjest moze prosirit i bez droge sto je mnogo jeftinije i puno bezopasnije.

arwen dor ajde napisi nes o tim demonima koje vidis oko ovisnika jerbo sam ja na kraju imao problema i sa tim,mislim jos uvjek imam s nikotinom,pomalo alkoholom i hasisem,nista ozbiljnije nego kod drugih koji ce reci da nema problema al ja ipak mislim da ima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 21, 2005 12:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Citat:
pluton

mislim jos uvjek imam s nikotinom,pomalo alkoholom i hasisem


Kako mozes imat problema sa hasisem ??? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 21, 2005 3:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Ja, na primjer, koliko god da popijem, osjećam se u suštini isto kao i prije nego sam počeo piti. Ali to kod mene sve zavisi od raspoloženja, tako ako sam fino raspoložen, pa koliko god da popijem, ostanem takav, naravno to me još više oraspoloži, a ako sam depresivan i neraspoložen alkohol mi ništa ne pomaže da to promijenim. Jednostavno, hoću da kažem da kod mene alkohol uopšte ne dovodi ni do kakve promjene stanja svijesti u odnosu na ono koje je bilo prije njegovog konzumiranja. Mogu samo da osjetim određene poteškoće u vidu vrtoglavice ili me zaboli glava i sl. ako malo pretjeram u piću. Isto važi i za travu, koju sam probao par puta.Ali jedna je stvar interesantna, nikad mi se nije desilo, a imao sam hvala bogu milion prilika do sada, da pređem preko određene granice, tj. da se, što kažu, totalno uništim. Jednostavno ne može me ništa natjerati da pređem preko te granice, u stvari sam sebe ne mogu natjerati, tako da uvijek ostajem priseban bez obzira koliko sam popio, i kako se ponašam kad sam trijezan uglavnom isto se ponašam i kad popijem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 21, 2005 8:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Ja, na primjer, koliko god da popijem, osjećam se u suštini isto kao i prije nego sam počeo piti. Ali to kod mene sve zavisi od raspoloženja, tako ako sam fino raspoložen, pa koliko god da popijem, ostanem takav, naravno to me još više oraspoloži,


E to se zove merak fingolfin :)

Citat:
nikad mi se nije desilo, a imao sam hvala bogu milion prilika do sada, da pređem preko određene granice, tj. da se, što kažu, totalno uništim. Jednostavno ne može me ništa natjerati da pređem preko te granice, u stvari sam sebe ne mogu natjerati, tako da uvijek ostajem priseban bez obzira koliko sam popio, i kako se ponašam kad sam trijezan uglavnom isto se ponašam i kad popijem.


E vidis tu si svjesniji od mene, ja sam znao da se oduzmem od alkohola, da ne znam gdje sam, a mogu ti reci da u zadnje vrijeme to ne radim.
Sto se tice droga i trava raznoraznih, pusio sam nesto prije 10 ili 12 godina, to mi vise ne pada na pamet da pokusam.
O tim vizijama ne bih, posto se kod alkosa javlja jedno, (nisam jos dosao do tog nivoa, a i ne planiram :wink: ) mada sam bio blizu :cry: , kod ovih sto koriste drogu vizije su drugacije, tako sam bar citao.
Ovdje skoro citam i o nekoj drogi ono kao razgovor sa Bogom, ne znam moje misljenje je jadan onaj ko koristi tako nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 21, 2005 11:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
sa hasisem imas problema isto ko i sa svime drugim,kad pretjerujes,a za hasis je jos specificno da ti jako strada koncentracija i pomalo otupavis, ak me kuzis kaj ti hocu rec. [/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 22, 2005 12:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Barone, to ti je kod mene stvarno jako zanimljivo. Gledaj, najviše volim da pijem pivo, ali kažem ti, bez obzira šta pijem, znači može i bilo koje žestoko piće, kod mene su ti efekti uvijek isti. Pijem dok ne dođem do te svoje granice, a onda ne znam postoji li sila na svijetu koja me može natjerati da je pređem. I kao što rekoh, nikada nisam bio u situaciji da nešto uradim pod dejstvom alkohola zbog čega bih se kasnije kajao, odnosno potpuno sam priseban kao i kad sam trijezan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 22, 2005 10:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ima takvih ljudi kao ti. Znaci da si cist u glavi i da alkohol ne moze iz tebe izbaciti nikakve lose stvari. Samo nazalost drugi ljudi su puni blokada, lazi i prikrivanja i onda to s alkoholom samo izadje na vidjelo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 22, 2005 10:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Ima takvih ljudi kao ti. Znaci da si cist u glavi i da alkohol ne moze iz tebe izbaciti nikakve lose stvari. Samo nazalost drugi ljudi su puni blokada, lazi i prikrivanja i onda to s alkoholom samo izadje na vidjelo.


Hehehe zbunjena, hvala ti na toj opasci da sam čist u glavi, lijepo je to čuti, mada meni se samom to i ne čini, al hajd sad dobro. :) :) :)
Znaš da mi je ponekad krivo što ne mogu (u pojedinim trenucima) da se, što kažu, totalno otkačim kad malo popijem (mislim u pozitivnom smislu), baš mi ponekad treba malo "odmora" od samog sebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz