Sada je: ned maj 12, 2024 12:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 3:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Judziin je napisao/la:
tamna shumo nailazim kod tebe na odredjena nepostivanja misljenja ako ne i oholost...
jest da su nam misli malo oprečne al ako ja postujem tvoju ocekujem i suprotno...
kazes: Kontradiktorno mi je to kad kažeš ''Svidja mi se ovo:hrana su u biti stupnjevi prerade sunceve energije'' i u isto vrijeme tvrdiš: ''Sve treba jesti,voce,povrce,meso,piti dosta vode-ovo je recimo bitno''. Jer ako je hrana prerada sunčeve energije onda ti je svejedno šta jedeš.

prosvjetli me sta je tu kontradiktorno?
energiju mozemo crpiti iz sunca al opet nam trebaju neke tvari tipa minerali, vitamini, bjelancevine s vremena na vrijeme koji se nalaze u zivotinjama i biljkama...

posto nisam naviknut na suncevu energiju, ubio bih zivotinju golim rukama da prezivim i to bez gadjenja i zaljenja, OPS sam a i ti si


Ja ne bi ubila životinju golim rukama da bi preživjela, rađe bi umrla.

Pa gore sam ti napisala kaj mi u njegovoj izjavi nije logično. Sa čime ja ne poštujem mišljenje? Samo uvijek imam novo pitanje na koje želim da mi sugovornik odgovori. Po tvojoj logici na ovom forumu nitko ne poštuje tuđe mišljenje i svi su oholi. Osim toga, po čem ja mogu zaključiti da ti mene poštuješ i obratno, ovdje se ne čuje moj glas, niti se vidi moja gestikulacija, sve je tvoj subjektivan dojam. Možda si ti OHOL jer mene nazivaš takvom a ne poznaješ me.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 22, 2008 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
mozda, mozda ne...

sve je do jednom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Zamisli je napisao/la:
Tesla nas slusa i samo se prevrce u onom prahu,on te bio vegeterijanac recimo kao i mnogi geniji.Zasto to Tamna_shumo?Ne kapiram daj mi ti objasni to.U teslino vreme se nije ovoliko klalo,mislim,sta da mislim.A tek kad bi naveo Pitagoru.....taj je ziveo pre hrista pa je govorio da se ljudi ne hrane mesom.A tako mudar covek :-k

Neko rece da mi nemamo vilicu kao mesozderi,lavovi,psi,onako duguljastu a ni zube,nego vise imamo zube za drobljenje ali meni nekako cudno jer ako smo nastali od majmuna(Kojeg mrzi da evoluira)zasto onda on ima onako velike zubice kad se hrani biljem?


Pa ja to vegetarijanstvo zbilja povezujem sa spoznajem i razvojem čovjeka, stoga me je i naslov topica ugodno iznenadio. Već sam dala link na stranicu na kojoj stoji objašnjenje glede jedenja mesa koje sa kojim se u potpunosti slažem, a to je --> http://www.val.hr/php/index.php?option= ... Itemid=222
Ja osobno nisam baš neka osoba kojoj ide objašnjavanje, ja slušam ono što je u meni i taj glas koji mi kaže da nije u redu jesti meso. Sad, razloga može biti mnogo, od patnje životinje pri ubijanju, od toga da ja osobno nikad ne bih ubila životinju (niti bube po sobi ne ubijam jer mi je to kao da se igram ''boga''). Jedenje mesa mi je isto kao da jedem čovjeka. Često mi je žao gljive kada ju režem prije kuhanja, mrkve, krumpira... Najsretnija bi možda bila kada bi se mogla hraniti samo nekim plodom koji padne sa drveta. Mnogi kažu da je isto ubiti biljku i životinju, ali to za mene nije isto iako ne znam siguran razlog za to.
Smatram da ljudi jedu meso jer se još nisu dovoljno razvili (ili kada imaju malo inkarnacija), onda imaju u sebi taj neki instinkt i jedu meso jer im je fino bez razmišljanja. Često se ljudi uvjeravaju da je jedenje mesa vrlo zdravo a to samo zato što im je jako fino, jer su ih tome učili od rođenja. Što i ne mora biti laž, možda za njihovu ''razinu'' (ne želim nikoga vrijeđati) to i jest ''zdravo'' jer im paše ta energija mesa.
Ne znam sad tko je u ovom topicu reko da je moguć spoj između jedenja mesa i duhovnosti jer se meditacijom to nekako izbalansira. A sad meni nije jasno, da li ta osoba koja je toliko svijesna želi pojesti meso od krvnički ubijene životinje. Često kada svojima za ručkom pokušam reći na koji način su ubijene te životinje, počnu se derat na mene da prestanem. To znači, da to jedu jer im je fino i ne stoje iza svojih postupaka, a smatram da svaka osoba mora stajati iza onoga što radi. -> ne jedi meso ako smatraš da nije u redu ubiti životinju.
To je uglavnom to čeg se sad mogu sjetiti :love12:

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Inače, već sam pitala kako otvoriti anketu pa nisam dobila odgovor. Zamolila bi moderatore/administratore da naprave anketu u kojoj bi pitanje bilo: Koji je vaš način prehrane: a)jedem meso b)vegetarijanac sam i može biti i c) vegan. Hvala, i užasno me zanima odgovor. :love9:

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: vegetarijanstvo?
PostPostano: sub aug 30, 2008 6:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
prije par miseci sam kupovao meso (teletinu) i kada sam vidio/gledao onaj komad mesa kroz glavu mi je prosao film jadne zivotinje kako je kolju uzas. od tada iako jedem meso, imam neki odboj prema istome.

danas sam vidio staroga kako lovi ribu i nakon sto je izvadio jednu povecu iz mora, da ne bi "skakutala" i upala natrag u more, nozem joj je probio glavu. uzas! bilo mi je tako zao zivotinje da mi se zgadio zivot mesojeda, da sam definitivno odlucio da pokusam zivjeti zivot vegetarijanca.

nacuo sam da postoje vise vrsta vegetarijanaca. oni koji jedu samo bilje i oni koji jedu bilje, ali i zivotinjske proizvode (jaja, sir,...). ja bih pokusao ovaj drugi "stup" izabrati. sta mislite i jos bolje sta preporucate?

hvala i pohvala grupi. jaaako interesantnih informacija na sajtu :-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 30, 2008 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 14, 2008 2:26 pm
Postovi: 59
Pozdrav Bad.ass

Evo ovako,

postoje sledece podele u vegetarijanskoj ishrani:

1. Lakto-ovo-vegetarijanci-jedu i mlecne proizvode, kao i jaja
2. Laktovegetarijanci-jedu mlecne proizvode, ali ne i jaja
3. Ovovegetarijanci-jedu jaja, ali ne jedu mlecne proizvode
4. Vegani-ne jedu ni jaja ni mlecne proizvode

Vegetarijanci u ishrani dakle, nikada ne koriste meso, pa tako ni ribu.

Lepo je sto razmisljas o prelasku na vegetarijansku ishranu iz saosecanja prema zivotinjama. Takodje, ne treba zaboraviti cinjenicu da danasnje industrijsko meso nije isto kao meso zivotinja koje su gajene na selu, svezem vazduhu itd.

Evo je i jedna zanimljiva i poucna prica o mleku, mozda ce ti pomoci da odlucis:

MLEKO
Mitovi i činjenice

Od svih sisara koji nastanjuju ovu planetu, jedino čovek a posebno bela rasa, nastavlja da pije mleko posle perioda odojčeta. Znači, većina planete uopšte ne pije mleko posle perioda odojčeta, samo beli čovek, nastavlja da pije mleko, i to od druge vrste sisara. Svi pijemo mleko. Deca, mladi, odrasli, stari. Zašto? Zbog čega? Koji su razlozi? Razlozi su sledeći: pijemo mleko zato što želimo, zato što ga volimo, zato što je deo naše kulture, zato što smo naviknuti na njegov ukus, zato što su nas roditelji učili da pijemo mleko i da ga volimo jer je ono zdravo i korisno.

Da li su ovi razlozi dovoljni? Gde je ovde neka naučna priča? Šta mi zaista znamo o efektima konzumiranja mleka i mlečnih proizvoda?Krava je domaća životinja. U tu grupu spadaju i konji, svinje, ovce, koze, psi, mačke...Ko je izabrao baš kravu? Zašto baš krava? Nekako ovaj izbor izgleda kao normalan i blagosloven od prirode, naše kulture i naših običaja. Ali, da li je to prirodno? Kakva je razlika u konzumiranju mleka jedne ili druge vrste domaće životinje? Nikakva! Potpuno je isto da li pijemo mleko od krave ili keruše. Mleko je proizvod laktacije, kratkoročni hranljivi činilac za novorođenčad. Ništa manje, ništa više. Bez ikakve razlike, majka bilo kojeg sisara uključujući i čoveka, će obezbeđivati mleko za svoje mladunče kratak period neposredno po njegovom rođenju. Kada dođe vreme za odbijanje od sise mladunci se uče da jedu svojoj vrsti odgovarajuću hranu. Naravno, za životinje koje žive u prirodi je nemoguće da nastave da piju mleko pošto su odbijeni od sise. Potpuno je nezamislivo i nemoguće za pronaći u životinjskom svetu slučaj da jedan sisar pije mleko drugog sisara, izuzev, naravno belog čoveka koji čak i svoje kućne ljubimce neštedimice poji kravljim mlekom. Jedno mora da bude jasno: majčino mleko je za bebe, pseće mleko je za štenad, kravlje mleko je za telad, mačje mleko je za mačiće...

Mleko nije 'samo' mleko. Mleko svake vrste sisara je jedinstveno i specifično skrojeno prema zahtevima vrste. Na primer, kravlje mleko je daleko bogatije proteinima nego ljudsko mleko. Tri do četiri puta. Ono ima 5-7 puta veći sadržaj minerala, ali je nemerljivo deficitarno sa esencijalnim masnim kiselinama posebno linoleinskom kiselinom. Drugim rečima, priroda kravlje mleko jednostavno nije skrojila za čoveka. Kravlje mleko je skrojeno da pretvori tele u kravu. Odakle kravi onol'ki kalcijum? Da li krava možda pije mleko? Ili će biti da jede biljke? Kakav je razvoj priroda namenila za tele, a kakav za male bebe? Teletu je neophodan rast skeleta i mišićnih grupa dok ljudska novorođenčad trebaju specifičan materijal za njihov mozak, nerve i kičmenu moždinu. Taj specifičan materijal se nalazi samo u majčinom mleku. Gde je priča o korisnosti kravljeg mleka pre drugog svetskog rata? Nema je. Kao što u svoj organizam unosimo fluor jer je 'koristan' za zube, tako i kravlje mleko pijemo zbog kalcijuma. Da vidimo sada čega sve ima u mleku - sva kravlja mleka (obična i 'organska') u sebi sadrže 59 aktivnih hormona, gomile alergena, mast, holesterol, merljive količine herbicida, pesticida, dioksina, zatim krv, gnoj, izmet, bakterije, viruse plus na desetine moćnih antibiotika. Drugim rečima, kravlje mleko može da sadrži tragove bilo čega što je krava unela u svoj organizam. Taj čuveni kalcijum iz mleka je skoro potpuno beskoristan za čoveka, ukoliko nema identične količine magnezijuma, tj. u razmeri 1:1, kako bi se kalcijum iskoristio. U kravljem mleku, odnos je 1:10, tj. ako u čaši mleka ima 300mg kalcijuma i 30mg magnezijuma, samo 30mg Ca se iskoristi, preostalih 270mg luta besciljno po telu i vremenom prouzrokuje probleme, najčešće srčane, pa se kao lek za to prepisuju hemikalije i otrovi koji sadrže izvesnu količinu magnezijuma, jer on vezuje Ca, a ujedno je i blokator Ca.

Da li ste primetili koliko su se, u zadnjih godinu dana, intenzivirale reklamne kampanje za mleko i mlečne proizvode, na bilbordima, novinama, časopisima, magazinima... sa sve novim i svežim idejama advertising kompanija...to je jednostavno odgovor mainstream-a na rastuću obaveštenost javnosti o problemima koje konzumiranje kravljeg mleka prouzrokuje. 90-95% crne rase je netolerantno na laktozu, uopšte ne piju kravlje mleko,75% azijata je netolerantno na laktozu, 55% hispanosa, latinosa...su netolerantni na laktozu. Beli, ''superiorni'' čovek je samo 19% netolerantan na laktozu, a to se koristi kako bi se tih 19% etiketiralo kao da nešto nije u redu sa njima, čim ne mogu da piju mleko, koje snagu daje.Da ne ulazim dublje u odvratnosti i grozote koje kravlje mleko čini ljudskom organizmu, pogotovo malom, završiću sa iskrenim savetom – batalite mleko i mlečne proizvode bilo koje vrste sisara, učinićete sebi nemerljivu uslugu. Ako bi procenjivali korist vs. šteta od kravljeg mleka, to bi otprilike izgledalo ovako: 1-10% : 99-90%, sve zavisi od jedinke do jedinke. Ako želite ultra kvalitetne izvore kalcijuma, koji sadrže i neophodne količine magnezijuma, to su : orašasti plodovi(orah(više vrsta), badem, lešnik,), semenke – bundevine, od suncokreta, susam. Količine tražite, kombinujte i provalite sami za sebe, for the starters – 42g badema sadrži 100mg kalcijuma...

preuzeto sa http://zaoduh.blog.co.yu/blog/zaoduh/zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 30, 2008 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Meni mlijeko jedino treba kad ga stavim u kavu ili kad jedem pahuljice, inače ga ne pijem, nikad mi nije bilo baš fino. Za to bi u biti mogla koristit i sojino mlijeko. Da, i u siru ga jedem iako i sir rijetko jedem. Baš ću za te stvari i kupit sojino mlijeko, samo ne znam koja je cijena. Zdravi proizvodi ( i zdrava hrana) su skupi i to me jako živcira.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 30, 2008 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
bellatrix je napisao/la:
... Potpuno je nezamislivo i nemoguće za pronaći u životinjskom svetu slučaj da jedan sisar pije mleko drugog sisara, izuzev, naravno belog čoveka koji čak i svoje kućne ljubimce neštedimice poji kravljim mlekom. ...


vrlo zanimljiv post koji mi je dao par stvari za razmišljanje, jedino ovo o "bjelom čovjeku" jednostavno ne stoji npr. narod Masai iz istočne Afrike su poznati po tome da im je osnovna hrana mlijeko i maslac a i vrlo teško bi prošli pod pojam "bijeli čovjek" :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 30, 2008 11:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 14, 2008 2:26 pm
Postovi: 59
heh, tacno je to za Masai pleme...ne samo da piju mleko, vec ga i mesaju sa kravljom krvi, jer veruju da to daje telu energiju...eto..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 30, 2008 11:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet apr 28, 2006 1:57 pm
Postovi: 76
Lokacija: Prijedor, BiH
Ocigledno niste upoznati da neki sisari znaju odgojiti drugu vrstu sisara i samim tim ti drugi sisari piju mlijeko druge vrste.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 30, 2008 11:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Da, ali piju mlijeko samo dok su male bebe.
A to kaj ovi piju kravlju krv, ne znači da je to ''zdravo'' i Vlad Tepeš je pio krv a pretpostavlja se kojoj je vrsti pripadao.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 31, 2008 9:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
bellatrix je napisao/la:
Pozdrav Bad.ass

Evo ovako,

postoje sledece podele u vegetarijanskoj ishrani:

1. Lakto-ovo-vegetarijanci-jedu i mlecne proizvode, kao i jaja
2. Laktovegetarijanci-jedu mlecne proizvode, ali ne i jaja
3. Ovovegetarijanci-jedu jaja, ali ne jedu mlecne proizvode
4. Vegani-ne jedu ni jaja ni mlecne proizvode

Vegetarijanci u ishrani dakle, nikada ne koriste meso, pa tako ni ribu.


hvala na iscrpnom odgovoru... 8)

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 31, 2008 2:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
tamna_shuma je napisao/la:
Zdravi proizvodi ( i zdrava hrana) su skupi i to me jako živcira.


nazalost. no siguran sam kada bi se ova danasnja "standardna" prehrana zamjenila sa zdravom, da bi cijena te zdrave jako pala jer bi onda ona prerasla u - standardnu prehranu (vise "korisnika", vise proizvodjaca i manja cijena).

sve dok lova bude primarna ovim psihopatima iz vrha piramide, izgleda da cemo se morati snalaziti na razne nacine kako proci sto zdravije. netko bolje, netko losije, ovisno o financijskoj situaciji 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 01, 2008 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Kako sam presao na zdravu prehranu, mogu samo zakljuciti da je jeftinija od junk food-a koji sam prije jeo. Nema mesa, nema rafiniranih, pasteriziranih proizvoda, nema skupih slatkisa ni grickalica, sve voce i povrce kupujem na pijaci, a tamo je dosta i jeftinije nego u soping centrima. Ovdje i uracunavam troskove lijekova tj. sprejeva za nos i krema za kozu koje sam koristio dok sam jeo sve i"jeftinije" se hranio. Naravno da tih troskova sada nema i nema sanse da je zdrava i prirodna prehrana skuplja. Onaj koje sve zivo jede, vecinom kuhano hranu, koji trosi bijelo brasno, bijeli secer, meso, rafinirano ulje, slatkise, neka uracuna u to i cesce troskove lijecenja za sve zdravstvene probleme koje ce mu ta hrana napraviti. Neko ce reci da jede sve i potpuno je zdrav, je tako sam i ja mislio, ali sve one stvari i sitnice oko zdravlja za koje sam mislio da su normalne su nestale nakon prelaska na drugu prehranu.

Zivili


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 01, 2008 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 9:25 pm
Postovi: 127
Više neću jesti zečeve! Ono.. Plaze mi jezike..

Samo kokoši.. Umjetne... :evil:

I tu ste puno napislali.. Bravo! Bravo! Kad mi puhne (neće) prostudirat' ću..

:mrgreen: :roll: 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 01, 2008 3:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Vegetarijanac je indijanski naziv za lošeg lovca. :mrgreen: =D>

Pozdrav svima !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 22, 2008 1:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
@Belatrix
Text o mleku je više nego odličan =D> =D> =D>

Inače čitam tvrdnje kako neki ljudi moraju da jedu meso i sl...Nije istina.
Sve je stvar navike.Stvar programiranosti.
Ja sam bio mesožder do pre tri godine i onda sam polako prešao u vegetarijance.Ponovo,polako sam išao ka Veganstvu i konačno,ne jedem ništa što ima veze sa životinjama i GMO stvarima.

Prvo,mozak radi sasvim drugačije.Osećam mnogo veću smirenost nego ranije.
Ima još jedna stvar što se tiče percepcije:pojačava se,bar kod mene je slučaj.

Ima istine u tome što kažu da je coca cola,snickers i sve to puno stvari koje prave retarde od nas,mind control stuff.
Organizam se bukvalno čisti otrova kad predjete u Veganstvo.Zato sam uvek bio impresioniran mirnim ljudima za koje sam znao da su vegani.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Životinje-biljke
PostPostano: sub apr 11, 2009 9:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 15, 2008 12:36 am
Postovi: 62
Lokacija: negdje
Evo ovako nesto me zanima.
Koja je razlika izmedu životinja i biljaka, ovi koji nejedu životinje oni jedu biljke zaprvo vege su. I sad me zanima zasto.
Koja je razlika izmedu životinja i biljaka???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 12, 2009 12:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
životinje krvare :shock:
:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Životinje-biljke
PostPostano: ned apr 12, 2009 9:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 14, 2008 2:26 pm
Postovi: 59
DINGSTRAVAGANZA je napisao/la:
Evo ovako nesto me zanima.
Koja je razlika izmedu životinja i biljaka, ovi koji nejedu životinje oni jedu biljke zaprvo vege su. I sad me zanima zasto.
Koja je razlika izmedu životinja i biljaka???


Stepen slozenosti zivih bica odaje slozenost i jacinu cirkulacije prane. Covek je najslozeniji i prana kroz njega najsnaznije cirkulise, sto se i vidi po posledicama njegovog delovanja na Zemlji. Spektar toga zracenja se deli prema delovima tela i pojedinim organima. Stanje i vitalnost tela i organa iskazuje se u zracenju. Pored disanja, najvaznihi pokretac cirkulacije prane kroz telo je hrana.
Biljke samo jedanput preradjuju suncevu energiju, pranu, pa je zato biljna hrana, kao i med, najkorisnija za ishranu. Zivotinje koje se hrane biljkama dvaput je preradjuju i stoga njihovo meso vec ima manju vrednost, dok meso mesozdera uopste nije korisno za ishranu.

preuzeto sa http://www.ivantic.net/Moje_knjige/Sankhya.pdf


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz