Sada je: sub apr 27, 2024 12:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Paleo-ishrana
PostPostano: sub feb 18, 2012 10:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Ovde će biti postavljeni određeni tekstovi o paleo-ishrani, za početak uvod iz dva dela...

1-deo

O ljudetini, vegterijanstvu, paleo-ishrani...

07-30-94
Pitanje: (L) Da li je vegetarijanstvo način na koji bi trebali da jedemo?
Odgovor: To je koncentracija na fizičko. Telo nije bitno.
P: (L) Da li to znači da je zabrinutost za naše telo na neki način pogrešno?
O: Otprilike tako. Nemojte se koncentrisati na život u telu. Koncentrišite se na duh.

10-23-94
P: (L) Da li je vegetarijanska ishrana dobra za čoveka?
O: Obično ne.
P: (L) Šta su ljudska bića jela pre ‘izgnanstva iz raja’?
O: Vegetarijanci
P: (L) Znači, dok ne prođemo kroz tranziciju mi nismo dizajnirani da budemo vegetarijanci?
O: Tako je.

01-07-95
P: (L) Da li biljka oseća bol kad je jedemo?
O: Da li vas boli kada vas jedu reptoidi ("Lizzies," prim. prev.)?
P: (T) Da, ali vidite, u 4-tom denzitetu... mi smo u 3-ćem denzitetu i jedemo 1-vi i 2-gi denzitet, 4-ti denzitet jede nas. (D) Ako mi nanosimo bol biljkama kada ih jedemo a Lizardi nanose bol nama kad nas jedu, kako ćemo onda opstati bez ishrane?
O: Kad ne budete vise žudili za fizikalnošću, onda nećete više morati ni da “jedete."
P: (L) Znači deo onog našeg ‘pada’ prilikom ‘izgnanstva iz raja’, podrazumeva uranjanje u fizički aspekt kreacije što podrazumijeva i potrebu za ishranom?
O: Lucifer, "pali andeo." To ste vi.
P: (L) Znači, taj "pad" podrazumijeva fizičku egzistenciju kad se čovek mora hraniti nekom drugom životnom vrstom, da li je to to?
O: Da.

10-16-94
P: (L) Postoje li ikakve vježbe koje možemo koristiti kako bi poboljšali transformaciju naših tela u 4 denzitet?
O: Nije potrebno. Duša je ono što je najvažnije.
P: (L) Da li to znači da trebamo da se koncentrišemo na razvoj duše, tako da će u vreme transformacije i naša tela automatski transformisati?
O: Ne. To je jedan prirodan proces. Nikakve pripreme nisu bitne.
P: (L) Znači, ako ti je određeno da se transformišeš, onda ćeš se transformisati, ako nije, onda nećeš?
O: Da.
P: (L) Da li to znači da kad moje telo reaguje na određenu hranu, da ja trebam da prestanem da to jedem? Da li mi telo tada pokušava nešto da kaže?
O: To je do tebe. Ništa ti ne mora nešto da "govori".
P: (L) Možete li to malo pojasniti?
O: Zašto tražite uputstva tamo gde vam ona nisu potrebna?
P: (L) Drugim rečima, ako svakog dana radimo ono što nam se prirodno nalaže i pravimo u svakom momentu najbolji izbor, onda smo na pravom putu?
O: Upravo tako.


10-23-94
P: (L) Kad ova planeta postane 4-ti denzitet, da li ćemo opet morati da jedemo?
O: Drugačije.
P: (L) Da li ćemo se još uvijek razmnožavati?
O: Drugačije.

11-06-94
P: (L) Prošli put ste rekli da reptoidi (Lizzies) izgledaju kao dvonogi krokodili sa nekim humaniodnim crtama, da li je to tačno?
O: Da.
P: (L) Da li imaju repove?
O: Da.
P: (L) Koliko su visoki?
O: Šest do osam stopa.
P: (L) Da li nose odeću?
O: Da.
P: (L) Znam da je malo luckasto pitanje, ali da li imaju na njoj otvor za rep?
O: Da.
P: (L) Da li vrše veliku nuždu?
O: Ne. Oni su na 4-tom nivou.
P: (L) Znači, kad je neko na 4-tom nivou onda ne mora da jede i vrši nuždu na normalan način?
O: Tačno.
P: (L) Da li ti reptoidi imaju sposobnost da promene svoj izgled/oblik?
O: Privremeno.


01-21-95
P: (L) Okay, ovo me interesuje. Tamo negdje od 1970.g. u USA se pojavljuje jedan veliki broj unakaženih goveda. Jedno vreme u vezi svega ovoga je bilo dosta publiciteta a onda je stvar odjednom zamrla i zataškana. Pojavile su se mnoge teorije u vezi toga. Ono što želim da znam je – ko to unakazuje goveda?
O: Mnogi.
P: Okay, ko su ti koji obavljaju većinu tog posla? Da li je bilo mutilacija koje je počinila američka vlada, ili neki entiteti unutar nje?
O: Bilo?
P: (L) Dobro, drugim rečima, sve to se još uvek dešava. Oni to još uvek rade. Da li su za jedan deo ovih aktivnosti odgovorni vanzemaljci?
O: Da.
P: (T) Da li oni to rade iz istih razloga, kao i vlada?
O: Ne.
P: Zašto je vlada unakazivala goveda?
O: Kopirali, da bi naveli istraživaće na stranputicu.
P: (L) Znači, oni su kopirali stvar kako bi izazvali konfuziju. Da li su oni to radili kako bi zaštitili vanzemaljce koji su to radili za svoje vlastite svrhe?
O: Ne.
P: (L) Da li su oni to radili da bi zaštitili sebe…?
O: Oni to rade da bi zaštitili narod od onog znanja koje bi moglo izazvati eksploziju u društvu, ukoliko bi ljudi to otkrili.
P: (L) Šta je ta stvar koju oni toliko štite da je ljudi ne bi saznali. O kakvoj se tu aktivnosti radi?
O: Ljudi jedu goveda, vanzemaljci jedu ljude.
P: (T) Pa, oni su nam to već pre rekli. (L) Okay, dobro, mi jedemo bića drugog denziteta a vanzemaljci, kao bića četvrtog denziteta jedu nas, bića trećeg denziteta... to je lanac ishrane a mi NISMO na njegovom vrhu! Međutim, opet želim da znam: Da li vanzemaljci mutiliraju goveda?
O: Da.
P: Šta vanzemaljci rade s tim govedima? Zašto ih mutiliraju?
O: Krv.
P: (J) Za šta oni koriste tu krv?
O: Za ishranu.
P: (L) Okay, ali upravo ste rekli da ljudi jedu goveda a vanzemaljci jedu ljude. Zašto se sada oni hrane govedima ako to ne spada u njihov normalni režim ishrane? (T) Krv goveda je vrlo slična krvi ljudi.
O: Da li vi ikada konzumirate faksimile? Faksimili su, očigledno, manje kontroverzni!
P: (L) Znači, drugim rečima, oni jedu goveda da bi jeli manje ljudi, kako ne bi izazvali paniku kod ljudi, da li je to razlog? Oh, bože, ovo postaje sve ružnije i ružnije!
O: Da.
P: (T) Dobro, ako oni jedu goveda umesto ljudi, da li to znači da će oni prestati da jedu ljude?
O: Deo njihove “ljudske hrane” su samo emocije, a što se ljudskog mesa tiče, to im dođe nešto kao "filet minjon."
P: (T) Okay, kad razgovaramo o ovim vanzemaljcima, da li tu mislimo na Grayse?
O: Ne.
P: (T) Znači, ovde razgovaramo o Lizardima; Reptoidima; Drako, ili kako god da se nazivaju?
O: Da.
P: (T) Okay, čime se onda Greysi hrane?
O: Plazmom.
P: (T) Okay, to je još jedan razlog zašto im treba krv; a da li se Greysi hrane emocijama?
O: Ne. Oni ih šalju Lizardima. Oni su transmiteri. Oni prenose tu energiju uz pomoć određene tehnologije.
P: (T) Da li i goveda takođe emituju emocionalnu energiju koju greysi prenose lizardima?
O: Ne. To je samo fizički aspekt, Lizardima i Graysima je fizički način ishrane potreban samo kad "posećuju" 3-ći nivo, a ne kad se nalaze u svojoj prirodnoj oblasti postojanja, 4-tom denzitetu; tamo se oni hrane samo emocijama.
P: (T) Grays, znači, nisu 3-ćeg denziteta, zato što su ih stvorili reptoidi?
O: Da. Tačno, oni su takođe 4-ti nivo.
P: (L) Okay, s obzirom da je veoma često primećeno da oni prilikom mutilacije goveda odstranjuju određene delove tela, kao što su očne jabučice, genitalije, analni sfinkter, jezik itd. kakva je svrha upravo tih delova tela? Mislim…oni izrežu rektum a onda ispumpaju svu krv napolje… (T) To je zašto rep služi! To je pumpa! (L) Zašto? Zašto oni to rade?
O: Blizu ste.
P: (L) Blizu? Ja sam blizu?
O: Da. Osim onog dela u vezi repa, ha ha!
P: (L) Okay, u onoj knjižici KRLL, tvrdi se da Graysi i drugi vanzemaljci koriste glandularne (žlezdane) supstance koje ekstrahiraju iz ljudi prilikom njihovih zdravstvenih pregleda, koje oni nazivaju ginekološkim pregledima, odnosno, ekstrakcijom i pregledom sperme, da bi uz pomoć njih ostvarili neke efekte slične onima koje kod nas izazivaju neke droge; tu se tvrdi da su oni zavisni o tim supstancama, da li je to tačno?
O: Ne.
P: (L) Da li oni uopšte koriste glandularne supstance?
O: Da.
P: (L) Za šta oni koriste te glandularne supstance?
O: Medicina.
P: (L) Za šta oni koriste ta medicinska sredstava?
O: Za sebe.
P: (L) I kakvo onda dejstvo imaju te supstance na njih?
O: Pomažu im da se lakše održe u 3-ćem denzitetu.
P: (T) Znači, to im pomaže da lakše opstanu u 3D?
O: Otprilike.
P: (L) Da li im to pomaže da se manifestuju ovde u jednom čvršćem obliku, u fizičkom smislu?
O: Da.
P: (L) Znači, drugim riječima, oni crpe iz nas i te glandularne supstance. Da li oni koriste i našu seksualnu energiju kako bi se održavali u 3D?
O: Ne. Time se hrane kad su u 4D, kao što smo vam još pre rekli. (…)
P: (L) Čime se hrani onaj tip humanoidnih bića sa Oriona?
O: Kristalinskim tabletama koje u ustima podležu procesu demolekularizacije.
P: (L) Da li su te kristalinske tablete slične našim kristalima?
O: Zamislite svetlucava ispolirana staklena zrnca
P: (L) Kakav je njihov hemijski sastav?
O: Kvarc na treću, u smislu poređenja njegove jačine sa primercima sa Zemlje.

08-28-99
P: Koliko sam razumela, odnosno, koliko sa uspjela saznati iz određene literature, pre ‘izgnanstva iz raja’, čovečanstvo je živjelo na nivou 4-tog denziteta? Da li je to tačno?
O: Polu/neka vrsta 4tog denziteta u jednoj drugoj oblasti u smislu vremena/prostora.

Jedno vreme sam se bavila i pitanjem mutilacije goveda; određeni delovi tela se stalno odstranjuju, pa sam se pitala da li su oni predstavljali neku vrstu ‘delikatesa’ za tzv. vanzemaljce, s obzirom da je bilo već prilično jasno da su se i NLO-i pojavljivali zajedno sa svim tim.

22.2.2010.
P: (L) Dobro, evo drugog pitanja: "Zbilja je interesantan članak koji je stavio Psyche [na
Cassiopaea.org forumu]. Authori su ukazali da je uzgoj žitarica nedavni izum među
ljudima, razvijen samo zadnjih 10000 godina. Možda je pitanje za Kasiopejce jesu li
prošle civilizacije jeli neke žitarice uopšte, ili jesu li praktikovali agrikulturu kakvu
znamo danas? Ili, da li su ranije civilizacije imale informacije koje mi nemamo jer se na
njih nije uticalo dijetama na bazi žitarica?"
O: Pitamo se zašto taj čitatelj nije pročitao transkripte ili tvoje spise, jer odgovor je tamo.
P: (L) Mislite, ciklus od 19 godina i majčinski kamen i čitavu transdimenzionalnu stvar
koju sam opisala u "Tajnoj povesti" (Secret History)?
O: Da.
P: (L) Drugim rečima, ono što vi kažete je to da oni nisu praktikovali agrikulturu. Da li je to tačno?
O: Da.
P: (L) I taj uzgoj žitarica, i agrikultura opštenito, nešto je što se jedino razvijalo u zadnjih
10000 godina i bilo kao rezultat takozvanog "pada" iz onog stanja gde bi mi mogli
praktikovati tehnospiritualnost. Da li je to?
O: Da.
P: (Perceval) Tehno-agro-spiritualnost!
O: Uskoro će se to opet uspostaviti!
P: (Perceval) Da li je kamut (vrsta žita) u redu za jesti? Ono je poput "starog žita".
O: Da. Kad si u Rimu...
P: (L) Drugim rečima, kad si u 3. denzitetu bez mogućnosti vežbanja tehnospiritualnosti,
neko radi ono što mora. Da li je to, pojednostavljeno, tako?
O: Da.
P: (Bubbles) Nekad smo radili tehno-spiritualnost? (L) Pa da, čovječanstvo, da.
(Bubbles) Pa smo se toliko unazadili da to više ne možemo činiti?
O: To i promena u kszmičkom okruženju.
P: (L) Dakle, promena u kosmičkom okruženju ili vibracijama, ili nešto tako. (Bubbles)
Ali, vibracije će se ubrzo opet natrag promeniti, tačno?
O: Da.
P: (Bubbles) Super! (Andromeda) I onda mi možemo materijalizovati našu hranu i ona će
biti dobra za nas. (Perceval) Materijalizovati našu vlastitu zdravu hranu. (Mr. Scott) Bit
ćemo u mogućnosti da manifestujemo zdrave pizze!! [smeh]
O: Da.
P: (Mr. Scott) Wauuu, SUPER!!! I ona će čak imati ukus po mozzarella siru?!
O: Da, ako tako zaželiš!
P: (Mr. Scott) Oh, moj bože... (Bubbles) Bit ćemo vlastiti genijalci?
O: Više-manje.

13.2.2011.
… P: (Psyche) Pa da, još rep... (Andromeda) Još nešto o Elenin? (Perceval) Morat ćemo čekati i videti? (Psyche) Hoćemo li videti povratak kuge?
O: Ekstremno moguće.
P: (Galaxia) U Evropi prvo? Gde će prvo udariti?
O: Čekajte i vidite.
P: (Galaxia) Oh ne! To je sve što ću reći.
O: Oni koji imaju izvesni genetski profil mogu vrlo malo patiti.
P: (Andromeda) Da li je to neko od nas? (Galaxia) To ne zvuči da je svako otporan... više kao "Oni će vrlo malo patiti pre nego umru"!
O: Pušenje duvana je trag i pomoć.
P: (L) Trag prema genetskom profilu?
O: Da.
P: (Psyche) Oh, interesantno. [svatko je zapalio cigaretu i počinjemo se smejati] (Psyche) Svako neka zapali! Osećam se kao da pušim! (smeh)
O: Nije samo stvar u tome da vanzemaljci ne vole jesti ljude koji puše cigarete! Ali gledajući sa izvesne perspektive - virusi, koji uzrokuju takvu bolest kao što je kuga, su "vanzemaljci".
P: (Belibaste) Dakle, to znači da vanzemaljci vole virus kuge jer ne vole ljude koji puše? (L) Šta? (Psyche) Ne, trebao bi pročitati članak u sledećem nastavku "The Dot Connector" magazina: "Novo svetlo bačeno na kugu: Povezanost virusa i Kosmosa". (L) Ako gledaš na ovo iz perspektive 4. denziteta, kad dođe nešto poput kuge i onda postoji globalna patnja - i kad pročitaš o tome da je kuga jednostavno užasna - ako postoji takva patnja na našoj planeti radi takvog nečeg, OPS-i 4. denziteta bi dobili bogatu gozbu od te patnje jer se oni tako hrane. Dakle, vanzemaljski virus bio bi u interakciji sa OPS realitetom 4. denziteta tako što bi im omogućavao hranu.
O: Dovoljno blizu!
P: (Andromeda) Kad će ona početi? (Atriedes) To je neka vrsta predskazanja... (smeh) (Galaxia) Uskoro ili kroz duži period?
O: 18 meseci do 2 godine.
P: (L) Drugim rečima, ako će Elenin ili nešto drugo imati nešto poput toga u svojem repu, i Zemlja prođe kroz rep, još uvek može proći godina-dve da to padne na Zemlju?
O: Da.
P: (Galaxia) Hoće li nam koloidno srebro pomoći da se borimo protiv te kuge?
O: Ne samo ono, ali vrlo pomaže.
P: (Galaxia) Hoće li nam pomoći naše promene u ishrani i dijeti?
O: Enormno!!! Pogotovo konzumacija masti radi zaštite stanica.
P: (Ark) Koja vrsta kolača je posebno dobra za to? (smeh)
O: Prhki kolačići! (shortbread)
P: (Andromeda) Sa kokosovim uljem?
O: Da.
… P: (Andromeda) Da li vegeterijanstvo i nije baš dobro za nas, kao što smo počeli sumnjati iz naših istraživanja?
O: Nije baš dobro.
P: (L) Zašto?
O: Svaki živi organizam ima zaštitni mehanizam za preživljavanje. Kod životinja je njihova sposobnost za bežanje, skrivanje ili borbu. Za živa bića koja nemaju te mogućnosti, priroda ih još uvek nije napustila i pobrinula se za njih.
P: (Ailen) Jednostavno lektini... (Psyche) I anti-hranjive tvari. (Ailen) Ufff... između toga i propagande o smanjivanju masnoće - većina ljudi je mrtva.
O: Da.
P: (Perceval) Da li je moguće da dobijemo sve hranjive tvari od životinja, bez da uzimamo suplemente?
O: Bilo bi bolje da ako se one "hrane u divljini", ali vi ste i sami sposobni to shvatiti.

9.4.2011.
…P: (L) Postoji li neka veza između ovog gore navedenog i osipa koje ljudi dobivaju?
O: Pazite na dijetu!
P: (L) Da li to znači, kao što mislim, da budemo vrlo oprezni sa svim vrstama ugljenihidrata?
O: Da.
P: (L) Da li je to zbog toga što smo ozračeni, kao što mislim? Ta HAARP aktivnost?
O: Da.
P: (L) I tako moramo svi to imati na pameti za vreme tog ozračivanja. Svako bi trebao biti posebno oprezan kod svih aspekata higijene: fizičke, mentalne, emocionalne, duhovne.
O: Da. Kao što smo rekli pre par trenutaka, postoje sile koje se žele umešati u taj prirodni proces.
P: (L) Šta je sa stvarima koje se razbijaju i čudnih snova koje su svi imali?
O: VPO. {vidi prethodne odgovore}
P: (Galatea) Zato sam imala taj san u kojem je bio čovek u crnom?
O: Da.
P: (L) Rekla bih da imaš takvu vrst snova radi toga što si svesna negativnih energija koje ti se žele uvući. (Galatea) Da li je to bilo stvarno da je to humanoidno biće pokušalo ući?
O: Da.
P: (Galatea) Strašno! (Burma Jones) Jesam li ja stvarno došao i pomogao joj u njenim snovima?
O: Da.
P: (Galatea) Hvala ti! (Burma Jones) Nema na čemu! (L) Iduće pitanje na popisu: Da li je radijacija iz Fukushime zanemariva u odnosu na razne radijacije od 2000+ nuklearnih eksplozija koje su se desile na planeti od 1945.g.?
O: Da.
P: (L) Koliko će jako ona imati uticaja na ljude?
O: Kumulativno, već je loše.
P: (L) Mislite, 2000 nuklearnih eksplozija? I sada, povrh svega toga, to je poput kritične mase ljudi koji su izloženi svemu tome?
O: Da.
P: (L) Dakle, šta to znači za nas?
O: DNA promene i dijeta pomaže održati frekvenciju stabilnom.
P: (L) Šta je sa ljudima koji su vegeterijanci?
O: Oni su nuklearni “dvopek” budući da se njihova energija mora trošiti da bi podigli vibracije svoje hrane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paleo-ishrana
PostPostano: sub feb 18, 2012 10:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
2-deo

11.6.2011.
P: (L) Pa, mogu reći da mi je danas mnogo, mnogo bolje. Bila sam u tom užasnom stanju nekoliko nedelja, i danas mi je mnogo bolje sa mojim kortizonom i sa malo DPLA. Ne znam da li ću uopšte uzimati išta sutra. Zaista je pomoglo. Preporučila bih svima koji misle da upadaju u rupu, da ga također probaju. Ali ne više od dva tri dana. (Belibaste) Dakle dijeta i dodatci prehrani su nas učinili manje podložni tom zračenju?
O: Da.
P: (L) Kad već pričamo o dijeti, palo mi je na pamet pitanje. Pričekajte, idem po papir. Pošto smo se probudili u vezi vegetarijanizma naspram konzumiranja mesa, i to se dogodilo sasvim slučajno, uz pomoć iskustava, eksperimentisanja, učenja, uz pomoć – znate, teških lekcija, publikovali smo mnogo materijala koje pronalazimo, jer je naravno došlo do nekih realizacija koje su nas pogurale i nagnale na traženje materijala, koji objašnjavaju šta smo iskusili sa vegetarijanstvom naspram jedenja mesa to jest u tom eksperimentu. Dakle, mi smo publikovali te stvari u tom pravcu, stvari o glutenu o lošim mlečnim proizvodima, o lecitinu i hrani biljnog porekla, o potrebi da jedemo više mesa, i o tome da moramo jesti puno više masti, i osnovi da Paleo dijeta najviše odgovara ljudskim bićima, mi smo na sebe navukli nešto što mogu nazvati „vegetarijanski trolovi.“ Mislim oni su kao fanatici.

Pa sam prošlu noć mislila o tome. I dok Bob Altemeyer sa svojim opisom autoritativne osobnosti može lako objasniti neka od ovih ponašanja, mi smo došli do još jedne podele. Mislim, imate podelu između ljudi koji znaju da svest postoji izvan tela, ili da svest postoji pre tela. I onda imate Darwiniste kojima je svest nus-produkt materijalne evolucije. …
I naravno, Darwinisti također zagovornici Velikog Praska, koja je zaista vrlo bizarna kreacionistička teorija.

Dakle, imamo podgrupu. Imamo ljude koji su Darwinisti i pristaše Velikog Praska, i onda imamo ljude koji su fundamentalisti, koji u stvari također veruju u čudesnu kreaciju. Dakle, iako se mogu činiti, ili izgledati da su u direktno recipročni jedni drugima, i da su svaki na drugoj strani ograde, u određenom smislu oba tipa su autoritarni tipovi osobnosti. Što u stvari podcrtava ono što je Altmeyer rekao o autoritarnim ličnostima. Oni prate uverenja, diktate ili ideje konstituisanih vlasti sa svim što su im one donele.
Autoritativna ličnost u Moskvi bi verovala da je komunizam – možda ne danas, ali pre nekog vremena – najbolji način življenja. Prati ili umri, komunizam je ono što je prava stvar, dobro i podesno.

S druge strane okeana, ista individua, iste vrste osobnosti u SAD, veruje da je kapitalizam najbolja opcija. Drugim rečima, ljudi su odgajani s određenim autoritetima u njihovim životima koji se zalažu za određene ideje i stvari, i oni su aklimatizovani i kultivisani na tim idejama. Njihove osobnosti ih robovski prate – to je ključna reč: robovski.

Čini mi se da ta podela dolazi iz istog pravca – ako ova podela nije definisana ideologijom, jer svaka ideologija služi da bi se robovski pratila – jer je razlika između robovanja sledbenika naspram osobe koju u stvari zanimaju činjenice i koja je u stanju izaći iz kultivisanog stanja i koja može razmisliti o idejama. Dakle, samo malo, sad ću preči na nešto drugo!

Dakle stvar koju je Altemeyer napisao u drugoj knjizi o „čudesnoj konverziji“ gde je skupio podatke i analizirao ljude koji su se rodili u jako religioznim obiteljima i okruženju, i koji su prošli kroz mnoga programiranja kako su rasli. Ali nakon toga su odrasli i izašli iz svega toga. Oni se nisu doslovno okrenuli protiv toga, ali su prestali verovati, promenili su mišljenje, postali su nešto drugo. I tada imamo ljude koji su izrasli u potpuno ne-religioznom okruženju. Neki od njih su bili protivni religiji, al tada, kad su narasli, konvertirali su i postali religiozni ili fundamentalisti. Obično se radi o fundamentalizmu kad prođu kroz pretvorbu. Mnogi ljudi ne konvertiraju u katoličku ili metodističku vjeru već se pretvore u fundamentaliste. Dakle ključna stvar je da je on primetio da ljudi koji izrastu u ne-religioznim domovima i koji onda pređu na religiju da većina njih ima ozbiljne psihološke probleme. Zlostavljani su ili oštećeni na neki način, i u stvari da nije postojalo nešto u njima što im je pomoglo da dođu do takvih zaključaka sami sa sobom ili zaključaka o životu ili svetu. Dakle, oni su, u stvari, morali tražiti u spasitelja izvan sebe ili nešto tako što će im dati nove odgovore. Jer još jednom oni su individue koje trebaju nekoga ili nešto da bi ga robovski pratili.
I tada tu su ljudi koji su izašli izvan religije, oni su dosta drugačiji na potpuno suprotan način. Oni su mnogo samostalniji. Tu postoji velika razlika među njima jer oni mogu razmišljati i raditi i niti nešto drugačiji. Neki od njih su postali ateisti, neko od njih su postali duhovni ali ne i religiozni. Oni prate drugačiji put. Oni su vrlo individualni. Ali glavna stvar je da imaju snažno unutrašnje uverenje u ono što je ispravno. NA smešan način, njihovo religiozno iskustvo je na pravi način radilo za njih. Vodilo ih je da traže istinu čak i ako ih je dovela do ideje da je ne mogu naći ili da se ne može naći unutar njihove religije. U njima je ukorenjeno da se u religiji radi o istini, i oni su bili mnogo pametniji od svojih kolega. Oni su ljudi koji su imali dobre ocene, koji su bili uspešni u intelektualnim poduhvatima. I onda su došli do ideje da koriste svoje umove da bi došli do ideje i to je bio koristan način da prođu ili razumeju život. Dakle, koriste svoje umove da bi tražili istinu koja je bila utuvljena u njih kao najveća vrednost, i ta ih je potraga odvela van njihove religije jer se nije dobro uklapala u njihov svetonazor.
Dakle, imao te dve grupe ljudi. Još jednom, postoji podela između ljudi koji žele ili trebaju biti robovi i ljudi koji su individualci, koji su u stanju napraviti sve ovo bez obzira na male šanse – naročito usprkos stavu njihovih obitelji, socijalnog i kulturnog programiranja. Mislim većina ovih ljudi koji se oslobode od religija jer su želeli znati istinu, jednostavno otkriju da njihove religije nisu istinite – to jest smatraju da one nisu adekvatne i da ništa ne objašnjavaju. U njih se nije moglo verovati. Tako da su ovi ljudi, koji su želeli istinu i koji su bili individualci, i koji su potpuno drugačiji od robovskih privrženika, koji, čak i da su se iznedrili iz ne-religioznih domova, oni bi našli „religiju“ jer oni ŽELE biti roblje! Isto kao neke individue „pronađu“ Darwinizam i postanu njegovi robovi. Ili bilo koje druge ideje koju robovski prate...

Pretpostavljam da sam došla do toga da ponovno pogledam problematiku sa vegetarijanizmom.
E pa sad, sve stvari su se izjednačile, pokušali smo sa vrlo snažnim vegetarijanskim pristupom i zaista smo pokušali. Za to vreme, svi smo imali problema koje za koje smo smatrali da proizlaze iz detoksikacije. Na detoksikaciji si, to su simptomi detoksikacije. I to su iskusili gotovo svi koji su bili na tim detoksikacijskim dijetama i o tome smo govorili. „Oh, imaš simptome detoksikacije.“ I naravno verovali smo da trebamo preći određen deo detoksikacije koji je potreban i koji nam treba, ali to se stalno nastavljalo i nekako nas je čudilo da za sve krivimo detoksikaciju i njene simptome – pa smo se pitali gde je tome kraj? Kada će naša tela početi raditi na detoksikaciji u regularnim cikličkim sledovima od po 24 sata da ne moramo ići kroz te strašne muke svaka 3-4 dana. I naravno tu je iskustvo koje je Atreides prošao koje nas je dovelo do sitnih tragova da u stvari, povrće možda i nije tako dobro kako se svugde trubi na sav glas.

I sad imamo sve te vegetarijance. Njihov je fanatizam zaista neverovatan. Pa ipak, o tome sam mislila prošlu večer. Počela sam razmišljati o tome: znate, postoje ljudi koji su kao bubašvabe: koji mogu preživeti na bilo kojoj hrani. Neki od ovih ljudi govore, „Oh, pa to je vrlo vrlo, zdravo. Nikada nisam imao ikakvih problema. Nikad nisam izgubio težinu. Nikada nisam ostajao bez snage.“ Znate, kada vam neko to kaže, možda je to i istina. Ne znam te osobe osobno, ali prihvatiti ću činjenice da u tome može biti malo istine. S druge strane, znam mnoge vegetarijance koji nisu zdravi. Oni se mogu osećati dobro neko vreme, i to može biti relativna stvar: jer ne znaju kako se dobro mogu osećati, pa misle da se osećaju relativno dobro. Ali onda postanu bolesni od nečega i umru i ljudi se onda pitaju da li njihova dijeta bila „zdrava.“

I onda ti ljudi idu za ljudima koji jedu meso i govore im,“Oh, jedete meso, vi ste uvek bolesni!“ Pa problem je u tome da ti ljudi koji su sasvim obični mesojedi da se ti ljudi optužuju da su uvek bolesni i oni nisu u stvari koji se hrane Paleo dijetom. Oni jedu meso zajedno sa svom kvarnom, zagađenom i toksičnom hranom. Piju pića sa sodom, jedu dosta šećera i tako dalje. Ako jedete po Paleo dijeti, onda minimizirate šećere (i škrob) i ne jedete mlečne proizvode i sve te stvari.

U svakom slučaju, dok sam razmišljala o svemu ovome, tako sam mislila i o podelama između robovskog praćenja nečega i o mogućnosti da imaš snage reći, „Radio sam to, pokušao sam, imao sam problema, i onda sam započeo sa istraživanjem i naučio to i to i tada sam probao nešto drugo.“ Tu je ta razlika ta podela. Počela sam se pitati o ljudima koji su fanatični vegetarijanci. Ne govorim o ljudima koji mogu biti vegetarijanci i koji ako možda dobiju neke informacije koje sugerišu da vegetarijanstvo nije tako dobra stvar, tada se i oni u skladu sa tim promene. Što se u stvari dogodilo mnogim ljudima koje mi znamo i mnogim ljudima u našoj grupi... Možemo imenovati na desetine ljudi koji su bili striktni vegetarijanci čak i 20 godina i koji su prestali biti vegetarijanci i kojima se tada popravilo zdravlje!
Dakle, setila sam se nečega što je rečeno u sesiji koja je napravljena 07.10.1995. godine, kada smo razgovarali o jednoj dugoj temi, ali evo što je iz te komunikacije proizašlo:

***

Citat:

P: (L) Ali zar priroda osobe nije određena njihovom dušom a ne fizičkim telom?
O: Delimično, zapamtite profil aure i karmičke reference se spajaju sa fizičkom strukturom.
P: (L) Dakle vi govorite da su određena genetička stanja u stvari fizička refleksija spiritualne orijentacije? Da duša mora odgovarati genetici, čak i ako je to potencijalno?
10.

O: Da, tačno tako.
P: (L) Dakle, potencijal osobe za duhovni razvoj ili otvaranje je u velikoj meri zavisan od njihovih gena?
O: Prirodan proces koji se spaja sa sustavnom konstrukcijom kada je ona prisutna.

***

Dakle, nakon dugog uvoda i predgovora, moje pitanje glasi: je li moguće da postoji genetski profil vegetarijanca koji u stvari dobro podnosi vegetarijansku dijetu? To jest, ljudsko biće koje bi po svim standardima trebao biti mesojed?
O: Donekle na pravom putu ali pitanje nije precizno koliko bi moglo biti.
P: (L) Dobro, da ja pokušam ponovo. Reki ste, „...profil aure i karmičke reference se spajaju sa fizičkom strukturom.“ (Galaxia) Oh, možda je to zbog toga što se ponašaju robovski, povrće je dobro za njih? (L) Pa, to nije baš u tom pravcu kojim sam mislila ići, još uvek. Dakle, duša mora odgovarati genetici, čak i samo potencijalno. Oh joj... Kako to pitati... Jednom sam pitala da li je vegetarijanstvo ono što bi mi trebali jesti, i vi ste rekli ne, no u biti, jer se to koncentrisalo na fizičko. Što ste tačno mislili pod time? Da vidimo da li možemo doći do kraja okolnim putem.
O: Većina vegetarijanaca je takva, veruju da su više „spiritualni“. To je uverenje da će određena prehrana promeniti prirodu ili sudbinu ili tendencije duše. Ovo je efektno kao i priznanje nečijih greha svešteniku koji će im odrediti pokoru da onda opet mogu grešiti. Osim toga, ako ste primetili, sve vegetarijance koje ste sreli su do i jednog „ne-duhovni“.
P: (L) Dobro, da to pokušam pitati na sledeći način: da li tačno da prehrana mesom utiče štetno na našu spiritualnost?
O: Apsolutno ne.
P: (L) Ja bih rekla da prehrana s mesom nije spiritualna problematika. (Perceval) Hrana je stvar koje telo treba. (L) Da, mislim, mi smo pokušali jesti na optimalan način da bi našim telima dali pravilno gorivo da možemo raditi druge poslove. To je cela stvar, našim telima dajemo optimalno gorivo.
O: Tu postoji razlika, vidite li je? Vi jedete da bi imali optimalno gorivo, oni jedu da bi podržali iluziju.
P: (L) Pa, ne jedu svi tako da bi podržali iluziju. Mnogi od njih misle da je povrće optimalno gorivo iluzija. (Perceval) Ali oni to ne mogu misliti ako zaista objektivno pročitaju sve u detalje.
O: Njima fali objektivnog znanja.
P: (L) Onda dobro. (Perceval) Govorio sam o šemi stvari, biljke jedu stene, životinje jedu biljke, i neki jedu životinje. Ali iz fizičke tačke gledišta u hijerarhijskom smislu ljudi bi jeli... (Burma Jones) To se tako čini ako razumete ustroj denziteta, ali u odnosu kao oni misle, fizički mi smo njima samo životinje.
(Perceval) Ali nisam mislio o njima, mislio sam u vezi našeg razumevanja...
O: Da, ti si upravo naleteo na važnu stvar: genetsko telo teži k prirodi životinje. Uzmite u obzir da smo rekli „teži.“ Kod osoba koje su „fanatične“ vegetarijanske prirode, ta tendencija je vrlo naglašena. U stvari, može se čak i reći da tu postoji snažna identifikacija da genetičkim telom i da je sve s tim povezano energetski.
P: (L) Dakle šta vi hoćete reći sa, „snažna identifikacija da genetičkim telom i da je sve s tim povezano energetski“? Je li to što sam ja mislila, da ti fanatični vegetarijanci ne žele jesti meso jer za njih, to je kao da jedu svoju vlastitu vrstu? Za njih je, jesti kravu kao i kanibalizam, jer se snažno identifikuju sa životinjskim svetom tako da...?
O: Da.
P: (L) Dakle to nas vodi do drugog dela o kojemu sam razmišljala prošle večeri, koji u jednom delu – ne govorim u CELOSTI – da fanatični vegetarijanski robovski autoritativni sledbenici tipovi osobnosti mogu biti, možete li reći reč umjesto mene, Belibaste? (Belibaste) OP. (L) Organski Portali?
O: Da.
P: (L) Dobro. (Galaxia) Dakle, u biti, postoje ljudi sa esencijom (srž-suština) životinje?
O: Da.
P: (L) Oni se identifikuju sa energetskim... (Galaxia) Oni izgledaju kao ljudi, ali oni to nisu.
O: Da.
P: (Galaxia) Oni ne jedu krave jer oni imaju esenciju krave!
O: Da.
P: (Ark) Oni više mare o kravama nego o drugim ljudskim bićima.
O: Da.
P: (L) To znači da imaju empatiju (suosećanje) prema životinjama – to jest – svojoj spiritualnoj vrsti – a ne prema ljudima.
O: Da.
P: (Burm Jones) Je li to razlog zašto psihopati znaju biti tako pažljivi prema životinjama dok ljude tretiraju potpuno drugačije?
O: Da. Iako su psihopati često brutalni prema svima koji ne mogu doprieti njihovim ciljevima.
P: (L) Dakle oni će biti pažljivi prema životinjama samo ako im to odgovara. (Ark) Ali koliko sam razumio, naš heroj Ghandi je bio vegetarijanac pa ipak mario je za ljudska bića. (Perceval) Ghandi je bio organski portal?
O: Ghandi je „mario“ o ljudskim kravama koje su bile kao i on.
P: (L) Pa, šta je sa činjenicom da su na primjer Katari navodno bili vegetarijanci? Katari su bili oni koji su bili Perfektni. Bili su vegetarijanci i nisu jeli meso.
O: Ni oni nisu opstali!
P: (Galaxia) Mogu li ja postaviti pitanje? Da li to znači da su vegetarijanci više skloni ka kanibalizmu?
O: Ne.
P: (L) Ne, ono što sam ja rekla je da bi oni mogli spoznati... (Galaxia) Znam, ali ja sam mislila, s obzirom da su tako bezosećajni prema ljudima... (L) Oh, vidim šta želiš reći. Da li bi oni imali manje osećaja prema ljudima i da li bi odlučili jesti ljude u nekim slučajevima? (Galaxia) Da. (Perceval) Ako im daš izbor, da li bi pojeli čoveka ili kravu? (Galaxia) Ako umiru od gladi?
O: U nekim slučajevima, moguće, ali nije uobičajeno.
P: (Ailen) E sad, rekli ste da među vegetarijancima postoje dve grupe. Postoji grupa koja kaže da se bolje oseća, koji ne žele ubijati životinje, koji žale životinje više nego povrće. Tu prestaje njihova grupa – oni nemaju duhovnih ideja. S druge strane, postoje i ona vrsta vegetarijanaca koji kažu da ljudi jedu meso i oni su zakačeni za fizičku realnost.
Dakle ako jedu povrće, ili ako poste ili ako gledaju u sunce na primer (solarna joga), oni će postati prosvetljena bića. Dakle to su te dve grupe. Dakle šta je unutrašnja razlika među njima?
O: Dvije varijacije jedne te iste teme!
P: (L) Vrsta koja ne želi biti okrutna prema životinjama jer se još jače identifikovala sa životinjama. Oni jednostavno nemaju ništa drugo. I oni koji misle da je to duhovno, oni su samo kao nekakvi New Age fundamentalisti. (Alien) Da, ali ja sam mislila da možda postoji nekakva razlika u njihovoj esenciji ili genima i smislu da neko od njih napravi izbor...
O: Zapravo ne. Jednini dokaz „potencijala duše“ je shvaćanje da je telo samo mašina koje treba optimalno gorivo.
P: (L) Dobro, ima još nečega o čemu mislim. Vratimo se nazad na genetsku konstrukciju koja se spaja sa fizičkim potencijalom... Čini se da je veći duševni potencijal povesno bio povezan sa fizičkim problemima. Kao da je duša, imala jaku energiju, i tako se izrazila kroz telo, i ako je duša nesretna, ili ako je duša bolesna ili pre-opuštena ili ako je pod stresom, u stvari ako na neki način nije mirna, a to je vrlo lako ovih dana i u ovo vreme kad toliko okrutnosti i ludila besni Zemljom, da ti ljudi sa većim potencijalom duše imaju više fizičkih problema i nestabilnosti? Da li to ide u pravom smeru?
O: Da.
P: (L) Dakle, individue sa potencijalom duše čija duša utiče na telo sa svojim problemima, treba zaista razumeti telo, dati mu optimalno gorivo, i naučiti kako se nositi sa tim problemima duše na sebi samom ili bazirano na način duše?
O: Da.
P: (L) Cela stvar o Ra je bila o Putnicima (Wanderers). Putnici, prema tradicionalnoj definiciji, su ljudi koji imaju tendenciju da... (Psyche) Oni su više osetljivi. (L) Više su osetljivi, i moraju se učinkovitije negovati i imati bolje gorivo i moraju biti jako pažljivi sa detoksifikacijom. I ti ljudi se meni čine da su podložni uverenju da će im vegetarijanstvo pomoći – a neće!
O: DA. Uzmite Carla-u, na primer!
P: (L) Da. Karla iz Ra grupe. Ona je posebno bila osakaćena artritisom. Ne znam što je jela, ali bi joj Paleo dijeta pomogla. (Ailen) Ali također imamo i psihopate koji su jako bolesni. (L) Da. Mislim da je to ponekad kocka, kao se genetičke kockice poslože. Ali u nekim slučajvima, postoji poveznica. (Psyche) I previše smo izloženi otrovima ovih dana. (L) Dobro, jesmo li prešli ovu temu? (Ark) Da, ja imam pitanje. Sa više tačke gledišta – ne samo sa etičkog stanovišta – več iz višeg filozofskog stanovišta, što je stvarno loše sa kanibalizmom? (L) Šta je stvarno loše sa kanibalizmom? (Perceval) Možda ćemo a možda i nećemo objavit ovaj odgovor. (smeh)
O: U nekim slučajevima, ništa. Ali u biti, ne jede se svoja vlastita vrsta zbog energetskih razloga. Mesojedi ne jedu druge mesojede jer to nije optimalni izvor energije.
P: (L) Drugim rečima mi dobivamo optimalnu energiju kad jedemo bića koja jedu biljke. To je način, na koji mi dobivamo naše povrće. Ali drugi mesojedi sve to procesuiraju tako da nebi bila optimalna prehrana ako bi pojeli drugog mesojeda?
O: Da.
P: (Andromeda) Ali onda bi mogli jesti vegetarijance. (smeh)
O: Ne smejte se! To je bio slučaj u nekim grupama i u određenim vremenima na određenim mestima. U stvari, to je još uvek slučaj u nekim mračnim krugovima koje postoje na Zemlji. Kao što smo jednom izneli, bića iz viših denziteta izvlače hranjive stvari iz nekih ljudi i produktima od delova ljudskih tela. Najviše im se sviđaju debela deca i vegetarijanci nepušači.
P: (Psyche) Postoje neke religije koje tvrde da trebaš biti vegetarijanac. (Burma Jones) Oni su u stvari samo farma za 4D OPS kojima treba dobar ručak. (Belibaste) Dobra hrana. I obično su to organski vegetarijanci! (PoB) Da li to znači da meso predatora mesojeda nije dobro za nas? (L) To su rekli, da. (Burma Jones) Dakle onda je Indija jedna velika farma krava.
(L) I sa toliko puno ljudi koji se tamo nalaze, niko ni neće primetiti da je neko nestao. Ljudi stalno nestaju. (Burma Jones) I najsiromašniji su na svetu. (Belibaste) Sećate se o sesiji sa ljudima koji nestaju, i da ih je dosta iz Indije – vegetarijanska deca. (L) Nestanci dece u Indiji su ogromni. Neverovatan broj…

20.8.2011.
P: …."To je u vezi moje poteškoće prehrane mesom sisavaca. Postoji li neki drugi razlog osim propusnosti creva"?
O: Nekorektno formulisano pitanje.
P: (Perceval) To pretpostavlja da ona ima problema sa mesom sisavaca. (Ailen) Ili sa crevima.
O: Ona ima probleme, ali oni nisu svojstveni propusnošću creva. Oni su posledica višebrojnih slomova organizma.
P: (L) U redu. Psyche? (Psyche) Da li {ime izbrisano} ima hemijski debalans u mozgu radi njezinog izbora u prehrani? (L) Pa, zašto ne pitamo o višebrojnim slomovima organizma? Kojih sistema? Uh... Možda je to krivo pitanje. Pokušavaju nam reći neke osnovne stvari ovde. (Psyche) Epigenetika?
O: Da uglavnom, ali također i specifični problemi sa genetskom linijom.
P: (L) Pokušajmo pitati neka zbilja jednostavna pitanja i proći kroz ovo. Primarno, koji su sistemi organizma slomljeni?
O: Prvo, genetska struktura je bila promenjena nakon tolikih godina izokretanja dizajna sistema.
P: (L) Da li je to nešto poput onog što je Gedgaudas napisao, da ako kroz mnogo godina jedete samo ugljenehidrate, žitarice i takve stvari, vaše telo se nauči na njih i jako se teško opet prilagoditi? Da li je to slučaj?
O: Da, i više od toga.
P: (Ailen) Da li onda DNA atrofira ili nešto tako? (L) Nemam pojma. Mislim da to isključuje izvestan deo DNA. (Ailen) Oni kažu da se ( kopiranje gena RNA ) promenilo posle tolikih godina i potkopalo sistem. (PoB) Da li se to može opet normalizovati?
O: Većinom je to moguće za {ime izbrisano}, ali je to teže za njeno dete koje je treće generacije.
P: (L) Dakle vi kažete da je njena majka također stavila svoj sistem pod nepravilno korištenje prirodne genetske strukture?
O: Da.
P: (L) U redu. Iduće pitanje? (Psyche) Proverili smo neke statistike i shvatili da je kod potomaka šizofreničara 9 puta verovatnije da postanu šizofrenici nego kod opšte populacije, te 4 puta je verovatnije da imaju bipolarne poremećaje. Da li je ta genetska tendencija uticala na {ime izbrisano}?
O: Oh, svakako! Pa ipak, ovo zahteva objašnjenje. Prvo, genetska struktura, koja je povezana sa šizofrenijom, može biti ili portal ili barijera. Drugo, manifestacija šizofrenije može imati i oblik neuobičajenih puteva. Treba reći i da dijeta može aktivirati put bez prateće korisnosti.
P: (Burma) Mislim da hoće reći da šizofrenija može biti u osnovi put otvorenosti kojom se mogu videti druge aspekte realiteta, ali dijeta to može učiniti takvim da jednostavno poludite bez da vidite bilo šta.
O: Primitivne zajednice koje su se prehranjivale normalnom ishranom za ljude, nisu imale "šizofreničare", ali su imale šamane koji su mogli "videti".
P: (Perceval) Dakle, šizofreničar koji živi od životinjske masti je šaman. (L) Hm, pa čekajte malo. Tu je nešto jako tajanstveno. Mislim da ono što kažete je to da kada se ti genetski putevi aktiviraju pogrešnom dijetom, da to zezne šamanski kapacitet? (sposobnost da se bude šaman)
O: Da.
P: (L) Dakle, šizofrenija, kao što je mi razumemo ili joj svedočimo, je nešto što smo zabrljali i što se može ili bi se moglo manifestovati na totalno drugačije načine zavisno o različitim dijetama ( prehrani )? Da li je to?
O: Da.
P: (L) I to je ono na šta ste mislili kad ste rekli da to nije samo portal, već također i barijera radi toga što osoba koja je na nepravilnoj prehrani i ima šizofreniju - isključena je od mogućnosti spajanja dva različita sveta. Ona se nekako izgubi u tome. Te osobe su blokirane od normalnog života, te im je onemogućen povratak iz tih njihovih iluzija ili štogod oni videli, čak i ako to nisu iluzije. Možda oni to vide, ali nisu u mogućnosti pomoći ili išta učiniti oko toga. Dobro, sad, dali ste naznaku u vezi ishrane koja je normalna za ljudsko biće. I znam da {ime izbrisano} i mnogo drugih ljudi - ne samo {ime izbrisano}, već mnogo ljudi - imaju problem sa ishranom koja zahteva konzumiranje meso i druga bića.

I znam što smo pročitali u knjizi Lierre Keith-a i što je on napisao o tome i to je vrlo potresna izjava u vezi života na Zemlji, itd. Ali želela bih znati ima li tu nečega više ezoterijskog značaja, što bi mi mogli razumeti u vezi toga? Mislim, ne razumem kako i zašto osoba može ostvariti spiritualni rast, koji bi izgleda trebao biti taj da se primjenjuju sve ove stvari koje smo naučili, jedeći meso? Koliko ostalih grupa je prihvatilo vegeterijanski put i reklo da je to... Mislim, uz činjenicu da mi znamo kako je poljoprivreda, povrtlarstvo i vlasništvo nad zemljom čisto OPS uništavanje... Šta je sa voćem? Pa naravno, onda nisu uzgajali voće. Kao i svi, imam malo nejasnoća u vezi toga. Dakle, možete li mi pomoći da to shvatim?
O: Znate uzrečicu: Da li se opraštaju gresi samo kroz odbacivanje krvi?
P: (L) Da.
O: I šta je sa: Jedi, ovo je moje telo?
P: (L) Da.
O: I: Pij, to je moja krv?
P: (L) Da. (Burma) Dakle, to zvuči ako da kažu da je tu skriveno nešto u toj čitavoj stvari sa krvi, sa oživljavanjem ili oslobođenjem. Da je poljoprvreda zlo i da bi se mogli vratiti na ishranu mesom?
O: Ne, ne baš tako. Kad je čovečanstvo "palo" u tešku materiju, bio je potreban put za povratak. Taj put je jednostavna manifestacija prirodnih zakona. Svest također mora "jesti". To je prirodna funkcija života u prirodnom okruženju koji je u balansu. Zemlja je Velika Majka koja daje svoje telo, doslovno, u oblicima bića sa izvesnim nivoom svesnosti, i hrani svoju decu kosmosa. To je originalno značenje tih uzrečica.
P: (L) Dakle, ishrana mesom također znači konzumiranje svesti koja se akumulira. Mislim, pretpostavljam da se na to implicira ovde, ili to hrani našu svest koja raste u skladu sa našim telima? Da li je to blizu?
O: Dovoljno blizu.
P: (Ailen) I kad ti jedeš bilje, ti jednostavno jedeš puno niži nivo svesti. (L) Ne samo to, već u smislu da ti odbijaš poklon i ne hraniš svoju svest. I to znači da bi ishrana mesom trebala biti zavet.
O: Da.
P: (Burma) Sa poljoprivredom, ti ne samo da odbijaš poklon, već se okrećeš protiv Majke i uništavaš je. (L) Pa to definitivno stavlja drugačije svetlo na čitavu stvar o Cain i Abel-u! {Interesantno je da je prvobitno “vegetarijanac” značilo također i "ubica", također.}
O: Da.
P: (L) Dobro, u međuvremenu... Vratimo se problemu {ime izbrisano}. Pa, možda to i nije njegov problem. Iduće pitanje? (Psyche) Da li {ime izbrisano} ima Morgellon-ovu bolest?
O: Više-manje!
P: (L) Koju su ključni elementi da neko postane podložan tome? Tu postoji toliko konfliktnih izjava oko toga.
O: Imati "plastične" masnoće i visok insulin.
P: (Perceval) Da li je {ime izbrisano} jeo puno procesirane masnoće i takvih stvari? (L) Pa treba puno vremena da se zamene sve masti u tvojem telu. (Psyche) Dve godine. (L) 2 godine treba da se zamene masnoće u tvojem telu i kroz čitav taj period moraš biti zbilja oprezan. Mislim da čitav taj period moraš zbilja paziti da ti insulin bude prilično nizak. (Psyche) Želim pitati nešto u vezi ketoze. Zašto je ona toliko isceljujuća za mozak? Bila je korisna kod slučaja epilepsije, ali sada je oni koriste i kod slučaja bipolarnih poremećaja i drugih psihijatrijskih i neuroloških bolesti.
O: Ona reflektuje balans. Tj., bez pohlepe, poštujte darove krvi božice (Zemlje).
P: (L) Dakle, to je isto toliko spiritualni balans, koliko i fizički. [komentari o mački koja se ispružila od stola pa do poda] (Perceval) Da li taj odgovor u vezi {ime izbrisano} znači da ako on nastavi prehranu samo sa životinjskim masnoćama i proteinima, više-manje, da bi to mogao biti mogući lek protiv Morgellons-a?
O: To će pomoći njegovom telu da se bori protiv uljeza. Ali najvažnije, to će ukloniti njihovo "gnjezdo".
P: (Ailen) Pa šta su ta bića? (Perceval) Već su rekli da je to "grip s druge planete". (29.07.2006. transkripte) (PoB) Ima li {ime izbrisano}-ov Morgellons nešto sa otpornosti {ime izbrisano} prema dijeti?
O: Oh! Sad ste pogodili u bolnu tačku, namerno.
P: (L) Što mislite pod time da smo pogodili bolnu tačku?
O: Primetite koliko ljudi oko {ime izbrisano} izgledaju da pate, dok se ona uvek pobrine da ima dovoljno energije da dobije ono što želi?
P: (Ailen) Cela stvar oko karijere... (L) Dakle, kažete da {ime izbrisano} uzima energiju iz ljudi oko sebe?
O: Ne zato što je to u njenoj prirodi, već verovanje u laži uvek zahteva dodatnu energiju.
P: (L) I o kojim se lažima tu radi? Njenim lažima o njenom zdravlju, njenoj ishrani, što je za nju dobro, a šta nije? O tome govorimo ovde?
O: većinom, iako tu postoje i druge stvari o kojima nije pričala.
P: (L) Rekla bih da su to verovatno neke veze, nemam pojma. Stvari u karijeri, opsesija sa karijerom, stvari poput toga. Drugim rečima, njen otac, njena majka, njena sestra, kćer i muž... I izgleda da se i njoj pogoršalo stanje nakon što su se odselili od njenih roditelja jer nije više imala toliko ljudi u kući koji su joj bili izvori energije. Da li je to tačan opis?
O: Da.
P: (Perceval) To se može ukratko opisati kao "Drama, drama, drama" prema specifičnom cilju. (L) Pa da...
O: Najtužnija žrtva u toj situaciji je dete.
P: (L) U redu. Šta {ime izbrisano} može učiniti, pod pretpostavkom da uopšte želi nešto napraviti u vezi toga, ili uopšte čuti informacije koje smo dobili preko ploče?
O: Trebat će vremena i odlučnosti za nju da učini fiziološku tranziciju. Psihička tranzicija za nekog i nije toliko teška kao što mnogi ljudi mogu zamisliti. {ime izbrisano} je jako pametna i može biti vrlo tvrdoglava čak i kad ima posla sama sa sobom. Ona samo treba činjenice, podatke i logiku.
P: (L) Vratimo se na {ime izbrisano}... (Perceval) Nikad nismo pitali, postoji li lek protiv Morgellons-a?
O: Da. Višebrojni antibiotici iz raznih protokola koji se primenjuju strateški na telo koje je i fizički i psihički optimizovano za lečenje.
P: (L) Dakle, nagađam da bi Psyche mogao znati koji su to antibiotici. (Psyche) Znam. (L) I ne samo za unutrašnju upotrebu, već i za vanjsku primenu... Dakle, to je prilično suvoparno. (Burma) Ali to mi je zvučalo kao da pre antibiotika treba učiniti psihičko ozdravljenje. (L) Pa da, moraš početi raditi na tome i onda udariti po tome. Uspeva jedino ako se te dvije stvari postignu zajedno…


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paleo-ishrana
PostPostano: čet jun 14, 2012 9:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 02, 2010 10:59 pm
Postovi: 3
Odlična tema Bojane! Ima puno tekstova na temu paleo prehrane, a mnogi od njih su potpuno iskrivljeni. Paleo prehrana podrazumijeva konzumiranje prirodnih (zasićenih) masti sa vrlo malo ugljikohidrata, meso životinja koje nisu sa industrijskih farmi znači slobodne da pasu, koje su bez stresa i koje nisu hranjene hormonima i antibioticima. Treba izbaciti iz prehrane žitarice, mliječne proizvode i mahunarke. Ako sam što zaboravila ti me nadopuni :D
Još je važno napomenuti da tko se odluči na paleo prehranu ne učini to naglo nego postepeno, to bi bio šok za tijelo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paleo-ishrana
PostPostano: pon dec 24, 2012 11:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
molim savjet za ishranu bubrežnog bolesnika ,obzirom da su savjeti sa interneta oprečni,pogotovo molim one koji imaju iskustvo iz prve ruke odnosno osobng iskustva

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paleo-ishrana
PostPostano: pon dec 24, 2012 3:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
maja7 je napisao/la:
Odlična tema Bojane! Ima puno tekstova na temu paleo prehrane, a mnogi od njih su potpuno iskrivljeni. Paleo prehrana podrazumijeva konzumiranje prirodnih (zasićenih) masti sa vrlo malo ugljikohidrata, meso životinja koje nisu sa industrijskih farmi znači slobodne da pasu, koje su bez stresa i koje nisu hranjene hormonima i antibioticima. Treba izbaciti iz prehrane žitarice, mliječne proizvode i mahunarke. Ako sam što zaboravila ti me nadopuni :D
Još je važno napomenuti da tko se odluči na paleo prehranu ne učini to naglo nego postepeno, to bi bio šok za tijelo.
Ne znam zašto bi to bilo šokantno tijelu.
Vratiti se prirodnoj prehrani je normalno: dopuštam mogućnost da je jedino to slučaj u vezi sa mliječnim proizvodima i eventualno žitaricama, ali u svakako manjem obimu, jer postoje brojne mogućnosti da se žitarice dopune drugim vidovima prehrane (najbolji primjer su krajevi ekstremnih temperatura gdje stanovnici uopće ne obolijevaju od kardiovaskularnih bolesti, a žitarice vrlo malo ili nimalo koriste), a o mahunarkama je izlišno govoriti: one jesu u nekim segmentima, posebno onom vlaknastom, izuzetno korisne, ali postoji daleko hranljivija flora u usporedbi sa mahunarkama, a mahunarke ne mogu proizvesti niti ovisnost prilikom prehrane, niti reakciju organizma prilikom nekonzumiranja, što isto važi i u vezi algi, uz razliku što su alge izuzetno hranjive.
Ono što je šokantno jeste prelazak na potpuno sirovu prehranu, a o čemu se nedovoljno govori i što može izazvati veliki problem, jer naš organizam nije stvoren za potpuno sirovu prehranu: da je tome tako onda uopće ne bi postojao sloj gdje se može formirati salo, nego bi se masti apsorbirale i transformirale na druge biohemijske načine u organizmu: primjer su neke vrste životinjske, u kojima je taj sloj isključen, jer se može nadopuniti putem mliječne ishrane, na koju prijespomenute vrste mogu prijeći u kriznim situacijama, što i čovjek može, ali ako bi se isključivo hranio mliječnim produktima moglo bi doći do pothranjenosti ili slabljenja imuniteta...
:-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paleo-ishrana
PostPostano: pon jan 28, 2013 10:09 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 02, 2010 10:59 pm
Postovi: 3
Citat:
[Ne znam zašto bi to bilo šokantno tijelu.
Vratiti se prirodnoj prehrani je normalno: dopuštam mogućnost da je jedino to slučaj u vezi sa mliječnim proizvodima i eventualno žitaricama, ali u svakako manjem obimu, jer postoje brojne mogućnosti da se žitarice dopune drugim vidovima prehrane (najbolji primjer su krajevi ekstremnih temperatura gdje stanovnici uopće ne obolijevaju od kardiovaskularnih bolesti, a žitarice vrlo malo ili nimalo koriste), a o mahunarkama je izlišno govoriti: one jesu u nekim segmentima, posebno onom vlaknastom, izuzetno korisne, ali postoji daleko hranljivija flora u usporedbi sa mahunarkama, a mahunarke ne mogu proizvesti niti ovisnost prilikom prehrane, niti reakciju organizma prilikom nekonzumiranja, što isto važi i u vezi algi, uz razliku što su alge izuzetno hranjive.
Ono što je šokantno jeste prelazak na potpuno sirovu prehranu, a o čemu se nedovoljno govori i što može izazvati veliki problem, jer naš organizam nije stvoren za potpuno sirovu prehranu: da je tome tako onda uopće ne bi postojao sloj gdje se može formirati salo, nego bi se masti apsorbirale i transformirale na druge biohemijske načine u organizmu: primjer su neke vrste životinjske, u kojima je taj sloj isključen, jer se može nadopuniti putem mliječne ishrane, na koju prijespomenute vrste mogu prijeći u kriznim situacijama, što i čovjek može, ali ako bi se isključivo hranio mliječnim produktima moglo bi doći do pothranjenosti ili slabljenja imuniteta...
:-s

[/quote]

Mi godinama tijekom cijelog života trujemo svoje tijelo raznim toksinima i namirnicama koje nisu prirodne za naš organizam uzmimo na primjer šećere. Ugljikohidrati su izvor svih mogućih bolesti koje možeš zamisliti! Tijelo koristi ugljikohidrate kao primarnu "energiju". Prelaskom na ovu vrstu prehrane trebaš POSTEPENO izbacivati ugljikohidrate iz prehrane i privikavati tijelo da energiju koristi iz zasićenih masnoća koje umjesto ugljikohidrata počinješ unositi u tijelo. Kada bi naglo prestao konzumirati ugljikodidrate i počeo uzimati masti to bi bio ŠOK za tijelo i došlo bi do raznih komlikacija!! Ništa se ne može postići na brzinu polako treba izbacivati namirnice i privikavati tijelo na novi način prehrane. Ljudima nije prirodno jesti povrće i žitarice. Biljke sadrže u sebi gluten (ima više naziva za gluten), gluten je obrambeni mehanizam u biljkama. Evo primjera kada bi čovjeka ili životinju netko napao mi bi se branili rukama, nogama, zubima, bilo čime.. biljke se ne mogu kretati ne mogu se braniti kao ljudi ili životinje, pa su biljke razvile svoj obrambeni mehanizam koji se zove GLUTEN (glue-ljepilo)! Gluten također uzrokuje mnoge bolesti, upale, sindrom iritabilnog crijeva, umor, karcinomi itd... Mahunarke ne koriste našem tijelu one također imaju svoj obrambeni mehanizam. Što se sirove hrane tiče slažem se da nije dobro jesti sirovo ali to nije tema.

Ovim postom mi nije namjera nekoga naljutiti ili ga uvijeravati u bilo šta, ovim posto iznosim svoje mišljenje koje je rezultat mnogih istraživanja i prakse. Moja prehrana se sastoji od mesa i još više masti bez ugljikohidrata, žitarica, povrća... Ova vrsta prehrane mi je neizmjerno pomogla! :love11:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz