Sada je: sub apr 27, 2024 8:09 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrća
PostPostano: ned feb 12, 2012 9:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Da li ste čuli za dokumentarac "Fat, Sick and Nearly Dead”?
-Napravio ga je Joe Cross, čovek koji je bio na brdu lekova, prekomerne težine, zdravlja skoro potpuno uništenog. Unajmio kamermana i napravio film o sebi.
Dao je sebi cilj-60 dana isključivo na sokovima od voća i povrća i već na 30-om ostavio SVE lekove i zdravlje mu se potpuno promenilo na bolje. Čovek se izlečio i nije samo on ovde već i jedan tip koji skoro da bi umro da nije krenuo sa ovim..



--------------------------------
Bio sam 4 dana na sokovima i počeo da dobijam grčeve a stolice nije bilo skoro tri dana(samo prvog) i to me je uplašilo pa sam stao(malo i zbog skupoće zimi pa sam odložio dok ne prodje zima).

E sad, da li treba kupiti neki laksativ uz sokove? Kakva su vaša iskustva i ima li ikog ko je pregurao minimum 30 dana?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: pon feb 13, 2012 12:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
FreedomRunner je napisao/la:
Da li ste čuli za dokumentarac "Fat, Sick and Nearly Dead”?
-Napravio ga je Joe Cross, čovek koji je bio na brdu lekova, prekomerne težine, zdravlja skoro potpuno uništenog. Unajmio kamermana i napravio film o sebi.
Dao je sebi cilj-60 dana isključivo na sokovima od voća i povrća i već na 30-om ostavio SVE lekove i zdravlje mu se potpuno promenilo na bolje. Čovek se izlečio i nije samo on ovde već i jedan tip koji skoro da bi umro da nije krenuo sa ovim..



--------------------------------
Bio sam 4 dana na sokovima i počeo da dobijam grčeve a stolice nije bilo skoro tri dana(samo prvog) i to me je uplašilo pa sam stao(malo i zbog skupoće zimi pa sam odložio dok ne prodje zima).

E sad, da li treba kupiti neki laksativ uz sokove? Kakva su vaša iskustva i ima li ikog ko je pregurao minimum 30 dana?

Pozdrav

Zašto želiš ići na sokove? Ako se netko želi očistiti od toksina sigurno neće kemiju unositi u sebe nego će koristiti prirodne metode čišćenja kao npr. klistiranje svaki drugi dan. Ako ne znaš kako se radi pitaj google.
Moje iskustvo je 21-42 dana na vodi i čajevima prema metodi Rudolfa Breussa već 10 godina za redom, svakog ljeta.
Trebaš se psihički pripremiti, za povremene vrtoglavice, nedostatak snage, teško disanje pri najmanjem naporu, opsjednutost hranom i svašta nešto. Ali samo prve godine, ostalih godina nisam imala nikakvih problema. Jedino što nisam vozila prvih par godina kad sam na postu, za svaki slučaj da se ne onesvijestim tijekom vožnje.
Ne bih ti preporučila sad u zimskom periodu terapiju sokovima jer se zbog nižeg sadržaja energije jako teško ugrijati.

Osim toga kakve sokove misliš koristiti? Kupovne? Zaboravi na kupovne.
Najprije isplaniraj pa onda kreni. Nemoj stihijski.
:glasses7:


Zadnja izmjena: Lampa; pon feb 13, 2012 1:23 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: pon feb 13, 2012 1:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Volio bih da postoji ovaj filmić sa titlovima na Rvacki. Ja sam čitao "U 12 koraka do sirove hrane" od Viktorije Boutenko. Slične sokove sam si pravio sam od svega što sam našao u trgovini i oko kuće. Postepeno sam ih uvodio u prehranu dok nisam ostao bez posla. Sad jedem što je na stolu, do nekog boljeg vremena, a onda na moje sokove i sirovo voće i povrće općenito. Za kakicu preporučam disciplinu. Svaki dan u isto vrijeme na školjku pa počekat deset minuta ako se ništa ne dogodi. Bar tako ja radim. I nemoj se plašit ako par dana ne kakaš, nije to ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: pon feb 13, 2012 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
To je odlican film, razbija mnoge mitove. Ljudi treba da shvate da je 90% uspeha lezi u ishrani.Svi bi da trce i jedu u Mekdonaldsu hehe.
Simptomi koji ti se mogu javiti su sledeci:
-glavobolje,bolovi u organima,kostima,ocima itd.
-opadanje kose
-slabost,umor
-gubitak kilaze
-vrtoglavice
-osipi i razne alergije
-groznica
-lupanje srca
-povracanje,mucnina
-pad pritiska

Svi su ovi simptomi normalni u toku fastinga i nemoj da se uplasis ako ih budes imao.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: pon feb 13, 2012 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Da ali mene to ne plaši nego mi treba sigurna potvrda da mi se zdravlje neć iskomplikovati.
Klistir bih radio kao i većina-tušem, nadam se da nije opasno česmovačom..

Dakle, mene samo interesuje da li treba uzimati neke laksative budući da u sokovima nema vlakna koja pospešuju rad creva..

I da, zaboravih da kažem jer sam mislio da je podrazumevajuće:
Sokove pravim cedjenjem voća i povrća sokovnikom. Uzeo sam Bosh od 700 w, jako dobar a sokovi su predivni.

Vrlo bih ceni neke smernice i savete jer, kad su mogli Joe i Phil-što ne bih i ja :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: uto feb 14, 2012 12:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Probaj sa jačim mikserom. Bit će sokovi malo gušći, a sačuvat će se biljna vlakna i svi ostali korisni sastojci. Ne vidim zašto bi se nešto bacalo. Ja sam probao i sasvim je okej.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: čet feb 23, 2012 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Zar je moguće da niko više nema šta da kaže na ovu temu :shock:


Samo sam pitao za savet u vezi probave i to je sve. Znam šta hoću pa mi ne treba preusmeravanje na druge metode.

Treba mi jedino savet oko bezbednog juice fastinga i to što hitnije pls


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: pet feb 24, 2012 7:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Gladovanje na sokovima se radi da se organizam rastereti od probave i teskog rada, da odmori i da se regenerira. Dakle unosis u sebe 90% onoga sto bi unosio sa cijelom voćkom, ali u puno koncentriranijem stanju. imas kod mene dole na linku knjigu "Gladovanje na sokovima". Nije nesto posebno niti se dotice detalja poput drugih knjiga o sirovoj hrani i gladovanju.

Samo sokove sam znao piti najdulje 7 dana i to preko ljeta dok je bila sezona svega, obilje i uzivalje u kruskama, jabukama, lubenicama, dinjama, mrkvi, cikli.......Da, to je jedan od najboljih nacina detoksikacije tijela i s tim ne mozes fulati. Ali bitno je da se klistiras vise puta uz pijenje sokova. Dakle ako to jos nisi radio, onda to radi svaki ili svaki drugi dan kroz cijeli period. Najbolje sa urinom, najlosije s vodom.

Imas dosta na youtube-u, "Juice Fasting" upisi i gledaj :)

Ako ustrajes u tome, pripremi se na bolove u zeludcu, crijevima, opcenito dosta simptoma obicnih bolesti. Ali ces si puno pomoci i skratiti muke klistiranjem, pogotovo urinom. Sretno :)

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: uto feb 28, 2012 3:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
ja sam bio 36 dana mesano, prvo na vodi u kojoj je preko noci bilo potopljeno razno krupno seckano povrce a nakon sto mi se to smucilo negde nakon 15-og dana na obicnoj prolom vodi uz koju sam poceo uvoditi mesani sok od cvekle, sargarepe, rotkvica.. ponekad i blitve.. ali u jako malim kolicinama, mozda 2 deci dnevno...

prvih 10-ak dana sam se osecao fantasticno, bez bilo kakvih bolova, pun energije... klistiranje nazalost nisam obavljao... ali generalno do kraja gladovanja nisam osecao nikakve probleme osim PSIHICKE zelje za hranom, koja se naravno pojacala uvodjenjem sokova od povrca... a i nakon desetog dana su mi energija i snaga opali mada sam se i dalje osecao dobro..

tako da ti ne mogu nista pametno reci osim spomenuti to moje iskustvo... sada kada bih ponovo gladovao mislim da bi to bilo iskljucivo na obicnoj vodi, sto kvalitetnijoj po mogucstvu... i klistiranje urinom bih uveo kao obavezno...

stolice nisam imao sem prvog dana al eto pregurao sam i tada se nesto bas i nisam posebno zabrinjavao zbog nedostatka stolice..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: uto feb 28, 2012 11:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Nema šanse da je ovaj način ishrane dugoročno zdrav i da ovi simptomi koji se pojavljuju su za zanemariti, nemojte se zavaravati.

Nešto zdraviji jesu sokovi povrća i voća organski uzgojenih, al od kupljenog definitivno nije, posebno voće koje nije sezonsko.

Treba SVE jesti, meso nam treba u prehrani, ALI bit toga svega što jedemo da je prirodno uzgojeno.
Treba uvesti sokove/kaše od zelenja u prehranu maximalno, ali ne samo od njih živjeti

Probao sam ovo sa sokovima (nemam ama baš NIKAKVIH zdravstvenih problema) i to je katastrofa, organizam je u totalnom rasulu, nema šanse da s time možeš normalno funkcionirati, a posebno raditi neki odgovoran posao

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: uto feb 28, 2012 4:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Mike, da li si dobro procitao uvodni post?

Radi se o lekovitom gladovanju na odredjeno vreme..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: sri feb 29, 2012 9:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Remain je napisao/la:
Mike, da li si dobro procitao uvodni post?

Radi se o lekovitom gladovanju na odredjeno vreme..


Ok, mislio sam na ovaj trenutak kad ljudima postane zlo od toga.

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: sri feb 29, 2012 2:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Mike20 je napisao/la:
Remain je napisao/la:
Mike, da li si dobro procitao uvodni post?

Radi se o lekovitom gladovanju na odredjeno vreme..


Ok, mislio sam na ovaj trenutak kad ljudima postane zlo od toga.


postane im zlo zato sto organizam prirodno zapocne proces ciscenja od toksina jer je u tom stanju usredsredjen samo na preciscavanje a ne i na varenje hrane jer je i nema.. to ciscenje moze da rezultuje mucninom i losim osecanjem ali i ne mora.. zavisno i od toga koliko je organizam "zatrovan"..
znaci nista specijalno, vec dobro poznata stvar.. kao i kad smo bolesni pa organizam pocinje da se bori i onda se ta borba moze manifestovati u vidu mucnine, bolova, izbacivanja sline, slajma, groznice, alergije itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: pon mar 19, 2012 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
studiram medicinu tako da stogod i znam i metabolizmu. Kao prvo, takve stvari i nisu za svakoga, u prvom redu mrsave i pothranjene, strastvene mesojede, zatim neizgradjene i nedisciplinirane + za one koji stalno rade s ljudima a mislie ici na duze staze.
sve ima svoje kako i zasto.

iskreno, ja ne bih odmah išao na sokove, vec na zvakanje voća i povrća, jer nutritivno je isto, ali dugorocno zvakanje smanjuje osjecaj gladi, smiriva, a zeludac osjeti "tezinu" pa se svojim putem utječe na smanjen osjećaj gladi.
kupovne sokove zaboravite, vec samo od svjezeg voca povrca manualno pripravljeno, ako bas morate sok.

da bi izbjegli padove tlaka mucnine, vrtoglavice, ispiždjenosti, umora nebi bilo loše piti i dosta vode, a isto tako nadomjestit orašidima minerale. Preporučujem svima med, 2 kasike dnevno je super, prirodni đećer. takodjer za brzi nadomjestak secera recimo posluzi groždje ili uostalom nadjite u kojekakvim indeksima razine ugljikohidrata svjezeg povrca i izostavite celulozu iz toga.



ALI SAD ONO BITNO, dugoročno nezdrava prehrana, stoga bar 1 mjesečno ili 2 put nakon početne detoksikacije fin obrok od ribe, jetre, iznutrica.

velika opasnost od hipervitaminoze. o dugoročnim psihičkim ucincima mogu samo pretpostavljat, ali sigurno da je kratkoročna prehrana bazirana isključivo na neobradjenom vocu i povrcu bilo to u vidu soka ili ne, predstavlja relaksaciju za organizam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: pon mar 19, 2012 9:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Remain je napisao/la:
Mike20 je napisao/la:
Remain je napisao/la:
Mike, da li si dobro procitao uvodni post?

Radi se o lekovitom gladovanju na odredjeno vreme..


Ok, mislio sam na ovaj trenutak kad ljudima postane zlo od toga.


postane im zlo zato sto organizam prirodno zapocne proces ciscenja od toksina jer je u tom stanju usredsredjen samo na preciscavanje a ne i na varenje hrane jer je i nema.. to ciscenje moze da rezultuje mucninom i losim osecanjem ali i ne mora.. zavisno i od toga koliko je organizam "zatrovan"..
znaci nista specijalno, vec dobro poznata stvar.. kao i kad smo bolesni pa organizam pocinje da se bori i onda se ta borba moze manifestovati u vidu mucnine, bolova, izbacivanja sline, slajma, groznice, alergije itd.


greška. Hrane ima, i mora je biti samo sto se unosi veoma mala količina sa dosta ugljikhidrata sto zavarava mozak i mehanizme gladi. nakon nekog vremena mora se dobit stolica obicno u vidu proljeva, ili ako se dobije cvrsta stolica nakon sokova, prijatelju, radis veliko sranje, jer ja i nebi baš da mi ostatci nekog voca budu po mjesec dana u crijvima.

mucnina i bol itekako su povezani sa gladi, a organizam ovisnost o toksinima izrazava ko ovisnost, pa se vise manifestuje psihički.
izvini ako griješim :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Juice Fasting ili Život SAMO na Sokovima od Voća i Povrć
PostPostano: uto mar 20, 2012 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Judziin je napisao/la:
Remain je napisao/la:
Mike20 je napisao/la:

Ok, mislio sam na ovaj trenutak kad ljudima postane zlo od toga.


postane im zlo zato sto organizam prirodno zapocne proces ciscenja od toksina jer je u tom stanju usredsredjen samo na preciscavanje a ne i na varenje hrane jer je i nema.. to ciscenje moze da rezultuje mucninom i losim osecanjem ali i ne mora.. zavisno i od toga koliko je organizam "zatrovan"..
znaci nista specijalno, vec dobro poznata stvar.. kao i kad smo bolesni pa organizam pocinje da se bori i onda se ta borba moze manifestovati u vidu mucnine, bolova, izbacivanja sline, slajma, groznice, alergije itd.


greška. Hrane ima, i mora je biti samo sto se unosi veoma mala količina sa dosta ugljikhidrata sto zavarava mozak i mehanizme gladi. nakon nekog vremena mora se dobit stolica obicno u vidu proljeva, ili ako se dobije cvrsta stolica nakon sokova, prijatelju, radis veliko sranje, jer ja i nebi baš da mi ostatci nekog voca budu po mjesec dana u crijvima.

mucnina i bol itekako su povezani sa gladi, a organizam ovisnost o toksinima izrazava ko ovisnost, pa se vise manifestuje psihički.
izvini ako griješim :D


hrane ima, ali rekao sam da je prakticno i "nema" zato sto se ne unose belancevine koje otezavaju varenje.. tako da je organizam sposoban da se lakse "ocisti", bez da se opterecuje varenjem..

a mucnina i bol ne mogu u ovom slucaju biti povezani sa gladi.. tj. mogu, ali samo u prvih par dana gladovanja... jer da mucnina i bol imaju veze sa gladi ne bi ljudi mogli bez ikakvih problema gladovati i po mesec, dva.. a takvih ima ipak dovoljno... i ja sam bio jedan od njih tako da znam o cemu govorim... prelazak na lekovito gladovanje je blazenstvo za organizam, covek tek tada pocinje shvatati neke stvari i posmatrati zivot na drugi nacin.. kao da se ukljuce i neka druga uspavana cula, do tada zarobljena od svakodnevnog trpanja svim i svacim, pod pritiskom opterecenoscu itd..
ja doduse, kao sto sam i ispricao ukratko svoj slucaj, nisam u pocetku uopste koristio sokove tj. nikakvu hranu... tako da nemam iskustva sa takvim jednim procesom... ali iz sopstvenog iskustva gladovanja bez ikakve hrane utisci su samo pozitivni i pod takvim jednim radikalnim pristupom ja bolove nisam imao.. naprotiv, osecao sam se zdravstveno odlicno... kao i mnogi drugi za koje znam da su obavili slican proces..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 97 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz