Sada je: sub apr 27, 2024 6:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Lečenje živaca
PostPostano: pon dec 12, 2011 3:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Jednom članu moje porodice je potrebna pomoć/preporuka, a stvar je prilično hitna.

Naime, u pitanju je osoba koja skoro 40 godina koristi lekove za živce, antidepresive, i kojekakve otrove sličnog tipa, u glavnom za smirenje. Poslednji lek koji je koristila je Ksalol, kojem više nema pristupa zbog novih zakona o zdravstvenoj zaštiti. Naravno, nervni sistem joj je postao potpuno zavistan od toga, uzimala je prilično visoke doze - što sada naglo mora da prekine. Tegobe koje se javljaju posle jedne ili dve preskočene doze su grčevi u želucu, otkazivanje disajnih organa, mišići zaduženi za gutanje ne funkcionišu, i sve ostalo (jaka nervoza, nesanice, otkazivanje mišića iiiiiiii sve ostalo što je za očekivati kao posledicu tih bojnih otrova). Ta osoba se brine za još jednu osobu, invalida, tako da su obe u opasnosti trenutno. Plašim se da bi ovakva forsirana apstinencija, u uslovima stalnog stresa (pride) za nju mogla da se završi i smrtnim ishodom.

Počela je sa korištenjem toga posle upale živaca, od koje se izlečila biljnim čajem koji je napravio neki lokalni travar, nažalost davno pokojni - a njegov potomak, naravno, pojma nema o bilo čemu na tu temu.


Ono što mi je potrebno sada, ako ima neko ko je upućen jesu recepti za biljne preparate koji na bilo koji način doprinose smirivanju živaca, upala, opuštanju mišića i makar olakšavanju gorenavedenih tegoba. Za neke biljke (pojedinačno dejstvo) i sam znam, ali nisam stručnjak, tako da se radije ne bih petljao sa time jer postoji rizik da dodatno pogoršam situaciju - a i nisam siguran da samo jedna travka može da pomogne četrdesetogodišnjem zavisniku.

Svaka preporuka je dobrodošla. Hvala vam!!!

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lečenje živaca
PostPostano: pon dec 12, 2011 10:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Osim već ovdje na forumu što je objavljeno, imaš:

Bolesti i njihovo liječenje

http://www.val-znanje.com/index.php?opt ... Itemid=434

Imaš pri dnu "Živci"... sa raznim varijantama... pa onda posebno o toj ljekovitoj biljci...

http://www.val-znanje.com/index.php?opt ... Itemid=433

ako pomogne - super!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lečenje živaca
PostPostano: pon dec 12, 2011 11:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hvala, Jack. Napravio sam neku kombinaciju od matičnjaka i valerijane, za sad imam samo to dostupno, sutra krećem u lov na ostale biljke - vidim da se to i preporučuje u ovim receptima. Moraće da posluži dok se ne nađe stalna solucija.

:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lečenje živaca
PostPostano: uto dec 13, 2011 5:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 26, 2008 12:52 am
Postovi: 47
Lokacija: Beograd
Valjda? je napisao/la:
Hvala, Jack. Napravio sam neku kombinaciju od matičnjaka i valerijane, za sad imam samo to dostupno, sutra krećem u lov na ostale biljke - vidim da se to i preporučuje u ovim receptima. Moraće da posluži dok se ne nađe stalna solucija.

:occasion5:



Savetujem da nabavite prirodnu reisi gljivu. Njen caj , sem sto je imunomodulator ima dejstvo adaptogena . On jako brzo menja metaboliticke procese i optimizuje ih. Apstinacionu krizu nastalu visegodisnjom upotrebom heroina prekida u roku od 15 minuta. Samo prvih par cajeva se prave od vecih kolicina reisija ( 30 grama) a posle toga je dovoljno i 5 grama dnevno neko vreme. Reisi deluje tako sto aktivira DNA u segmentima gde on nije bio aktivan i na taj nacin telo promeni "adresu" na kojoj je kriza ispoljena i dolazi u najbolje moguce optimalno stanje. Isti caj sluzi za lecenje ozbiljnih psihickih poremecaja i onih fizickih prouzrokovanim padom imuniteta. ima osobinu da za 10 do 15 minuta zatvori ostecenu auru. Balansira i rekonfigurise energetske procese jer je bogat germanijumom i polisaharidima sa specificnim rasporedom prostih secera koje informisu DNA. U sebi ne sadrzi nikakve alkaloide niti ima toksicno dejstvo. Videti detaljnije na internetu. Ima dosta tekstova na tu temu i mikoterapiji uopste.

Drugi savet je da nabavis orgonski zaper. Orgonit na njemu treba da bude mase makar 500grama. On ce otkloniti bilo kakvu krizu i disbalans u jako kratkom vremenu.

_________________
Smole nikad dosta!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lečenje živaca
PostPostano: ned dec 18, 2011 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Apdejt on situejšn :D

Kako stvari stoje, biljni čajevi koje sam pravio su dosta pomogli kod simptoma, u međuvremenu smo nabavili potreban "lek" tako da su sad stvari sasvim u redu.

Dotična osoba, poučena iskustvom, je rešila da se skine sa lekova, ovaj put dobrovoljno ...hehehehe. Mnogo mi je drago zbog toga :occasion5:

Reiši sam pokušao da nabavim, ali ovde nema čak ni neki ekstrakt po apotekama, moraću malo dalje ... da, definitivno će biti korisna stvar. @Davorin, hvala za informaciju. :thumbup:

Živeli! :occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 105 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz